Vizesi Tayland

Tayland Vizesi

Tayland vizesi Türkiye’den Tayland’a seyahat edecek kişilerin almak zorunda oldukları belgedir. Ülkemizden her yıl birçok kişi Taylan da çeşitli nedenlerden dolayı seyahat etmektedir. Ancak bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için, seyahat edilecek ülkenin koyduğu kurallara ve şartlara uyulması gerekir. Türkiye ile Tayland Krallığı arasında vize anlaşması bulunur. Türkiye’den çeşitli nedenlerden dolayı Tayland’a seyahat edecek kişilerin vize almaları gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşların 30 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Ancak 30 günden daha fazla sürecek seyahatler için vize başvurusu yapmaları gerekir. Bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri 90 günden az seyahatleri için vizeden muaftırlar. Vize başvurusu yapan kişilerin, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlayıp Tayland Ankara Büyükelçiliği’ne veya İstanbul’da bulunan Tayland Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekir. Tayland vizesi hakkında güncel bilgileri Long Vize Turizm ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Tayland Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler

Tayland’a seyahat etmek için vize başvurusunda bulunan kişilerin öncelikle seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir. Tayland’da turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin 30 günden fazla seyahatleri için seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları zorunludur. Vize başvurularında talep edilen evraklar resmi evraklardır. Bu nedenle vize başvurusu için gerekli evrakların ve belgelerin prosedüre uygun şekilde doldurulması çok önemlidir.

Eksik evrak veya yanlış bilgi vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olur. Ayrıca evraklarda yanlış bir bilginin yer alması kişi hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına neden olabilir. Tayland vize başvurusu için gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması için Long Vize Turizm ile irtibata geçerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak Tayland vize başvurularında vize acentesi olarak görev yapmaktayız. Tayland vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

Vizesi Tayland

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport

2 tane biyometrik fotoğraf

T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi

Dilekçe

Davetiye

Tayland vize formu

Uçak gidiş dönüş bileti

Konaklama bilgileri

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Tayland Vizesi Nasıl Alınır?

Tayland vizesi nasıl alınır? Tayland’a seyahatlerinizi gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Tayland Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Tayland Konsolosluğu’ndan vize işlemlerinin ilk aşaması olan vize randevusunu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Konsolosluğun istemiş olduğu Tayland vize evrakları ve belgeleri hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa sunulur ve vize başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Tayland Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Tayland Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Tayland vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Tayland Ülkesinin yetkili vize başvuru merkezi olmadığı için Tayland vizesini Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Tayland Konsolosluğu randevu prosedürü ile çalıştığı için ilk aşama olarak randevu alınması gerekmektedir. Tayland vize randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrak ve belgelerin tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Tayland konsolosluğundan vize randevusunu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilir. Tayland vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Tayland Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayland vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Tayland vize işlemlerinizin başlayabilmesi için randevunuzun alınması gerekir ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanma işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Peki Tayland vizesi kaç günde çıkar? Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Tayland Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Tayland vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Tayland Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tayland Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti’nin diplomasi ile ilgili konularıyla ilgilenir. Tayland Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulüyle çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Tayland Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Tayland, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Tayland Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Tayland vize işlemlerinin başlayabilmesi içinde Tayland vize randevusu alınmadılır. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Tayland seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Tayland seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Tayland’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: