Skip to content

Cibuti Vize Başvuru Şartları 2022

Cibuti Vizesi

Cibuti Vize Başvuru Şartları 2022 Cibuti vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yaparak almaları gereken vize türüdür. Türkiye ile bu ülke arasında herhangi bir vize muafiyeti olmadığından dolayı, diplomatik pasaport sahipleri de dahil olmak üzere tüm pasaport sahipleri vize almakla yükümlüdür. Vize almadan Cibuti’ye seyahat edebilmek mümkün değildir.

Cibuti vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler bu işlemlerini Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği ya da İstanbul’da bulunan Cibuti Fahri Konsolosluğu üzerinden yapabilirler. Ayrıca vize danışmanlık ve başvuru merkezleri de vize başvurusu yapmak isteyenler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Cibuti Vize İşlemleri

Cibuti için vize almak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken şeylerden biri Cibuti vize başvuru formu doldurmaktır. Değerlendirme makamlarının başvuru sahibini daha yakından tanımak için doldurulmasını zorunlu tuttukları bu formda istenilen tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Form üzerinde hatalı ya da daha sonra ibraz edilecek evraklar ile tutarsız bilgiler olması durumunda Cibuti vize işlemleri olumsuz yanıt alması söz konusudur. İlk defa Cibuti için vize almak isteyen kişiler açısından bu durum bir miktar zorlayıcıdır.

Başvuru formu dışında gerekli olan diğer başvuru evraklarının da eksiksiz olarak hazırlanması ve başvuru makamına teslim edilmesi gereklidir. Cibuti vize işlemlerinin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi adına vize danışmanlık merkezlerinden alınacak hizmetler büyük kolaylık sağlamaktadır.

Cibuti Vize Başvurusu

Cibuti’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mutlaka vize başvurusunda bulunmaları gereklidir. Vize ile bu ülkeye giren kişiler, 90 güne kadar sorunsuz olarak kalma hakkı kazanırlar. Cibuti vize başvurusu yapmak için ilk önce hangi yöntemin kullanılacağına karar verilmelidir. Vize başvurusunu bireylerin kendileri yapabilecekleri gibi, danışmanlık merkezleri aracılığı ile de vize başvurusunda bulunabilirler. Başvuru işlemlerini kendisi yürütmek isteyen kişiler öncelikle vize randevusu almalı ve vize başvuru formu doldurmalıdır. Daha sonra alınacak vize türüne göre gerekli olan evraklarla birlikte Cibuti Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Cibuti İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvurmak gereklidir.

Başvuruların randevu gün ve saatinde yapılması önem arz etmektedir. Cibuti Vize başvurusu esnasında tüm evrakların eksiksiz olarak yerine getirilmesi ve kişilerden beklenilen yeterliliklerin de sağlanması elzemdir. Cibuti vizesi almak için bir diğer alternatif ise vize danışmanlık merkezleridir. Başvuru sahipleri adına süreci yöneten ve vize başvuru işlemleri konusunda profesyonel danışmanlık desteği veren bu firmalardan alınacak hizmetler ile daha kolay bir şekilde vize başvurusu yapmak mümkündür. Dilerseniz uzun yıllardan beri Cibuti de dahil olmak üzere çok sayıda ülkenin vize aracılık hizmetini yapan Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçerek siz de kolay bir şekilde vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Cibuti Vize Randevusu

Cibuti vize randevusu bu ülkeden vize almak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken şeylerden biridir. Diplomatik temsilciliklerde işlerin sorunsuz ve sıkışmadan yürütülebilmesi adına vize işlemlerinde randevu sistemi uygulanmaktadır. Bu sayede vize almak isteyen kişiler açısından da bekleme gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır. Cibuti için vize başvuru miktarının çok olmamasından dolayı kolaylıkla kısa dönemde vize randevusu bulabilmek mümkündür.

Ancak Cibuti vize randevusu alan kişiler, tam randevu saatlerinde ilgili temsilcilikte bulunmakla yükümlüdür. Randevu saatinde başvuru işlemini yapmayan kişilerin başvuru hakları yanar ve yeniden randevu almaları gerekir. Bu ise vize almak için gereken zamanın daha da uzamasına ve gereksiz zaman kayıplarının yaşanmasına neden olan bir durumdur.

Cibuti Vize

Cibuti vize almak, bu ülkeye farklı amaçlarla seyahat etmek isteyen kişiler açısından bir zorunluluktur. Türkiye ile Cibuti arasında herhangi bir vize serbestliği anlaşması olmamasından dolay bordu hususi pasaport sahipleri, gri hizmet pasaportu sahipleri, yeşil hususi pasaport sahipleri ve siyah diplomatik pasaport sahipleri bu ülkeye girişlerinde vize uygulamasına tabidir.

Cibuti vize başvurusu yapmak son derece kolay bir işlemdir. Ancak ilk defa vize başvurusu yapacak olan kişiler açısından karmaşık bazı süreçler söz konusudur. Bu yüzden de profesyonel bir destek almak, bu süresi sorunsuz bir şekilde tamamlamak isteyenler açısından büyük avantajlar sağlamaktadır.

Cibuti Vize Başvuru Merkezi

Cibuti için vize almak isteyen kişiler, Cibuti Ankara Büyükelçiliği ve Cibuti İstanbul Fahri Konsolosluğu dışında, neredeyse her şehirde şubesi bulunan Cibuti vize başvuru merkezi üzerinden de vize başvurusu yapabilmektedir. Vize başvuru ve danışmanlık merkezleri, bu ülkenin diplomatik temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş olan kuruluşlardır.

Cibuti vize başvuru merkezi konusunda sürecin işleyişine hâkim olan ve olası sorunların nasıl önleneceğine dair gerekli bilgilere sahip olan bu başvuru merkezleri üzerinden yapılacak başvurular ile vize başvuru süreci büyük ölçüde kolay hale gelmektedir. Cibuti vizesi alırken bu Long Vize Turizm firmamızın sunmuş olduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Uzun yıllardan beri bu konuda profesyonel danışmanları ile hizmet veren firmamıza internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Çeşitleri

Cibuti vize çeşitleri hemen hemen bütün ülkelerde geçerli olan vize çeşitleri ile aynıdır. Devletler, ülke içerisinde yürütülecek faaliyetler hakkında bilgi sahibi olmak ve ziyaretçilerin daha iyi takibini yapabilmek adına farklı vize türleri sunmaktadır. Cibuti’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu ziyaretlerinin amacı doğrultusunda vize başvurusunda bulunmalıdır.

Unutulmamalıdır ki vizede yazan amaç dışında farklı uğraşlar ile uğraşmak sınır dışı edilmek gibi bir sorunun meydana gelmesine neden olabilir. Ayrıca farklı Cibuti vize çeşitleri için farklı vize evrakları talep edilmektedir. Bu yüzden de vize başvuru evrakları hazırlanırken, başvurulacak olan vize türüne uygun olan evraklar tercih edilmelidir.

Cibuti Ticari Vize

Ticari amaçlarla Cibuti vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, bu vizeyi aldıktan sonra Cibuti’de ticari faaliyetlerde bulunabilirler. Cibuti Ticari vize dışında alınan farklı bir vize türü ile ticari faaliyet yürütmek, tespit edilmesi halinde sınır dışı edilmek ile sonuçlanması muhtemel bir durumdur. Cibuti ticari vize almak isteyen kişilerin hazırlaması gereken evraklar şunlardır:

En fazla son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve seyahatin bitiminden itibaren de en az 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaport
Son 6 ayda çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf
Cibuti’de yerleşik olan bir şirketten ya da bir devlet kurumundan ticaret amacı ile gönderilen davetiye
Başvuru harcının yatırıldığına dair banka dekontu
Vize başvuru sahibine ait ticari işletmenin vergi levhası sureti ve ticaret sicil gazetesi örneği
Başvuru sahibine ait son 6 aylık banka hesap dökümü
Vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi

Cibuti Turistik Vize

Cibuti için vize almak isteyen kişiler açısından bir diğer vize çeşidi de turistik vizedir. Cibuti turistik vize bu ülkeye turistik amaçlarla girmek isteyen ve belirli bir süre gezdikten sonra ayrılacağını taahhüt eden kimselerin almakla yükümlü oldukları vizedir. Turistik amaçlarla Cibuti vize başvurusu yapmak isteyenlerin bu başvurularını almak, değerlendirmek ve nihayete erdirmek ile yetkili olan kurumlar Cibuti Ankara Büyükelçiliği ve Cibuti İstanbul Fahri Konsolosluğu’dur.

Bunu dışında Cibuti diplomatik temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezlerinden de başvuru yapılabilmesi mümkündür. Cibuti Turistik vize için davetiye şartı bulunmamaktadır. Ancak kişiler, seyahat süreleri boyunca giderlerini kendileri karşılayabilecekleri kadar birikime ya da düzenli bir gelir kaynağına sahip olmalı ve bunu beyan edebilmelidir. Turistik vizelerde de ülkede kalmak için maksimum süre 90 gündür.

Cibuti Aile Ziyareti Vizesi

Cibuti vize çeşitleri arasında bulunan bir diğer vize türü olarak da aile ziyareti vizesinden söz etmek mümkündür. Bu ülkede yaşayan ailesini ziyaret etmek ve belirli bir süre kaldıktan sonra Türkiye’ye dönmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türü Cibuti aile ziyareti vizesi adlı vizedir. Genel vize türleri için gerekli olan tüm belgeler, bu vize türünde de geçerlidir. Ancak aile ziyareti vizesi için ibraz edilmesi gereken farklı bazı belgeler de söz konusudur. Bunlar arasında davetiye ilk sırada gelmektedir.

Cibuti’de bulunan aile bireylerinden biri tarafından kişinin adına davetiye gönderilmesi ve bu davetiyenin de mutlaka başvuru evrakları içerisine eklenmesi gereklidir. Davetiye üzerinde gönderen kişinin tam adı ve açık adresi yer almalıdır. Ayrıca davet edilen kişiye ait tüm bilgilerin verilmesi ve davetin hangi süreleri kapsayacağı gibi bilgiler de bu davetiyede yer almalıdır. Cibuti Aile ziyareti vizesi için önemli olan bir diğer belge ise evlilik cüzdanı fotokopisidir. Kişilerin aile olduklarının en büyük delili olan bu cüzdanın başvuru esnasında sunulması zorunlu değildir, ancak başvurunun olumlu sonuçlanması açısından katkı sağlamaktadır.

Cibuti Arkadaş Ziyareti Vizesi

Cibuti arkadaş ziyareti vizesi Cibuti’de yaşayan arkadaşını ya da arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür. Bu vize türünde de aile ziyareti vizesinde olduğu gibi davetiye gönderilmesi gereklidir. Davetiye olmadan arkadaş ziyareti vizesi alabilmek mümkün değildir. Arkadaş ziyareti için Cibuti vizesi almak isteyen kişiler, davetiye dışında genel vize evraklarını sunmakla yükümlüdür.

Arkadaş vizesi alırken herhangi bir sorunla karşılaşmak istemeyenler açısından vize başvuru ve danışmanlık merkezleri son derece avantajlı hizmetler sağlamaktadır. Dilerseniz Cibuti arkadaş ziyareti vizesi almak için Long Vize Turizm firmamız ile iletişime geçebilir ve firmamızın sunmuş olduğu avantajlı hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Cibuti Vize Şartları

Cibuti Vize Şartları, Cibuti için vize almak ve bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin birtakım şartları yerine getirmeleri gereklidir. Cibuti vize başvurusu esnasında tüm şartların yerine getirilmiş olması ve tüm yeterliliklerin sağlanmış olması, vize başvurusunda onay almak için gerekli bir husustur. Öncelikle vize almak isteyen kişiler, hangi vize türüne başvuracaklarını belirlemelidir.

Eğer başvuru yapacak kişiler 18 yaşından daha küçüklerse, başvuruları ebeveynleri tarafından yapılmalıdır. Cibuti Vize Şartlarını daha detaylı bir şekilde öğrenmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Cibuti vizesi hangi illerden alınır? Cibuti Vizesi almak isteyenlerin en çok merak ettikleri hususlardan biri de vize başvurularını hangi şehirlerden yapabilecekleridir. Cibuti için hangi yolla vize başvurusu yapılacağının belirlenmesi, başvuru yapılacak olan ilin belirlenmesi hususunda da belirleyicidir. Doğrudan bireysel olarak vize başvurusu yapmak isteyen kişiler eğer Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde yaşıyorlarsa, başvurularını Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği üzerinden yapmaları gereklidir.

Ege ve Marmara bölgelerinde yaşayan kişiler açısından başvurunun yapılacağı yer ise Cibuti İstanbul Fahri Konsolosluğu’dur. Cibuti vizesi hangi illerden alınır? Ancak başvurularını bireysel olarak yapmak yerine vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapmak isteyenler, neredeyse bütün şehirlerden bu işlemlerini sağlayabilirler. Özellikle ulusal çaplı vize başvuru merkezlerinin neredeyse 81 ilde şubesi bulunmaktadır. Bu yüzden de kişiler, kendi şehirlerinden bulunan şubelerden kolayca başvuru yapabilirler.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

İlk kez Cibuti vizesi almak isteyen kişiler açısından süreç bazı zorluklar içermektedir. Bu yüzden de vize başvurusu yapacak olan kişilerin en çok merak ettikleri soruların başında Cibuti vizesi nasıl alınır? sorusu gelmektedir. Bu ülkeye vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin ilk yapmaları gereken şey vize randevusu almaktır. Daha sonra aldıkları randevu saatinde, gerekli olan belgeler ile birlikte diplomatik temsilciliklerde hazır bulunulması gereklidir.

Başvuru evraklarında eksiklik bulunanlar ya da evraklarda yer alan bilgileri çelişkili olan kişiler genellikle başvurularında ret yanıtı almaktadır. Cibuti vizesi nasıl alınır, Vize başvuru sürecinde profesyonel bir destek almak, bu konuda yapılabilecek en doğru şeylerden biridir. Vize başvuru sürecinin nasıl işlediği konusunda profesyonel danışmanlara sahip olan vize başvuru merkezleri, tüm sürecin sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlamaktadır.

Cibuti Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Cibuti vize randevusu nasıl alınır sorusu da bu ülkenin vizesini almak isteyenlerin en çok merak ettikleri konular arasında gelmektedir. Vize başvuruları, diplomatik temsilciliklerde meydana gelmesi muhtemel kalabalıkların ve yığılmaların engellenmesi adına uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca gereksiz yere beklememek adına başvuruda bulunacak kişiler açısından da son derece avantajlı bir durumdur.

Cibuti vize randevusu nasıl alınır? Cibuti Ankara Büyükelçiliği ile Cibuti İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun internet sitelerinden alınmaktadır. Cibuti çok fazla vize başvurusu yapılan bir ülke olmadığından dolayı, kısa süre içerisinde istenilen tarihlerde vize randevusu bulabilme olanağı vardır.

Cibuti Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cibuti vize başvurusu nasıl yapılır, kabul etmek ile yükümlü olan kurum, Cibuti’nin bu ülkede bulunan diplomatik temsilcilikleridir. Bu yolla başvuru yapmak isteyenler öncelikle diplomatik temsilciliklerin internet sitelerinden vize randevusu almalı ve daha sonra da yine bu siteler üzerinden aldıkları vize başvuru formunu doldurarak başvuru için ilk adımı atmalıdır.

Sonrasında da başvuracakları vize türüne göre talep edilen evrakları hazırlayarak, randevu gününde ilgili makamlara sunmaları gereklidir. Cibuti vize başvurusu nasıl yapılır? sorusu için daha detaylı bilgi almak için bu alanda profesyonel olan Long Vize Turizm firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

En Kolay Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

En kolay Cibuti vizesi nasıl alınır diye merak edenler ve bu işi zahmetsiz bir şekilde halletmek isteyenler için vize danışmanlık ve başvuru merkezleri son derece avantajlıdır. Dilerseniz uzun yıllardan beri bu konuda hizmet veren Long Vize Turizm firmamız ile iletişime geçerek vize başvuru sürecinizin başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

En kolay Cibuti vizesi nasıl alınır? Başvuru sürecinin işleyişi konusunda gerekli olan tüm detaylara hakim olan profesyonel danışman kadromuz ile Cibuti vizesi dahil olmak üzere çok sayıda ülkenin vize başvuruları için aracılık hizmetleri veren firmamız ile internet sitemizden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan irtibata geçebilirsiniz.

Cibuti Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cibuti vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler gözden kaçırıldığı zaman, vize başvurusunun olumsuz sonuçlanma ihtimali yüksektir. Bu yüzden de vize başvurusu esnasında son derece dikkatli olmalı ve süreci sorunsuz bir şekilde yönetmeye özen gösterilmelidir. Bu konudaki en önemli husus, başvuru yapılan vize türü için gerekli olan evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıdır.

Cibuti vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler Evraklardan herhangi birinin eksik olması, başvurunun reddedilmesine ve yeniden başvuru yapmak gibi zorlu bir döngünün içerisine girilmesine yol açacağından dolayı, zaman kaybetmemek adına evraklar tam olarak sunulmalıdır.

Cibuti Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Cibuti için vize başvurusunda bulunacak olan kişiler açısından Cibuti vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar büyük bir öneme sahiptir. Öyle ki bu kurallardan birine bile uyulmaması, yapılacak başvurunun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilecek potansiyele sahiptir.

Bu sürecin profesyonel bir şekilde idare edilmesi ve meydana gelebilecek olumsuzlukların engellenmesi açısından vize danışmanlık ve başvuru merkezlerinden destek almak son derece önemlidir. Cibuti vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında Dilerseniz Long Vize Turizm firmamız ile iletişim kurarak başvuru sürecinizin sizin adınıza yönetilmesi için destek talebinde bulunabilirsiniz.

Cibuti İşçi vizesi

İşçi vizesi, bir ülkede işçi olarak çalışmak amacı ile gitmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için de diğer vize türlerinde olduğu gibi bazı şartların yerine getirilmesi gereklidir. Cibuti işçi vizesi almak için genel vize evraklarına ek olarak çalışılacak alana ait sertifika ya da uzmanlık belgesinin başvuru dosyasına eklenmesi önem arz etmektedir.

Cibuti İşçi vizesi açısından davetiye zorunlu değildir, ancak Cibuti’de bulunan bir işyerinden davet almış olmak ve bu davetiyenin başvuru evrakları arasında sunulması, başvurunun onay alması açısından son derece değerli bir husustur. Dilerseniz Long Vize Turizm aracılığı ile de işçi vizesi için başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Cibuti Ulusal Vize

Cibuti ulusal vize uzun süre boyunca muhtelif amaçlarla ülkede kalmak isteyen kişilerin almaları gereken bir vize türüdür. Uzun vadeli vize olması nedeni ile diğer vize türlerine oranla bir miktar daha zorlu süreçleri içermektedir. Ancak yine de Cibuti’den ulusal vize almak zor değildir.

Cibuti Ulusal vize almak için talepte bulunmayı düşünen kişiler, ülke içerisinde geçimlerini nasıl sağlayacaklarına dair bilgileri beyan etmekle yükümlüdür. Ayrıca vize başvuru formunda ve başvuru dilekçesinde de vizenin onaylanması halinde yapılacak şeylerden kısaca bahsetmek gereklidir.

Cibuti Oturum Vizesi

Cibuti’de yerleşmek ve uzun süreli olarak orada yaşamak isteyen kişiler Cibuti oturum vizesi için başvuru yapmak zorundadır. Tıpkı ulusal vizede olduğu gibi oturum vizesinde de daha zorlu bir süreç söz konusudur. Oturma hakkına sahip olan kişiler, ülke kurallarına uygun davrandıkları süre boyunca zaman sınırlaması olmaksızın ülkede kalma ve ülke yurttaşlarının sahip oldukları haklardan yararlanma ayrıcalığına kavuşurlar.

Cibuti Oturum vizesi amaçlı Cibuti vize başvurusu yapmak için vize danışmanlık ve başvuru merkezlerinden destek almak, sürecin daha profesyonel işlemesi ve ortaya çıkması muhtemel risklere karşı korunabilmek adına önemlidir.

Cibuti Çalışma Vizesi

Cibuti çalışma vizesi işçi vizesi ile aynı şartlara tabi olan vize türüdür. Daha doğrusu bu ikisi ayrı ayrı vize türleri değildir. Çalışma vizesi ile işçi vizesi aynı anlama gelen tek bir vizedir. Cibuti’de farklı iş kollarında çalışmak üzere seyahat etmek isteyenler, bu vizeye başvuru yapmakla yükümlüdür.

Çalışmak amacıyla Cibuti vize başvurusu yapmak isteyenlere Long Vize Turizm firmamız büyük olanaklar sağlamaktadır. Firmamız bünyesinde çalışan deneyimli danışmanlarımız, süreci ilk anından son anına kadar sizin adınıza yürüterek olumlu sonuç almanıza katkı sağlamaktadır.

Cibuti Aile Birleşimi Vizesi

Cibuti aile birleşimi vizesi Cibuti’de yaşayan ailesi ile bu ülkede bir araya gelmek ve tamamen yaşamak isteyen kişiler için gerekli olan vizedir. Oturum iznine oranla alınması daha kolay bir vizedir. Ancak bunda Cibuti’de yaşayan aile bireylerinin rolü büyüktür. Zira aile birleşimi vizesi alabilmek için Cibuti’de bulunan aile bireylerinden birinin yazılı davetiye göndermesi gereklidir. Bu davetiye üzerinde hem birleşim için davette bulunan aile bireyinin ve hem de davet edilen aile bireyinin tüm bilgileri yer almalıdır.

Bunun dışında aile birleşimi amacıyla Cibuti vize başvurusu yapmak için evlilik cüzdanı sunulması yani resmi olarak aile olunduğunun kanıtlanması gereklidir. Cibuti Aile birleşimi vizesi açısından maddi gücün ispat edilmesi yani Cibuti’ye yerleşecek olan aile bireyinin geçimini hangi yolla sağlayacağının bildirilmesi de önemlidir.

Cibuti Göçmenlik Vizesi

Cibuti göçmenlik vizesi normal seyahat amacı ile değil göçmen olarak Cibuti’ye gitmek isteyen kişilerin başvurdukları vize türüdür. Ancak burada unutulmaması gereken bir husus vardır. Göçmen olmak için Cibuti vize başvurusu yapan kişiler, kabul edilmeleri halinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlı olarak değil, göçmen olarak muamele görmektedir. Bu da bazı hak kayıplarının yaşanmasına neden olabilecek bir durumdur.

Cibuti Vize Evrakları

Cibuti’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaport türüne bakılmaksızın vize almakla yükümlüdür. Vize alabilmek için de Cibuti vize evrakları eksiksiz ve gerçeğe uygun beyanlar ile hazırlanarak başvuru makamlarına sunulmalıdır. Türkiye’de Cibuti için vize başvurularını kabul etmekle yetkili olan kurumlar Cibuti Ankara Büyükelçiliği ve Cibuti İstanbul Fahri Konsolosluğu’dur.

Bunun dışında isteyen kişiler vize başvuru ve danışmanlık merkezleri aracılığı ile de başvuru yapabilmektedir. Cibuti için vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin ilk hazırlaması gereken evrak Cibuti vizesi evraklarıdır. Bu forma Cibuti’nin diplomatik temsilciliklerinin internet sitesinden ulaşmak mümkündür.

Cibuti Vize Belgeleri

Cibuti vize belgeleri başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bazı belgeler tüm vize türlerinde sabittir. Bazı belgeler ise alınmak istenilen vizeye göre gereklilik arz etmektedir. Genel evraklar içerisinde maksimum son 10 yılda alınmış olan ve halen daha 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaport, son 6 ayda çekilmiş olan biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümleri, vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi gibi belgeleri göstermek mümkündür.

Cibuti vizesi başvurularında vize türüne göre gerekli olan evraklar olarak da evlilik cüzdanı, davetiye ya da herhangi bir iş kolunda ustalık ve uzmanlık belgelerinden söz etmek mümkündür. Başvuru yapılacak vize türüne göre gerekli olan belgeleri öğrenmek için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilir ve dilerseniz firmamız üzerinden vize başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Cibuti Vize Evrakları

Çalışmayan kişi için Cibuti vizesi evrakları, Neredeyse dünya üzerinde bulunan tüm ülkelerde vize başvuru şartları arasında kişilerin seyahat süreleri boyunca maddi olarak kendilerini geçindirmeye yetecek kadar birikime sahip olduklarını ya da düzenli bir gelire sahip olduklarını ispat etmeleri talep edilmektedir. Bu yüzden de çalışmayan kişiler, vize başvurularında daha dezavantajlı bir konuma sahiptir. Ancak bu durum için bir alternatif söz konusudur.

Çalışmayan kişiler, maddi olarak yeterli güce sahip birisinin sponsorluğunda seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir. Sponsor olmak isteyen kişi bu durumu bir dilekçe ile yazarak başvuru makamına bildirmelidir. Çalışmayan kişi için Cibuti vize evrakları arasında bu dilekçenin de yer alması gereklidir. Ayrıca seyahat masraflarının sponsor tarafından karşılanacağı Cibuti vize talep dilekçesi üzerinde de beyan edilmelidir.

Memur İçin Cibuti Vize Evrakları

Memur için Cibuti vize evrakları almak isteyen kişiler açısından bu süreç bir derece daha kolaydır. Sürekli ve sabit bir gelire sahip olmaları ve işleri konusunda devlet güvencesine sahip olmaları nedeni ile memurlar vize başvuru süreçlerinin özellikle maddi kısımlarından sorunsuz geçebilmektedir. Cibuti vizesi başvurusunda bulunmak isteyen memurlar, genel vize evraklarının dışında memur için Cibuti vize evrakları olarak adlandırılan birtakım evrakları da sunmakla yükümlüdür.

Bunlar arasında ilk sırada kişinin devlet görevinde olduğunu kanıtlamak amacı ile görev ve yetki belgesi gelmektedir. Bu belge kurum yetkilisi tarafından ıslak olarak imzalanmalıdır. Ayrıca yine kurum yetkilisi tarafından ıslak imzalanmak sureti ile maaş bordrosu ve kişinin seyahat süresi boyunca da görevinden izinli sayılacağına dair belgeleri de başvuru evrakları ile birlikte sunmalıdır.

Çalışan İçin Cibuti Vizesi Evrakları

Çalışan için Cibuti vizesi evrakları çalışanların hangi amaçla ülkeye gideceklerine göre değişmektedir. Eğer çalışanlar, Cibuti’de çalışmak üzere vize almak istiyorlarsa bu durumda işçi ya da çalışma vizesine başvurmaları ve bu vize için gerekli olan evrakları hazırlamaları gereklidir. Çalışmak için değil de turistik amaçlarla Cibuti vizesi başvurusu yapılmak isteniliyorsa, bu durumda da turistik vize evrakları hazırlanmalıdır.

Çalışan için Cibuti vizesi evrakları ve Sorunsuz bir şekilde vize başvurusu yapmak isterseniz Long Vize Turizm firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini odaklayan bir hizmet anlayışı olmak üzere yıllardır vize danışmanlık hizmet veren firmamızdan alacağınız hizmet sayesinde, sorunsuz bir şekilde vize başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İşveren İçin Cibuti Vize Evrakları

İşverenlerin Cibuti’ye gitme sebepleri bir iş yapmak ya da ticari temaslarda bulunmaksa, ticari vize başvurusunda bulunmak gereklidir. İşveren için Cibuti vize evrakları genel vize evraklarına ek olarak birtakım farklı evraklardan meydana gelmektedir. Bunlar arasında ticaret sicil gazetesi örneği, işverenin sahip olduğu işyerine ait vergi levhası örneği, işletmenin son 6 aylık banka hesap dökümleri gibi evraklardır.

İşverenlerin almak zorunda oldukları ticari vize için gerekli olan bir diğer belge de davetiyedir. Cibuti’de bulunan bir firmadan ya da kurumdan alınmış olan davetiye de başvuru evrakları arasında yer almalıdır.

Öğrenci İçin Cibuti Vize Evrakları

Cibuti’de eğitim almak ya da eğitimlerinin belirli bir dönemini bu ülkede geçirmek isteyen öğrenciler de vize almakla yükümlüdür. Bu durumda başvuru yapılması gereken vize türü, öğrenci vizesidir. Öğrenci için Cibuti vize evrakları genel vize evraklarına ek olarak hazırlanması gereken birtakım evraklardan oluşmaktadır. Bunlar arasında Cibuti vizesi başvuru formu ilk sırada yer almaktadır. Bu formda kişilerin eğitim amacı ile Cibuti’ye gitmek istediklerinin beyan edilmesi gereklidir.

Öğrenci için Cibuti vize evraklarına, Ek olarak Cibuti’de eğitim alınacak olan üniversiteden alınan kabul belgesi ya da davetiye de başvuru dosyasına eklenmelidir. Son olarak da öğrencinin Cibuti’de kalacağı süre zarfında maddi ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağı ve geçimini ne yolla sağlayacağına dair bilgilerin ibraz edilmesi de zorunludur. Bu amaçla, kazanılmış olan burslar, aile sponsorluğu ya da devlet desteği gibi durumlar geçerlilik arz etmektedir.

Çiftçi İçin Cibuti Vize Evrakları

Çiftçi için Cibuti vize evrakları, Cibuti için doğrudan çiftçi vizesi adı ile bir vize bulunmamaktadır. Ancak bu ülkede çiftçilik yapmak isteyenler, farklı vize türleri kullanarak bu isteklerini yerine getirebilirler. Bunlardan ilki oturum vizesi almaktır. Surinam’da oturum hakkı kazanan kişiler, orada yaşayan herkes gibi çiftçilik ile uğraşabilir. Diğer bir seçenek ise ticari vizedir.

Cibuti’de bir çiftçi işletmesi kurmak amacı ile vize başvurusunda bulunmak mümkündür. Son olarak da işçi vizesinden söz etmek mümkündür. Bu vize sayesinde de çiftçi işletmelerinden birinde çalışma olanağı vardır. Çiftçi için Cibuti vize evrakları da hangi yöntem ile çiftçilik yapılmak isteniliyorsa, ona göre hazırlanılmalıdır.

Cibuti Büyükelçiliği Vize

Cibuti vize başvurusu yapmak isteyenlerin başvurularını almak, değerlendirmek ve nihayete erdirmek konusunda en yetkili olan kurum, Cibuti Büyükelçiliği’dir. Ülkeler arasındaki ticari, askeri, siyasi ve daha farklı alanlardaki ilişkilerin yürütülmesini sağlayan büyükelçilikler, dünyanın tüm ülkelerinde başkentlerde yer almaktadır.

Cibuti Büyükelçiliği vize başvurusu yapmak isteyen kişiler öncelikle büyükelçilik internet sitesi üzerinden bir randevu almalı ve yine aynı siteden bir de vize başvuru formu edinmelidir. Daha sonra başvurulacak vize türüne ait belgeler de hazırlanarak randevu tarihinde büyükelçilikte olmak gereklidir.

Cibuti Konsolosluğu Vize

Cibuti vize başvurusu açısından başvurulabilecek bir diğer kurum ise Cibuti İstanbul Fahri Konsolosluğu’dur. Bu kurum, fahri konsolosluk olması nedeni ile bir konsolosluğun sahip olduğu tüm yetkilere sahip değildir. Ancak vize başvuru işlemlerinin değerlendirilmesi konusunda yetkilidir. Cibuti Konsolosluğu vize işlemleri için de konsolosluk internet sitesinden randevu almak gereklidir. Cibuti için çok fazla vize talebi olmadığından, yakın zamana randevu almak mümkündür. Alınan randevu gününde ve saatinde, talep edilen evraklar ile birlikte konsoloslukta hazır bulunarak bizzat başvuru yapma olanağı vardır.

Cibuti Konsolosluklar ve Adresleri

Cibuti Konsolosluklar ve Adresleri, Cibuti’nin Türkiye’de tam anlamı ile bir konsolosluğu yoktur. Ankara’da bulunan büyükelçilik dışında bu ülkeye ait olan tek diplomatik temsilcilik İstanbul Fahri Konsolosluğu’dur. Bu yüzden de farklı Cibuti konsolosluklar ve adresleri belirtmek mümkün değildir. Ancak Cibuti vize işlemlerinin yapılması konusunda bu kurum tam yetkilidir. Dileyen kişiler Cibuti diplomatik temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru ve danışmanlık merkezleri aracılığı ile de başvuru yapabilmektedir.

Cibuti Vizesi Dilekçe Örneği

Cibuti için vize başvurusunda bulunulacağı zaman ilk yapılması gereken şeylerden biri vize başvuru dilekçesi hazırlamaktır. Bu dilekçe, vize işlemlerinin başlatılması açısından gereklidir. Vize başvuru dilekçesi hazırlanırken başvurulacak olan diplomatik temsilciliğe hitaben kaleme alınmalıdır. Bu dilekçede ziyaretin hangi nedenden dolayı yapılacağı ve hangi vize türüne başvurulmak istenildiği, ziyaretin kaç gün süreceği ve nerelerde konaklanacağı gibi bilgiler yer almalıdır.

Bunun dışında seyahat esnasında oluşacak masrafların hangi yollardan karşılanacağı da dilekçeye eklenmelidir. Dilekçede yer alan bilgiler ile daha sonra sunulacak olan diğer evraklarda yer alan bilgilerin birbirleri ile uyumlu olması gereklidir. Dilekçesini kendi yazıp bireysel olarak başvurmak isteyenler internet üzerinden Cibuti vizesi dilekçe örneği bularak fikir edinebilir.

Cibuti Vize Başvuru Formu

Cibuti vize başvuru formu başvuru yapılacak diplomatik temsilciliklerin başvuru sahibi tanıması için bir ön belge niteliğindedir. Vize başvuru formu, diplomatik temsilciliklerin internet sitesinden indirilmektedir. İndirilen bu evrak her başvuru sahibi için ayrı ayrı doldurulmalı ve ıslak olarak imzalanmalıdır.

Eğer başvuru yapılacak kişiler arasında 18 yaşından küçük olanlar varsa, formları aileleri tarafından doldurularak imzalanmalıdır. Dilerseniz vize başvurularınızı Long Vize Turizm firmamız üzerinden yapabilir ve başvuru sürecinin daha sorunsuz bir şekilde işlemesini temin edebilirsiniz.

Cibuti Vizesi Redde İtiraz

İlk yaptıkları vize başvurusunda çeşitli nedenlerden dolayı ret alan kişilerin bu redde itiraz hakkı vardır. Ancak bu hak genellikle şartlı olarak tanınan bir haktır. Cibuti vizesi redde itiraz eden kişiler, eksik olan evraklarını ya da redde neden olan sorunu ortadan kaldırmakla yükümlüdür. Bu durumda ikinci başvuruda itirazın kabul edilmesi ve onay alınabilmesi mümkündür.

Ancak kendisinden beklenilen sorumlulukları yerine getirmeyen kişilerin başvuruları yine reddedilir ve ikinci kez itiraz hakkı da yoktur. Redde itiraz kabul edilse bile bu zaman kaybedilmesine neden olacağından dolayı ilk başvuruda tüm gereklilikler yerine getirilmelidir.

Cibuti Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti vizesi kaç günde sonuçlanır? sorusu, bu ülke için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri hususlar arasında yer almaktadır. Cibuti vize başvuruları aksi bir durum olmaması halinde 1 hafta gibi kısa bir zaman diliminde sonuçlanmaktadır. Ancak iki ülkeden herhangi birinin resmî tatillerine denk gelen günlerde vize işlemi yapılamayacağı için başvuru değerlendirme süresi uzayabilmektedir.

Bunun dışında eksik evrak bulunması ve bunların tamamlanması gibi süreçler de başvuru sonucunun uzamasına yol açan durumlardandır. Bu tür sorunların meydana gelebileceği de göz önüne alınarak en az 10 gün önceden vize başvurusun yapılmalıdır.

Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkar?


Cibuti’den vize alarak bu ülkeye seyahat etmek isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan biri de Cibuti vizesi kaç günde çıkar? sorusudur. Bu sorunun yanıtı normal şartlarda 1 haftadır. Ama bazı istenmeyen durumlar neticesinde başvurunun sonuçlanması daha uzun zaman dilimlerinin geçmesine neden olabilir. Bu tür sorunlarla karşı karşıya gelmemek adına vize başvuru ve danışmanlık merkezlerinden alınacak hizmetler büyük öneme sahiptir.

Cibuti Vize Ücreti

Cibuti vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, maddi olarak da bazı yükümlülükleri yerine getirmek zorundadır. Cibuti vize ücreti başvuru şekline bağlı olarak değişiklik gösteren bir husustur. Başvurularını doğrudan kendileri yapmak isteyenler, diplomatik temsilciliklerin banka hesaplarına vize başvuru harcı olduğunu belirterek harç yatırmalı ve daha sonra alacakları dekontu da başvuru evrakları ile birlikte bu makamlara sunmalıdır. Ancak başvuruları için vize başvuru merkezlerini tercih eden kişiler, vize harcının yanı sıra bu başvuru merkezlerinin ücretlerini de ödeyeceği için fiyatlar bir miktar artmaktadır.

Cibuti Vize Fiyatları

Cibuti vize fiyatları sabittir. Ancak vize başvuru ve danışmanlık merkezleri kanalıyla başvuru yapanlar için fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bunun temelinde başvuru merkezlerinin farklı fiyat politikalarına sahip olması yatmaktadır. Vize başvuru merkezlerinin sunmuş olduğu kolaylıklar göz önüne alındığında, ödenmesi gereken ücret cüzi bir miktar olarak kalmaktadır. Cibuti Vizesi başvuru merkezlerinden başvuru yapılacağı zamanda, vize ücreti ve danışmanlık ücretti toplu olarak firmanın hesabına yatırılmaktadır.

Cibuti Vizesi Başvuru Merkezi Nerede

Cibuti vize işlemleri son derece kolaydır. Ancak ilk defa vize başvurusu yapacak olanlar açısından bu durum geçerli değildir. Vize başvuru sürecini başarılı bir şekilde yönetememek, yapılacak olan başvurunun reddedilmesine ve yapılan masrafların da boşa gitmesine neden olacaktır. Ayrıca redde itiraz yaparak yeniden başvurulduğu zamanda da hem nakit hem de vakit kaybı yaşanmaktadır. Bu yüzden de vize başvuru ve danışmanlık merkezlerinden destek almak, süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamak adına önem arz etmektedir.

Cibuti vizesi başvuru merkezi nerede diye merak edenler için söylemek gerekirse, günümüzde ulusal başvuru merkezlerinin neredeyse bütün büyük şehirlerde şubeleri bulunmaktadır. Dilerseniz Long Vize Turizm firmamızdan da bu konuda hizmet alabilirsiniz. Sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Long Vize Turizm, vize başvuru sürecinin ilk aşamasından son aşamasına kadar profesyonel danışmanlar vasıtasıyla takip edilmesini ve yönetilmesini sağlamaktadır. Firmamıza internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan ulaşabilmek mümkündür.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu