Vize Başvurusu Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Vize Başvurusu


Suudi Arabistan Vize Başvurusu Arap yarımadası ülkelerinden Suudi Arabistan, Müslümanlar için önemli ibadet yeri olan Kabe’yi ev sahipliği yapması sebebiyle yoğun ziyaretçi talebi almaktadır. Suudi Arabistan ülkesine seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Suudi Arabistan vize başvurusu yapması gerekmektedir. Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken konsolosluk ve büyükelçilik tarafından yetki verilmiş başvuru merkezlerinden vize hizmeti almak faydalı olacaktır.

Suudi Arabistan vize başvurusu yapacak kişiler başvurularını vize başvuru merkezleri aracılığıyla Suudi Arabistan Ankara vize işlemleri, Suudi Arabistan İstanbul vize işlemleri, Suudi Arabistan İzmir vize işlemlerinizi Long Vize aracılığıyla yapabilirsiniz.  

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?


Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken Türk vatandaşlarına umre, hac, ticari, çalışma vizesi türleri sunulmaktadır. Başvuruda bulunacak kişi, seyahat amacına uygun olarak Suudi Arabistan vize başvuru yapılmaktadır. Bu vize türlerinden hac vizesi, yalnızca hac mevsiminde yapılırken; umre vizesi ise hac dönemi dışındaki ibadetler için alınmaktadır.

Suudi Arabistan vizesi başvurusu sırasında pasaportunda İsrail vizesi olan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir. Bu gibi durumlarda pasaport defteri yenilenmesi gerekmektedir. 35 yaş altındaki bekar kadınlar vize başvurusu için Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından onaylı davetiye mektubu ile vize başvurusunda bulunabilmektedir. 45 yaşının altındaki kadınların aileden birincil derece yakını (anne, baba, eş) yanında olmaksızın Suudi Arabistan’a girişi yasaktır. Seyahatlerinizi planlarken bunlara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

suudi arabistan vize basvurusu 1

Suudi Arabistan çalışma vizesi başvurusu ise 50 yaş altındaki kişilere sunulmaktadır. Suudi Arabistan Diplomatik Temsilciliği, çalışma vizesi başvurusunda bulunan 50 yaşını doldurmuş Türk vatandaşlarının başvurularını kabul etmemektedir. Çalışma vizesi işlemleri sonrasında pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 gün oturumu aşmamak şartıyla Suudi Arabistan vizesi işlemleri açısında muaf tutulmaktadır.

Suudi Arabistan vize başvuru sırasında online vize başvuru formu doldurma işlemi yapıldıktan sonra Suudi Arabistan vizesi için gerekli evraklar hazırlanır. Vize evrakları hazırlandıktan sonra başvuru sahibi Suudi Arabistan Konsolosluğu’na giderek parmak izi verir ve başvuru işlemini tamamlar. Tüm bu vize başvuru işlemlerini yaparken Suudi Arabistan vize başvurusu için Long Vize’den destek alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğundan dolayı Suudi Arabistan vize işlemlerinin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Suudi Arabistan vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır, randevu gününde de konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Evraklarınız sunulmazsa ya da eksik sunulursa vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Bütün bu işlemleri güven içerisinde eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi hazırlayacağınız Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleridir. Bu vize evrakları kişilerin meslek durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Bu meslekleri; Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı veya özel durumlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Suudi Arabistan vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Suudi Arabistan vize başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Örneğin; Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi, Suudi Arabistan ticari vize ve Suudi Arabistan çalışma vizesi gibi vize türlerinde Suudi Arabistan’dan gelen davetiye olması şarttır. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içindeki kişilere göre de farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma, iş durumları veya yaşları gibi faktörlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Suudi Arabistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Suudi Arabistan vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Büyükelçilik diplomasi konulardan sorumludur. Suudi Arabistan vize işlemleri randevu prosedürüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Suudi Arabistan vize başvurusu yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularını, Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerini değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Peki Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar? Vize başvuru işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinizi eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: