Skip to content

Burundi Vize Başvuru Şartları 2022

Burundi Vizesi

Burundi Vize Başvuru Şartları 2022 Burundi vizesi, Burundi ülkesine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda oldukları bir belgedir. Bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için seyahat edilecek ülkenin belirlediği kurallara ve prosedürlere birebir uyulması zorunludur. Burundi cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize anlaşması bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti hususi, umumi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri; uzun ve kısa süreli Burundi seyahatleri için vize almak zorundadırlar.

Burundi vizesi işlemleri zor ve meşakkatli olduğundan, vize başvurusunda bulunan kişilerin profesyonel destek alması çok önemlidir. Long Vize Turizm olarak Burundi vizesi başvurularında uzman ve deneyimli elemanlarımız ile vize için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize başvurusu yapma gibi tüm vize işlemleri için profesyonel destek vermekteyiz.

Burundi Vize İşlemleri

Long Vize Turizm olarak Burundi vize işlemleri için profesyonel destek vermekteyiz. Burundi vize işlemlerinin kısa süre içerisinde olumlu sonuçlanabilmesi için deneyimli ve güvenilir ekibimizle vize için gerekli tüm prosedürlere uygun şekilde vize işlemlerinin yürütülmesi için bizlere ulaşabilirsiniz. Burundi’ye seyahat edecek kişilerin, Burundi vizesi için gerekli olan evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize başvurusu gibi birçok prosedürü yerine getirmeleri gerekir.

Vize alabilmek için zorunlu olan bu işlemlerin eksik veya yanlış yapılması durumunda vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri vize işlemlerini değerlendirirken tüm detayları titizlikle incelemektedir. Bu nedenle Burundi vizesi işlemlerinde Long Vize turizm şirketimizden yardım almanız çok faydalı olacaktır.

Burundi Vize Başvurusu

Burundi vize başvurusu Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliğine yapılır. Ancak bulunduğunuz ilden kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu yapmak için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Long vize turizm şirketimizin Türkiye’nin 81 ilinde aktif olarak hizmet veren vize başvuru merkezi bulunmaktadır. Vize başvurusu yapabilmek için öncelikle Burundi’ye seyahat nedeninin ve seyahat süresinin belirlenmesi gerekir. Vize başvuruları; seyahat türüne ve seyahat süresine göre yapılmaktadır.

Vize başvurusunda bulunan kişilerin; seyahat türüne, seyahat süresine ve Türkiye’deki iş statülerine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp; vize başvurusu oluşturmaları gerekir. Vize başvurularının olumlu veya olumsuz yönde sonuçlandırmakla Burundi Büyükelçiliği yetkilidir.

Burundi Vize Randevusu

Burundi’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti hizmet, hususi, diplomatik ve umuma mahsus pasaport sahipleri vize almak zorundadırlar. Vize başvurularında Burundi Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize işlemlerinin eksiksiz şekilde yerine getirilmesi gerekir. Burundi vizesi başvurularında gerçekleştirilmesi gereken adımlarından birisi de vize randevusu oluşturma işlemidir. Burundi vize randevusu vize için gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi için talep edilir.

Vize randevusu Büyükelçilik/Konsolosluğun müsait olduğu gün ve saate göre belirlenir. Burundi vize başvurularında vize randevusu oluşturma işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize turizm şirketi olarak uzman ve profesyonel personelimiz vize randevusu oluşturma ve diğer tüm vize işlemlerini sizlerin yerine gerçekleştirmektedir.

Burundi Vize

Burundi Vize işlemleri, birçok aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamaların tamamının Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliği’nin talep ettiği şekilde ilerletilmesi gerekir. Burundi vize başvurularında; turistik, ticari, aile ziyareti, vatandaşlık, aile birleşimi gibi vize türüne ve vize süresine uygun şekilde gerekli evraklar ve belgeler hazırlanmalıdır. Ayrıca kişilerin Türkiye’deki iş statülerine göre de talep edilen evraklar ve belgelerde değişiklik görünebilir.

Burundi vize başvurusu yapan kişilerin halen geçerliliği devam eden bir pasaportlarının bulunması da zorunludur. Pasaportu bulunmayan kişilerin öncelikle pasaport başvurusu yapıp; daha sonra vize başvurusu yapmaları gerekir. Vize başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Burundi Vize Başvuru Merkezi

Burundi vize başvuru merkezi olarak Long Vize Turizm şirketimiz hizmet vermektedir. Long Vize Turizm şirketimiz Burundi Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınması ve Vize işlemleri için görevlendirilmiştir. Türkiye’nin 81 ilinde aktif olarak hizmet veren Long Vize Turizm şirketimizle birebir görüşme sağlayarak veya müşteri temsilcilerimizi arayarak vize işlemleri hakkında güncel ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Long Vize Turizm şirketimiz, vize türüne ve seyahat süresine uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize başvurusu gibi tüm vize işlemleri için deneyimli ve güvenilir kadrosuyla hizmet vermektedir. Vize başvurularında izlenecek yanlış bir yol veya eksik bir evrak vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu durum hem seyahat planlarını ertelenmesine hem de kişilerin maddi olarak zarara uğramasına neden olur. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için vize işlemleri esnasında Burundi Vize Başvuru Merkezimizden profesyonel destek alınması gerekir.

Burundi Vize Çeşitleri

Burundi vizesi çeşitleri; vize türüne, seyahat süresine ve kişilerin Türkiye’deki mesleki statülerine göre farklılık gösterir. Vize çeşitleri, uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere iki kategoride incelenmektedir. Uzun süreli vize başvuruları, 90 günden uzun seyahatleri kapsamaktadır. Burundi vize çeşitleri şunlardır:
·         Burundi Turistik vize
·         Burundi Ticari vize
·         Burundi Arkadaş ziyareti vizesi
·         Burundi Aile ziyareti vizesi
·         Burundi Eğitim vizesi
·         Burundi İşçi vizesi
·         Burundi Aile birleşimi vizesi
·         Burundi Çalışma vizesi
·         Burundi Oturum vizesi
·         Burundi Ulusal vize
Vize başvurularında, vize türüne uygun şekilde vize işlemlerini gerçekleştirmek için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize türüne uygun şekilde gerekli evraklar ve belgeler hazırlanmadığı takdirde, vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır.

Burundi Ticari Vize

Burundi ticari vize Burundi’ye iş seyahati, iş görüşmesi, fuar gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin talep ettiği vize türüdür. Burundi ticari vize başvuruları, kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin, Burundi’de bulunan firma yetkilisi veya yöneticisinden davet mektubu alması gerekir. Ticari vize başvurularında, davetiye en önemli evraklardan birisidir. Davetiye gelmediği takdirde, vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır.

Burundi’ye ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin seyahatlerinden en az 10 gün öncesinde sarıhumma aşısı yaptırmaları gereklidir. Burundi ticari vize için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve diğer tüm Vize işlemleri talep edilen şekilde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Burundi Turistik Vize

Burundi turistik vize Burundi’ye gezi amacıyla seyahat edecek kişilerin talep ettiği vize türüdür. Burundi’ye seyahat edecek kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi de ülkenin coğrafi konumundan dolayı olası salgın hastalıklara karşı sarıhumma aşısı yaptırması gerekiyor. Sarıhumma aşısını, seyahatten en az 10 gün öncesinde yaptırılması gerekir.

Burundi turistik vizesi için pasaport, Vize başvuru formu, dilekçe gibi Burundi Büyükelçiliği tarafından belirlenen evraklar, eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Turistik vize başvuruları kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize süresi dolduktan sonra tekrar Türkiye’ye dönmeleri zorunludur. Burundi turistik vizesi hakkında detaylı ve güncel bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Burundi Aile Ziyareti Vizesi

Burundi Aile ziyareti vizesi Burundi’de bulunan ve daima ikamet eden aile bireyini ziyaret nedeniyle talep edilen vize türüdür. Aile ziyareti vizesi için ziyaret edilecek kişinin vize başvurusunda bulunan kişiyi davet ettiğine dair bir davetiye göndermesi gerekir. Ayrı ziyareti vizesi için davetiye oldukça önemli bir evraktır. Aile ziyareti vizesi başvurularında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için Burundi büyükelçiliği tarafından belirlenen vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde yürütülmesi gerekir.

Aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Burundi’de çalışma veya ikamet hakları bulunmamaktadır. Vize sureleri dolduktan sonra tekrar Türkiye’ye dönüş yapmaları gerekmektedir. Burundi aile ziyareti vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması vize randevusu vize başvurusu gibi tüm vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Burundi Arkadaş Ziyareti Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tüm pasaport sahipleri, uzun ve kısa sürede seyahatleri için vize almak zorundadırlar. Burundi arkadaş ziyareti vizesi Burundi’de bulunan arkadaşı ziyaret etmek amacı ile talep edilen vize türüdür. Arkadaş ziyareti vizesi, kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp; Burundi Konsolosluğu’na/Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişiler için en önemli evraklardan birisi Burundi’de bulunan arkadaşın göndereceği davetiyedir. Burundi arkadaş ziyareti vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgiler için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimiz, arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve vize başvurusu için profesyonel hizmet vermektedir.

Burundi Vize Şartları

Burundi Cumhuriyeti ülkesini seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı prosedürleri ve kuralları yerine getirmeleri zorunludur. Öncelikle Burundi’ye seyahat edebilmek için seyahat türüne uygun şekilde vize alınmalıdır. Burundi vize şartları, Burundi Büyükelçiliği/Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin öncelikle vize türüne, seyahat süresine ve Türkiye’deki iş statülerine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekiyor.

Burundi vizesi başvurusu için girişimde bulunan kişilerin en fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden bir pasaportlarının bulunması zorunludur. Vize başvurularında vize işlemlerinin eksik veya yanlış gerçekleştirilmesi, vizenin ret ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Burundi vize şartlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmek için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçerek tüm vize işlemleri için profesyonel yardım alabilirsiniz.

Burundi Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Burundi vizesi hangi illerden alınır? Türkiye’de faaliyet gösteren Burundi ülkesine ait Büyükelçilik/Konsolosluğu’na yapılır. Zahmetsiz bir şekilde Burundi ülkesine seyahat etmek için gerekli olan vizeyi alabilmek için Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak vize başvurularınız gerçekleştirebilirsiniz.

Burundi vizesi hangi illerden alınır, Şirketimiz; Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ilden Vize Başvurusu Yapılabilmektedir.

Burundi Vizesi Nasıl Alınır?

Burundi vizesi nasıl alınır? sorusunun cevabını Burundi’ye seyahat edecek kişilere merak ettiği konuların başında gelir. Burundi vize işlemleri oldukça zor ve birçok resmi usulün yerine getirilmesi gereken işlemlerdir. Kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize almak için Long Vize turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize alabilmek için öncelikle vize türünün ve seyahat süresinin belirlenmesi gerekmektedir.

Daha sonra vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanıp; Burundi vize başvurusu oluşturulması gerekir. Vize başvurusu için gerekli evraklar ve belgeler teslim edilmeden önce vize ücreti de yatırılmalıdır. Gerekli evraklar ve belgeler teslim edildikten sonra vize başvurusu gerçekleştirilmiş olunur. Vize başvurularını değerlendirmekle ve sonuçlandırmakla Burundi Büyükelçiliği/Konsolosluğu yetkilidir.

Burundi Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Burundi vizesi başvurusu yapacak kişilerin gerçekleştirmesi gereken işlemlerden birisi de vize randevusu oluşturma işlemidir. Vize randevusu, vize için gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi için Burundi Büyükelçiliği’nden talep edilir. Burunda vize randevusu nasıl alınır? Büyükelçiliğin boş gün ve saatine göre belirlenir. Burundi Büyükelçiliği, vize başvurularını hafta içi belirli gün ve saatlerde kabul etmekte ve değerlendirmektedir.

Burundi vize randevusu nasıl alınır konusunda yapılması gereken iş, Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçmek olacaktır. Long Vize Turizm olarak müşterilerimizin yerine vize randevusu oluşturma işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca tüm vize işlemleri için uzman ve güvenilir personelimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Burundi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burundi vize başvurusu, Burundi Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Ancak bulunduğunuz şehirden kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu oluşturmak için Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Burundi vize başvurusu nasıl yapılır? konusu, vize başvurusu yapan kişiler için oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir husustur. Vize başvuruları için öncelikle vize türünün belirlenmesi gerekir. Daha sonra Burundi vize başvuru formu, eksiksiz bir şekilde hazırlanıp; vize başvurusunun gerçekleştirilmesi gerekir.

Vize için gerekli tüm evraklar ve belgeler hazırlandıktan ve vize ücreti de yatırıldıktan sonra vize başvurusu oluşturulur. Vize başvurusu oluşturulduktan sonra Burundi Büyükelçiliği yetkililerinin vize başvurusunu sonuçlandırması beklenir. Burundi vize başvurusu nasıl yapılır, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için Long Vize Turizm şirketinden yardım alabilirsiniz.

En Kolay Burundi Vizesi Nasıl Alınır?


Burundi vize işlemleri, oldukça zor ve meşakkatlidir. Vize işlemlerinin eksik veya yanlış yapılması, vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacaktır. En kolay Burundi vizesi nasıl alınır? konusunda tek yapılması gereken işlem, Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçmek olacaktır. Long Vize Turizm olarak vize için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize başvurusu gibi tüm vize işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

En kolay Burundi vizesi nasıl alınır Bulunduğunuz ilden kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize alabilmek için Long Vize Turizm şirketimiz ile birebir görüşme sağlayarak veya müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz. Güvenilir ve deneyimli ülke temsilcilerimiz, müşterilerimizin yerine tüm vize işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Burundi Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burundi vize başvurularında Burundi Büyükelçiliği yetkilileri, vize işlemlerini büyük bir titizlikle incelemektedir. Burundi vize işlemleri, Burundi Büyükelçiliği’nin talep ettiği şekilde ilerletilmesi gerekmektedir. Burundi vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:
·         En az 6 ay geçerliliği bulunan ve yıpranmamış/eskimemiş bir pasaportun olması
·         Vize başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması
·         Pasaport, başvuru formu, dilekçe gibi vize evrakları içerisinde yer alan bilgilerin birbiriyle uyumlu olması
·         Vize ücretinin yatırılmış olması
·         Vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanmış olması
Burundi vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler, vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde ilerletilmesi ve kısa süre içerisinde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Burundi Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Burundi’ye seyahat edecek kişilerin, vize almaları gerekmektedir. Vize alabilmek için Burundi Büyükelçiliği’nin belirlediği kurallara ve prosedürlere birebir uyulması gerekir. Burundi vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemlidir. Burundi vizesi alırken en fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden bir pasaportun bulunması zorunludur.

Ayrıca Burundi’ye seyahat edecek kişilerin, ülkenin coğrafi konumundan dolayı olası salgın hastalıklara karşı sarıhumma aşısını seyahatlerinden en az 10 gün öncesinde yaptırmaları gerekmektedir. Vize başvurusunda yapan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan en önemlisi, vize türüne göre talep edilen evrak ve belgelerin birbiriyle uyumlu olmasıdır. Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar, Burundi vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Burundi İşçi Vizesi

Burundi işçi vizesi, Burundi’ye çalışmak amacıyla gitmek isteyen kişilerin talep ettiği vize türüdür. İşçi vizesi, uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Burunda işçi vizesi almak oldukça zor ve zahmetlidir. İşçi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, ülkeye işçi olarak gittiğini kanıtlayıcı evrak ve belgeleri Burundi Büyükelçiliği’ne sunması gerekmektedir.

Burundi işçi vizesi için Burundi Büyükelçiliği tarafından talep edilen evrakların ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlanıp; Burundi vize başvurusu oluşturulmalıdır. Burundi işçi vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, Burundi vize randevusu oluşturma, vize başvurusu gibi tüm vize işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Burundi Ulusal Vize


Burundi ulusal vize, Burundi’de 6 ay içerisinde 90 günden fazla kalmak için talep edilen vize türlerinden birisidir. Ulusal vize, uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Ulusal vize başvuruları, Burundi Büyükelçiliği yetkilileri tarafından değerlendirilip; sonuçlandırılmaktadır. Ulusal vize başvuruları için vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması çok önemlidir. Burundi Büyükelçiliği yetkilileri, ulusal vize başvurularını değerlendirirken tüm detayları göz önünde bulundurmaktadır.

Burundi ulusal vize başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan uzman ve deneyimli personelimiz, ulusal vize için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, Burundi vize randevusu oluşturma gibi tüm vize işlemlerini titizlikle gerçekleştirmektedir.

Burundi Oturum Vizesi

Burundi oturum vizesi, Burundi’de yaşamak ve uzun süre kalmak için talep edilen vize türüdür. Oturum vizesi alabilmek için Burundi’de ikamet edilecek yerin ve çalışılacak iş yeri ile ilgili belgelerin Burundi Büyükelçiliği’ne sunulması, vize işlemlerinin daha kolay ilerlemesini sağlayacaktır. Burundi oturum vizesi, uzun süreli vize kategorisinde yer aldığından oldukça zor ve uğraştırıcıdır.

Burundi oturum vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, ülkede kalacakları süre boyunca gelirlerini sağlayacak finansal desteklerini belirten belgeleri vize dosyaları içerisinde bulundurmaları gerekir. Oturum vize başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçerek profesyonel yardım alabilirsiniz.

Burundi Çalışma Vizesi

Burundi çalışma vizesi Burundi de çalışmak için talep edilen vize türüdür. Çalışma vizesi başvurularında, Burundi’de iş bulduysanız bu durumu belirtici belgelerin vize dosyası içerisinde bulundurulması gerekir. Ayrıca çalışılacak iş yerinden talep edilen evraklar ve belgeler, vize işlemlerinin daha kolay ilerlemesini sağlayacaktır. Çalışma vizesi, uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Çalışma vizesi başvurusundan sonra ülkede yaşamak için oturum vizesi başvurusu yapılabilir.

Burundi çalışma vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp; Burundi Büyükelçiliği’ne Burundi vize başvurusu yapmaları gerekir. Büyükelçilik yetkilileri vize başvurularını değerlendirirken, kişilerin hazırladığı evrakları ve belgeleri göz önünde bulundurur. Burundi çalışma vizesi işlemlerinin, Büyükelçiliği’n talep ettiği şekilde hazırlanabilmesi için Long vize turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Burundi Aile Birleşimi Vizesi

Burundi aile birleşimi vizesi aile bütünlüğünün korunması için Burundi’de bulunan aile bireyleri yanına gidip; beraber yaşamak için talep edilen vize türüdür. Burundi aile birleşimi vizesinde, aile olduğunu kanıtlayıcı belgelerin ve evrakların Burundi Büyükelçiliği’ne sunulması gerekmektedir. Evli kişilerin evlilik cüzdanı veya evliliği kanıtlayıcı belgeleri, vize dosyası içerisinde bulundurması, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için çok önemlidir.

Aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunan 18 yaşından küçük kişilerin, anne ve babası tarafından imzalı noter olaylı muvafakat nameyi vize dosyası içerisinde bulundurmaları gerekir. Aile birleşimi vizesi almak, uzun süreli işlem gerektirir ve yorucu işlemlerdir. Burundi aile birleşimi vize başvurularının kısa süre içerisinde talep edilen şekilde yürütülmesi için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Burundi Göçmenlik Vizesi

Burundi Göçmenlik Vizesi Burundi’ye göçmen olarak gitmek isteyen kişilerin başvurduğu uzun süreli vize kategorisinde yer alan vize türüdür. Burundi’ye göçmen olarak gidecek kişilerin, vatandaşlık ve oturum vizesi başvurusunda da bulunmaları gerekmektedir. Burundi vize başvurusu için vize türüne uygun şekilde gerekli evrak ve belgeler tamamlanmalıdır.

Burundi’ye seyahat edecek kişilerin seyahatlerinden 10 gün öncesinden ülkenin konumundan dolayı görülebilecek salgın hastalıklara karşı sarıhumma açısını yaptırmaları gerekir. Burundi göçmenlik vizesi, zor ve uğraştırıcı vize türleri arasında yer alır. Bu nedenle göçmenlik vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin uzman ve deneyimli kadrosu ile hizmet veren Long Vize Turizm şirketimizden hizmet almaları gerekmektedir.

Burundi Vize Evrakları

Burundi Cumhuriyeti’ne seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Burundi Büyükelçiliği’nin vize işlemleri için belirlemiş olduğu usul şartlarına ve resmi prosedürlere uyulma zorunluluğu bulunur. Aksi takdirde başvurunun ret ile sonuçlanması kaçınılmaz olacaktır. Burundi vizesi için gerekli olan evraklar ve belgeler; vize türüne, seyahat amacına, vizenin kısa süreli veya uzun süreli olmasına ve başvuru sahibinin mesleki statüsüne(ev hanımı, işçi, emekli, memur, çalışmayan gibi) değişir. Burundi vize evrakları şunlardır:

·         Pasaport (seyahat süresinin bitiminden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği devam etmeli)
·         Vize başvuru formu (2 tane doldurulmalı)
·         Vize talep dilekçesi
·         Biyometrik fotoğraf
·         Seyahat masraflarını karşılayabilecek yeterli miktarda banka hesabında para bulunmalı
·         Seyahat sağlık sigortası
·         Sarıhumma aşısı yapıldığına dair asıl nüsha aşı kartı
·         Nüfus cüzdanı fotokopisi
Long Vize Turizm şirketimiz, Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve tüm süreçlerin takibinde yetkilendirildiği için vize evrakları ve belgelerin usulüne uygun olarak hazırlanması konusunda şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Burundi Vize Belgeleri

Burundi vize işlemleri; vize talep dilekçesi yazma, vize başvuru formunun doldurulması, vize randevusunun alınması, vize ücretinin yatırılması, evrakların ve belgelerin teslimi, ek evrak istendiğinde istenen evrakların hazırlanması süreçlerinden oluşur. Her bir aşamada hazırlanması gereken evrak ve belgelerin resmi usullere göre tanzim edilmesi esastır. Vize türü ve başvuru sahibinin mesleki statüsüne göre hazırlanması gereken Burundi vize belgeleri şunlardır:

·         En fazla 10 yıl içerisinde alınmış, seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği devam eden pasaport
·         Vizesi başvuru formu
·         Vizesi talep dilekçesi
·         T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
·         Vize türüne göre istenen davet mektubu
·         Seyahat sağlık sigortası poliçesi
·         Bankada yeterli miktarda para
·         Otel rezervasyonları
·         Konaklama rezervasyonları
·         Sarıhumma aşısının yapıldığına dair aşı kartı
·         Mali durumu gösteren diğer belgeler

Çalışmayan Kişi İçin Burundi Vize Evrakları

Burundi Cumhuriyetine her yıl farklı amaçlarla birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı seyahat etmektedir. Başvuruda bulunan kişiler arasında ev hanımı, işçi, kamu personeli, emekli, öğrenci olmak üzere farklı mesleki statüde kişiler Burundi vize başvurusu yapmaktadır. Başvuru yapan kişiler içerisinde özel sektör ya da kamuda çalışmayan kişilerde gerekli olan şartları sağlamak kaydıyla kolay bir şekilde vize alabilir. Çalışmayan kişilerden diğer evrak ve belgelerle birlikte istenen en önemli şartlar davet mektubunun gönderilmesi ve masraflarını karşılayacak yeterli miktarda bankada parasının bulunmasıdır. Detaylı bilgi için ve rahat bir şekilde vize alabilmek için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Çalışmayan kişi için Burundi vize evrakları şunlardır:

·         Yıpranmamış/eskimemiş ve en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaport
·         Vizesi talep dilekçesi
·         Vizesi başvuru formu
·         Biyometrik fotoğraf (2 adet olmalıdır)
·         Sarıhumma aşısının yapıldığına dair aşı kartı
·         T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
·         Bankada masrafları karşılayacak yeterli miktarda para
·         Sponsor olacak kişi ya da firmaya ait evraklar ve belgeler
·         Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
·         Davet mektubu

Ev Hanımı İçin Burundi Vize Evrakları

Ev hanımı için Burundi vize evrakları, Türkiye Cumhuriyeti ile Burundi Cumhuriyeti arasında vize muafiyetine dair herhangi bir vize antlaşması bulunmamaktadır. Hususi, umumi, diplomatik ve hizmet pasaportu bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları zorunludur. Başvuru yapan kişiler içerisinde ev hanımı statüsünde Burundi vizesi almak isteyen bayanlar, zahmetsiz bir şekilde vize alabilmelerinin yolu Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve tüm vize aşamalarını takip etmekle görevlendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat etmeleri yeterlidir. Ev hanımı için Burundi vize evrakları şunlardır:

·         Pasaport (Seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği bulunan ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfası boş olan pasaport)
·         Vizesi başvuru formu
·         Vizesi talep dilekçesi
·         Biyometrik fotoğraf (35*45 mm boyutlarında, arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf)
·         Otel ve uçak rezervasyonları
·         Başvuru sahibi evliyse evlilik cüzdanı fotokopisi
·         Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
·         Nüfus cüzdanı fotokopisi
·         Sarıhumma aşısının yapıldığına dair aşı kartı
·         Sponsoru ait bilgiler ve mali durumunu gösteren belgeler
·         Bankada yeterli miktarda para
·         Davet mektubu

Memur İçin Burundi Vize Evrakları

Memur için Burundi vize evrakları, Kamu personeli olan devlet memurları, gerekli şartları sağlamak koşuluyla Burundi vizesi alarak Burundi ülkesine seyahat edebilirler. Memur için Burundi vize evrakları şunlardır:

·         Pasaport (Seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği bulunan ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfası boş olan, sayfaları yıpranmamış/eskimemiş bir pasaport)
·         Vize başvuru formu (2 adet doldurulmalı ve bu form İngilizce dilinde hazırlanmalıdır)
·         Vize talep dilekçesi
·         Biyometrik fotoğraf (2 adet, arka fonu beyaz, 35*45 mm ebatlarında olmalıdır)
·         T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
·         Memurun çalıştığı kurumdan aldığı görev belgesi
·         Memuriyet belgesi
·         Son 3 aya ait maaş bordrosu(imzalı ve kaşeli olmalıdır)
·         Otel ve konaklama rezervasyonları
·         Uçak rezervasyonları (gidiş ve dönüş olacak şekilde rezervasyon yapılmalıdır)
·         Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
·         Sarıhumma aşısının yapıldığına dair aşı kartı

İşveren İçin Burundi Vize Evrakları

Türkiye’de ekonomik faaliyet yürüten işveren firmaları/şirketleri Burundi ülkesine ticari yatırım yapmak isteyenler Burundi ticari vizesi alarak Burundi ülkesine gidebilirler. İşveren için Burundi vize evrakları şunlardır:
·         Pasaport (Seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği bulunan ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfası boş olan, sayfaları yıpranmamış/eskimemiş bir pasaport)
·         Vize başvuru formu (İngilizce dilinde doldurulmak şartıyla 2 adet tanzim edilmelidir)
·         Vize talep dilekçesi
·         Biyometrik fotoğraf
·         Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
·         Otel ve uçak rezervasyonları ve belgeleri
·         Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
·         Şirket vergi levhası fotokopisi
·         Şirket imza sirküleri fotokopisi
·         Şirkete ait antetli kağıda yazılı vize talep dilekçesi
·         Ticari gazete fotokopisi
·         Şirket faaliyet belgesi fotokopisi
·         Sarıhumma aşısının yapıldığına dair aşı kartı
İşveren için Burundi vize evrakları, İşveren statüsünde Burundi vize başvurusunda bulunanlar, vize hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirler.

Öğrenci İçin Burundi Vize Evrakları

Burundi ülkesinde öğrenim görmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, öğrenci statüsünde yapacakları vize başvurularında, dikkat etmesi gereken en önemli husus; talep edecekleri öğrenci vizesi ile birlikte vizenin süresinin net olarak belirtilmiş olması gerekir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise Burundi ülkesinde öğrenim görülecek eğitim kurumu tarafından Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne hitaben davet mektubu gönderilmesi gerekir. Öğrenci için Burundi vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

·         Pasaport
·         Vize başvuru formu
·         Vize talep dilekçesi
·         2 adet 35*45 mm boyutlarında, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf
·         Otel ve konaklama bilgileri ve belgeleri
·         Gidiş ve dönüş olmak üzere uçak bileti rezervasyonları ve belgeleri
·         T.C. Nüfus cüzdan fotokopisi
·         Öğrenci olduğunu gösterir öğrenci belgesi
·         Eğitim alınan kurumdan alınan izin belgesi
·         Burundi ülkesinde eğitim alınacak kurumdan davet mektubu gönderilmesi
·         18 yaşından küçükler için ebeveynleri tarafından noter onaylı muvafakat name temin edilmesi
·         Sarıhumma aşısının yapıldığına dair aşı kartı

Öğrenci için Burundi vize evrakları, Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden Burundi vize başvurusu yapan kişiler, profesyonel destek alarak kolay bir şekilde vize alabilirler.

Çiftçi İçin Burundi Vize Evrakları

Çiftçi statüsünde Burundi ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının meslekleri belirtir belgeler ve evraklar ile birlikte, Burundi vizesi almak için Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize evraklarının usul şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak tanzim edilmesi zorunludur. Çiftçi için Burundi vize evrakları şunlardır:

·         Pasaport (Seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği bulunan ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfası boş olan, sayfaları yıpranmamış/eskimemiş bir pasaport)
·         Vize başvuru formu
·         Vize talep dilekçesi
·         Biyometrik fotoğraf
·         Nüfus cüzdanı fotokopisi
·         Otel rezervasyonları
·         Ulaşım rezervasyonları
·         Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
·         Çiftçilik belgesi
·         Ziraat odasından alınmış belge
·         Son 3 aya ait banka hesap ekstresi
·         Seyahat masraflarını karşılamak için bankada yeterli miktarda para
·         Sarıhumma aşısının yapıldığına dair aşı kartı
Çiftçi için Burundi vize evrakları, Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alan çiftçiler kısa sürede vize alarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Burundi Büyükelçiliği Vize

Burundi Büyükelçiliği vize başvurularının alınmasında ve başvuru evraklarını ve belgelerini inceleyerek başvuruları sonuçlandırmakla yetkili tek mercidir. Ankara’da hizmet veren Burundi ülkesine ait resmi temsilcilik olana Burundi Büyükelçiliği aynı zamanda Burundi vizesi için hangi evrakların ve belgelerin hazırlanması gerektiği ve ek evrak/belge istemeye de yetkilidir.

Burundi vizesi başvurularında zahmetsiz ve kolay bir şekilde vize alabilmek, sizin adınıza vize başvurusu yapmaya ve tüm vize süreçlerini takip etmekle Burundi Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz. Şirketimiz Burundi ülke temsilcileri ve uzman personeli ile yılların tecrübesi ve mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde profesyonel hizmet veren bir şirkettir. Burundi’ye seyahat etmek için vize alınması konusunda detaylı bilgi için şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Burundi Konsolosluğu Vize

Burundi Konsolosluğu vize işlemleri konusunda vize başvurularının yapıldığı, Türkiye’nin İstanbul ilinde hizmet veren Burundi ülkesine ait resmi temsilciliktir. Vize başvurularının değerlendirmekle ve ek evrak/belge istemeye yetkili mercidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Burundi ülkesine ticari faaliyetlerde bulunmak, ekonomik yatırım yapmak, turistik gezi düzenlemek, öğrenci olarak öğrenim görmek gibi amaçlar için Burundi vizesi başvurusunda bulunurlar.

Burundi vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, planladıkları tarihte seyahat edebilmeleri için gerekli olan vizeyi alabilmelerinin en kolay yolu Burundi Konsolosluğu tarafından vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen ve tüm vize süreçlerini yakından takip etmeye yetkili Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirler. İstanbul ya da Ankara’ya gitmeye gerek kalmadan Türkiye’nin 81 ilinde nerede bulunursanız bulunun şirketimiz aracılığıyla vize başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Burundi Konsoloslukları ve Adresleri

Burundi Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında kültürel, ticari ve siyasi ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla Burundi dışişleri bakanlığı tarafından Türkiye’de hizmet veren resmi temsilcilikler olan Burundi Ankara büyükelçiliği ve Burundi İstanbul Fahri Konsolosluğu görevlendirilmiştir. Burundi Konsolosluğu/Büyükelçiliği, Burundi ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin Burundi vize başvurusu için gerekli olan hizmetleri vermekle birlikte Türkiye’de bulunan Burundi vatandaşlarının nüfus işlemleri, doğum, ölüm, vatandaşlık gibi resmi işlemlerini yerine getirmekle görevlendirilmiştir. Türkiye’de hizmet veren Burundi Konsolosluklar ve adresleri aşağıda belirtilmiştir.
·         Burundi Ankara Büyükelçiliği Adres:  Sancak Mah. Turan Güneş Bulvarı Yıldız 51/H  Çankaya/ANKARA
·         Burundi İstanbul Fahri Konsolosluğu Adres: ASC Hukuk Harmancı Giz Plaza, Kat:15 34410/Levent   Şişli/İSTANBUL

Bangladeş Vizesi Başvuru Dilekçesi

Bangladeş vizesi başvuru dilekçesi Bangladeş’e seyahat planlayan hususi pasaport sahiplerinin başvurularını beyan etmesinin resmi belgesi niteliği taşır. Resmi belge özelliği taşıdığı gibi vize başvurusu değerlendirmeye alınırken temel unsur olarak kabul edilen belgelerden biridir. Bu sebepten kaynaklı olarak usule uygun ve düzgün yazılmalıdır. Bangladeş vizesi başvuru dilekçesi yazılırken öncelikle dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki dilekçedeki bilgilerin başvuru belgelerindeki evraklar ile tutarlı olması gerekir.

Dilekçeye başlarken kişi kendini tanıtır ve Bangladeş’e seyahat amacını açıkça beyan eder. Hangi tarihlerde seyahat planladığını belirttikten sonra seyahat masraflarını nasıl karşılayacağını ve nerede kalacağını ekledikten sonra Vize başvuru beyanında bulunduktan sonra dilekçeyi sonlandırır.

Burundi Vizesi Dilekçe Örneği

Burundi vize başvurusu yapan kişilerin, bazı evrakları ve belgeleri hazırlamaları zorunludur. Vize başvurularında hazırlanması gereken evraklardan birisi de dilekçedir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin ülkeye seyahat nedenlerini ve seyahat süresini açıkça belirten bir dilekçe yazmaları gerekir. Burundi vizesi dilekçe örneği için Long Vize Turizm resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vize başvurularında dilekçe örneği aynı gibi görünse de vize başvurusu yapan kişiye göre hazırlanması gerekir. Burundi vize başvurularında dilekçe içerisinde yer alan bilgiler ile pasaport ve başvuru formu içerisinde yer alan bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Dilekçede görülen eksik veya yanlış bir bilgi, vize başvurusunun reddi ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Burundi vizesi başvurularında, dilekçe hazırlamak için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Burundi Vize Başvuru Formu

Vize başvuruları için en önemli evrak vize başvuru formudur. Bu form, İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Burundi vize başvuru formu hazırlanırken profesyonel destek alınması gerekir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin, doğru ve net olmasına dikkat edilmelidir. Başvuru formu, resmi nitelikte bir evrak olduğundan içerisinde görülen eksik veya yanıltıcı ve bilgi, vize başvurusu yapan kişi hakkında yasal işlemlerin başlatılmasında neden olabilir.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için başvuru formu hazırlanırken profesyonel destek alınması gerekir. Başvuru formunda yer alan bilgiler, pasaport ile uyumlu olmalıdır. Başvuru formu el ile dolduruluyorsa yazının okunaklı ve düzgün olması gerekir. Başvuru formunun hazırlanması ve tüm vize işlemleri için vize başvuru merkezleri bize ulaşabilirsiniz.

Burundi Vizesi Redde İtiraz

Vize başvurularında, bazı nedenlerden dolayı vize başvuruları ret ile sonuçlanabilir. Vize başvurularının ret ile sonuçlanması, genellikle vize türüne uygun şekilde evrakların ve belgelerin hazırlanmasından kaynaklanır. Vize başvuruları, ret ile sonuçlandığı durumlarda vize başvurusunda bulunan kişinin redde itiraz hakkı bulunmaktadır. Burundi vizesi reddi itiraz işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan güvenilir ve uzman kadromuzdan profesyonel yardım alabilirsiniz.

Redde itiraz başvurusu, olumlu sonuçlandığı takdirde vize başvurusu yapan kişinin redde neden olan evrakları ve belgeleri düzenleyip tekrar göndermesi gerekir. Redde itiraz için vize başvurusu yapan kişinin Burundi Büyükelçiliği’ne itiraz dilekçesi yazmalıdır. Redde itiraz dilekçesi hazırlarken Long Vize Turizm şirketimiz personelinden yardım alabilirsiniz.

Burundi Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Burundi vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanıp; vize ücreti de yatırıldıktan sonra Burundi vize işlemleri başlatılmış olunur. Burundi Büyükelçiliği yetkilileri, vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma işlemlerini belirli süreler içerisinde gerçekleştirir. Burundi vize başvurusunda bulunan kişiler, Burundi vizesi kaç günde sonuçlanır? sorusunun cevabını merak etmektedir. Vizenin sonuçlanma süresi, kişilerin seyahat planını etkileyen en önemli hususlardandır.

Vize başvuruları, ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bu durum, bazı nedenlerden dolayı daha da uzayabilir. Burundi vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize başvurusu oluşturma, vize randevusu gibi vize işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Burundi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burundi Vizesi kaç günde çıkar? konusunda detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Burundi vize başvuruları, ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda Burundi Büyükelçiliği, ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum vize sonuçlanma süresinin uzamasına neden olur. Burundi vize başvurularında talep edilen evrakların ve belgelerin hazırlanması, Burundi vize başvurusu oluşturma, vize randevusu gibi işlemlerin kısa süre içerisinde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvurularında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için en az 1 ay öncesinden vize işlemlerinin başlatılması gerekir. Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişilerin bilmesi gereken hususlardan birisi de Burundi Vizesi kaç günde çıkar, Burundi Büyükelçiliği/Konsolosluğu, resmi tatil ve bayramlarda hizmet vermez. Vize başvurusu, resmi tatil ve bayramlara denk geldiyse sonuçlanma süresi daha da uzayacaktır.

Burundi Vize Ücreti

Burundi’ye seyahat edecek kişilerin; seyahat türüne, seyahat süresine uygun şekilde vize ücretini yatırmaları gerekir. Vize ücreti, vize başvurularında gerçekleştirilmesi gereken işlemlerden birisidir. Vize ücreti yatırılmadığı takdirde vize başvurusu gerçekleştirilmez. Burundi vize ücreti, vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca vize ücreti, belirli süreler içerisinde farklılık gösterir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi, vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlandığı takdirde, vize ücreti tekrar iade edilmez.

Bu nedenle vize başvurusunda bulunan kişilerin maddi olarak zarara uğramaması için vize işlemlerini eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekir. Burundi vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, Burundi vize ücretinin yatırılması gibi tüm işlemler için de Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Burundi Vize Fiyatları

Burundi vize fiyatları; ticari, turistik, aile birleşimi, göçmenlik, vatandaşlık, işçi vizesi gibi vize türlerine ve seyahat sürelerine göre değişiklik gösterir. Burundi Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize fiyatları yatırılmadığı takdirde, vize işlemleri başlatılmaz. Vize ücreti, vize başvuruları için gerçekleştirilmesi gereken işlemlerden birisidir. Vize için gerekli evraklar ve belgeler hazırlanıp; vize başvurusu başlatılmadan önce vize ücretinin yatırılması daha sonra evrakları ve belgeleri teslim edilip; Burundi vize başvurusu oluşturulması gerekir.

Vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanması durumunda vize ücreti tekrar iade edilmez. Vize başvurusunda bulunan kişinin, seyahat planlarında herhangi bir aksaklık oluşmaması ve maddi zarara uğramaması için vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde yürütülmesi gerekir. Burundi vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve güncel ve detaylı Burundi vize fiyatları için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 

Burundi Vizesi Başvuru Merkezi Nerede?

Burundi vizesi başvuru merkezi nerede? sorusunun cevabı, vize başvurusu kişiler için oldukça önemli bir husustur. Long vize turizm şirketimiz, Burundi vize işlemleri için Burundi Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezi olarak görev yapmaktadır. Türkiye’nin 81 ilinde aktif olarak hizmet veren Long Vize Turizm şirketimiz aracılığı ile vize başvurularını kolay ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Bulunduğunuz ilden Burundi vize başvurusu için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize başvurusu gibi tüm vize işlemleri için uzman ve güvenilir personelimizden profesyonel yardım alabilirsiniz. Ayrıca vize başvuruları hakkında bilgi almak için müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu