Skip to content

Tayland Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Tayland Vizesi Türkiye’den Tayland’a seyahat edecek kişilerin almak zorunda oldukları belgedir. Ülkemizden her yıl birçok kişi Taylan da çeşitli nedenlerden dolayı seyahat etmektedir. Ancak bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için, seyahat edilecek ülkenin koyduğu kurallara ve şartlara uyulması gerekir. Türkiye ile Tayland Krallığı arasında vize anlaşması bulunur. Türkiye’den çeşitli nedenlerden dolayı Tayland’a seyahat edecek kişilerin vize almaları gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşların 30 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Ancak 30 günden daha fazla sürecek seyahatler için vize başvurusu yapmaları gerekir. Bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri 90 günden az seyahatleri için vizeden muaftırlar.

Vize başvurusu yapan kişilerin, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlayıp Tayland Ankara Büyükelçiliği’ne veya İstanbul’da bulunan Tayland Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekir. Tayland vizesi hakkında güncel bilgileri Long Vize Turizm ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Tayland Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Tayland’a seyahat etmek için vize başvurusunda bulunan kişilerin öncelikle seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir. Tayland’da turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin 30 günden fazla seyahatleri için seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları zorunludur. Vize başvurularında talep edilen evraklar resmi evraklardır. Bu nedenle vize başvurusu için gerekli evrakların ve belgelerin prosedüre uygun şekilde doldurulması çok önemlidir.

Eksik evrak veya yanlış bilgi vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olur. Ayrıca evraklarda yanlış bir bilginin yer alması kişi hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına neden olabilir. Tayland vize başvurusu için gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması için Long Vize Turizm ile irtibata geçerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak Tayland vize başvurularında vize acentesi olarak görev yapmaktayız. Tayland vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Dilekçe
 • Davetiye
 • Tayland vize formu
 • Uçak gidiş dönüş bileti
 • Konaklama bilgileri
Vizesi Tayland
Tayland Vizesi

Tayland Büyükelçiliği Vize

Tayland Büyükelçiliği Vize, Tayland vize başvurularında görevli kurumdur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de oturum izni bulunan kişiler ve diğer ülke vatandaşları Tayland vize başvurularını, Tayland Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Tayland vize başvurusunda bulunan kişiler bazı evrakları ve belgeleri tamamlayıp, Tayland Büyükelçiliğine teslim etmeleri gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri, 30 günden fazla Tayland seyahatleri için vize almaları zorunludur. Tayland Büyükelçiliği resmi tatillerde hizmet vermez. Vize başvurusunda bulunan kişilerin bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekir. Tayland vize başvurusu Tayland Büyükelçiliği veya Tayland Konsolosluğu’na yapılır. Ayrıca, Tayland vize başvurusu aracı vize acenteleri aracılığı ile de yapılabilir. Tayland vize başvurularında Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm Tayland vize başvurularında vize acentesidir.

Tayland Seyahatleri İçin Vize Almak Gerekir mi?

Bir ülkeden, başka bir ülkeye seyahat edebilmek için vize alınması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bazı ülkelere vizesiz geçiş yapabilir. Türkiye Cumhuriyeti ile Tayland Krallığı arasında vize anlaşması bulunur. Türkiye’den Tayland’a seyahat edecek bordo pasaport sahipleri, 30 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Ancak 30 günden daha uzun süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur.

Tayland Krallığı’nın vize kapı uygulaması vardır. Türkiye’den Tayland’a seyahat edecek hizmet, diplomatik, ve hususi pasaport sahipleri, 90 günlük seyahatleri için bize almalarına gerek yoktur. Tayland vize başvurularında başarılı olabilmek için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm, Taylan seyahatleri için gerekli işlemleri profesyonel ve deneyimli elemanları ile gerçekleştirmektedir.

Tayland Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Tayland’a çeşitli nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin seyahat türüne uygun şekilde vize işlemlerini tamamlamaları gerekir. Tayland’a seyahat edecek kişiler vize türüne uygun şekilde belgeleri ve evrakları tamamlayıp Tayland Büyükelçiliği’ ne teslim etmeleri gerekir. Vize başvurularında talep edilen vize ücreti ödenmelidir.

Ayrıca, Tayland vizesi ortalama 4 ile 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Tayland’a seyahat edecek kişilerin bu süreyi göz önünde bulundurmaları ve en az bir ay öncesinden vize işlemlerine başlatması gerekir. Tayland vize işlemlerini prosedüre uygun şekilde eksiksiz olarak tamamlanması için Long vize turizm şirketinde hizmet alabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vizesi Tayland
Tayland Büyükelçiliği Vizesi

Tayland Konsolosluğu Vize

Tayland Konsolosluğu Vize ve Tayland Büyükelçiliği, Tayland vize başvurusu sırasında görevli kurumdur. Tayland vizesi almak isteyen kişiler, vize başvurularını Tayland Büyükelçiliği’ne veya Tayland Konsolosluğu’na yapar. Ayrıca Tayland vize başvuruları, Tayland vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize acenteleri aracılığı ile de yapılabilir. Tayland Fahri Konsolosluğu İstanbul’da bulunur.

Tayland’a turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, vatandaşlık gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişiler vize almak için, seyahat türüne uygun şekilde vize başvurusu yapmalıdır. Tayland Konsolosluğu, Tayland resmi tatillerinde ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerinde hizmet vermez. Tayland’a seyahat edecek kişiler Tayland başvuru formunu İngilizce olarak hazırlayıp, Tayland Konsolosluğu’na göndermeleri gerekir. Tayland vize işlemleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Konsolosluğu Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Tayland’a seyahat edecek kişilerin, bazı evrakları ve belgeleri tamamlamaları zorunludur. Tayland’a seyahat edecek kişilerin öncelikle, en fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olmaları gerekir. Aynı zamanda başvuru sahibinin pasaportun yıkanmamış ve eskimemiş olmasına dikkat etmesi gerekir. Eski ve yıpranmış bir pasaport, vize işlemlerinin olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olabilir.

Tayland’a seyahat edecek kişilerin tamamlamaları gereken diğer bir önemli belge başvuru formudur. Başvuru formunun talep edilen şekilde doldurulması çok önemlidir. Tayland başvuru formunda geçen bilgilerin doğru ve anlaşılır şekilde yazılması gerekir. Tayland vizesi pasaport ve başvuru formu hakkında tüm bilgilere Long Vize Turizm müşteri hizmetlerini arayarak veya birebir görüşme sağlayarak ulaşabilirsiniz.

Tayland Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tayland vize başvurusu yapacak kişilerin, öncelikle seyahat nedenini belirlemeleri gerekir. Seyahat nedenine uygun şekilde talep edilen belgeleri tamamlayıp Tayland Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na başvuru yapılmaları gerekir. Tayland vize başvurularının olumlu sonuçlanması için gerekli evrakların ve Tayland vize ücreti yatırılmalıdır.

Tayland vize başvurusu, başvuru sahibi tarafından yapılabilir, ayrıca Long Vize Turizm aracılığıyla da vize başvuruları gerçekleştirilebilir. Tayland vize başvurularında olası olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için Long Vize Turizm şirketinde danışmanlık hizmeti almak daha faydalı olacaktır.

Konsolosluğu Vize Tayland
Tayland Konsolosluğu Vize

Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Tayland’a 30 günden uzun süreli aile ziyareti için seyahat edecek kişilerin almak zorunda oldukları belgedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Tayland’da bulunan bir yakını veya arkadaşını ziyaret edebilmek için vize almaları gerekir. Tayland’a aile ziyareti için seyahat edecek kişilerin Tayland Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından talep edilen evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir.

Tayland’a aile ziyareti için gidecek kişiler seyahat sureleri dolduktan sonra tekrar ülkeyi dönüş yapmaları gerekir. Tayland aile ziyareti vizesi alan kişilerin Tayland da çalışma izinleri yoktur. Tayland aile /arkadaş vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için Tayland’da bulunan akraba veya arkadaşın davetiye göndermesi gerekiyor. Aile ziyareti ve ticari vize başvurularında vize için gerekli olan en önemli belgelerden birisi de karşı taraftan gönderilen davetiyedir.

Tayland’da bulunan aile veya arkadaştan davetiye gönderilmediği takdirde vize işlemleri olumsuz sonuçlanır. Tayland aile /arkadaş ziyareti vizesi hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm Tayland aile/ arkadaş ziyareti vizesi için vize acentesi olarak görev yapmaktadır.

Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler

Tayland aile/ arkadaş ziyareti için Tayland Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Eksik veya yanlış bir evrak vize başvurusunun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olur. Bu durum, vize başvurusunda bulunan kişi için can sıkıcı bir durumdur. Tayland aile arkadaş ziyareti için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • Pasaport
 • Dilekçe
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Davetiye
 • Uçak gidiş dönüş bileti
 • Konaklama bilgileri
 • Tayland vize formu

Tayland aile /arkadaş ziyareti vizesi için güncel bilgileri Long Vize Turizm bünyesinde çalışan uzman müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz.

Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücreti

Tayland’a aile ziyareti için seyahat edecek kişilerin vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için vize ücretini yatırmaları gerekir. Tayland vize ücreti seyahatin süresine göre ve seyahat türüne göre değişiklik gösterir. Ayrıca Tayland vizesi ücreti her yıl değişiklik gösterebilir. Tayland aile/ arkadaş ziyareti vize ücreti hakkında güncel bilgileri Long Vize Turizm şirketinden öğrenebilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Tayland
Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Tayland Ticari Vize

Tayland Ticari Vize, Tayland’a ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin almak zorunda oldukları bölgedir. Türkiye’den Tayland’a fuar, iş toplantısı gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Tayland’a 30 günden uzun süreli seyahat edecek kişiler Tayland sınır kapısında vize uygulamasına tabidirler.

Tayland’a ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin Tayland büyükelçiliği tarafından belirlenen belgeleri ve evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Ticari vize başvuruları Taylan Fahri Konsolosluğu’na veya Tayland Büyükelçiliğine  yapılır. Tayland’a ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişiler tek girişli 90 gün süreli veya çok girişli 1 yıl süreli ticari vize türlerinden birini tercih etmelidirler. Ticari vizesi hakkında detaylı bilgileri Long Vize Turizm şirketinden öğrenebilirsiniz.

Tayland Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler

Tayland ticari vize, Tayland’a ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin almak zorunda oldukları bölgedir.Tayland’a ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin bazı evrakları ve belgeleri prosedüre uygun şekilde tamamlamaları gerekir. Tayland ticari vizesinde en önemli evraklardan birisi davetiyedir. Tayland’da iş görüşmesi yapılacak firmanın yetkilisi veya sahibinin Tayland Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na davetiye göndermesi gerekir.

Davetiyede vize başvurusunda bulunduğu kişiyi davet ettiğini açıkça belirtmesi gerekir. Davetiye gönderen kişinin kişisel bilgilerini ve adresini davetiye içerisinde açıkça yazması zorunludur. Tayland vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat süresinin dolduktan sonra tekrar ülkesine döneceğini davetiye gönderen kişinin garanti etmesi gerekir. Taylan ticari vize başvurularında Tayland’dan davetiye mektubu gelmediği takdirde vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanır. Ayrıca Tayland ticari vizesi için diğer evrakların ve belgelerinde usulüne uygun şekilde tamamlanmalıdır. Tayland ticari vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • 2 adet 35 x 45 cm boyutlarında fotoğraf
 • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Karşı taraftan gönderilmiş davetiye
 • Dilekçe
 • Sağlık sigortası poliçesi
 • Tayland vize formu
 • Uçak ve otel rezervasyonları

Tayland Konsolosluğu veya Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Ayrıca vize başvurusunda bulunacak kişinin Konsolosluğa veya Büyükelçiliği vize talep nedenini dilekçe içerisinde açıkça belirtmesi gerekir. Tayland ticari vizesi başvurularında gerekli bilgi Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Ticari Vize Tayland
Tayland Ticari Vize

Tayland Turistik Vize

Tayland Turistik Vize, Tayland’a gezi amaçlı seyahat etmek isteyen kişilerin almak zorunda oldu belgedir. Tayland farklı doğal güzelliklere ve tarihi yapılara sahip bir ülkedir. Bu nedenle ülkemizden her yıl birçok kişi tur aracılığıyla veya şahsen Tayland’a turistik nedenlerden dolayı seyahat etmektedir. Tayland’a gerçekleştirilecek 30 günden uzun süreli seyahatler için vize alınması gerekir.

Turistik vize başvuruları Tayland Fahri Konsolosluğu’na veya Tayland Büyükelçiliği’ne yapılır. Turistik vize başvurusu yapacak kişilerin Tayland Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na Tayland’a gidiş nedenlerini açıkça belirten bir dilekçe yazmaları gerekir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin vize türüne uygun şekilde gerekli belgeleri ve evrakları tamamlaması gerekir. Turistik vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm Turistik vize işlemlerinde vize acentesidir.

Turistik Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler

Tayland’a turistik nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin talep edilen turistik vize evraklarını ve belgelerini tamamlayıp Tayland Büyükelçiliği’ne teslim etmesi gerekir. Turistik vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • En az 2 sayfası boş ve 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • Tayland vize formu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Dilekçe
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Bankada yeteri miktarda para

Tayland Büyükelçiliği bazı durumlarda ek evrak talebinde bulunabilir. Ek evrak talebi vize süresinin uzamasına neden olur. Bazı durumlarda da eksik evrak veya yanlış bilgi vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olur. Tayland turistik vizesi başvurularında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm Tayland turistik vize başvurularında uzman ve deneyimli elemanlarıyla hizmet vermektedir.

 Turistik Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayland turistik vizesi ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilir. Tayland vize başvurularında, seyahat planında herhangi bir değişiklik görünmemesi için vize başvurusunun bir ay önceden başlatılması gerekir. Turistik vize başvurusunun kısa süre içerisinde başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Turistik Vize Tayland
Tayland Turistik Vize

Tayland Vize Başvurusu

Tayland Vize Başvurusu, Tayland Büyükelçiliği’ne veya Tayland Fahri Konsolosluğu’na yapılır. Tayland’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri 30 günden daha uzun süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Bunun yanı sıra diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri 90 süreli seyahatler için vize almalarına gerek yoktur.

Tayland Krallığı gümrük kapılarında, kapı vize uygulaması uygulamaktadır. Tayland’a seyahat etmek isteyecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yanı sıra Türkiye’de çalışma ve oturma izni bulunan ve diğer ülke vatandaşları da Tayland seyahatleri için Tayland Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne başvuru yapmaları gerekir.

Vize başvurusu yapan kişilerin seyahat bedenlerine uygun şekilde bazı evrakları ve belgeleri tamamlamaları gerekir. Tayland’a seyahat edecek kişilerin olası bir sorunla karşılaşmamak için pasaportların geçerlilik sürelerine dikkat etmelidir. Pasaportun en az 10 yıl içerisinde çıkartılmış olmalıdır. 10 yıldan daha önce alınmış pasaportların tekrar yenilmenin emmesi gerekir. Tayland vize başvuruları hakkında detaylı ve güncel bilgileri Long Vize Turizm ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak Tayland bize başvurularını müşterilerimizin yerine gerçekleştirmekteyiz.

Tayland Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tayland vizesi başvurusu bulunacak kişilerin öncelikle seyahat nedeni uygun şekilde gerekli evraklar ve belgeleri eksiksiz ve şekilde tamamlamaları gerekir. Vize başvurusunu, vize başvurusu yapacak kişi şahsen gerçekleştirebilir. Ancak kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu yapmak için Long Vize turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm, Tayland vize başvurularında vize acentesi olarak görev yapmaktadır.

Long Vize Turizm olarak vize işlemlerini yasal prosedüre uygun şekilde uzman ve deneyimli elemanlarımız ile gerçekleştirmekteyiz. Şirketimiz ayrıca gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanmasında profesyonel hazırlanmasında müşterilerine hizmet vermektedir. Vize başvurularını kısa süre içerisinde başarılı olarak sonuçlanması için Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi Başvuruda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tayland vize başvurusu yapacak kişilerin işleminin başarılı sonuçlanması için bazı hususlara dikkat etmesi gerekir. Tayland vize başvurularında yetkili kurum Tayland Büyükelçiliğidir. Vize başvurusu yapacak kişilerin Tayland vize süresini göz önünde bulundurarak seyahatlerini ayarlamaları gerekir. Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişilerin Tayland vize ücretini yatırmaları zorunludur. Aksi takdirde vize işlemleri başarısız olarak sonuçlanır.

Başvurusu Tayland Vize
Tayland Vize Başvurusu

Tayland Vize Evrakları Ve Belgeleri

Tayland Vize Evrakları ve BelgeleriTayland vizesi almak isteyen kişilerin tamamlamak zorunda oldukları belgelerdir. Tayland’a turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, çalışma, vatandaşlık gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin, seyahat türlerine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlamaları gerekir. Vize evrakları ve belgeleri resmi belgeler olduğundan bu belgelerin prosedüre uygun şekilde tamamlanmalıdır. Tayland vizesi için gerekli evraklar ve belgelerin tamamlanması için profesyonel destek alınması daha faydalı olacaktır.

Tayland Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi

Eksik evrak veya evrakların yanlış doldurulması vize başvurularının ret almasına neden olur. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak için Long Vize Turizm ile irtibata geçip danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Long Vize olarak Tayland vizesi evrakları ve belgelerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasında uzman ekiplerimizle hizmet vermekteyiz. Tayland vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • En az 6 ay geçerliliği bulunan yıpranmamış ve eskimemiş pasaport
 • 2 tane 35 x 45 cm boyutlarında biyometrik fotoğraf
 • Davetiye
 • Seyahat nedenini açıkça belirten dilekçe
 • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Uçak gidiş dönüş bileti
 • Otel ve konaklama bilgileri
 • Bankada yeterli miktarda para
 • Tayland başvuru formu

Tayland konsolosluğu vize türüne göre, bazen ek evrak talebinde bulunabilir. Tayland vizesi evrakları ve belgeleri hakkında güncel bilgileri Long Vize Turizm şirketinden öğrenebilirsiniz.

Tayland Vizesinin Olumlu Sonuçlanması İçin Ne Yapılmalıdır?

Tayland’a seyahat edecek bordo pasaport sahipleri, 30 günden uzun süreli seyahatleri için vize almaları gerekir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu bulunan kişilerde 90 günün üzerindeki seyahatleri için vize almalıdır. Tayland vizesi başvurularında yetkili kurum Tayland Büyükelçiliği’dir. Tayland Büyükelçiliği, vize başvurularında evrak ve belgelere göre kararını verir.

Bu nedenle vize başvurusunda bulunacak kişilerin vize için gerekli evrakları ve belgeleri usulüne uygun şekilde  tamamlamaları gerekir. Ayrıca, seyahat türüne uygun şekilde Tayland vize ücretinin de yatırılması gerekir. Tayland vize başvurularını ret almaması için profesyonel destek alınmalıdır. Long Vize Turizm olarak Tayland vize başvurularında yetkili vize acentesi olarak görev yapmaktayız. Vize başvurularını kısa süre içerisinde olumlu sonuçlanması için şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Belgeleri Ve Evrakları Vize Tayland
Tayland Vize Evrakları Ve Belgeleri

Tayland Vize Formu

Tayland Vize FormuTayland vize başvurularında önemli belgelerden birisidir. Tayland vize başvurusunda bulunan kişilerin  formun vize türüne uygun şekilde bilgileri hazırlamaları gerekir. Başvuru formu, Tayland Büyükelçiliği tarafından kontrol edilir. Tayland Büyükelçiliği vize formunda yer alan bilgiler doğrultusunda vize başvurusu yapan kişi hakkında bilgi sahibi olur.

Başvuru formu, seyahatin amacına uygun şekilde ve doğru bilgiler ile doldurulması gerekir. Aksi takdirde, Tayland Büyükelçiliği, başvuru yapan kişi hakkında şüphe etmesine neden olur. Bu tür durumlarda vize başvurusu ret alabilir. Tayland vize başvurusu Tayland İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Tayland Ankara Büyükelçiliğine yapılır. Ayrıca Tayland vizesi başvuruları Long Vize Turizm acentesi aracılığıyla da yapılabilir. Tayland vize formu hakkında detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Tayland vize başvurusunda bulunan kişilerin Taylan vize formunu, usulüne uygun şekilde doldurması gerekir. Formda yer alan, ad, soyadı, anne adı, baba adı, doğum yeri gibi bilgilerin büyük harflerle, okunaklı bir şekilde yazılması gerekir. Formda seyahat nedeni açıkça belirtilmelidir. Tayland vize başvurusu yapacak kişilerin, başvuru formunda seyahat süresini ve ne için vize başvurusu yaptığını açıklayıcı bir şekilde yazmalıdır.

Formda yer alan fotoğraf kısmına en fazla 3 ay içerisinde çektirilmiş biyometrik fotoğrafın yapıştırılması gerekir. bunun yanı sıra formda yer alan imza kısmına vize başvurusu yapan kişinin ıslak imzasını atması zorunludur. Formda yanlış veya eksik bir bilgi görüldüğünde tekrar form talep edilmesi gerekir. Tayland başvuru formunun doldurulması ve teslim edilmesi için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi Başvuru Türleri

Tayland vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat nedenle uygun şekilde gerekli işlemleri evrakları tamamlaması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri 30 günden uzun seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Tayland vizesi, ticari, turistik, aile ziyareti, eğitim, evlilik, vatandaşlık gibi çeşitleri bulunur. Tayland vize türleri hakkında güncel bilgileri ve gerekli evrakların hazırlanması için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm Tayland vize işlemlerinin yasal prosedüre uygun şekilde yürütülmesinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Formu Vize Tayland
Tayland Vize Formu

Tayland Vize İşlemleri

Tayland Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi Long Vize Turizm ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak vize başvurularında ve gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanmasında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Tayland’a 30 günden fazla süre için seyahat edecek bordo pasaport sahiplerinin turistik, ticari, aile ziyareti gibi nedenlerden dolayı seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Tayland vize başvurularında karar yetkisi Tayland Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurularının başarılı olarak sonuçlanabilmesi için vize işlemleri ve evrakları usulüne uygun şekilde tamamlanması gerekir. Tayland vizesi almak isteyen kişilerin bizi işlemlerini kolaylaştırmak için profesyonel destek alınması çok önemlidir.

Tayland Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tayland vize işlemleri hakkında detaylı bilgi Long Vize Turizm ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Tayland’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri 30 günden uzun sürecek seyahatleri için vize almaları zorunludur. Ancak hizmet hususi ve diplomatik pasaport sahipleri 90 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.

Tayland seyahat edecek kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi pasaportlarının en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekir. Bunun yanı sıra pasaportun en az 2 sayfasını boş olması ve yıpranmamış olmasına özen gösterilmelidir. Tayland vize başvurusu yapacak kişilerin başvuru formunu prosedüre uygun şekilde doldurmaları gerekir.

Gerekli evrakları ve belgeleri eksiksiz şekilde tamamlayıp başvuru yapılması gerekir. Tayland vize ücretinin de yatırılması gerekir. Vize ücretini yatırmayan kişilerin vize işlemleri başlatılmaz. Tayland vize başvurusu için gerekli fotoğrafın biyometrik fotoğraf olmasına ve en fazla 3 ay içerisinde çektirilmesine dikkat edilmelidir. Tayland vizesi hakkında tüm bilgileri Long Vize Turizm ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm uzman ve profesyonel ülke temsilcileri ile Tayland vizesi başvurularında vize acentesi olarak görev yapmaktadır.

Tayland Vize Başvurularında Profesyonel Destek Almanın Önemi

Tayland vize işlemleri hakkında detaylı bilgi Long Vize Turizm ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Tayland vizesi başvurularında deneyimli ve uzman kişilerden profesyonel destek alınması gerekir. Bize başvuruşlarında gerekli evraklar ve belgeler eksiksiz şekilde doldurulması, vize başvurusunda oldukça önemli bir etkendir. Vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlandığı takdirde bu kişilerin maddi ve manevi olarak zarara uğramasına neden olur. Vize başvurularında olası aksi bir durumla karşılaşmamak için Long Vize Turizm’den hizmet alabilirsiniz.

İşlemleri Vize Tayland
Tayland Vize İşlemleri

Tayland Vize Randevusu

Tayland Vize Randevusu Tayland’a seyahat edecek kişilerin vize işlemlerinin başlatılması için Tayland Konsolosluğundan veya Büyükelçiliğinden talep edilir. Vize başvurusu için randevu talep eden kişilerin randevu gününde talep edilen yerde beklemeleri gerekir. Tayland vizesi başvurularında randevu saatinden en az yarım saat önce talep edilen yerde olmalıdır. Tayland vize başvurusu yapacak kişilerin seyahat türüne uygun şekilde gerekli belgeleri ve evrakları teslim etmeleri gerekir.

Vize başvurusunda bulunan kişilerin pasaportlarının en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Pasaportun en az 2 sayfasının boş olması ve yıpranmamış olmasına dikkat edilmelidir. Pasaportu bulunmayan kişilerin vize işlemleri gerçekleştirilmez. Tayland vize işlemleri hakkında detaylı bilgiyi Long Vize Müşteri hizmetleri iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak Tayland vize başvurularında vize acentesi olarak görev yapmaktadır.

Tayland Seyahatleri İçin Vize Zorunlu Zorunlu Mudur?

Tayland vize randevusu Tayland’a seyahat edecek kişilerin vize işlemlerinin başlatılması için Konsolosluktan talep edilir. Tayland ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki uluslararası ilişkileri kuvvetlendirmek için vatandaşlarına seyahat etme imkân sunmaktadır. Ancak  Türkiye’den Tayland’a çeşitli nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin bazı kurallara ve şartları yerine getirmesi gerekir.

Türkiye’den Tayland’a 30 gün süreli seyahat edecek kişiler vize almalarına gerek yoktur. Yalnızca pasaportlarının bulunması yeterlidir. Ancak Türkiye’den Tayland’a seyahat edecek bordo pasaport sahipleri, 30 günden fazla seyahatleri için vize almaları zorunludur. Bunun yanı sıra siyah, gri ve yeşil pasaport sahipleri 90 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Tayland vizesi başvurusu esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm Tayland vize işlemlerinde uzman ve deneyimli ülke temsilcileri ile hizmet vermektedir.

Tayland Vize Randevusu Sırasında Gerekli Evraklar

Tayland vize randevusu Tayland’a seyahat edecek kişilerin vize işlemlerinin başlatılması için Konsolosluktan talep edilir. Tayland vizesi almak isteyen kişiler seyahat türüne uygun şekilde bazı evrakları ve belgeleri tamamlamaları ve Tayland Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne teslim etmeleri gerekir. Tayland Büyükelçiliği tarafından talep edilen evrakların prosedüre uygun şekilde doldur olmaları gerekir.

Tayland vize başvurularında pasaport, başvuru formu, davetiye gibi evraklar ve belgeler vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemli belgelerdir. Tayland vizesi için gerekli evrakların yasal prosedüre uygun şekilde tamamlanması için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Randevusu Vize Tayland
Tayland Vize Randevusu

Tayland Vize Ücreti

Tayland Vize Ücreti vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilir. Tayland vizesi başvurusunda bulunan kişilerin vize başvurularını başlatılması ve olumlu yönde sonuçlanması için talep edilen vize ücretini yatırmaları gerekir. Vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize işlemleri başlatılmaz. Tayland vize başvurusu yapacakların bilmesi gereken diğer bir hususta vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlandığında vize ücreti tekrar iade edilmez.

Tayland vize başvurusu için harcanan diğer ekstra masraflar, vize ücretine dahil değildir. Vize başvurusu için gerekli ve evraklar teslim edilmeden önce vize ücretinin yatırılması gerekir. Vize ücreti her yıl değişiklik gösterebilir. Tayland vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmaması için gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması ve vize ücretinin yatırılması zorunludur. Tayland vize ücreti hakkında güncel bilgiler için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vize Ücreti Başvurusu

Tayland vize başvurusu Tayland Fahri Konsolosluğu’na veya Tayland Büyükelçiliği’ne yapılır. Tayland’a seyahat edecek kişiler, seyahat nedenine uygun şekilde gerekli belgeleri ve işlemleri tamamlamaları gerekir. Tayland vize başvurusunu, başvuru sahibi tarafından şahsen yapabilir. Bunun yanı sıra vize başvurusu vize acentesi aracılığıyla da yapılabilir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların 30 günden kısa süreli Tayland ziyaretleri için vize almalarına gerek yoktur. Ancak, bordo pasaport sahipleri 30 günden daha uzun süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri 90 günlük seyahatleri için vizeden muaftır. Tayland vize başvurusu hakkında tüm bilgiler için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Ticari Vize Ücreti

Tayland’a iş görüşmesi, fuar gibi ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin gerekli evrakları ve belgeleri tamamlayıp vize ücretini yatırmaları gerekir. Tayland ticari vizesi ücreti seyahat süresine göre değişiklik gösterebilir. 

Tayland ticari vizesi başvurusunda bulunan kişilerin vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için Tayland’da bulunan firma yöneticisinin veya yetkilisinin davetiye göndermesi gerekir. Ayrıca vize başvurusu yapan kişinim Tayland Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliğine seyahat nedenini açıkça belirten bir dilekçe yazıp göndermelidir. Tayland ticari vize ücreti hakkında güncel bilgileri vize turizm şirketinden öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm, Tayland vize işlemlerinde vize acentesidir.

Vize Ücreti Tayland
Tayland Vize Ücreti

Tayland Vizesi Dilekçe Örneği

Tayland Vizesi Dilekçe Örneği için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm, Tayland vize işlemleri ve evrakları hakkında danışmanlık hizmeti vermektedir. Gerekli evrakların ve belgeleri hazırlanmasında uzman ve deneyimli elemanları ile hizmet verir. Tayland vizesi dilekçe örneği, Tayland vizesi için gerekli evraklar ve belgelerden birisidir.

Vize türüne göre Tayland Büyükelçiliği’ne dilekçe yazılması zorunludur. Vize başvurusu yapan kişilerin dilekçeyi yazarken seyahat nedenini açıkça belirtecek şekilde yazması gerekir. Tayland Konsolosluğu yetkilileri başvuru sahibi tarafından gönderilen dilekçeye en çok dikkat ettiği konulardan birisidir. Tayland vize başvurusun sırasıda bulunan kişinin dilekçede seyahat nedenini, seyahat süresini açıkça belirtmesi gerekir.

Tayland Vizesi Dilekçe Örneği İşlemleri

Tayland’da bulunan arkadaşı veya yakını ziyaret edebilmek için  30 günden fazla seyahatlerde  vize başvurusunda bulunulması gerekir. Aile ziyareti vize başvurusunda bulunan kişinin Tayland Konsolosluğu’na seyahat nedenini ve süresini açıkça belirterek dilekçe yazmaları gerekir. 

Tayland aile/ arkadaş ziyareti vizesi için dilekçe zorunlu evraklardan birisidir. Tayland aile /arkadaş ziyareti için vize başvurusu sırasında bulunan kişiler dilekçe yazmadıkları takdirde vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanır. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için Tayland’a arkadaş ziyareti vize dilekçesi için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm Tayland vize işlemlerinde uzman ve deneyimli elemanlarıyla danışmanlık hizmeti vermektedir.

Tayland Vizesi Kaç Günde Sonuçlandırılmaktadır?

Tayland vizesi başvuruları Tayland Büyükelçiliği’ne veya Tayland Fahri Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Tayland vize başvurularında yetkili kurum Tayland Büyükelçiliği’dir. Tayland vizesi için seyahat nedenine uygun şekilde gerekli evraklar ve belgeler tamamlandıktan sonra Büyükelçiliği’ne  teslim edilir ve böylece vize başvurusu gerçekleştirilir. 

Tayland vizesi kaç günde çıkar? Başvuruları ortalama 4 ile 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Tayland vize başvuru süresini etkileyen bazı unsurlar bulunur. Örneğin, Tayland Büyükelçiliği vize başvurularında bazen ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum vize başvuru süresinin uzamasına neden olur. Ayrıca vize türü de vize başvuru süresinde değişiklik gösteren nedenlerden birisidir. Tayland vize işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanması ve gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim edilmesi için Long Vize Turizm şirketinden hizmet alabilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Tayland
Tayland Vizesi Dilekçe Örneği

Tayland Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayland Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusu Tayland’a seyahat edecek kişilerin merak ettiği konuların başında gelir. Tayland vizesi ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda bu süre uzayabilir. Tayland vize başvurularında karar yetkisi Tayland Büyükelçiliği’ne aittir. Bazı durumlarda Tayland Büyükelçiliği kişilerden ek evrak talebinde bulunabilir. Bu durum vize başvuru süresinin uzamasına neden olur. Aynı zamanda vize başvurusu Büyükelçiliğin yoğun günlerine veya tatil günlerine denk gelmesi halinde vize başvuru süresi uzayabilir.

Vize başvurusu yapacak kişilerin vize için gerekli evraklar ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Gerekli evraklar ve belgeler vize başvurusunu başarılı olarak sonuçlanmasında büyük rol oynar. Tayland vize başvurularında aksi bir durumla karşılaşmamak için ve vize işlemlerini kısa süre içerisinde tamamlanması için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Vize Başvuru Sonuçlanması

Tayland Vizesi Kaç Günde Çıkar? Tayland’a turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, vatandaşlık gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin 30 günden uzun sürecek seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Tayland vize başvurusu Tayland İstanbul Fahri konsolosluğu veya Tayland Ankara Büyükelçiliği’ne yapılır. Tayland vize başvurularını vize sahibi şahsen gerçekleştirebilir. Ayrıca vize başvuruları yetkili vize acenteleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Türkiye’de devamlı yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlarda vize başvurularını Tayland Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne  gerçekleştirmektedir. Türkiye Cumhuriyeti gri, siyah ve yeşil pasaport sahipleri 90 günden az seyahatleri için vizeden muaftırlar. Tayland vize başvurusu hakkında güncel ve detaylı bilgileri nafize turizm ile irtibata geçip öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm arayarak veya birebir görüşme sağlayarak Tayland vizesi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tayland Vize Ücreti Ne Kadar?

Tayland vize ücreti vize türüne ve Tayland’da kalış süresine göre farklılık gösterebilir. Tayland vize başvurusu yapan kişilerin vize ücretini başvurunun işleme alınmadan önce yatırmaları gerekir. Vize başvurularını olumsuz sonuçlandığı takdirde vize ücreti tekrar iade edilmez. Tayland vize ücreti zaman içerisinde değişikliğe uğrar. Tayland vize başvuruları tek girişli veya çok girişli olarak alınabilir.  Tayland vize turuna uygun şekilde vize ücreti hakkında detaylı bilgiyi Long Vize Turizm şirketinden öğrenebilirsiniz.

Çıkar Ne Zaman Vizesi Tayland
Tayland Vizesi Ne Zaman Çıkar

Tayland Vizesi Nasıl Alınır?

Tayland Vizesi Nasıl Alınır? sorusu Tayland’a çeşitli nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin merak ettiği konulardan birisidir. Tayland Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize zorunluluğu vardır. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri 30 günden uzun seyahatleri için vize almaları gerekir. Bunun yanı sıra gri, siyah ve yeşil pasaport sahipleri 90 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.

Tayland vize başvurusu yapacak kişilerin vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlayıp Tayland Konsolosluğu’na veya Tayland Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapmaları gerekir. Vize başvurularını kişiler şahsen gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu gerçekleştirmek için yetkili vize acenteleri tercih edilebilir. Long Vize Turizm, Tayland vize başvurularında yetkili vize acentesi olarak görev yapmaktadır. Uzman ve deneyimli ülke temsilcilerimiz ile Tayland vizesi başvurularında olumlu bir şekilde kısa süre içerisinde sonuçlanması için bizlere ulaşabilirsiniz.

Nasıl Alınır Vizesi Tayland
Tayland Vizesi Nasıl Alınır

Tayland Vize Başvuru Formu

Tayland Vizesi Nasıl Alınır? Tayland’a seyahat edecek kişilerin Tayland vize başvuru formunu prosedüre uygun şekilde doldurmaları gereklidir. Tayland başvuru formu yasal bir belge olduğundan, içerisindeki bilgilerin usulüne uygun şekilde doğru ve açıklayıcı şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formunda yer alan anne adı, baba adı, ad, soyadı gibi yerleri tükenmez kalemle ve büyük harflerle açıklayıcı bir şekilde yazılması gerekir.

Başvuru formunda yer alan imza kısmına başvuru sahibinin ıslak imza atması gereklidir. Tayland Büyükelçiliği vize başvurusu yapan kişi hakkında bilgi sahibi olabilmek için başvuru formunu talep etmektedir. Büyükelçilik ve Konsolosluk üzerinde iyi bir etki bırakabilmek için başvuru formu oldukça önemlidir. Tayland başvuru formunun usulüne uygun şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi İçin Pasaport Zorunlu Mudur?

Tayland’a  gerçekleştirilecek uzun süreli seyahatler için kişilerin pasaportlarının olması gerekir. Tayland vizesi başvurusunun başarılı olabilmesi için pasaportun en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Bunun yanı sıra pasaportta en az 2 sayfanın boş olması gerekir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin pasaportlarının geçerlilik süresi dolmuşsa tekrar pasaport başvurusunda bulunmaları gerekir. Tayland vize başvuruları ile ilgili tüm bilgileri Long Vize Turizm şirketi ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Tayland’ın Vize İstemediği Ülkeler

ArjantinFinlandiyaLüksemburgRusya
BrezilyaFransaLaosSingapur
Güney KoreAlmanyaMakaoSlovakya
PeruYunanistanMalezyaSlovenya
ŞiliHong KongMonakoİspanya
AvustralyaMacaristanMoğolistanGüney Afrika
AvusturyaİzlandaHollandaİsveç
BelçikaEndonezyaYeni Zelandaİsviçre
BahreynİrlandaNorveçTürkiye
BruneiİsrailUmmanBirleşik Arap Emirlikleri
KanadaİtalyaFilipinlerBirleşik Krallık
Çek CumhuriyetiJaponyaPolonyaABD
DanimarkaKuveytPortekizVietnam
EstonyaLiechtensteinKatarKamboçya
Tayland’ın Vize İstemediği Ülkeler

Tayland Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus69,43 milyon (2018)
Para BirimiTayland Bahtı
Resmi DiliTayca
DiniBudizmi
Telefon Kodu+66
Trafik Akış YönüSoldan
En Popüler YemekleriPad Thai – Spring Rolls – Kuay Teow Moo Daeng – Kai Jeow – Pad See Ew – Som Tam
Gezilecek YerlerBig Buddha Temple – Bangkok Kraliyet Sarayı – Walking Street – Chiang Mai – Koh Samet Adası
BaşkentBangkok
ŞehirleriBangkok – Chiang Mai – Chiang Rai – Chumphon – Hua Hin – Koh Samui – Koh Tao – Krabi
Yüz Ölçümü513.120 km2
Zaman DilimiUTC+7
İnternet Alan Adı.th
KurucusuI. Rama
BaşkanıMaha Vajiralongkorn
Asgari Ücret10-12 bin Baht
İklimiTropikal 
Asker Sayısı310,000
Komşu ÜlkeleriMalezya – Myanmar – Kamboçya – Laos
Kuruluş Tarihi1238
Tayland Hakkında Genel Bilgiler
Tayland
Tayland
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Tayland Vizesi Nasıl Alınmaktadır?

Tayland vizesi nasıl alınır? Tayland’a seyahatlerinizi gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Tayland Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Tayland Konsolosluğu’ndan vize işlemlerinin ilk aşaması olan vize randevusunu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Konsolosluğun istemiş olduğu Tayland vize evrakları ve belgeleri hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa sunulur ve vize başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Tayland Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Tayland Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Tayland vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Tayland Ülkesinin yetkili vize başvuru merkezi olmadığı için Tayland vizesini Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Tayland Konsolosluğu randevu prosedürü ile çalıştığı için ilk aşama olarak randevu alınması gerekmektedir. Tayland vize randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrak ve belgelerin tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Tayland konsolosluğundan vize randevusunu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilir. Tayland vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Tayland Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Tayland vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Tayland vize işlemlerinizin başlayabilmesi için randevunuzun alınması gerekir ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanma işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Peki Tayland vizesi kaç günde çıkar? Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Tayland Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Tayland vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Tayland Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tayland Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti’nin diplomasi ile ilgili konularıyla ilgilenir. Tayland Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulüyle çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Tayland Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Tayland, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Tayland Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Tayland vize işlemlerinin başlayabilmesi içinde Tayland vize randevusu alınmalıdır. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Tayland seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Tayland seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Tayland’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Tayland Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Tayland ülkesine seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusunu büyükelçilikten yapmamaktadır. Yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Tayland vize işlemleri ile ilgilenen merci Tayland Konsolosluğu’dur. Taylan vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilirken, Tayland Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi işlemlerini yürütmektedir. Firmamız Long vize başvuru ve randevu işlemleri merkezi ile Tayland vize işlemleri ve Tayland vize başvurusu hakkında detaylı bilgi alarak vize başvurunuzu güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

Tayland Büyükelçiliği vize işlemleriyle ilgilenmemektedir. Tayland Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile Tayland ülkesi arasındaki diplomasi ile ilgili konularda ilgilenir. Tayland vize başvurusu, ülkemizden Tayland’a seyahat edecek olan vatandaşlar için Tayland Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize işlemleri ile ilgili prosedürleri ve gerekli Tayland vize evrak ve belgeleri listesi ile ilgili bilgi almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden uzman personellerimizden profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Tayland Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

Tayland seyahatleri için vize başvuruları yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından dolayı konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup Tayland vize işlemleri ile de yine konsolosluk ilgilenmektedir. Bu nedenle vize başvurusunun ilk aşaması olan vize randevusu da Tayland konsolosluğundan alınmaktadır. Vize randevunuzu almadan vize işlemlerinize başlayamazsınız Tayland vize randevusu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için profesyonel bir hizmet almanız vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizin adınıza vize randevunuzu alarak vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirir.

Tayland Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

Tayland vizesi almak için vize başvurularınızda ödenecek olan vize ücretleri büyükelçilik tarafından alınmamaktadır. Büyükelçilik vize işlemleriyle , vize ücretleriyle ilgilenmemektedir. Yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Tayland vize işlemleri , Tayland vize ücreti bu konularda konsolosluk görevli olmaktadır. Bu durumdan ötürü vize ücreti büyükelçilik tarafından kabul edilmemektedir. Vize ücretleri başvuru öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu , Tayland vize evrakları ve belgeleri ile birlikte konsolosluğa sunulur. Güncel vize ücretleri için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Tayland Büyükelçiliği Vize Sonucu İçin İtiraz Edilir Mi?

Tayland vize başvuruları Tayland Büyükelçiliği üzerinden kabul edilmemektedir. Tayland Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile diplomasi ilişkileri yürütmektedir. Yetkili vize başvuru merkezinin de olmaması sebebiyle Tayland vize başvurusu konsolosluk tarafından kabul edilerek, işlemler bu merci üzerinden devam ettirilmektedir. Vize başvuru sonucunun olumsuz gelmesi yani red almanız durumunda vize sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı vize başvurusunun gerçekleştirildiği konsolosluğa yapılması gerekmektedir. Vize itiraz dilekçesi için detaylı bilgi almak adına firmamız Long Vize Turizmden profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Tayland Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Tayland Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul eden mercidir. Tayland vize işlemleri ile ilgili prosedürleri yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Tayland Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Tayland Konsolosluğu vize bölümü vize randevusu vererek ; vize başvurularını , Tayland vize evrak ve belgelerini kabul etme ve vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak , başvurularınızı hatasız ve eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Tayland seyahatlerinden önce alması gerekli olan Tayland Vizesi için, vize başvuruları Tayland Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Fakat Tayland vize işlemlerine başlayabilmeniz için ilk yapmanız gereken Tayland Konsolosluğu’ndan vize randevusu almanızdır. Tayland vize randevusunun alınmasının ardından vize başvurunuzu Tayland Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Tayland seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Tayland vizesi için belli bir vize harç bedeli vardır. Tayland Büyükelçiliği vize işlemleri ve ücretleri gibi konularla ilgilenmediği için bu tür konularla konsolosluk ilgilenmektedir. Bu vize harç bedelleri her vize başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, Tayland vize ücreti vize türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Tayland Konsolosluğu Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Tayland’a seyahat planlayanların vize işlemlerini yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Tayland Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Tayland Konsolosluğu vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve Tayland vize evrak ve belgeler takibinin kolaylaştırılması için vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Bu yüzden vize randevusu vize işlemlerinin ilk aşamasıdır. Tayland vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize randevunuzu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Tayland vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, Tayland vize evrakları ve belgeleri konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Konsolosluk başvuru evraklarını, Tayland vize formunu değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için bir vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile itiraz dilekçesi örneğine ulaşabilir, vize işlemlerini eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Tayland vizesi nasıl alınır? Tayland aile arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapacak olan Tayland vize başvuru sahiplerinin ilk olarak Tayland’dan gelen davetiyeye istinaden Tayland Konsolosluğundan vize randevusu oluşturmalıdır. Tayland ziyaret vizesi , Tayland ticari vize bu tür vizeler için davetiye şarttır aksi halde vize işlemleri başlatılmaz. Tayland vize başvuru sahibi kişisel evrakları ve gelen davetiye ile birlikte randevu günü başvurusunu gerçekleştirebilir. Tayland ziyaret vizesi için alacağınız vize davetiyesi Tayland’da yaşayan ve oturumu olan aile üyeniz veya akrabanız ya da arkadaşınız tarafından gönderilmelidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Vize Başvurunuzda sizlere en iyi vize desteğini vermeye firma olarak hazırız. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Olmak Zorunda Mı?

Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vize başvurunuz için Tayland’da yaşayan ve oturumu bulunan aile üyesi veya arkadaşınızın bulunması gereklidir. Çünkü bu kişilerin davetiye göndermesi şarttır. Davetiyeniz olmadığı sürece ziyaret vizesi işlemlerine başlayamazsınız. Tayland Konsolosluğu’na, vize başvurusunda aile üyesi, akraba veya arkadaşınızı ziyarete gideceğinizi beyan etmeniz ve bu durumu kanıtlamanız için davetiye almanız gereklidir. Bu koşulun sağlanması ile ziyaret vizesi başvurusunu yapabilmektesiniz. Ziyaret vizesi için gerekli olan diğer Tayland vize evrak ve belgelerinin hatasız ve eksiksiz tamamlanması vize başvuru sonucunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Tayland’a yapacağınız aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Tayland Aile Arkadaş Ziyaretinde Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

Tayland’a yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatleriniz için almanız gereken ziyaret vizesinin başvurusunda kullanacağınız davetiye Tayland’ da yaşayan ve oturumu olan aile üyeleri, akrabalar veya arkadaşlar tarafından gönderilebilir. Tayland ticari vize , Tayland ziyaret vizesi, Tayland çalışma vizesi bu tür vizelerde davetiye gönderilmesi şarttır. Fakat her davetiye gönderildiği vize türü için kullanılabilir. Ziyaret vizesi için gönderilen davetiye ticari vize için kullanılmaz ya da tam tersi bir durum olmaz. Davetiye mektubunu gönderen kişilerin davetiyeyi bulunduğu ülkedeki konsolosluğa onaylatmalıdır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinize dair detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Tayland aile arkadaş ziyareti vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Tayland vize işlemleri için konsolosluktan alacağınız vize randevusu başvuru işleminin ilk aşaması olmaktadır. Tayland vize randevu tarihinize kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanma süreci başlar. Peki Tayland vizesi kaç günde çıkar? Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Tayland ülke konsolosluğundan alacağınız Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Tayland’da yaşayan aile üyeniz, akrabanız veya arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Ancak alacağınız bu vize ile bu ülkeden başka bir ülkeye herhangi bir amaçla geçiş yapmanız mümkün değildir. Aynı zamanda bu ülkeye yapacağınız ticari veya turistik amaçlı seyahatleriniz için de ziyaret vizesi kullanmanız uygun olmamaktadır. Tabi ki ziyaret amaçlı seyahatleriniz için de Tayland Turistik Vize veya Tayland Ticari Vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Tayland Vizesi Nasıl Alınır? Ticari vizenin alınabilmesi için en önemli durum Tayland’dan gelecek olan davetiyedir. Tayland’dan gelen davetiye de ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir ya da orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Tayland Konsolosluğundan vize randevusu oluşturulup ticari vizeye başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanarak konsolosluğa sunulması gereklidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Ticari Vize Başvurusunda konsolosluktan Tayland Vize Randevusu alabilirsiniz.

Tayland Ticari Vize Nasıl Alınır?

Tayland vizesi Tayland Ülkesinde bir ticaret ya da bir fuar üzerine verilen bir vize türüdür. Tayland ticari vizesi alırken en önemli hususlardan birisi Tayland Hükumetinden gelen ticari bir davetiye ya da bir fuar davetiyesidir. Bu davetiye şahsınıza veya iş yerinizin adına olabilir ve Tayland aile arkadaş ziyareti vizesi için gelen davetiyeden farklıdır. Tayland ticari vize başvurusu Tayland turistik vize başvurularına göre de daha farklı evraklar içermektedir. Bu evraklar seyahat amacı ve çalışma durumunuza göre farklılıklar göstermektedir. Ticari vize için gerekli evrak ve belgeler listesine Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi Tayland ticari vize başvurunuzu profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Tayland Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Tayland ticari vize başvurusu yaparken ziyaret vizesinde olduğu gibi davetiye olması şarttır. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü Tayland ticari vize işlemlerine girmemektedir. Tayland’dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınızın , kaç gün kalmanız gerektiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru olması yapılacak Tayland vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan vize başvuru işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız faydalı olacaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel hizmet alabilir , sizler için gerekli olan Tayland vize evrakları ve belgeleri listesine ulaşabilirsiniz.

Tayland Ticari Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Tayland ticari vize , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bütün pasaport sahiplerinin ticari amaçlı seyahatleri için yapılan vize türüdür. Belgelenebilecek herhangi bir ticari amaçlı seyahat için pasaport ve diğer gerekli evrak ve belgelere sahip kişiler Tayland’a ticari vize başvurusunda bulunabilirler. Ticari Vize başvurunuz için seyahat amacınızın ticari olarak belgelenebilir olması yani Tayland’dan gelecek olan bir ticari davetiye veya fuar bileti gibi evraklar gereklidir. Aksi halde vizenizin türü ticari vizeye girmez. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Tayland vize işlemlerinizi sizin adınıza en güvenli ve profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir.

Tayland Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Tayland ticari vizesi için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Örneğin Tayland ticari vize için davetiye gerekirken Tayland turistik vize için gerekli değildir. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içinde de kişilere göre farklı Tayland vize evrak ve belgeleri gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi faktörlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Tayland ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Turistik Vize Nasıl Alınır?

Tayland turistik vize başvuru sahipleri ilk olarak Tayland konsolosluğundan vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Oluşturulan Tayland vize randevusuna istinaden Tayland Konsolosluğunun istemiş olduğu Tayland vize evrakları ve belgeleri hazırlanır. Bu evrakların içinde en önemlisi vize talep dilekçesidir. Yazılan Tayland vizesi dilekçe örneğinde neden turistik gitmek istediğinizi Tayland’a gittiğinizde ne yapacağınızı bildirmeniz gerekmektedir. Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Tayland vize başvuru İşlemlerini hatasız ve eksiksiz gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Turistik Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Tayland vizesi nasıl alınır? Tayland vizesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus seyahatinizin turistik amaçlı olduğunu Tayland Konsolosluğu vize memuruna inandırmanız gerekmektedir. Tayland Konsolosluğuna vereceğiniz evrakların içinde en önemlisi opsiyonlu otel uçak biletleriniz olmasıdır. Vize başvuru işlemlerinizdeki önemli olan diğer faktör ise Tayland vize evrak ve belgelerin hatasız ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerektiğidir. Eksik veya hatalı evrak ile başvuru yapılması vize sonucunun doğrudan red almasına neden olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizi arayarak Tayland Vize İşlemlerini eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Turistik Vize Şartları Nelerdir?

Tayland vize şartlarının en önceliği Tayland Konsolosluğu’ndan vize randevusu alınması gerekliliğidir. Randevu işlemleriniz gerçekleştirildikten sonra meslek durumunuza göre Tayland vize evraklarınızı ve belgelerinizi hazırlayıp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tabi hazırlamanız gereken evraklar meslek durumunuzun haricinde yaşınız veya sosyal güvenceniz gibi faktörlere göre de farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu işlemleri merkezimizi arayarak Tayland vize evrakları ve belgeleri listesine ulaşabilir , Tayland vize randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Tayland Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Tayland ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından turistik amaçlı seyahat etmek isteyen ve herhangi pasaport sahibi olan kişiler başvuru yapabilirler. Tayland’a turistik vize alabilmek için tatil, gezi, tarihi yerleri görmek gibi seyahat amaçlarınızın olması gereklidir ve bu amaçlarınızı Tayland Konsolosluğu vize memuruna inandırmanız zorunludur. Tayland vize randevusu ve vize başvuru işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmanız vize başvuru işlemlerinizi , vize almanızı kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Tayland Vizesine dair detaylı bilgiye ulaşabilir, vize başvurunuzu güven içinde eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Tayland turistik vizesi, turistik amaçlı seyahatleriniz için başvuru yapmanız gereken vize türüdür. Bu nedenle herhangi davetiyeye ihtiyaç yoktur. Her vize türü farklı evrak ve belgeleri içermektedir. Davetiye mektupları genellikle Tayland Ticari Vize, Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Tayland Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Tayland’ a gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge Tayland vize dilekçesidir. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Tayland turistik vize başvurusunda vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tayland vize başvurusu, Yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tayland Konsolosluğu’nun vize işlemleri randevu prosedürü ile çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk aşaması olarak vize randevusu alınır. Tayland vize randevusu alındıktan sonra Tayland vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde de konsolosluğa sunulur. Evraklarınızın teslim edilememe durumunda vize başvurunuz geçersiz sayılır. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucunuz beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Tayland Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Tayland vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız Tayland vize evraklarıdır . Bu Tayland vize evrakları ve belgeleri kişilerin iş ve meslek durumlarına göre farklılık göstermektedir. Bu Meslekleri çalışan, işveren, çiftçi, emekli, kamu çalışanı, ev hanımı, öğrenci, avukat ve eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da vize başvuru sahibinin yaşı veya özel durumlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Tayland Vize İşlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Tayland vize başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Örneğin Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi , Tayland Çalışma Vizesi ve Tayland Ticari Vize için davetiye şarttır ama ticari vize için davetiyenin yanında fuar bileti de olabilir Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Tayland ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Tayland vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Tayland Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Tayland Büyükelçiliği vize işlemleriyle ilgilenmemektedir, Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konularla ilgilenmektedir. Tayland vize işlemleri randevu prosedürüyle gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm vize başvurularında sizlere uzman personellerimizden profesyonel bir hizmet sunar.

Tayland Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Tayland vizesi kaç günde çıkar? Yetkili bir vize başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle vize başvurusu Tayland Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Tayland Konsolosluğu vize başvurularını , Tayland vize evrak ve belgelerini değerlendirerek vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Tayland vize işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Tayland vize başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evrak ve belgeler istenmektedir. Örneğin; Tayland Ticari Vize , Tayland Çalışma Vizesi ,Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde davetiye olması şarttır. Tayland vize başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Tayland ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgelere ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Tayland vize evrakları ve belgeleri, Tayland Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Tayland Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle ilgilenmemektedir, Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konularla ilgilenmektedir. Vize başvuru evrakları birçok unsura göre farklılıklar içermektedir. Evraklardaki farklılıklar, başvuru yapacağınız vize türüne, başvuru sahibinin özel durumlarına, meslek durumunuza ve yaşınıza göre oluşur. Tayland vize başvurusunda hangi evraklara ihtiyacınız olduğu bu faktörlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. Vize başvuru evraklarının güncel listesine Long Vize Turizm ile kolayca ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vize Evrakları Ve Belgeleri Nereye Verilir?

Tayland vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, Tayland Konsolosluğundan yapılmakta olup gerekli evrak ve belgeler yine Tayland konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü vize işlemleriyle konsolosluk ilgilenmektedir. Tayland vize randevusu ve Tayland vize başvuru işlemleri ile doğrudan konsolosluk ilgilenmekte olduğu için hazırlanan evrak ve belgeler yine konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvuru işlemleriniz ve vize randevunuz için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Tayland Vize Evrakları Ve Belgeleri Teslimi Ne Zaman Yapılır?

Tayland vize evrakları ve belgeleri, konsolosluk tarafından vize başvurusu olarak kabul edilmektedir. Vize işlemlerine başlamadan önce ilk adım Tayland vize randevusu alınmalıdır. Vize randevusunun alınmasının ardından randevu tarihine kadar gerekli Tayland vize evrak ve belgeleri hazırlanır. Daha sonra hazırlanan belgeler ile oluşturulan başvuru dosyası randevu gününde konsolosluğa sunulur. Evrakların teslim edilmemesi durumunda konsolosluk vize başvurunuzu geçersiz sayar. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Tayland vizesi nasıl alınır? Tayland vize başvuru işlemlerini kabul eden Tayland Konsolosluğu, vize işlemleri için randevu prosedürü ile evrak kabul etmektedir. Vize başvuru işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınması ile başlar. Tayland vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Güncel evrak ve belge listesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Tayland vize formu, vize başvuru işlemlerinde gerekli olan Tayland vize evrakları ve belgeleri içerisinde yer alan ve vize başvurusu açısından önem arz eden bir evraktır. Vize başvuru formu konsolosluktan temin edilmekte olup eksiksiz ve hatasız hazırlanması gereken bir evraktır. Kişisel bilgilerinizin ağırlıklı olduğu evrakta çalışma bilgileriniz, gidiş amacınız , gideceğiniz yer ve pasaport bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Vize başvuru formuna ulaşmak , Tayland vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Tayland Vize Formunu Nereden Alabilirim?

Tayland Vizesinin önemli başvuru evraklarından birisi olan Tayland Vize Formu, vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahipleri tarafından Tayland Konsolosluğundan temin edilebilmektedir. Tayland vize randevusunun alınmasının ardından hazırlanacak olan başvuru evrak ve belgeleri, randevu gününde Tayland Konsolosluğuna sunulurken vize formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmuş olması gereklidir. Hazırlanan evrak ve belgelerin de eksiksiz bir şekilde konsolosluğa sunulması gereklidir. Aksi halde konsolosluk vize başvurunuzu geçersiz sayar. Tüm işlemlerinizi tam ve doğru yapmak için vize başvuru formuna da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek de sahip olabilirsiniz.

Tayland Vize Formu Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tayland vize evraklarının en önemlilerinden birisi olan Tayland vize formu çok dikkatli, eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Konsolosluktan alınacak olan vize başvuru formunda ağırlıklı olarak kişisel bilgileriniz yer almakta bunun yanı sıra pasaport bilgileri, seyahat tarihleri ve gidiş amacınız bulunmaktadır. Bu nedenle vize formu doldurulurken konsolosluğun istediği dilde hatasız ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Doldurulan başvuru formu da Tayland Konsolosluğuna sunulmalıdır. Sunulmadığı takdirde ya da Tayland vize evrak ve belgelerin eksik sunulması halinde vize başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Vize formunuzu doldururken firmamız Long Vize Turizmden hizmet alabilirsiniz.

Tayland Vize Formu Ücretli Midir?

Tayland vize başvurusunda gerekli belge ve evraklar içerisinde bulunan Tayland vize başvuru formu konsolosluktan temin edilmekte olup, herhangi bir Tayland vize ücreti karşılığında verilmemektedir. Tayland vize randevusu alındıktan sonra temin edilecek olan vize başvuru formu tamamen ücretsizdir. Vize başvuru formuna konsolosluktan ve firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tayland vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Vize Formunun Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Tayland vize formu, vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, seyahat amacını ve seyahat tarihlerini içermesi sebebiyle başvuru evrakları arasında çok önemli bir yer tutar. Başvuru formunun teslim edilmemesi eksik evrak olarak değerlendirilir ve evrak teslimi konsolosluk tarafından kabul edilmez. Yani Tayland vize başvurusunu gerçekleştiremezsiniz. Başvuru formuna ulaşmak ve doğru bir şekilde doldurmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Tayland Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tayland vize işlemleri, Yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tayland konsolosluğu vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk aşaması olarak vize randevusu alınır. Tayland vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ardından randevu gününde konsolosluğa sunulur. Konsolosluğu sunulmazsa vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Tayland Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tayland vize işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız Tayland vize evrakları ve belgeleridir. Bu vize evrakları kişilerin iş ve meslek durumuna göre farklılık göstermektedir. Bu Meslekleri; Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı veya özel durumlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Tayland Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Tayland vize işlemleri için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Örneğin; Tayland Ticari Vize , Tayland Çalışma Vizesi , Tayland Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi türlerinde davetiye şarttır. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içindeki kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Tayland ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize işlemlerinde gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Tayland vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tayland Büyükelçiliği ise diplomasi konularla ilgilenmektedir. Tayland konsolosluğu vize işlemleri randevu sistemiyle çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Tayland vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır , randevu gününde de konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Tayland Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Tayland vize işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Tayland Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Tayland Vize İşlemleri randevu prosedürüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Tayland Vize Randevusu Nereden Alınır?

Tayland vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Tayland Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tayland Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konularla ilgilenir. Tayland Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu prosedürü ile çalışmaktadır. Tayland vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Tayland vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere uzman personellerimizden profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ülkemiz vatandaşlarından Tayland’a seyahat planlayanların Tayland vize işlemlerini yapmaları zorunlu iken vize başvuruları yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle ülkemizde Tayland Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Tayland Konsolosluğu vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Tayland vize işlemlerini randevu prosedürüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Tayland vizesi randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi İçin Randevu Almak Zorunlu Mudur?

Tayland vizesi işlemlerinin başlayabilmesi için ilk olarak alınması gereken Tayland vizesi randevusu, ülkemiz vatandaşlarından başvuru yapacak olanlar için konsolosluk tarafından verilmektedir. Tayland Konsolosluğunun vize başvurularını randevu usulüne dayalı olarak kabul etmesi vize randevusu alınmasını zorunlu kılmaktadır. Tayland vizesi başvuru işlemleri vize randevusunun alınmasıyla başlayan bir süreç olup Tayland vize başvurunuzun sonuçlanmasıyla sona eren bir süreçtir. Tayland vize randevunuzu hemen almak ve Tayland vizesi işlemlerinizi hemen gerçekleştirmek için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Tayland Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

Tayland vizesi nasıl alınır? Tayland vize randevusu, Tayland Konsolosluğunun vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için uygulanan bir yöntemdir. Bu nedenle vize randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına kadar verilmektedir. Tabi bu durum konsolosluğun vize başvurusundaki yoğunluk durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Tayland vize randevusunu alarak ve vize başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu süreci kontrol altında tutmak için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve Tayland vizesi işlemlerinizi alanında uzman personellerimizle hatasız ve eksiksiz halledebilirsiniz.

Tayland Vize Randevusunda Kendim Bulunmak Zorunda Mıyım?

Tayland vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Tayland Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Tayland Vize İşlemleri randevu prosedürüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm ile Tayland vizesini eksiksiz ve hatasız alabilirsiniz.

Tayland Vize Ücreti Ne Kadar?

Tayland Vize Ücreti, vize başvurusu karşılığında Tayland Konsolosluğu’na ödenen vize harç bedelidir. Vize ücreti vize evrak ve belgeleri gibi her vize türüne göre farklı olmakta ve başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. Örneğin; Tayland Çalışma Vizesi için davetiye şarttır. Başvuru yapacağınız vize türünün haricinde vize süreniz ve yaşınız gibi unsurlara göre de farklılık gösterebilmektedir. Vize ücretlerinin güncel ve detaylı listesine ise firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Tayland Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Tayland Vizesi almak için vize başvurularında ödenecek olan Tayland Vize Ücreti, vize başvurusu öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu Tayland vizesi evrakları ve belgeleri ile birlikte konsolosluğa sunulur. Tayland vize işlemleriyle konsolosluk ilgilenmekte olduğu için işlem dekontu konsolosluğa sunulmaktadır. Tayland vizesi başvuru ücretlerinin birçok sebebe göre farklılık göstermesi sebebiyle vize ücreti ödenmeden önce ne kadar ödemeniz gerektiğini yetkili vize başvuru merkezimiz olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden öğrenmeniz faydalı olacaktır. Güncel vize ücretleri için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Tayland Vize Ücretini Kim Belirler?

Tayland vize başvuruları, ülkemizden seyahat edecek olan Türk vatandaşlar için konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Vize işlemleri ile baştan sona kadar Tayland Konsolosluğunun ilgilenmesi, başvuru evrakları ve belgeleri ile vize ücretlerinin belirlenmesinde de konsolosluk yetkilidir. Tayland Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile diplomasi konularda ilgilenmektedir, Tayland vizesi işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Vize başvuru ücretini bankalar aracılığı ile kabul eden Tayland Konsolosluğu vize evrakları arasında işlem dekontunu da istemektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize ücretleri ve vize evrakları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz , vize işlemlerinizi eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Vize Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Tayland Vize Ücreti, vize başvurusu yapacak vize başvuru kişiler tarafından ödenmektedir. Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirtilmekte olup, vize türü, vize süresi ve başvuru sahibinin yaşı gibi etkenlere göre farklılık gösterebilmektedir. Konsolosluktan alınan Tayland vizesi randevusu sonrası vize evrak ve belgelerinizin hazırlanması ile vize başvurusuna gidilir. Randevu öncesinde vize başvuru ücreti ilgili banka hesaplarına ödenir ve işlem dekontu konsolosluğa sunulur. Vize ücretlerinin güncel listesi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi Harç Bedeli Neye Göre Belirlenir?

Tayland Vizesi harç bedelleri konsolosluk tarafından belirlenmekte olup vize harç bedelleri birçok unsura bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Tayland Büyükelçiliği hiçbir şekilde vize işlemleriyle ilgilenmemektedir. Yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü vize işlemleriyle Tayland Konsolosluğu ilgilenmektedir. Vize ücretleri, başvuru yapacağınız vize türüne, vize sürenize ve başvuru sahiplerinin özel durumlarına göre belirlenmektedir. Başvuru işlemlerinde vize ücretinin belirlenmesi işlemi konsolosluğun belirlediği koşullar doğrultusunda olur. Vize başvuru işlemleriniz ve vize harç bedellerinin güncel listesi için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Tayland Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvuru işlemlerinde gerekli olan Tayland vizesi evrakları ve belgeleri içerisinde yer alan ve vize başvurusu açısından önem arz eden bir evraktır. Vize başvuru dilekçesi konsolosluk tarafından gerekli kılınmakta olup eksiksiz ve hatasız hazırlanması gereken bir evraktır. Vize talep dilekçesi konsolosluğun istediği dilde, seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar ile ilgili bilgiler belirtilerek yazılmalıdır. Vize başvuru dilekçesi örneğine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir, Tayland vizesi başvurusunu eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Vize Dilekçesinin Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Tayland Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahibinin seyahat amacını, ülkede kalacağı tarihleri, yapacağı harcamalar hakkındaki bilgiler sebebiyle başvuru evrakları arasında çok önemli bir yer tutar. Tayland vize talep dilekçesinin Tayland Konsolosluğuna teslim edilmemesi eksik evrak ve belge olarak sayılır ve konsolosluk vize başvurunuzu kabul etmez. Yani Tayland vizesi başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Tayland vize talep dilekçesine ulaşmak ve hatasız bir şekilde hazırlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Tayland Vize Dilekçe Örneği Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tayland vizesi dilekçe örneği başvuru evraklarının en önemlilerinden birisi olan Tayland vizesi formu çok dikkatli, eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazılmalıdır. Konsolosluğa sunulacak olan vize talep dilekçesinde seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar yer almaktadır. Bu nedenle vize talep dilekçesi hazırlanırken konsolosluğun istediği dilde hatasız ve eksiksiz olarak yazılmalıdır. Konsolosluğa da teslim edilmezse başvurunuz kabul edilmez. Tayland vizesi talep dilekçesi örneği için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Tayland Vizesi Kaç Günde Çıkartılır?

Tayland vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Tayland vize işlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar Tayland vizesi evrak ve belgelerinizin güncel olarak hazırlanma işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Evraklarının konsolosluğu sunulmaması durumunda vize başvurunuz geçersiz sayılır. Peki Tayland vizesi kaç günde çıkar? Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi Kaç Günde Çıkar ve Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Tayland vizesi başvurusu yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Tayland Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Tayland Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Tayland Konsolosluğu vize başvurularını ve başvuru evraklarını değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Vize başvuru işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Tayland vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

Tayland vize randevusu, Tayland Konsolosluğunun vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için uygulanan bir prosedürdür. Bu nedenle Tayland vizesi randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına kadar verilmektedir. Tabi bu durum konsolosluğun vize başvurusundaki yoğunluk durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Tayland vizesi randevusunu alarak ve vize başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu süreci kontrol altında tutmak için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir, uzman personellerimizden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Tayland Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Tayland vize başvuru işlemlerini kabul eden Tayland Konsolosluğu, vize işlemleri için randevu usulü ile evrak kabul etmektedir. Vize işlemleriniz vize randevunuzun alınması ile başlar. Tayland vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, Tayland vizesi evrak ve belgelerinin güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Güncel evrak ve belge listesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi Kaç Günlük Çıkar?

Tayland vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize başvuru işlemleri için konsolosluktan alacağınız vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk aşaması olmaktadır. Tayland vizesi randevusu tarihinize kadar gerekli evrak ve belgelerinizin hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanma süreci başlar. Vizenizin olumlu sonuçlanma halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Turizm sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Tayland Vizesi Nasıl Alınması Gereklidir?

Tayland, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Tayland vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Tayland Konsolosluğu’ndan ilk aşama olarak Tayland vizesi randevusu alması gerekmektedir. Tayland Vizesi Nasıl Alınır? sorunuz için randevu oluşturulduktan sonra Tayland Konsolosluğunun istemiş olduğu Tayland vize evrakları ve belgeleri hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa sunulur ve vize başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Tayland Konsolosluğundan vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Tayland vizesi işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Tayland Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Tayland vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Tayland Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tayland Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu prosedürü ile çalışmaktadır. Tayland Vizesi Nasıl Alınır? sorusu için vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Tayland vizesi randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Tayland Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Tayland Vizesi Nasıl Alınır? Tayland vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tayland Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Tayland Vizesi Randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra Tayland vizesi başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Tayland Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Tayland Vizesi Nasıl Alınır? ve Tayland vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız Tayland vize evrakları ve belgeleridir. Bu vize evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumlarına göre farklılık göstermektedir. Bu meslekleri Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı veya özel durumlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Tayland Vizesi İşlemlerinizi hatasız ve eksiksiz gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland Vize İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Tayland vize işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tayland konsolosluğu vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işlemlerinin ilk aşaması olarak vize randevusu alınır. Tayland vizesi randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır, randevu gününde de konsolosluğa sunulur. Hazırlanan evrak ve belgelerin konsolosluğa sunulmaması durumunda vize başvurusu geçersiz sayılır. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu