Konsolosluğu Vize Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize


Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemlerinde yetkili resmi kurumdur. Suudi Arabistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hac, umre, ticari, aile arkadaş ziyareti, oturum izni, çalışma gibi seyahat amaçlarıyla vize başvurularını Suudi Arabistan Konsolosluğu’na iletmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemlerini görevlendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri, seyahat acenteleri ve vize ofisleri aracılığıyla almaktadır.

Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemlerinde bordo pasaport (umuma mahsus), yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerine hac, umre, çalışma, ticari, aile ziyareti gibi sebeplerle başvuruları kabul etmektedir.

Krallık ile yönetilen Suudi Arabistan, diğer ülkelere orana vize başvuru işlemlerinde daha sıkı kurallar uygulamaktadır. Bu sebeple vize başvuru işlemleri sırasında seyahat amacına uygun olarak mülakat yapmaktadır. Aynı zamanda hac vizesi uygulamasında ise kontenjan esası kullanmaktadır.

Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemleri bölge ayrımı bulunmamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinden İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğu veya Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne vize başvurularını yapabilmektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri sırasında vize davetiye mektubunun konsolosluk ya da büyükelçiliğe gelmesi durumuna göre işlemleriniz yapılmaktadır. Eğer vize davetiyesi Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne gönderilirse işlemlerinizi Ankara’dan, İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğu’na gönderilirse İstanbul’dan yapılabilmektedir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize İstanbul Çalışma Saatleri


Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri resmi tatiller harici aşağıdaki gibidir.

Pazartesi – Cuma çalışma saatleri: 09:00 – 15:00

İstanbul Suudi Arabistan Başkonsolosluğu yalnızca Pazartesi – Cuma günleri arasında hizmet vermektedir. Suudi Arabistan vizesi başvurularını bu saatler arasında vize departmanı aracılığıyla kabul etmektedir.

suudi arabistan konsoloslugu vize 1

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri


Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu ile aşağıdaki bilgilerden iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Konaklar Mahallesi Çamlık Caddesi Akasyalı Sokak No:6 Beşiktaş / İstanbul

Faks: +90 212 281 91 41

E-mail: [email protected][email protected]

Web sitesi: embassies.mofa.gov.sa

Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvuruları, işlemler yapıldıktan sonra ortalama 5 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Türk vatandaşları haricinde kalan ve Türkiye’de oturum izni bulunan diğer ülke vatandaşlarının yaptığı başvuruların sonuçlanması daha uzun sürebilmektedir. Vize başvurularınızı en az 30 gün öncesinden yaparak seyahat planlamanızı buna göre yapabilirsiniz. Vize işlemleri, vize evrak listesi gibi konularda danışmanlık hizmeti almak için Long Vize hizmeti ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Suudi Arabistan Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Suudi Arabistan’a seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul eden mercidir. Suudi Arabistan vize işlemleri ile ilgili prosedürler Suudi Arabistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Büyükelçilik diplomasi konulardan sorumludur. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize bölümü vize randevusu vererek, vize başvurularını, vize evrak ve belgelerini kabul etme ve vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız olarak güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Suudi Arabistan’a seyahatlerinden önce alması gerekli olan Suudi Arabistan vizesi için, vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize başvurunuzu gerçekleştirebilmek için vize işlemlerinin ilk adımı olan konsolosluktan vize randevusu almanız gereklidir. Suudi Arabistan vize randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Suudi Arabistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Suudi Arabistan vize işlemlerine dair merak ettiğiniz tüm sorulara ulaşmak ve vize başvurunuzu eksiksiz bir şekilde tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Suudi Arabistan’a seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Suudi Arabistan vizesi almak için Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu belli bir Suudi Arabistan vize ücret bedeli vardır. Bu vize harç bedelleri her vize başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize ücretleri vize türlerinde olduğu gibi farklılıklar göstermektedir. Örneğin; Suudi Arabistan ticari vize, Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi ve Suudi Arabistan çalışma vizesi gibi vize türlerinde davetiye olması şarttır ama Suudi Arabistan turistik vize için davetiye gerekli değildir. Suudi Arabistan vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Suudi Arabistan’a seyahat planlayanların vize işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularında yoğunluğun azaltılması, Suudi Arabistan vize evrak ve belge takibinin kolaylaştırılması için vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Suudi Arabistan vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuru evrakları konsolosluk tarafından kabul edilir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konulardan yükümlüdür. Konsolosluk başvuru evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için bir vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. Suudi Arabistan vize işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden dolayı itiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile Suudi Arabistan vize başvurunuzu uzman personellerimizin hizmetiyle profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: