Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Suudi Arabasitan

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvuruları, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş vize başvuru merkezleri, seyahat/turizm acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Long Vize Suudi Arabistan Konsolosluğu vize danışman hizmetlerinde sizlere yardımcı olmaktadır.

Suudi Arabistan’a yakın akraba, aile, arkadaş ziyareti için gidecek bordo pasaport (umuma mahsus), yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet) sahibi Türk vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bazı durumlarda diplomatik pasaport (kırmızı ve siyah) sahipleri de bu uygulamaya tabii tutulmaktadır.

Suudi Arabistan aile arkadaş vizesi, bu ülkeye yaşayan aile ve akrabaları ziyaret etmek amacıyla başvuru yapılan vize türüdür. Aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapabilmek için pasaport sahibinin davetiye mektubu alması gereklidir. Davetiye mektubu olmadan Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vize türüne başvuru yapılmamaktadır. Öte yandan bu ülkede oturum sahibi birincil derece akraba olan kişilerden alınacak yazı ile Suudi Arabistan vizesi başvurusu yapabilmektedir. Bu başvuru şeklinde T.C. Dış İşleri Bakanlığı, Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’na “vize verebilirsiniz” onayı verirse, vize başvuru kabul edilmektedir.

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu

Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi başvuru şartlarında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Suudi Arabistan vize başvurularında 35 yaş altındaki kadınların vize başvurularını kabul etmemektedir. 35 yaşındaki bekar kadınların vize başvurularını seyahatte kendisine eşlik edecek birincil derece akraba olması durumunda kabul etmektedir.

suudi arabistan aile arkadas ziyareti vizesi 1

Suudi Arabistan vizesi başvurusu yapacak kişinin pasaportunda İsrail vizesi ya da bu ülkeye giriş – çıkış mührü bulunmamalıdır. Pasaportta İsrail vizesi, ziyareti ile ilgili bir şey olması durumunda Suudi Arabistan vize başvurusu yapılamamaktadır. Bu gibi durumlarda pasaport defterini değişmek faydalı olacaktır.

Aile arkadaş ziyareti vizesi, konsolosluk ve büyükelçilik tarafından en fazla 90 günlük olacak şekilde verilmektedir. Vizenizi kullanım sırasında bu ülkede kalmak isterseniz ikamet edeceğinize dair kefil göstermeniz gerekmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra bu ülkedeki vize oturum süresini uzatabilirsiniz. Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi başvurularını Long Vize aracılığıyla kolayca, güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapacak olan vize başvuru sahiplerinin Suudi Arabistan vize işlemlerine başlayabilmesi için Suudi Arabistan’dan gelen davetiyeye istinaden Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu oluşturmaları gerekmektedir. Vize başvuru sahibi Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri ve gelen davetiye ile birlikte randevu günü başvurusunu gerçekleştirebilir. Ziyaret vizesi için alacağınız vize davetiyesi Suudi Arabistan’da yaşayan ve oturumu olan aile üyeniz ,akrabanız veya arkadaşınız tarafından gönderilmelidir. Ziyaret vizesi için gelen davetiye ile Suudi Arabistan Ticari Vize ya da Suudi Arabistan Çalışma Vizesi gibi vize türlerine başvuru yapamazsınız. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız vize başvurunuzda sizlere en iyi vize desteğini vermeye firma olarak hazırız. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Olmak Zorunda Mı?

Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vize başvurunuz için Suudi Arabistan’da yaşayan ve oturumu bulunan aile üyenizin ya da arkadaşınızın bulunması gereklidir. Suudi Arabistan Konsolosluğu’na, vize başvurusunda aile üyesi, akraba veya arkadaşınızı ziyarete gideceğinizi bildirmeniz ve bu durumu kanıtlamanız için davetiye almanız gereklidir. Bu koşulun sağlanması ile ziyaret vizesi başvurusunu yapabilmektesiniz. Ziyaret vizesi için diğer gerekli Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerinin tam ve eksiksiz tamamlanması vize başvuru sonucunuzun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Suudi Arabistan’a yapacağınız aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için firmamız Long Vize Turizm Merkezinden yardım alabilir, Suudi Arabistan vize işlemlerinizi eksiksiz gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyaretinde Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

Suudi Arabistan’a yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatleriniz için almanız gereken ziyaret vizesinin başvurusunda kullanacağınız davetiye Suudi Arabistan’da yaşayan ve oturumu olan aile üyeleri, akrabalar veya arkadaşlar tarafından gönderilebilir. Suudi Arabistan ticari vize ve Suudi Arabistan çalışma vizesinde de davetiye olması şart olduğundan ziyaret vizesi davetiyesiyle bu vize türlerini gerçekleştiremezsiniz. Davetiye mektubunu gönderen kişilerin davetiyeyi bulunduğu ülkedeki konsolosluğa onaylatması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vize başvurusu işlemlerinize dair detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport sahibi kişiler başvuru yapabilmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerine başlayabilmeniz için konsolosluktan alacağınız Suudi Arabistan vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Vize randevu tarihinize kadar gerekli Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerinizin hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir.Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar.Eksik evrak sunulması halinde vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Peki Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar? Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı farklılık gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Suudi Arabistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Suudi Arabistan ülkesi konsolosluğundan alacağınız Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi ile Suudi Arabistan’da yaşayan aile üyeniz, akrabanız veya arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Ancak alacağınız bu vize ile bu ülkeden başka bir ülkeye herhangi bir amaçla geçiş yapmanız mümkün değildir. Aynı zamanda bu ülkeye yapacağınız ticari veya turistik amaçlı seyahatleriniz için de ziyaret vizesi kullanmanız uygun olmamaktadır. Tabi ki ziyaret amaçlı seyahatleriniz için de Suudi Arabistan Turistik Vize veya Suudi Arabistan Ticari Vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına ulaşmak ve vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: