Büyükelçiliği Vize Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize


Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize işlemleri için başvuru yapılan resmi kuruluştur. Bu ülkeye hac, umre, ticari, çalışma, aile arkadaş ziyareti gibi sebeple seyahat edecek Türk vatandaşları, Suudi Arabistan vize başvurularını büyükelçiliğe yapmaları gerekmektedir. Bu ülkeye seyahat edecek kişiler, vize başvurularını Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acenteleri aracılığı ile yapmaktadır.

Ankara Suudi Arabistan Konsolosluğu vize departmanı, vize uygulamalarında umuma mahsus bordo pasaport, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Hac, umre, çalışma, ticari, eğitim, aile arkadaş ziyareti gibi sebeplerle bu ülkeye yapacağınız vize başvurularını büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezi aracılığı ile kabul etmektedir.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize işlemlerinde bölge ayrımı uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvuruları Türkiye’nin 81 ilinden yapılabilmektedir. Yalnızca Suudi Arabistan vize başvurusu sırasından talep edilen davetiye mektubu, büyükelçiliğe gelirse işlemler Ankara’dan, konsolosluğu gelirse İstanbul’dan vize işlemleri yapılmaktadır. Bu sebeple Suudi Arabistan vize davetiyesi talep edilen şehir ve resmi kurum önemlidir. Ankara ve çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve yine Türkiye’de ikamet eden oturum izni bulunan yabancı vatandaşlar vize işlemlerini Ankara Suudi Arabistan vize departmanına başvurarak yapabilirler.

Krallık rejiminin hakim olduğu Suudi Arabistan vize başvurularında diğer ülkelere oranla daha kuralcıdır. Bu ülkeye yapacak olduğunuz hac, umre, çalışma, eğitim, ticari, aile arkadaş ziyareti gibi vize başvuruları sırasında Türk vatandaşlarına mülakat yapmaktadır. Ayrıca vize işlemleri için davetiye mektubu istemektedir.

suudi arabistan buyukelciligi vize 1

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize Ankara Çalışma Saatleri


Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri resmi günler dışında aşağıdaki gibidir.

Pazartesi – Cuma çalışma saatleri: 09:00 – 15:00

Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize departmanı başvuruları Pazartesi – Cuma günleri arasında, bu saatlerde kabul etmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Suudi Arabistan ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan vize başvuru sahipleri için vize başvuru işlemleri büyükelçilikten yapılmamaktadır. Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri ile ilgilenen merci Suudi Arabistan Konsolosluğu‘dur. Vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilirken, Büyükelçilik Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi işlemlerini yürütmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile vize işlemleri yerine Suudi Arabistan ülkesi arasındaki diplomasi ile ilgili konularında ilgilenir. Suudi Arabistan vize başvurusu, ülkemizden seyahat edecek vatandaşlar için yetkili vize başvuru merkezinin olmaması sebebiyle konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru işlemleri ile büyükelçilik herhangi şekilde ilgilenmemektedir. Vize işlemleri ile ilgili prosedürleri ve gerekli Suudi Arabistan vize evrak ve belge listesi ile ilgili bilgi almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin uzman personellerinden profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

Suudi Arabistan seyahatleri için vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezinin olmamasından ötürü konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize işlemleri ile de yine konsolosluk ilgilenmektedir. Bu nedenle vize başvurusunun ilk aşaması olan Suudi Arabistan vize randevusu da Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan alınmaktadır. Vize randevusu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için profesyonel bir hizmet almanız vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına ulaşabilir, vize işlemlerinizi tam ve doğru gerçeklşetirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

Suudi Arabistan vizesi almak için vize başvurularında ödenecek olan Suudi Arabistan vize ücreti büyükelçilik tarafından alınmamaktadır. Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize işlemlerinde hiçbir şekilde sorumlu olmamaktadır. Yetkili vize başvuru merkezinin olmamasından ötürü Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemlerinden sorumludur. Bu durumdan ötürü vize ücreti büyükelçilik tarafından kabul edilmemektedir. Vize ücretleri başvuru öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu vize evrakları ile birlikte konsolosluğa sunulur. Güncel vize ücretleri için Long Vize Turizm ile iletişimkurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize Sonucu İçin İtiraz Edilir Mi?

Suudi Arabistan vize başvuruları Suudi Arabistan Büyükelçiliği üzerinden kabul edilmemektedir. Suudi Arabistan vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle konsolosluk tarafından kabul edilerek, işlemler bu merci üzerinden devam ettirilmektedir. Vize başvuru sonucunun olumsuz gelmesi yani red almanız durumunda vize sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı vize başvurusunun gerçekleştirildiği konsolosluğa yapılması gerekmektedir. Vize itiraz dilekçesi için detaylı bilgi almak ve Sudi Arabistan vize başvurusu işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: