Skip to content

Amerika Vize Başvuru Şartları 2022

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi Başvuru Şartları 2022, Amerika’ya seyahat edecek kişilerin almak zorunda oldukları bir belgedir. Türkiye ile ABD arasında vize anlaşması bulunmaktadır. Amerika’ya birçok seyahat etmek için vize başvurusunda bulunur. Amerika Konsolosluğu ülke güvenliğini korumak için vize işlemlerini büyük bir titizlikle yürütmektedir. Türkiye’den çeşitli nedenlerle Amerika’ya seyahat edecek bordo, gri, yeşil ve siyah pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

Amerika vizesi alabilmek için belirlenen tüm vize işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Amerika vize başvurusu yapacak kişilerin, bazı evrakları ve belgeleri vize türüne uygun şekilde hazırlamalıdır. Amerika vizesi için gerekli evraklar, seyahat türüne ve seyahat süresini göre değişiklik gösterebilir.

Amerika Vize İşlemleri

Amerika vize işlemleri yürütülürken azami derecede özen ve hassasiyetin gösterilmesi gereklidir. Amerika vize başvurularının başarılı olarak sonuçlanabilmesi için bazı işlemlerin prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilmesi zorunludur. Amerika Vize başvurusu yapacak kişiler, öncelikle vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgelere hazırlamaları gerekir. Amerika vize başvurularında talep edilen evraklar ve belgeler, seyahat süresini göre değişiklik göstermektedir.

Gerekli evraklar ve belgeler tamamlandıktan sonra vize başvurusu yapılmadan önce talep edilen vize ücreti yatırılmalıdır. Daha sonra Amerika Konsolosluğu’na başvurarak vize işlemleri başlatılır. Vize işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması için yetkili Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Amerika vize işlemlerinde Konsolosluk çok titiz davrandığından, vize alınmasında profesyonel destek almak oldukça önemlidir.

Amerika Vize Başvurusu

Amerika vize başvurusu, başvuru sahibi tarafından şahsen gerçekleştirilebilir. Ancak kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu gerçekleştirmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Amerika vize başvuruları Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Türkiye ile Amerika arasındaki ulusal ve ticari ilişkilerin devamlılığı ve sürekliliği için Türkiye’de bulunan Amerika Konsolosluğu’na/Büyükelçiliği’ne vize başvuruları yapılmaktadır.

Amerika vize başvuruları için öncelikle vize başvurusu yapacak kişinin, seyahat türünü ve seyahat tarihini belirleyecek şekilde Konsolosluğa dilekçe yazması gerekir. Bu dilekçenin açıklayıcı ve seyahat türünü kanıtlayıcı şekilde olması önemlidir. Amerika vize başvurusu yapacak kişilerin, dikkat etmesi gereken hususlardan birisi de halen geçerliliği bulunan bir pasaportlarının bulunması gerekir.

Amerika Vize Randevusu

Amerika vize randevusu Amerika Konsolosluğu’ndan gerekli evrakların ve evrakların teslim edilmesi için talep edilir. Amerika vize randevusu, Amerika Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Randevu için uygun gün ve saat için randevu oluşturulur. Amerika vize randevusu, online oluşturulabilir. Vize randevusu oluşturulduktan sonra çıktının alınıp, başvuru dosyası içerisine konulmalıdır. Amerika vize başvurularında parmak izi alınması zorunluluk bulunduğundan vize randevusu alınması gerekir.

Vize randevusu alındıktan sonra belirlenen gün ve tarihte talep edilen yerde vize başvurusu yapan kişinin hazır olarak beklemesi gerekir. Amerika vize randevusu, Amerika Konsolosluğu’nda görülen yoğunluktan dolayı vize randevusunu en az 2 ay öncesinden oluşturmalıdır. Amerika vizesi randevusu alınmasında, vize işlemlerini yürütmek üzere Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

Amerika Vize

Amerika vize başvurusu Amerikan Büyükelçiliği’ne ve Amerika Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Amerika’ya seyahat edecek tüm pasaport türlerinde, vize başvurusu yapılması zorunludur. Amerika, hem doğal güzellikleri hem iş imkânları ile birçok kişinin hayal ettiği ve yaşamak istediği bir ülkedir. 14 yaş altı çocuklar, anne ve babasından birinin geçerli pasaportu olması dâhilinde vize almalarına gerek yoktur. Amerika Konsolosluğu vize işlemlerinde çok titiz davranmaktadır.

Amerika ticari, turistik, eğitim, tedavi, transit vize gibi seyahat nedenlerine uygun şekilde vize talep edilebilir. Amerika vizesi için öncelikle konsolosluk tarafından talep edilen başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Başvuru formu resmi bir belge olduğundan prosedüre uygun şekilde doldurulması çok önemlidir.

Amerika Vize Başvuru Merkezi

Amerika Vize Başvuru Merkezi olarak Long Vize Turizm şirketimiz görev yapmaktadır. Vize işlemlerinin usulüne uygun olarak yürütülmesi gerekir. Amerika vize başvurusu, vize talebinde bulunan kişi tarafından gerçekleştirilebildiği gibi kolay ve hızlı bir şekilde yetkili Long Vize aracılığıyla gerçekleştirilmesi en doğru karar olacaktır. Vize başvurusu için talep edilen belgeler ve evraklar yasal belgeler olduğundan hazırlanması esnasında çok dikkat edilmelidir. Aksi takdirde vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanır.

Aynı zamanda yanlış veya yanıltıcı bilgi vize başvurusu yapan kişi hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına neden olabilir. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için Long Vize Turizm şirketinden hizmet alabilirsiniz. Long vize şirketimiz, profesyonel ve uzman personeli ile vize başvurularını gerçekleştirir.

Amerika Vize Çeşitleri

Amerika vize çeşitleri göçmen ve göçmen olmayan vize olmak üzere iki grupta incelenir. Amerika’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları harf ve sayı ile kodlanmış vize türlerinden birisini tercih ederek vize işlemlerini başlatması gerekir. Amerika vize türleri şunlardır:
Diplomatik ve resmi vizeler (A,G)
Amerika turistik, iş, turizm vizesi (B)
Amerika’dan transit geçiş için (C)
Mürettebat vizesi (D)
Yatırımcı vizesi (E1,E2)
Eğitim vizesi (F/M)
Değişim programı için (J)
Geçici süreli çalışma vizesi(H, L, O, P,Q, R)
Amerika vize başvurularında seyahat türünüze uygun şekilde kısa süreli vizelerde, tekrar Türkiye’ye döneceğinizi taahhüt etmeniz gerekmektedir.

Amerika Ticari Vize

Amerika ticari vize; Amerika’ya iş toplantısı, fuar, fabrika açılışı gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek iş adamlarının talep ettiği vize türüdür. Amerika’ya ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin, gerekli evrakları ve belgeleri vize türüne uygun şekilde hazırlamaları gerekir. Amerika’ya ticari vize başvurularında, Amerika’da bulunan firma yöneticisi veya yetkilisi başvuru sahibini davet ettiğini belirten bir davetiye yazıp Konsolosluğa göndermesi gerekir.

Amerika ticari vize başvurularında, davetiye en önemli evraklardan birisidir. Karşı taraftan davetiye gelmediği takdirde, vize işlemleri olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Amerika ticari vize başvuruları, Amerika Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne yapılabilir. Amerika ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin, en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportlarının da bulunması zorunludur. Amerika vizesi başvurularının kısa süre içerisinde başarılı olarak sonuçlanması için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Turistik Vize

Amerika turistik vize, ABD’ye gezi amacıyla seyahat edecek kişilerin vize başvurusunda talep ettiği Amerika vize türlerinden birisidir. Ülkemizden her yıl birçok kişi Amerika’ya turistik nedenlerle seyahat etmektedir. Amerika’ya turistik nedenlerle seyahat edecek kişilerin, Amerika Konsolosluğu’na seyahat süresini ve seyahat türünü belirtecek şekilde bir dilekçe yazmaları gerekir. Ayrıca bu dilekçede vize başvuru sahibinin vize süresi tamamlandıktan sonra tekrar ülkesine döneceğini de taahhüt etmesi gereklidir.

Amerika turistik vize başvurusu, kısa süreli vize türleri arasında yer aldığından yalnızca gezi amaçlı talep edilir. Turistik vizesi bulunanların, Amerika’da çalışma izni yoktur. Amerika turistik vize başvuruları şahsen gerçekleştirebilir. Birçok aşamadan ve prosedürden ibaret vize işlemlerinin bireysel olarak yapılması pek mümkün değildir. Ancak kolay ve zahmetsiz bir şekilde turistik vize başvurusu Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Amerika Aile Ziyareti Vizesi

Amerika aile ziyareti vizesi, Amerika’da bulunan ailesini veya bir yakınını ziyaret etmek için talep edilen vize türüdür. Amerika’ya aile ziyareti için vize başvurusunda bulunan kişilerin, DS 160 başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne teslim etmeleri gerekir. Bu başvuru formu İngilizce ve online olarak hazırlanır. Amerika aile ziyareti vize başvurularında, davetiye oldukça önemli bir belgedir. Bu belge içerisinde davetiyeyi gönderen kişinin kişisel ve adres bilgilerinin de bulunması gerekir.

Amerika aile ziyareti için talep edilen evraklar ve belgeler hazırlandıktan sonra vize ücreti yatırılmalıdır. Vize ücreti yatırıldıktan sonra Amerika Konsolosluğu’ndan ya da Büyükelçiliği’nden vize randevusu talep edilmelidir. Daha sonra gerekli evraklar ve belgeler teslim edildikten sonra vize işlemleri başlatılmış olur. Amerika aile ziyareti vizesi için başvuru yapacak kişilerin pasaportlarının geçerli olması ve 2 sayfasının da boş olmasına dikkat edilmelidir.

Amerika Arkadaş Ziyareti Vizesi

Amerika arkadaş ziyareti vizesi, Amerika’da bulunan bir arkadaşı ziyaret etmek amacıyla talep edilen vizedir. Amerika arkadaş ziyareti vizesi başvurusu, Amerika Konsolosluğu’na veya Amerika Büyükelçiliği’ne yapılır. Amerika arkadaş ziyareti vizesi, kısa süreli vize türleri arasında yer almaktadır. Amerika’ya arkadaş ziyareti için vize talebinde bulunan kişilerin, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlamaları gerekir.

Amerika arkadaş ziyareti vizesi talebinde bulunan kişilerin, Amerika Konsolosluğu’na seyahat nedenlerini ve seyahat sürelerini belirttikleri bir dilekçe yazıp göndermeleri gerekir. Ayrıca Amerika’da bulunan arkadaş vize talebinde bulunan kişiyi talep ettiğini açıkça belirten bir davetiye göndermesi de zorunludur. Amerika Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirdiği evrakların ve belgelerin, prosedüre uygun şekilde hazırlanmasına çok dikkat edilmelidir.

Amerika Vize Şartları

Amerika vize şartları çok kapsamlı ve özen gösterilmesi gereken kurallardır. Amerika’ya seyahat edecek kişilerin öncelikle seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir. Amerika’ya seyahat edecek bordo, gri, yeşil ve siyah pasaport sahiplerinin vize almaları zorunludur. Ancak vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportlarının en az 6 ay geçerliliğinin bulunmasına dikkat etmeleri gerekir. Ayrıca pasaportun yıpranmamış ve eskimemiş olmalı ve 2 sayfasının da boş olması gerekir.

Amerika vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için seyahat türüne ve süresine uygun şekilde düzenlenen vize ücretinin de ödenmesi zorunludur. Amerika Büyükelçiliği vize başvurularında çok dikkatli ve titiz davrandığından uzman kişilerden profesyonel destek alınması oldukça önemli bir husustur. Profesyonel destek için Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Amerika vize başvurusu yapmak için Türkiye’nin 81 ilinden vize başvurularını alınmasında Amerika Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak
olmak üzere 81 ilde Long vize şirketimiz, Amerika vize başvurularını sizin adınıza gerçekleştirerek vize alınmasında profesyonel hizmet vermektedir.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi nasıl alınır sorusu Amerika’ya seyahat edecek kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisidir. Amerika’ya seyahat edecek kişilerin, öncelikle vize işlemlerini prosedüre uygun şekilde yürütebilmesi için Long Vize Turizm ile iletişime geçmesi gerekir. Amerika vizesi alabilmek için Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından talep edilen vize işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi zorunludur. Amerika vizesi için öncelikle vize başvurusu yapılması gerekir.

Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından talep edilen başvuru formunun yasal prosedüre uygun şekilde doldurulduktan sonra vize ücreti de ödenmelidir. Amerika vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize türüne uygun şekilde hazırladıkları belgeleri ve evrakları teslim etmesi için Amerika Konsolosluğu’ndan ya da Büyükelçiliği’nden vize randevusu talep etmeleri gerekir. Amerika’ya seyahat edecek kişilerden parmak izi bilgisi talep edilir.

Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Amerika vize randevusu, Amerika Konsolosluğu’na/Büyükelçiliği’ne gerekli evrakların ve belgeleri teslim edilmesi için talep edilir. Amerika vize randevusu online oluşturulabilir. Vize randevusu vize başvurusu yapan kişi tarafında şahsen gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra Amerika vize randevusu Long Vize Turizm şirketimiz aracılığı ile de gerçekleştirilmektedir. Long Vize Turizm şirketi, müşterilerinin istekleri/talepleri doğrultusunda vize işlemlerini uzman ve profesyonel elemanları ile gerçekleştirir.

Amerika vize randevusu, Konsolosluk/Büyükelçiliği’n yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Amerika, birçok kişinin seyahat etmek istediği bir ülke olduğundan vize başvurularının en az 8 hafta öncesinden oluşturulması daha doğru olacaktır. Amerika vizesi randevusunu kısa süre içerisinde hızlı ve pratik bir şekilde oluşturmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika vize başvurusu Amerika Konsolosluğu’na veya Amerika Büyükelçiliği’ne yapılır. Amerika vize başvurusu yapacak kişilerin, vize türüne ve seyahat süresine uygun şekilde talep edilen başvuru formunu prosedüre uygun şekilde doldurması gerekir. DS 160 başvuru formu, resmi bir belge olduğundan içerisinde geçen sorulara net ve doğru bilgiler yazılmalıdır. Yazılacak tüm bilgiler İngilizce resmi dili kullanılarak yazılmalıdır. Amerika vize formu online doldurulması gerektiğinden elektronik imza ile imzalanmalıdır. Başvuru formu ile birlikte diğer tüm evrakların ve belgelerin hazırlanması ve vize ücretinin ödenmesi gerekir.

Evrakların ve belgelerin Konsolosluğa/Büyükelçiliğe teslim edilmesinden sonra vize randevusu alınır. Vize randevusu alınmasıyla birlikte Konsolosluk/Büyükelçilik görevlileri mülakat gerçekleştirirler. Mülakat sonucunda olumlu ya da olumsuz değerlendirme yapılarak sonuçlar ilan edilir. Bazı durumlarda ek evrak istenebilmektedir. Bu yüzden bu evrakların da teslim edilmesi vize başvurusu için zorunludur. Başvuruların 8 hafta öncesinden yapılması planlanan tarihte seyahat yapabilmek için gerekli olan vizenin alınmasında önemli bir detaydır. Amerika vize başvurularının olumlu veya olumsuz yönde sonuçlanmasındaki yetki, Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ndedir.

En Kolay Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Konsolosluğu vize işlemlerinde, ülkenin güvenliği nedeniyle çok titiz davranılmaktadır. Amerika vizesi alabilmek için birçok vize işleminin yerine getirilmesi gerekir. Ayrıca Amerika vize başvurularında vize işlemleri seyahat türüne ve seyahat süresine göre farklılık gösterir. Talep edilen evraklar ve belgeler, vize ücreti, vize başvurusu gibi birçok işlem için profesyonel destek alınması çok önemlidir. Kolay ve hızlı bir şekilde Amerika vizesi alabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Long Vize turizm şirketimize, telefon numaralarımızdan veya birebir görüşme sağlayarak hizmet alabilirsiniz. Long Vize Turizm müşterilerinin istekleri doğrultusunda vize başvurusu, vize için gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması, vize randevusu oluşturulması gibi birçok işlemi gerçekleştirir. Vize işlemlerinin başarılı olarak sonuçlanabilmesi için ülke temsilcileri ve uzman profesyonel personeli ile hizmet vermektedir.

10 Yıllık Amerika Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika vize başvuruları, kısa süreli veya uzun süreli olarak talep edilebilir. Amerika 10 yıllık vizesi, göçmen olmayan Amerika vizesi olarak verilmektedir. Ancak Amerika 10 yıllık vizesi demek Amerika’da 10 yıl kalınabileceği anlamına gelmez. Amerika 10 yıllık vizesi, Amerika’ya 10 yıl içerisinde 12 aylık zaman diliminde en fazla 6 ay kalmak şartıyla belirli aralıklarla seyahat edileceği anlamına gelir. Amerika 10 yıllık vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için seyahat nedeni ile talep edilen belgelerin/evrakların birbiriyle uyumlu olması gerekir.

Amerika 10 yıllık vize başvurularında talep edilen belgeler ve evrakların, büyük bir hassasiyetle tamamlanması ve doldurulması gerekir. Aksi takdirde Amerika Konsolosluğu vize başvurusunu olumsuz yönde değerlendirebilir. Daha önceden uzun süreli Schengen vizesi bulunanlar, bu evraklarını da başvuru formu içerisinde sunmaları faydalı olacaktır.

Amerika Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika vizesi alırken bazı işlemlerin ve evrakların prosedüre uygun şekilde tamamlanması gerekir. Amerika vizesi alırken öncelikle fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportunuzun bulunması zorunludur. Pasaportu bulunmayan kişilerin, vize başvuruları gerçekleştirilmez. Vize başvurularını olumlu yönde sonuçlanabilmesi için dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta başvuru formunun doldurulurken prosedüre uygun şekilde doldurması gerekir.

Başvuru formu, Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkililerinin Amerika’ya seyahat edecek kişi hakkında bilgi sahibi olmak için talep ettiği bir formdur. Amerika Konsolosluğu yetkililerinin nazarına iyi bir izlenim bırakabilmek için başvuru formunun net ve doğru bilgilerle doldurulması çok önemlidir. Ayrıca Amerika vize başvurusu olumlu yönde sonuçlanabilmesi için vize ücretinin de vize türüne uygun şekilde yatırılması zorunludur.

Amerika İşçi Vizesi

Amerika vize başvurusu yapıldığında işçilerin icra ettikleri mesleklere göre H1-B, H-1B1, H2-A, H2-B ve H3 vize türlerinden biri verilir.
DS 160 Amerika vizesi başvuru formu (Bu form İngilizce dilinde eksiksiz ve doğru bilgiler içerecek şekilde online doldurulup, e-imza ile imzalanması gerekmektedir.

Pasaport (en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış sayfaları eskimemiş ve yıpranmamış olmalıdır. Vize işlemlerinin yapılabilmesi için boş sayfası olmalıdır. Ayrıca seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6ay daha geçerliliğinin devam etmesi istenen şartlardandır.)
T.C. kimlik fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf (Son 3 ay içerisinde beyaz fon üzerinde çekilmiş olmalıdır.)
Uçak bileti rezervasyonları
Konaklama rezervasyonları
I-129 formu
I-797 formu
Banka hesap ekstresi (son 3 ayı içerecek şekilde banka yetkilileri tarafından kaşeli ve imzalı olmalıdır.)
Bankada yeterli miktarda para
Vize ücreti ödendiğine dair makbuz

İşçi olarak vize başvurusu yapmak isteyenler; başvurularının kısa sürede olumlu yönde sonuçlanması, istenen evrak ve belgelerin usulüne uygun olarak hazırlanması ve teslim edilmesinde, Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Şirketimiz, vize başvurularını sizin adınıza yaparak, tüm aşamaları takip etmektedir.

Amerika Ulusal Vize

Amerika ulusal vize, Amerika’da uzun süre oturum hakkı için talep edilen vize türüdür. Ulusal vize başvuruları her ülke için farklılık gösterir. Amerika ulusal vize işlemlerinde Amerika Konsolosluğu, tüm işlemleri titizlikle yürütmektedir. Çünkü Amerika ulusal vize, çalışma izni için bir ön adım olarak düşünülür. Amerika ulusal vize başvuruları; çalışma, öğrenim, dil kursu, aile birleşimi gibi nedenlerden dolayı talep edilebilir. Vize türüne uygun şekilde talep edilen evrakların ve belgelerin düzenli şekilde tamamlanması zorunludur. Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği ulusal vize başvurularında, çok detaylı inceleme yapmaktadır. Ülkemizden birçok kişi Amerika Devleti’nde bulunan konfor ve çalışma şartlarından dolayı Amerika ulusal vize başvurusunda bulunur.

Amerika Oturum Vizesi

Amerika oturum vizesi, Amerika ülkesinde yaşamak için talep edilen vize türlerinden birisidir. Amerika oturum vizesi her geçen yıl en çok talep edilen vize türleri arasında yer alır. Amerika oturum vizesi E-2 vizesi kapsamında yer alır. Amerika oturum vizesi talebinde bulunan kişilerin, talep edilen vize işlemlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Her yıl birçok kişi Amerika oturum vizesi için başvuruda bulunduğu için Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği tüm başvuruları titizlikle incelemektedir.

Amerika oturum vizesi için Amerika Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekir. Amerika oturum vizesi işlemlerinin prosedüre uygun şekilde yürütülmesi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimiz, Amerika vize başvurularının prosedüre uygun şekilde ilerletilmesi için uzman ve deneyimli personeli ile hizmet vermektedir.

Amerika Çalışma Vizesi

Amerika çalışma vizesi Amerika’da çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından talep edilir. Amerika’da yasal olarak çalışabilmek için Amerika çalışma vizesinin olması zorunludur. Amerika çalışma vizesi; sürekli çalışma, mevsimlik çalışma, geçici çalışma değişim programı çalışma vizeleri gibi birçok çalışma vizesi bulunur. Amerika geçici iş vizesi, belirli bir süreyi kapsamaktadır. Ancak sürekli çalışma vizesi sonrasında geçerli koşullar sağlandığında Amerika’da kalıcı ikamet sağlanabilir.

Amerika çalışma vizesi E vize kapsamında yer almaktadır.  Amerika’da sürekli çalışmak isteyenler, Amerika ticaretçi ve yatırımcı vizesi başvurusunda bulunmaları gerekir. Amerika vizesi geçici ve sürekli çalışma vizesi için talep edilen evrakların ve belgelerin tamamlanıp, Amerika Konsolosluğu’na/Büyükelçiliği’ne teslim edilmesi gerekir. Sorunsuz vize başvurularının yapılıp, kısa sürede vize alınması için Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Amerika Aile Birleşimi Vizesi

Amerika aile birleşimi vizesi ülke dışında evlenen kişilerin eşlerini Amerika’ya götürmeleri için talep ettikleri vize türüdür. Amerika’da bulunan bir kişi, Türkiye’de bulunan bir kişi ile evlendiğinde evlendiği kişiyi Amerika’ya götürmek için ya green card ya da K3 eş vizesi talebinde bulunması gerekir. Amerika aile birleşimi vizesi için talep edilen belgeler ve evraklar tamamlandıktan sonra Ankara Amerika Büyükelçiliği’ne teslim edilir.

Amerika aile birleşimi vizesi konusunda yetkili kurum Amerika Büyükelçiliğidir. Amerika’ya yerleşmek, ortalama 2 yıla kadar sürebilir. Amerika aile birleşimi vizesi işlemlerinin kısa süre içerisinde ve hızlı bir şekilde tamamlamak için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Şirketimiz Amerika vizesi işlemlerinde ülke temsilcileri ve profesyonel personeli ile hizmet vermektedir.

Amerika Göçmenlik Vizesi

Amerika göçmenlik vizesi Amerika’ya göçmen olarak gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının talep ettiği vize türüdür. Amerika’ya göçmen olarak gidebilmek için Amerika’da vatandaşlık almış bir kişi ile evlenme yolu tercih edilebilir. Bu sayede Amerika’da bulunan eşin başvurusu sonucunda Amerika’da yaşayabilirsiniz. Amerika göçmenlik vizesi için, Amerika’da belirli alanlarda belirli miktarlarda yatırım yapılarak talep edilebilir. Amerika göçmenlik vizesi için birçok prosedür ve yöntem bulunmaktadır.

Bu nedenle Amerika göçmenlik vizesi için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alınması çok önemlidir. Ayrıca Amerika göçmenlik vizesi için gerekli evraklar ve işlemler Amerika hükümeti tarafından sürekli değiştirilmektedir. Amerika göçmenlik vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketinden destek alınması faydalı olacaktır.

Amerika Vize Evrakları

Amerika vize evrakları vize türüne göre farklılık gösterebilir. Ancak bazı evraklar tüm vize türleri için hazırlanması ve tamamlanması zorunludur. Amerika vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların hazırlanması için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Amerika vizesi için gerekli evraklar şunlardır:
DS-160 Amerika Vize Başvuru Formu
10 yıldan eski olmamak şartıyla, seyahat süresi bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği daha devam etmesi gereken pasaport
T.C. kimlik fotokopisi (arkalı önlü olacak)
2 adet biyometrik fotoğraf en fazla 3 ay içerisinde çektirilmiş olması gerekir
Uçak rezervasyonları
Otel ve konaklama bilgileri
Bazı durumlarda Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği vize türüne ve vize süresine göre ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Talep edilen ek evrak ve belge vize başvuru süresinin uzamasına neden olacaktır.

Amerika Vize Belgeleri

Amerika vize belgeleri, talep edilen vize türüne ve süresine göre farklılık arz eder. ABD’ye seyahat edecek Türk Cumhuriyeti vatandaşlarından istenecek evraklar ve belgelerin belirlenmesinde yetkili merci, Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği’dir. Amerika vize başvuruları için seyahat türüne göre belirlenen evrak ve belgeler içerisinde ortak olanları aşağıda belirtilmiştir.
Amerika vizesi talep dilekçesi
DS 160 Amerika vize başvuru formu
Pasaport
T.C. nüfus cüzdan kimlik fotokopisi
Banka hesap ekstresi
Bankada yeterli miktarda para
Uçak rezervasyonları
Konaklama rezervasyonları
2 adet biyometrik fotoğraf

Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize işlemleri için vize başvurularını alınmasında ve yürütülmesinde yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketi; başvuru sahibi adına vize işlemlerinin başlatılması, tüm süreçleri takibi,  kısa sürede vizenin olumlu yönde sonuçlanması için ülke temsilcileri ve vize işlemleri konusunda uzman personeli ile profesyonel hizmet vermektedir. Şirketimizden profesyonel destek alarak vize işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Amerika Vize Evrakları

Her yıl umumi, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek için vize başvurusunda bulunurlar. Tüm pasaport türlerinde pasaport türü fark etmeksizin vize başvurusunun yapılması zorunluluğu bulunur. Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği kendi ülkelerinin güvenliği için vize başvurusunda bulunan kişiler hakkında çok detaylı araştırma yaparak vize başvurularını değerlendirmektedir.

Bu yüzden vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için prosedüre uygun olarak evrakları ve belgelerin tanzim edilip teslim edilmesi gerekir. Türkiye’de çalışmayan vatandaşlarda Amerika’ya gitmek için vize başvurusunda bulunabilmektedir. Çalışmayan kişi için Amerika vize evrakları şunlardır:

Pasaport (10 yıldan eski olmamalı, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş bulunmasına, sayfalarının deforme olmamasına ve en az 1 yıl geçerliliğini bulunmasına dikkat edilmelidir. Bu şartlar vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için istenen şartlardandır.)
Varsa eski pasaportlar başvuru evrakları içerisine konulmalıdır.
Biyometrik fotoğraf (3,5*4,5 santim ebatlarında son 4 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)
Yurtdışı seyahat sigortası
Uçak rezervasyonları
Konaklama bilgileri
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
T.C. kimlik fotokopisi
18 yaşından küçükler için muvafakat name
Varsa sponsorlara ait istenen evraklar ve belgeler

Ev Hanımı Amerika Vizesi

Evli ev hanımları için evlilik cüzdanı fotokopisi
T.C. nüfus cüzdan fotokopisi
Pasaport (son 10 yıl içerinse alınmış, sayfaları deforme olmamalıdır ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş bulunmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olmalıdır.
Masrafların ödeneğine dair sponsor varsa sponsorun statüsüne göre talep edilen evrakalar ve belgeler

DS 160 Amerika vize başvuru formu (online doldurulmalı ve istenen bilgiler İngilizce olacak şekilde doğru ve eksiksiz olarak doldurulup, elektronik imza ile imzalanmalıdır.
2 adet biyometrik fotoğraf(yüzü tanımlayacak ve son 6 ay içerisinde beyaz fon üzerine çekilmiş 5*5 cm ebatlarında olmalıdır.)
Ev hanımı emekli ise emekli kartı, emekli maaşının yattığı banka hesap bilgileri
Nüfus kayıt örneği (tam vukuatlı olacak)
Varsa tapu ve araç kaydı bilgileri
Konaklama ve ulaşım rezervasyon bilgileri

Memur İçin Amerika Vize Evrakları

Kamu çalışanları olmak üzere çalışanlara yönelik verilen vize türü, göçmen olmayan vize kategorisinde yer alan vize türlerindendir. Kısa süreli vize olarak verilen bu vize başvurusunda, pasaport türü fark etmeksizin ABD’ye seyahat yapmak isteyenler vize başvuruş yapmak zorundadır. Memur için Amerika vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:
Pasaport
Amerika vizesi için başvuru formu (DS 160 formu)
Vize talep dilekçesi (antetli kağıda İngilizce yazılmak şartıyla, adres ve iletişim bilgileri ile tarih yer almalıdır.) Talep dilekçesinde seyahat amacı, seyahat süresi ve talep edilen vize türü açıkça yazılmalıdır.
Banka hesap ekstresi (son 3 aya ait olacak)
SGK hizmet dökümü
Maaş bordrosu (son 3 aya ait barkotlu, imzalı ve kaşeli aslı olmalıdır.)
Görev belgesi (çalışanın bağlı olduğu kurumda çalıştığına dair ıslak imalı ve mühürlü çalışma belgesi)
Kurum kimlik kartı fotokopisi
Seyahat yapacağı tarihlere ait çalışanın, kurumundan aldığı ıslak imzalı ve mühürlü izin belgesi
Varsa ek gelirlere ait belgeler, araç ruhsat fotokopisi gibi.
Memurlara yönelik istenen evrakların ve belgelerin hazırlanmasında profesyonel destek almak için Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize başvurabilirsiniz.

Çalışan İçin Amerika Vize Evrakları

Çalışanlara yönelik Amerika vize başvurusu yapıldığında mesleğe yönelik H1-B, H-1B1, H2-A, H2-B ve H3 vize türlerinden biri verilir.
Amerika vizesi başvuru formu DS 160 formu (bu form online olarak, İngilizce doldurulmalı ve formda sorulan sorulara doğru bilgileri içerecek şekilde cevap verilmeli, e-imza ile imzalanmalıdır. Formda eksiklik olmamalıdır.
Pasaport (seyahat süresi bittikten sonrada en az 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekir. Pasaport 10 yıldan eski olmamalı, pasaport sayfaları eskimemiş/yıpranmamış olmalı)

Başvuru tarihine kadar alınan eski ve yeni tüm pasaportlarınız istenmektedir.
T.C. nüfus cüzdan fotokopisi
Son 3 ay içerisinde beyaz fon üzerinde çekilmiş yüzü net olarak tanımlanmasına olanak tanıyan 2 adet biyometrik fotoğraf
Gidiş ve dönüş olmak üzere Uçak bileti rezervasyonları
Konaklama bilgileri rezervasyon belgeleri
I-129 formu
I-797 formu
Banka hesap ekstresi
Bankada yeterli miktarda para
Vize ücreti ödendiğine dair makbuz
Çalışan İçin Amerika evrakların ve belgelerin hazırlanmasında profesyonel destek almak için Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize başvurabilirsiniz.

İşveren İçin Amerika Vize Evrakları

ABD, kendi ülkelerine seyahat yapmak için Amerika vize başvurusu yapan kişilere birçok farklı isimde seyahat amacına göre vize vermektedir. Verilen vize türlerinden biri olan şirket sahipleri/ortaklarına yönelik vizelerde istenen evraklar şunlardır:
Amerika vizesi formu (DS 160 formu)
Pasaport (seyahat süresinin bitim tarihi itibaren en az 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir.)
Amerika vizesi talep dilekçesi
Son 3 ayı kapsamak üzere faaliyet belgesi
İşveren şirketin/firmanın imza sirküsünün bulunduğu belge
Ticaret sicil gazetesinin sureti
Vergi levhasının sureti
SGK’dan ıslak imzalı ya da E-devlet üzerinden barkodlu olmak şartıyla SGK hizmet dökümü belgesi
Banka hesabında yeterli miktarda para
Banka hesap cüzdanları (son 3 ay olmak zere banka hesap ekstresi)
Varsa ek gelirler, araç ruhsat bilgileri, tapu kayıtlarını gösteren belgeler
2 adet biyometrik fotoğraf (beyaz fon üzerinde son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)
Tüm bu evrakların ve belgelerin hazırlanmasında profesyonel destek almak için Long Vize Turizm şirketimize başvurabilirsiniz.

Öğrenci İçin Amerika Vize Evrakları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından geçerli pasaportu ve Amerika vizesi alınması için istenen evraklar ve belgelerin tanzim edilmesinden sonra Amerika M1 vizesi ya da Amerika F1 vizesi olmak üzere öğrencilere yönelik olan bu vizelerden biri verilir. Amerika F1 vizesi; konservatuvar, özel ilkokul, lise, ruhban okulu, akademik kurumlar (dil eğitim alanında ve diğer alanlarda), üniversite ya da kolej tarzı eğitimleri tamamlamak üzere verilen vizedir. Amerika M1 vizesi ise mesleki eğitime yönelik okullar için verilen vize türüdür. Bu vizeler B sınıfı vize olarak adlandırılır.

Öğrenci için Amerika vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:
Pasaport (seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekir.)
T.C. Nüfus cüzdan fotokopisi
5*5 cm ebatlarında arka fonu beyaz ve son 4 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Amerika vizesi talep dilekçesi
Online ve İngilizce olmak üzere doldurulması gereken DS 160 formu
I-20 formu
I-539 formu
Öğrenciliğe ait diplomalar ve transkriptler
Dil yeterlilik puanını gösteren sonuçlar (GMAT, GRE, SAT, TOEFL gibi kurumlardan alınan sonuçlar)
SEVIS I-191 ücretinin ödendiğine dair dekont

Çiftçi İçin Amerika Vize Evrakları

Göçmen olmayan vize kategorisinde yer alan vize çeşitlerinden olan Amerika Çiftçi vizesinde istenen çiftçi için Amerika vize evrakları ve belgeleri şunlardır:
Dilekçe
DS-160 Online Amerika Vizesi Başvuru Formu
Çiftçi olduğuna dair çiftçilik belgesi / bu belge orijinal ve yeni tarihli olmalıdır)
BAĞ-KUR ya da Tarım Sigorta Hizmet Dökümleri (e-devletten barkod numaralı)
Son 3 ayı gösteren banka hesap ekstresi (banka şubesi tarafından ıslak imzalı, kaşeli olmalıdır.)
Banka hesabında yeterli miktarda para
Varsa başvuru sahibi adına tapu kayıtları ve araç ruhsat bilgileri ve belgeleri
Son 4 ay içerisinde beyaz fon üzerinde çekilmiş 3,5*4,5 cm boyutlarında 2 adet biyometrik fotoğraf
T.C. Nüfus cüzdan fotokopisi
Vukuatlı nüfus kayıt örneği (yeni tarihli ve aslı olmalıdır.)
Gidiş ve dönüş olmak üzere uçak bileti rezervasyonları
Konaklama bilgileri ve rezervasyonları
En az 6 ay geçerliliği olan pasaport

Amerika Büyükelçiliği Vize

Amerika Büyükelçiliği vize işlemlerinde başvuru evrakları ve belgelerinin teslim edildiği, göçmen olmayan vize kategorisinde yer alan vize türlerinden birinin alınması için yapılan başvurular için randevu işlemlerinin alınmasında ve zorunlu olan mülakatların yapılmasında görevlidir. Ayrıca Amerika vize başvurusu için hazırlanması gereken evrak ve belgelerin belirlenmesinde ve başvuruların sonuçlandırılmasında yetkili mercidir. 

Amerika Büyükelçiliği Ankara ilinde faaliyet gösterir. Long vize Turizm şirketimiz, vize başvurularını başvuru sahibi adına alınmasında, tüm aşamaları başvuru sahibi adına gerçekleştirilmesinde ve takibinde, vizenin olumlu yönde sonuçlanması için Amerika Büyükelçiliği yetkililerinin çok dikkat ettiği hususlara azami derecede dikkat ederek kısa sürede vize başvurularının sonuçlanmasında profesyonel hizmet vermektedir. Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden destek almak en doğru tercih olacaktır.

Amerika Konsolosluğu Vize

Amerika Konsolosluğu vize işlemlerinde yetkili olup, şahsen başvuru yapılmak istendiğinde İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu, Adana Amerikan Konsolosluğu ve İzmir Amerikan Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapılabilir. ABD devleti kendi ülkelerine seyahat gerçekleştirmek isteyenlerin başvurularında katı kurallar uygulamaktadır. Tüm evraklar ve belgeler titizlikle incelenir. Bireysel olarak Amerika Vizesi başvurusu yapan kişilerden, başvurusu reddedilen kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Amerika Konsolosluk yetkilileri başvuruları değerlendirirken en ufak bir kanaatsizlikte dahi başvuruyu reddebilmektedir.

Örneğin; 35 yaşında bir kişinin İngilizce dili öğrenmek için yaptığı başvuruyu, kişinin yaşını esas alarak yaş seviyesinin İngilizce öğrenmek için geç olduğu kanaatiyle başvuruyu reddebilmektedir ya da öğrencinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını beyan etmesi, makul bir gerekçe görmeyerek başvuru ret edebilmektedir. Tüm bu sıkıntıların yaşanmadan vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması, vize işlemlerinin alınmasında ve tüm vize başvuru süreçlerini başvuru sahibi adına gerçekleştirerek, olumlu yönde sonuçlanması için hizmet veren Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Amerika Konsolosluklar ve Adresleri

Umumi, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurusu yapması zorunludur. Başvurular, Ankara’da bulunan Ankara Amerikan Büyükelçiliği, İstanbul’da bulunan İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu, Adana ilinde görevli Adana Amerikan Konsolosluğu ve İzmir ilinde İzmir Konsolosluk Temsilciliği’ne yapılabilir. Amerika vizesi için vize başvurularının kısa sürede ve olumlu yönde sonuçlanması için ülke temsilcileri ve uzman personeli ile profesyonel hizmet veren Long Vize Turizm şirketimiz, yılların tecrübesinin getirdiği bilgi birikimi ve yasal mevzuatın tüm detaylarına hâkim olarak usulüne uygun olarak vize başvurularında hizmet vermektedir.

Amerika konsolosluklar ve adresleri aşağıda belirtilmiştir.
Ankara Amerikan Büyükelçiliği: Atatürk Bulvarı, 06100 Kavaklıdere/ANKARA
Adana Amerikan Konsolosluğu: Girne Bulvarı No:212 Yüreğir/ADANA
İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu: İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevkii, No:2, 34460 İstinye/İSTANBUL
İzmir Amerikan Fahri Konsolosluğu: Mustafa Bey Caddesi, 1387 Sokak, No:1/8, Alsancak / İZMİR

Amerika Vizesi Dilekçe Örneği

Amerika vizesi dilekçe örneği için şirketimizin web sayfasını üzerinden matbu örneğine ulaşabilirsiniz. Amerika vizesi almak için yazılması gereken en önemli evraklardan biri de talep dilekçesidir. Amerika vize talep dilekçesi, İngilizce dilinde yazılmalıdır. Dilekçe içeriğinde Amerika Birleşik Devletleri’ne hangi amaçla seyahat edileceği, seyahat süresinin ne kadar olduğu, talep edilen vize türü gibi bilgiler resmi dil ile Amerika Konsolosluğu’na hitaben yazılması gerekir.

Dilekçede tarih, adres bilgileri ve iletişim bilgileri mutlaka olmalıdır. Dilekçede yer alan ifadeleri destekleyici evrakların ve belgelerin dilekçe ekine konulmasına dikkat edilmelidir. Amerika vizesi talep dilekçesi ve diğer tüm evrak ve belgelerin hazırlanmasında, vize işlemlerini kısa sürede sonuçlanmasında, profesyonel hizmet veren Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Amerika Vize Başvuru Formu

Amerika vize başvuru formu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının göçmen olmayan vize kategorisinde yer alan vize başvurularında ve göçmen vize kategorisinde bulunan vize başvurularında doldurulması zorunlu olan bir formdur. Bu form DS 160 olarak isimlendirilmiştir. Formun online ve İngilizce doldurulması zorunludur. Bu formda, başvurulan vize çeşidine göre sorular yer alır ve soru sayısı vize çeşidine göre değişir. Genel olarak 50’ye yakın soru sorulmaktadır. Her bir sorunun cevabı yazılırken gayet dikkat edilerek özellikle de İngilizce yazılması gerektiğinden düzgün bir İngilizce ile verilen cevapların anlaşılır ve doğru bilgileri içerecek şekilde tanzim edilmesi, başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için çok önemlidir.

Başvuru formu doldurulurken eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Ancak bazı sorular sizin başvurunuzla ilgili değilse, İngilizce bu kısma uygun bir cevap yazılmalıdır. Bu formun içeriğinde yer alan bilgiler ile Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri başvuru sahibi hakkında bilgi sahibi olurlar.  DS 160 vize başvuru formu dondurma işlemleri, başvuru işlemlerinden 3 gün öncesinden sonlandırılması gerekir ve başvuru formunda yer alan imzalanması gereken kısmın ise elektronik olarak imzalanmalıdır. Bu formun çıktısı alınmalı, randevu günü ve saatinde yanınızda bulunmalıdır.

Amerika Vizesi Redde İtiraz

Amerika Birleşik Devletleri, kendi ülkelerine giriş yapmak için vize talebinde bulunan vatandaşların vize başvurularını değerlendirirken, katı kurallara bağlı kalarak inceleme yaparak sonuçlandırır. Vize başvuruları, bazı durumlarda reddedilir. Finansal nedenler, DS-160 formunun yanlış ya da eksik doldurulması, eksik ve yanlış bilgilendirme, daha önce alınmış olunan Amerika vizesinin yanlış kullanımı gibi durumlara bağlı olarak Amerika vizesi başvurusu ret ile sonuçlanabilmektedir.

Başvur reddedildiğinde Konsolosluk/Büyükelçilik yetkilileri, yüzeysel olarak ret sebeplerinin yazıldığı bir ret mektubu verirler. İçeriğinde hangi sebeple reddedildiği ana hatlarıyla yer alır. Bu karara itiraz edilmesi mümkün değildir. Ancak yapılan başvuru usulüne uygun olarak gerçekleştirildiği, herhangi bir eksikliğin veya yanlışlığın olmadığından emin olunduğu takdirde hukuki yollara başvurularak bu sonuca itiraz edilebilir. Başvurularının ret edilmemesi için vize başvurusunun alınmasında tüm süreçleri başvuru sahibi adına gerçekleştiren, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile hizmet veren Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak başvurularınızı olumlu yönde sonuçlanması için adım atabilirsiniz.

Amerika Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Amerika vizesinin sonuçlanmasını etkileyen faktörler şunlardır:
İsim benzerliği
Pasaportun geçerlilik süresi konusundaki sorunlar
Başvuru evrakları içerisinde eksik evrak ya da belge bulunması
Alınmak istenen vizenin türü
Amerika vizesinin sonuçlanma süresini etkileyen bu faktörler esas alınarak başvurular, değerlendirilir. Amerika vizesi kaç günde sonuçlanır sorusunun cevabı verilmeden önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Amerika’ya seyahat etmek için talep edilen vize türlerinden bahsedelim. Vize çeşitleri, göçmen vize ve göçmen olmayan vize olmak üzere iki kategoriye ayrılmıştır. Her bir kategori için belirlenen kurallar vardır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, göçmen olmayan vize kategorisinde yer alan vize türlerini talep ederler. Bu vize türleri kısa süreli seyahatler için talep edilen vize çeşitlerindendir.

Genellikle başvurulan vizeler; Amerika aile/arkadaş ziyareti vizesi, Amerika öğrenci vizesi, Amerika ticari vizesi ve Amerika turistik vizesi gibi vizelerdir. Göçmen olmayan vize başvurularında, DS-160 formunun doldurulması zorunludur. Umumi, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, göçmen olmayan vize kategorisinde yer alan vize başvurularında Amerika Konsolosluğu/Büyükelçilik görevleri ile mülakat yapmak üzere randevu alınması zorunludur. Tüm bu süreçler Amerika vizesi sonuçlanma süresini etkiler. Genellikle 3 iş günü ya da 5 üç gün içerisinde başvurular değerlendirilerek sonuçlandırılır. Kısa sürede vize alınması için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının cevabını en çok merak ettiği sorudur. Amerika vizesi işlemleri için başvurulan vize türüne göre talep edilen evrak ve belgelerin usulüne uygun olarak tanzim edilip, Amerika Konsolosluğu/Büyükelçiliklerine teslim edilmesi sürecinden sonra Konsolosluk/Büyükelçilik görevlileri her bir evrakı titizlikle inceleyerek başvuruları değerlendirir. Amerika Birleşik Devletleri, kendi ülkelerine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hakkında her türlü araştırmayı yaparak karar verirler. Bunun içinde göçmen olmayan vize başvurularında online olarak ve İngilizce doldurulması gereken DS-160 formunun prosedüre göre doldurulması zorunludur.

DS 160 formunda yer alan bilgilerin, diğer evrak ve belgelerde yer alan bilgilerle çelişmemesi gerekir. Aksi takdirde gayet hassasiyet gösterilen incelemelerde bu durum tespit edildiği takdirde başvurular reddedebilir ya da işlemin durumuna göre ek evrak talebinde bulunulabilir. Genel olarak dosyaların sisteme aktarılmasından ve yapılacak olan göçmen olmayan vize başvurularında zorunlu olan randevu alınıp, mülakat aşamasının da olumlu geçmesinden sonra başvurular, 3 ya da 5 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılır. Başvuru sonuçları, eksik evrak veya Konsolosluk/Büyükelçilik görevlilerinin ilave belge istemesi halinde bu süre bir miktar uzayabilmektedir.

Amerika Vize Ücreti

Geri dönen yerleşik yabancı müracaatları, yeşil kart vizesi, işveren kaynaklı göçmen vizeler, nişanlılık vizesi, aile birleşimi göçmen vizeleri uzun süreli vize kategorisinde yer alan vize türleridir. Basın mensubu gazeteciler için vize, geçici işçi çalışma ve staj vizesi, değişim programı vizeleri, mesleki ve akademik eğitim vizeleri, akademik eğitim veya dil öğrencisi vizeleri, tüccar yatırımcı vizesi, mürettebat vizesi, ABD’den transit geçiş, iş ticaret/turizm, tıbbi tedavi vizeleri, diplomatik ve resmi vizeler, kısa süreli vize kategorisinde yer alan vize türleridir.

Amerika vize ücreti; talep edilen kısa süreli ya da uzun süreli vize kategorisinde yer alan vize türlerinden hangisinin talep edildiğine ve vize süresinin ne kadar olduğu esas alınarak belirlenir.  Amerika vizesi için başvurularda alınan güncel vize ücretleri için vize başvurularının alınmasında Amerika vizesi için gerekli olan tüm işlemleri başvuru sahibi adına gerçekleştiren yetkili Long Vize Turizm şirketimiz, müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek ya da yüz yüze görüşme sağlayarak öğrenebilirsiniz.

Amerika Vize Fiyatları

Göçmen vize ve göçmen olmayan vize olmak üzere iki kategoride Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmek amacıyla Amerika vizesi işlemleri uygulanır. Göçmen olmayan vize başvurularında, öncelikle İngilizce yazılmak üzere DS 160 formunun doldurulması zorunludur. Daha sonra Konsolosluktan randevu alınması, fotoğraf çekimi, parmak izi uygulaması ve son olarak mülakat yapılarak vize verilir. İstenen tüm evrakların ve belgelerin eksiksiz olması, usulüne uygun olarak doldurulması, başvuruların olumlu yönde sonuçlanması için temel şartlardır.

Aksi takdirde vize başvuruları reddedilmekle beraber yapılan tüm masraflar boşa gidecektir. Amerika vize başvurusu reddedilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize ücreti iade edilmez. Amerika vizesi fiyatları her yıl değişir. Vizeler, kısa süreli ve uzun süreli olarak iki kategoride sınıflandırılmıştır. Kısa süreli vizeler, başvurulan vize türü ve seyahat süresine göre vize ücretleri farklılık arz eder. Güncel vize fiyatları için vize işlemleri konusunda yetkili Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Amerika Vizesi Başvuru Merkezi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek isteyenler, Adana, İstanbul ve İzmir’de bulunan Amerika Konsolosluklarına ve Ankara Amerika Büyükelçiliği’ne müracaat ederek vize işlemlerini başlatabilirler. Amerika Birleşik Devletleri, ülkelerine giriş yapacak vatandaşlar hakkında çok detaylı inceleme yaparak başvuruları değerlendirir. Amerika Birleşik Devletleri, göçmenlik yasasını esas alarak vize başvurularını kabul etmektedir. Başvurular, göçmen olmayan vize ve göçmen vize olmak üzere iki kategoride değerlendirilir.

Amerika vizesi almak için birçok prosedür ve aşama bulunur. ABD, göçmen olmayan vize başvurularında kişinin Türkiye’de ikamet adresi, eğitimi, sosyal statüsü, mesleği, çalıştığı kurum gibi tüm detayları titiz bir şekilde inceleyerek başvuruları değerlendirir. Bu başvuruların bireysel olarak yapılması pek mümkün değildir. Vize başvurularında, Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla başvuru işlemlerini yapmanız halinde tüm aşamalar hızlı bir şekilde tamamlanarak kısa süre içerisinde vize alınabilir. Bunun için yapmanız gereken iş, şirketimiz ile başvuru işlemlerinizi başlatmaktır.

Sosyal Medya

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu