Skip to content

Ticari Vize

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Ticari Vize mevcut yaşadığı ülke dışında, vatandaşlık ve oturum gibi niteliklerine sahip olmayan yabancı bir ülke topraklarında  iş, ticaret, fuar  gibi maddi kazanım amacı ile seyahat etmek isteyen kişiler tarafından alınması gereken vize çeşidine denir. İş ya da ticari amaç ile seyahat edecek başvuru sahipleri gidilecek ülkelere göre vize rejim ve prosedürleri değişmekte olup seyahat edecek kişilerin vize alması gerekmektedir.

Avrupa Birliği Bölgesi – Schengen Vizesi  (C tipi kısa süreli ticari vize çeşididir)

Avrupa Birliği Schengen bölgesi üyesi olan  olan ülkeler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve bir çok ülke vatandaşlarına vize uygulaması yapmaktadır. Vize alarak seyahat etmeleri mecburi kılınmıştır. Umuma Mahsus pasaport sahipleri vize almak mecburiyetindedir. Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri 180 gün içinde 90 güne kadar vizeden muafdırlar.

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan. İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lichtenstein  Schengen bölgesi Ticari davetiye örnekleri , yazılış formatları için Long Vize başvuru merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Ticari
Ticari Vize

Kısa süreli vize

Kendi ülke toprakları için giriş izni olmayan seyahat ve ticari işlemler için ticari vize uygulaması yapmaktadır. Ticari program ve seyahat yapmak isteyen kişilerin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Ülkelere göre vize prosedürleri değişmekte olup. Vize şartları ve süreleri değişebilmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri, Angola, Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Cezayir, Çin Halk Cumhuriyeti, Etiyopya, Gana, Hindistan, İngiltere, İrlanda, İsrail, Kanada, Küba, Mali, Nijer, Nijerya, Pakistan, Özbekistan, Rusya, Senegal, Suudi Arabistan, Tayland, Vietnam, Mısır, Romanya, Hırvatistan, Bulgaristan

Ülkelere göre değişmekte olan ticari vize davetiye örnekleri ve başvuru şartları için Long Vize başvuru merkezinden destek alabilirsiniz.

Elektronik vize

Sadece kendi ülke toprakları için geçerli olan iş seyahati ve ticari ziyaretler için vize uygulaması yapan ülkeler e-vize elektronik olarak ticari vize uygulaması yapmakta olup pasaporta basılan vize çeşidi değildir. Elektronik vize çıktısı ile  vize vermekte olup kapı geçişlerinde verilen e vize ile giriş yapılabilmektedir. Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Meksika, Yeni Zelanda Elektronik  vize işlemleri için Long Vize başvuru merkezi ile birçok ülke başvuruları için şahsen gelmeden başvurularınızı ve vizenizi Long Vize den temin edebilirsiniz.

Kapı vizesi

Sadece kendi ülke  topraklarında geçerli olan iş seyahati ve ticari ziyaretler için vize uygulaması yapan ülkelerden bazıları ülkeler arası ikili anlaşmalarla birlikte ülke  kapı girişinde daha önceden belirlenmiş ücret ve ödeme karşılığında ülkeye giriş yetkisi vererek ticari vizeyi ülke girişinde onaylamaktadır. Ülkelerin vize prosedürleri ve kanunlarına göre vize süresi ve fiyatlandırması değişebilmektedir.

Ülke girişlerinde geçici süre ile verilebilen vize için Long Vize başvuru merkezinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Uluslararası ticaret hacimlerinin genişlemesi, ulaşım şartlarının kolaylaşması ve yerinde üretim gibi faktörlerin fazlalığı nedeni ile kişilerin bilgi, birikim, ürün ve hizmetlerini evrensel platforma taşıma çabası modern zaman ile artmaktadır. Vize şartları ülkelere göre değişiklik göstermektedir.

Başvuru şartları, işlem süreleri, davetiye formatları ve benzeri farklılıklar için Long Vize başvuru merkezi birçok kurum, kuruluş ve şirket ile çalışarak vize işlemlerinde kurumsal odak noktası olmuştur.

ÖNEMLİ UYARI :

Ticari Vize Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz.

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu