Skip to content

İzlanda Vize Başvuru Şartları 2022

İzlanda Vizesi

İzlanda Vize Başvuru Şartları 2022 İzlanda vizesi, okyanusların çevrelemiş olduğu bir ada ülkesidir. Bu ülke Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarını vizeye tabi tutarken, diplomatik (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahibi vatandaşlarını 180 gün içerisinde 90 gün vizeden muaf tutmuştur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını Danimarka Büyükelçiliği’nden gerçekleştirebilmektedir.

İzlanda’ya seyahat edebilmeniz için vize alım noktasında bulunan çalışana seyahat amacınızı belirtmeniz gerekmektedir çünkü seyahat amacınıza göre bir vize çeşidine başvuru yapmakta ve onunla ilgili evrak ve belgeleri hazırlamak için görevlendirileceksiniz. İzlanda vizesi hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye ulaşmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan destek alabilirler. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

İzlanda Vize İşlemleri

Vize, ülkeler arası seyahatinizi gerçekleştirmek amacıyla almanız gereken izin belgesine verilen isimdir. Bu izin belgesini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından her ülke talep etmez iken İzlanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi kişilerden vize talep etmektedir. İzlanda vize işlemleri Danimarka Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Danimarka Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız durumunda vize işlemleriniz başlamış bulunacaktır.

Bu aşamada sizden birtakım evrak ve belgeler talep edilerek bu evrak ve belgeleri eksiksiz bir şekilde vize alım noktasına sunmanız beklenmektedir. Aksi takdirde vizenizi alamayabilir ya da vize alım sürecinizi uzatmış olacaksınız. İzlanda vize işlemleri yapılma aşamasında yanınıza bir rehber arıyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak kendinize destek sağlayabilirsiniz. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu

Vize, ülkeden ülkeye geçişlerinizi kontrol etmek amacıyla almanız gereken bir belgedir. İzlanda, Türkiye Cumhuriyeti bordo (umuma mahsus) pasaporta sahip vatandaşlarını mutlaka vizeye tabi tutarken siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi vatandaşlarını 180 gün içerisinde toplamda 90 günü geçirmemek şartı ile vizeden muaf bırakmıştır. İzlanda vize başvurusu yapabilmek için Danimarka Büyükelçiliği’ne gitmeniz gerekmektedir. Danimarka Büyükelçiliği başvurunuzu yaptığınız durumda sizden birtakım evrak ve belgeler talep edecektir.

Bu evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir aksi takdirde vizenizi alamazsınız. İzlanda vize başvurusu yapmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimize de başvuru yapabilirler. Vize başvuru merkezimiz sizin adınıza vize başvurularınızı resmi kurumlara iletebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İzlanda Vize Randevusu

Seyahat etmek istediğiniz ülkeler sizden vize talep ediyor ise vize almanız zorunludur. Vize, ülkelerin sizden istediği izin belgesine verilen isimdir. Vize alımları birkaç aşamadan oluşmaktadır. Vize randevusu almak da bu aşamalardan bir tanesidir. İzlanda, bordo pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vizeye tabi tutmaktadır bu nedenle vize randevusu almanız gerekmektedir. İzlanda vize randevusu alabileceğiniz tek resmi kurum Danimarka Büyükelçiliği’dir.

Bu resmi kurumla iletişim kurduktan sonra sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde vize alım noktasına sunmanız gerekmektedir. İzlanda vize randevusu almak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizle iletişime geçerek vize randevusu aldırabilmektedirler. Vize başvuru merkezimizi arayarak bize müracaat edebilirsiniz.

İzlanda Vize

İzlanda vize alım noktası Danimarka Büyükelçiliği’dir. Danimarka Büyükelçiliği İzlanda vizesini verebilmek için sizden birtakım evrak ve belge talebinde bulunacaktır. Bu evrak ve belgelerin istenilene uygun, eksiksiz, güncel ve anlaşılır bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Vizenizi istenilen şartlara uygun bir şekilde hazırlamanız durumunda vize alım noktasına sunmanız gerekmektedir çünkü belgeleriniz incelenecektir.

Hazırlamış olduğunuz evrak ve belgeler büyükelçilik tarafından onay alır ise vize sahibi olabileceksiniz. İzlanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru merkezimize başvuru yapmalarını öneriyoruz. Vize başvuru merkezimiz sizin adınıza vize başvurusu yapabilmekte yetkili bir kurumdur. Vize başvuru merkezimize Türkiye’nin 81 ilinden de arayarak müracaat edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Merkezi

Vize alımları genellikle seyahat edilmek istenilen ülkenin büyükelçiliğinden ya da konsolosluğundan yapılabilmektedir. İzlanda, Türkiye Cumhuriyeti siyah (diplomatik), yeşil (hususi) ve gri (hizmet) pasaportu sahibi vatandaşlarını 180 gün içinden 90 gün vizeden muaf tutarken bordo (umuma mahsus) vatandaşlarını vizeye tabi tutmuştur. İzlanda vize başvuru merkezi Danimarka Büyükelçiliği’dir. Danimarka Büyükelçiliği ülkemiz sınırları içerisinde Ankara’da bulunmaktadır.

İzlanda vize başvuru merkezi hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayabilirler. Vize başvuru merkezimize Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman müracaat edebilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz aynı zamanda resmi vize başvuru merkezi ile iletişim kurarak vize takibinizi de en profesyonel şekilde gerçekleştirebilmektedir.

İzlanda Vize Çeşitleri

İzlanda Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşlarına vizeyi zorunlu kılmıştır. Vize alım noktasında seyahat amacınızı belirtmeniz gerekmektedir çünkü ona göre size vize çeşitleri sunulacaktır. İzlanda vize çeşitleri aşağıda verildiği gibidir;
İzlanda Ticari Vize
İzlanda Turistik Vize
İzlanda Aile Ziyareti Vizesi
İzlanda Arkadaş Ziyareti Vizesi
İzlanda Öğrenci Vizesi
İzlanda Oturum Vizesi
İzlanda Çalışma Vizesi
İzlanda Göçmenlik Vizesi
İzlanda İşçi Vizesi
İzlanda Ulusal vize

İzlanda vize çeşitleri yukarıda verildiği gibi olup seyahat amacınıza göre bir tanesini seçebilmektesiniz. Vize çeşitleri hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye sahip olmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan faydalanabilirler.

İzlanda Ticari Vize

Ticaretle uğraşan kişilerin İzlanda’ya seyahat etmek istemesi durumunda İzlanda ticari vize alması gerekmektedir. İzlanda ticari vize başvurularınızı Danimarka Büyükelçiliği’nden gerçekleştirebilirsiniz. Danimarka Büyükelçiliği vize başvurusunda bulunmanız durumunda sizden ticaretle ilgilendiğinizi gösteren birtakım evrak ve belgeler isteyecektir. Bu evrak ve belgelerin İstanbul Ticaret Odası tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

25 Eylül 2014’te Schengen vizesi almış iseniz vize alımınız daha kolay olacaktır. İzlanda ticari vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayabilirler. Vize başvuru merkezimiz sizin adınıza ticari vize başvurunuzu resmi kurumlara iletmekte yetkilendirilmiştir. Vize sahibi olmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi aramaktadırlar.

İzlanda Turistik Vize

Herhangi bir ülkeyi turistik açıdan yani sosyal ortamı görmek, tarihi eserleri görmek amacıyla seyahat etmek isteyen kişiler turistik vize almalıdırlar. İzlanda’ya seyahat etmek isteyen bordo (umuma mahsus) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının turistik vize almaları zorunludur. İzlanda turistik vize başvurularınızı Danimarka Büyükelçiliği’ne müracaat ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Turistik vize sahibi olmak isteyen kişiler resmi vize alım noktasının talep ettiği tüm belgeleri eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına sunmak zorundadırlar. Aksi taksirde vizeniz iptal olabilir ya da vize alım süreciniz uzayabilir. Bu da seyahatinizin yanmasına sebep olabilir. İzlanda Turistik vize sahibi olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru merkezimiz Türkiye’nin her yerinden arayabilir, bizimle iletişim kurabilir.

İzlanda Aile Ziyareti Vizesi

Vize almanızı gerektiren bir ülkeye ailenizi ziyaret etmek amacı ile gitmek istiyor iseniz aile ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. İzlanda siyah (diplomatik), gri (hizmet) ve yeşil (hususi) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını 180 gün içinden 90 gün vizeden muaf tutmaktadır ancak bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarının vize almasını zorunlu tutmaktadır. İzlanda aile ziyareti vizesi sahibi olmak isteyen kişiler Danimarka Büyükelçiliği’ne müracaat etmektedir.

İzlanda Türkiye’deki vize verme işleri için Danimarka Büyükelçiliği’ni görevlendirmiştir. Aile ziyareti vizesi sahibi olabilmeniz için ailenizin İzlanda’dan size bir davetiye göndermesi yeterli olacaktır. İzlanda aile ziyareti vizesi sahibi olmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

İzlanda Arkadaş Ziyareti Vizesi

İzlanda sınırları içerisindeki arkadaşınızı ziyaret etmek istiyor iseniz ve pasaportunuzun rengi bordo ise İzlanda arkadaş ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. İzlanda vizelerinizi İzlanda’nın Türkiye sınırları içerisinde vize vermesi için görevlendirmiş olduğu Danimarka Büyükelçiliği’nden alabilmektesiniz. Bu resmi kurum sizden arkadaş ziyareti gerçekleştirmeniz için arkadaşınızın İzlanda’da bulunduğuna dair kesin bir kanıt isteyecektir.

Arkadaşınızın size göndermiş olduğu bir davetiye kesin bir kanıttır. İzlanda arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen kişiler vize başvuru merkezimize başvurularını iletebilmektedir. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine başvurularınızı resmi başvuru merkezlerine iletebilmekte görevlendirilmiştir. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İzlanda Vize Şartları

Vize almanın birtakım şartları bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti bordo (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin vize almadan İzlanda’ya gitmesi mümkün değildir. İzlanda vize şartları aşağıda verildiği gibidir;
Vize alım noktasına seyahat amacınızı bildirmelisiniz.
90 gün ve altı zamanda seyahat yapacak iseniz Schengen vizesi almanız zorunludur.
Büyükelçiliğin sizden istemiş olduğu evrak ve belgeleri eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına sunmalısınız.
Pasaportunuzun tarihinin güncel olması gerekmektedir.
Ekonomik açıdan seyahatinizi gerçekleştirecek bir finansal gelire ya da finansal birikime sahip olmanız gerekmektedir.

Vize şartları yukarıda verildiği gibi olup eksik olduğu durumda vizenizi alamayacaksınız. Vize başvurularınızda uymanız gereken kuralları daha detaylı ve güncel bir şekilde öğrenmek isteyen kişilerin vize başvuru merkezimizi aramalarını önermekteyiz.

İzlanda Vizesi Hangi İllerden Alınır

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce

İzlanda’ya seyahat edecek olan kişilerin en çok sorduğu sorular arasında İzlanda vizesi hangi illerden alınır sorusu da bulunmaktadır. İzlanda vizesini Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman alabilmektesiniz. İzlanda vizesi hangi illerden alınır sorusuna daha kapsamlı cevaplar arıyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır?

Vize ülkeden ülkeye geçiş işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilmek için almanız gereken izin belgesine verilen isimdir. İzlanda Türkiye Cumhuriyeti bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarını vizeye zorunlu tutmaktadır. Bu nedenle bordo pasaportu sahipleri bize şu soruyu sormaktadır; İzlanda vizesi nasıl alınır? Vize almak isteyen kişiler Danimarka Büyükelçiliği’ne başvuru yapmak zorundadırlar.

Resmi vize alım noktası başvuruda bulunmanız durumunda sizden birtakım evrak ve belgeler talep edecek ve bu evrak ve belgeleri, eksiksiz ve güncel bir şekilde resmi vize alım noktasına sunmanızı bekleyecektir. İzlanda vizesi nasıl alınır, vize başvurularımı nerden gerçekleştirebilirim gibi sorularınıza daha geniş ve güncel cevaplar arıyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize ülkeler arasında gidiş dönüşlerinizi gerçekleştirebilmeniz için almanız gereken izin belgesine verilen isimdir. Vize almak isteyen kişilerin öncelikle vize randevusu almaları gerekmektedir. İzlanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan siyah, gri ve yeşil pasaport hamili vatandaşlarını 180 gün süre içerisinde 90 gün vizeden muaf tutmakta ancak bordo pasaporta sahip vatandaşlarını vizeye zorunlu tutmaktadır.

Peki İzlanda vize randevusu nasıl alınır? Vize randevusu almak isteyen kişiler öncelikle Schengen vizesi almak zorundadırlar ve bu aşamayı tamamladıktan sonra Danimarka Büyükelçiliği’ni arayarak randevu alabilmektedirler. İzlanda vize randevusu nasıl alınır sorusuna daha detaylı ve güncel cevaplar arıyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Vize alımı pek çok aşamadan oluşmaktadır. Vize başvurusunda bulunmak da bu aşamalar arasında bulunmaktadır. İzlanda ülkesine seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızdan bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadırlar. Bu kişilerin en çok sorduğu sorular arasında İzlanda vize başvurusu nasıl yapılır sorusu mevcuttur. İzlanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Danimarka Büyükelçiliği ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Vize başvurusu yapabilmeniz için sizden istenilen evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına sunmanız gerekmektedir. İzlanda vize başvurusu nasıl yapılır sorusuna uygun en güncel ve en net cevapları vize başvuru merkezimizde bulabilirsiniz. Profesyonel çalışma arkadaşlarımız vize başvurularınızı isteğiniz üzerine resmi vize başvuru merkezlerine iletebilmektedir. Vize başvuru merkezimize istediğiniz zaman müracaat edebilirsiniz.

En Kolay İzlanda Vizesi Nasıl Alınır

İzlanda vizesi sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın en sık sorduğu sorular arasında En kolay İzlanda vizesi nasıl alınır sorusu bulunmaktadır çünkü herkes vizesini en kolay yoldan almak ister. En kolay İzlanda vizesini Danimarka Büyükelçiliği’ne erken giderek alabilirsiniz.

Danimarka Büyükelçiliği’nin sizden istemiş olduğu evrak ve belgeleri de eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına sunmanız durumunda vize alımınız hızlanacak ve eksik ve güncel olmayan bilgi sunan kişilerin önüne geçeceksiniz. En kolay İzlanda vizesi nasıl alınır, vizemi en kolay şekilde nereden alabilirim gibi sorularınız bulunuyor ise vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru merkezimizi Türkiye’nin 81 ilinden de arayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İle Kaç Gün İzlanda’da Kalabilirim

İzlanda’ya seyahat etmek isteyen kişiler vizeleri ile kaç gün İzlanda’da bulunacaklarını merak ederek karşımıza şu soruyu çıkarmaktadırlar; İzlanda vizesi ile İzlanda’da kaç gün kalabilirim İzlanda’da kalma süreniz alacağınız vize çeşidine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kısa süreli seyahatlerinizde 90 güne kadar İzlanda’da bulunabilirken uzun süreli seyahatlerinizde bunun belirli bir sınırı yoktur.

İzlanda’da yaşamak isteyen kişiler oturma vizesi ile ömür boyu da orada kalabilmektedir. İzlanda vizesi ile kaç gün İzlanda’da kalabilirim sorusu için yeterli cevabı bulamadığını düşünen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak sorularına en güncel cevapları bulabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Vize ülkeler arasında gidiş dönüşünüzü sağlamak amacıyla almanız gereken izin belgesine verilen isimdir. Vize alımı yapmak isteyen kişilerin belirli kurallara uymaları gerekmektedir. İzlanda vizesi almak isteyen kişilerin de uyması gereken birtakım kurallar bulunmaktadır. İzlanda vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar aşağıda verildiği gibidir;
Sizden istenilen evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına sunulması
Seyahat nedeninizin vize alım noktasına belirtilmesi
Finansal açıdan seyahatini gerçekleştirebilecek gelir ya da birikime sahip olunması
Schengen vizesi sahibi olması

İzlanda vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar bu şekildedir. Bu kuralların herhangi birine uyulmaması durumunda vize alımınız onay almayacak ya da vize alım süreciniz uzayacaktır. Vize başvuru merkezimize bu konuda danışabilirsiniz. Profesyonel çalışma arkadaşlarımız vize şartları hakkında sizi bilgilendirebilmek amacıyla bizimle çalışmaktadırlar.

İzlanda İşçi Vizesi

İşçi olarak İzlanda’yı ziyaret etmek ya da işçi olarak İzlanda’da çalışmak amacıyla İzlanda’ya gitmek isteyen kişilerin İzlanda işçi vizesi sahibi olması gerekmektedir. İşçi vizesi resmi başvuru merkezi Danimarka Büyükelçiliği’dir. Bu resmi vize başvuru merkezine başvuru yapmanız durumunda sizden birtakım evraklar istenecek ve bu evrakların arasında işçi olduğunuzu kanıtlayan bir belge götürmeniz beklenecektir.

Bu belgeyi iş yerinizden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Tüm evrak ve belgelerin eksiksiz bir şekilde vize alım noktasına sunmanız durumunda vize alımınız yüksek ihtimalle onaylanacaktır. İzlanda işçi vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru merkezimize başvuru yapmalarını önermekteyiz. Vize başvuru merkezimizi 7/24 arayabilirsiniz.

İzlanda Ulusal Vize

Ulusal vize alımı için hazırlanacak olan belgeler ve ödenecek olan ücret diğer vize çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir çünkü İzlanda ulusal vize almak isteyen kişilerin o ülkenin vatandaşı olmak istemesini ya da sürekli olarak o ülkeye gideceğini göstermektedir. İzlanda ulusal vize sahibi olmak isteyen kişilerin Danimarka Büyükelçiliği’ne müracaat etmesi gerekmektedir.

Bu resmi başvuru merkezi sizden ulusal vize alabilmeniz için birtakım evraklar talep edecek bu evrakların arasında finansal geçiminizi nasıl sağlayacağınızı gösteren bir belge göstermenizi bekleyecektir. Tüm belge ve evraklar eksiksiz ve güncel bir şekilde resmi vize başvuru merkezine sunulur ise vizeniz onaylanacaktır. İzlanda ulusal vize sahibi olmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak başvurularını iletebilmektedirler. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

İzlanda Oturum Vizesi

Oturum vizesi sahip olmak isteyen kişilerin öncelikle seyahat etmek istedikleri ülkenin büyükelçiliğinden oturum izni almaları gerekmektedir. Oturum izni alındıktan sonra vize başvurusunda bulunulabilir. İzlanda Türkiye Cumhuriyeti umumi (bordo) pasaport sahibi vatandaşlarını vizeye tabi tutmuş bulunurken yeşil, siyah ve gri pasaport sahibi vatandaşlarını vizeye tutmamıştır. İzlanda oturum vizesi almak isteyen kişilerin Danimarka Büyükelçiliği’ne gitmesi gerekmektedir.

Bu resmi kurumun sizden istediği evrak ve belgeleri eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına teslim etmeniz durumunda vizenizi alabilmektesiniz. İzlanda oturum vizesi hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirler.

İzlanda Çalışma Vizesi

İzlanda’da çalışmak isteyen kişilerin çalışma vizesi alması gerekmektedir ve bu vize başvurusunu Danimarka Büyükelçiliği’ne müracaat ederek gerçekleştirmelidir. İzlanda çalışma vizesi almak için bu resmi kuruma başvuru yapmanız durumunda sizden birtakım evrak ve belgeler istenecektir ve bu evrak ve belgelerin arasında çalıştığınızı gösteren bir kanıt bulunmak zorundadır.

Çalıştığınız yerden bu kanıtı temin edebilmektesiniz. İzlanda çalışma vizesi hakkında daha kapsamlı, güncel, açık ve anlaşılır bilgi sahibi olmak isteyen kişiler Türkiye’nin her yerinden istediği zaman vize başvuru merkezimizi arayarak bize müracaat edebilirler.

İzlanda Aile Birleşimi Vizesi

Aileniz sizden vize isteyen ülkelerden birinde yaşıyor ve siz de artık onunla birlikte yaşamak istiyor iseniz aile birleşimi vizesi almanız gerekmektedir. İzlanda’da ailesi bulunan bordo pasaporta sahip vatandaşlarımızın mutlaka vize alması gerekmektedir. İzlanda aile birleşimi vizesi almak isteyen kişilerin Danimarka Büyükelçiliği’ne başvurması durumunda kişilerden birtakım evrak ve belgeler istenecektir.

Bu evrak ve belgelerin arasında ailenizin İzlanda’da yaşadığına dair bir kanıt bulundurmanız gerekmektedir. Evli iseniz evlilik cüzdanınız bu kanıtı oluşturabilmektedir. İzlanda aile birleşimi vizesi almak isteyen kişiler vize başvuru merkezimize başvuru yapabilirler. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine vizenizi resmi kurumlara iletebilmekte de görevlendirilmiştir.

İzlanda Göçmenlik Vizesi

Kendi ülkesinden başka bir ülkeye göç etmek yani artık orada yaşamak isteyen kişilerin göçmenlik vizesi almak istediği ülkenin büyükelçiliğine başvuru yapması gerekmektedir. İzlanda’ya da göçmek isteyen kişilerin vize almaları zorunlu tutulmuştur. İzlanda göçmenlik vizesi almak isteyen kişiler Danimarka Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilmektedir ve başvuru yapılması durumunda sizden istenen evrak ve belgeleri eksiksiz ve güncel bir şekilde tekrar vize alım noktasına sunmanız gerekmektedir.

Göçmenlik vizesi alabilmek için vize alım noktasına orada nasıl geçineceğinizi, nerede kalacağınızı da bildirmeniz gerekmektedir. İzlanda göçmenlik vizesi sahibi olmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

İzlanda Vize Evrakları

Vize alımı aşamasında sizden birtakım evraklar istenecektir. Bu evrakların eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına iletilmesi gerekmektedir. İzlanda vize evrakları aşağıda verildiği gibidir;
Schengen vizesi
Vize başvuru formu
Vize talep dilekçesi
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Biyometrik fotoğraf ve parmak izi
Ulaşımı ve barınmayı gösteren bilgiler
Seyahat sağlık sigortası

İzlanda vize evrakları yukarıda verildiği gibi olup eksik hazırlanması durumunda vizenizi alamayacaksınız ya da vize alım süreciniz uzayacaktır. Vize evraklarınızı hazırlarken vize başvuru merkezimizdeki profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz.

İzlanda Vize Belgeleri

Vize ülkeler arası giriş çıkışınızı gerçekleştirebilmeniz için almanız gereken izin belgesine verilmiş olan isimdir. Vizenizi seyahat etmek istenilen ülkenin büyükelçiliğinden ya da konsolosluğundan alınabilmektedir. İzlanda’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi vatandaşlarımızın Danimarka Büyükelçiliği’ne başvuru yapması gerekmektedir.

Bu resmi vize başvuru merkezine müracaat etmeniz durumunda sizden İzlanda vize belgeleri hazırlamanız istenecektir. Bu belgelerin eksiksiz ve güncel şekilde vize alım noktasına sunulması durumunda vize sahibi olunabilmektedir. Vize başvuru merkezimiz de İzlanda vize belgeleri hazırlamanızda yardımcı olarak isteğiniz üzerine resmi kurumlara iletebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayabilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin İzlanda Vize Evrakları

Ev hanımı Mozambik vize evrakları hakkında ayrıntılı ve kapsamlı bilgi edinmek için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamız vize Çalışmayan kişilerin vize alımları sırasında seyahat etmek istedikleri ülkede nasıl geçineceklerini vize alım noktasına bildirmeleri gerekmektedir. İzlanda ülkesi çalışmayan kişilere vize verirken birtakım evrak ve belgeler istemektedir.

Çalışmayan kişi için İzlanda vize evrakları ve belgeleri, Danimarka Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olup şartlar istenilen gibi yerine getirilmez ise vize almanız mümkün olmayacaktır. Çalışmayan kişi için İzlanda vize evrakları ve belgeleri hazırlanış aşamasında vize başvuru merkezimizden destek alabilirsiniz. Vize alım sürecinizi de profesyonel bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak sürecinizi profesyonel bir şekilde takip etmemizi isteyebilirsiniz.

Ev Hanımı İzlanda Vizesi

Ev hanımı olan Türkiye Cumhuriyeti bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi kişilerin de İzlanda’ya ziyaretinde vize almaları gerekmektedir. Vize almak için görevlendirilmiş olan tek resmi başvuru merkezi Danimarka Büyükelçiliği’dir. Danimarka Büyükelçiliği ev hanımı İzlanda vizesi verirken sizden birtakım evrak ve belgeler isteyecektir.

Ev hanımı olduğunuz için bu evrak ve belgelerin arasında finansal birikiminizi göstermeniz ya da birisi size finansal destek oluyor ise bunu bildirmesi gerekmektedir. İstenilen evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına teslim edilmesi durumunda vize başvurunuz onaylanacaktır. Aksi takdirde vize alım süreciniz uzayacak ve hatta belki de vizeniz onaylanmayacaktır. Ev hanımı İzlanda vizesi hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişmek istiyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Memur İçin İzlanda Vize Evrakları

Memur kişilerin vize alım işlemleri diğer kişilere göre daha kolaydır çünkü memurlar devlet dairelerinde çalışan kişilerdir. İzlanda’ya seyahat edecek olan memur kişilerin Danimarka Büyükelçiliği’ne başvuru yapması durumunda memur için İzlanda vize evrakları ve belgeleri hazırlamanız istenecektir. Bu evrak ve belgelerin içinde memur olduğunuzu gösteren bir kanıt gereklidir.

Memurluk görevi yaptığınız yerden bu belgeyi kolaylıkla alabilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz memur için İzlanda vize evrakları hakkında sizi bilgilendirerek evraklarınızı hazırlarken size yardımcı olabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile birlikte bu süreci profesyonelce gerçekleştirebilirsiniz.

Çalışan İçin İzlanda Vize Evrakları

Vize ülkeler arası giriş çıkışınızı gösteren bir belgedir. Çalışan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İzlanda’ya seyahat edebilmeleri için çalışan vizesi almaları gerekmektedir. İzlanda vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliği’nden yapılabilmektedir. Çalışan kişi vizesi almak için Danimarka Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız durumunda sizden çalışan için İzlanda vize evrakları hazırlamanız istenecektir.

Bu evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına teslim edilmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezimiz çalışan için İzlanda vize evrakları hazırlanış aşamanızda yanınızda olarak evrak ve belgelerinizi de resmi kurumlara iletebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Öğrenci İçin İzlanda Vize Evrakları

Bir ülkeye seyahat etme amacınız o ülkede eğitim görmek ise öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Öğrenci vizesi başvuruları genellikle gidilecek olan ülkenin büyükelçiliğinden ve konsolosluğundan yapılabilmektedir. İzlanda’ya öğrenci olarak gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir ve vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliği’nden yapılabilmektedir.

Bu resmi vize başvuru merkezi sizden öğrenci için İzlanda vize evrakları hazırlamanızı isteyecektir ve evrakların arasında öğrenci olduğunuzu kanıtlayacak bir belge de görmek isteyecektir. Öğrenci belgeniz öğrenci olduğunuz rahatlıkla kanıtlamaktadır. Öğrenci için İzlanda vize evrakları hazırlanış aşamasında yanınızda bir rehber bulunsun istiyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Çiftçi İçin İzlanda Vize Evrakları

Çiftçi kişilerin İzlanda’yı ziyaret edebilmeleri için çiftçi vizesi almaları gerekmektedir. Çiftçi vizesi almak isteyen kişilerin Danimarka Büyükelçiliği’ne başvuru yapması gerekmektedir. Danimarka Büyükelçiliği sizden çiftçi için İzlanda vize evrakları hazırlamanızı isteyecektir. Bu evrak ve belgelerin arasında çiftçi olduğunuza dair bir kanıt sunmanız gerekmektedir.

Tüm evrak ve belgeler eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına teslim edilir ise vizeniz onay alacak ancak aksi durumu gerçekleşirse vize alım süreciniz uzayacak ya da vize alımınız iptal edilecektir. Çiftçi için İzlanda vize evrakları hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru merkezimizi aramalarını öneriyoruz. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

İzlanda Büyükelçiliği Vize

Bünyesinde vize şartı barındıran ülkelerden birine seyahat etmek istiyor iseniz vize almanız gerekmektedir. Vize alımları gidilecek olan ülkenin büyükelçiliğinden ya da fahri konsolosluğundan gerçekleştirilebilmektedir. İzlanda Büyükelçiliği vize veremediğinden Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde İzlanda’ya ait vize verebilecek olan tek resmi kurum Danimarka Büyükelçiliği’dir.

Danimarka Büyükelçiliği’ne İzlanda için vize başvurusunda bulunmanız durumunda sizden birtakım evrak ve belgeler istenecek ve bu evrak ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tekrar vize alım noktasına sunmanız gerekecektir. İzlanda Büyükelçiliği vize verememekte olduğundan Danimarka Büyükelçiliği hakkında sormak istediğiniz sorularınız bulunuyor ise vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru merkezimizi Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla arayabilirsiniz.

İzlanda Konsolosluğu Vize

Vize ülkeden ülkeye geçişinizi sağlamak amacıyla almanız gereken izin belgesine verilmiş olan isimdir. Vize alımları genellikle büyükelçiliklerden ya da konsolosluklardan yapılabilmektedir. İzlanda vizesi almak için Danimarka Büyükelçiliği’ne gidilmesi gerekmektedir bunun nedeni ise ülkemiz sınırları içerisinde İzlanda Konsolosluğu vize verememektedir çünkü ülkemiz sınırları içerisinde İzlanda Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Vize alımlarınızı bu resmi kurumdan ya da bizim vize başvuru merkezimizden gerçekleştirebilirsiniz. İzlanda Konsolosluğu vize veremediğinden ötürü vize başvurularınızı vize başvuru merkezimize de yapabilmektesiniz. Vize başvuru merkezimizi Türkiye’de bulunan 81 ilden de istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Vize alım sürecinizi profesyonel arkadaşlarımız sayesinde sorunsuz takip edebilirsiniz.

İzlanda Konsolosluklar ve Adresleri

Vize gerektiren ülkelere giriş yapabilmeniz için vize almanız gerekmektedir. Vize seyahat edilecek olan ülkenin büyükelçiliğinden ya da konsolosluğundan yapılabilmektedir. İzlanda Konsolosluklar ve adresleri aşağıda verildiği gibidir;
İzlanda’nın ülkemiz sınırları içerisinde bir büyükelçiliği yoktur bu nedenle Danimarka Büyükelçiliği, İzlanda ülkesi tarafından İzlanda vizesi verebilmesi için görevlendirilmiştir.

Danimarka Büyükelçiliği Gaziosmanpaşa/Ankara sınırları içerisinde bulunmaktadır.
İzlanda Konsolosluklar ve adresleri yukarıda verildiği gibidir ve bu resmi kurumlara müracaat etmeniz durumunda vize başvurularınızı gerçekleştirebileceksiniz. Vize başvuru merkezimizi arayarak da vize başvurusunda bulunabilmektesiniz. Vize başvuru merkezimizi arayınız.

İzlanda Vizesi Dilekçe Örneği

Vize ülkeden ülkeye geçişinizi sağlamak amacıyla bazı ülkelerin sizden talep ettiği izin belgesine verilen isimdir. Vize almak için öncelikle vize dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Vize dilekçesi yazabilmek için İzlanda vizesi dilekçe örneği güzel bir örnek olacaktır. Bu dilekçe örneği ile almak istediğiniz vize için kolaylıkla dilekçe yazabileceksiniz.

İzlanda vizesi dilekçe örneği görmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizle iletişime geçerek profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan dilekçe örneği talep edebilirler. Vize başvuru merkezimizi Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Vize başvuru merkezimizi aramak için beklemeyiniz ki vizenizi en kısa sürede alabilesiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

Vize alımı pek çok aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalardan bir tanesi başvuru formu doldurmaktır. İzlanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti siyah (diplomatik), yeşil (hususi) ve gri (hizmet) pasaportu sahibi vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 günden fazla İzlanda’da durmamak şartıyla vize alması gerekmemekte iken bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliği’nden gerçekleştirilebilmektedir.

Vize alım noktasına gittiğiniz zaman sizden İzlanda vize başvuru formu doldurmanız istenecektir. Formu eksiksiz, güncel ve istenilene uygun doldurmanız durumunda vize alım süreciniz başlamış bulunacaktır. İzlanda vize başvuru formu örneği görmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayabilirler. Vize başvuru merkezimiz vize başvuru formunuzu resmi kurumlara iletebilmekte yetkili bir kurumdur.

İzlanda Vizesi Redde İtiraz

Vize ülkeler arası seyahatinizi kontrol etmek amacıyla almanız gereken bir izin belgesi olup seyahat edilecek olan ülkenin büyükelçiliğinden alınabilmektedir. İzlanda vizesi sahibi olabilmek için Danimarka Büyükelçiliği’ne başvuru yapılması gerekmektedir. Büyükelçilik sizden birtakım evrak ve belgeler isteyecektir. Bu evrak ve belgeleri eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına sunmanız gerekmektedir.

Büyükelçiliğin sizden istemiş olduğu her şeyi harfi harfine yerine getirmiş olmanıza rağmen vizeniz ret aldı ise İzlanda vizesi redde itiraz hakkınız doğar. Vize reddi yapmanız durumunda vize için ödemiş olduğunuz ücret geri verilmeyecektir. İzlanda vizesi redde itiraz yapmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimize müracaat edebilirler. Vize başvuru merkezimiz redde itiraz dilekçenizi resmi vize başvuru merkezine iletebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

Vize sahibi olmak için büyükelçiliğe başvuru yapmış olan kişilerin en sık sorduğu sorular arasında İzlanda vizesi kaç günde sonuçlanır sorusu bulunmaktadır. Vize alımı için başvurduğunuz günden itibaren en erken 7 gün içinde en geç 15 gün içinde vizeniz sonuç alacaktır. Vize başvurularınızı seyahatinizden en geç 3 hafta önce yapmalısınız aksi durumda bir mağduriyetle karşılaşabilirsiniz.

Geç başvuru yapmanız durumunda yoğunluk nedeniyle vize alım süreciniz uzun sürerse seyahatiniz bile yanabilir. İzlanda vizesi kaç günde sonuçlanır sorusu ile ilgili daha detaylı ve güncel cevap arayan vatandaşlarımızın vize başvuru merkezimizi aramalarını önermekteyiz. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine vize başvurularınızı resmi kurumlara ileterek vize alım sürecinizi de profesyonel bir şekilde takip edebilmektedir.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize ülkeler arasında gidiş geliş işlemlerinizin kontrolünüz sağlamak amacıyla ülkelerin sizden istediği izin belgesine verilmiş olan isimdir. Vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Peki İzlanda vizesi kaç günde çıkar? İzlanda vizesinin çıkması başvuru yapıldığı günden itibaren 7 ila 15 gün arasında değişiklik göstermektedir. Sizden istenilen belgelerde eksiklik ya da yanlış bilgi görülür ise vize alım süreciniz uzayabilir ya da vizenizi alamayabilirsiniz.

Bu nedenle seyahatinizden en geç 3 hafta önce vize için başvuru yapmış olmanız gerekmektedir. İzlanda vizesi kaç günde çıkar, İzlanda vizesi için kaç gün beklemeliyim gibi sorularınıza güncel ve eksiksiz cevaplar arıyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişim kurabilirsiniz.

İzlanda Vize Ücreti

Vize şartı bulunduran ülkelere seyahat etmek için vize almanız gerekmektedir ve vizeler ücretlidir. İzlanda Türkiye Cumhuriyeti bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarından vize talep eden ülkeler arasında yer aldığından vize için bir ücret belirlemiştir. İzlanda vize ücreti hakkında kesin bir şey söyleyebilmek mümkün değildir çünkü vize ücreti alacağınız vize çeşidine, kalacağınız gün sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

En güncel İzlanda vize ücreti Danimarka Büyükelçiliği’nden ya da vize başvuru merkezimizden öğrenilebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak vize ücretlerini en detaylı ve güncel şekilde profesyonel çalışma arkadaşlarımız aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

İzlanda Vize Fiyatları

İzlanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaporta sahip kişilerin vize alması zorunludur. Vize almak isteyen kişilerin belli bir fiyat aralığını karşılayacak finansal birikime sahip olması gerekmektedir. İzlanda vize fiyatları hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir çünkü vize fiyatları İzlanda’da kalacağınız gün sayısına ve alacağınız vize türüne bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir.

İzlanda vize fiyatları ile ilgili detaylı ve güncel bilgiye erişmek isteyen kişilerin vize başvuru merkezimizi aramalarını önermekteyiz. Vize başvuru merkezimiz vize fiyat aralığını size bildirmekte ve dilerseniz vize başvurularınızı resmi vize alım noktasına iletmektedir. Vize başvurumu merkezimizi arayınız.

İzlanda Vizesinin Başvuru Merkezi Var mı

İzlanda ülkesi Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaporta sahip vatandaşları için vize şartını zorunlu tutarken siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi vatandaşlarının vize almasını 180 gün içinde 90 gün İzlanda’da bulunmak şartı ile zorunlu tutmamıştır. Vize almak isteyen kişilerin çoğunluğu ‘İzlanda vizesinin başvuru merkezi var mı’ sorusunu sormaktadır çünkü vize başvuruları büyükelçiliklerden ve konsolosluklardan yapılabilmektedir.

İzlanda vizesinin resmi başvuru yeri Vfs Global İzlanda Vizesi Başvuru merkezidir ve kararı Danimarka Büyükelçiliği verir. İzlanda vizesinin başvuru merkezi var mı, İzlanda vizesi almak için nereye başvuru yapabilirim, İzlanda vizesi alımı zor mudur gibi İzlanda vizesi ile alakalı sorularınız için vize başvuru merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru merkezimizi Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman arayabilmektesiniz.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu