Vizesi Türkmenistan

Türkmenistan Vizesi

Türkmenistan Vizesi Türkmenistan’a yapacağınız ziyaret öncesi mutlaka elinizde bulunmalıdır. Türkmenistan ülkemize vize uygulaması yapan ülkeler arasında yer almaktadır. Umuma mahsus pasaport hamili( bordo pasaport) Türkmenistan’a giriş yapabilmek için mutlaka vize almak zorundadır. Bilmeniz gereken bir diğer husus ise Türkmenistan vizesi ile ülkenin her yerine gidemezsiniz. Özellikle ülkenin sınır bölgeleri ve Daşoğuz Vilayetine seyahat etmenizi mümkün değildir. Bu bölgelere gidebilmek için ise Devlet Göçmenler Servisi’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Türkmenistan vizesi sahibi olan kişiler Türkmenistan’da yalnızca otelde konaklayabilmektedir. Eğer otel dışında başka bir yerde konaklama yaparsanız bu konuda ülkenin yaptırımları bulunmaktadır.( Gözaltı ya da para cezası gibi).

Türkmenistan Vize İşlemleri

Türkmenistan’a yapacağınız seyahat öncesi mutlaka vize başvurusunda bulunmalısınız. Vize işlemlerinizi seyahatinizden birkaç ay öncesinde başvuruda bulunmanızda fayda olacaktır. Vize başvurusunu Türkmenistan Büyükelçiliğine gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak vize işlemlerini takip etmek için yeterli zamanınız yoksa ya da bu konuda yeterli bilgi sahibi değilseniz bir vizefirmasından yardım almanız mümkündür. Türkmenistan vizesi için gerekli olan evrakları toparladıktan sonra başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize işlemlerinin kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız evraklarınızın mutlaka eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Aksi takdirde bu süreç uzayacaktır. Bu nedenle vize şirketi sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Vize firmasına vereceğiniz vekaletname ile şahsen işlemlerinizle uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Türkmenistan Vize Bilgileri

Vize için yapmanız gereken öncelikle başvuru evraklarını temin etmek olacaktır. Türkmenistan Vize Evrakları Ve Belgeleri arasında;

  • Pasaportunuzun aslı ve renkli fotokopisi
  • Pasaport sahibinden ıslak imzalı olarak doğru ve tam doldurulmuş vize başvuru formu
  • Yakın zamanda çekilmiş 2 adet fotoğraf
  • Vize ücreti

Ve konsolosluktan istenen diğer evraklar eksiksiz ve tam olarak doldurularak Türkmenistan Büyükelçiliğine teslim edilmelidir. Evrakların tam olması ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması son derece önemlidir. Bu nedenle bu evrakların hazırlanması ve sürecinin takibi için firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız bu konudaki tecrübeleri sayesinde vize işlemleri sürecini profesyonel bir şekilde yürütmektedir. Vizenizin hızlı bir şekilde çıkması ve herhangi bir sorun yaşamamak adına firmamıza başvurabilirsiniz.

Türkmenistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Türkmenistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak için gerekli olan evrakları hazırlamanız durumunda ve bunları bir vize firmasına ulaştırmanız durumunda şahsen işlemleri takip etmenize gerek kalmayacaktır. Bu konuda son derece profesyonel olarak hizmet veren vize firmaları bulunmaktadır. Türkmenistan ziyaretiniz pek çok nedenle olabilir. Vize başvurusunda bulunurken Türkmenistan’a yapacağınız ziyaret amacınızı açıkça bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde vize talebiniz olumlu bir şekilde karşılanmayacaktır. Vizenizin kolaylıkla çıkması için bu konuda bir vize firmasından yardım almanız oldukça doğru bir hareket olacaktır. Ayrıca sizin de evraklarınız hazırlanırken şahsen bulunmanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizlere kurumsallaşmış bir vize firmasından destek almanız mümkün olacaktır.

Türkmenistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Türkmenistan Aile Arkadaş Ziyareti vizesi alabilmek için mutlaka bir davetiye sahip olmanız gereklidir. Bu vize için Türkmenistan İçişleri Bakanlığı onaylı davetiyeye ihtiyacınız olacaktır. Türkmenistan vize işlemleri için konsolosluktan istenen diğere evrakları da hazırlanmalıdır. Ancak bilinmesi gereken en önemli husus ise Türkmenistan İçişleri Bakanlığı onaylı davetiye zorunlu belge olmaktadır. Bu belgenin bulunmaması durumunda vize almanız mümkün olmamaktadır. Türkmenistan vize işlemleri uzun bir şekilde olduğunda bu konuda profesyonel destek almanız şart olacaktır. Peki, bu konuda deneyimli olarak hizmete veren vize şirketi sizlere nasıl yardımcı olacaktır?

Vizesi Türkmenistan
  • Vize başvuru formunuzu doldurarak sizlere yardımcı olmaktadır.
  • Vize başvuru dilekçesini temin eder.
  • Konsolosluk ile yapılacak görüşmede sizlere yardımcı olur.
  • Evrakların eksiksiz ve tam bir şekilde hazırlanmasını sağlar.
  • Evraklarda oluşabilecek sorunlarda sizlere yardımcı olmaktadır.

Türkmenistan Aile Arkadaş Ziyareti vizesi alabilmek için mutlaka bir davetiye sahip olmanız gereklidir.Firmamız Türkmenistan Vizesi tüm hizmetlerini vermektedir. Türkmenistan Aile akraba ziyareti vizesi için zorlu olan prosedürlerde ise sizlere rehberlik etmektedir. Ayrıca davetiyenin temininde sizlere destek olmaktadır. Zorlu olan bu süreci kolay bir şekilde yaşamanıza yardımcı olan firmamız her konuda sizlere destek olmakta ve vize çıkma sürecinde siz değerli müşterilerimize profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Türkmenistan vize işlemlerinin tüm aşamalarında sizlere gerekli olan detaylı bilgiyi sağlayarak fiilen de hizmet sunmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınır?

Türkmenistan, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Türkmenistan Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahiplerinin öncelikli olarak Türkmenistan Konsolosluğundan Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu alındıktan sonra Türkmenistan Konsolosluğunun istemiş olduğu evrak listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa sunulur ve Türkmenistan Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayıp Türkmenistan Konsolosluğundan vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Türkmenistan Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Türkmenistan Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Türkmenistan Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Türkmenistan Konsolosluğu Randevu usulü ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Türkmenistan Vize Randevunuzu oluşturduktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Türkmenistan Konsolosluğundan vize randevusu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilir. Türkmenistan vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkmenistan vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize işlemleri, randevu usulüne dayalıdır. Türkmenistan Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan belgeler ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkmenistan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Türkmenistan vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Türkmenistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Türkmenistan Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu sistemi ile çalışmaktadır. Türkmenistan vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Türkmenistan Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Türkmenistan, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Türkmenistan Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Türkmenistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Türkmenistan seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Türkmenistan’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınır öğrenmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: