Vizesi Almanya

Almanya Schengen Vizesi 2021

Almanya Schengen Vizesi, Almanya Vize İşlemleri için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. 

Almanya Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketi, Almanya vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir.

Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir. 

Almanya Schengen Vizesi Gerekli Belge ve Evrak Listesi

Almanya vizesi için gerekli belge ve evrak listesi eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Önemli ölçüde yer alan eksiklikler sonucunda yapılan başvurular kabul edilmemektedir ya da kabul edilse de sonuç olumsuz olmaktadır. Bu nedenle tecrübe sahibi olmayanların bu detaylı bilgi edinmesi gerekmektedir. Almanya Vize Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25. -Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir. -Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir. -Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir. 

İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir. -Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım. -Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir. -Çocuklar için muvafakat name Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir. 

Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir. -Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları -Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım. -Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

Almanya Vize Başvurusu

Almanya Vize Başvurusu ilk defa yapılan Almanya vize başvuruları firmamız Long Vize aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak son beş yıl içinde herhangi bir Schengen vize başvurusu yapıldı ise Almanya vize başvurusu için vekalet ile firmamız Long Vize aracılığıyla teslim edilebilmektedir. Son beş yıl içinde yapılan herhangi bir vize başvurusu sırasında parmak izi alınmadıysa parmak izinin alınması şartı olması nedeniyle Almanya vize başvurusu için parmak izi gerekmektedir.

Almanya Vize Çeşitleri

Almanya Vize Çeşitleri; Aile/Akraba Ziyareti, Almanya Turistik Vize, Almanya Ticari ve Fuar Vizeleri için Almanya Schengen ziyaret vizesi işlemleri uygulanmaktadır. Bunun için seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya Konsolosluğunca belirlenmiş güncel ve orijinal olan evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Almanya Vize Evrakları İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız 0312 426 03 25

Almanya Vize Danışmanlık

Almanya Vize Randevusu, Almanya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Almanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne müracaat edilerek yapılmalıdır. Almanya Vize Başvurusu’nda bulunmak ve Almanya Vize Randevusu alabilmek için firmamız Long Vize aracılığı ile Almanya Vizesi İşlemleri yürütülmektedir. Hızlı ve Sorunsuz Almanya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Almanya Vize Başvurusu yapın, Almanya Vize Randevusu alın!

Almanya Vize İşlemleri

Almanya vize işlemleri için Schengen vize uygulamaları için belirtilen yönetmelik doğrultusunda seyahat edilecek ya da seyahatin büyük bir kısmının geçirileceği ülke temsilciliğinden temin edilmesi gerekmektedir. Schengen ülkelerinde birkaçında seyahat planlanması söz konusu olduğunda Almanya vize işlemleri için en uzun süreli konaklama yerinin belirlenmesi önem taşımaktadır.

Almanya Vize Randevusu

Almanya vize randevusu için Almanya elçiliklerine yapılacak olan 90 gün veya daha fazla süreli vize başvurusu için Almanya konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş firmaları ile iletişime geçilmelidir. Almanya vizesi randevusu için önceden firmamız Long Vize ile iletişime geçilmelidir. Almanya vize randevusu bulunmayan bireylerin vize başvurusu kabul edilmemektedir. Almanya Vize Randevusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız 0312 426 03 25. 

Vize Randevusu Almanya
Almanya Vize Randevusu

ALMANYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ 

Almanya Vizesi  için gereken işlemlerin eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde  yapılması gerekmektedir. Almanya vizesi için, Almanya Konsolosluğu, Schengen vizesi başvurularını (istisnai durumlar dışında) aracı kurumlar vasıtası ile kabul etmektedir. Almanya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, seyahat amaçlarına uygun  Almanya Aile ve Akraba Ziyareti, Almanya Turistik vize, Almanya Transit vize ile Almanya Ticari vize başvurusu Long Vize tarafından başvurularınız eksiksiz ve güncel bir şekilde hazırlanıp sorunsuz bir şekilde yapılmasına olanak sağlar. 

Almanya vizesi işlemleri, Almanya Konsolosluğu tarafından Schengen vizeleri başvuruları kabul edilen kişiler, bu vize ile Schengen Bölgesi’nde en fazla 90 gün konaklama hakkına sahip olurlar. Ancak ilk kez Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişilere kısa süre konaklama hakkı tanınır. Bu süre kişinin vizesini Schengen kurallarına uygun kullanması veya ülkeye seyahat sıklığına bağlı olarak kademeli olarak uzatılır.

Schengen vizesi; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç ve İsviçre’de geçerlidir. Almanya Konsolosluğu Uzun Süreli Vize: Almanya Konsolosluğu’na Almanya’da 90 günden daha uzun süre konaklamalarını gerektirecek amaçlarla (eğitim, aile birleşimi, oturum, vb.) vize başvurusunda bulunan kişilerin başvuruları Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği tarafından doğrudan kabul edilmektedir. 

ALMANYA VİZE BAŞVURUSU 

Vize başvurusu eksiksiz evrak teslim edilmesi şartıyla Almanya Büyükelçiliği Vize bölümüne firmamız Long vize aracılığı ile teslim edilebilmektedir. Takip edilip değerlendirildiği gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Almanya ülkede barındırdığı Türk nüfusuyla Dünya’da dış Türklerin en çok yaşadığı ülkedir. Bu sebeple iki ülke arasında oluşan ziyaretçi trafiği her geçen gün artmaktadır. 

Almanya’daki Türk popülasyonu sayesinde Türkiye’de bulunan kişilerin Almanya vizesi hakkındaki bilgileri diğer ülkelere göre daha fazladır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle Almanya’daki Türk nüfusun etkisiyle yoğun bir şekilde Aile/Akraba ziyareti amacıyla ve daha sonra Almanya’nın Türkiye’de bu denli tanınması hasebiyle turistik amaçlarla ve son olarak iki ülke arasındaki ekonomik bağlar nedeniyle ticari faaliyetler yürütmek için yılın her mevsimi vize başvurusu süreçlerine katılmaktadırlar. 

Vize başvurusu yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken ise Almanya’ya yapacağınız ziyaretin amacıdır zira Almanya dış temsilcilik yetkilileri sizin vizenizi karara bağlarken hangi tip vize için hangi amaçla başvurduğunuzu açıkça belirtmenizi ister. Vize başvurusu yaparken teslim edeceğiniz dosyada ziyaret amacınızı açıkça belirtmiş ve bu amaca yönelik evrakları tamamlamış olmanız beklenir. Almanya vize başvurusu süreçleri diğer Schengen üyesi ülkelere benzer şekilde gerçekleşir çünkü Schengen seyahat mevduatı Almanya vizesi içinde geçerlidir. Almanya’nın diğer ülkelerden farklı olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sıkça verdiği bir diğer vize de Ulusal D Tipi vizedir. 

Ulusal D tipi vize Schengen görevi görmezken Almanya’da uzun süreli kalmayı gerektiren (aile birleşimi, oturum izni) faaliyetleri gerçekleştirebilmek amacıyla verilir. Almanya Vizesi Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25.  Almanya vize  işlemleri içinde yer alan Ulusal Vize Başvurusu 90 gün üzerinde ikamet etmek isteyenler için 0 312 426 03 25 numaralı telefondan vize randevusu alınarak yapılmaktadır. 

Randevu alınırken randevu alan kişi ya da kişilerin ismi ile soy ismi, doğum tarihi,  pasaport numarası ile e-mail adresi ve telefon numarası sorulmaktadır. Ulusal Almanya Vize Başvuruları yalnızca vize başvuru merkezlerinden alınan tarih ve saate uyulmak koşuluyla ilgili olan Konsolosluk ya da Elçiliğe yapılmaktadır. Başvuru esnasında evrakların eksiksiz bir şekilde temin edilmiş olması gerekmektedir. Almanya Vize İşlemleri içinde yer alan Ulusal Almanya vize işlemleri için ücret Konsolosluk ya da Elçilikler tarafından temin edilmektedir.

Vize Başvurusu Almanya
Almanya Vize Başvurusu

Vize merkezleri ile yapılacak görüşme esnasında kredi kartı ya da banka hesap numaralarına yapılacak ödeme ile randevu alma işlemi gerçekleştirilecektir. Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkileri düşündüğümüzde ikili ilişkilerde bu kadar aktif olunmasının en büyük faktörü olarak Almanya’daki Türk popülasyonunun büyüklüğü gösterilebilir.

Almanya’da bulunan bu Türk varlığı ve Almanya’nın genel olarak dünya ekonomisinde ve turizminde lider ülkelerden biri olması nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Almanya ziyareti için yapılan vize başvuruları da büyük sayılara ulaşmış durumda. Türkiye’den Almanya’ya günde binlerce uçuş gerçekleştiği şu günlerde her insanın vize işlemlerine dahil olmak için farklı sebepleri olabiliyor.

Bunlardan en yaygın olanları Almanya’daki Türk nüfusunun etkisiyle gerçekleşen aile / akraba ziyareti vize işlemleri ve yine Almanya’daki dünya ekonomi devi haline gelmiş firmaların sebep olduğu ticari ziyaretler için gerçekleşen Almanya ticari vize işlemleri oluyor.

Bunlara ek olarak özellikle II. Dünya Savaşı müzeleri ve kalıntılarıyla Almanya, Türkiye Cumhuriyetinden birçok turisti de ağırlıyor. Bu işlerin hepsi için vize gerektiğini düşünürsek vize işlemlerinin Türkiye’deki ayağının ne boyutlarda olduğunu tahayyül edebiliriz. Vize işlemleri ilk etapta vize başvuru merkezlerinde gerçekleşir. Vize başvuru merkezlerinden aldığınız randevu neticesinde merkeze intikal eder ve dosyanızı teslim edersiniz. 

Alman Devleti’nin belirlediği kurallar kapsamında vize başvuru merkezleri  yetkilileri teslim ettiğiniz dosyaya bir dizi kontrol işlemi uygular ve daha sonra vize işlemlerinin karara bağlanacağı yer olan Almanya Konsolosluk / Büyükelçiliklerine sevkini gerçekleştirir. Almanya Vizesi işlemleri İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25. Almanya Aile/Akraba Ziyareti Almanya Vize Çeşitleri içinde Almanya aile/akraba ziyareti vizesi için Almanya Schengen ziyaret vizesi işlemleri uygulanmaktadır.

Bunun için seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya Konsolosluğunca belirlenmiş güncel ve orijinal olan evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Almanya aile/ akraba  ziyareti vizesi için kullanılan pasaportların 10 yıldan daha fazla eski olmaması, Almanya seyahatinden dönüldüğünde de en az 3 ay geçerliliğin olduğu ve en az deforme olmayan iki boş sayfasının bulunduğu önceki pasaport, iki adet güncel halini gösteren en fazla 3 ay içinde çekilmiş arka fon rengi beyaz  olan ve daha önceki vize işlemlerinde kullanılmış 3,5×4,5 cm ölçüsünde biyometrik fotoğraf olmalıdır.

Ayrıca Almanya Schengen ziyaret vizesi için seyahat edecek kişi ya da kişilerin güncel ikamet adreslerinin düzenlendiği tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanının ön ve arka yüzdeki bilgileri gösteren nüfus cüzdanı fotokopisi olmalıdır. 

Almanya aile/akraba ziyareti vizesi için ayrıca Almanya Schengen başvuru formu başvuran kişi tarafından eksiksiz bir şekilde ıslak imzalı olması gerekmektedir. Ancak Almanya’ya seyahat edecek kişi 18 yaşından küçükse Almanya Schengen başvuru formu imza kısmı ebeveynlerce imzalanmış olmalıdır. Tüm bunlarla birlikte finansal durumu belirten son üç aya ait maaş bordrosu bağlı olunan kurum tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 

Almanya ile Türkiye arasında daha çok Türkiye’den gerçekleşen vize trafiğini en çok meşgul eden vize türlerinden biri Almanya Aile/Akraba ziyareti vizesi olarak göze çarpıyor. Almanya’da ikamet etmekte olan milyonlarca Türk vatandaşının Türkiye’de bulunan akrabaları ve aile bireylerini yanlarında ağırlamak istemesi ile ortaya çıkan bu vize ihtiyacı Almanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleriyle gideriliyor. Bahsi geçen vizeyi almak için Almanya’da yaşayan Türk vatandaşının Türkiye’deki başvuru sahibi yakınına bir dizi evrak göndermesi gerekiyor.

Bu evraklar özet olarak kişilerin yakınlıklarını ve Almanya’daki kişinin Türkiye’den gelecek ziyaretçiye seyahat boyunca finansal olarak destek olduğunu kanıtlayan evraklardır. Almanya Turistik Vize Almanya Turistik Vize için başvurulması gereken Almanya Schengen vize için güncellenen ikametgah bilgileri de içeren yeni tarihli tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile birlikte ön ve arka bilgileri de gösteren nüfus cüzdanı fotokopisi seyahat edecek kişi adına düzenlenmelidir. Almanya Schengen vize başvuru formu seyahat edecek kişi ya da kişilerce diğer belgelerle uyumluluk gösterecek şekilde ıslak imzayla eksiksiz doldurulmalıdır.

18 yaş altında olacak kişilerin yerine ebeveynlerin ıslak imzası olması gerekmektedir. Tüm bunlarla birlikte finansal durumu gösterecek belge kaşe ve imzalı olarak son 3 ayı aktif gösterecek ve yine son 3 ay boyunca hesapta 3000 TL olduğunu gösteren hesap özeti kaşeli, imzalı ve banka sirküleri ile hazır hale getirilmelidir. 

Almanya Turistik Vize için başvuran kişi vize için başvuran kişinin meslek, görev, maaş ve Almanya’ya yapılacak olan seyahatin ne zaman olduğu ve seyahat masraflarını kimin karşılayacağının beyan edilmesi gerekmektedir. Almanya turistik vize için başvuru yapan kişi: İş veren ise Almanya Konsolosluğuna hitap edilerek yazılan dilekçede şirketin antetli kağıdı üzerinde yer alan içerikler doğrultusunda seyahat edecek kişi adına düzenlenmelidir. Emekli ise dilekçede belirtilenler doğrultusunda içerik bilgilerinin beyanın şahsen yapılması gerekmektedir.

Devlet dairesinde çalışan ise bulunduğu kurumun antetli kağıdı ıslak imzalı ve mühürlü olarak ve başvuru yapan kişi daha önce Schengen ülkelerinden birine seyahat etmiş ise bunun detaylarını belirten bir dilekçe hazırlanmalıdır. Ayrıca bağlı bulunan kurumun vergi levhası, vize başvurusunda bulunduğu yıldan önceki yıla ait olan vergi levhası, faaliyet belgesi, şirketin imza sirküleri ile sicil gazetesi vize işlemlerinde kullanılmak üzere hazırlanmalıdır. Tüm bunlarla birlikte seyahat edecek olan bireyin çalıştığını gösteren SGK işe giriş ve hizmet dökümü şirketin antetli kağıdına işveren tarafından kaşeyle birlikte ıslak imzayla hazırlanmalıdır. Vize işlemlerinin tümünde olduğu gibi 30000€ sağlık sigortası yapılmalıdır. 

Almanya’nın, Türkiye’nin yurt dışı turizmi penceresinde geniş bir yer kapladığını söylemek mümkün. Almanya’da ki Türk varlığı neticesinde Türkiye’de oldukça tanınan bir ülke olan Almanya dünyaya mal olmuş turistik eserleriyle Türk turistlerinde dikkatini çekiyor ve her sene yüz binlerce Türk turist Almanya Turistik Vizesi için başvurularda bulunuyor.

Almanya turistik vizesini alabilmek için vize başvuru dosyanızın olmazsa olmazları hesap dökümleriniz ile ilgili belgele, ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınız olarak dikkat çekiyor. Almanya Ticari Vize Almanya Ticari Vize başvurusu yapılırken hazırlanan belgelerin güncel olması, başvuru yapıldığı tarih ile tüm belgeler arasında da bilgilerin örtüşmesine dikkat edilmelidir. 

Almanya Schengen vizesi olarak değerlendirilecek olan Almanya ticari vize  için seyahat yapılacak tarihin öncesinde ve sonrasında 3 ay geçerliliği bulunan ve son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan, deforme olmayan en az boş iki sayfasının bulunduğu  pasaport ile 2 adet 3,5×4,5 cam boyutlarında iki resim ve bu resmin son 3 ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir. 

Almanya Ticari Vize için tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile arkası ve önünde bulunan bilgilerin olduğu nüfus kaydı fotokopisi gerekmektedir. Almanya Ticari Vize başvurusu için başvuru formunun diğer belgelerdeki bilgilerle örtüşecek şekilde eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Almanya ticari vize için seyahat edecek kişinin son 3 ayına ait maaş bordrosu ile yine son 3 ay aktif olarak görülen ve bu süre içinde en az 3000 TL bulunduğunu gösteren hesap hareketlerinin çalışılan bankaya ait kaşe, ıslak imza ve imza sirkülerinin yer aldığı belgeler gerekmektedir.

Tüm bunların yanında Almanya ticari vize işlemleri için kişiye ait tapu, araç ruhsatı kredi kartı ekstreleri ile  kira gelirlerini beyan eden evrakların hazırlanması gerekmektedir. Seyahat edecek kişi tarafından hazırlanan Almanya vizesi talebi belirten dilekçe Almanya Konsolosluğu/Büyükelçiliğine hitap eden bir dilekçe ve dilekçeyi yazan seyahat eden kişinin maaşla ilgili bilgileri, seyahatin yapılacağı tarih aralığı ve bu seyahatin kim tarafından finanse edileceğine dair beyan hazırlanmalıdır. Almanya’da bulunan dünya devi birçok firma ve Almanya’da iş sahibi olan binlerce Türk sayesinde sürekli olarak Türkiye – Almanya arası bir iş seyahati trafiği olduğundan bahsetmek mümkün.

Türkiye’den, Almanya’ya iş anlaşması imzalamaya, iş toplantısına katılmaya veya fuarlara katılmak amaçlı yapılan ziyaretler için alınması gereken vize Almanya Ticari Vizesidir. Almanya Vizesi Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25. Almanya Vizesi için Almanya Konsoloslukları tarafından yetki verilmiş vize başvuru merkezleri ile iletişime gerçekleşmektedir. 

Almanya vize randevusu için önceden iletişime geçilmelidir. Vize randevusu bulunmayan bireylerin Vize Başvurusu kabul edilmemektedir. Fakat istisna olarak bazı durumlarda Almanya Vize Randevusu alınmadan yapılabilmektedir. Almanya vizesi randevusu Ankara Almanya Büyükelçiliği, İstanbul ve İzmir Almanya Başkonsolosluğu olma üzere üç büyük şehre bağlı olarak kısa sürede tüm illerde açılan pilot ofisleri sayesinde Almanya vizesi randevusu çok daha kolay alınabilmektedir.

Tüm illerde yer alan vize başvuru merkezleri bürolarından istenilen gün ve saat aralığı uygun ise Almanya Vize Randevusu herhangi bir ücret istenilmeden verilmektedir. Ayrıca vize başvuru merkezlerinin web sitesinin Vize Randevu bölümünden uygun olan gün ve saat seçimi yapılarak da alınabilmektedir. Almanya Vize Başvurusu yapılmadan önce gerekli olan evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Yapılan başvurularda evraklarda görülen eksiklikler söz konusu olduğunda vize başvuru merkezleri eksiklerin tamamlanabilmesi için dosyaları iade etmektedir.

Böyle bir durum sonucunda Almanya Vizesi Randevusu almak gerekebilmektedir. Bu tür durumlar zaman kaybı yaşatacağından vize randevusu sırasında evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesine dikkat edilmelidir. Eksikliklerin olması durumunda vize başvuru merkezleri şirketi tarafından sağlanan Almanya Vize Başvurusu talebi ile gerekli olan eksik evrakların giderilmesine istinaden hizmet tam bir şekilde sunulmaktadır.

Almanya ile Türkiye arasındaki bu yoğun ilişkiler yıllardır Almanya Konsolosluk / Büyükelçiliklerinde vize başvurularında büyük yoğunluklara sebep olmuştur. Almanya Devleti bu durumu daha hafifletebilmek adına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ve Türkiye’deki yabancı uyruklu vatandaşlardan vize başvuru dosyalarını teslim almak adına iData adlı vize başvuru asistan firmasıyla anlaşmıştır. 

Almanya vize randevusu eskiden olduğu gibi Almanya Konsolosluk / Büyükelçiliklerinden değil, vize başvuru merkezlerinden alınması gereken randevular haline gelmiştir. Almanya vize randevusu verip, vize başvurularını teslim almakla ilgili görevlendirilmiş Almanya vizesi başvuru merkezleridir. (Türkiye sınırları içerisinde). Almanya Vizesi başvuru merkezleri aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin Almanya vizesi ile ilgili vize işlemlerinde de yardımcı olur. 

Vize randevusu sırasında  vize başvuru merkezlerinin başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini alma hakkı vardır. Bu hak  vize başvuru merkezleri ile Alman Devlet’i arasındaki anlaşmalara dayanarak verilmiştir. Vize başvuru merkezleri biyometrik verileri alınırken 18 yaşından küçük bireylerin başvuru sürecinin tamamında olduğu gibi en az 1 ebeveynin refakatinde işlem gerçekleştirilir. 

Vize başvuru merkezleri Türkiye’nin çeşitli illerinde Almanya vizesi randevusu veren merkezlere sahiptir. Almanya vizesi ile ilgili ilk müracaat edilmesi gereken yer (Türkiye için) İdata’nın vize başvurusu ve randevularıyla ilgili vize başvuru merkezleri olmalıdır.  Başvurusu süreçleri ve randevusu hakkında aklınızdakileri danışmak ve Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Soru sorun

Scroll to Top