Belgeleri Ve Evrakları Vize Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgeleri


Suudi Arabistan Vize Evrakları ve Belgeleri Suudi Arabistan seyahati yapabilmek için bu ülkeye seyahat edecek kişileri, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne vize başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu ülkeye seyahat edecek kişilerin Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri, seyahat amaçlarına uygun vize türüne göre hazırlanmalıdır.

Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri 2020 Suudi Arabistan vizesi almak zorunda olan bordo pasaport (umuma mahsus), yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları tarafından hazırlanmalıdır.

Suudi Arabistan vize başvuru için gerekli evraklar vize türüne göre değişiklik gösterdiği başvuru öncesinde yetkili vize ofisi Long Vize danışmanlarından destek almanız faydalı olacaktır. Vize başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar, vize belgeleri, nelere dikkat etmeniz gerekiyor gibi konularda size yardımcı olacaklardır.

Suudi Arabistan Umre ve Hac Vizesi Evrakları ve Belgeleri

 • Suudi Arabistan vize başvuru formu (imzalanmış olmalıdır)
 • En az 1 yıl geçerliliği olan pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C. kimlik numarası yazılı olmalıdır)
 • 2 adet 4×6 cm boyutunda biometrik fotoğraf
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (tüm aile bireylerini kapsamalıdır)

Vize sonuçlanma süresi 5 ile 7 gündür.

Suudi Arabistan Vize Evrakları ve Belgeleri İşlemleri

(Bilgisayar ortamında doldurulmalı ve çıktı alınarak imzalanmalıdır. Şirket yöneticisi tarafından kaşelenip imzalanmalıdır.)

 • Suudi Arabistan vize başvuru dilekçesi

(Şirketin antetli kağıdına, seyahat tarihleri, amacı belirtilerek hazırlanmalı ve şirket bağlı olduğu İl Ticaret Odası ya da Valilik tarafından onaylanmalıdır.)

 • Pasaport

(En az 1 yıl geçerliliği olan, 2 boş sayfası olmalıdır.)

 • Pasaportun renkli fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C. kimlik numarası yazılı olmalıdır)
 • 2 adet 4×6 cm boyutunda biometrik fotoğraf
 • Barkod (Long Vize tarafından temin edilecektir.)
 • Davetiye mektubu
suudi arabistan vize evrakları ve belgeleri 1

(Suudi Arabistan Ticari Odası veya Dış İşleri Bakanlığı onaylı olmalıdır.)

 • Şehadetname

(Davetiye gönderen Suudi Arabistan firmasının ticari sicil belgesi)

 • Diplomanın aslı veya fotokopisi

Çalışılan kurumun evrakları

(İngilizce faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi fotokopileri)

Özel sektörde çalışanlar için SGK işe giriş belgesi ve son 4 aylık maaş bordrosu. (kaşeli ve imzalı olmalıdır.)

 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (tüm aile bireylerini kapsamalıdır)

Vize sonuçlanma süresi 4 ile 5 gündür.

Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti, turistik, eğitim vizesi evrakları ile ilgili bilgileri Long Vize danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Suudi Arabistan vize başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Örneğin; ticari vize , çalışma vizesi ve ziyaret vizelerinde davetiye olması şarttır. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içerisindeki kişilere göre de farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, vize başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma yani iş durumları ve yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Suudi Arabistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan Suudi Arabistan vize evrak ve belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Suudi Arabistan vize işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden dolayı vize evrakları ve belgeleri de Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize başvuru evrakları birçok etkene göre farklılıklar içermektedir. Evraklardaki farklılıklar, başvuru yapacağınız vize türüne, başvuru sahibinin özel durumlarına, meslek durumunuza ve de yaşınıza göre oluşur. Vize başvurunuzda hangi evraklara ihtiyacınız olduğu bu faktörlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. Bu hazırlanan evraklarda Suudi Arabistan vize randevu gününde elçiliğe sunulur. Sunulmaması ya da eksik sunulması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vizesine dair tüm bilgilere ulaşmak ve başvurularını eksiksiz tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgeleri Nereye Verilir?

Suudi Arabistan vize işlemleri ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü, Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan yapılmakta olup gerekli evrak ve belgeler yine Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Suudi Arabistan vize randevusu ve Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri ile doğrudan konsolosluk ilgilenmekte olup hazırlanan evrak ve belgeler yine konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvuru işlemleriniz ve vize randevunuz için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgeleri Teslimi Ne Zaman Yapılır?

Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri, konsolosluk tarafından vize başvurusu olarak kabul edilmektedir. Vize evrakları hazırlanmadan önce Suudi Arabistan vize işlemlerinin ilk adımı olarak Suudi Arabistan vize randevusu alınmalıdır. Vize randevusunun alınmasının ardından randevu tarihinize kadar gerekli evrak ve belgeler hazırlanır. Daha sonra hazırlanan belgeler ile oluşturulan başvuru dosyası randevu gününde Suudi Arabistan Konsolosluğu’na sunulur. Sunulmadığı durumunda vize başvurunuz geçersiz sayılır. Yani vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Vize işlemleriniz hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve vize başvurunuzu hatasız bir şekilde gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini yetkili vize başvuru merkezi olmaması nedeniyle kabul eden Suudi Arabistan Konsolosluğu, vize işlemleri için randevu sistemi ile evrak kabul etmektedir. Vize başvuru işlemleri vize işlemlerinizin ilk adımı olan vize randevunuzun alınması ile başlar. Suudi Arabistan vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve de tamamen güncel olması gereklidir. Güncel evrak ve belge listesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: