Skip to content

Hollanda Vize Başvuru Şartları 2022

Hollanda Vizesi

Hollanda Vize Başvuru Şartları 2022; Türkiye ile Hollanda ülkesi arasında yapılacak seyahatlerde vize zorunluluğu bulunmaktadır. Her yıl yüzlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Hollanda’ya gitmek üzere Hollanda vizesi başvurusunda bulunur. Hollanda vize şartları içerisinde hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlar kısa süreli seyahatlerde vize işlemlerinde muaf tutulurlar. Ancak umumi(bordo) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Hollanda’ya seyahat edebilmeleri için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

Pasaportların ise seyahat tarihinden sonra geçerliliklerinin en az 3 ay daha devam etmesi, 10 yıldan eski olmaması, pasaport sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfası boş olmalıdır. Hollanda, aynı zaman Schengen ülkelerindendir. Bu yüzden kısa süreli, maksimum 90 güne kadar ki seyahatlerde bordo pasaport hamili Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vizesi başvurusunda bulunmaları gerekir.

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda vizesi işlemleri yapılırken Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından seyahat süresine ve seyahat türüne göre istenen evrakların ve belgelerin resmi usullere göre doldurulması vize başvurularının olumlu olarak değerlendirilmesinde en önemli kıstaslardır. Vize işlemlerinde başvurular, Hollanda Konsolosluğu’na veya Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılır.Hollanda vizesi alınmasında birçok aşama bulunur ve bu aşamaların bireysel olarak takip edilmesi, istenen evrakların ve belgelerin usulüne uygun olarak doldurulması pek mümkün değildir.

Bu yüzden Hollanda Konsolosluğu tarafından vize başvurularının alınmasında, Hollanda vizesi işlemlerinin tüm aşamalarını başvuru sahibi adına yürütülmesinde yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Şirketimiz, ülke temsilcileri ve vize işlemleri konusunda uzman personelimiz tarafından gerçekleştirilerek kısa sürede ve vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanmasında hizmet vermektedir.

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda vizesi başvurusu için öncelikle Hollanda’ya hangi amaçla seyahat edileceğine, hangi vize türünün talep edileceğine ve yapılacak seyahatin ne kadarlık bir süreyi kapsayacağına karar verilmelidir. Bu kararlar, yazılı olarak dilekçede ve Hollanda vize başvuru formu doldurulurken belirtilmelidir.

Başvurular Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne yapılarak başlatılır. Vize başvurusunda en etkili ve kısa sürede sonuçlanmasında Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapmanız, tüm süreçlerde herhangi bir zahmet çekmenize gerek kalmadan şirketimiz başvuruları sizin adınıza gerçekleştirir ve tüm aşamaları takip neticesinde vize alınmasında profesyonel hizmet vermektedir. Hollanda vizesi başvurusu seyahat türüne göre talep edilen evraklar ve belgeler Konsolosluğa/Büyükelçiliğe teslim edilir. Bu aşamadan sonra vize randevusu alınır ve akabinde başvuru evrakları Hollanda Konsolosluğu/yetkilileri tarafından incelenerek sonuçlandırılır.

Hollanda Vize Randevusu

Hollanda vizesi randevusu, seyahat türüne göre istenen evrakların ve belgelerin teslim edilmesi ve mülakat yapılmak istendiğinde Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’nden alınır. Hollanda vizesi işlemlerinin aşamalarından bir olan vize randevusu alınmadan önce tüm evrakların ve belgelerin sülüne göre hazırlanmış olması gerekir. Aksi takdirde eksik belge veya yanlış bilgi gerekçesiyle vize başvurusunun reddedilmesi sonucuyla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır.

Hollanda Vizesi randevusu alındıktan sonra belirtilen gün ve saatte bulunulması istenilen yere en az yarım saat öncesinden gelmek doğru bir karar olacaktır. Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvuru işlemlerinde yetkilendirilen Long vize şirketimiz aracılığıyla yapılan başvurularda, şirket yetkililerimiz Hollanda vize randevusu alınması işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Başvuru sahiplerinin yapması gereken tek iş belirtilen tarih, saat ve yerde bulunmaktır.

Hollanda Vize

Hollanda vizesi işlemleri, Türkiye’nin resmi pasaport sahiplerinin başvuru yapması ve seyahat türüne göre Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından belirlenen evrakların teslim edilmesi, vize randevusunun alınması, gerek görüldüğünde mülakat yapılması ve vizenin teslim edilmesi süreçlerini kapsamaktadır. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 180 gün içerisinde en fazla 90 güne kadarki kısa süreli seyahatlerde, vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

Ancak bordo (umumi) pasaport sahipleri ise Hollanda’ya gidebilmeleri için vize başvurusu yapmak mecburiyetindedirler. Schengen ülkelerinden olan Hollanda’ya giriş yaptıktan sonra diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebilmek için Schengen vizesi alınmalıdır. Kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi alınmak zorundadır. Long vize şirketimiz, Hollanda vizesi alınmasında hukuki sınırlar içerisinde kalmak şartıyla tüm süreçleri yakından takip eder ve herhangi bir olumsuz durum söz konusu olduğunda resmi usullere göre sorunları çözerek vize alınmasında profesyonel hizmet vermektedir.

Hollanda Vize Başvuru Merkezi

Hollanda vizesi başvuru merkezi olarak Ankara’da bulunan Hollanda Büyükelçiliği ve İstanbul’da faaliyet gösteren Hollanda Konsolosluğu görevlidir. Vize başvuruları için İstanbul ve Ankara’da görevli olan Hollanda’nın resmi kurumları, il bazında görev alanları belirlenmiş olup; vize başvurularının alınmasında, başvurularının değerlendirilmesinde ve ilave evrak istenmesinde yetkili mercidirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Türkiye’nin resmi pasaportları olan hususi, diplomatik, umumi ve hizmet pasaport hamili vatandaşlar, Hollanda’ya seyahat edebilmek için vize başvurusunda bulunurlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hollanda’ya seyahat etmek isteyenler, Hollanda’ya turistik gezi düzenlemek, ticari faaliyetlerde bulunmak, iş toplantıları ve ekonomi forumlarına katılmak, fabrika açılışı yapmak, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlemek, tıbbi tedavi görmek, evlenmek amacıyla giriş yapmak, aile bütünlüğünü sağlamaya yönelik amaçlarla vize başvurusunda bulunarak Hollanda’ya gitmek için vize işlemlerini başlatırlar.

İstenen evrak ve belgelerin başvuru merkezlerine teslim edilmesi zorunludur. Hollanda vizesi başvuru merkezi olarak Long Vize Turizm şirketimiz, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile profesyonel hizmet vermektedir.

Hollanda Vize Çeşitleri

Hollanda vize çeşitleri, Hollanda yapılacak seyahatin amacına ve seyahatin süresine göre belirlenmiş olup; talep edilen vizenin alınabilmesi için vize için istenen evrakların ve belgelerin prosedüre uygun olarak tanzim edilmesi zorunludur.

Aksi takdirde başvurular Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından olumsuz olarak değerlendirilerek ilan edilir. Başvurusu olumsuz olarak değerlendirilen kişiler, maddi ve manevi kayıp yaşarlar.

Bu tür kayıtların yaşanmaması için Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve takibinde yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Hollanda vize çeşitleri ise şunlardır:
Hollanda ticari vize
Hollanda turistik vize
Hollanda aile ziyareti vizesi
Hollanda arkadaş ziyareti vizesi
Hollanda Schengen vizesi
Hollanda eğitim vizesi
Hollanda kültür/sanat etkinlikleri vizesi
Hollanda tıbbi tedavi amaçlı vize
Hollanda tır şoförü vizesi
Hollanda transit vize
Hollanda evlenme vizesi
Hollanda birlikte yaşama vizesi

Hollanda Ticari Vize

Hollanda ticari vize, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hollanda’ya yatırım yapmak isteyen iş adamlarının, şirket ve firma yetkililerinin; iş toplantılarına katılmak, fabrika açılışı yapmak, ekonomik forumlara katılmak gibi amaçlarla seyahat etmeyi planlayan kişilerin, başvurdukları vize çeşitlerinden biridir.

Hollanda ticari vize, kısa süreli vize türlerinden biri olup; bu vizeye başvuran vatandaşlardan istenilen en önemli belge Hollanda’da faaliyet gösteren şirket ya da firma yetkilisinin Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne hitaben davet mektubu göndermesi gerekir. Davet mektubu içeriğinde firma yetkilisinin bilgileri, firmaya ait bilgiler ve davet edilen kişinin kişisel bilgilerinin yer alması zorunludur. Aksi takdirde başvurunun olumsuz yönde değerlendirilmesi riski yüksek olacaktır. Hollanda ticari vizesi için gerekli olan evraklar ise şunlardır:
Pasaport
Hollanda vize başvuru formu
Hollanda vize talep dilekçesi
2 adet biyometrik fotoğraf
Vize ücretinin ödendiğine dair dekont
Seyahat sağlık sigortası
Acente/firma yetkilendirme yazısı
Finansal durumu gösterir evrak ve belgeler
Şirketin banka hesap ekstresi
Pasaport fotokopileri (varsa eski pasaportlar da dahil olmak üzere)
Otel rezervasyon bilgileri
Uçak bileti rezervasyonları

Hollanda Turistik Vize

Hollanda turistik vize, Hollanda’ya turistik gezi, tur düzenlemek amacıyla alınması için başvurulan vize türlerinden birisidir. Hollanda turistik vizesi, 180 gün içerisinde maksimum 90 günle sınırlı kalmak koşuluyla verilen bir vize türü olup; kısa süreli seyahat kategorisinde yer alan bu vize türüne başvuran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının aynı zamanda Schengen vizesi alma zorunlulukları bulunur.

Çünkü Hollanda, Schengen bölgesine ait ülkelerden birisidir. Schengen vizesi alındığı takdirde Hollanda’ya giriş yaptıktan sonra diğer Schengen ülkelerine transit geçiş yapılabilir. Burada Hollanda vize başvurusu yapılırken turistik vizenin, tek girişli veya çok girişli olması önemlidir. Hollanda vizesi çeşitlerinden olan turistik vize başvurularını, Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Hollanda turistik vize için istenen evraklar ve belgeler ise şunlardır:
Pasaport
Hollanda Schengen vize başvuru formu
2 adet biyometrik fotoğraf
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Finansal durumu gösteren evraklar ve belgeler
Hollanda vize talep dilekçesi
Konaklama ve uçak rezervasyonları
Parmak izi uygulaması yapılır.
Banka hesabının son 3 aya ait olmak üzere hesap ekstresi
T.C. kimlik fotokopisi

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi

Hollanda aile ziyareti vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hollanda’da ikamet eden aile fertlerini ziyaret etmek amacıyla başvurulan bir vize türüdür. Hollanda aile ziyareti vizesi alabilmek için öncelikle Hollanda’da ikamet eden aile fertlerinden birisinin, Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne hitaben davet mektubu göndermesi ve davet mektubunda davet edilen kişiye ait kişisel bilgilerin yer alması zorunludur.

Davet mektubu olmadan Hollanda aile ziyareti vizesi başvuruları başlatılmaz. Hollanda aile ziyareti vizesi alabilmek için son 10 yıl içerisinde alınmış, sayfaları deforme olmamış, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfası boş olan ve seyahat süresinin bitiminden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği devam eden pasaportlarının bulunması gerekir. Hollanda aile ziyareti vizesi için istenen evraklar ve belgeler ise şunlardır:
Pasaport
Hollanda vize başvuru formu
Hollanda vize talep dilekçesi
2 adet biyometrik fotoğraf (fotoğrafların son 3 ay içerisinde beyaz fon üzerine çekilmiş 3,5 x 4,5 santimetre ebatlarında olmalıdır.)
Davet mektubu
Mali durumu gösteren belgeler
Son 3 aya ait banka hesap ekstresi
Hollanda Schengen vize başvuru formu
T.C. kimlik fotokopisi
Seyahat sağlık sigortası
Konaklama ve uçak rezervasyon bilgileri ve belgeleri

Hollanda Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hollanda arkadaş ziyareti vizesi, Hollanda’da ikamet eden arkadaşını ziyaret etmek amacıyla Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne başvuru yapılarak alınan vizedir. Bu vize, usul ve esaslar bakımından aile ziyareti vizesi için istenen prosedürlerin hemen hemen aynısı uygulanır. Öncelikle Hollanda’da ikamet eden kişinin davet mektubunu göndermesi ve davet mektubunda davet edilen kişiye ait kişisel bilgilerin ve kendisine ait bilgilerin, ikamet adresinin yer alması gerekir.

Burada, aile ziyareti vizesin de olduğu gibi davet mektubu gönderecek kişinin statüsüne göre evraklar ve belgeler istenir. Örneğin; kişinin çalışan olması, emekli, şirket personeli gibi mesleki statüsüne bağlı olarak evraklar ve belgeler talep edilir. Bunun dışında istenen evraklar ve belgeler aile ziyareti vizesinde istenen belgeler ile aynıdır. Kısa sürede, planlanan tarihte Hollanda arkadaş ziyareti vizesi gerçekleştirmek istiyorsanız Long Vize Turizm şirketimize başvurabilirsiniz.

Hollanda Vize Şartları

Hollanda vize şartları, talep edilen vizenin türüne ve seyahat süresine göre değişir. Hollanda vize şartları olarak öncelikle Hollanda’ya hangi amaçla seyahat edileceği ve seyahat süresinin ne kadar olacağına karar verilip, yazılı olarak bu kararın resmi belgeyle başvuru merkezine iletilmesi gerekir.

Başvurulan vize türüne göre belirlenen evrakların ve belgelerin prosedüre uygun olarak tanzim edilmesi, vize alınmasında temel şartlardır. Vize başvurularında kısa süreli yani 180 gün içerisinde maksimum 90 güne kadar ki seyahatlerde hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türkiye vatandaşları vize işlemlerinden muaf tutulurlar. Umumi pasaport hamili kişiler ise Hollanda vize başvurusu yapması ve ayrıca Schengen vizesi almak zorundadırlar.

Pasaportların son 10 yıl içerisinde alınmış olması vize işlemelerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş olması, sayfaların eskimemiş/yıpranmamış olmaması ve pasaportun geçerliliğinin seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren 3 ay daha devam etmesi gerekir. Vize başvurularında sıkıntı yaşanmaması ve tüm süreçleri sizin adınıza takip ederek gerçekleştiren Long Vize Turizm şirketimiz, ülke temsilcileri ve uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Hollanda Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Hollanda vizesi Hangi İllerden Alınır? sorusu en merak edilen konulardan birisidir. 81 ilinden Hollanda vizesi başvurularının alınmasında, başvuru işlemlerini sizin adınıza gerçekleştiren, tüm aşamaları yakından takip eden, vize işlemleri sırasında olası herhangi bir sorun ortaya çıktığında resmi prosedürlere göre sorunu çözen, kısa sürede olumlu yönde vize alınmasında ülke temsilcileri ve uzman personeliyle hizmet sunan Long Vize Turizm Şirketimiz profesyonel hizmet vermektedir.

Hizmet verilen iller; Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ildir. Hollanda vizesi Hangi İllerden Alınır? ve vize işlemleriniz için şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi nasıl alınır sorusunun cevabını Hollanda’ya gitmek isteyen vatandaşlar merak etmektedir. Öncelikle seyahat amacı ve seyahat süresi belirlenir. Ardından seyahat süresine göre istenen evrakların ve belgelerin resmi prosedürlere göre azami derecede dikkat edilerek tanzim edilmelidir. Başvuru işlemlerini şahsen Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne ya da Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından vize başvuruların yapılmasından vizenin alınmasına kadar tüm aşamaları başvuru sahibi adına gerçekleştiren Long Vize Turizm şirketimi aracılığıyla yapılmalıdır.

Tüm evraklar ve belgeler Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne teslim edilir. Akabinde Hollanda vize randevusu alınır. Randevunun verildiği gün ve saatten en az yarım saat öncesinden başvuru merkezinde hazır bulunulmalıdır. Gerekli işlemler ve mülakat yapılır. Daha sonra Hollanda vize başvurusu işlemlerinde teslim edilen evrakları incelemekle yetkili Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri, başvuru evraklarını inceler. Yapılan değerlendirme neticesinde 1 hafta ile 2 hafta içerisinde olumlu/olumsuz olarak sonuçlandırılır ve ilan edilir. Olumlu olarak değerlendirilen başvuru sahiplerine vizeleri verilir. Tüm vize işlemleriniz ve Hollanda vizesi nasıl alınır sorusunun en net cevabına Long Vize Firmamızdan edinebilirsiniz.

Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır? başvuru sürecinde en merak edilen konudur.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hollanda’ya turistik, ticari, eğitim, aile ziyareti, arkadaş ziyareti, evlenme, aile birleştirme gibi amaçlarla seyahat gerçekleştirmek için vize başvurusunda bulunurlar. Hollanda vizesi için başvuruları Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne başvuru yapılır. Başvuru merkezi olarak ülke temsilcileri ve alanında uzman personeli ile hizmet veren Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapılması, kısa sürede vize alınması için e doğru tercih olacaktır.

Başvuru evraklarının ve belgelerinin teslim edilmesi ve mülakat yapılabilmesi için Hollanda vize randevusu alınmalıdır. Bireysel olarak başvuru yolunu tercih eden vatandaşların, biyometrik işlemleri yapmamışsa randevu almak zorundadır. Hâlbuki Hollanda vize başvurusu, randevu ve diğer tüm aşamaları zahmet çekmenize gerek kalmadan şirketimiz sizin adınıza gerçekleştirir. Randevu alındıktan sonra verilen gün ve saatte başvuru merkezinde bulunmanız gerekir. Aksilik yaşanmaması adına randevu saatinden yarım saat öncesinde başvuru merkezinde bulunmanız yararlı olacaktır.Tüm vize işlemleriniz ve Hollanda vize randevusu nasıl alınır sorusunun en net cevabına Long Vize Firmamızdan edinebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vize başvurusu nasıl yapılır? başvuru sürecinde en merak edilen konudur. İstanbul Hollanda Konsolosluğu’na ya da Ankara Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılır. Hollanda vizesi için birçok prosedürün ve talep edilen vize türüne göre istenen evrakların ve belgelerin resmi usullere göre doldurulması gerekir. Hassasiyet gerektiren tüm bu işlemlerin bireysel yapılması pek mümkün değildir. Eksik evrak ya da yanlış doldurulan bir belgenin ibraz edilmesi halinde yapılacak inceleme neticesinde bu durum tespit edilir ve başvuru reddedilir.

Yapılan masraflar ve harcanan zaman kaybı fatura olarak kişiye rücu eder. Yatırılan vize ücreti de iade edilmez. Sahte belge düzenleyenler hakkında başvuru reddedilmekle beraber yasal işlemler başlatılır. Tüm bu problemlerin yaşanmaması için Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve tüm süreçlerin takibinde ülke temsilcileri ve uzman personeli ile profesyonel hizmet sunan Long Vize Turizm şirketimizden destek almanız en doğru karar olacaktır. Şirketimiz, sizin adınıza vize başvurularını yapar ve diğer tüm aşamaları hukukun belirlediği sınırlar içerisinde yürüterek planladığınız tarihte seyahat edebilmeniz için kısa sürede ve olumlu olarak vize alınmasını sağlar.Tüm vize işlemleriniz ve Hollanda vizesi başvurusu nasıl yapılır sorusunun en net cevabına Long Vize Firmamızdan edinebilirsiniz.

En Kolay Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vize başvurusu, bireysel olarak Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne yapılır. Vize işlemleri için seyahat türüne göre ve talep edilen vize esas alınarak Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen evraklar ve belgeler resmi belgeler olduğundan, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için prosedüre göre hazırlanması gerekir. Başvuru evraklarının her biri önemli olduğundan ve her birinin tanzim edilmesinin şartları farklılık arz ettiğinden gayet dikkat ve özel gösterilmesi ve hazırlanacak evrakların nasıl hazırlanacağı konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.

Aksi takdirde eksik evrak, yanlış bilgi ile düzenlenen belgeler sebebiyle başvurular reddedilir. Tüm aşamaların bireysel olarak yapılması çok zordur ve pek mümkün değildir. Bunun için en kolay Hollanda vizesi nasıl alınır ve alınmasının yolu Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapmaktır. Şirketimiz uzman personeli ve ülke temsilcileriyle başvuru işlemlerini başvuru sahibi adına gerçekleştirir ve hukukun belirlediği sınırlar içerisinde hareket ederek Hollanda Vizesi vize alınmasını sağlar.Tüm vize işlemleriniz ve en kolay Hollanda vizesi nasıl alınır sorusunun en net cevabına Long Vize Firmamızdan edinebilirsiniz.

Hollanda Schengen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Schengen vizesi, Schengen bölgesine dâhil olan ülkeler arasında serbest dolaşımı sağlayan bir vize türüdür. Hollanda ülkesi de Schengen ülkelerindendir. Hollanda Schengen Vizesi, tek girişli ve çok girişli olarak verilir. Tek girişli Hollanda Schengen vizesi, Hollanda’ya giriş yaptıktan sonra diğer Schengen ülkelerine bir sefer giriş yaptıktan sonra tekrar aynı ülkeye giriş yapılamaz. Hollanda Schengen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenlere çok önem verilmesi gerekmektedir.

Çok girişli Schengen vizesinde ise aynı ülkeye birçok kez giriş yapılabilir. Kısa süreli seyahatlerde 180 gün içerisinde en fazla 90 gün ile sınırlı kalmak koşuluyla bordo pasaport hamili vatandaşlar talep ettikleri vizeye ek olarak Schengen vizesi de almak zorundadırlar. Schengen vizesi başvurularının zamanında değerlendirilip planlanan seyahat tarihinde aksilik yaşanmaması için, Hollanda Schengen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenlere önem verilmeli ve seyahat tarihinden en az 2 hafta öncesinden en fazla 4 hafta öncesinden başvuruların yapılmasına dikkat edilmelidir.

Schengen vizesi almak için gerekli olan pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş olmasına, sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olmasına ve seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesine dikkat edilmelidir. Schengen vizesi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Hollanda vize başvurusu neticesinde başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için Hollanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar dikkat edilmesi gereken hususlara riayet edilerek işlemler yürütülmelidir. Hollanda vizesi alırken öncelikle seyahat süresi ve seyahat amacı belirlenerek vize başvurusu yapılmalıdır. Talep edilen evrakların ve belgelerin resmi prosedürlere göre doldurulmasına dikkat edilmelidir. Geçerli bir pasaportun bulunmasına, pasaportun seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 3 ay, Schengen vizesinde en az 6 ay daha geçerliliğinin devem etmesi gerekir.

Önemli evraklar içerinde yar alan dilekçede seyahat amacı, seyahat süresi belirtilmeli ve seyahat süresi bittikten sonra Türkiye’ye geri dönüleceğinin ve oluşacak masrafların ödeneceğine dair taahhüt verilmesi gerekir. Başvuru formunun usulüne uygun olarak doldurulması, formda doldurulması gereken alanlara doğru bilgiler yazılmalıdır. Eksik evrak bulunmamasına dikkat edilmelidir. Sorunsuz bir şekilde vize işlemlerini gerçekleştirerek Hollanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallara önem vererek vize almak isteyenler Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirler.

Hollanda İşçi Vizesi

Hollanda işçi vizesi, kısa süreli veya uzun süreli Hollanda’da işçi statüsünde çalışmak için alınan bir vizedir. Türkiye’den Hollanda’ya çalışma izni almak için vize başvurusunda bulunan vatandaşların aynı zamanda oturma izni başvurusunda bulunmaları da gerekir. Oturma izni başvurularında birçok prosedür bulunur. Bunlardan biri MVV denilen oturma izni belgesinin usulüne uygun olarak hazırlanmasıdır. Hollanda’ya işçi statüsünde çalışmak isteyenler

Hollanda işçi vizesi işlemleri için aşağıdaki belgeleri ve evrakları tanzim etmelidir.
Pasaport (seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekir.)
Başvuru Formu (başvuru sahibi tarafından formda yer alan kısımlarda istenen bilgilerin doğru olmasına ve eksiksiz doldurulmasına dikkat edilmelidir. Bu form mavi ya da siyah tükenmez kalemle doldurulmalı ve mutlaka ıslak imza ile imzalanmalıdır.)
2 adet biyometrik fotoğraf
İş sözleşmesinin bir sureti
Serbest iş statüsünde müracaat edenlerin son 3 aya ait ticaret odası  kaydı,
Şirket ve turistik işletmeler aracılığıyla işçi olarak çalışmak isteyenler ruhsatname,  işletme planı sureti (2 adet),  şirket bilgileri, imza sirküleri

Hollanda Ulusal Vize

Hollanda ulusal vize, uzun süreli vize türlerinden biri olup; Hollanda ve Hollanda dışındaki diğer Schengen ülkelerinde eğitim görecek, çalışmayı planlayan ya da kalıcı olarak kalmayı düşünen kişilerin almak istedikleri bir vizedir. Hollanda ulusal vize başvurusu için uzun dönem formu (D formu) doldurulması gerekir.

Bu form doldurulurken, Türkçe harf karakteri kullanılmamalı, yazılacak yazılar büyük harfle yazılmalı ve 2 adet tanzim edilmelidir.
3 aydan fazla süreli seyahatler için bu formun doldurulması zorunludur. Tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki türü mevcuttur.
Tek girişli ulusal vize ile Schengen ülkelerine giriş yapıldıktan sonra seyahat süresi boyunca tekrar aynı ülkeye tekrara giriş yapılamaz. Çok girişli ulusal vizede ise seyahat süresi boyunca birçok kez giriş yapılabilir. Hollanda Ulusal vize için başvuru sahibi adına başvurunun yapılması, istenen evrakların hazırlanması, tüm süreçlerin takip edilmesi için Long Vize Turizm şirketinden profesyonel destek alabilirsiniz.

Hollanda Oturum Vizesi

Hollanda oturum vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hollanda ülkesinde uzun süreli kalmak isteyenlerin başvurduğu Hollanda vize türlerindendir. D tipi vize kategorisinde yer alan bu vize, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hollanda’ya eğitim, aile birleşimi, ücretli bir işte çalışma, serbest bir işte çalışmak, iş kurma gibi amaçlarla uzun süreli vize alınmak istendiğinde başvurulan vizedir.
Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından oturum izni verilen vatandaşlar, alacakları vize türüne ve seyahat süresine bağlı olarak uzun süre Hollanda’da kalma imkânı elde edebilirler. Oturumu izni, Hollanda’ya geçiş yapıldıktan sonra göçmenlik ve vatandaşlık dairesine müracaat ederek de alınabilir.

Oturum izni alabilmenin diğer bir yolu ise Hollanda’da ikamet eden referans alacak kişinin göçmenlik ve vatandaşlık dairesine başvurması ile davet edilen kişinin oturum izni vizesi alması sağlanır. Hollanda Oturum vizesi için hazırlanan evrakların ve belgelerin, Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne teslim edilmesinden sonra genellikle 3 ay içerisinde bu başvurular sonuçlandırılır. Bu yüzden seyahat tarihinden 4 hafta öncesinden başvuru yapılmasında fayda vardır. Oturum izni vizesi için istenen belgeler ise biyometrik fotoğraf, pasaport, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası evlenme kayıt örneği, 18 yaşından küçükler için muvafakatname, yabancı dil durumunu gösteren belgeler olarak sıralanabilir.

Hollanda Çalışma Vizesi

Hollanda çalışma vizesi 90 günden fazla olan uzun süreli seyahat kapsamına giren vizelerdendir. Çalışma izni başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle oturum izni almaları gerekir. Oturum izni alınmadan çalışma vizesi almak mümkün değildir. Bu yüzden oturum izni almak için gerekli olan evrakların ve belgelerin resmi prosedürlere uygun olarak tanzim edilip, teslim edilmelidir.
Oturum izni başvurusu ile çalışma izni başvurusu beraber yapılabileceği gibi ilk önce oturum izni alınıp daha sonra çalışma izni almak için vize işlemleri başlatılabilir. Oturum iznine sahip olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuruları, Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından reddedilir. Hollanda’da çalışma izni ve oturum izni alabilmek için en pratik ve en doğru tercih Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla başvurunuzu yapmaktır. Hollanda çalışma vizesi için istenen evraklar ve belgeler şunlardır:
Pasaport
Hollanda vize başvuru formu
2 adet biyometrik fotoğraf
Evli olanlar için evlilik cüzdanı ve belgesi
Boşanmış olanlar için boşanma belgeleri
Dil yeterlilik belgeleri
Serbest
Serbest iş yapacak kişilerin ticaret odası kaydı
Mali durumu gösteren belgeler
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Başvuru sahibi meslek erbabı ise mesleğine ait belgeler

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi

Hollanda aile birleşimi vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, Hollanda’da ikamet eden eşi veya sevgilisi ile bir araya gelebilmek için başvurdukları bir vize türüdür. Bu vize, Hollanda vizesi D kategorisinde yer alıp; uzun süreli vize kapsamına girmektedir. Bu vize başvurabilmek için öncelikle 21 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Hollanda aile birleşim vizesi alabilmek için en önemli şartlar kişinin Hollanda’da yaşayan eşi ya da sevgilisi ile bir ilişkisinin bulunması ve bunu ispatlaması gerekir.
Diğer önemli bir şart ise Hollanda’da bulunan bir araya gelmek istediği kişinin, en az asgari ücret düzeyinde bir maddi gelire sahip olduğunu gösteren ve en az bir iş yerinde 1 yıllık sözleşme yaptığına dair belgelerin temin edilmesi gerekir. Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri, Hollanda’da yaşayan kişinin mali düzeyi konusunda gayet hassas davranırlar. Kişinin sosyal güvencesi olup olmadığı, başvurunun olumlu/olumsuz değerlendirilmesinde en önemli etkendir.

Hollanda Aile birleşimi vizesi alabilmek için Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri ile yapılan mülakatta mutlaka birlikteliği gösteren resimlerin, videoların ve belgelerin, ayrıca Hollanda’da yaşayan kişinin mali durumunu gösteren belgelerin ibraz edilmesi, başvurunun olumlu yönde değerlendirilmesi için çok önemlidir. Aile birleşimi vizesi alabilmek için oturum izni yani MVV oturum izni vizesi almak zorunludur. Oturum izni vizesi alınmadan aile birleşim vizesi verilmemektedir.

Hollanda Göçmenlik Vizesi

Hollanda göçmenlik vizesi oturma izni alınmasını gerektiren MVV uzun dönem vize türlerinden birisidir. Hollanda göçmenlik vizesi alabilmek için Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne vize için gerekli olan evrakların ve belgelerin usulüne uygun olarak tanzim edilip, teslim edilmesiyle alınabilir.
Hollanda göçmenlik vizesi almanın en kolay yolu ise Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize işlemleri konusunda yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek almaktır. Şirketimiz, ülke temsilcileri ve alanında uzman personeli ile vize işlemlerini resmiyete uygun olarak tamamlanması, göçmenlik vizesi ve oturma izni alınmasında kısa sürede olumlu yönde sonuçlanacak şekilde başvuru işlemlerini gerçekleştirerek vize işlemlerini takip etmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hollanda’da uzun süreli kalabilmek için özellikle serbest iş, ücretli iş gibi amaçlarla Hollanda’ya giriş yapabilmek için başvurulan bir vize türüdür. Hollanda Göçmenlik vizesi alınabilmesi için öncelikle oturma izninin alınması gerekir. Oturma izni alınmadan göçmenlik vizesi verilmez. Göçmenlik vizesi için istenen evraklar ve belgeler ise şunlardır
Hollanda Vize başvuru formu
Pasaport
18 yaşından küçükler için muvafakatname
Evli ise evlenme cüzdanı fotokopisi
Çalışan ise çalıştığına dair belgeler
Meslek erbabı ise mesleğine dair belgeler
T.C. kimlik fotokopisi
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
2 adet biyometrik fotoğraf
Varsa dil bildiğine dair sertifikalar diploma suretleri

Hollanda Vize Evrakları

Hollanda vize evrakları talep edilen vize türüne, seyahat süresine ve seyahat amacına göre Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenir. Seyahat amacına ve vize türüne göre istenen evraklar ve belgelerin bireysel olarak usulüne uygun olarak doldurulması pek mümkün değildir.
Bu evrakların ve belgelerin hazırlanmasında profesyonel destek almak vizenin olumlu yönde sonuçlanması için çok önemlidir. Evrakların eksik doldurulması veya yanlış bilgiler içerecek şekilde tanzim edilmesi, vize başvurusunun reddedilmesi anlamına gelir. Başvurunun reddedilmesi ile beraber yatırılan vize ücreti geri iade edilmemektedir ve emekler boşa gidecektir.
Bu yüzden vize işlemleri konusunda yetkili Long Vize Turizm şirketimiz yetkilileri ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Vize başvurularında istenen Hollanda Vize evrakları ise genel olarak şunlardır;

Pasaport (son 10 yıl içerisinde alınmış olması, sayfalarının deforme olmamış olması, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasını boş bulunması ve seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini devam etmesi gerekir.)
Biyometrik fotoğraf (son 6 ay içerisinde beyaz fon üzerine çekilmiş, yüzün net olarak tanımlayacak 3,5 x 4,5 cm ebatlarında 2 adet olacak şekilde hazırlanmalıdır.)
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
T.C. kimlik fotokopisi
Hollanda vizesi başvuru formu
Son 3 aya ait banka ekstresi
Banka hesabında yeterli miktarda para
Mali durumunu gösteren varsa tapu belgeleri ve araç ruhsatının fotokopisi
Davet mektubu

Hollanda Vize Belgeleri

Hollanda vize belgeleri, vize başvurularında seyahat amacına ve vize türüne göre Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenir. Vize başvurularının sonuçlanmasında ve hangi evrakların doldurulması gerektiği konusunda tek yetkili merci Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’dir. Vize belgelerinin hazırlanmasında, Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen kurallara riayet ederek ve resmiyete uygun şekilde tanzim edilmesi zorunludur.

Aksi takdirde eksik evrak yanlış belge veya sahte belge düzenleyerek vize başvurusunda bulunan kişilerin başvuruları reddedilir. Ayrıca sahte belge düzenleyenler hakkında ilgili kanun maddelerine göre yasal işlemler başlatılır. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için Hollanda vize belgeleri konusunda yetkili şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Hollanda Vize Evrakları

Çalışmayan kişi için Hollanda vize evrakları hazırlanırken, öncelikle Hollanda’ya hangi amaçla seyahat edileceği ve vize kategorisi içerisinde kısa süreli veya uzun süreli vizelerden hangisinin talep edileceğine karar verilmelidir.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından işçi statüsünde yer alan kişilerin, vize alabilmesi için Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkililerinin en çok dikkat ettikleri husus mali gelir durumlarını gösteren belgelerdir.

Çalışmayan kişi banka hesabında yeterli miktarda parası mevcutsa, bu durum Hollanda vizesi alınmasında olumlu etki yapacaktır. Eğer mali olarak kendisine ait bir hesabında yeterli bir birikimi yoksa yakınlarından anne, babası, eşinin veya başka bir yakınının gelir durumunu gösteren belgenin ibraz edilmesi yeterlidir. Hollanda, Schengen ülkelerinden birisi olduğu için kısa süreli seyahatlerde alınan vizeler ile Hollanda’ya giriş yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları herhangi bir yerde çalışmaları yasaktır. Bunun için uzun süreli vize başvurusunda bulunmak durumundadırlar. İstenen Çalışmayan kişi için Hollanda vize evrakları ise şunlardır
2 adet biyometrik fotoğraf
Son 3 aya ait banka hesap hareketlerini gösteren ekstre
Sağlık sigortasını gösteren belgeler
T.C. kimlik fotokopisi
Gidiş ve dönüş olmak üzere uçak bileti rezervasyonları
Konaklama bilgileri
Geçerli pasaport
Hollanda Vize başvuru formu
Banka hesabında yeterli miktarda para

Ev Hanımı Hollanda Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ev hanımı olan vatandaşlardan Hollanda’ya seyahat etmek için gerekli olan vizeyi alabilmek için öncelikle seyahat amacını ve süresini belirlemelidir. Ev hanımı Hollanda vizesi başvurusu yapanlar, genellikle turistik amaçlı seyahati tercih etmektedir.
Kısa süreli seyahat kapsamına giren vize başvurularında, Schengen vizesi başvurusu da yapılmak zorundadır. Hollanda Schengen vizesi, tek girişli ve çok girişli olmak üzere sınıflandırılmıştır. Ev hanımı Hollanda vizesi için aşağıda belirtilen evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir.

Pasaport
Hollanda vize başvuru formu
Hollanda Schengen vizesi başvuru formu
2 adet biyometrik fotoğraf
T.C. Nüfus cüzdan fotokopisi
Varsa önceki pasaportların fotokopileri
Sponsor varsa ve sponsor şirketse; şirkete ait olmak üzere imza sirküleri,  ticaret sicil gazetesinin sureti, vergi levhasının sureti, faaliyet belgesi
Bankada yeterli miktarda para
Son 3 aylık hesap ekstresi

Memur İçin Hollanda Vize Evrakları

Hollanda ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize zorunluluğu bulunur. Hollanda’ya seyahat edecek kişiler; turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, vatandaşlık, evlilik gibi seyahat nedenlerine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp Hollanda Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmaları gerekir.
Hollanda vize başvurularını sonuçlandırılmasında Hollanda Büyükelçiliği/Konsolosluğu görevlidir. Hollanda Büyükelçiliği veya Konsolosluğu yetkilileri vize başvurularını değerlendirirken, vize türüne uygun şekilde hazırlanmış belgeler ve evrakları inceleyerek kararını bildirir. Bu nedenle vize başvurularında seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması çok önemlidir. Memur için Hollanda vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf
Hollanda vize formu
Dilekçe
Uçak ve otel rezervasyonları
Pasaport
Çalışma belgesi
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Görev kimlik kartı fotokopisi
Sponsor yazısı
Memur için Hollanda vize evrakları ve belgelerin hazırlanmasında ve bize başvurularının gerçekleştirilmesinde Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışan İçin Hollanda Vize Evrakları

Hollanda, Avrupa birliğine üye bir ülkedir. Ayrıca Hollanda birçok Avrupa ülkesinin yer aldığı Schengen vizesi kapsamı içerisinde yer almaktadır.
Hollanda’ya seyahat gerçekleştirdikten sonra diğer Schengen ülkelerine geçiş yapılabilir. Hollanda’ya seyahat edecek kişilerin, seyahat türüne ve seyahat süresine uygun şekilde bazı evrakları ve belgeleri tamamlamaları zorunludur. Çalışan İçin Hollanda vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

2 adet biyometrik
En az 6 ay geçerliliği olan ve 2 sayfası boş olan pasaport
Hollanda vize formu
Seyahat türüne ve süresine uygun şekilde hazırlanmış dilekçe
Uçak ve otel rezervasyonlar
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Son 3 aylık maaş bordrosu
Şirket yazısı
Çalışılan şirkete ait güncel tarihli evraklar
SGK giriş bildirgesi
Banka hesap özeti
Çalışan İçin Hollanda vize evrakları ve belgeleri hazırlanmasında Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

İşveren İçin Hollanda Vize Evrakları

Hollanda’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur. Ancak hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri kısa süreli seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.
Hollanda vizesi için Konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin ve evrakların vize türüne uygun şekilde hazırlanması gerekir. İşveren İçin Hollanda vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Seyahat nedenini belirten dilekçe
Daha önceden alınmış Schengen ülkelerine ait dilekçe
Vergi levhası
Şirketin ticaret sicil gazetesi
Faaliyet belgesi
Şirketin imza sirküleri
Uçak gidiş dönüş rezervasyonları
Otel ve konaklama bilgileri
Davetiye
İşveren İçin Hollanda vize evrakları ve belgeleri hakkında güncel bilgileri Long Vize resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Öğrenci İçin Hollanda Vize Evrakları

Hollanda’ya eğitim nedeniyle seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize almaları gerekir. Öğrenci İçin Hollanda vize evrakları ve belgeleri, vize türüne uygun şekilde eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması zorunludur. Hollanda öğrenci vize başvurusu, Hollanda Büyükelçiliği’ne veya Hollanda Konsolosluğu’na yapılır.
Hollanda öğrenci vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
Vize ücreti yatırıldığına dair dekont
2 adet biyometrik fotoğraf
Hollanda’da eğitim alacağınız okuldan gönderilen kabul mektubu
Hollanda vize formu
Uçak ve otel rezervasyonları
18 yaş altı kişiler için anne babanın noterden ortak çıkarttıkları muvakkatname
Bankada yeteri miktarda para
Dilekçe

Hollanda öğrenci vizesi için bazen konsolosluk ek evrak veya belge talebinde bulunabilir. Öğrenci İçin Hollanda vize evrakları için güncel ve detaylı bilgileri Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz.

Çiftçi İçin Hollanda Vize Evrakları

Hollanda çiftçi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin bazı evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamaları gerekir. Hollanda vize başvurusu ilk defa gerçekleştiren kişiler, parmak izi bilgisini vermek zorundadırlar. Hollanda çiftçi vizesi başvurusunda bulunan kişiler; öncelikle turistik, aile ziyareti gibi seyahat nedenini belirlemeleri gerekir. Çiftçi İçin Hollanda vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
T.C. kimlik fotokopisi
Seyahat türüne uygun şekilde davetiye
Seyahat süresini ve türünün belirtildiği dilekçe
Bankada yeteri miktarda para
Hollanda vize formu
Otel ve uçak rezervasyonları
Çiftçi İçin Hollanda vize evrakları ve detay bilgileri için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Büyükelçiliği Vize

Hollanda büyükelçiliği vize başvurularında yetkili kurumdur. Hollanda Büyükelçiliği, Türkiye’nin Ankara ilinde bulunmaktadır. Büyükelçilik, vize başvurularının alınması ve değerlendirilmesinde yetkilidir. Hollanda Dışişleri Bakanlığı’nca görevlendirilen Hollanda Büyükelçiliği, vize başvurularını sonuçlandırılmasında aktif olarak görev yapmaktadır. Hollanda vizesi için hazırlanan evraklar ve belgeler, Hollanda Büyükelçiliği’ne teslim edilir. Hollanda Büyükelçiliği, gerekli evrakların ve belgelerin değerlendirilmesi işlemlerini belirli bir süre içerisinde gerçekleştirir.

Hollanda vize başvurusu yapan kişilerin vize başvurularını olumlu yönde sonuçlanabilmesi için halen geçerliliği bulunan bir pasaportlarının da bulunması zorunludur. Hollanda Büyükelçiliği vize başvurularını ortalama 7 ile 14 gün arasında sonuçlandırır. Vize işlemlerinin kısa sürede tamamlanması için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu Vize

Hollanda konsolosluğu vize başvurularını kabul etmek ve sonuçlandırmada yetkili kurumdur. Türkiye ile Hollanda ülkeleri aralarındaki ulusal ilişkilerin devam etmesi için Hollanda Dış işleri Bakanlığınca yetkilendirilmiş Türkiye’de aktif olarak hizmet veren Konsolosluğu bulunmaktadır.
Hollanda ile Türkiye arasında vize anlaşması bulunur. Hollanda’nın coğrafi konumu, kültürü, iş imkânları nedeniyle her yıl ülkemizden birçok kişi Hollanda’ya çeşitli nedenlerden dolayı seyahat etmektedir. Seyahat türüne uygun şekilde hazırlanan belgeler ve evraklar, Hollanda Konsolosluğu’na teslim edilerek vize işlemleri başlatılmış olur.

Hollanda Konsolosluğu vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesi aşamasında çok titiz davranmaktadır. Bu nedenle Hollanda vize başvuruları için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve vize başvuruların olumlu yönde sonuçlanması için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Konsolosluklar Ve Adresleri

Hollanda ile Türkiye Cumhuriyeti arasında siyasi ve ticari ilişkilerin güçlendirilmesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hollanda’ya gitmek için Hollanda vizesi başvurusu yapan kişilerin hazırladıkları evrakların ve belgelerin teslim edilmesinde, vize başvurularının olumlu ya da olumsuz yönde sonuçlandırılmasında, ilave evrak ve belge istemede yetkili merci İstanbul’da faaliyet gösteren Hollanda Konsolosluğu’dur. Teslim edilmesi gereken evraklar listesi ve Hollanda Konsolosluklar ve Adresleri bilgilerine Long Vize Firmamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu yetkilileri vize başvurularını yapan kişilerin başvuru evraklarını titizlikle inceleyerek başvuruları değerlendirip sonuçlandırırlar. Hollanda Konsolosluğu, resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Bu yüzden planlanan tarihte seyahat edebilmek için vize başvurularının 4 hafta öncesinden yapılmasına dikkat edilmelidir. Hollanda Konsolosluklar ve Adresleri;
İstanbul Başkonsolosluğu Adres:İstiklal Cad. No: 197, 34433 Beyoğlu, İstanbul
Ankara Hollanda Büyükelçiliği Adres: Hilal, Hollanda Cd. No:5, 06550 Çankaya/Ankara

Hollanda Vizesi Dilekçe Örneği

Hollanda vizesi dilekçe örneği için Long Vize Turizm resmi internet sayfasına girerek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Hollanda’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; turistik, ticari, aile ziyareti, vatandaşlık, eğitim gibi seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlamaları gerekir.

Hollanda vize başvurularında gerekli ve önemli evraklardan birisi de Hollanda vizesi dilekçesidir. Başvuru türünüze bağlı olarak Long Vize Firmamız üzerinden Hollanda vizesi dilekçe örneği desteği alabilirsiniz. Hollanda’ya seyahat edecek kişiler, Hollanda Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na seyahat nedenini ve seyahat süresini belirttikleri bir dilekçe yazmaları gerekir. Dilekçede, vize başvurusu yapan kişinin seyahat nedenini kanıtlayıcı şekilde tanzim edilmelidir. Ayrıca vize başvurusu yapan kişinin vize süresi dolduktan sonra tekrar ülkeye dönüş yapacağının teminatını yazılı olarak dilekçede belirtmesi gerekir.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu, Hollanda Konsolosluğu tarafından vize başvuru sahibi hakkında bilgi edinebilmek için talep edilir. Bu nedenle vize başvuru formunun prosedüre uygun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması çok önemlidir. Vize başvuru formunda istenmeyen bir durumla karşılaşıldığında tekrar başvuru formu talep edilmelidir.

Hollanda vize başvuru formu, resmi bir belge olduğundan içerisindeki bilgilerin yanıltıcı veya yanlış olmaması gerekir. Başvuru formunda yanlış veya yanıltıcı bir bilgi, vize başvurusunda bulunan kişi hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına neden olabilir. Hollanda vizesi başvurusunun ilk adımı olan başvuru formunu, prosedüre uygun şekilde tamamlamak için Long Vize Turizm şirketimizin uzman ve deneyimli personelinden hizmet alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Redde İtiraz

Hollanda Büyükelçiliği veya Konsolosluğu’na yapılan vize başvuruları bazı durumlarda ret ile sonuçlanabilir. Vize başvurularının ret almasının nedeni, genellikle vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde hazırlanmamasından kaynaklanmaktadır. Hollanda vizesi başvuruları ret ile sonuçlandığında vize başvurusu yapan kişinin, karara itiraz etme hakkı bulunur.

Hollanda vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize başvurusunun ret almasına neden olan eksik veya yanlış evrakları tekrar tamamlayarak vize başvurusunun yeniden değerlendirilmesini talep edebilir. Hollanda vizesi başvurularının reddine itiraz eden kişiler, Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne başvurmaları gerekir. Hollanda vizesi için vize türüne uygun şekilde vize evrakları ve belgelerin tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Hollanda’ya seyahat edecek umumi pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri 90 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Hollanda vize başvuruları, seyahat türüne uygun şekilde gerçekleştirilmelidir. Hollanda’ya seyahat edecek kişilerin, seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamladıktan sonra Hollanda Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na başvuru yaparak vize işlemlerini başlatır. Bu sürece başlarken Hollanda vizesi kaç günde sonuçlanır bilgisini edinmesi gerekmektedir.

Hollanda vizesi, ortalama 7 ile 14 gün içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda Büyükelçilik ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Hollanda vize başvurusunda bulunacak kişilerin, seyahat planlarında değişiklik görünmemesi için vize işlemlerini en az 1 ay öncesinden başlatması daha faydalı olacaktır. Hollanda vizesi başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin kısa süre içerisinde eksiksiz bir şekilde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vizesi kaç günde çıkar sorusu Hollanda’ya seyahat edecek kişilerin cevabını merak ettiği konuların başında gelir. Hollanda vize başvurusunda bulunan kişiler, seyahat planlarında herhangi bir değişiklik olmaması ve istenilen tarihte Hollanda’ya seyahat edebilmek için vize başvurularının kısa sürede sonuçlanmasını talep ederler. Hollanda vizesi başvuruları ortalama 1 ile 2 hafta arasında sonuçlanır.

Hollanda vize başvurularında gerekli evraklar ve belgelerin teslimi ile vize işlemleri başlatılır. Vize başvurularının sonuçlanma süresi, Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenir. Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği, resmi tatillerde ve bayramlarda hizmet vermez. Hollanda vize başvurusunda bulunacak kişilerin bu detayı göz önünde bulundurmaları gerekir. Hollanda vizesi başvurularında gerekli evrakların ve işlemlerinin kısa sürede tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda vize ücreti Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize işlemlerinin başlatılması için talep edilir. Hollanda vizesi ücreti; kişilerin turistik, ticari, aile ziyareti, vatandaşlık, eğitim gibi vize türlerine göre değişiklik gösterir. Ayrıca uzun süreli ve kısa süreli vize başvurularına göre de vize ücreti değişiklik göstermektedir. Vize başvurularında vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize işlemleri başlatılmaz. Vize için gerekli evraklar ve belgeler vize türüne göre uygun şekilde hazırlandıktan sonra öncelikle vize ücretinin yatırılması gerekir.

Hollanda vizesi başvurusu yapan kişilerin, vize başvurularının olumsuz sonuçlanmaması için vize işlemlerini, prosedüre uygun şekilde tamamlamaları zorunludur. Vize işlemlerini prosedüre uygun şekilde tamamlamayan kişilerin, vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Vize ücreti, vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlananlara tekrar iade edilmediğinden, bu durum başvuru yapan kişi için hem maddi hem de manevi olarak bir kayıptır. Bu tür aksiliklerle karşılaşmamak için Long Vize Turizm ile iletişime geçerek vize işlemlerinde profesyonel destek alabilirsiniz.

Hollanda Vize Fiyatları

Hollanda vize fiyatları vize türüne, vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Ülkemizden Hollanda’ya seyahat edecek kişiler, vize başvurusunda bulunduklarında vize için gerekli evraklar ve belgeleri teslim etmeden vize ücretini yatırmaları gerekir. Hollanda vize fiyatları, her yıl değişiklik gösterebilir.

Hollanda vize başvurularında vize fiyatları hakkında güncel bilgiler için Long Vize Turizm ile irtibat geçebilirsiniz. Vize başvurularında Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek almak çok önemlidir. Hollanda vize başvurusu yapacak kişilerin bilmesi gereken hususlardan birisi de olası vize başvurularının olumsuz sonuçlanması durumunda vize ücretinin tekrar iade edilmediğidir. Ayrıca vize başvuruları esnasında kargo ve evrakların hazırlanması gibi ekstra masraflar vize ücreti içerisine dâhil değildir.

VFS Global Hollanda Vizesi

Hollanda vize başvurusu, İstanbul’da bulunan Hollanda Konsolosluğu’na ya da Ankara’da faaliyet gösteren Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılır. VFS Global Hollanda vizesi, başvurularının alındığı resmi kurumdur. Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında, başvuru işlemlerinin her aşamasını takip edilmesini sağlayarak vize alınmasında profesyonel hizmet veren Long Vize turizm şirketimiz aracılığıyla başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Şirketimiz, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurarak, yasal mevzuatın belirlediği sınırlar içerinde hareket ederek profesyonel hizmet vermektedir. Vize başvurularının olumlu sonuçlanması için hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin resmi usullere göre tanzim edilmesi gerekir. Aksi takdirde başvuru olumsuz sonuçlanacaktır. Kısa sürede Hollanda vizesi almak için profesyonel destek alınması en doğru tercih olacaktır.

Sosyal Medya

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu