Skip to content

Danimarka Vize Başvuru Şartları 2022

Danimarka Vizesi

Danimarka Vize Başvuru Şartları 2022, Kuzey Avrupa’da yer alan en güneydeki ve en küçük İskandinav ülkesidir. Kültürü, mutfağı, mimarisi, festivalleri ve dünyanın en mutlu ulusu’na sahip olması ile ilgi çekmektedir. Şüphesiz ki mutlaka Danimarka vizesi alarak gezilip görülmesi gereken ülkelerden biridir. 
Danimarka’ya seyahat etmek isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftırlar.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili kişilerin ise seyahatlerini yerine getirebilmek için yapması gereken bazı işlemler yer almaktadır. Danimarka vizesi bu durumda başvuru yapılması gereken işlemlerin başında yer alıyor. Danimarka Schengen Bölgesi’ne dâhil olduğundan diğer Schengen ülkelerine de bu vize ile rahatlıkla geçiş yapılabilmektedir.

Danimarka Vize İşlemleri 

Danimarka vizesi alınabilmesi adına mutlaka vize işlemlerinin yerine getirilmesi gerekmektedir. İlk olarak vize başvurusunda bulunulmalıdır. Başvuru sonrasında Danimarka vize işlemleri sonucunda vize reddiyle karşılaşmamak ve olumlu bir cevap almak için Danimarka’ya yapmak istenilen seyahatin amacını ve bu amacı destekleyen belgeler doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır.

Bu aşama da size, firmamız ile iletişime geçildiği takdirde belgeleri dert etmeden sadece randevu gün ve saatinde randevuya giderek parmak izi ve biyometrik fotoğraf vermek düşecektir. Bu işlemler de gerçekleştirildikten sonra Danimarka vize işlemleri tamamlanmış olur ve vize için bekleme aşamasına geçilir. Bekleme ve pasaportu alma süresi çeşitli nedenlerden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir.

Danimarka Vize Başvurusu 

Vize işlemleri için Danimarka vize başvurusu yapacak kişilerin bu süreçte dikkat etmesi gereken nokta, yapılacak seyahat amacına ve seyahat türüne göre farklılık gösteren kısa süreli (90 gün süreli) seyahatler için yapılan başvuruları Danimarka Ankara Büyükelçiliği ve Danimarka İstanbul Konsolosluğu şahsen kabul etmemektedir. Bu nedenle Danimarka’ya kısa süreli seyahat etmek isteyen kişiler vize işlemlerini yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapmalıdır. 

Vize başvuru merkezi ile gerekli evraklar başvuru formlarıyla beraber eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmaktadır. Danimarka vize başvurusu yapılmak istenildiğinde profesyonel bir şekilde destek olunabilmesi ve bu süreçte en kaliteli hizmet için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Danimarka Vize Randevusu  

Danimarka ülkesine ziyaret etmeyen isteyen seyahat severlerin bilmesi gereken bazı hususlar vardır. Danimarka vize randevusu işlemleri için yetkin firma ile ve işlem takibini sorunsuz yapan bir firmadan destek almanız son derece önemlidir. Sürecin hatasız ve eksiksiz olması vize sonucunuzu doğrudan etkilemektedir. Aynı zamanda alacağınız randevu gününü dikkatli seçmelisiniz. Seyahat edeceğiniz zamandan haftalar öncesinden randevusu almakta yarar vardır. Randevu süreci bazı sebeplerden dolayı uzayabilir ve seyahat gününü kaçırmanıza sebebiyet verebilir.

Danimarka Vize  

Danimarka ülkesine yapacağınız seyahat için bilmeniz gereken bazı prosedürler vardır. Danimarka vize işlemleri bu prosedürler doğrultusunda ilerlemektedir. Vize işlemlerinizin eksiksiz ve hatasız olması vize sonucunuz doğrudan etkileyen bir faktördür. Bu doğrultuda konsolosluğun yetkin kıldığı bir seyahat acente şirketiyle anlaşmanız yerinde bir karar olacaktır. İşinde uzman firmamız vize talebinizi sorunsuz yerinde getirecektir. 

Danimarka vize işlemleri için kullandığınız pasaportun 10 yıldan eski olmaması vize başvurunuz için önemli bir kuraldır. Bunun yanında pasaportunuzun yırtılmamış ve yıpranmamış olması üzerinde fotoğrafta yüzünüzün net bir şekilde görülüyor olması önemli kıstaslar arasındadır Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Başvuru süreciniz doğru yönetilmesi oldukça önemli bir faktördür. Firmanızın önceliği de bu şekildedir.

Danimarka Vize Başvuru Merkezi  

Danimarka ülkesine seyahat etme kararı alma seyahat sever için bilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu noktalar arasında Danimarka vize başvuru merkezi hususunun son derece dikkatli karar vermek olduğunu bilmektir. Başvuru merkezler sayesinde başvurunuzun sorunsuz da geçebilir sürecin uzamasına neden de olabilir. Bu bağlamda başvuru merkezinin önemi oldukça fazladır.

Firmamızı bu önemin farkında olup siz değerli müşteri için gerekli olan her adımı sorunsuz halletmektedir. Bu sayede rahat bir başvuru süreci yaşamanıza neden olacaktır.  
Danimarka başvuru merkezi sizin adınıza vize başvurunuzu yapmaktadır. Konsolosluğun gerekli gördüğü güncel belgeleri takip eder ve sizi bilgilendirir. Ayrıca zamandan tasarruf elde etmenizi de sağlamış olur.  

Danimarka Vize Çeşitleri  

Danimarka vizesi almanız için Schengen vizesi almanız gerekiyor. Danimarka Konsolosluğu tarafından hazırlanan vizeler,  seyahat amacınıza uyan vize çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Vize başvuruların da doğru bilgiler paylaşılmalı ve seyahat amacınıza uygun Danimarka vize çeşitleri ile başvuru yapılmalıdır. Seyahat amacınıza uygun başvuru yapılmadığı takdir de vize reddi gerçekleşebilir.  Danimarka vize çeşitleri şu şekildedir: 

Danimarka Aile Akraba Ziyareti Vizesi:  Davetiye olması zorunludur. Davet eden kişinin kimlik bilgiler ve adres bilgileri alınır. 
Danimarka Turistlik Vize: Gezi veya tatil amaçlı gidilecek kısa süreli vize türüdür. 
Danimarka Ticari Vize: İş, toplantı, konferans gibi resmi iş bağları ile Danimarka‘ya gidecek olan vatandaşın alması gereken vize türüdür. 

Danimarka Ticari Vize

Danimarka ticari vize, resmi iş bağlantıları olan vatandaşların iş amacıyla Danimarka‘ya gideceğini gösteren vize türüdür. Vize türleri seyahat amacına göre evraklarda değişiklik gösterir. Danimarka ticari vize için gerekli evraklar şu şekildedir: 

Danimarka vize başvuru formu: Eksiksiz ve güncel bilgilerle form doldurulur. 
Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf olmalıdır. 
Pasaport: Yıpranmış ya da eski olmamalı ve en az 3 ay geçerliliğini korumalıdır. 
Nüfus Kağıdı Nüshası Ön ve arka yüzünün nüshası olmalı 
Maaş Bordrosu: Hesap hareketlerinde aktifliğin açık olması ve en az 3000 bin TL banka hesabında bulunması gerekiyor. 
Dilekçe:  Danimarka ticari vize almak isteyen vatandaşların emekli, işveren ya da devlet dairesine çalışan ise seyahat evrakların da farklı ek bilgiler de istenebilir. 
Şirket Bilgileri: Faaliyet belgesi, İmza sirküleri, Vergi levhası, Ticaret sicil gazetesi 
Şirkette Çalıştığını Gösteren Belgeler:  Kişinin çalıştığına dair resmi evrak bilgileri gerekir. 
Danimarka ticari vize reddi olmaması için evrakların istenildiği şekilde hazırlanıp doğru bir şekilde doldurulmalıdır. 

Danimarka Turistik Vize 

Danimarka konsolosluğu tarafından istenmekte olan Danimarka turistik vize, gezi veya tatil amaçlı gidilecek kısa süreli vize türüdür. Danimarka turistik vize Schengen vize kategorisindedir.  Turistik vize için gerekli evraklar şu şekildedir: 

Danimarka Vize Başvuru Formu: İstenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmalı. 
Pasaport: 2 sayfa boş olmalı ve pasaport’ un yıpranmaması gerekiyor. 
Nüfus Kağıdı Nüshası: Ön ve arka yüzünün nüshası vize için gereklidir. 
Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf 35*45mm ölçülerinde olmalı. 
Dilekçe: Danimarka turistik vize için yazılan dilekçe Konsolosluk tarafından değerlendirilir. 
Hesap Dökümü: 3 aylık aktif maaş bordoları dökümü  
Ek olarak istenilen belgeler de Emekli, Memur, Öğrenci, Çiftçi ise belgeler de farklılık gösterecektir. Vatandaş bunlara göre başvuru yapmalıdır.

Danimarka Aile Ziyareti Vizesi 

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının Danimarka’daki aile veya akrabaları ziyaret etmek maksadıyla almaları gerekli olan vizedir. Danimarka aile ziyareti vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin pasaportlarının kabul edilmesi için; Danimarka ziyareti için öngörülen dönüş tarihinden sonra en az üç ay geçerlilik süresi olması, on seneden eski tarihli ve deforme-yırtık olmaması gereklidir. Pasaporta vize basılabilmesi için en az iki boş sayfaya sahip olmayan ve ekli sayfalı olanların başvurusu kabul edilmemektedir.

Kızlık soyadı ile çıkartılmış pasaportlar, kişi evlendikten sonra geçerliliğini yitirir. Danimarka Konsolosluğu başvuruda, pasaportun istenilen şartlardan birine sahip olmaması durumunda başvurunun yeni pasaportla tekrardan yapılmasını talep etmektedir.  
Danimarka aile ziyareti vizesi için pasaportun, A4 boyutlu renkli fotokopisi (işlem gören sayfaların hepsinin) eğer var ise; eski pasaportlarında fotokopileri ile beraber müracaat dosyasında sunulması gerekmektedir. 

Danimarka Arkadaş Ziyareti Vizesi 

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının Danimarka’daki arkadaşlarını ziyaret etmek maksadıyla almaları gerekli olan vize türüdür. Danimarka arkadaş ziyareti vizesi için teslim edilmesi gereken belgeler arasında başvuru sahibine yazılmış olan ve Danimarka’dan gelen davetiye, mail veya fax davet eden kişinin kişisel bilgileri ile beraber iletişim bilgileri, davet ettiği kişi ile akrabalık derecesi veya aile bağlarının bulunduğuna dair belge, davet edilen kişi hakkında detaylı bilgi, ziyaret tarihleri, ziyaretin sebebi, ziyaretin amacı, ziyaretin nedeni, konaklama bilgisini (açık adresi ile beraber),  seyahat ve konaklama giderlerinin karşılanacağına dair bilgiler yer almalıdır. 

Davet eden kişinin pasaport fotokopisi veya oturum izni fotokopisi de gerekli belgeler arasındadır. Danimarka arkadaş ziyareti vizesi için başvuru sahibi sözlüsünü, nişanlısını, kız arkadaşını veya erkek arkadaşını ziyaret ediyorsa; mutlaka fotoğraf eklenmelidir. Danimarka arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunan kişi emekli ise; emekli maaşının son üç aylık maaşının banka tarafından dökümlü belgesi ve emeklilik kartı gösterilmelidir. 

Danimarka Vize Şartları 

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının Danimarka’yı ziyaret etmek maksadıyla sahip olması gereken Danimarka vize şartları şöyledir: 
1.Pasaport:Danimarka vize işlemlerinde son on yıl içinde alınmış bordo pasaportunuzun seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az üç ay geçerliliği olması gereklidir. Vizenizin işlenebilmesi için pasaportunuzda en az iki boş sayfa bulunmalıdır. Eski, yıpranmış ve sayfası bulunmayan pasaportlarınızı başvurudan önce yenilemenizi öneririz. 
2.İki adet biometrik fotoğraf: Son altı ay içerisinde çekilmiş olan fotoğrafınızın arka fonu beyaz olmalıdır. Fotoğrafta vize sahibinin yüzü, çenesi, alnı, burnu, gözleri, kaşları ve ağzı net bir şekilde görülmelidir.  
3. Nüfus cüzdanı fotokopisi:Nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzünün fotokopisini başvuru dosyanızda mutlaka bulunmalıdır. Ayrıca yeni çipli kimlik başvurusu yaptıysanız ancak yeni kimliğiniz Danimarka vize başvurusu sırasında elinize ulaşmadıysa Nüfus Müdürlüğünden alacağınız geçici kimlik belgesinin fotokopisini Danimarka vize başvuru dosyanızda bulunmalıdır. 
4.Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği Nüfus Müdürlüklerinden alınmış olmalıdır. E- devlet şifresiyle edinilmiş belgeler kesinlikle kabul edilmemektedir.  
5.Banka hesap dökümü: Vize başvurusunda bulunacak kişi var ise kendi adına açılmış şahsi banka hesap dökümlerini veya aile ortak banka hesap dökümlerini sunmalıdır.  

Danimarka vize şartları arasında belgelerin tam teslimi çok önemlidir. Bu belgeler ile birlikte başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması ve imzalanması gereken Danimarka Vizesi Başvuru Formu da mutlaka hazırlanmalıdır. Başvuru Formu olmayan başvurular kesinlikle kabul edilmez. Son olarak Danimarka vizesi için gerekli evraklar güncel durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Danimarka Vizesi Hangi İllerden Alınır? 

İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta gibi illerde bulunan merkezlerimizden vize başvurularınızı yapabilirsiniz. 

Danimarka vizesi hangi illerden alınır? Sorusuna cevap olarak tüm illerimizden vize alınabileceğini unutmayınız. Bulunduğunuz şehre göre başvurularınız firmamız tarafından yetkili konsolosluklara iletilir. 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? 

Danimarka seyahatlerinizi ve yolculuklarınızı nasıl yapabileceğiniz öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Danimarka vizesi nasıl alınır? Sorusuna bakıldığı zaman vize alım işlemleri için sizden istenilen tüm bilgi ve belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir.  Bu sayede vize alım işlemlerinizde sorun yaşama ihtimaliniz ortadan kalkar.  

Danimarka vizesi nasıl alınır? Sorusuna ayrıntılı bir cevap vermek gerekirse belgeleriniz hazır olduğu taktirde vize alımı için,  gerekli olan belgeleri teslim alan yetkililerin bulunduğu Danimarka Konsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekmektedir.  Danimarka Konsolosluğu’nun tatil günlerini ve yoğunluk günlerini iyi bilirseniz işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Danimarka Konsolosluğu sizlere gerekli bilgileri ayrıntılı bir şekilde aktaracaktır. 

Danimarka Vize Randevusu Nasıl Alınır? 

Danimarka vizesi alabilmeniz için Danimarka konsolosluğundan randevu alarak parmak izi vermeniz gerekmektedir.  Danimarka vize randevusu nasıl alınır? Sorusu Danimarka’ya gitmek isteyenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Danimarka seyahatinizde randevu almak için Danimarka Konsolosluğu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Her seyahat türü için ayrı randevu oluşturulmaktadır ve randevular e-mail yoluyla bildirilmektedir. 

Danimarka vize randevusu nasıl alınır? Sorusuna sizlere ayrıntılı destek vermek için buradayız. Danimarka vize başvurusu sürecindeki adımları doğru bir şekilde takip edip evraklarınızı eksiksiz doldurmanız çok önemlidir. Eksik evraklar veya hatalı doldurulan evraklar vizenizin reddedilmesine sebep olacaktır.  Bu konuda her zaman sizlere destek vererek en iyi hizmeti sunma çabasındayız.

Danimarka Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Danimarka, bir diğer adıyla Danimarka Krallığı Kuzey Avrupa’da İskandinavya’da bulunmaktadır. Başkenti Kopenhag olan ülke, 26 Schengen ülkesinden biridir. Danimarka’yı ziyaret edecek olan kişilerin öncelikle Danimarka Konsolosluğuna veya temsilciliklere başvurmaları gerekmektedir. Danimarka vize başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna ayrıntılı cevap vermek gerekirse T.C. vatandaşıysanız eğer Danimarka Ankara Büyükelçiliğine veya konsolosluk tarafından görevlendirilmiş olan seyahat acenteleri aracılığıyla veya vize merkezleri tarafından başvurularınız yapılmaktadır.

Seyahatiniz kısa süreli de olsa uzun süreli de olsa vize almak zorundasınız. Danimarka vizesi başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna cevaben gerekli olan evraklar; Pasaport, kimlik, fotoğraf, finansal durumunuzu gösteren belge ve geziye gidiş amacınız belirtilerek başvuruda bulunabilirsiniz.

En Kolay Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? 

En kolay Danimarka vizesi nasıl alınır? Sorusunu merak edenler için yazımızda açıkladık. Gerekli olan evrakların Danimarka konsolosluğuna ulaştırılmasıyla süreç başlar. Eğer evraklarınız eksiksiz bir şekilde ise süreciniz aksamadan ilerler. Vizenin ortalama verilme süresi 7 ile 10 gün arasında değişmektedir. Tabi bu süreci daha fazla hızlandırmak istiyorsanız süreç içerisindeyken vize için belirlenen ücretini biraz daha fazla ödeyerek makbuz karşılığında hızlandırma imkanına da sahipsiniz.

En kolay şekilde Danimarka vizesi alabilmek için evrakları bir ay öncesinden hazırlamanız işlemleri hızlandırır. Vize alım sürecinde tüm belgeleriniz titizlikle incelenir. Eksik belge bulunmaması dahilinde işlemleriniz kolay bir şekilde hallolmak tadır. En kolay Danimarka vizesi nasıl alınır? Sorusuna en net cevabı bulmanız için vize başvurusunda bulunan kişilerin tatil günlerini ve bayram tatillerini göz önünde bulundurması gereklidir. 

Danimarka Schengen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Danimarka Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler ise, evrakların eksiksiz şekilde hazırlanması ve size e –mail üzerinden verilmiş olunan randevu saatine riayet ederek işlemleriniz gerçekleşmesidir. Danimarka Vizesi Randevu aldığınız zaman ile bilet alımınızı ve otel rezervasyonlarınızı ona göre ayarlamanız gerekmektedir.

Aksi takdirde vize başvurusunda karşılaşmış olduğunuz bir sorun maddi kayıplara ve zaman kaybına yol açabilmektedir. Vize başvurusunda bulunurken bir ay öncesinde bu işlemlere başlamanız herhangi bir aksilikte telafi süreci yaratabilsin. Danimarka Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ülkeye gidiş amacınızın belirtilmesi de yer almaktadır. Dolayısıyla işlemlere başvururken de tatil günlerine dikkat ederseniz bu süreçte herhangi bir sorun ile karşılaşmanız mümkün olacaktır. 

Danimarka Schengen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar 

 Danimarka Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kuralları şöyle sıralarsak eğer; 
 . Ziyaret nedenimizi net bir şekilde konsolosluğa belirtmiş olmanız gerekmektedir. 
. Sizden istenmiş olan evrakları eksiksiz şekilde konsolosluğa iletmiş olmalısınız. 
. Banka hesabınızda belli bir birikiminizin olması gerekmektedir. 
. Seyahatinizi belirlerken vize işlemlerini düşünerek hareket etmelisiniz. 
. Aracı şirketlere zorda kalmadığınız müddetçe başvurmayın. Konsolosluğa kendiniz giderek başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz.  
.  Pasaportunuzun güncel olması gerekmektedir. 
.  Fotoğrafınızın son 3 ay içerisinde çekilmiş olması ve biyometrik şekilde olması gerekmektedir. 
Danimarka Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kuralları eksiksiz şekilde yerine getirdiğiniz takdirde vize sürecinde sıkıntı yaşamazsınız.

Danimarka İşçi Vizesi  

Danimarka işçi vizesi için T.C. vatandaşı olan kişinin Danimarka’da aktif halde bulunan bir şirketle iş sözleşmesinin bulunması gereklidir. Danimarka’ya gitmeden evvel izin kartı çıkarmış olmaları ve çalışacakları şirkete bağlı olarak eğer iş 3 aydan uzun sürecek ise oturma izni çıkartması lazımdır. Üç aydan fazla oturacak ise hem çalışma izni hem de oturum izni alabilmek için başvuru yapması zorunludur. 

Danimarka işçi vizesi için başvuru formu (size davet gönderecek olan şirket bilgileri), yakın bir zamanda çekilmiş olan fotoğraf, son 10 yıl içerisinde alınmış pasaport, nüfus kağıdı, eğitim durumunuz, dil kursuna katılmış olanların belgelerinin aslı ve fotokopisi konsolosluğa verilmelidir. 

Danimarka Ulusal Vize 

Danimarka ulusal vize için seyahat amacınıza uygun olarak konsolosluğa başvurduğunuz takdirde işlemleriniz yürürlüğe konulacaktır. Ulusal vize alabilmek için öncelikle başvuru formunuz ve sizlere bildirilen gerekli evraklarla başvurunuzu konsolosluklara veya aracı şirketlerle yapabilirsiniz. Daha önce alınmış bir ulusal vizeniz yoksa eğer VIS prosedürü dahilinde parmak izi uygulamasıyla işlemleriniz gerçekleşmektedir. Başvuru yapan kişi için belirlenen gün ve saatte başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir.

İşlemlerinizin aksamadan ilerlemesi için başvurunuzu bir ay önceden yapmanız olası bir aksamayı önleyecektir. Danimarka ulusal vize süresi için cevap vermek gerekirse tüm evrak teslimlerinden sonra 3 ile 10 gün arasında vize işlemleriniz sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluk ek evrak isterse veya başvuruyu yapan kişiyi mülakata çağırırsa bu süre 14 ile 21 gün arasında değişmektedir. 

Danimarka Oturum Vizesi 

Danimarka’ya seyahat etmek amacıyla değil de yaşamak amacıyla gitmek istiyorsanız oturma iznine ihtiyacınız olacaktır. Oturum izni almadığınızda seyahat süreniz biter bitmez geri dönmeniz gerekir. Danimarka oturum vizesi alabilmeniz için de birçok prosedür bulunur. Gerekli evrakları konsolosluklardan ayrıntılı bir şekilde öğrendikten sonra oturum vizeniz için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu prosedürlerin neler olduğunu ayrıntılı bir şekilde firmamızdan öğrenebilirsiniz. 

Danimarka oturum vizesi için evraklarınızın eksiksiz ve tam bir şekilde konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgeye sahip olduğunuzda Danimarka’da yaşama imkanı bulmuş olursunuz. Firmamız oturum izni alabilmeniz için gerekli bilgileri size ayrıntılı bir şekilde aktaracaktır. Size atanan danışmanlarımız merak ettiğiniz tüm sorulara cevap verecektir. 

Danimarka Çalışma Vizesi 

Danimarka’ya gitme sebepleri farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeplere göre ayrı vize türleri de bulunmaktadır.  Vize türünüzü doğru bir şekilde belirtmeniz vizenizin olumlu olması için önemlidir. Danimarka çalışma vizesi alabilmeniz için Danimarka’ya iş amaçlı gitmeniz gerekmektedir. İş amaçlı gittiğinizi de bazı belgelerle net bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Danimarka çalışma vizesi almak isteyenler bu vizeyi alabilmek için çalışacakları kurumdan davetiye veya ek belge almalıdır.

Şuan da bir işte çalışıyorsanız ve iş yeri Danimarka’ya gönderiyorsa o zamanda çalıştığınız iş yerden gerekli evrakları almanız gerekmektedir.  Tüm bunların yerine getirilmesi sonucu çalışma vizesi almaya hak kazanmış olacaksınız. Firmamız çalışma vizesi almanız için yıllardır profesyonel olarak hizmet vermektedir. 

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi 

Danimarka’daki ailenizden ayrı bir şekilde Türkiye’de yaşıyorsanız bir araya gelmek için aile birleşimi vizesi almanız gerekecektir. Danimarka aile birleşimi vizesi alabilmeniz için aile bağlarını kanıtlar belgeler sunmalısınız. Örneğin; nikah cüzdanı bunlar arasında en önemlisi kabul edilir. Bunun yanında başka ek evraklar da sunmanız gerekebilir. Aile birleşimi yapabilmeniz için evraklarınızın tam ve eksiksiz olması şarttır. 

Danimarka aile birleşimi vizesi almak isteyenler firmamızdan her saniye yardım talebinde bulunabilirler.  Firmamız sizlere en doğru bilgileri ve en güncel bilgileri aktararak sürecinizin daha sağlam ve hızlı olmasını sağlayacaktır. Vizenizin olumlu olmasını istiyorsanız firmamızın danışmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz. Firmamız yıllardır vize alanında profesyonel hizmetler vererek müşterilerinden tam not almıştır.

Danimarka Göçmenlik Vizesi  

Hayatını Danimarka’ geçirmek isteyen Türkiye vatandaşlarının bilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Danimarka göçmenlik vizesi de bu önemli hususlardan biridir. Bu vize doğrultuda Danimarka ‘da yaşayabilirsiniz. Göçmenlik vizesi ile Danimarka’ da oturma imkanı bulabilirsiniz. Ama bu vize türü için de öncelikle Danimarka ülkesinde bir işe sahip olmanız gerekir.
  
Danimarka göçmenlik vizesi hususunda firmamız yolcuların her zaman yanında olup destek sağlamaktadır. Danimarka ülkesinde bir iş bulmanız vize başvurunuzu ciddi oranda etkileyecek bir faktördür. Çalışacağınız firmadan alacağınız bir davetiye mektubuna ihtiyacınız olacaktır. Bu göçmenlik vizesi belge ve evraklar arasında bulunması gereken dosyanın içinde yer almalıdır. Göçmenlik vizesi hakkında merak ettiğiniz ne varsa firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.  

Danimarka Vize Evrakları 

Bir Schengen ülkesine mensup Danimarka ülkesi vizesi almak için öncelikle Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Bu da Danimarka vize evrakları kısmında bilmeniz gereken önemli unsurlardan biridir. Schengen vizesinin özelliği bu vize türüne sahip olan ülkelere rahatlıkla girip çıkma imkanı taşır. Ama önemli bir hususu ise bu vizeyi hangi ülke için aldıysanız ilk o ülkeyi ziyaret etmek zorundasınız. Dahası en uzun vakti de bu ülkede geçirmelisiniz. Aksi durum fark edilirse zor bir sürece girme iniz muhtemeldir.  

Danimarka vizesi evrakları şunlardır.  
Pasaport  
Başvuru formu ve başvuru dilekçesi  
Biyometrik fotoğrafınız  
Ulaşım bilgileri 

Danimarka Vize Belgeleri 

Danimarka vizesi işlemleri için önemli olan diğer bir adım ise belge takibinin güncel yapılmış olmasıdır. Danimarka vize belgeleri seyahatinizin gerçekleşmesi için mecburi bir adımdır. Herhangi bir belgenin eksik ya da hatalı teslim edilmesi vize sonucunuzun süresini uzatacağı gibi ret cevabı almasına da neden olmaktadır. Seyahat firmamız bu konuda gerekli hassasiyeti en az sizin kadar göstermektedir.

Sizin için atanan danışmanınızın sizden istediği Danimarka vize belgeleri listesini hazırlayıp kargoladığınız sürece işlemini resmiyet kazanmış olacaktır. Seyahat amacınız ile vize türünün uyumlu olmasının önemi aynı zamanda Konsolosluğun başvuru sahibinden talep ettiği belgelere de ilişkilidir. Her bir vize türü için istenilen belgeler arası değişkenlik görülmektedir.

Çalışmayan Kişi İçin Danimarka Vize Evrakları 

Danimarka ‘da seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hayatını bu ülkede devam ettirmesi için belli bir bütçeye ihtiyacı vardır. Hayatlarını sürdürmek için belli bir maliye dekontu gerekmektedir. Çalışmayan kişi İçin Danimarka vize evrakları nelerdir diye merak eden vatandaşlar için firmamız en doğru adrestir. Bu süreçte Konsolosluk ya da Büyükelçilik çalışmayan vatandaşlar için belli kurallar dahilinde hareket etmekledir.
  
Çalışmayan kişi İçin Danimarka vizesi evrakları bilgisine ulaşmak için konsolosluğu güncel olarak takip etmek gerekmektedir. Firmamız bu işlemi sizler adına yapacak olup yükünüzü hafifletecektir. Danimarka vize evrakların eksiksiz ve hatasız doldurulup dosyalanması sürecin en önemli adımlarından biridir. Çalışmayanın vize evrak ve belgelerinde farklılık görülür.  

Ev Hanımı Danimarka Vizesi 

Ev hanımı olan vatandaşlarımızın Danimarka ülkesine vize alma sürecinde bazı belge ve evraklar gerekmektedir. Ev hanımı Danimarka vizesi hakkında merak ettiğiniz ne varsa firmamız bu konuda sizlere destek vermektedir. Vize alma sürecinde maddi imkanlar büyük önem taşır. Konsolosluk başvuru sahibinin ülkede geçimini sağlamayacağına inanıyorsa vize alma sürecini zorlaştırabilir hatta red cevabı ile karşı karşıya bırakabilir.

Bu bağlamda banka hesap ekstresi Konsolosluğun gerekli gördüğü evrak ve belgeler arasında yerini almaktadır. Ev hanımları Danimarka vizesi için gerekli olan evrak ve belgelerin eksiksiz aynı zamanda hatasız olmasın için bir uzman ile yola çıkmanız son derece önem arz eden bir durumdur. Firmamız bu bağlamda destek vermektedir.

Memur İçin Danimarka Vize Evrakları 

Memur İçin vize alma süreci biraz daha rahat geçmektedir. Gerek istenilen belgeler gerek ise de pasaport türü olarak Danimarka ülkesine seyahat edecek vatandaşlarımızın vize süreci diğer vize türlerine göre daha kolay geçmektedir. Memur için Danimarka vize evrakları en çok merak edilen hususlardan biridir. Konsolosluğun gerekli gördüğü bazı belge ve evraklar vize işlemleri sırasında talep edilmektedir.

Memurlar için Danimarka vize evrakları arasında Schengen vizenin evrak bilgisi de bulunmalıdır. Bir Schengen ülkesine mensup olan Danimarka bu vizeye sahip diğer ülkeler ile seyahatin kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Schengen vizesinin tek kuralı seyahatinize vizeyi aldığınız ülkeden başlayıp en uzun süreyi yine bu ülkede geçirmeniz olacaktır.

Çalışan İçin Danimarka Vize Evrakları 

Danimarka’ya hangi amaçla gittiğiniz vize alım sürecinde çok önemlidir.  Çalışan için Danimarka vizesi evrakları içerisinde standart belgelere ek olarak SGK hizmet dökümünü evraklarınızın arasına koymanız gerekmektedir. Bu belgeyle çalıştığınız yeri net bir şekilde belirtmiş olursunuz. Çalışan kişiler çalıştıklarını belli etmek için gerekli belgeleri mutlaka açık ve net bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. 

Çalışan için Danimarka vize evrakları için konsolosluğun belirlemiş olduğu süreci takip etmeniz gerekmektedir. Başvuru sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşamamak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Firmamız en güncel evrak listesini konsolosluklardan öğrenip sizlere aktarır. Evrak eksiğinde vizeniz red yanıtı alabilir ve bu durum sicilinize etki edebilir. 

İşveren İçin Danimarka Vize Evrakları 

İşverenlerin vize başvurusu yapabilmek için finansal durumlarını kanıtlamaları gerekmektedir. Bu vize evrakları içerisinde bulunması gereken en önemli evraktır.  İşveren için Danimarka vizesi evrakları aşamasında özellikle işveren olduğunuzu kanıtlayıcı evraklar kullanmanız gerekmektedir. Konsolosluğun işverenler için belirlediği evrak listesini mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. 

İşveren için Danimarka vize evrakları için işverenlerin vergi levhası da verilmesi gereken belgeler arasında önemli yer tutar. Bu evrakları tam ve eksiksiz sunmanız vizenizin hızlı sonuçlanmasını sağlamaktadır. Vizenizin olumsuz sonuçlanmaması için güncel belgelerin ne olduğunu firmamızdan ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. 

Öğrenci İçin Danimarka Vize Evrakları 

Öğrenciler Danimarka seyahatlerinde bazı evrakları tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlamalıdır. Bu evrakların eksik olması durumunda vizeniz red yanıtı alacaktır. Öğrenci için Danimarka vizesi evrakları noktasında öğrencilerin ıslak imzalı öğrenci belgelerini teslim etmeleri gerekmektedir. Ayrıca Danimarka’da kalacağınız süre zarfında masraflarınızı kimin ödeyeceğini de beyan etmeniz gerekmektedir. Öğrenci için Danimarka vize evrakları konusunda öğrencilerin çok titiz davranması gerekmektedir.

Güncel evrak listesinin konsolosluklardan ayrıntılı bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Bu noktada firmamız her türlü vize işlemlerine yardımcı olup vizenizin olumlu olma şansını arttıracaktır. Kafanıza takılan soruları danışmanlarımızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Firmamız bu alanda yıllardır eksiksiz hizmet sunmaktadır. 

Çiftçi İçin Danimarka Vize Evrakları 

Çiftçilerin Danimarka vizesi başvuruları yapacakları sırada bu vize başvurularını yapabilmeleri için mutlaka başvuruları sırasında çiftçi olduklarını göstermeleri görmektedir. Çiftçiler için Danimarka vize evrakları arasında yer alan bu evraklara baktığımız zaman bu evrakların arasında mutlaka ziraat odasından çiftçi kayıt belgesini alıp göstermeniz gerekmektedir. 

Bu belge sayesinde işlemleriniz daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Çiftçiler için Danimarka vizesi evrakları sunmak isteyen kişilerin konsolosluklardan randevu alınması gerekmektedir. Sonrasında bu belgelerin hepsini Danimarka konsolosluğuna sunmanız gerekmektedir. Firmamız sizlere en iyi bir şekilde hizmet vermeye özen gösterecektir. Sizlerin kesinlikle mağdur olmaması için çalışmaya devam etmektedir. 

Danimarka Büyükelçiliği Vize 

Danimarka Büyükelçiliği bazı yetki ve görevlere sahiptir bu görev ve yetkiler sürecin işleyişinde önemli bir rol oynamaktadır. Danimarka Büyükelçiliği vize işlemleri arasında gerekli gördüğü sürece ek belge talep etme hakkına sahiptir. Bunun yanında yine gerekli gördüğü takdirde sürenin uzatılmasına ve başvuru sahibin kapsamlıca araştırılmaya ihtiyaç duyabilir ve bunu talep edebilir.

Aynı zamanda vize başvuru sırasında gerekli belge ve evrakların neler olduğu da Danimarka Büyükelçiliği vize işlemleri için büyükelçiliğinin görevleri arasındadır. Daha sonra teslim edilen bu belgelerin doğruluğunun ve hatasız oluşunun kontrolü Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Saptanılan hatalar için de gerekli işlem başlatmalıdır. Dilerseniz firmanız sizler adına tüm bu işlemleri sürdürebilmektedir.  

Danimarka Konsolosluğu vize  

Danimarka Konsolosluğu vize işlemleri evresinde son karar merciidir. Vize başvurularınız için yapmanız gereken ilk şey Danimarka Konsolosluğundan vize için randevu almanızdır. Bu süreçte vize işlemlerinde uzman firmamızdan destek alabilirsiniz. Bu sayede vize başvurunuzu sizin adınıza firmamız gerçekleştirir.  

Danimarka Konsolosluğu vize sürecinde oldukça hassas bir tutum takınmaktadır. Bu bağlamda vizeniz için gerekli belge ve evrakları doğru bir şekilde tamamlamalısınız. Hizmet Pasaportu sahipleri, Hususi Pasaport sahipleri, Diplomatik Pasaport sahipleri vize alma işlemleri için başvuruda bulunmalarına gerek yoktur. Anlaşma gereği Umuma mahsus Bordo Pasaport sahipleri vize işlemleri için aynı muaflık söz konusu değildir. Başvurularınız Konsolosluğun yoğunluğuna ve tatil günlerine göre en kısa sürede açıklanır.

Danimarka Konsolosluklar ve Adresleri 

Danimarka’ya gidebilmeniz için Danimarka Konsolosluğu’nun belirtmiş olduğu prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Danimarka konsolosluklar ve adresleri konusunda ayrıntılı bilgiyi firmamızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.  Vize almak isteyenler Danimarka Konsolosluğu’na evraklarını tam ve eksik bir şekilde teslim etmek zorundadır. 

Danimarka konsolosluklar ve adresleri hakkında detaylı bilgileri aldıktan sonra randevu sürecini tamamlamanız gerekecektir. Randevularınızın gün ve saati sizlere e-mail yoluyla bildirilecektir. Bu randevu gün ve saatine kişisel olarak tam vaktinde gitmeniz gerekmektedir. Tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirirseniz vizeniz ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanır. En güncel bilgiler için firmamızla irtibata geçebilirsiniz ve bu sayede işlemlerinizin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.  

Danimarka Vizesi Dilekçe Örneği 

Danimarka vizesi alabilmeniz için başvuru evraklarınızın arasında dilekçenizin de bulunması gerekmektedir. Danimarka vize dilekçe örneği içerisinde yazacağınız bilgilerin tam ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. En güncel bilgileri firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz. Danimarka vize dilekçe örneği vize başvurunuzun önemli bir ayağını oluşturur.

Dilekçenizde Danimarka’ya hangi amaçla gittiğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bu amaç doğrultusunda vize formunuzla örtüşen bilgiler yazmanız çok önemlidir. Ayrıca dilekçenizde kaç günlüğüne Danimarka’ya seyahat edeceğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Dilekçe örneğini almak isterseniz firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Firmamız dilekçenizin nasıl doldurulacağı hususunda sizlere yardımcı olacaktır. Dilekçenizde her yerde kullandığınız ıslak imzanızın olmasına da çok dikkat etmelisiniz.

Danimarka Vize Başvuru Formu 

Danimarka vizesi için talep edilen bazı belge ve evraklar vardır. Bu belge ve evrakların içinden Danimarka vize başvuru formu oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu form başvurunuzu resmileştiren bir adımdır. Aynı zamanda başvuru sahibi hakkında en ayrıntılı bilgi veren bir evraktır. Bu evrakta yapılan hata ya da eksiklik vize başvurunuzu olumsuz etkileyecektir. Hatta vizenin reddine yol açacaktır. 

Danimarka vize başvuru formu için firmamızla iletişime geçtiğinizde bu formu sizler adına doldurma imkanı ile karşı karşıya geleceksiniz. Böyle bir kolaylık ile vize işlemlerinizi riske atmamış olacaksınız. Bu formun hatasız doldurulması Konsolosluğun önem verdiği bir noktadır. 

Danimarka Vizesi Redde İtiraz 

Danimarka seyahatiniz için vize başvurusunda bulundunuz ve bu başvurunuz reddedildi. Bu süreçte firmamız işbirliği yapıp bu redde itiraz edebilme şansınız mevcuttur. Sebeplerini de içeren doğru bir dilekçe yazımı ile Danimarka vizesi reddi  itirazda bulunabilirsiniz. Dilekçenin kurallar uygun bir şekilde yazılması için alanında uzman ve profesyonel ekibiyle çalışan firmanız ile iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka vizesi reddi itiraz için yazılan dilekçe kabul edildiği takdirde başvuru süreciniz için firmamız sizlere yardımcı olacaktır. Vize alma sürecinde reddedilmenin sıklık ile  yaşandığını unutmamak gerekmektedir. Bu konuda yolcularına destek firmamızdan gelmektedir. İtiraz edebilme imkanını doğru gerekçeler ile yazmalısınız. Vize başvurusunda bulunan başvuru sahibinin reddedilme ihtimalini unutmaması gerekmektedir.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? 

Danimarka vizesi için başvuru Konsolosluk ya da vize merkezleri tarafından yapılmaktadır. Danimarka vizesi kaç günde sonuçlar? Sorusu en merak edilen soruların başında gelmektedir. Bu soru için net bir cevap vermek mümkün değildir. Bu süreç için değişkenler söz konusudur. Başvuru sahibinin mesleki ve maddi durumu sürecin seyrini değişecektir.

Aynı zamanda başvuru sahibinin eksik ya da belge ve evrak teslimiyeti süreci olumsuz yönde değiştirecektir. Süreçte değişime neden olan diğer bir unsur ise Konsolosluk gerekli gördüğü durumda ek belge ya da evrak talebinde bulunabilir. Danimarka vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusuna doğru cevap verebilmemiz için eksik belge ve yoğunluk günlerini detaylı bilmemiz gerekmektedir. Ayrıntılı bilgileri firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Danimarka vize işlemleri için konsolosluğun yetkin kıldığı vize merkezleri ile yapılmaktadır. Bunun için de en doğru adres olan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Danimarka vizesi kaç günde çıkar? Diye merak eden seyahat severler için işte cevap şöyledir: Danimarka vizesinin çıkış süresi değişkenlik gösterebilir.  

Danimarka vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabı başvuru sahibinin gerekli belge ve evrakların teslimiyetine bağlıdır. Aynı zamanda Konsolosluğun başvuru sürecinde iş yoğunluğunun olup olmayışı da büyük bir etken konumundadır. Başvurunuz da resmi bayram ve tatil günlerine geldiğinde sürecin uzaması söz konusudur. Ama ortalama ile 5 ile 10 iş günü arasında açıklanır.

Danimarka Vize Ücreti 

Danimarka ülkesine ziyarette bulunmak isteyen yolcunun öncelikle bir vize başvuru merkezi ile anlaşması gerekmektedir. Konsolosluğun da Danimarka vize ücreti kapsamında başvuru sahiplerinden bir miktar talep etmektedir. Bu talep edilen ücret ödendiğinde dekontunu da Danimarka vize evrakları arasına yerleştirmekte fayda vardır.  

Danimarka vize ücreti yapacağınız seyahat türüne göre değişiklik göstermektedir. Yani seyahat amacınız hangi yönde ise seçmiş olduğunuz vize türünün de ücreti o yönde değişim göstermektedir. Bu bağlama belirlemeniz gereken ilk şey seyahatiniz türünüzdür. Vize için ücretler Konsolosluk tarafından güncel olarak her dönem olarak belirlenmektedir. Bunun takibini iyi yapmanız gerekmektedir. Bütçe ayarlanması seyahatler için son derece önemli bir unsur halindedir. 

Danimarka Vize Fiyatları 

Yurt dışı seyahatlerinde bütçe oldukça önemli bir unsurdur. Danimarka vize fiyatları belli dönemlerde güncel olarak belirlenmektedir. Bütçenizi ayarlama hususunda bu fiyatları takip etmelisiniz. Danimarka vize fiyatları için firmamızla iletişime geçtiğiniz sürece en güncel bilgilere ulaşacağız anlamına gelmektedir. Vize işlemleri sırasında güncel kalmak ve sürekli takip etmek zor iştir.

Firmamız bu yükü omuzlarınızdan seve seve almakta olup işlem takibinizi de en profesyonel bir şekilde yürütmektedir. Vize fiyatlarının yanında süreç ile ilgili bilgi almak isteyen yolcular da firmamızın arayabilir dilediği zaman irtibata geçebilmektedir. 7/24 hizmet veren bir seyahat acente şirketiyiz. Vize ücretiniz vize türüne ve kalacağınız süreye göre değişim göstermektedir. 

Vfs Global Danimarka Vizesi 

Schengen vizesi, Schengen bölgesinde bulunan tüm ülkelerin kendi aralarında vizesiz seyahat etme avantajı sunan bir vize türüdür. Vfs Global Danimarka vizesi alınması büyük bir kolaylık sağlayan noktalar arasındadır. Bu teknolojik alt yapının dünya çapında önemli bir yere sahip olduğunu ve dünya çapında hizmet verdiğini unutmamak gerekir.  

Vfs Global Danimarka vizesi vize işlemlerinizde büyük kolaylık sağlayan teknolojik alt yapıdır. Vize sürecinde işlemlerinizin doğru bir şekilde yerine getirmeniz vize sonucunuzu doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Bu bağlamda profesyonel bir yardım almakta fayda vardır.

Sosyal Medya

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu