Vizesi Almanya

Almanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Almanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkiler eski tarihlerden beri sürekli olarak kader ortaklıklarıyla dolu ikili ilişkiler olarak devam etmiştir. Osmanlı Devleti döneminde özellikle I. Dünya Savaşında iki ülkenin aynı saflarda yer alması Alman – Türk ilişkilerine yeni bir boyut kazandırmıştır. Modern çağlara gelindiğinde ise 1960’ların başında gerçekleşen Almanya – Türkiye işçi göçü anlaşması çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti’nden Almanya topraklarına yapılan işçi göçleri bu ilişkileri daha da pekiştirmiştir. Son yıllarda bazı siyasi konularda anlaşmazlıklar olsa da iki ülke arasındaki bağlar kuvvetlidir. Zira halen Almanya’da ikamet etmekte olan milyonlarca Türk vatandaşı vardır. 

Almanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Almanya’daki en büyük azınlık topluluklarından birini Türkler oluşturur. İki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler de bu sebeplerden dolayı çok gelişmiş düzeydedir. Özellikle Almanya’nın otomotiv sektöründe Türkiye’ye yapılan ihracatlar büyük yer tutarken Almanya Türkiye’de de araba üretimi yapmakta ve Türkiye’de üretilen parçalar Almanya’da kullanılmaktadır. Bu nedenle Almanya ile Türkiye arasındaki ziyaret trafiği dünyada görülmemiş bir yoğunlukta ilerlemektedir. Yıllardır gündemde olan vizelerin kaldırılması konusunun bu kadar tartışılmasının sebebi de budur. Lakin bir Schengen üye ülkesi Almanya vizelerin kaldırılmasına yanaşmamaktadır zira Schengen kuralları çerçevesinde Almanya’ya vizesiz giriş yapıldığında bazı sıkıntılar meydana gelebilir.

Almanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Almanya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Bordo (umumi) pasaport sahiplerine vize uygularken, siyah, gri, ve yeşil pasaport sahiplerine 180 günlük süreç çerçevesinde 90 günü aşmamak kaydıyla ülkeye giriş izni tanımaktadır.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: