Skip to content

Gabon Vize Başvuru Şartları 2022

Gabon Vizesi

Gabon Vize Başvuru Şartları 2022 Gabon vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahatlerinin öncesinde almakla yükümlü oldukları vizedir. Diplomatik pasaporta sahibi kişiler için Gabon’a girişlerde vize uygulaması mevcut değildir. Ancak hizmet pasaportu, umuma mahsus pasaport ve yeşil pasaport sahipleri bu ülkeye yapacakları seyahatlerde vize almak zorundadır. Gabon vizesi başvuruları almak ve bu başvurulara onay vermek ile yetkili olan kurum Gabon Büyükelçiliği’dir. Bunun dışında farklı şehirlerde yer alan konsolosluk birimlerinin vize işlemi yapma yetkisi bulunmamaktadır.

Ayrıca Gabon Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olan vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile de başvuru yapma olanağı vardır. Vize başvurularında sunmuş oldukları kolaylaştırıcı hizmetler sayesinde vize başvuru merkezleri son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir.

Gabon Vize İşlemleri


Türkiye ile Gabon arasında yapılan ikili anlaşmalar doğrultusunda iki ülke arasında karşılıklı olarak vize uygulaması yapılmaktadır. Vize uygulamalarında ülkeler tarafından belirlenmiş olan prosedürlerin takip edilmesi gereklidir. Gabon vize işlemleri için de aynı durum söz konusudur. Gabon Devleti tarafından belirlenmiş ve uygulanması için Gabon Büyükelçiliği’ne yetki verilmiş olan kurallar doğrultusunda bu ülkenin vizesine sahip olmak olanaklıdır.

Gabon için vize almak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken şey Gabon vizesi başvuru formu doldurmalarıdır. Bu forma doğrudan büyükelçilikten ya da büyükelçiliğin internet sitesinden ulaşım sağlamak mümkündür. Bunun dışında yerine getirilmesi gereken bir dizi sorumluluk daha vardır. Gabon vizesi işlemleri için yerine getirilmesi gereken şartlar ile ilgili olarak vize danışmanlık merkezimizle görüşebilir ve dilerseniz bu konuda bizden hizmet alabilirsiniz.

Gabon Vize Başvurusu

Gabon vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle hangi amaçla bu ülkeye gideceğini belirlemelidir. Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Gabon’da da vize başvuruları seyahatin niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Eğitim için Gabon’a gitmek isteyenlere eğitim vizesi gerekliyken, ticaret için gidecek olanlara ticari vize gereklidir. Gabon vizesi başvurusu ilk defa başvuru yapacak olan kişiler için birtakım zorluklar barındıran bir işlemdir. Bu yüzden de sürecin uzaması ya da beklenmedik durumlar ile karşılaşılması mümkündür. Ancak bu durumun üstesinden gelebilmek adına alternatif bir yöntemin varlığı da söz konusudur.

Vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile Gabon vize başvurusu yapmak ve sürecin getireceği tüm olumsuzluklara karşı güvence altında olmak mümkündür. Long vize danışmanlık firmamız da bu konuda müşterilerine en kaliteli hizmetleri sunmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilir, vize işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Gabon Vize Randevusu

Büyükelçilikler, vize işlemleri dışında ülkeler arasındaki pek çok diplomatik süreci de yönetmekle yükümlü olduklarından dolayı yoğun bir iş temposuna sahiptir. Bu yoğunluk içerisinde büyükelçilikte vize başvuruları için bir kalabalığın oluşmaması adına Gabon Vize Randevusu sistemi uygulanmaktadır. Gabon için vize almak isteyen kişiler öncelikle Gabon Büyükelçiliği internet sitesinden randevu talebinde bulunmalıdır.

Vize için çok fazla başvuru alan bir ülke olmadığından dolayı, genellikle kolay bir şekilde randevu bulmak mümkündür. Gabon vize randevusu alan kişiler, randevu saatinde ve gününde mutlaka büyükelçilik binasında kendilerinden talep edilen evraklarla birlikte hazır bulunmalıdır. Randevu saatini geçiren kişilerin başvuru yapabilmeleri mümkün değildir.

Gabon Vize

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının son dönemlerde ilgi gösterdikleri ülkelerden biri olan Gabon, diplomatik pasaport sahiplerine 90 güne kadar vize muafiyeti sağlamaktadır. Ancak diplomatik pasaport dışında kalan diğer pasaport türleri için vize uygulaması yapılmaktadır. Gabon vize başvurusu kabul etmek, başvuruları incelemek ve sonuca kavuşturmakla yetkili olan kurum Gabon Ankara Büyükelçiliği’dir.

Büyükelçiliğin internet sitesinde Gabon vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen kişiler vize başvurularını vize danışmanlık merkezleri üzerinden de yapabilirler. Bu merkezler Gabon Büyükelçiliği tarafından başvuru kabul etmekle görevlendirilmiş kurumlardır. Long Vize Danışmanlık merkezi olarak firmamız da Gabon vizesi almak isteyen kişilere ihtiyaç duydukları her aşamada destek sağlamaktadır.

Gabon Vize Başvuru Merkezi

Gabon Vize başvuru merkezi, vize almak üzere farklı ülkelere başvuru yapacak olan kişilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıkların başında zaman tasarrufu gelmektedir. Vize başvurusu için sürecin nasıl işlediğini bilen ve bu konuda deneyimli olan başvuru merkezleri, tüm gereklilikleri kısa süre içerisinde yerine getirerek başvurunun reddedilmesini ya da ek evrak talebi gibi süreci uzatan durumlarla karşılaşılmasını engellemektedir. Bireylerin tek başlarına yaptıkları başvurularda genellikle fazladan zaman kayıpları yaşanmaktadır.

Gabon Vize Başvuru Merkezi Gabon vizesi almak isteyen kişilere sunduğu bir diğer katkı da evrakların hazırlanması aşamasında sağladıkları desteklerdir. Özellikle başvuru formu ve başvuru dilekçesi gibi yabancı dilde hazırlanması gereken formların hazırlanması, başvuru merkezlerinin önemli hizmetleri arasındadır. Firmamız da ilk andan başlamak üzere vize başvurusunun sonuçlandığı son ana kadar müşterilerine ihtiyaç duydukları profesyonel desteği sağlamaktadır.

Gabon Vize Çeşitleri

Vize uygulaması yapan ülkeler, vize verirken ülkeye hangi amaçla seyahat edileceğini göz önünde bulundurarak işlem yapmaktadır. Bu yüzden de vize almak isteyen kişilerin öncelikle seyahat amaçlarını belirlemeleri gereklidir. Gabon vize çeşitleri de oldukça fazladır. Bunların başında ticari ve turistik vizeler gelmektedir. Gabon’da ticari faaliyet yürütmek isteyen kişiler mutlaka ticari vizeye sahip olmalı ve bu vize türünün yeterliliklerini yerine getirmelidir.

Ülkede sadece turistik amaçlarla bulunmak isteyen kişiler ise turistik vizeye başvuru yapmalıdır. Bunun dışında aile ziyareti vizesi, arkadaş ziyareti vizesi, aile birleşimi vizesi, oturum vizesi, vatandaşlık vizesi ve eğitim vizesi gibi farklı Gabon Vize Çeşitlerinden de söz etmek mümkündür. Vize alacak olan kişiler başvuruları esnasında amaçlarını da açıkça belirtmelidir.

Gabon Ticari Vize

Ticari vizeler, neredeyse bütün dünya ülkeleri tarafından uygulanan vize türlerindedir. Gabon ticari vize de bu bağlamda gerekli olan bir vizedir. Gabon’a giderek burada ticari faaliyetler yürütmek, yatırım yapmak ya da iş toplantısına katılmak isteyen kişiler, ticaret vizesine başvurarak onay almalıdır.

Gabon Ticari vize başvurusu esnasında bu kişilerin ayrıca bir de davetiye ve ticaret sicil belgesi ya da vergi levhası ibraz etmeleri gereklidir. Ticari vizeler özel bir vize türü olmasından dolayı bir takım ek evrak ve belgelere de gereksinim duyulmaktadır. Ticari vize başvurusunda gerekli olan evrakların tam listesini öğrenmek ve dilerseniz vize işlemlerinizi başlatmak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Gabon Turistik Vize

Turistik vize, bir ülkede yalnızca turistik amaçlarla bulunmak ve belirli bir süre gezdikten sonra ayrılmak isteyen kişilerin almaları gereken vize türüdür. Gabon turistik vize de bu doğrultuda ülkeye turistik amaçlarla seyahat edecek olan kişilerin gereksinim duyduğu vizedir. Bu vizeye başvuru yapabilmek için gerekli evrakların toplanması ve sonrasında da Gabon Büyükelçiliği’ne fiilen başvuruda bulunulması gereklidir. Ancak fiilen başvuru yapma olanağı olmayan kişiler, vize danışmanlık ve başvuru merkezleri aracılığı ile de bu işlemlerini yapabilmektedir.

Başvuru esnasında oluşabilecek aksaklıklar da göz önüne alınarak vize başvuru işlemleri en az 10 gün önceden yapılmalıdır. Vize danışmanlık merkezleri Gabon turistik vize başvurusu yapmak isteyen kişilere sürecin her aşamasında profesyonel destek sağlamaktadır. Long Vize Turizm firmamız da bu konuda yetkin danışmanları ile ihtiyaç duyulan her anda müşterilerinin yanındadır.

Gabon Aile Ziyareti Vizesi

Gabon Aile ziyareti vizesi, Gabon’da bulunan ailesini ziyaret etmek isteyen kişilerin seyahatlerinden önce almakla yükümlü oldukları vize türüdür. Bu vize türü de özel bir tür olduğu için birtakım ek evrakların ibraz edilmesi gereklidir. Gabon aile ziyareti vizesi almak isteyen kişiler, başvuru evrakları ile birlikte ailesinin Gabon’da olduğuna dair ispatlayıcı belgeleri sunmaları elzemdir. Bunun yanında ailesinin ya da aile bireylerinden birinin göndermiş olduğu davetiye de başvuru evrakları arasına eklenmelidir.

Gabon vize başvurularının tamamında olduğu gibi aile ziyareti vizesinde de başvurulması gereken yer Ankara Gabon Büyükelçiliği’dir. Ayrıca vize başvuru merkezleri sürecin başarılı bir şekilde yönetilmesine katkı sağlayarak başvurunun olumlu sonuçlanması için hizmet sunmaktadır.

Gabon Arkadaş Ziyareti Vizesi

Gabon’da bulunan arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişiler seyahatlerinden öne mutlaka Gabon arkadaş ziyareti vizesi almalıdır. Aile ziyareti vizesi ile büyük ölçüde benzerlik gösteren bu vize türünde de davetiye ibraz etmek zorunludur. İbraz edilecek davetiye üzerinde ziyaret edilecek kişinin açık adresi ve iletişim bilgileri yer almalıdır. Ayrıca ziyaret edecek yani vize alacak kişinin ülkede kaç gün kalacağı, bu süre zarfında ülkede nerede konaklayacağı gibi durumlar da açıkça belirtilmelidir.

Gabon arkadaş ziyareti vizesi almak için dilerseniz Long Vize Danışmanlık başvuru merkezimizden destek alabilirsiniz. Uzun yıllardan beri bu konuda faaliyet gösteren firmamız, deneyimli danışmanları ile ihtiyaç duyduğunuz her anda sizlerin yanında.

Gabon Vize Şartları

Vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin birtakım Gabon Vize Şartları ve yeterliliklerini yerine getirmesi gerekmektedir. Bunların başında pasaport sahibi olmak gelmektedir. Vize için başvuru yapmak isteyen kişiler en fazla son 10 yılda çıkarılmış ve seyahat süresinin bitiminden sonra da en az 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olmalıdırlar. Bunun dışında Gabon Büyükelçiliği tarafından belirtilmiş olan tüm evrakların ve Gabon Vize Şartlarının eksiksiz bir şekilde hazırlanarak sunulması gereklidir.

Kimlik fotokopisi, biyometrik fotoğraf, aşı kartı fotokopisi, banka hesap dökümü, başvuru harcının ödendiğine dair banka dekontu gibi belgeler başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Gabon Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Gabon vize başvurusunda bulunacak olan kişiler bu işlemlerini yalnızca Ankara’da bulunan Gabon Büyükelçiliği üzerinden yapabilir. Vize başvuruları konusunda kabul etme ve değerlendirerek sonuca bağlama yetkisine sahip olan tek kurum Gabon Büyükelçiliği’dir. Farklı şehirlerde bulunan konsolosluklar ve fahri konsolosluklar vize işlemi yapmamaktadır.

Ayrıca isteyen kişiler başvurularını farklı şehirlerde bulunan vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapabilmektedir. Vize başvuru ve danışmanlık merkezleri, Gabon Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlardır.

Gabon Vizesi Nasıl Alınır?

Gabon’a seyahat etmek isteyen kişilerin en çok merak ettikleri hususlardan biri de Gabon vizesi nasıl alınır sorusudur. İlk defa Gabon vizesi alacak olan kişiler için bu durum bir miktar zorlayıcı olabilmektedir. Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler öncelikle büyükelçilikten ya da büyükelçilik internet sitesine yer alan vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalıdır. Daha sonra büyükelçilikten vize başvurusu yapmak için randevu alınması gereklidir. Vize randevu saatine riayet edilmesi, işlemlerin aksamaması açısından son derece önemlidir.

Randevu gününde bireyler giderken mutlaka yanlarında kendilerinden talep edilen evrakları da tam olarak götürmelidir. Ayrıca Long Vize Danışmanlık firmamızdan Gabon vizesi nasıl alınır? sorusunun cevaplarını temin edebilirsiniz.

Gabon Vize Randevusu Nasıl Alınır?


Gabon vizesi almak isteyen kişiler, bunun için önceden büyükelçilikten randevu almak zorundadır. Randevu uygulaması, çok sayıda ülke tarafından talep edilen bir husustur. Bunun amacı büyükelçilik binalarında oluşabilecek kalabalığın ve izdihamın önlenmesidir. Gabon vize randevusu nasıl alınır? diye merak edenler için söylemek gerekirse bu son derece kolay bir işlemdir. Büyükelçiliğin internet sitesi üzerinde bulunan randevu kısmından randevu almak mümkündür. Burada boş olan gün ve saatlerden birini seçerek randevu oluşturmak yeterlidir. Ayrıca Long Vize Danışmanlık firmamızdan Gabon vize randevusu nasıl alınır sorusunun cevaplarını temin edebilirsiniz.

Gabon Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?


Gabon vize başvurusu nasıl yapılır sorusu, farklı amaçlarla bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok merak ettikleri konulardan biridir. Vize başvurusu yapmak, ilk defa bu işlemi yapacak olan kişiler açısından birtakım zorluklar barındırmaktadır. Öncelikle Gabon Büyükelçiliği’nin sitesinden bir başvuru formu indirilerek doldurulmalı ve sonra da yine aynı site üzerinden vize randevusu oluşturulmalıdır.

Başvuru için gerekli olan evrakların tamamlanması ile birlikte randevu gününde büyükelçilikte olunması gereklidir. Daha sonra büyükelçilik başvuruyu değerlendirerek geri dönüş yapmaktadır. Gabon vizesi için gerekli olan belgeler, başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişiklik gösterdiğinden dolayı iyi tespit edilmelidir. Ayrıca Long Vize Danışmanlık firmamızdan Gabon vize başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevaplarını temin edebilirsiniz.

En Kolay Gabon Vizesi Nasıl Alınır?


Gabon vizesi için çok fazla zaman harcamadan ve çok zorlanmadan vize almak isteyenler için alternatif bir başvuru yolu daha bulunmaktadır. En kolay Gabon vizesi nasıl alınır? diye merak edenler için bunun yolunun vize başvuru ve danışmanlık merkezleri olduğunu söylemek mümkündür. Başvuru yapacak kişi adına tüm süreci profesyonel olarak yöneten ve ortaya çıkabilecek risklere karşı da sorumluluk üstlenen danışmanlık merkezleri sayesinde kolay bir şekilde vize alabilmek olanaklıdır.

Long Vize Danışmanlık firmamız da bu konuda uzun yıllardan beri edinmiş olduğu tecrübeler eşliğinde müşterilerine vize danışmanlık hizmetleri sunmaktadır ve En Kolay Gabon vizesi nasıl alınır? sorusunun cevaplarını temin edebilirsiniz. Firmamızın sunmuş olduğu bu hizmetlerden yararlanmak ve daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Gabon Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gabon vize başvuruları yapılırken bazı hususların göz önünde bulundurulması gereklidir. Basit gibi görünen bazı hususlar, başvurunun reddedilmesine neden olabilir. Gabon vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir. Yaş şartını taşımayan kişiler başvurularını ailelerinin refakatinde yapabilmektedir. Bunun dışında mutlaka en fazla 10 yıllık bir pasaporta sahip olmak gereklidir.

Pasaporta vizenin işlenebilmesi açısından 2 boş sayfaya sahip olması da önemlidir. Bunun dışında pasaportun yeni görünümlü olması ve yırtık kısımlarının olmaması gereklidir. Ayrıca Long Vize Danışmanlık firmamızdan Gabon vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler sorusunun cevaplarını temin edebilirsiniz.

Gabon Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Gabon vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar vize başvurusunun reddedilmemesi açısından dikkat edilmesi için gereken kurallardır. Gabon’a seyahat edecek olan kişiler, bir Afrika ülkesi olması nedeni ile mutlaka bu bölgede yaygın olarak görülen hastalıklara karşı aşılarını yaptırmalı ve uluslararası geçerliliği olan bir aşı kartı ile de bu durumu ispat etmelidir.

Bunun yanında davetiye gerektiren vize türleri için mutlaka davetiye temin edilmesi gereklidir. Davetiye olmadan aile ziyareti, arkadaş ziyareti ya da ticari vize gibi vize türlerini alabilmek mümkün değildir. Ayrıca Long Vize Danışmanlık firmamızdan Gabon vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar sorusunun cevaplarını temin edebilirsiniz.

Gabon İşçi vizesi

Gabon işçi vizesi bu ülkeye işçi olarak gitmek ve çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapmaları gereken vize türüdür. Alınması son derece kolay bir vize olmasına rağmen bazı prosedürlerin takip edilmesi ve yerine getirilmesi gereklidir. Bunların başında kişinin işçi olduğunu kanıtlayan bilgiler gelmektedir. Kişinin uluslararası geçerliliğe sahip bir iş yeterlilik belgesi ya da sertifikası varsa başvuru esnasında mutlaka sunulması gereklidir.

Ayrıca kişi çalışmak üzere bir yerden davet almışsa bu davet de başvuru dosyasında yer almalıdır. Gabon İşçi vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve dilerseniz başvuru işleminizi Long Vize Turizm aracılığı ile yapmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Firmamıza internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımız üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gabon Ulusal Vize

Gabon’da uzun süreli kalmak isteyen kişilerin başvurabilecekleri vize türlerinden biri de Gabon ulusal vize olarak adlandırılan vize türüdür. Normal vizelere göre birtakım avantajlar sağlayan bu vize sayesinde Gabon’da 90 günü aşan süre boyunca kalabilmek ve bu sırada bazı faaliyetler yürütmek mümkündür. Gabon vizesi işlemlerinin tamamında olduğu gibi Gabon ulusal vize başvurularında da yetkili olan tek kurum Ankara Gabon Büyükelçiliği’dir.

Başvuru yapmak isteyen kişiler, kendilerinden talep edilen evraklarla birlikte büyükelçiliğe başvurmalıdır. Ayrıca büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş olan vize danışmanlık ve başvuru merkezleri üzerinden de vize başvurusu yapmak mümkündür. Başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapmak hem zamandan tasarruf sağlamakta hem de başvurularda ret alma ihtimalini en düşük seviyeye indirmektedir.

Gabon Oturum Vizesi

Gabon’da oturmak isteyen ve yerleşmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize Gabon oturum vizesi adlı vizedir. Farklı faaliyetleri yürütmek üzere bu ülkeye yerleşmek isteyen kişiler, Ankara’da bulunan Gabon Büyükelçiliği üzerinden oturum vizesi için başvuruda bulunmalıdır. Gabon Oturum vizesi almak isteyen kişiler, burada yaşadıkları süre boyunca yaşam masraflarını karşılayabilecekleri derecede gelire sahip olduklarını beyan etmek ile yükümlüdür.

Ayrıca kişilerin banka hesaplarında bir miktar birikmiş para olması da bu başvurunun olumlu sonuçlanmasına etki eden hususlardan biridir. Oturum vizesi almak isteyen kişiler Gabon vizesi başvuru formu doldururken bunu açıkça belirtmeli ve talep edilen diğer evraklarla birlikte sunulmalıdır.

Gabon Çalışma Vizesi

Gabon çalışma vizesi bu ülkede işçi olarak çalışmak isteyen kişilerin başvurmak zorunda oldukları vize türüdür. Pasaport türü ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye çalışmak amacıyla gitmek istedikleri zaman mutlaka çalışma vizesi almalıdır. Çalışmak amacıyla Gabon vize başvurusu yapacak olan kişiler bunun için uzman oldukları ya da çalıştıkları iş dalı ile ilgili belgeler ve vize başvurusu için gerekli olan diğer belgeler ile birlikte Ankara Gabon Büyükelçiliği’ne başvuru yapmalıdır.

Çalışmak üzere Gabon’da bulunan bir iş yerinden davet alınmış olması, yapılacak olan başvurunun kabul edilmesini kolaylaştıran hususlardan biridir. Gabon Çalışma Vizesi başvuru işleminin kolayca takip edilebilmesi için vize danışmanlık merkezlerinden bu işlemi yapmak avantajlı sonuçlar sağlamaktadır.

Gabon Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimi vizesi, kendisi Türkiye’de ailesi Gabon’da yaşayan kişilerin ailelerinin yanına yerleşmek için talep ettiği vizedir. Gabon aile birleşimi vizesi almak için yeterliliklerin yerine getirilmesi ve gerekli evraklarla birlikte Gabon’un Ankara’da bulunan büyükelçiliğine başvuru yapılması gereklidir. Normal Gabon vizesi işlemleri için gerekli olan evrakların yanı sıra aile birleşimi için ek birtakım evrakların da sunulması gereklidir. Bunların başında evli olunduğuna dair belgenin sunulması gelmektedir.

Evlilik cüzdanı ile aile bağının ibraz edilmesi halinde Gabon aile birleşim vizesi almak son derece kolay hale gelmektedir. Bunun dışında Gabon’da bulunan aile bireylerinden biri tarafından gönderilen davetiye de başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Gabon’da bulunan ailesi ile birleşim yapmak isteyen kişilerin başvuruları genellikle 1 hafta gibi bir sürede sonuca ulaşmaktadır.

Gabon Göçmenlik Vizesi

Gabon göçmenlik vizesi çeşitli sebeplerden ötürü Türkiye’den ayrılmak isteyen kişilerin göçmen olarak bu ülkede yaşayabilmeleri için başvurdukları vize türüdür. Göçmen vizesi alan kişiler, Gabon’da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunulan haklardan değil, göçmenlere sunulan haklardan yararlanmaktadır.

Göçmen olarak Gabon Göçmenlik vizesi başvurusu yapmak isteyenlerin başvuruları Gabon Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilerek değerlendirmeye alınmaktadır.

Gabon Vize Evrakları

Gabon’dan herhangi bir amaçla vize almak isteyen kişilerin bu doğrultuda hazırlamaları gereken birtakım evraklar vardır. Gabon vize evrakları olarak adlandırılan bu evrakları şu şekilde sıralamak mümkündür:
Son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaport
Büyükelçilik sitesinden alınarak doldurulmuş olan bir vize başvuru formu
Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf
Uluslararası geçerliliğe sahip olan aşı kartı
Konaklama ve seyahat rezervasyonlarına ait bilgileri içeren belgeler
Seyahat süresi boyunca kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek kadar paranın banka hesabında bulunduğuna dair çıktı
Evli olan kişiler için evlilik cüzdanları
Sağlık sigortasının poliçe örneği
Firmamıza internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımız üzerinden de Gabon Vize Evrakları ayrıntılı listesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gabon Vize Belgeleri

Gabon vize belgeleri bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularından önce hazırlamaları gereken ve başvuru esnasında da Gabon Ankara Büyükelçiliği’ne sunmaları gereken belgelerdir. Bu belgelerin gerçeğe uygun şekilde doldurulması büyük önem arz etmektedir. Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler mutlaka Gabon’da yaygın olarak bulunan hastalıklara karşı aşılarını yaptırmış olmalıdır.

Bunun dışında pasaport, bize başvuru formu, banka hesap dökümü, başvuru harcının yatırıldığına dair banka dekontu, biyometrik fotoğraf gibi belgeler de başvuru dosyasına eklenmelidir. Firmamıza internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımız üzerinden de Gabon Vize Belgeleri ayrıntılı listesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Gabon Vize Evrakları

Vize başvurularının onaylanması bakımından şahısların belirli bir işe ya da masraflarını karşılayabilecek ölçüde maddi gelir ve birikime sahip olmaları gereklidir. Eğer başvuru yapacak kişinin herhangi bir geliri ya da işi yoksa ve seyahat masraflarını karşılayacak ölçüde birikime de sahip değilse o halde vize başvuru işlemi olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Ancak bunun bir istisnası vardır. Eğer başvuru yapacak Çalışmayan kişi için Gabon vizesi evrakları arasında kendisine bir sponsor bulursa ve o sponsor yazılı bir belge ile başvuru yapacak olan kişinin tüm seyahat masraflarını karşılayacağını ifade ederse vize başvurusu kabul edilir.

Çalışmayan kişi için Gabon vize evrakları normal vize evrakları ile birebir aynıdır. Aralarındaki tek fark, işsiz kişilerin başvurularında bir de sponsor belgesinin bulunmasıdır. Vize talep dilekçesi ile bu sponsorluk durumu ayrıca bildirilmelidir.

Ev Hanımı İçin Gerekli Evraklar

Ev hanımı olarak Gabon vizesi almak isteyen kişiler de çalışmayan kişi statüsündedir. Eğer başvuru yapmak isteyen ev hanımı, seyahat süresi boyunca masraflarını karşılayabilecek ölçüde bir birikime sahip değilse sponsor beyan etmesi gereklidir. Ev hanımı için gerekli evraklar sponsor belgesi dışında tamamen normal vize başvurusu için kullanılan evraklar ile aynıdır. Sponsor olacak kişi ve seyahat masraflarının sponsor tarafından karşılanacağı bilgisi Gabon vize başvuru formu üzerinde de beyan edilmelidir.

Ev hanımları eğer yanlarında kocaları ile birlikte seyahat edeceklerse, kocalarının yazılı olarak eşinin seyahat masraflarını karşılayacağını taahhüt etmesi gereklidir. Ayrıca Firmamıza internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımız üzerinden de Ev hanımı için gerekli evraklar ayrıntılı listesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Memur İçin Gabon Vize Evrakları

Memurların Gabon vizesi alabilmesi son derece kolay bir durumdur. Bunun için gerekli olan evrakları hazırlayarak Ankara’da bulunan Gabon Büyükelçiliği’ne başvurmaları yeterlidir. Hem devlet güvenceli bir işe sahip olmaları ve hem de düzenli gelire sahip olmaları nedeni ile memurlar belki de en kolay vize alabilecek sınıftır. Memur için Gabon vize evrakları kısaca şu şekilde sıralanabilir:
Kişinin memur olduğuna dair kurumu tarafından verilmiş görev belgesi
Kurum yetkilisi tarafından imzalanmış son 3 aya ait maaş bordrosunun dökümü
Memur olan kişinin son 6 aylık banka hesap dökümü
Seyahat tarihleri arasında kurumu tarafından kişinin izinli sayılacağına dair yazılı izin belgesi
Bunun dışında Gabon vizesi için gerekli olan evrakları, diğer başvuru evrakları ile aynıdır. Ayrıca Memur için Gabon vize evrakları hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize işlemlerinizi firmamız üzerinden yapmak için Long Vize Turizm ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Çalışan İçin Gabon Vizesi Evrakları

Çalışan için Gabon vizesi evrakları ayrıntılı ve çalıştıkları işin niteliğine göre daha kolay vize alabilmektedir. Eğer vize almak isteyen kişi bir şirket adına bu vizeyi almak ve belirli iş toplantılarına katılmayı hedefliyorsa bunun için seyahatin tam amacını ve aşamalarını belirten bir yazılı dilekçe ile Gabon Ankara Büyükelçiliği üzerinden başvuru yapmalıdır.

Çalışan kişinin vize başvurusu için onay alabilmesi için bu evrakların doğru beyanlarla ve eksiksiz bir şekilde sunulması gereklidir. Çalışan için Gabon vizesi evrakları normal kişiler için gerekli olan vize evrakları ile aynıdır. Ancak eğer seyahat masrafları şirket tarafından karşılanacaksa bu durumun yazılı olarak beyan edilmesi ve şirket yetkilileri tarafından da imza altına alınması gereklidir.

İşveren İçin Gabon Vize Evrakları

İşveren için Gabon vize evrakları ticari vize evrakları ile hemen hemen aynıdır. Eğer işverenler ticari faaliyetlerde bulunmak ve iş toplantılarına katılmak amacı ile bu ülkeye seyahat edeceklerse ticari vize başvurusunda bulunmaları gereklidir. Bu vize türü için, normal vize evraklarının yanı sıra ticaret sicil belgesi, vergi levhası dökümü gibi birtakım ek evrakların da eklenmesi gereklidir. Ayrıca iş yapmak üzere Gabon’da bulunan bir firmadan davet alınması, yapılacak olan ticari vize başvurusunun onay alması açısından elzem olan evraklardan biridir.

Eğer işverenler iş yapmak amacı ile değil, yalnızca seyahat amacı ile gideceklerse, o zaman ticari vize yerine turizm vizesine başvurmaları gereklidir. Ayrıca İşveren için Gabon vize evrakları hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize işlemlerinizi firmamız üzerinden yapmak için Long Vize Turizm ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Öğrenci İçin Gabon Vize Evrakları

Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden milyonlarca öğrenci eğitim amacı ile ülkelerini değiştirmektedir. Türkiye’den de Gabon’a eğitim amacı ile az sayıda da olsa giden öğrenciler vardır. Öğrenci için Gabon vize evrakları arasında kayıt yaptırılan okuldan ya da kayıt hakkı kazanılan okuldan alınmış bir öğrenci belgesi ilk sırada yer almaktadır. Bunun yanında Vize başvuru formu da eğitim amacı ile alınacak vizelerde sunulması gereken evraklardan biridir. Ayrıca kişinin 18 yaşını doldurmuş olduğuna dair nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık sigortasının bulunduğuna dair poliçe kopyası ve seyahat rezervasyonlarının çıktıları da başvuru evrakları arasına eklenmelidir.

Gabon’da bazı salgın hastalıklar yaygın olarak görüldüğünden dolayı öğrenim amacı ile ya da diğer herhangi bir amaç ile ülkeye seyahat edecek olan kişilerin aşılarını tam olarak yaptırması ve yapılan aşıları uluslararası geçerliliği olan aşı kartına işletmeleri gereklidir. Ayrıca Öğrenci için Gabon vize evrakları hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize işlemlerinizi firmamız üzerinden yapmak için Long Vize Turizm ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Çiftçi İçin Gabon Vize Evrakları

Çiftçiler için Gabon’da ayrı bir vize türü yoktur. Ancak çiftçilik yapmak için bu ülkeye gitmek isteyen kişiler birtakım evrakları büyükelçiliğe sunarak vize başvurusunda bulunabilirler. Çiftçi için Gabon vize evrakları arasında çiftçilik belgesi ilk sırada yer almaktadır. Devlet kurumları tarafından verilmiş ve halen geçerliliği olan bir çiftçilik kartı, Gabon’da tarım yapmak isteyen kişiler açısından kolaylaştırıcı olabilir. Bunun dışında banka hesabında belirli bir miktar birikmiş para bulunması ve hesap dökümleri ile bunun ifade edilmesi de önemlidir.

Gabon vizesi almak isteyen çiftçiler için geriye kalan tüm evraklar, normal vize evrakları ile aynıdır. Ayrıca Çiftçi için Gabon vize evrakları hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize işlemlerinizi firmamız üzerinden yapmak için Long Vize Turizm ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Gabon Büyükelçiliği Vize

Gabon vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin Türkiye’de başvurularını almak, değerlendirmek ve sonuçlandırmakla yetkili olan kuruluş Gabon Büyükelçiliği’dir. Ankara’da bulunan büyükelçilik dışında vize verme yetkisi olan başka bir kurum yoktur. Gabon Büyükelçiliği vize işlemi yapmak isteyen kişiler önceden büyükelçiliğin internet sitesi üzerinden randevu alarak vize başvurusunda bulunabilirler.

Bunun dışında büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş olan vize danışmanlık ve başvuru merkezleri aracılığı ile de vize başvurusunda bulunma olanağı söz konusudur. Vize sürecinde sağlamış olduğu kolaylıklar nedeni ile bu kuruluşlar son dönemlerde tercih edilmektedir. Ayrıca Gabon Büyükelçiliği Vize başvuruları konusunda hizmet almak için Long Vize Turizm ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Gabon Konsolosluğu Vize

Gabon’un başta İstanbul olmak üzere bazı büyükşehirlerde konsolosluk ve fahri konsolosluk binaları bulunmaktadır. Ancak vize başvuruları açısından bu konsolosluklar yetkili değildir. Konsolosluklar üzerinden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları mümkün değildir. Bu yüzden de Gabon Konsolosluğu vize konusunda başvurulabilecek yerlerden arasında yoktur.

Gabon vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin Ankara’ya gelme olanakları söz konusu değilse şehirlerinde bulunan ya da kendilerine en yakın olan vize danışmanlık merkezlerinden başvuru yapmaları mümkündür. Long Vize Turizm firmamız da bu Gabon Konsolosluğu Vize başvurularını kabul etmektedir.

Gabon Konsolosluklar ve Adresleri

Konsolosluklar, diplomatik teamüllerde büyükelçiliğin altında yer alan diplomatik temsilciliklerdir. Başkonsolosluk olarak adlandırılan diplomatik temsilcilik bir ülke açısından büyükelçilikten hemen sonra yer almaktadır. Türkiye’de de Gabon’a ait bir başkonsolosluk bulunmaktadır. Ancak bu başkonsolosluktan Gabon vize işlemi yapma olanağı söz konusu değildir. Gabon konsolosluklar ve adresleri üzerinden sizde iletişime geçerek ihtiyacınız olan hizmeti alarak vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca Long Vize Turizm firmamıza ulaşarak Gabon konsolosluklar ve adresleri hakkında bilgi alabilir, vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Gabon Vizesi Dilekçe Örneği

Gabon için vize almak isteyen kişiler, hangi türden vizeye başvuracak olurlarsa olsunlar mutlaka bir vize dilekçesi hazırlamaları ve büyükelçiliğe sunmaları gereklidir. Vize başvuru dilekçesi büyükelçilik makamına hitaben kaleme alınması gereken bir dilekçedir. Seyahatin neden yapıldığının, masrafların ne şekilde karşılanacağının, Gabon’da ne kadar kalınacağının dilekçede açıkça belirtilmesi gerekmektedir.

Ayrıca başvurulmak istenilen vize türünün de burada yer alması gereklidir. İnternet üzerinden Gabon vizesi dilekçe örneği bularak bu örnekten faydalanmak, başvuru yapacak kişiler açısından son derece kolaylaştırıcı bir durumdur. Ayrıca Long Vize Turizm firmamıza ulaşarak Gabon vize dilekçe örneği hakkında bilgi alabilir, vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Gabon Vize Başvuru Formu

Gabon vize başvuru formu çeşitli amaçlarla bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alabilmek için öncelikle doldurması gereken bir formdur. Başvurulmak istenilen vize türü, seyahat ile ilgili temel bilgiler bu formda gerçeğe uygun bir şekilde yer almalıdır.

Gabon Vize Başvuru Formunda verilen bilgiler ile başvuru esnasında sunulan evraklarda yer alan bilgilerin uyuşmaması durumunda başvurunun reddedilmesi riski vardır. Bu yüzden mutlaka gerçeğe uygun beyanda bulunulmalıdır.

