Vize Randevusu Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Vize Randevusu


Suudi Arabistan vize randevusu işlemleri, Türkiye’nin 81 ilinden yapılabilmektedir. Seyahat edecek kişilerin vize başvuruları için Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği bölge ayrımı esası uygulamamaktadır. Başvurularınız yaşadığınız illerden konsolosluk ve büyükelçiliklere iletebilirsiniz.

Suudi Arabistan, ülkesine seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Bu sebeple bu pasaport türlerine sahip Türk vatandaşlarının Suudi Arabistan vize randevusu alarak vize başvuru yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, Suudi Arabistan vize işlemleri uygulamasına diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları konsolosluk ve büyükelçilik tarafından tabii tutulabilmektedir.

Suudi Arabistan vize randevusu işlemleri için, konsolosluk ve büyükelçiliğin yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla işlemler yapılmaktadır. Suudi Arabistan vize işlemleri için yetkili başvuru merkezi Long Vize’den Suudi Arabistan hac, umre, çalışma, ticari vizesi ile ilgili hizmet alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan vize başvurusu işlemlerini yapabilmek için vize randevusu almak gerekmektedir. Başvuru yapılacak vize türüne göre, Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri vize danışmanları yardımıyla hazırlanarak başvuru merkezleri aracılığıyla konsolosluk ve büyükelçiliklere iletilmelidir. Vize evraklarını teslim ettik sonra Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini tamamlamak için parmak izi vermek gerekmektedir.

Suudi Arabistan vize randevusu konsolosluk ve büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla alınmaktadır. Hac, umre, çalışma, ticari amaçlarla yapılan Suudi Arabistan vize başvuruları için randevu tarihinde konsoloslukta olmak gerekmektedir. Randevu günü vize evrakları teslimi sonrası, parmak izi verip mülakat sorularına cevap verdikten sonra vize başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

suudi arabistan vize randevusu 1

Suudi Arabistan Vizesi Mülakatı Soruları Nelerdir?

Suudi Arabistan vize başvurusu sırasında konsolosluk vize departmanı memurları tarafından seyahat amacınıza bağlı olarak mülakat yapılmaktadır. Suudi Arabistan vizesi mülakatı soruları hakkında vize danışmanlık hizmeti aldığınız yetkili başvuru merkezi Long Vize danışmanları size bilgi vereceklerdir.

Suudi Arabistan vize randevusu yapıldıktan sonra başvuru sonucunuz 3 ile 5 gün arasında konsolosluk tarafından açıklanmaktadır. Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun yoğun olduğu bayram öncesi, hac mevsimi gibi dönemlerde vize işlemlerinde yaşanabilecek gecikmeleri göz önünde bulundurarak işlemlerinizi en az 30 gün öncesinde yapmak faydalı olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Vize Randevusu Nereden Alınır?

Suudi Arabistan vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Suudi Arabistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması, Suudi Arabistan vize evrak ve belgeleri takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu prosedürü ile çalışmaktadır. Vize işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden dolayı vize randevusu da yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Suudi Arabistan vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ülkemiz vatandaşlarından Suudi Arabistan’a seyahat planlayanların Suudi Arabistan vize işlemlerini yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Suudi Arabistan vize işlemleri randevu sistemine dayalı olarak gerçekleştirilir. Suudi Arabistan vize eandevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. Vize randevusu almak ve Suudi Arabistan vize başvurunuzu hatasız ve eksiksiz gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Randevu Almak Zorunlu Mudur?

Suudi Arabistan vize işlemlerinin ilk adımı olan Suudi Arabistan vize randevusu, ülkemiz vatandaşlarından başvuru yapacak olanlar için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü konsolosluk tarafından verilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun vize başvurularını randevu prosedürüne dayalı olarak kabul etmesi vize randevusu alınmasını zorunlu kılmaktadır. Randevu gününde de hazırlanan Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri elçiliğe sunulur.Sunulmadığı ya da eksik sunulması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Vize randevunuzu hemen almak ve Suudi Arabistan vize başvurusu işlemlerinizi hemen gerçekleştirmek için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

Suudi Arabistan vize randevusu, Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için uyguladığı bir sistemdir. Bu nedenle vize randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına kadar verilmektedir. Tabi bu durum konsolosluğun vize başvurusundaki yoğunluk durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Suudi Arabistan vize işlemlerinizi eksiksik ve hatasız gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusunda Kendim Bulunmak Zorunda Mıyım?

Suudi Arabistan vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise diplomasi konulardan sorumludur, vize işlemleriyle ilgilenmemektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm ile vize başvurularınızı uzman personellerimizin hizmeti ile profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: