Turist Vize Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Turistik Vize


Suudi Arabistan Turistik Vize Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, bu ülkeye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Suudi Arabistan’a yapacağınız seyahatlerde seyahat amacına uygun olarak hac, umre, ticari, çalışma vizesi seçenekleri bulunmaktadır. Suudi Arabistan seyahati yapacak umuma mahsus (bordo) pasaport, hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaport sahiplerinin başvuru yapmaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah ve kırmızı) pasaport sahipleri de Suudi Arabistan turistik vize uygulamasına tabii tutulmaktadır.

Diğer ülkelerden farklı olarak Suudi Arabistan vize uygulaması daha sınırlıdır. Suudi Arabistan sınırları içerisinde Müslümanların kutsal ibadethanesi Kabe’yi ev sahipliği yaptığı için ziyaretlere kısıtlama getirmektedir. Bu sebeple turistik ziyaretlerde gezilecek yerler kontrol altına alınmakta ve vize uygulamalarında mülakat uygulaması yapılmaktadır.

Suudi Arabistan turistik vize uygulaması bulunmamaktadır. Dini merkez olması bakımında Suudi Arabistan Konsolosluğu, bu ülkeye yapılacak seyahatleri dini amaçlarla ve ticari amaçlarla yapılacak seyahat ile sınırlandırmıştır. Hac ve umre ibadetleri haricinde, çalışma ve ticari amaçlarla yapılacak vize başvuruları haricindeki diğer tüm başvurular kabul edilmemektedir.

Suudi Arabistan Turistik Vize Konsolosluğu

Suudi Arabistan Konsolosluğu, Vize, seyahat edecek kişileri ne amaçla seyahat edeceğine yönelik Suudi Arabistan vize mülakatı uygulamasına tabii tutmaktadır. Bu başvuru şartları haricindeki diğer tüm amaçlarla başvuru yapacak kişilerin yapacakları seyahatlerle ilgili olarak Suudi Arabistan Konsolosluğu’na seyahat amaçlarını belirten davetiye mektubu sunma zorunluluğu getirmiştir.

suudi arabistan turist vize 1

Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun belirtmiş olduğu başvuru şartları dışında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yaparken şu şartlarda davetiye mektubu sunmaları gerekmektedir. Aile ziyareti için seyahati, Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren firma ziyaretleri, dini ibadet için seyahat düzenleyen turizm acentelerinden davetiye mektubu beyan etmelerini istemektedir. Ayrıca hac ibadetleri içinde T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan davetiye sunma zorunlulukları bulunmaktadır.

Suudi Arabistan turistik vize başvurusu bu sebeplerle yapılamamaktadır. Bunun yanı sıra umre, hac, ticari, çalışma vizesi gibi başvuru işlemleri ile Suudi Arabistan’a seyahat edebilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi başvuru şartlarını, vize evrakları ve belgeleri listesini, randevu ve başvuru işlemleri hakkında merak ettiğiniz soruları Long Vize danışmanlarına arayarak, eposta ve web sitesindeki canlı destek hattı üzerinden iletebilirsiniz. 

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Turistik Vize Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan turistik vize başvuru sahiplerinin vize işlemlerinin ilk adımı olarak Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Oluşturulan vize randevusuna istinaden konsolosluğun istemiş olduğu Suudi vize evrakları ve belgeleri hazırlanır. Bu evrakların içerisindeki en önemlisi vize talep dilekçesidir. Yazılan Suudi Arabistan vizesi dilekçe örneğinde neden turistik gitmek istediğinizi Suudi Arabistan’a gittiğinizde ne yapacağınızı bildirmeniz gerekmektedir. Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırmaktadır. Suudi Arabistan vize başvurusunu eksiksiz ve hatasız tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Suudi Arabistan turistik vizesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus seyahatinizin turistik olduğunu Suudi Arabistan Konsolosluğu vize memuruna inandırmanız gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu’na vereceğiniz evrakların içerisinde en önemlisi opsiyonlu otel uçak biletlerinizin olmasıdır. Vize başvuru işlemlerinizdeki diğer önemli faktör ise Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerinizin hatasız ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekliliğidir. Eksik veya hatalı evrak ile başvuru yapılması vize sonucunun doğrudan red almasına neden olmaktadır. Yani vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerine ulaşabilir, vize işlemlerinizi tam ve doğru gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik Vize Şartları Nelerdir?

Suudi Arabistan vize şartları içerisindeki en önemlisi Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize işlemlerinin ilk aşaması olarak vize randevusu alınması gerekmektedir. Suudi Arabistan vize randevu işleminiz gerçekleştirildikten sonra sonra meslek durumunuza göre vize evrak ve belgelerinizi hazırlayıp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tabi hazırlamanız gereken evraklar meslek durumunuzun haricinde yaşınız veya sosyal güvenceniz gibi etkenlere göre de farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu işlemleri merkezimizi arayarak Suudi Arabistan vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız olarak güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Suudi Arabistan ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından turistik amaçlı seyahat etmek isteyen ve herhangi pasaport sahibi olan kişiler başvuru yapabilirler. Suudi Arabistan’a turistik vize alabilmek için tatil, gezi, tarihi yerleri görmek gibi seyahat amaçlarınızın olması gereklidir. Suudi Arabistan vize randevusu ve vize başvuru işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmanız vize başvuru işlemlerinizi ve vize almanızı kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan Vizesine dair detaylı bilgiye ulaşabilir, vize başvuru işlemlerinizi hatasız olarak tamamlayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Suudi Arabistan turistik vizesi turistik amaçlı seyahatleriniz için başvuru yapmanız gereken vize türüdür. Bu nedenle Suudi Arabistan ticari vize, Suudi Arabistan çalışma vizesi veya Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesinde olduğu gibi herhangi bir davetiyeye ihtiyaç yoktur. Davetiye mektupları genellikle Ticari Vize, Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Suudi Arabistan’a gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge vize dilekçesidir. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Suudi Arabistan turistik vize başvurunuzu tam ve doğru olarak güven içerisinde tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: