Vizesi Almanya

Almanya Vize Çeşitleri

Almanya Aile/Akraba Ziyareti Vizesi

Almanya Vize Çeşitleri içinde Almanya aile/akraba ziyareti vizesi için Almanya Schengen ziyaret vizesi işlemleri uygulanmaktadır. Bunun için seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya Konsolosluğunca belirlenmiş güncel ve orijinal olan evrakların temin edilmesi gerekmektedir.

Almanya aile/akraba ziyareti vizesi için kullanılan pasaportların 10 yıldan çık daha fazla eski olmaması, Almanya seyahatinden dönüldüğünde de en az 3 ay geçerliliğin olduğu ve en az deforme olmayan iki boş sayfasının bulunduğu önceki pasaport, iki adet güncel halini gösteren en fazla 3 ay içinde çekilmiş arka fon rengi beyaz  olan ve daha önceki vize işlemlerinde kullanılmış 3,5×4,5 cm ölçüsünde biyometrik fotoğraf olmalıdır. Ayrıca Almanya Schengen ziyaret vizesi için seyahat edecek kişi ya da kişilerin güncel ikamet adreslerinin düzenlendiği tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanının ön ve arka yüzdeki bilgileri gösteren nüfus cüzdanı fotokopisi olmalıdır.

Almanya aile/akraba ziyareti vizesi için ayrıca Almanya Schengen başvuru formu başvuran kişi tarafından eksiksiz bir şekilde ıslak imzalı olması gerekmektedir. Ancak Almanya’ya seyahat edecek kişi 18 yaşından küçükse Almanya Schengen başvuru formu imza kısmı ebeveynlerce imzalanmış olmalıdır. Tüm bunlarla birlikte finansal durumu belirten son üç aya ait maaş bordrosu bağlı olunan kurum tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır.

Banka hesabında da en az son üç ayında 3000 TL bakiyesi olduğunu gösteren yine ıslak imzalı kaşeli ve banka sirküleri olan belge ile Almanya vize talebini belirten dilekçe, kişinin çalıştığını gösteren belge ile çalıştığı kuruma ait belgeler ve son olarak acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık sebepleri ile 30000€ sağlık sigortasını gösteren belgenin temin  edilmesi gerekmektedir.

Almanya ile Türkiye arasında daha çok Türkiye’den gerçekleşen vize trafiğini en çok meşgul eden vize türlerinden biri Almanya Aile/Akraba ziyareti vizesi olarak göze çarpıyor. Almanya’da ikamet etmekte olan milyonlarca Türk vatandaşının Türkiye’de bulunan akrabaları ve aile bireylerini yanlarında ağırlamak istemesi ile ortaya çıkan bu vize ihtiyacı Almanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleriyle gideriliyor. Bahsi geçen vizeyi almak için Almanya’da yaşayan Türk vatandaşının Türkiye’deki başvuru sahibi yakınına bir dizi evrak göndermesi gerekiyor. Bu evraklar özet olarak kişilerin yakınlıklarını ve Almanya’daki kişinin Türkiye’den gelecek ziyaretçiye seyahat boyunca finansal olarak destek olduğunu kanıtlayan evraklardır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almanya
Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya Turistik Vize

Almanya Vize Çeşitleri Almanya Turistik Vize için başvurulması gereken Almanya Schengen vize için güncellenen ikametgah bilgileri de içeren yeni tarihli tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile birlikte ön ve arka bilgileri de gösteren nüfus cüzdanı fotokopisi seyahat edecek kişi adına düzenlenmelidir. Almanya Schengen vize başvuru formu seyahat edecek kişi ya da kişilerce diğer belgelerle uyumluluk gösterecek şekilde ıslak imzayla eksiksiz doldurulmalıdır. 18 yaş altında olacak kişilerin yerine ebeveynlerin ıslak imzası olması gerekmektedir. Tüm bunlarla birlikte finansal durumu gösterecek belge kaşe ve imzalı olarak son 3 ayı aktif gösterecek ve yine son 3 ay boyunca hesapta 3000 TL olduğunu gösteren hesap özeti kaşeli, imzalı ve banka sirküleri ile hazır hale getirilmelidir.

Almanya Turistik Vize için başvuran kişi vize için başvuran kişinin meslek, görev, maaş ve Almanya’ya yapılacak olan seyahatin ne zaman olduğu ve seyahat masraflarını kimin karşılayacağının beyan edilmesi gerekmektedir. Almanya turistik vize için başvuru yapan kişi:

İş veren ise Almanya Konsolosluğuna hitap edilerek yazılan dilekçede şirketin antetli kağıdı üzerinde yer alan içerikler doğrultusunda seyahat edecek kişi adına düzenlenmelidir.

Emekli ise dilekçede belirtilenler doğrultusunda içerik bilgilerinin beyanın şahsen yapılması gerekmektedir.

Devlet dairesinde çalışan ise bulunduğu kurumun antetli kağıdı ıslak imzalı ve mühürlü olarak ve başvuru yapan kişi daha önce Schengen ülkelerinden birine seyahat etmiş ise bunun detaylarını belirten bir dilekçe hazırlanmalıdır. Ayrıca bağlı bulunan kurumun vergi levhası, Almanya vize başvurusunda bulunduğu yıldan önceki yıla ait olan vergi levhası, faaliyet belgesi, şirketin imza sirküleri ile sicil gazetesi vize işlemlerinde kullanılmak üzere hazırlanmalıdır. Tüm bunlarla birlikte seyahat edecek olan bireyin çalıştığını gösteren SGK işe giriş ve hizmet dökümü şirketin antetli kağıdına işveren tarafından kaşeyle birlikte ıslak imzayla hazırlanmalıdır. Almanya vize çeşitleri tümünde olduğu gibi 30000€ sağlık sigortası yapılmalıdır.

Almanya’nın, Türkiye’nin yurt dışı turizmi penceresinde geniş bir yer kapladığını söylemek mümkün. Almanya’da ki Türk varlığı neticesinde Türkiye’de oldukça tanınan bir ülke olan Almanya dünyaya mal olmuş turistik eserleriyle Türk turistlerinde dikkatini çekiyor ve her sene yüz binlerce Türk turist Almanya Turistik Vizesi için başvurularda bulunuyor. Almanya turistik vizesini alabilmek için vize başvuru dosyanızın olmazsa olmazları hesap dökümlerinizle ilgili belgele, ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınız olarak dikkat çekiyor.

Turistik Vize Almanya
Almanya Turistik Vize

Almanya Ticari Vize

Almanya Vize Çeşitleri arasında olan Almanya Ticari Vize başvurusu yapılırken hazırlanan belgelerin güncel olması, başvuru yapıldığı tarih ile tüm belgeler arasında da bilgilerin örtüşmesine dikkat edilmelidir. Almanya Schengen vizesi olarak değerlendirilecek olan Almanya ticari vize  için seyahat yapılacak tarihin öncesinde ve sonrasında 3 ay geçerliliği bulunan ve son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan, deforme olmayan en az boş iki sayfasının bulunduğu pasaport ile 2 adet 3,5×4,5 cam boyutlarında iki resim ve bu resmin son 3 ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir.

Almanya Ticari Vize için tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile arkası ve önünde bulunan bilgilerin olduğu nüfus kaydı fotokopisi gerekmektedir. Almanya Ticari Vize başvurusu için başvuru formunun diğer belgelerdeki bilgilerle örtüşecek şekilde eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Almanya ticari vize için seyahat edecek kişinin son 3 ayına ait maaş bordrosu ile yine son 3 ay aktif olarak görülen ve bu süre içinde en az 3000 TL bulunduğunu gösteren hesap hareketlerinin çalışılan bankaya ait kaşe, ıslak imza ve imza sirkülerinin yer aldığı belgeler gerekmektedir. Almanya Vize Çeşitleri için Tüm bunların yanında Almanya ticari vize işlemleri için kişiye ait tapu, araç ruhsatı kredi kartı ekstreleri ile  kira gelirlerini beyan eden evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Seyahat edecek kişi tarafından hazırlanan Almanya vize çeşitleri ‘nden birisine başvuru talebi belirten dilekçe Almanya Konsolosluğu/Büyükelçiliğine hitap eden bir dilekçe ve dilekçeyi yazan seyahat eden kişinin maaşla ilgili bilgileri, seyahatin yapılacağı tarih aralığı ve bu seyahatin kim tarafından finanse edileceğine dair beyan hazırlanmalıdır.

Almanya’da bulunan dünya devi birçok firma ve Almanya’da iş sahibi olan binlerce Türk sayesinde sürekli olarak Türkiye – Almanya arası bir iş seyahati trafiği olduğundan bahsetmek mümkün. Türkiye’den, Almanya’ya iş anlaşması imzalamaya, iş toplantısına katılmaya veya fuarlara katılmak amaçlı yapılan ziyaretler için alınması gereken vize Almanya Ticari Vizesidir.

mail longvize E-mail
[email protected]m.tr
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Soru sorun

Scroll to Top