Gabon Vizesi Redde İtiraz

Vize almak isteyen kişilerin başvuruları bazen belirli nedenlerden dolayı ret yanıtı almaktadır. Ret yanıtı almanın en büyük sebepleri arasında eksik evrak sunmak ya da farkında olmadan evraklarda yer alan bilgilerin birbirleri ile çelişkili olmasıdır. Başvurunun ret alması durumunda Gabon vizesi redde itiraz hakkı bulunmaktadır. Redde yapılacak olan itiraz bir dilekçe ile yapılmalıdır. İtirazlar genellikle eksik olan belgelerin tamamlanması ve hatalı beyanların düzeltilmesi kaydı ile kabul edilmektedir.

Ayrıca Long Vize Turizm firmamıza ulaşarak Gabon vizesi redde itiraz hakkında bilgi alabilir, vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Gabon Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Gabon için vize almak isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan biri de Gabon vizesi kaç günde sonuçlanır sorusudur. Normal şartlar altında Gabon vize başvurusu maksimum 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak dönemsel yoğunluklar ya da istenmeyen durumlar ile karşılaşılması nedeni ile bu süre biraz uzayabilmektedir. Vize başvurularında istenmeyen durumlar ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinde bir danışmanlık merkezini tercih etmek, son derece yararlı bir yöntem olacaktır.

Sürecin nasıl işlediği konusunda bilgi sahibi olan ve süreci profesyonel olarak yöneten danışmanlık merkezleri sayesinde sorunsuz bir şekilde vize alabilirsiniz. Long Vize Turizm firmamız da uzun yıllardan beri bu konuda müşterilerine kaliteli hizmetler sunmaktadır. Firmamız tarafından sunulan danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak ve Gabon vizesi kaç günde sonuçlanır? sorusuna daha detaylı bilgi almak için internet sitemizden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gabon Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gabon vize başvurusu kısa süre içerisinde sonuçlanan bir başvurudur. Zira bu ülkeye çok fazla vize başvurusu yapılmamaktadır. Ancak yine de başvuru yapan kişiler Gabon vizesi kaç günde çıkar? diye merak etmektedir. Olumsuz bir durum ile karşılaşılmaması halinde maksimum 1 hafta içerisinde vize işleminin sonuçlanması mümkündür.

Ancak zaman zaman meydana gelen aksaklıklar, başvurunun daha geç sonuçlanmasına neden olmaktadır. Meydana gelebilecek bu aksaklıklar da göz önüne alınarak başvuru işlemleri en az 15 gün önceden başlatılmalıdır. Sorunsuz bir vize başvurusu deneyimi yaşamak için Long Vize Turizm firmamız ile görüşebilir ve Gabon vizesi kaç günde çıkar sorusuna detaylı yanıt bulabilirsiniz.

Gabon Vize Ücreti

Gabon vize ücreti vize başvuruş yapmak isteyen kişilerin ilk olarak yatırması gerekli olan ücrettir. Vize ücretinin hangi bankalara yatırılacağı konusunda gerekli olan bilgilere Gabon Büyükelçiliği internet sitesinden ulaşmak mümkündür. Farklı bankalarda bulunan Gabon Büyükelçiliği hesabına gerekli olan vize ücretinin ödenmesinin ardından alınacak olan dekont mutlaka saklanılmalı ve başvuru evrakları arasında sunulmalıdır.

Başvuru esnasında dekont ibraz etmeyen kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir. Gabon vize başvurusu konusunda net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Zira vize fiyatlarına etki eden birden fazla değişken söz konusudur. Daha net bir rakama ulaşmak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. 

Gabon Vize Fiyatları

Gabon vize fiyatları başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca başvurunun nasıl yapılacağı da ücretler konusunda değişiklik yaratmaktadır. Başvurusunu doğrudan kendisi yapmak isteyen kişiler, gerekli olan ücreti öğrenerek yatırabilirler. Ancak başvurularını danışmanlık ve başvuru merkezleri aracılığı ile yapmak isteyen kişiler, Gabon Vize ücretinin yanında ayrıca danışmanlık ücreti de ödeyecekleri için fiyat değişmektedir.

Fiyatta kısmi bir artış yaşansa da sağlanmış olduğu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda danışmanlık merkezleri aracılığı ile başvuru yapmak daha kolay bir yoldur. Bu firmaların sürecin nasıl yönetileceğini bilmeleri ve başvurunun onay alması için süreci profesyonel olarak yönetmeleri sayesinde vize başvuru işlemleri son derece kolay hale gelmektedir.

Gabon Vizesi Başvuru Merkezi Nerede

Danışmanlık ve başvuru merkezleri aracılığı ile vize başvurusu yapmak isteyenlerin en çok merak ettikleri sorulardan bir Gabon vizesi başvuru merkezi nerede sorusudur. Türkiye’de vize danışmanlık amacı ile hizmet veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Bunlardan bazıları 81 ilin tamamında şubeye sahiptir ve vize işlemlerinin kolaylıkla yapılmasına olanak tanımaktadır. Gabon vize işlemleri açısından son derece deneyimli olan ve sektörünün önde gelen başvuru merkezleri arasında yer alan Long Vize Turizm firmamız da Türkiye’nin her bölgesinde vize danışmanlık hizmeti vermektedir.

İhtiyaç duyduğunuz her anda internet sitemizden ya da orada yer alan telefon numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçerek Gabon vizesi başvuru merkezi nerede adres bilgisi edinebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz vize başvuru işlemlerinizi firmamız üzerinden gerçekleştirerek, sürecin sorunsuz bir şekilde idare edilmesini sağlayabilirsiniz.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu