İşlemleri Vize Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Vize İşlemleri


Suudi Arabistan vize işlemleri, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır.  Suudi Arabistan’a seyahat edecek kişinin başvuru öncesinde seyahat amacına uygun vize türünü belirleyerek vize işlemlerine başlamalıdır. Başvuru yapabileceğiniz vize türleri ise hac vizesi, umre vizesi ve ticari vizesi türleridir.

Dini ibadetleri yerine getirmek amacıyla hac ve umre, iş ziyaretleri için ise ticari vize başvuru türünü seçebilirsiniz. Vizenizi kolayca ve güvenilir bir şekilde almak için Türkiye’deki Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş başvuru merkezi Long Vize danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Suudi Arabistan seyahati için umuma mahsus bordo pasaport, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport sahibi Türk vatandaşları vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları da Suudi Arabistan seyahatlerinde vize uygulamasına tabii olmaktadır.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?


Suudi Arabistan vize işlemleri yaparken konsolosluk ve büyükelçilik tarafından belirlenen şartlara başvuru sırasında uyulması gerekmektedir. Suudi Arabistan vizesi başvurusu yaparken bölge ayrımı bulunmamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinden vize başvurusu yapılmaktadır. Başvurularınızı Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve İstanbul Suudi Konsolosluğu’na başvuru merkezleri aracılığıyla iletebilirsiniz.

Suudi Arabistan vize başvuru yapmadan önce, bu ülkeye seyahat edecek kişilerin vize danışmanlığı alarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Hac döneminde ibadet amacıyla hac vizesi başvurusu yapabilir; yine aynı zamanda hac dönemi dışında ibadet için umre vizesi başvuruları yapabilirsiniz. Ticari ziyaretler içinse Suudi Arabistan’dan gelecek davetiye mektubu ile ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

suudi arabistan vize islemleri 1

Suudi Arabistan vize işlemleri için Long Vize danışmanlık hizmetinden yararlanarak vize evrak ve belgeleri hazırlayabilir, vize randevusu alarak Suudi Arabistan vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Suudi Arabistan vize işlemleri için en az 30 gün öncesinde başvuru yapmanız yararlı olacaktır. Özellikle ibadet, hac döneminde başvurular yoğun olmaktadır. Bu dönemlerde başvuruları önceden yapmak faydalı olacaktır. Vize başvuru sonuçları, başvurusu sonrasında ortalama 3 ile 5 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Suudi Arabistan vizesi başvurusu yaparken yetkili başvuru merkezi Long Vize’den bilgi alarak bu ülkeye yapacağınız seyahatinizi planlayabilir, vize evrak listesini öğrenebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?          

Suudi Arabistan vize işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından dolayı konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak çalışmakta olduğundan vize işleminin ilk aşaması olarak vize randevusu alınır. Suudi Arabistan vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır. Randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Suudi Arabistan vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Suudi Arabistan vize İşlemleri için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir.Örneğin; Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi, Suudi Arabistan çalışma vizesi ve Suudi Arabistan ticari vizesi gibi vize türlerinde Suudi Arabistan’dan gelen davetiye şarttır. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içierisindeki kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve de yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Suudi Arabistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize işlemlerinde gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konulardan sorumludur. Büyükelçilik konsolosluğun aksine vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Suudi Arabistan vize işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan vize randevunuzu almak ve vize işlemlerinizi tam ve doğru gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Suudi Arabistan vize işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi vize evraklarıdır. Bu Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri kişilerin iş hayatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekleri Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sayabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumları gibi unsurlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezi ile Suudi Arabistan vizesi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: