Skip to content

İsveç Vize Başvuru Şartları 2022

İsveç Vizesi

İsveç Vize Başvuru Şartları 2022 İsveç vizesi; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsveç seyahatlerinde eğer resmi pasaportlardan birine sahip değilse vize almak zorundadır. İsveç vizesi işlemlerin tam yapılması halinde çabuk sonuçlanan vizelerdendir. İsveç’in Schengen ülkesi olduğunu da unutmamak gerekir. Yani alınan vize Schengen kurallarına da uymalıdır ve bu sayede Schengen ülkelerine de geçişler yapabilmeniz mümkündür. Vize alırken gösterilen şartlara da bağlı olarak bu durum değişir.

İsveç vizesi birçok kişinin almak istediği bir vize türüdür. Bu güzel ülkeyi ziyaret edebilmeniz için İsveç Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu evrakları hazırlayıp konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir. Konsolosluğa gitmeden vize işlemlerinize başlanması için direkt olarak firmamızla irtibata geçerek hızlı bir şekilde sonuç alabilmeniz mümkündür.

İsveç Vize İşlemleri

İsveç ülkesine gidebilmeniz için vize işlemlerini doğru bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. İsveç vize işlemleri zor değildir ancak biraz uğraş gerektirir. Daha önce hiç vize almamışsanız eğer dikkat etmeniz gereken hususları ayrıntılı öğrenmek için firmamızı aramanız tavsiye edilir. Ayrıca vize almak için vaktiniz yoksa ve acil olarak vize almanız gerekiyorsa da vize işlemlerinizi firmamıza bırakabilirsiniz.

İsveç vize işlemleri için güvenilir bir firmayla yola çıkmanız son derece önemlidir. Çünkü evrak ve belgelerin hazırlanmasında yaşanabilecek en ufak bir hata vizenizin red yanıtı almasına sebep olabilir. Böyle olumsuzluklarla karşılaşmamak adına firmamızı her saniye arayıp bilgi alabilir ve işlemlerinizin eksiksiz bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

İsveç Vize Başvurusu

İsveç ülkesine seyahat edebilmeniz için uymanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Öncelikle İsveç vize başvurusu yapabilmeniz için İsveç Konsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Ancak başvuru için konsolosluğa gitmeden aracı firmamızla da işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
İsveç vizesi başvurusu yapabilmeniz çok kolaydır ve bunun için sadece firmamızı arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Firmamız konsolosluklarla yıllardır bir bağ içerisindedir ve vizenizin olumlu olmasında büyük katkılar sağlayacaktır. Konsolosluk çoğu zaman kişisel başvuruları kabul etmemektedir. Aracı firmamız sizinle konsolosluklar arasında köprü kurarak evrak ve belgelerinizi konsolosluğa teslim ederek en güncel verileri takip eder. Sizler de süreç içerisinde yaşanan gelişmelerden firmamız vasıtasıyla haberdar edilirsiniz ve böylece sorunsuz bir şekilde vizenizi almış olursunuz.

İsveç Vize Randevusu

İsveç ülkesine gitmek isteyenler vize başvurusunda bulunduklarında randevu da almak zorundadır. İsveç vize randevusu içinde konsoloslukla irtibata geçmeniz gerekmektedir. Konsoloslukla irtibata geçmek zor ve uğraşlı bir işlem olabilir. Bunun için firmamıza başvurursanız firmamız sizin adınıza randevu alacaktır.

İsveç vize randevusu alabilmeniz için konsolosluktan gün ve saat talep etmeniz gerekmektedir. Bu gün ve saatler size e-mail vasıtasıyla bildirilir ve randevuya tek başınıza gitmeniz gerekir. Bu randevuda parmak izi vermeniz gerekecektir. Bunun içinde güvenilir firmamızla anlaşarak işlemlerinizi rahat bir şekilde yürütebilirsiniz. Vizenizin red yanıtı almasını istemiyorsanız evraklar ve kurallar konusunda titizlikle işlemleri yerine getirmeniz gerekecektir. Vizeniz red yanıtı alırsa diğer yurt dışı seyahatleriniz de bundan olumsuz etkilenecektir.

İsveç Vize

Vize işlemleriyle ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda İsveç vizesi hakkında bilgiler vereceğiz. İsveç vize alınabilmesi için İsveç Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu evrakları öğrenip konsolosluğa başvurmanız gerekmektedir ya da firmamız ile irtibata geçerek hızlı bir şekilde vize işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İsveç vize alınabilmesi çok zor değildir. Sadece evrak ve belgelerin eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde hazırlanması gerekir. Evraklar arasında pasaport olmazsa olmaz diyebileceğimiz en önemli belgedir. Bunun dışında İsveç’e neden seyahat etmek istediğinizi belirttiğinizde sizin için uygun vize türü ortaya çıkacaktır ve uygun vize türüne başvurmanız gerekecektir. Firmamız sizlere bu konuda en büyük yardımları sağlayacak, en profesyonel hizmetleri verecektir.

İsveç Vize Başvuru Merkezi

İsveç vizesi için başvuru yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinde İsveç vize başvuru merkezi ile sorunsuz bir şekilde yola çıkabilirler. İsveç vizesi başvurularında gerekli evrakları seyahat amacınıza uyacak şekilde hazırlayıp İsveç Konsolosluğu’na teslim etmeniz gerekmektedir.  İsveç bir Schengen üyesi ülke olduğu için herhangi bir Schengen üyesi ülkeye İsveç’ten geçiş yapmak mümkündür. İsveç vizesi başvuru merkezi hakkında bilgi almak için firmamızı hiç düşünmeden her saniye arayabilirsiniz.

İsveç Ulusal Vizesi, İsveç Erasmus Vizesi ve İsveç Oturma İzni gibi tüm vize çeşitlerini firmamız sayesinde kolaylıkla alabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaporta sahip kişiler 90 günü aşmamak şartıyla İsveç vizesi almadan ülkeye seyahat edebilir. İsveç vize işlemlerinde konsolosluk şahsi başvuruları kabul etmeyebilir ve bu yüzden yetkili bir vize firmasıyla anlaşmanız çok ama çok önemlidir.

İsveç Vize Çeşitleri

İsveç ülkesine seyahat etmek isteyen kişiler hangi amaçla bu ülkeye seyahat ediyorsa bunu İsveç Konsolosluğu’na bildirmek zorundadır. İsveç vize çeşitleri konsolosluk tarafından belirlenen bazı kurallar doğrultusunda hazırlanır. İsveç vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacına uygun vize çeşidinden biri seçilmelidir ve seçilen vize çeşidine göre de işlemler yapılmalıdır.

Seyahat amacını doğru bir şekilde göstermeyen kişilerin evrakları konsolosluk tarafından kabul edilmez. İsveç vizesi çeşitleri hakkında genel bir bilgi vermemiz gerekirse de şu vize türlerini söyleyebiliriz: Ticari Vize, Turistik Vize, Aile Ziyaret Vize,  Arkadaş Ziyaret Vize, Erasmus Eğitim Vizesi, Schengen Vizesi, Kültürel Sportif Vizesi’dir. Bu vize türleri dışında da vize türü seçebilmeniz mümkündür.

İsveç Ticari Vize

İsveç ülkesine seyahat etme amacınız iş veya konferans gibi sebeplerden oluşuyorsa bu durumda ticari vize almanız gerekecektir. İsveç ticari vize alabilmeniz için İsveç Konsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Ticari vize için konsolosluk sizden ek evraklar isteyebilmektedir. Bu evrakların hazırlanması konusunda çok dikkatli olunmalıdır. İsveç ticari vize için tamamlanması gereken evrakların önemli kısmı aşağıdaki evraklardan oluşur:

Pasaport
Biyometrik fotoğraf
İsveç ticari vizesi için davetiye mektubu
İsveç ticari vizesi aldığınıza dair talep dilekçesi
İsveç ticari vizesi için finans durumunuzu belirten banka dökümleri
İsveç ticari vizesi için mesleğinizi belirten belgeler
Diğer evraklar (rezervasyon, bilet gibi)

İsveç Turistik Vize

İsveç turistik vizesi, İsveç’e 90 günden kısa sürecek gezme-görme amaçlı seyahatlerde başvurulan bir vize türüdür. İsveç ülkesine turistik amaçlı bir seyahat planlıyorsanız konsolosluğa turistik vize almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. İsveç turistik vize için konsolosluğun istediği gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

Pasaport
İsveç turistik vize başvuru formu
Biyometrik fotoğraf
Diğer evraklar (seyahat sağlık sigortası, otel rezervasyonu, uçak biletleri)
Finansal durum belgeleri (son 3 aya ait maaş bordrosu, banka hesap dökümü)
Muvafakat name ( başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise konsolosluğa noter onaylı muvafakat name sunmalıdır.)
Mesleki evraklar (çalışanlar, işverenler, öğrenciler, emekliler ve çiftçiler için bunu kanıtlayan belgeler)

İsveç Aile Ziyareti Vizesi

İsveç’te ailesi bulunan vatandaşların aile bağlarını evraklar arasında kanıtlamaları gerekmektedir. İsveç aile ziyareti vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi firmamız vasıtasıyla öğrenebilmeniz mümkündür.
İsveç aile ziyareti vizesi almak isteyen vatandaşların yapmaları gereken en önemli adım pasaport çıkartmaktır. Pasaport vize işlemlerinin en önemli ayağıdır diyebiliriz.
Bunun yanında İsveç ülkesinde yaşayan ailenizden bir davetiye mektubu almanız vize sürecinizin hızlanmasını sağlayacaktır. Ülkede yaşayan birinci ya da ikinci dereceden akrabanız sizin için bir davetiye mektubu hazırlamalı ve size göndermelidir.  İşlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmeniz için gönül rahatlığıyla firmamızı arayabilirsiniz. Firmamız yıllardır konsolosluklarla iş birliği içerisindedir ve en güncel bilgileri sizlere aktarır.

İsveç Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsveç’te bulunan arkadaşlarınızla buluşabilmeniz için arkadaşlarınızdan bir davetiye mektubu almanız ve bunu da konsolosluğa sunmanız gerekecektir. İsveç arkadaş ziyareti vizesi alırken arkadaşınızla olan bir fotoğrafı konsolosluğa sunmanız işlemlerinizi hızlandıracaktır. Gerekli işlemlerin yerine getirilmemesi durumunda vize talebiniz olumsuz sonuçlanacaktır. İsveç arkadaş ziyareti vizesi için bir pasaport almanız ve sonrasında konsolosluğun istediği güncel evrak listesini tamamlamanız gerekmektedir.

Aksi durumda bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle pasaportunuzu alabilmeniz mümkündür. Konsolosluğun istediği evraklar doğru bir şekilde hazırlanıp sunulmazsa vizeniz red yanıtı alacaktır. Bu tarz olumsuzluklarla karşılaşmamak adına güvenilir ve profesyonel olan firmamızı rahatlıkla arayabilirsiniz.

İsveç Vize Şartları

İsveç vizesi alabilmeniz için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar doğrultusunda bazı evraklar hazırlanır ve İsveç Konsolosluğu’na teslim edilmektedir. İsveç vize şartları dikkatle incelenmezse vizeniz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Aşağıda verilen bazı önemli evrakların hazırlanması İsveç vizesi için şarttır.

Öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerekir. 10 yıldan eski olmayan ve yıpranmamış ve yırtılmamış olmalıdır.
İsveç vize başvuru formu
İsveç vize başvuru dilekçesi
Biyometrik fotoğrafınız
İsveç’te geçirilecek zaman diliminde mali durumunuzu olup olmayışıdır.
İsveç vizesi şartları dikkatlice incelendiğinde aslında zor olmadığı görülecektir. Vize şartları seyahat amacınıza göre değişebilir ve bazı zorluklar da çıkabilir. Bu yüzden vize sürecinizin takibi için firmamızı arayabilirsiniz.

İsveç Vizesi Hangi İllerden Alınır?

İsveç vizesi hangi illerden alınır? Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerinin tamamından kolayca İsveç vizesi alabilirsiniz.

İsveç vizesi hangi illerden alınır? Sorusunun cevabı yukarıdaki gibidir.

İsveç Vizesi Nasıl Alınır? 

İsveç vizesi alabilmeniz için İsveç Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu prosedürlere uymanız gerekmektedir.  İsveç vizesi nasıl alınır? Sorusu için verilebilecek en net cevabımız evraklarınızı hazırlayıp konsolosluğa başvurmanızdır. Vize alma sürecine hızlı bir şekilde dahil olmak istiyorsanız firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Yetkili vize merkezimiz sizin adınıza süreci yöneterek işlemlerinizde sıkıntı olmaması adına tüm sorumluluğu üzerine almaktadır.

Evrak süreciniz tarafımızdan takip edilerek sizlere istediğiniz anda bilgiler aktarılır. İsveç vizesi nasıl alınır? Konusunda en ayrıntılı bilgileri profesyonel vize merkezimizden alabilirsiniz. Vizenizin red yanıtı almaması açısından güvenilir bir vize firmasıyla anlaşmanız çok önemlidir. Bunun için de firmamız sizlere en doğru şekilde eşlik edecek ve İsveç seyahatinizi kolaylaştıracaktır.

İsveç Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsveç vize işlemlerinizi tamamlayabilmeniz için İsveç Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekmektedir.  İsveç vize randevusu nasıl alınır? Sorusu bu aşamada vize almak isteyenlerin merak ettiği bir konudur. Randevu alabilmeniz için İsveç Konsolosluğu ile iletişime girip randevu talebi oluşturmanız gerekmektedir. Seyahat planınızı da belirterek konsolosluktan randevu talebinde bulunabilirsiniz. İsveç vize randevusu nasıl alınır? Sorusunu merak edenler firmamız vasıtasıyla da ayrıntılı bilgi alabilirler.

Bu konuda endişeleriniz ve sorularınız varsa firmamız sizlere yardımcı olacaktır. Firmamız konsolosluklarla yıllardır etkileşim halindedir ve gerekli bilgileri alarak siz değerli müşterilerimize aktarır. Vizenizin olumlu olması için firmamız sizlere yardımcı olacak ve zamandan tasarruf imkanı sunacaktır.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsveç seyahatlerinizde vize başvuru işlemleriniz ile alakalı merak ettiğiniz konular olabilir. İsveç vize başvurusu nasıl yapılır? Konusunda sorun yaşamamanız için bazı bilgileri öğrenmeniz gerekecektir. Vize başvurusu yapabilmeniz için İsveç Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu kuralları yerine getirmeniz gerekecektir. Sizlere gerekli belge ve evraklar konsolosluklar tarafından veya firmamız tarafından bildirilir. İsveç vize başvurusu nasıl yapılır? Konusunda evraklarınızı doğru bir şekilde hazırlamanız çok önemlidir.

Bu vize ve evrakların hazırlanma süreci sizlere oldukça zorlu ve uğraşlı gelebilir. Bu yolda yetkili vize merkezimizden yardımlar alırsanız vize sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Vize merkezimiz yıllardır müşterilerine en profesyonel hizmetleri sağlayarak rakipleriyle kıyaslanamaz bir seviyeye gelmiştir.

En Kolay İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

İsveç vizesi alabilmeniz için mutlaka konsolosluğun belirlediği kuralları yerine getirmelisiniz. Belgelerinizin tam ve eksiksiz olması vize sürecini hızlandıracak en önemli hususlardandır. Yine vize işlemlerinizin kolaylaşması için vize sürecinizi ilk andan itibaren takip etmeniz gerekmektedir. En kolay İsveç vizesi nasıl alınır? Noktasında en büyük kolaylık vize sürecinizi takip etmenizden geçecektir.

En kolay İsveç vizesi nasıl alınır? Sorusuna daha ayrıntılı cevap vermek gerekirse yetkili bir firmayla anlaşmanız vize işlemlerinizin kolaylaşmasında en faydalı yoldur. Bu konuda vize merkezimiz yıllardır müşterilerine en profesyonel hizmetleri sunarak vizelerin olumlu olma konusunda müşterilerin şansını arttırır. Bu yüzden güvenilir firmamızla yola çıkmanızda fayda vardır.

İsveç Schengen vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsveç ülkesi Schengen ülkeleri arasında bulunduğu için vize alınacağı sırada Schengen başvuru koşulları da incelenmelidir. İsveç Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler vize alınırken dikkat edilmesi gereken hususlardır. Schengen vizesi alımında evrak kısmına çok dikkat etmelisiniz. Özellikle form ve dilekçelerinizin düzgün bir şekilde doldurulması konsoloslukların dikkat ettiği evraklardandır. İki belge arasında örtüşen bilgiler olmadığında konsolosluk vizenize olumsuz cevap verir.

İsveç Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler sayesinde vizenizin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Schengen vizesi aldığınızda vizenizin şartlarına göre diğer Schengen ülkelerini de ziyaret edebilme fırsatınız olur. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İsveç Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

İsveç vize işlemlerinizi yaparken gerekli kuralları takip etmeniz önemli bir adımdır. İsveç vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar sayesinde vizeniz olumlu yanıt alabilir. Bu kurallardan bazıları da aşağıda liste halinde verilmiştir.
Belgelerde eksiklik olmamalıdır.
Başvuru formu doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır.
İsveç vize talep dilekçesinde önemli yerler yazılmalıdır.
İsveç’e gidiş süresince finansal sponsorunuzun kim olacağı belirtilmelidir.
Ulaşım bilgileri, biletler gibi bilgiler sunulmalıdır.
Nerede konaklanılacağı belgelerle kanıtlanmalıdır.

Yukarıda listelediğimiz İsveç vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar konsolosluk tarafından belirlenmiştir. Bu kurallara dikkat etmemeniz vizenizin red yanıtı almasına sebep olabilir.

İsveç İşçi Vizesi

İsveç’e iş amacıyla gitmek isteyenler İsveç işçi vizesi almak zorundadır.  Bunun için de İsveç Konsolosluğu’nun belirlediği evrak listesini öğrenmeli ve hazırlamalısınız. Bu vize türünü alabilmeniz için işçi olduğunuzu destekler belgeler sunmanız gerekmektedir. İsveç işçi vizesi alabilmeniz için İsveç’te iş bulmuş olmanız ve bunu kanıtlamanız gerekmektedir.

Karşı taraftan sizi iş için çağıran bir davetiye almanız bu durumu kanıtlayacaktır.  Bu davetiye mektubu işçi vizesini kolaylıkla alabilirsiniz. İşçi vizesi alırken diğer vize türlerinde olduğu gibi vize süreciniz takip etmeniz gerekmektedir. Eğer eksik evrak bildirmişseniz konsolosluk vizenize red yanıtı verecektir. Süreci takip eden yetkili firmamızla irtibat kurarsanız vize alımı konusundaki hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

İsveç Ulusal Vize

İsveç seyahatlerinizde eğer 6 ay içerisinde 90 günden fazla kalmak zorunda kaldıysanız bu durumda ulusal vize almanız zorunlu kılınmaktadır. İsveç ulusal vize işlemlerinin doğru ve eksik bir şekilde yerine getirilebilmesi için İsveç’te fazla kalmanızın nedenlerini konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir. Bu kalacağınız süre zarfında maddi ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacağınızı da konsolosluğa belirtmeniz gerekmektedir.

İsveç ulusal vize evresinde vize işlemlerinizin sorunsuz ve hızlı bir şekilde hallolmasını istiyorsanız firmamızdan her saniye yardım alabilirsiniz. Profesyonel bir sonuç için firmamız sizin adınıza vize sürecini yönetecektir. Eğer vize almak için uğraşacak vaktiniz yoksa sadece seyahatinize odaklanmak istiyorsanız vize alırken yetkili bir firmayla anlaşmanız en doğru yoldur.

İsveç Oturum Vizesi

İsveç ülkesinde yaşamak istiyorsanız bunun için konsolosluktan oturum vizesi almanız gerekecektir. Oturum iznini almazsanız İsveç’te yaşamaya devam edemeyeceksiniz. İsveç oturum vizesi alınması diğer vize türlerine biraz daha zor olmaktadır. Bunun sebebi daha fazla evrak istenmesi ve bu evrakların hazırlanmasının da daha fazla vakit almasıdır.

Ayrıca İsveç Oturum vizesi için konsolosluk bazen ek evraklar da isteyebilir ve bu da işlerinizi biraz daha zorlaştırabilir. Bu süreç iyi bir şekilde takip edilirse İsveç oturum vizesini almış olursunuz. Bu vize zor alınabilir ancak İsveç’te oturma iznine sahip olmanız sizin için büyük ayrıcalık olacaktır. Firmamız oturum vizesi alabilmeniz için en profesyonel hizmeti sunarak tüm sorumluluğu üzerine almaktadır.

İsveç Çalışma Vizesi

İsveç’e çalışma amacıyla gidiyorsanız İsveç Konsolosluğu’ndan çalışma vizesi almanız gerekecektir. Bu süreçte sıkıntı yaşamamanız için de çalışma maksatlı gittiğinizi konsolosluğa bildirmeniz gerekecektir.  İsveç çalışma vizesi alınabilmesi için İsveç’te çalışmanız gerektiğini kanıtlayan belgeleri konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. İsveç’te iş bulduysanız mutlaka bunu karşı taraftan alınan davetiye mektubuyla bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca Türkiye’de çalıştığınız iş yeriniz de sizi İsveç’e gönderiyorsa bunu da bir belgeyle kanıtlamanız gerekmektedir.

Tüm bunlar İsveç çalışma vizesi kapsamında İsveç Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Çalışma vizesinin hızlı bir şekilde sonuç alabilmesi konsolosluğun belirtti evraklarda eksiklik olmaması gerekmektedir. Özellikle davetiyeyi evrak ve belgeleriniz arasında sunmuş olmanız konsolosluk açısından son derece önemlidir. Bu konuda aklınıza takılan tüm soruları detaylı öğrenmek için yetkili firmamızı arayabilirsiniz.

İsveç Aile Birleşimi Vizesi

İsveç’te bulunan ailenizle bir araya gelebilmeniz için İsveç aile birleşimi vizesi almanız konsolosluk tarafından net bir dille belirtilmiştir. Bunun için de İsveç’teki ailenizle olan bağınızı nikah belgesi veya ek belgelerle ispatlamanız gerekmektedir. Bu belgelerde yaşanan eksiklik veya hatalı bilgiler konsolosluğun şüphelenmesine ve vizenizin red yanıtı almasına sebep olur. İsveç aile birleşimi vizesi almak isteyenler belge evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlamalıdır. 

Vize alım sürecinde firmamız ile irtibata geçerek vize yükünüzü hafifletebilirsiniz ve bu sayede İsveç seyahatinize odaklanabilirsiniz. Acentemiz yıllardır bu alandaki çalışmalarıyla bilinmektedir ve milyonlarca müşteriye aynı anda hizmet vermektedir. Vizenizin olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız ve sürecinizin emin ellerde takip edilmesini istiyorsanız sizin için güvenli vize acentemizi öneriyoruz.

İsveç Göçmenlik Vizesi

İsveç’te yaşamak için vize başvurusu yapmanızın birkaç çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri de İsveç göçmenlik vizesi olarak bilinmektedir. Bu şekilde İsveç’te yaşayabilmeniz için İsveç’te oturum izni almış olmanız gerekmektedir. Bu süreçte yapacağınız işlemler daha uğraşlı ve vakit alıcı olabilir. İsveç göçmenlik vizesi için maddi gelirinizi konsolosluğa belgelerle ispatlamanız gerekmektedir.

İsveç’te ne kadar süre kalacaksınız, orada ne iş yapacaksınız gibi sorulara vize alım sürecinde çok fazla dikkat edilmektedir. Eğer iş başvurusu yaptıysanız ve başvurunuz onaylandıysa bu durumu belgelerle ispatlarsanız da göçmenlik vizesi alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak ve vize sürecinizi hızlandırmak isterseniz yetkili ve güvenilir firmamızla yola çıkmanız size büyük fayda sağlayacaktır. 

İsveç Vize Evrakları

İsveç vizesi alabilmeniz için sizden istenilen belgelerin tamamını sorunsuz bir şekilde tamamlayıp İsveç Konsolosluğu’na teslim etmeniz gerekmektedir. İsveç vize evrakları genel olarak aşağıda listelediğimiz şekildedir:

Güncel olan bir pasaport
Vize talep dilekçesi
Vize başvuru formu
Biyometrik fotoğraf
Ulaşım ve bilet bilgileri
Konaklama rezervasyon bilgileri
Vize başvurusu için ödenmesi gereken ücretin ödendiğine dair makbuz
İsveç vize evrakları sunulurken konsolosluk eğer yeterli görmezse sizlerden ek evraklar da talep edebilir. Ek evrakların da zamanında İsveç Konsolosluğu’na teslime edilmesi gerekmektedir. Eksik ve hatalı bilgiler vizenizin red yanıtı almasına sebep olur ve bundan sonraki yurt dışı seyahatlerinizde bundan etkilenir.

İsveç Vize Belgeleri

İsveç seyahatlerinizin eksiksiz bir şekilde tamamlanabilmesi için bazı belgelere çok dikkat etmelisiniz. Vize belgelerinde ve evraklarında yaşanan eksiklikler direkt olarak vizenize olumsuz etki edecektir. İsveç vize belgeleri hazırlanırken İsveç ülkesine hangi amaçla gittiğinizi belirten form ve dilekçenizin mutlaka evraklarınızın arasında bulunması gerekir.  Teslim ettiğiniz evrak ve belgeler İsveç Konsolosluğu tarafından titizlikle incelemektedir.

Bu belgeler konsolosluklar tarafından güncellenir ve bununda takip edilmesi gerekir. İsveç vize belgeleri hakkında detaylı bilgi almak için profesyonel vize yetkili merkezimizle irtibata geçerek vize sürecine hemen dahil olabilirsiniz. Bu belgelerin hazırlanma süreci son derece hassas olduğu için vize merkezimizle görüşmeniz en doğrusu olacaktır. Firmamız ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi en güncel şekilde size aktararak sürecinizin hızlanmasını sağlayacaktır.

Çalışmayan Kişiler İçin İsveç Vize Evrakları

İsveç’e gidecek olan kişiler çalışmadıkları için maddi olanaklarını konsolosluğa belirtmeleri gerekmektedir. Çalışmayan kişiler için İsveç vize evrakları çok dikkat edilmesi gereken evraklardır. Evraklarda eksiklik olması veya herhangi bir hata olması vizenizin red yanıtı almasına sebep olacaktır. Çalışmayan bir kişinin evrakları arasında ilk bakılacak belge de maddi ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağıdır.

Çalışmayan kişiler için İsveç vize evrakları sorunsuz bir şekilde hazırlanmalı ve İsveç Konsolosluğu’na bildirilmelidir. Evrak ve belgeler konusunda yıllardır profesyonel anlamda hizmet veren firmamız sayesinde sadece İsveç seyahatinize odaklanabilmeniz mümkün. Yetkili vize acentemiz gerekli tüm bilgileri sizlere aktararak vize sürecinizi rahat bir şekilde atlatmanızı sağlayacaktır.

Ev Hanımı İsveç Vizesi

Ev hanımlarının merak ettiği konulardan biri olan vize alım süreci için değişik prosedürler bulunmaktadır.  Ev hanımları özellikle çalışmadıkları için konsolosluklar maddi ihtiyaçlarını karşılayan kişileri görmek isteyecektir. Ev hanımı İsveç vizesi için en fazla dikkat edilen nokta İsveç seyahat masraflarının nasıl karşılanacağıdır.

Dolayısıyla evraklar arasında banka hesap özetleri, dekont gibi belgeler bulunmak zorundadır. Ev hanımı İsveç vizesi için güncel evrak bilgilerini İsveç Konsolosluğu’ndan veya firmamızdan kolayca öğrenebilirsiniz. Ancak bu zorlu süreci yetkili bir firma ile takip ederseniz vizenizin olumlu olma şansı artacaktır. Bu konuda firmamız profesyonel olarak sizlere gerekli tüm bilgileri aktaracaktır. Firmamız sayesinde vizeniz olumlu sonuç alabilecek ve vize işlemlerinizde sıkıntı yaşanmayacaktır.

Memur İçin İsveç Vize Evrakları

Memur için İsveç vize evrakları evresinde vize işlemleri arasında bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Vize sürecinde sonucun olumlu ya da olumsuz olması konsolosluk tarafından belirlenen evrakların eksiksiz ve hatasız olmasına bağlıdır. Eğer bu belgelerin teslimiyetinde herhangi bir hata oluşursa vize alım süreciniz olumsuz yönde etkilenecektir.

Memur için İsveç vize evrakları hakkında net bilgi edinmek için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Bunun yanında memur olduğunuzu konsolosluğa kanıtlamak durumundasınız. Bunun içinde ihtiyacınız olan belgeler arasında tahrip olmamış bir pasaporta ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda bu pasaportun 10 yılı aşmamış olması ve içinde boş sayfaların olması zorunludur. İhtiyacınız olan diğer tüm bilgiler için firmamızı arayabilirsiniz.

Çalışan İçin İsveç Vize Evrakları

Çalışan için İsveç vize evrakları süreci oldukça hassastır. Süreç zarfında alanında uzman bir ekiple vize sürecini yönetebilirsiniz. Firmamız vize sektöründe müşteri memnuniyetiyle bir marka haline gelmiştir. Sizde dilerseniz gerekli evrak ve belgelerin temininde şirketimizle birlikte çalışabilirsiniz. Çalışan için İsveç vize evrakları bazı hususlar vardır.

İsveç Konsolosluğu’na çalışan olduğunuza dair bir belge sunmanız gerekmektedir. Bunun içinde SGK’dan alınan hizmet dökümü belgesi vize işlemleri için olmazsa olmaz olan belgelerin arasındadır. İsveç ülkesinde seyahatte bulunacak olan başvuru sahipleri detaylı bilgi almak için seyahat acente şirketimiz ile anlaşma yoluna girebilirsiniz ve gerekli belgeleri kargo ile hemen firmamıza ulaştırabilirsiniz.

İşveren için İsveç vize evrakları

İşveren için İsveç vize evrakları evresinde başvuru formu çok önemli bir noktadadır. Bu formu olması gerektiği gibi doldurmak için alanında uzman olan firmamızla irtibata geçmelisiniz. Bu belgelerin temini son derece önemlidir. İşveren için İsveç vize evrakları noktasında 10 yılı geçmemiş bir pasaport ve bunun yanında iki adet biyometrik fotoğrafa ihtiyacınız vardır.

Vize sürecinde konsolosluğun talep ettiği belge ve evraklar bu kadar ile sınırlı değildir. Nüfus cüzdanı fotokopisiyle birlikte ticaret ve sanayi odası kaydı vize dosyanızda bulunmalıdır. Aynı zamanda vergi levhası belge ve evrakı önemli bir konumdadır. Son üç ayın maaş bordrosu da konsolosluk tarafından istenir.

Öğrenci için İsveç vize evrakları

Öğrenci için İsveç vize evrakları hakkında merak ettiğiniz her detay için firmamızı arayabilirsiniz. Bu belge ve evraklar arasında mutlaka 10 yılı aşmamış bir pasaporta ihtiyacınız vardır. Diğer bir yandan İsveç vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi sürecin başlangıç noktasındadır. Nüfus cüzdanı fotokopisi de ihtiyacınız olan belge ve evraklar arasında bulunmaktadır.

Öğrenci için İsveç vize evrakları dahilinde konsolosluğa öğrenci olduğunuzu kanıtlamak durumundasınız. Bunun içinde ıslak imzalı öğrenci belgesi dosyanızın içinde bulunmalıdır. İki adet biyometrik fotoğrafınızın arka fonunun beyaz olması hususuna dikkat etmelisiniz. Fotoğrafınızın biyometrik ebatlara sahip olması için özen gösteriniz. Merak ettiğiniz tüm belgeler firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çiftçi için İsveç vize evrakları

Çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımızın ormancılık faaliyetleri bakımından tercih edilen İsveç ülkesinde seyahatte bulunmaya karar verdikleri durumda İsveç konsolosluğu tarafından belirlenen bazı prosedürler vardır. Çiftçi için İsveç vize evrakları belge evrakları hakkında bilinmesi gerekenleri sayfamızda sıraladık. Daha ayrıntılı ve detaylı bilgiyi yalnız firmamızdan öğrenebilirsiniz.

1. Bağlı olduğunuz ziraat odası tarafından verilmiş çiftçilik belgesi aslı ve fotokopisi
2. İsveç ülkesinden gelen elektronik davetiyenin ID numarasını
3. Tarım çiftçisi iseniz tarlalarınıza ait tapu belgelerinizi
4. Hayvancılık ile uğraşıyorsanız hayvanlarınıza ait tarım bakanlığından alınmış tam listenizi sunmanız gerekmektedir.
Çiftçi için İsveç vize evrakları ve belgeleri evresinde süreç yönetimi için firmamızı arayabilirsiniz.

İsveç Büyükelçiliği Vize

İsveç Büyükelçiliği vize evresinde Türkiye Cumhuriyeti ile İsveç arasında bir köprü görevi görmektedir. Bunun yanında iki ülke arasında hem ticari hem de sosyal olarak bir gelişime büyük katkılar sağlamaktadır. Varlık amacı olarak İsveç Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan İsveç vatandaşlarının haklarını ve özgürlüklerini gözetmektir.

Gerekirse bu haklar dahilinde her türlü mercilerle görüşmektedir. Aynı zamanda İsveç ülkesine gitmek isteyen Türkiye vatandaşlarının ya da yabancı uyruklu vatandaşların vize işlemlerinden sorumludur. İsveç Büyükelçiliği vize için daha kapsamlı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. . İsveç vize işlemleriniz sırasında yapılan incelemeler sonucunda diplomatik engeli bulunmayan başvuru sahiplerinin vize işlemleri olumlu olarak sonuçlanır.

İsveç Konsolosluğu Vize

İsveç konsolosluğu vize işlemlerinden sorumlu sürecin en yetkili bir mercii durumundadır. İsveç ülkesine seyahat etmek isteyen vatandaşların Schengen vizesi talebinde bulunmaları da zorunlu bir uygulamadır. Eğer bir Schengen vizeniz yoksa bunun için başvuru sahiplerinin İsveç Konsolosluk vize bürolarına vize talebinde bulunmaları gerekmektedir.

İsveç ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri için profesyonel bir vize ekibiyle birlikte süreci sorunsuz bir şekilde yürütmüş olacaklardır. Bu süre 180 gün içinde yani 90 günü aşmamasına dikkat etmeleri önemli noktalardan biridir. Bu alanda vize işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirecek olan şirketimiz ile etkileşim içinde olup süreç takibi konusunda bilgilendirilmiş olacaksınız. Sektöründe ses getiren seyahat şirketidir.

İsveç Konsoloslukları ve Adresleri

İsveç Konsoloslukları ve Adresleri yazısında İsveç konsolosluk ve adresleri belirtilecektir. İsveç konsolosluklarının en önemlisi İsveç Başkonsolosluğu İstanbul’dadır. İsveç ile Türkiye arasında önemli diplomatik ilişkiler yürüttüğü gibi ticari ve kültürel görevler de üstlenmektedir. Ayrıca Türkiye’de bulunan Türk vatandaşlarının veya yabancı uyruklu vatandaşların vize işlemlerini de yürütür.

Bunun yanında Türkiye sınırlarında ikamet eden İsviçre vatandaşlarının evlilik, ikamet ve diğer sosyal haklarını temsil ettiği gibi konsolosluk işlemlerini de yürütür. İsveç’e seyahat planlayan kişilerin vize işlemlerini İsveç Başkonsolosluğu İstanbul, sadece İstanbul’da ikamet eden vatandaşların değil civar illerde bulunan vatandaşların da Vize işlemlerini de yürütmektedir. İsveç Konsoloslukları ve Adresleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

İsveç Vizesi Dilekçe Örneği

İsveç vizesi dilekçe örneği ilgili yazısında bu konu ile ilgili detaylara yer verilmiştir. İsveç’e seyahat etmek isteyen kişilerin İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Bu yazılacak dilekçe belirli formalara uygun olmalı ve usule aykırı olmamalıdır. Yazılacak vize başvuru dilekçesinde dikkat edilecek hususlar şunlardır: Ülkeye yapılacak seyahat amacı ve seyahati detaylı olarak ve açık bir şekilde ifade edilmelidir.

Seyahat bilgilerini belirten evrakları ve seyahat sırasında kalınacak yerlerin rezervasyon bilgilerini gösteren belgeleri vize başvuru belgeleri arasına koymalıdır. İsveç vizesi dilekçe örneği için dilekçede seyahat tarihleri açık ve net bir şekilde belirtilmelidir. Dilekçede yazılan tarihlerin başvuru evraklarında bulunan evraklar ile tutarlılık göstermeli. Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı dilekçede belirtilmeli ve başvuru dosyasındaki belgelerle tutarlılık göstermelidir.

İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç vize başvuru formu tamamen İngilizce olup belirli formatta hazırlanmıştır. İlgili formu sitemizden temin ettikten sonra belirtilen şekilde ve usule uygun doldurulması gerekir. Dikkat edilecek ilk husus ilgili alanlar doldurulurken okunaklı ve düzgün olmalıdır. Vize başvuru formu doldurulurken bilgiler başvuru belgeleri ile tutarlı olmalıdır.

Vize başvuru formu herhangi bir şekilde tahrip edilmemeli ve katlanmamalıdır. Formda bulunan fotoğraf bölümüne son altı ayda çekilmiş belirtilen formatlara uygun ve arka fon beyaz biyometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır. Vize başvurusu İsveç vize başvuru formu temelli oluşturulacağı için dikkatli ve düzgün doldurulması gerekir. Aksi taktirde vize başvuru sürecini olumsuz yönde etkileyebilir.

İsveç Vizesi Redde İtiraz

İsveç vizesi redde itiraz vize sonucu olumsuz sonuçlanmış ve reddedilmiş kişileri ilgilendiren bir durumdur. İsveç konsolosluğu gerekli gördüğü bazı durumlarda başvuruyu reddedebilir. Bu yasal bir hak olmakla birlikte, genelde başvuruda bulunan kişinin evraklarındaki eksiklikten ya da başvuru şartlarını yerine getirmeme durumdan kaynaklanır.

Fakat başvurunun reddedilmesi kişinin bir daha başvuru yapamayacağı ve vize alamayacağı anlamına gelmez. İsveç vizesi redde itiraz için bir önceki başvurudaki eksik yönlerini giderdiğinizi belirten ve uygun formatta iyi niyet belirten bir dilekçe yazmanız. Bunun yanında başvuru belgelerinin güncel haliyle ve eksik görülen yönlerin tamamlanmasıyla önceki başvurunuz gibi tekrar vize başvurusu yapmanız yeterli olacaktır.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İsveç vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusuna verilecek en doğru cevap yazımızdadır. Vize başvurusundan sonraki süreçteki vize randevusundan sonraki 5 ile 7 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanmaktadır. Fakat bu belirttiğimiz süreç herhangi olumsuz bir durum söz konusu değilse gerçekleşir. Başvuru sırasında evraklar usule uygun ve tamsa veya konsolosluk ek belge talep etmemişse bu süreç kısa sürer.

İsveç vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusunun net bir yanıtını söylemek zordur. Başvuru sırasında eksik verilmiş belgeler için konsolosluk bu belgeleri tekrar talep eder ve vize sonuçlanma süresi uzar. Ayrıca usule uygun olmayan şekilde doldurulan ya da konsolosluk tarafından özel durumlarda istenilen ek belgeler ve bu belgelerin tedarik edilip yeniden gönderilmesi yine vize sonuçlanma tarihini uzatır.

İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsveç vizesi kaç günde çıkar? sorusunun cevabına verilecek en doğru cevap, tahmini bir rakam olmakla birlikte 15 iş günü içerinde çıkmaktadır. Tahmini rakam dememizin temel nedeni vize başvuru tarihine, başvuru yapacak vize türüne, vize başvurusu yapılan kurumun yoğunluğuna göre değişmesidir. Vize başvurusu yapılmış İsveç Başkonsolosluğu veya ilgili vize kurumları resmi tatil günlerinde çalışmamaktadırlar.

Bundan kaynaklı olarak resmi tatillere denk gelen durumlarda İsveç vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabı gecikebilir. Diğer yandan ilgili vizenin çıkacağı konsoloslukların yoğunluk durumu da vize çıkış süresini uzatacaktır. Saydığımız bu durumlar söz konusu değilse veya olağanüstü bir durum söz konusu olmazsa vize 15 iş günü içerinde çıkmaktadır.

İsveç Vize Ücreti

İsveç vize ücreti hakkında tam bir rakam vermek doğru olmaz. Vize ücretleri İsveç Konsolosluğu tarafından belirlenen vize harcı, vize başvuru merkez ücretleri ve vize ücretlerini kapsamaktadır. Bunun yanında bazı durumlarda 0-5 yaş arası çocuklardan ücret talep edilmemektedir. Aile ziyareti, turistik ve kısa süreli vize başvurularının ücretleri uzun süreli vize ücretlerinden farklılık göstermektedir.

İsveç vize ücreti İsveç Konsolosluğu tarafından belirlenir. Vize harçları başvurudan sonraya kesinlikle bırakılamaz, başvurudan önce konsolosluk tarafından belirlenen ücretleri belirtilen yerlere yatırılması ve ücreti yatırdığına dair belgenin başvuru belgeleri arasına koyması gerekmektedir. Ücret durumları bu denli değişiklik gösterirken verilecek kaba taslak bir rakam gerçeklik taşımaz. Detaylı bilgi almak isteyenlerin gerekli departmanlarımız dan bilgi almaları süreç açısından faydalı olacaktır.

İsveç Vize Fiyatları

İsveç vize fiyatları başvurular vize kategorisine göre değişiklik gösterir. Başvurulan vize turistik ise farklı, iş ise farklı, aile ziyareti ise farklı ücretler talep edilmektedir. Diğer yandan başvuruda bulunan kişinin uyruğu da fiyatlarda değişiklik olmasına sebep olur. Belirtilecek diğer husus başvuruda bulunan kişinin yaş aralığına göre de fiyatların değiştiğidir.

Başvuruda bulunan 0-5 yaş grubundaki çocuklardan ücret talep edilmemektedir. 6-12 yaş grubundaki çocuklardan talep edilen fiyat farklıdır. İsveç vize fiyatları için 12 yaş ve üstü kişilerin fiyatları da yine farklılık gösterir. Daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler firmamıza ulaşarak bilgi alabilirler. Firmamız en güncel bilgileri İsveç Konsolosluğu’ndan alarak sizlere aktaracaktır.

VFS Global İsveç Vizesi

VFS Global İsveç vizesi başlığı altında değinilecek ilk konu İsveç vize başvurusunda tek yetkili merci İsveç Başkonsolosluğu’dur. Başvuran kişilerin vize işlemlerini yürüttüğü gibi kişilerin İsveç’e seyahat etmelerinde bir engel bulunup bulunmadığı hakkında son kararı verecek yer yine burasıdır. Fakat İsveç Konsolosluğu bazı kurumlarla vize işlemleri konusunda koordine şekilde çalışır. Yasalar doğrultusunda bu kurumlara vize takip işlemleri konusunda zevki verir.

VFS Global İsveç vizesi bu kuruluşlardan biridir. İsveç vizesi başvurusu yapacak kişilere rehberlik ederek gerekli evrak takiplerinde bulunur. Kişileri bu konuda bilgilendirir ve rehberlik eder. Bazı olası durumlarda ek ücret karşılığın yardımcı olur. Fakat vize başvuru kabulüne, alınacak kararlara, ödenecek ücretler üzerinde söz hakkına sahip değildir. Bu zevki sadece İsveç Başkonsolosluğu’na aittir. Konuyla ilgili detaylı bilgi edinmek isteyen kişilerin gerekli departmanımızdan ücretsiz ve profesyonel yardım alabilirler.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu