Vizesi Ücreti Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Vize Ücreti


Suudi Arabistan vize ücreti, bu ülkeye ticari, dini ibadet, çalışma, aile arkadaş ziyareti gibi sebeplerle seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından Suudi Arabistan Konsolosluğu vize departmanına ödenen ücrettir. Suudi Arabistan vize ücretleri, seyahat edecek pasaport sahiplerinin seyahat amacına göre başvuru yapacakları vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 2020 Suudi Arabistan vize ücreti ne kadar sorusunun cevabı, vize için gerekli evraklar, başvuru şartları nelerdir gibi sorularınızı Long Vize danışmanlarına sormanız faydalı olacaktır.

Suudi Arabistan umre, hac, ticari çalışma gibi sebeplerle yapacağınız seyahatler için vize başvurularınızı Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş yetkili vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Suudi Arabistan vize ücretleri hakkında bilgileri bu kurumlardan öğrenebilirken aynı zamanda başvuru yapacağınız vizenin evraklarını da hazırlarken destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan vizesi için başvuru yaparken ödeyeceğiniz vize ücreti, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği vize departmanlarına ödenecektir. Vize sonucunuzun olumlu ya da olumsuz çıkma durumuna göre ödeme yaptığınız ücret geri ödenmeyecektir. Bu sebeple Suudi Arabistan vize başvuru yaparken profesyonel vize danışmanlarından destek almak, doğru vize türüne, iyi hazırlanmış vize evrakları ile başvurmak gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Ve İşlemleri

Suudi Arabistan vize randevusu almak ve vize başvurusu yapmak için Suudi Arabistan vize ücreti ödemeniz gereklidir. Vize ücretini, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Suudi Arabistan vize başvurusu, seyahat amacına göre yapılması önemlidir. İbadet döneminde hac vizesi için başvuru yaparak hac vize ücretini ödeyebilirsiniz. İbadet dönemi haricinde Kabe ziyareti için umre vizesi başvurusu yaparak umre vize ücreti ödeyebilirsiniz. Ticari vize başvurularında ise resmi davetiye işlemlerini hallettikten sonra ticari vize ücreti ödemesini yapabilirsiniz.

suudi arabistan vizesi ucreti 1

Hac vize başvurularında kontenjan sınırlaması olduğu için başvuru döneminin yoğunluğuna göre kontenjanlar hemen dolabilmektedir. Umre vize başvurusunda ise kontenjan uygulaması söz konusu değildir. Vize başvurularının yoğunluğuna bağlı olarak vize ücretleri de değişkenlik gösterebilmektedir.

Suudi Arabistan vize işlemleri yapmadan önce bu ülkenin konsolosluk ve büyükelçilikleri tarafından görevlendirilmiş yetkili vize başvuru merkezi Long Vize’ye Suudi Arabistan vize ücreti konusunda danışabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Suudi Arabistan vize ücreti, vize başvurusu karşılığında Suudi Arabistan Konsolosluğu’na ödenen vize harç bedelidir. Vize ücreti vize evrak ve belgeleri gibi her vize türüne göre farklı olmakta ve başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. Örneğin; Suudi Arabistan çalışma vizesi, Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi ve Suudi Arabistan ticari vize gibi vize türlerinde davetiye olması şarttır. Başvuru yapacağınız vize türünün haricinde vize süreniz ve yaşınız gibi unsurlar da farlılık gösterebilmektedir. Vize ücretlerinin güncel ve detaylı listesine ise firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak bütün vize işlemlerinizde sizlere uzman personellerimizden profesyonel hizmet sunmaktan memnuniyet duyarız.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Suudi Arabistan vizesini almak için vize başvurularında ödenecek olan Suudi Arabistan Vize Ücreti, vize başvurusu öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu, Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri ile birlikte konsolosluğa sunulur. Suudi Arabistan vize başvuru ücretlerinin birçok faktöre göre farklılık göstermesi sebebiyle vize ücreti ödenmeden önce ne kadar ödemeniz gerektiğini yetkili vize başvuru merkezimiz olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden öğrenmeniz faydalı olacaktır. Suudi Arabistan vize başvurunuzu uzman personellerin hizmeti ile profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücretini Kim Belirler?

Suudi Arabistan vize başvuruları, ülkemizden Suudi Arabistan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Vize işlemleri ile baştan sona kadar Suudi Arabistan Konsolosluğunun ilgilenmesi, başvuru evrakları ve belgeleri ile vize ücretlerinin belirlenmesinde de konsolosluk yetkilidir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konulardan sorumludur. Vize başvuru ücretini bankalar aracılığı ile kabul eden konsolosluk Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri arasında işlem dekontunu da istemektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize ücretleri ve vize evrakları hakkında detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi eksiksiz gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Suudi Arabistan vize ücreti, vize başvurusu yapacak kişiler tarafından ödenmektedir. Suudi Arabistan vize işlemleriyle konoslosluk ilgilendiğinden dolayı vize ücretleri konsolosluk tarafından belirtilmekte olup, vize türü, vize süresi ve başvuru sahibinin yaşı gibi etkenlere göre farklılık gösterebilmektedir. Konsolosluktan alınan Suudi Arabistan vize randevusu sonrası vize evraklarının güncel olarak hazırlanması ile vize başvurusuna gidilir. Randevu öncesinde vize başvuru ücreti ilgili banka hesaplarına ödenir ve işlem dekontu konsolosluğa sunulur. Hazırlanan vize evrakları ve belgeleri eksik sunulması durumunda konsolosluk vize başvurunuzu gerçekleştirmez. Suudi Arabistan vize başvurusu hakkında yapılması gerekenleri en detaylı bir şekilde öğrenmek için Firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Harç Bedeli Neye Göre Belirlenir?

Suudi Arabistan vize harç bedelleri konsolosluk tarafından belirlenmekte olup vize harç bedelleri birçok unsura bağlı olarak farklılık göstermektedir. Örneğin vize ücretleri; başvuru yapacağınız vize türüne, vize sürenize ve başvuru sahiplerinin özel durumlarına göre belirlenmektedir. Başvuru işlemlerinizde vize ücretinin belirlenme işlemi konsolosluğun belirlediği koşullar doğrultusunda olur. Çünkü Suudi Arabistan vize işlemlerinizden konsolosluk sorumludur. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların cevabına ulaşmak ve vize başvurunuzu hatasız olarak gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: