Konsolosluğu Vize Tayland

Tayland Konsolosluğu Vize

Tayland Konsolosluğu vize ve Tayland Büyükelçiliği, Tayland vize başvurusunda görevli kurumdur. Tayland vizesi almak isteyen kişiler, vize başvurularını Tayland Büyükelçiliği’ne veya Tayland Konsolosluğu’na yapar. Ayrıca Tayland vize başvuruları, Tayland vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize acenteleri aracılığı ile de yapılabilir. Tayland Fahri Konsolosluğu İstanbul’da bulunur. Tayland’a turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, vatandaşlık gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişiler vize almak için, seyahat türüne uygun şekilde vize başvurusu yapmalıdır. Tayland Konsolosluğu, Tayland resmi tatillerinde ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerinde hizmet vermez. Tayland’a seyahat edecek kişiler Tayland başvuru formunu İngilizce olarak hazırlayıp, Tayland Konsolosluğu’na göndermeleri gerekir. Tayland vize işlemleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Konsolosluğu Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Tayland’a seyahat edecek kişilerin, bazı evrakları ve belgeleri tamamlamaları zorunludur. Tayland’a seyahat edecek kişilerin öncelikle, en fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olmaları gerekir. Aynı zamanda başvuru sahibinin pasaportun yıkanmamış ve eskimemiş olmasına dikkat etmesi gerekir. Eski ve yıpranmış bir pasaport, vize işlemlerinin olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olabilir. Tayland’a seyahat edecek kişilerin tamamlamaları gereken diğer bir önemli belge başvuru formudur. Başvuru formunun talep edilen şekilde doldurulması çok önemlidir. Tayland başvuru formunda geçen bilgilerin doğru ve anlaşılır şekilde yazılması gerekir. Tayland vizesi pasaport ve başvuru formu hakkında tüm bilgilere Long Vize Turizm müşteri hizmetlerini arayarak veya birebir görüşme sağlayarak ulaşabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Tayland

Tayland Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tayland vize başvurusu yapacak kişilerin, öncelikle seyahat nedenini belirlemeleri gerekir. Seyahat nedenine uygun şekilde talep edilen belgeleri tamamlayıp Tayland Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na başvuru yapılmaları gerekir. Tayland vize başvurularının olumlu sonuçlanması için gerekli evrakların ve Tayland vize ücreti yatırılmalıdır. Tayland vize başvurusu, başvuru sahibi tarafından yapılabilir, ayrıca Long Vize Turizm aracılığıyla da vize başvuruları gerçekleştirilebilir. Tayland vize başvurularında olası olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için Long Vize Turizm şirketinde danışmanlık hizmeti almak daha faydalı olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Tayland Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Tayland Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul eden mercidir. Tayland vize işlemleri ile ilgili prosedürleri yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Tayland Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Tayland Konsolosluğu vize bölümü vize randevusu vererek ; vize başvurularını , Tayland vize evrak ve belgelerini kabul etme ve vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak , başvurularınızı hatasız ve eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Tayland seyahatlerinden önce alması gerekli olan Tayland Vizesi için, vize başvuruları Tayland Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Fakat Tayland vize işlemlerine başlayabilmeniz için ilk yapmanız gereken Tayland Konsolosluğu’ndan vize randevusu almanızdır. Tayland vize randevusunun alınmasının ardından vize başvurunuzu Tayland Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Tayland seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Tayland vizesi için belli bir vize harç bedeli vardır. Tayland Büyükelçiliği vize işlemleri ve ücretleri gibi konularla ilgilenmediği için bu tür konularla konsolosluk ilgilenmektedir. Bu vize harç bedelleri her vize başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, Tayland vize ücreti vize türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Tayland Konsolosluğu Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Tayland’a seyahat planlayanların vize işlemlerini yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Tayland Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Tayland Konsolosluğu vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve Tayland vize evrak ve belgeler takibinin kolaylaştırılması için vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Bu yüzden vize randevusu vize işlemlerinin ilk aşamasıdır. Tayland vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize randevunuzu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Tayland vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, Tayland vize evrakları ve belgeleri konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Konsolosluk başvuru evraklarını, Tayland vize formunu değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için bir vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile itiraz dilekçesi örneğine ulaşabilir, vize işlemlerini eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar