Nasıl Alınır Vizesi Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır?


Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır? Suudi Arabistan seyahati yapmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Suudi Arabistan vize başvuru yapması gerekmektedir. Umuma mahsus (bordo) pasaport, hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve diplomatik pasaport (siyah ve kırmızı) sahibi Türk vatandaşları Suudi Arabistan’a seyahat edebilmek için vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı için Long Vize danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan vizesi başvuruları, bu ülkenin konsoloslukları ve büyükelçilikleri tarafından görevlendirilmiş seyahat acenteleri, vize ofisleri aracılığıyla yapılmaktadır. Bu ülkeye yapacağınız turistik seyahat için gereken Suudi Arabistan turistik vizesi başvurularını Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Bunun haricinde kalan ticari vize, umre vizesi, hac vizesi, çalışma vizesi başvuruları konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş seyahat acentelerine ve vize ofislerine yapılmaktadır.

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır Ve Başvuru Şartları


Suudi Arabistan vize başvurusu yapılırken seyahat amacına uygun olarak hac, umre, aile arkadaş ziyareti, ticari, çalışma vize türlerinden birisine başvuru yapabilmektedir. Vize türünü belirledikten sonra Suudi Arabistan Konsolosluğu vize departmanı tarafından istenilen vize evrakları ve belgeleri hazırlamalıdır. Bu işlem sonrasında randevu alarak belirtilen tarihte Suudi Arabistan Konsolosluğu’na vize evrakları ile gitmelidir. Vize başvurusu sırasında konsolosluk vize departmanı tarafından seyahat edecek Türk vatandaşlarına seyahat amaçlarına yönelik mülakat yapılmaktadır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Suudi Arabistan vize sonucu 5 ile 15 gün arasında belli olmaktadır.

suudi arabistan vizesi nasil alinir 1

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır sorusunun en önemli yanıtıdır, başvurduğunuz vize türüdür. Suudi Arabistan diğer ülkelere kıyasla vize uygulamasında daha sıkı kurallara sahiptir. Dini ibadet merkezi olması sebebiyle vize değerlendirmelerinde belli kurallara sahiptir. İsrail’e seyahat eden ve pasaportunda bu ülkeye ait vize, mühür bulunduran kişilerine vize başvurularını kabul etmemektedir. Ayrıca 35 yaş altındaki bekar kadınların başvurularında yanında aileden birincil derecede bir yakının (anne-baba) olması şartı aramaktadır. Aile arkadaş ziyaretleri, çalışma, ticari vize başvurularında davetiye mektubu istemektedir.

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır soruları, başvuru şartları, vize için gerekli evrak listesi nelerdir gibi sorularınız için Long Vize danışmanlarından yardımcı almanız yararlı olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Suudi Arabistan vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize işlemlerinin ilk adımı olarak Suudi Arabistan vize randevusunu alması gerekmektedir. Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır? sorunuz için randevu oluşturulduktan sonra konsolosluğun istemiş olduğu Suudi Arabistan vize evrak ve belgeleri hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa sunulur. Eksik evrak teslimini konsolosluk kabul etmez ve vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Suudi Arabistan vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Suudi Arabistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvuruları sırasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu prosedürüyle çalışmaktadır. Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır? sorusu için Suudi Arabistan vize işlemlerinin ilk adımı olan vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemlerine başlanabilir. Hazırlanan Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri de randevu gününde konsolosluğa sunulur ve vize başvurunuz gerçekleştirilir. Ancak evraklarınızın eksik sunulması halinde konsolosluk vize başvurunuzu geçersiz sayar. Yani vize işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için Firmamız Long Vize Turizm Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?, Suudi Arabistan vize başvurusu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak çalışmakta olduğundan dolayı vize işlemlerinin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Suudi Arabistan vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır. Randevu gününde de konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Suudi Arabistan vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız olarak güven içerisinde gerçekleştirmek için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır? Ve Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi Suudi Arabistan vizesi için hazırlayacağınız vize evrakları ve belgeleridir. Bu vize evrakları kişilerin iş hayatlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu Meslekleri Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sayabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumları gibi unsurlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezi ile Suudi Arabistan vize işlemlerinizi uzman personellerimizin yardımı ile profesyonel bir şekilde halledebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise diplomasi ile ilgili konulardan yükümlüdür. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemlerini randevu usulüne dayalı olarak çalıştırmakta olduğu için vize işlemlerinin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Konsolosluktan vize randevusu alındıktan sonra Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Sunulmadığı ya da eksik sunulduğu takdirde vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vize başvurunuzu hatasız gerçekleştirmek için Firmamız Long Vize Turizm Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: