Skip to content

Avustralya Vize Başvuru Şartları 2022

Avustralya Vizesi

Avustralya Vize Başvuru Şartları 2022 Avustralya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda olduğu bir belgedir. Türkiye ile Avustralya arasında vize anlaşması bulunur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umumi, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri, Avustralya’ya seyahat edebilmeleri için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Seyahat edecek kişilerin; turistik, ticari, aile ziyareti, transit, vatandaşlık gibi uzun ve kısa süreli seyahatleri için öncelikle gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları gerekir. Avustralya vizesi başvurularının olumlu veya olumsuz sonuçlanması yönündeki yetki Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne aittir.

Avustralya vize başvurusu, Avustralya Konsolosluğu’na yapılır. Ancak kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu yapmak için Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetki verilen Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm, Avustralya vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanmasında uzman ve profesyonel elemanları ile hizmet vermektedir.

Avustralya Vize İşlemleri

Avustralya vize işlemleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Avustralya’ya seyahat edecek kişilerin, Avustralya konsolosluğu tarafından belirlenen vize işlemlerini eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Vize başvurusundaki kişilerin öncelikle halen geçerliliği bulunan ve en fazla 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaportlarının bulunması zorunludur.

Avustralya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, Avustralya’ya seyahat nedenlerini belirlendikten sonra seyahat türüne uygun şekilde bir dilekçe yazıp Avustralya Konsolosluğu’na göndermeleri gerekir. Gerekli evraklar ve belgelerde tamamlandıktan sonra vize başvurusu yapılmadan önce Avustralya vize ücreti yatırılmalıdır. Vize ücretini yatırdıktan sonra gerekli evraklar ve belgeler teslim edilerek vize başvurusu gerçekleştirilmiş olunur.

Avustralya Vize Başvurusu

Avustralya vize başvurusu, Avustralya Konsolosluğu’na veya Avustralya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Avustralya vizesi başvurusunda karar yetkisi Avustralya Konsolosluğu’na veya Avustralya Büyükelçiliği’ne aittir. Avustralya Konsolosluğu yetkilileri, ülkelerine seyahat edecek kişiler hakkında bilgi sahibi olabilmek için bazı evrakların ve belgelerin tamamlanmasını talep ederler. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için Konsolosluğun belirlediği belgelerin ve evrakların prosedüre uygun şekilde hazırlanması gerekir.

Avustralya vizesi başvurusu, online gerçekleştirilir. Online gerçekleştirilen Avustralya vize başvurusunda, başvuru formunun doğru ve açıklayıcı bilgilerle doldurulması gerekir.  Online başvuru işlemi gerçekleştirildikten sonra vize türüne uygun şekilde gereken evrakların ve belgelerin hazırlanarak Ankara’da bulunan Avustralya Konsolosluğu’na gönderilmelidir. Avustralya vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması ve işlemlerin prosedüre uygun şekilde gerçekleşmesi için vize başvurularını Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Avustralya Vize Randevusu

Avustralya vize randevusu, Avustralya Konsolosluğundan veya Büyükelçiliği’nden gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi için talep edilmektedir. Avustralya vize randevusu için öncelikle vize başvurusunda istenen evrakların ve belgelerin hazır hale getirilip, daha sonra başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişinin, vize ücretini yatırıp gerekli evraklar ve belgeleri teslim etmek için Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’nden randevu talep etmesi gerekir.

Avustralya vizesi işlemlerinde parmak izi ve fotoğraf işlemleri için vize başvurusunda bulunan kişinin randevu gününde ve saatinde talep edilen yerde olmalıdır. Avustralya vize başvurularında, vize işlemlerini prosedüre uygun şekilde tamamlanması ve vize randevusu oluşturmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimiz, Avustralya vizesi randevusunu müşterilerinin yerine uzman ülke temsilcileri ile gerçekleştirmektedir.

Avustralya Vize

Avustralya ile Türkiye arasında ulusal, ekonomik ilişkilerin devamlılığı için vize anlaşması bulunur. Türkiye’den Avustralya’ya seyahat edecek tüm pasaport sahipleri, öncelikle vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği, vize başvurularında titizlikle davranmaktadır. Bu nedenle vize başvurusunda bulunacak kişilerin Avustralya vize işlemlerini gerçekleştirirken profesyonel destek alması çok önemlidir. Avustralya vize başvurularında, uzman ve profesyonel ülke temsilcileri ile hizmet veren Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Avustralya vizesi işlemleri, birçok aşamadan oluşmaktadır.

Vize başvurusunda bulunan kişinin, öncelikle online olarak vize başvurusunu gerçekleştirmesi gerekir. Vize başvurusu için gerekli evraklar ve belgelerin hazırlanıp Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne başvuru yapılarak vize işlemleri başlatılır. Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği vize başvurusunda bulunan kişinin evraklarını ve belgelerini inceleyerek olumlu veya olumsuz bir sonuç belirtmektedir.

Avustralya Vize Başvuru Merkezi

Avustralya vize başvuru merkezi olarak Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetki verilen Long Vize Turizm şirketimiz ülke temsilcileriyle hizmet vermektedir. Long Vize Turizm şirketimiz, Türkiye’nin 81 ilinden istediğiniz yerden bizlere ulaşarak vize başvurularınızı başlatabilirsiniz. Bulunduğunuz ilden Ankara veya İstanbul’a gitmeden Long Vize Turizm merkezine giderek vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimiz, uzman ve profesyonel elemanları ile vize işlemlerinin olumlu yönde sonuçlanması için hizmet vermektedir.

Avustralya vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması, vize başvuru formunun doldurulması, vize randevusu oluşturma gibi birçok vize işlemi için Long Vize Turizm ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Şirketimiz, vize işlemlerini kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için vize işlemlerini büyük titizlikle yürütmektedir.

Avustralya Vize Çeşitleri

Avustralya’ya seyahat edecek kişilerin öncelikle seyahat nedenini belirlemeli, seyahat nedenine uygun şekilde vize işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir. Avustralya vize türleri, uzun süreli ve kısa süreli olarak değişmektedir. Avustralya vize çeşitleri şunlardır:
Avustralya ticari vize
Transit vize
Avustralya turistik vize
Aile ziyareti vizesi
Geçici çalışma izni
Öğrenci vizesi
Geçici oturum izni
Aile-çocuk
Aile eş
Göçmenlik vizesi
Vatandaşlık vizesi gibi türleri bulunmaktadır.
Avustralya vize çeşitleri başvurularında seyahat nedeninin belirlenmesi ve vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Avustralya seyahat edecek kişilerin, seyahat nedenini Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkililerine kanıtlamaları gerekir. Seyahat için belirli bir nedeni bulunmayan kişilerin, vize başvuruları genellikle olumsuz yönde sonuçlanır.

Avustralya Ticari Vize

Avustralya ticari vize Avustralya’ya fuar, iş toplantısı, fabrika açılışı gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek firma yöneticisi veya firma çalışanlarının talep ettiği vize türüdür. Avustralya ticari vize başvurusu, kısa süreli vize türleri arasında yer almaktadır. Avustralya ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin, Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne ticari vize için talep ettiği evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları ve ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin, Avustralya vize başvurusu olumlu yönde sonuçlanması için Avustralya’da bulunan firma yöneticisi veya firma yetkilisinden bir davet mektubu alması gerekir. Bu davetiyede vize başvurusunda bulunan kişiyi, Avustralya’ya davet edildiği açıkça belirtilmelidir. Ticari vize başvurularında davetiye oldukça önemli bir belgedir. Avustralya ticari vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin usule uygun hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Turistik Vize

Avustralya turistik vize, Avustralya’ya gezi amacı ile seyahat etmek isteyen kişilerin talep ettiği vize türüdür. Avustralya turistik vize başvuruları, Avustralya Konsolosluğu’na veya Avustralya Büyükelçiliği’ne yapılır. Turistik vize, kısa süreli vize türleri arasında bulunmaktadır. Avustralya turistik vize başvurusunda bulunan kişiler, yalnızca ülkeyi turistik nedenlerle seyahat etmek için bu vizeyi talep edebilir. Turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, Avustralya’da çalışma hakları bulunmamaktadır.

Avustralya’ya turistik nedenlerle seyahat edecek kişilerin, Avustralya Konsolosluğu’na bir dilekçe yazarak seyahat türünü ve seyahat süresini belirtmelidirler. Avustralya vize başvurusu yapan kişi, dilekçe ile ülkeye turistik nedenlerle gittiğini kanıtlaması gereklidir. Avustralya turistik vize başvurularında, vize işlemlerinin yürütülmesi için Long Vize Turizm şirketimiz yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize, Avustralya turistik vize başvurularını müşterilerinin yerine gerçekleştirir.

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi

Avustralya aile ziyareti vizesi, Avustralya’da bulunan aile fertlerinden birini ziyaret etmek için talep edilen vize türüdür. Avustralya aile ziyareti vizesi, kısa süreli vize türleri arasında yer almaktadır. Avustralya aile ziyareti vize başvurularında, en önemli evraklardan birisi davet mektubudur. Avustralya’da bulunan aile ferdinin Türkiye’de bulunan yakınını Avustralya’ya davet ettiğini açıkça belirten bir davetiye göndermesi zorunludur. Daveti içerisinde davetiye gönderen kişinin adres bilgileri ve şahsi bilgilerinde yer alması gerekir.

Ayrıca davetiye gönderen kişinin, vize süresi dolduktan sonra vize başvurusu yapan kişinin tekrar geldiği ülkeye döneceğinin teminatını da vermelidir. Avustralya vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesi aşamasında Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri titizlikle davranmaktadır. Bu nedenle aile ziyareti vizesi için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Avustralya Arkadaş Ziyareti Vizesi

Avustralya arkadaş ziyareti vizesi Avustralya’da ikamet eden bir arkadaşını ziyaret etmek amacıyla talep edilen vize türüdür. Avustralya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti bordo, gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri, uzun ve kısa süre ile seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Avustralya arkadaş ziyareti vizesi, kısa süreli vize türleri arasında yer almaktadır. Avustralya arkadaş ziyareti vizesi gerçekleştirecek kişilerin, öncelikle Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’nin talep ettiği belgeleri ve evrakları tamamlamaları gerekir.

Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize evrakları ve belgeleri, vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle vize başvurusunda bulunan kişilerin, Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alması en doğru karar olacaktır. Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri, gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesinde çok dikkatli davrandığından tüm işlemlerin prosedüre uygun şekilde tamamlanması gerekir. Yanlış bilgi veya eksik bir evrak, vize başvurularının ret almasına neden olacaktır.

Avustralya Vize Şartları

Avustralya vize şartları Avustralya Dışişleri Bakanlığı’nca görevlendirilmiş Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Ülkeler arasında seyahat edebilmek için seyahat edilecek ülkenin belirlediği kurallara uyulması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport türü fark etmeksizin tüm pasaport sahipleri Avustralya seyahatleri için vize almaları zorunludur. Avustralya vize başvurusunda bulunacak kişilerin, en az 1 yıl geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaportlarının bulunması da gerekir.

Pasaportu bulunmayan kişilerin, öncelikle pasaport başvurusu yapmalıdır. Avustralya vizesi başvuru formu online doldurulmaktadır. Avustralya vizesi başvurularında, Avustralya yetkilileri vize başvurularını değerlendirirken gerekli evrakları ve belgeleri inceleyerek karar verirler. Avustralya’ya seyahat edecek kişiler, seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları zorunludur. Avustralya vize şartları ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Avustralya vizesi için yorulmanıza gerek kalmadan bulunduğunuz yerden Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve tüm aşamaları resmiyete uygun olarak takip edilmesinde yetki verilen Long Vize Turizm şirketimize, resmi web sayfamız üzerinden ya da telefon ile iletişim kurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hangi illerden başvuru yapıldığı hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için şirketimiz müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz. Şirketimiz;  Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale,

Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ilden Avustralya vizesi başvurusu almaktadır.

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya vizesi nasıl alınır sorusu Avustralya seyahat edecek kişilerin cevabını merak ettiği konuların başında gelir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport türü fark etmeksizin pasaport sahipleri, Avustralya’ya seyahat edebilmeleri için vize almaları zorunludur. Avustralya vize başvurusu için İstanbul’da bulunan Avustralya Konsolosluğu’na veya Ankara’da bulunan İstanbul Büyükelçiliği’ne gidilmesine gerek yoktur. Avustralya vize başvuruları, online gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıca Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm ile iletişime geçerek vize işlemlerini prosedüre uygun şekilde tamamlanması için profesyonel destek alabilirsiniz. Avustralya vizesi nasıl alınır, başvuruda bulunan kişiler, vize türünü belirledikten sonra seyahat türünü ve seyahat süresini belirten bir dilekçe yazıp Avustralya Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliğe göndermeleri gerekir. Evraklar ve belgeler hazırlandıktan sonra ve vize ücreti yatırılıp vize randevusu oluşturulduktan sonra vize işlemlerinin sonuçlandırılması beklenir.

Avustralya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Avustralya vize randevusu, Avustralya Konsolosluğu’ndan veya Büyükelçiliği’nden gerekli evrakların ve belgeleri teslim edilmesi için talep edilir. Avustralya vize randevusu, online gerçekleştirilmektedir. Avustralya vize randevusunu, vize başvurusunda bulunan kişi şahsen gerçekleştirebilir. Ancak vize randevusunu kolay ve zahmetsiz bir şekilde oluşturmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Vize randevusu oluştururken Avustralya Konsolosluğu’nun veya Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna göre randevu günü belirlenir.

Vize randevusu oluşturulduktan sonra ortalama 20-25 gün içerisinde vize başvuruları sonuçlanır. Vize randevusu oluşturulmadan önce vize ücretinin yatırılması gerekir. Avustralya vize randevusu günü, vize başvurusu yapan kişinin şahsen bulunması gerekir. Avustralya vize randevusu ile ilgili tüm bilgileri Long Vize müşteri temsilcilerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avustralya vize başvurusu online yapılabilir ve tüm evraklar Avustralya Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğuna gönderilebilir. Vize başvurusu yapmak için öncelikle başvuru formunu, İngilizce olarak doldurulması gerekir. Vize başvuru formunda yer alan bilgiler, doğru ve açıklayıcı olmalıdır. Başvuru formu ile Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri vize başvurusu yapan kişi hakkında bilgi sahibi olurlar. Avustralya vizesi başvuru formu gönderildikten sonra diğer bir aşama vize başvuru ücretinin yatırılmasıdır.

Avustralya Vizesi başvuru ücreti, vize işlemlerinde gerçekleştirilmesi zorunlu olan bir işlemdir. Vize ücreti yatırıldıktan sonra vize başvuru evraklarının/belgelerinin teslim edilmesi ve biyometrik fotoğraf vermek için vize randevusu talep edilir. Vize için gerekli evraklar ve belgeler teslim edildikten sonra vize başvurusu gerçekleştirilmiş olunur. Vize başvurusu sonuçlanma süresi, Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne bağlıdır. Avustralya vize başvurusu için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

En Kolay Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya vizesi için birçok işlem sırasının usule uygun olarak tamamlanması gerekir. Vize için talep edilen evraklar ve belgeler, resmi nitelik taşıdığından profesyonel destek alınarak vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Kolay ve zahmetsiz bir şekilde Avustralya vizesi almak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimiz; başvuru formunun doldurulması, vize randevusunun oluşturulması, gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması gibi vize işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Avustralya vizesi başvuruları, Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirilebilir. Long Vize Turizm bünyesinde çalışan uzman ülke temsilcileri ile birebir görüşme sağlayarak veya telefon numaralarından ulaşarak vize işlemlerini başlatabilirsiniz. Long Vize Turizm, 81 ilden vize başvurusunun yapıldığı Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkili bir şirkettir. Ankara veya İstanbul’a gitmeden zahmetsiz bir şekilde Avustralya vizesi başvuruları için Long Vize turizm ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Avustralya Elektronik Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avustralya elektronik vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya’ya seyahat edebilmeleri için uygulama açısından pratik olan ve avantajlı vize başvuru yollarındandır. E-vize uygulaması, yapılacağı zaman bazı hususlara dikkat ederek başvuru yapmanız gerekmektedir.
E-vize başvurusu için öncelikle IMMI hesabı açmanız gerekir.
Hesap açıldıktan sonra başvuru formu İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Yazılacak bilgilerin başvuru sahibine ait doğru bilgiler olmalıdır. Başvuru formunda eksik bilgi bulunmamalı ve yazılacak bilgilerin doğrulanabilir nitelikte olması başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için çok önemlidir.
Kişisel bilgilerin güvenilirliği başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için temel referanslardır. Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu belgelerle desteklenmelidir.

Avustralya vizesi almak için başvuru yapan 18 yaşından küçüklere ait bilgiler Anne-babası ya da yasal vasisi tarafından tanzim edilmelidir ve noter onaylı muvafakatname eklenmelidir.
E-vize uygulaması ile Avustralya vizesi başvurusu için seyahat türüne, seyahat süresine ve talep edilen vize türüne göre Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrakların ve belgelerin ilgili yere aktarılması zorunludur.
Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından elektronik vize başvuruları değerlendirilmesi önceliklidir. Bu yüzden başvuru sırasında gayet dikkatli ve yanlış bilgi ya da eksik bilgi bulunmamalıdır.
Detaylı bilgi için Avustralya Konsolosluğu tarafından yetki verilen Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avustralya’ya seyahat edecek kişiler, vize almak zorundadırlar. Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği, vize işlemlerinde ülkenin güvenliği açısından çok dikkatli ve titiz davranmaktadır. Avustralya vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için öncelikle en fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden bir pasaportunun bulunması gerekir. Pasaportun, eskimemiş ve yıpranmamış olmasına da dikkat edilmelidir.

Vize için gerekli olan biyometrik fotoğrafın en fazla 3 ay içerisinde çektirilmiş olması ve vize başvurusu yapan kişinin yüzünün net bir şekilde görülmesi gerekir. Vize başvuru formunda geçen bilgilerin, yanıltıcı ve yanlış olmamasına da dikkat edilmelidir. Ayrıca vize başvuru formunda geçen bilgiler ile diğer evraklardaki bilgilerin birbiriyle aynı ve uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Avustralya vizesi başvurularında olumsuz bir karar ile karşılaşmamak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya İşçi Vizesi

Avustralya işçi vizesi, Avusturya’da çalışmak isteyen kişilerin talep ettiği bir vize türüdür. Avustralya işçi vizesi, uzun süreli vize kategorisi içerisinde yer almaktadır. Avustralya işçi vizesi başvurularında karar yetkisi, Avustralya Büyükelçiliği’ne veya Avustralya Konsolosluğu’na aittir. Avustralya Konsolosluğu vize başvurusundaki sonuçlandırma yetkisini kullanırken vize başvurusunda bulunan kişinin hazırladığı belgeleri ve evrakları göz önünde bulundurur.

Avustralya işçi vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin, Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrakları ve belgeleri prosedüre uygun şekilde hazırlayıp, vize başvurularını gerçekleştirebilirler. Avustralya vizesi güncel bilgiler için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Uzun süreli seyahatlerde işçilerin oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekir. Oturum izni alınmadan uzun süreli seyahat yapılamaz.

Avustralya Ulusal Vize

Avustralya ulusal vize, uzun süreli vize kategorisinde yer alan vizelerden biri alınmak istendiğinde, Avustralya ulusal vize başvuru formu doldurulmak zorundadır. Avustralya ülkesine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından seyahat türüne ve talep edilen vizeye göre belirlenen evrakların ve belgelerin resmiyete uygun olarak doldurulması vizenin olumlu yönde sonuçlanması için en temel şartlardır. Uzun süreli seyahatlerde doldurulması zorunlu olan ulusal vize başvuru formu İngilizce doldurulmalı ve formda yazılacak bilgilerin doğru olması, eksik bilgi olmaması başvurunun değerlendirilmesinde çok etkilidir. Yazılacak kişisel bilgilerin doğrulanabilir olması ve destekleyici belgelerle ispatlanması gerekir.

Avustralya Ulusal Vize Kişisel bilgilerin güvenliği başvurunun olumlu olarak değerlendirilmesinde esas alınan referanslardır. Aksi takdirde güvenlik yönünden olumsuz bir kanıya varıldığında Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkileri başvuruyu ret ile sonuçlandırırlar. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından Avustralya vizesi başvurusu alınmasında ve vize işlemlerinin tüm süreçlerinin takip edilmesinde yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak, en kısa sürede vizenizi temin ederek planladığınız tarihte sorunsuz bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avustralya Oturum Vizesi

Avustralya oturum vizesi, geçici ve kalıcı olmak 2 kategoride değerlendirilerek verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Avustralya’da oturum izni başvurusunda bulunanlara şartları sağlamak koşuluyla seyahat amacına göre yapılacak değerlendirmeler neticesinde geçici ya da sürekli olmak üzere oturum izni verilir. Oturum izni başvurusunda bulunan göçmenlik statüsünde başvuru yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, SC 189-190 kod numaralı kalifiye göçmenlik vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Bunun dışında farklı statülerde vize başvurusu yapıldığında, Avustralya’nın ilgili resmi kurumları tarafından geçici oturum izni verilebilmekte ve daha sonra bu sürenin kalıcı hale gelmesi için belirlenen şartların sağlanması halinde kalıcı oturum izni verilebilmektedir.

Avustralya oturum vizesi alan kişiler, Avustralya vatandaşlarının sahip olduğu bazı sosyal haklardan faydalanabilmektedir. Örneğin sürekli oturum izni alan kişiler; Avustralya’da çalışabilir, sürekli ikamet edebilir. Ancak bu kişiler seçimlerde oy kullanma hakları yoktur. Devlet memuru olmak isteyenlere ise kurum inisiyatifinde yapılacak değerlendirmeler sonucunda izin verilebilmektedir. Birçok detaya sahip oturum izni vizesi hakkında güncel bilgileri öğrenmek için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Çalışma Vizesi

Avustralya çalışma vizesi, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan vizelerden biri olup; bu vizeyi almak için başvuru yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, oturum izni de alması zorunludur. Oturum izni alındığı takdirde, eğer kalifiye bir kişi iseniz yani sahip olduğunuz bir mesleki beceriniz varsa rahatlıkla Avustralya’da faaliyet gösteren bir işyerinde çalışabilirsiniz. Mesleki tecrübeyi ve mesleki durumunun belgelerle desteklenmesi, Avustralya çalışma vizesi alınmasında büyük kolaylık sağlayacaktır. Hatta çalışma vizesi aldıktan sonra Avustralya’daki bir işyerinde en az 3 yıl çalışmak koşuluyla sponsorluk vizesi alarak sürekli oturum izni alabilirsiniz.
Bu şartlar sağlandıktan sonra 1 yıl geçtikten sonra vatandaşlık başvurusu yapılabilir. Daha detaylı bilgiler için tüm vize başvurularının alınmasında ve evrakların ve belgelerin hazırlanması, teslim edilmesi hususunda Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz. Avustralya çalışma vizesi almak için hazırlanması gereken evraklar ve belgeler aşağıda belirtilmiştir.

Pasaport (10 yıldan eski olmamalı, seyahat süresinin bitiminden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğinin bulunması ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş olması gerekir.
Avustralya vizesi başvuru formu (bu form İngilizce ve online doldurulmalıdır)
Avustralya vizesi talep dilekçesi
Sponsor varsa sponsorun antetli kağıda ve Avustralya Konsolosluğu’na hitaben yazdığı davet mektubu. Davet mektubu içerisinde davet edenin kişisel bilgileri, davet diklen kişinin kimlik bilgileri, kalacağı süre ifade edilmelidir.
İşyeri sahibi sponsorsa; işyerine ait belgeler, faaliyet belgesi ve diğer evraklar. Davet edilen kişi
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Nüfus cüzdan fotokopisi
Maaş bordrosu (son 3 aya ait)
Mali durumunu gösteren bankada yeterli miktarda para, varsa tapu kaydı ve araç ruhsat bilgileri
Mesleğine ait belgeler
2 adet biyometrik fotoğraf

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi

Avustralya aile birleşimi vizesi, subclass 309/100 kodlu bir vize olup; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından birisinin Avustralya’da yaşayan eşi ile bir araya gelmek için alması gereken bir vizedir. Bu vizenin alınmasında öncelikle online ve İngilizce olmak üzere Avustralya aile birleşimi vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Bu form doldurulduktan sonra aşağıda belirtilen evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir.
Pasaport (en az 1 yıl geçerliliği bulunmalıdır, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş olması, pasaportun sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması ve son 10 yıl içerinde alınmış bir pasaport olmalıdır. Bu şartlar sağlanmamışsa öncelikle pasaport alınmalıdır.)
Uluslararası evlenme kayıt örneği (Formül B, asıl nüsha olmalıdır.)
Uluslararası doğum kayıt örneği (Formül A, asıl nüsha olmalıdır ve Nüfus Müdürlüğü’nden son 6 ay içerisinde alınmış olmasına dikkat edilmelidir.)
Evlilik cüzdanı fotokopisi

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış, imzalı ve mühürlü olmalıdır. Vukuatlı nüfus kayıt detaylarında boşanmışsa boşanma bilgileri, çocuk sayısı, anne-baba adı gibi bilgiler bulunmalıdır. E-devletten alınan barkodlu vukuatlı nüfus kayıt örneği kabul edilmemektedir.)
Avustralya’da ikamet eden eşin, ikamet belgesi, oturum izni nüshası, eşin pasaport fotokopisi, uluslararası kimlik fotokopisi, mali durumu gösteren belgeler, eşinin Avustralya’da kendine ait evi varsa bu eve ait oturum belgesi
2 adet 3,5*4,5 cm ebatlarında biyometrik fotoğraf
Avustralya vizesi için ibraz edilecek tüm belgelerin yeminli tercüman tarafından hazırlanmış fotokopileri
T.C. nüfus cüzdan fotokopisi
Mali durumunu gösteren belgeler, varsa tapu kayıt belgeleri ve araç ruhsat fotokopisi
Avustralya Aile Birleşimi Vizesi Detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcilerini arayarak, tüm hususlar hakkında profesyonel destek alabilir ve şirketimiz aracılığıyla başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avustralya Göçmenlik Vizesi

Avustralya göçmenlik vizesi alınabilmesi için öncelikle hangi amaçla göçmenlik başvurusu yapılacağına karar verilmelidir. Avustralya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, geçici göçmenlik ya da daimi göçmenlik statülerinden hangisini talep ettiklerini belirledikten sonra hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin resmi prosedürlere göre tamamlanarak ibraz edilmesinden sonra vize alınabilir. Nitelikli göçmenlik başvurusunda bulunacak kişilerden yeterli düzeyde İngilizce dili bilgisi istenmektedir ve mesleki iş deneyimine dikkat edilmektedir. Buradaki temel amaç göçmenlik statüsünde başvuran kişilerin mesleki deneyimlerinden faydalanarak Avustralya ülkesinin ekonomisine katkı sağlamalarıdır.

Avustralya Göçmenlik vizesi başvuruları şahsen ya da Avustralya’da faaliyet gösteren şirket, firma, ya da şahısların davet mektubu göndermeleriyle yapılabilir. Nitelikli göçmenlik başvurusunda bulunan kişilerin 50 yaşın altında olmaları, İngilizce bilmeleri, mesleki tecrübeyi veya mesleğe ait belgelerin ibraz edilmesi istenmektedir. İş deneyimi ile olarak son 24 ay içerisinde en az 12 ay ücretli çalışmak olmak şartının da sağlanması istenir. Birçok detaydan ve aşamadan ibaret olan resmi prosedürlerin neler olduğu konusunda Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Avustralya Vize Evrakları

Avustralya vize evrakları; seyahatin amacına, seyahati süresi ve talep edilen vizeye göre değişmekle birlikte hazırlanacak evrakların ve belgeleri resmi usullere göre tanzim edilmesi başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için en önemli şartlardır. Türkiye’den Avustralya ülkesine farklı amaçlarla seyahat planlayan vatandaşların, vize alabilmeleri için vize başvurusu yapmaları, vize ücretini ödemeleri, hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin resmi usullere göre düzenlenmesi, teslim edilmesi gibi tüm aşamaların resmiyete uygun olarak gerçekleştirmesi gerekir. Aksi takdirde yapılacak başvurular Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından başvuru evrakların incelenmesi neticesinde eksik evrak, yanlış bilgi veya resmiyete uygun olarak tanzim edilmemesi gibi sebeplere bağlı olarak başvuruları ret edebilmektedir.

Başvurusu reddedilenlerin yaptıkları masraflar boşa gidecek ve yatırmış oldukları vize ücreti de iade edilmediğinden mağdur olacaklardır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için profesyonel destek alarak vize başvurularını yapılmasının önemi büyüktür. Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetki verilen vize başvurularının alınmasında, vize alınmasındaki tüm aşamaları başvuru sahibi adına takip ederek kısa sürede vize alınmasında, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile hizmet veren Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Avustralya vize evrakları, vize türüne ve seyahat amacına göre değiştiğinden aşağıda tüm vize başvurularında istenen evraklar ve belgeler belirtilmiştir.

Pasaport (pasaportun 10 yıldan eski olmaması, sayfalarının yıpranmamış/eskimemiş olması, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş bulunmasına ve seyahat süresinin bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunmasına dikkat edilmelidir.)
Avustralya vizesi talep dilekçesi
Avustralya vizesi başvuru formu (online ve İngilizce doldurulacak.)
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
2 adet biyometrik fotoğraf
Mali durumunu gösteren belgeler ile varsa tapu kayıt bilgileri, araç ruhsat fotokopisi
Bankada yeterli miktarda para
T.C. kimlik nüfus cüzdan fotokopisi
Sponsor varsa sponsorun göndermiş olduğu davet mektubu, sponsor şirkete ait faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi ve diğer belgeler
Konaklama bilgileri
Uçak bileti rezervasyonları

Avustralya Vize Belgeleri

Avustralya vize belgeleri, vize başvurularında vizenin alınması için çok önemli resmi belgeler olduğundan her bir evrak ve belgenin Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirtilen usul şartlarına ve resmiyete uygun olarak tanzim edilmesi zorunludur. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için bu evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanıp, teslim edilmesi gerekir. Her yıl Türkiye’den birçok vatandaş Avustralya’ya ticari faaliyetlerde bulunmak, eğitim-öğretimini tamamlamak, arkadaş/aile ziyareti gerçekleştirmek, göçmenlik başvurusu yapmak, oturum vizesi almak gibi nedenlerle seyahat yapmak için vize başvurusunda bulunurlar. Avustralya vizesi başvurusu için aşağıda belirtilen belgelerin ve evrakların hazırlanıp teslim edilmesi gerekir
Pasaport
T.C. kimlik nüfus cüzdan fotokopisi
2 adet biyometrik
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Konaklama ve otel rezervasyonları
Vize başvuruları sırasında, seyahatte oluşacak masrafları karşılamak üzere bankada yeterli miktarda para
Son 3 aya ait banka hesap ekstresi
Öğrenciler için öğrenci belgesi, transkript ve davet mektubu
Memurlar için memur olduğuna dair görev belgesi, izin belgesi, maaş bordrosu ve diğer belgeler
Şirket elemanları için şirket faaliyet belgesi, ticari sicil belgesi, vergi levhası ve diğer belgeler

Çalışmayan Kişi İçin Avustralya Vize Evrakları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Avustralya’ya seyahat planlayanların, mesleki statüsüne göre başvuru evrakları ve belgeleri istenmektedir. Kişinin mesleğine ait belgelerde, vize başvurularında istenmektedir. Kamu çalışanı, memur, ev hanımı, emekli, şirket personeli, öğrenci gibi statülere göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru işlemlerini yaparlar. Türkiye’de kamu ya da özel sektörde çalışmayan statüsündeki kişilerde, belli şartları sağlamak koşuluyla vize başvurusu yaparak vizelerini alabilirler. Çalışmayan kişiler yaptıkları vize başvurularında, Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri bu kişiler hakkında en çok iki hususa dikkat ederler. Birincisi mali durumunun düzeyi, ikincisi ise herhangi bir mesleğinin olup olmadığı hususlarıdır.

Bu yüzden Avustralya vizesi başvurusu yaparken Konsolosluk/Büyükelçilik yetkililerine oluşacak masrafları karşılayacak düzeyde yeterli miktarda mali durumunuzu belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir. Yeterli düzeyde mali düzeye sahip değilseniz, 1. Dereceden akrabalarınız taahhüt etmesi kaydıyla banka hesaplarında yeterli miktarda parayı gerekçe göstererek başvuru yapabilirsiniz. Diğer bir yol ise Avustralya’da size sponsor olacak şirket veya kişinin referans olmasıdır. Bunun içinde Avustralya Konsolosluğu’na hitaben antetli kağıda yazılmış davet mektubunun gönderilmesi gerekir. Çalışmayan kişi için Avustralya vizesi evrakları ise şunlardır
En az 1 yıl geçerliliği bulunan pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Nüfus cüzdan fotokopisi
Banka hesap ekstresi (son 3 aya ait olacak)
Bankada yeterli miktarda para
Davet mektubu
Sponsor varsa sponsorun statüsüne ait belgeler, şirket sponsor olmuşsa şirkete ait faaliyet belgesi, mali dökümleri, ticari sicil gazetesi, vergi levhası ve diğer belgeler
Konaklama ve uçak bileti rezervasyonları

Ev Hanımı Avustralya Vizesi

Avustralya’ya farklı sebeplere bağlı olarak seyahat planlayanlar, Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrakları ve belgeleri hazırlayarak vize başvurusu yapmaları gerekir. Ev hanımı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Avustralya vizesi başvurusunda bulunmadan önce hangi amaçla seyahat edecekleri, seyahat süresi ve talep edilen vize türünü belirlemelidirler. Bu aşamadan sonra Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve tüm süreçlerin takibinde yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak vize başvuru işlemlerinizi başlatmak olacaktır. Ev hanımları için Avustralya vizesi başvurularında hazırlanması gereken evraklar ve belgeler şunlardır:

En az 1 yıl geçerliliği bulunan pasaport ve varsa eski pasaportlar
2 adet biyometrik fotoğraf (son 4 ay içerisinde çekilmiş, 3,5*4,5 cm ebatlarında olmalıdır.)
Schengen başvuru formu
Yurtdışı seyahat sigortası
Nüfus cüzdan fotokopisi
Uçak bileti ve konaklama rezervasyonları
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Öğrenci ise veya çalışmıyorsa sponsor evrakları ve belgeleri
Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse noter onaylı muvafakatname
Sponsor şirket sahibi ise ıslak imzalı dilekçe, davet mektubu, imza sirküleri fotokopisi, ticari sicil gazetesi fotokopisi, faaliyet belgesi, vergi levhası, SGK hizmet dökümü, son 3 aya ait banka hesap hareketleri
Avustralya vize başvuru formu
Bankada masrafları karşılayacak yeterli miktarda para
Son 3 aya ait banka hesap ekstresi

Memur İçin Avustralya Vize Evrakları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından kamu personeli olan memurlar, Avustralya seyahat edebilmeleri için istenen evrakları ve belgeleri resmiyete uygun olarak hazırlayıp, teslim etmeleri gerekir. Hazırlanan evrakların başvuru sahibine ait bilgileri içerecek şekilde tanzim edilmesi, eksik evrak bulunmaması, yanlış bilgi içermemesi, vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için referans alınan şartlardır. Memur için Avustralya vizesi evrakları ve belgeleri ise şunlardır;

Pasaport (seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunmalı, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş olmasına ve pasaportun sayfalarının eskimemiş yıpranmamış olmasına dikkat edilmelidir. Varsa eski pasaportların da ibraz edilmesi sürecin hızlı yürümesi için faydalı olacaktır.)
2 adet biyometrik fotoğraf (fotoğraflar yüzün net olarak görülebildiği, beyaz fon üzerinde son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)
Avustralya vizesi başvuru formu
Vize talep dilekçesi
Son 4 aya ait maaş bordrosu (kaşeli ve imzalı olmalıdır.)
Son 3 aya ait ıslak imzalı, kaşeli banka hesap ekstresi
Varsa tapu ruhsat vb. mali durumu gösteren belgelerin fotokopileri
Memurun çalıştığı kurumdan seyahat tarihlerinin belirtildiği izin dilekçesi
Memuriyet görev belgesi
Ulaşım rezervasyonları
Konaklama rezervasyonları
Seyahat sağlık sigortası
Nüfus cüzdan fotokopisi
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi

Çalışan İçin Avustralya Vize Evrakları

Avustralya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti hususî, diplomatik, umumi ve hizmet pasaport sahiplerinin uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Çalışan kişilerin Avustralya seyahatleri için işçi statüsüne göre belirlenen evrakları ve belgeleri hazırlayıp, Avustralya Konsolosluğu’na sunmalıdırlar. Çalışan için Avustralya vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 2 sayfası boş olan pasaport
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf
Dilekçe
Avustralya vizesi başvuru formu
Sağlık sigortası poliçesi
Çalıştığı şirketin imza sirküleri fotokopisi
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Varsa tapu ve araç ruhsatı fotokopisi
Çalıştığı kurumdan alınan izin belgesi
Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği bazı durumlarda ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Çalışan için Avustralya vizesi evrakları ve belgeleri hakkında Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

İşveren İçin Avustralya Vize Evrakları

Kamu personeli, işçi, memur, ev hanımı, çalışmayan, statülerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Avustralya’ya seyahat planlayanlar, vize başvurusu yapmaktadır. İşveren statüsünde Avustralya’ya seyahat edebilmek için Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrakların ve belgelerin, usul şartlarına ve resmiyete uygun olarak tanzim edilmesi gerekir. İşveren statüsünde Avustralya vizesi başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, daimi ya da geçici oturma izni alabilirler. İşveren için Avustralya vize evrakları ise şunlardır:
Pasaport
Nüfus cüzdan fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf
İşveren yazısı
Şirket faaliyet belgeleri, şirket imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi fotokopisi
Mali durumu gösteren belgeler
Konaklama ve uçak bileti rezervasyonları
Bankada yeterli miktarda para
Avustralya vize başvuru
Avustralya vize talep dilekçesi

Öğrenci İçin Avustralya Vize Evrakları

Avustralya seyahat edecek statüsü öğrenci olan kişilerin, bazı evrakları ve belgeleri prosedüre uygun şekilde tamamlamaları gerekir. Öğrenciler için Avustralya vize evrakları şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Dilekçe
Sağlık sigortası poliçesi
Uçak gidiş dönüş bileti
Otel ve konaklama bilgileri
Öğrenci belgesi
18 yaş altı öğrenciler için anne ve babadan noter onaylı muvafakatname
Öğrenci için Avustralya vize evrakları ve belgeleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Long Vize, resmi internet sayfasından da evraklara ve belgelere ulaşabilirsiniz.

Çiftçi İçin Avustralya Vize Evrakları

Avustralya’ya seyahat edecek kişilerin, statüsüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlamaları zorunludur. Çiftçilik mesleği ile uğraşan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Avustralya’ya seyahat edebilmeleri için hazırlaması gereken evraklar ve belgeler şunlardır:
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Biyometrik fotoğraf
Dilekçe
Sağlık sigortası poliçesi
En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
Uçak ve otel rezervasyonları
Çiftçilik belgesi
Bankada yeteri miktarda para
Masrafları karşılayan kişiye ait finansal belgeler
Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’nin belirlediği çiftçi için gerekli evraklar ve belgeler hakkında güncel ve detaylı bilgiler için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz. Avustralya vize başvuru formu, online ve İngilizce doldurulduğundan herhangi bir sorunla karşılaşmamak için şirketimiz bünyesinde çalışan deneyimli ülke temsilcilerinden profesyonel destek alınması daha faydalı olacaktır.

Avustralya Büyükelçiliği Vize

Avustralya Büyükelçiliği vize başvurularını almakla ve sonuçlandırmakla yükümlü kurumdur. Avustralya Büyükelçiliği, Avustralya Dışişleri Bakanlığı’nca her iki ülke arasındaki ulusal ve ticari ilişkilerin devam etmesi için vize, pasaport gibi işlemler için görevlendirilmiştir. Avustralya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Ankara şehrinde bulunmaktadır. Avustralya Büyükelçiliği, uzun ve kısa süreli vize başvurularını kabul etmektedir. Ayrıca vize başvurularını, olumlu veya olumsuz yönde sonuçlandırmakla da yetkilidir.

Avustralya Büyükelçiliği, resmi tatillerde ve bayramlarda görev yapmaz. Ayrıca Avustralya Büyükelçiliği, hafta içi belirli saatler arasında vize başvurularını kabul etmektedir. Avustralya Büyükelçiliği yetkilileri, vize için gerekli evrakları ve belgeleri incelerken çok dikkatli davranmaktadır. Avustralya vize başvurularında gerekli evrakları ve belgeleri, Büyükelçiliğin talep ettiği şekilde hazırlamak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Konsolosluğu Vize

Avustralya Konsolosluğu vize işlemlerini olumlu veya olumsuz yönde sonuçlandırılması ile yetkilidir. Avustralya Konsolosluğu, Avustralya Dışişleri Bakanlığı’nca görevlendirilmiştir ve Türkiye’nin İstanbul ilinde görev yapmaktadır. Ankara Konsolosluğu; turistik, ticari, aile ziyareti, transit, eğitim, vatandaşlık gibi uzun ve kısa süreli vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkilidir. Avustralya vize randevusu, Avustralya Konsolosluğu’ndan talep edilebilir.

Avustralya Konsolosluğu, resmi tatillerde ve bayramlarda hizmet vermemektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin, bu durumu göz önünde bulundurarak vize işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekir. Ayrıca Konsolosluk, hafta içi belirli gün ve saatler içerisinde vize başvurularını kabul etmektedir. Avustralya Konsolosluğunun, vize işlemlerinde talep ettiği evraklar ve belgeler hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Konsolosluklar ve Adresleri

Türkiye ile Avustralya arasındaki siyasi ilişkilerin istenilen seviyeye yükseltilmesi, ticari faaliyetlerin güçlendirilmesi amacıyla Türkiye’de İstanbul ilinde faaliyet gösteren Avustralya Başkonsolosluğu, Çanakkale İlinde hizmet veren Avustralya Konsolosluğu ve Ankara’da Avustralya Büyükelçiliği resmi kurumlar olarak hizmet vermektedir. Avustralya Konsoloslukları, Türkiye’de ikamet eden Avustralya vatandaşlarının resmi işlemlerini de yerine getirmektedir.

Avustralya vatandaşları ve Türkiye’den Avustralya’ya seyahat etmek için talep edilen Avustralya vizesi başvurularının alınması, doğum, ölüm, pasaport yenileme, pasaport çıkarma, evlilik, noter işlemleri gibi resmi işlemler Ankara’da hizmet veren Avustralya Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye’de hizmet veren Avustralya Konsoloslukları ve adresleri aşağıda belirtilmiştir.
İstanbul Avustralya Başkonsolosluğu: Askerocağı cad. No: 15  Kat: 16 Elmadağ Taksim / İstanbul
Çanakkale Avustralya Konsolosluğu: Kolin Hotel Boğazkent Mevkii, 17100 Kepez, Çanakkale
Ankara Avustralya Büyükelçiliği: Uğur Mumcu Caddesi, MNG Binası, No:88, Kat:7, 06700 Gaziosmanpaşa/ Ankara 

Avustralya Vizesi Dilekçe Örneği

Avustralya vizesi dilekçe örneği ile ilgili tüm bilgilere resmi internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Avustralya vizesi dilekçesi, seyahat türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterir. Avustralya vize dilekçesi içerisinde vize başvurusunda bulunan kişinin, seyahat nedenini açıkça yazması gerekir. Bu dilekçe ile seyahat amacını belgelerle, Avustralya Konsolosluğu’na kanıtlamalıdır. Dilekçe içerisinde vize başvurusu yapan kişiye ait bilgilerin dikkatlice doldurulması gerekir.

Ayrıca Avustralya’ya yapılacak seyahatin gidiş-dönüş tarihleri de net bir şekilde yazılmalıdır. Avustralya vize dilekçesi, vize evrakları ve belgeleri içerisinde en önemli belgelerden birisidir. Bu nedenle dilekçe yazılırken Avustralya Konsolosluğu’nun talep ettiği şekilde olması çok önemlidir. Avustralya vize dilekçesi için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Avustralya Vize Başvuru Formu

Avustralya vize başvuru formu, Avustralya vizesi ve evrakları arasında Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından en çok dikkat edilen belgelerden birisidir. Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği, başvuru formunu vize başvurusunda bulunan kişi hakkında bilgi sahibi olmak için talep ederler. Avustralya Konsolosluğu yetkilileri üzerinde olumlu bir etki bırakabilmek için başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması gerekir. Avustralya vize başvuru formu online doldurulmaktadır.

Başvuru sahibi form içerisinde geçen bilgiler ile diğer evraklardaki bilgilerin aynı olmasına dikkat etmelidir. Başvuru formu yasal bir belge olduğundan içerisinde yanıltıcı ve yanlış bir bilginin bulunması, vize başvurularını ret almasına ve başvuru sahibi hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına neden olabilir. Avustralya vize başvuru formunu, prosedüre uygun şekilde hazırlanması için Long Vize ülke temsilcilerinden yardım alabilirsiniz.

Avustralya Vizesi Redde İtiraz

Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri, bazı durumlarda vize başvurusunu ret ile sonuçlandırır. Avustralya vize başvurularının ret almasının nedeni, genellikle evrakların eksik veya içerisindeki bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanmaktadır. Vize başvurusunda bulunan kişi, vize başvurusunun ret alması sonucunda Avustralya Konsolosluğu’na redde itiraz dilekçesi yazabilir. Ancak öncelikle vize başvurusunun ret almasına neden olan nedenin bulunması gerekir.

Avustralya Konsolosluğu redde itirazı kabul ettiği takdirde, tekrar vize başvurusu yapılır. Avustralya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, bilmesi gereken hususlardan birisi vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlandığı takdirde vize ücreti tekrar iade edilmez. Avustralya vizesi reddi itiraz işlemleri esnasında Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak redde itiraz işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Avustralya vizesi için gerekli işlemler tamamlandıktan sonra vize başvurusu gerçekleştirilir. Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği, gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesi işlemlerini belirli bir süre içerisinde gerçekleştirir. Avustralya vizesi, ortalama 7 ile 15 gün içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği, ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum vize başvuru süresinin uzamasına neden olur. Ayrıca Avustralya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği resmi tatillerde ve bayramlarda hizmet vermez.

Vize başvurusu, bu süre içerisine denk gelmişse vize başvuru sonuçlanma süresi uzayabilir. Avustralya vize seyahat planlarında olası bir değişiklik görünmemesi için vize başvurularının en az 1 ay öncesinden başlatılması gerekir. Avustralya vize başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vizesi kaç günde çıkar sorusu Avustralya seyahat edecek kişilerin, cevabını en çok merak ettiği konulardan birisidir. Vize başvurusunda bulunan kişiler, seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için kısa süre içerisinde vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanmasını talep ederler. Ancak Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği, vize türüne uygun şekilde hazırlanan evrakların ve belgelerin incelenmesi ve değerlendirilmesi işlemini belirli bir süre içerisinde gerçekleştirir.

Avustralya vize başvurularını kısa süre içerisinde sonuçlanması için vize için gerekli evrakların ve belgeleri prosedüre uygun şekilde hazırlanması çok önemlidir. Avustralya vizesi, ortalama 1 ile 2 hafta içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilir. Avustralya vize işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketinden profesyonel destek alabilirsiniz.

Avustralya Vize Ücreti

Avustralya vize ücreti, zamanla değişiklik gösterdiğinden güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Avustralya vize başvurularında en önemli işlemlerden birisi de vize ücretinin yatırılmasıdır. Avustralya vize ücreti, vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık gösterir. Vize başvurusunda bulunan kişiler, evrakları ve belgeleri teslim etmeden önce vize ücretini yatırmaları gerekir. Vize ücretini yatırmaya kişilerin, vize başvuruları başlatılmaz.

Avustralya vize başvurusunda bulunan kişilerin, dikkat etmesi gereken bir hususta, olası vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlandırılması halinde vize ücretinin tekrar iade edilmeyeceğini bilmelidir. Tekrar vize başvurusu yapıldığı takdirde vize ücretinin de tekrar yatırılması gerekir. Vize başvuruları red ile sonuçlanmasında, genellikle gerekli işlemlerin prosedüre uygun şekilde tamamlanmadığı takdirde görülür. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak için vize başvuruları için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vize Fiyatları

Avustralya vize fiyatları; aile, turistik, transit, vatandaşlık, oturum vizesi gibi vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Vize fiyatlarını etkileyen unsurlardan birisi de seyahat süresidir. Avustralya vizesi fiyatları, her yıl değişiklik gösterebilir. Bu nedenle Avustralya vize fiyatları hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketi müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Avustralya vize fiyatları hakkında bilinmesi gereken hususlardan birisi evrakların tamamlanması, kargolama işlemleri için harcanan masraflar vize ücretine dâhil değildir. Vize işlemlerinin başarılı olarak sonuçlanması için vize ücretinin yatırılması zorunludur. Avustralya vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize başvuruları gerçekleştirilmez.

VFS GLOBAL Avustralya Vizesi

VFS Global Avustralya vizesi işlemlerinde başvuruların alındığı resmi kurumdur. Avustralya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; geri dönüş vizesi, aile-eş vizesi aile-çocuk vizesi, aile-diğer vizesi, vatandaşlık vizesi, turistik vizesi, ticari ziyaretçi vizesi, transit vize, tıbbi tedavi vizesi, geçici çalışma izni (kısa dönem), öğrenci vizesi, geçici oturum izni vizesi gibi vize türlerinden birini almak başvuru yapmaktadır. Tüm vize türlerinde talep edilen vize çeşidine gör Avustralya Konsolosluğu tarafından belirlenen evrakların usulüne uygun olarak hazırlandıktan sonra Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne teslim edilir.

Başvuruların alınmasında ise resmi kurum olarak VFS Global hizmet vermektedir. Avustralya vize başvurularını başvuru sahibi adına gerçekleştiren, Avustralya vize işlemleri tüm aşamalarıyla beraber yakından takip ederek en kolay ve sonuç odaklı resmi işlemler yürütülmesi neticesinde vize alınmasını sağlayan, Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Sosyal Medya

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu