Ticari Vize Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Ticari Vize


Suudi Arabistan ticari vize başvurusu, bu ülkede ticari, çalışma, fuar, etkinlik, sergi, iş görüşmesi vb. durumlardan ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken vize türüdür. Suudi Arabistan ticari seyahatler için başvuru yapacağınız kurum Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir.

Suudi Arabistan ticari vize başvurusu yapabilmek için bu ülkede çalışma yapacağınız kurum ya da kuruluştan tarafınıza davetiye mektubu gerekmektedir. Suudi Arabistan’dan gelen vize davetiye mektubu içeriğine bağlı olarak vize başvurularında tek girişli ya da çok girişli vize başvuru yapılabilmektedir.

Ticari amaçlarla Suudi Arabistan’a yapacağınız seyahat için Suudi Arabistan ticari vize başvuru evrakları ve belgeleri hazırlanması gerekmektedir. Davet mektubu tarafınıza ulaştıktan sonra mektubun içeriğine göre ticari vize evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Başvuru yaparken Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri, Suudi Arabistan vize ücreti, Suudi Arabistan ticari vize işlemleri için Long Vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vize Davetiyesi ve Başvuru Şartları


Suudi Arabistan ticari vize başvuru yapacak kişiler, firma sahibi, ortak ya da yönetici pozisyonunda çalışanlar bu vize türüne başvuru yapabilmektedir. Suudi Arabistan ticari vizesi, standart iş vizesi uygulamasından farklı olabilmektedir. Başvuru yapmadan önce Long Vize danışmanlarından bilgi almanız faydalı olacaktır.

Suudi Arabistan’dan size iletecek davetiyeyi başvuru sırasında İstanbul dışındaki illerde İl Valilikleri ve İl Ticaret Odalarında onaylatılmalıdır. İstanbul’da çalışan kişiler ise dilekçelerini İstanbul Valiliklerinde ya da yetkili vize ofislerinde onaylatmaktadır. Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken davet mektubunu diğer vize evrakları ile birlikte Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletmek gerekmektedir.

suudi arabistan ticari vize 1

Suudi Arabistan vize başvuru şartları kapsamında olmayan davetiye mektubu ile vize başvurusu yapılmamaktadır. Vize dilekçesi, firmanın antetli kağıdına yazılmış, kaşeli ve imzalı olmalıdır. Davetiye mektubu formatının nasıl olması gerektiğine dair bilgiyi Long Vize danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan ticari vize sonucu başvuru yapmış olduğunuz döneme bağlı olarak ortalama 5 ile 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin yoğun olduğu dönemlerde yapacağınız başvurular için en az 30 gün öncesinden işlemlere başlamanız tavsiye edilmektedir. Ticari vize başvuru işlemleri için Long Vize danışmanlarını arayabilir, email yazabilir, site üzerindeki canlı destek hattından merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Suudi Arabistan ticari vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus Suudi Arabistan’dan gelecek olan Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi, Suudi Arabistan çalışma vizesi ve Suudi Arabistan ticari vize türünde olduğu gibi davetiyedir. Suudi Arabistan’dan gelen davetiye de ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir ya da orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu oluşturulup ticari vizeye başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanıp konsolosluğa sunulması gereklidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Ticari Vize Başvurusunda Suudi Arabistan Konsolosluğundan Vize Randevusu alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vize Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır? Ticari vize nedir? Suudi Arabistan Ülkesinde bir ticaret ya da bir fuar üzerine verilen bir vize türüdür. Suudi Arabistan ticari vizesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi Suudi Arabistan Hükumetinden gelen ticari bir davetiye ya da bir fuar davetiyesidir. Bu davetiye şahsınıza veya iş yerinizin adına olabilir. Ticari vize başvurusu, Suudi Arabistan Turistik Vize başvurularına göre daha farklı evrak ve belgeler içermektedir. Bu evraklar seyahat amacı veya çalışma durumunuza göre farklılıklar göstermektedir. Suudi Arabistan ticari vizesini almak için gerekli olan belge ve evraklara firmamız aracılığı ile ulaşabilir, vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Suudi Arabistan ticari vize başvurusu yaparken ziyaret vizesi ve çalışma vizesinde olduğu gibi davetiye olması şarttır. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü ticari vize işlemlerine girmemektedir. Suudi Arabistan’dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınızı, kaç gün kalmanız gerektiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Suudi Arabistan vize evrakları ve belgelerinin de eksiksiz bir şekilde hazırlanıp konsolosluğa sunulması gereklidir. Eksik sunulduğu durumunda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara firmamız Long Vize Turizm Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Suudi Arabistan ticari vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bütün pasaport sahiplerinin ticari amaçlı seyahatleri için yapılması gerekli olan vize başvurusudur. Belgelenebilecek herhangi bir ticari amaçlı seyahat için pasaport ve diğer gerekli evrak ve belgelere sahip kişiler Suudi Arabistan’a vize başvurusunda bulunabilirler. Ticari vize başvurunuz için seyahat amacınızın ticari olarak belgelenebilir olması yani Suudi Arabistan’dan gelecek olan bir Ticari davetiye veya fuar bileti gibi evraklar gereklidir. Suudi Arabistan ticari vize için gelen davetiyeyi Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi veya Suudi Arabistan çalışma vizesi gibi davetiye gerektiren vize türlerinde kullanamazsınız. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemleriniz sizin adınıza en güvenli ve profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir.

Suudi Arabistan Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Suudi Arabistan ticari vizesi için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Örneğin; ticari vize için davetiyenizin olması şarttır. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içerisindeki kişilere göre de farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Suudi Arabistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari vize başvurusunda gerekli olan Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerine ulaşabilir, vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız tamamlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: