Skip to content

Kamerun Vize Başvuru Şartları 2022

Kamerun Vizesi

Kamerun Vize Başvuru Şartları 2022 Kamerun vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye yapacakları ziyaretlerinden önce başvuru yaparak almak zorunda oldukları vizedir. Ancak bu durum tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli değildir. Kamerun ve Türkiye arasında yapılan anlaşmalar doğrultusunda, yalnızca bordo pasaport sahibi olan kişilerin vize almaları zorunludur. Yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahipleri ise 90 güne kadar Kamerun’a yapacakları ziyaretlerde vize başvurusundan muaftır.

Kamerun vizesi başvurusu yapmak isteyenlerin başvurularını kabul etmek, değerlendirmek ve sonuçlandırmak konusunda yetkili olan makam, Kamerun Ankara Büyükelçiliği ve Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu’dur. Bunun yanında isteyen kişiler vize başvuru merkezleri aracılığı ile de başvurularını yapabilmektedir.

Kamerun Vize İşlemleri

Kamerun için vize almak isteyen kişiler, Kamerun vize işlemleri için gerekli gerekli olan evraklarla birlikte Kamerun Ankara Büyükelçiliği ya da Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu üzerinden başvuru yapabilirler. Başvuru yapabilmek için gerekli olan evrakların başında Kamerun vize başvuru formu gelmektedir.

Bu form, başvuru sahibinin ilgili makamlar tarafından tanınmasını sağlamak amacıyla doldurulan bir ön form niteliğindedir. Başvuru formunda yer alan tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde ve gerçeğe uygun beyanlar ile doldurulmalıdır. Formda yer alan bilgilerin gerçek olmadığının tespit edilmesi durumunda vize başvurusu ret yanıtı aldığı gibi, yasal işlem başlatılması da söz konusudur. Kamerun vize işlemleri, eksiksiz evraklar ile başvurulduğu zaman kısa süre içerisinde sonuç alabilmektedir.

Kamerun Vize Başvurusu

Kamerun vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, bu konuda iyi araştırma yapmalı ve süreci düzgün bir şekilde yönetmelidir. Her ne kadar vize başvuru işlemi çok zor bir işlem olmasa da ilk kez vize için başvuru yapan kişileri birtakım zorluklar ve belirsizlikler beklemektedir. Kamerun vizesi alırken zorluk yaşamamak isteyen kişiler açısından vize danışmanlık ve başvuru merkezleri büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kamerun Vize Başvurusu sürecinin işleyişi konusunda yeterli derecede bilgi sahibi olan bu merkezlerden alınacak hizmetler ile kolayca başvuru yapabilmek mümkündür.

Uzun yıllardan beri bu konuda faaliyet gösteren Long Vize Turizm firmamız, Kamerun vizesi de dahil olmak üzere çok sayıda ülkenin vize işlemlerine aracılık etmektedir. Dilerseniz firmamız ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve vize başvuru işlemlerinizi firmamız üzerinden yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan her anda internet sitemizden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kamerun Vize Randevusu

Kamerun vize randevusu bu ülke için vize almak isteyen kişilerin öncelikli olarak yapmaları gereken şeylerden biridir. Vize randevusu almanın temel mantığı, işlemler esnasında diplomatik temsilciliklerde kalabalık oluşmaması ve işlemlerin daha sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesidir. Vize randevusu almak isteyen kişiler Kamerun Ankara Büyükelçiliği ya da Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu internet siteleri üzerinden bu işlemi yapabilirler.

Kamerun çok fazla vize başvurusu yapılan bir ülke olmadığından dolayı yakın bir zaman dilimi için randevu bulabilmek mümkündür. Kamerun Vize randevusu alan kişilerin mutlaka randevu gününde ve saatinde ilgili temsilcilikte hazır bulunması gereklidir. Aksi halde randevu hakları yanar ve yeniden vize randevusu almaları gerekebilir. Bu da gereksiz zaman kaybı anlamına gelen bir durumdur.

Kamerun Vize

Türkiye Cumhuriyeti ile Kamerun arasında kısmi vize muafiyeti uygulaması vardır. Bu uygulamaya göre bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kamerun’a yapacakları seyahatlerin öncesinde Kamerun vizesi almak zorundadır. Diğer pasaport türleri ise 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize zorunluluğundan muaftır.

Ancak farklı nedenlerden dolayı 90 günden daha fazla bu ülkede kalmak isteyenler, pasaport türleri ne olursa olsun Kamerun vize başvurusu yapmak durumundadır. Kamerun’dan vize alabilmek için yerine getirilmesi gereken birtakım yeterlilikler söz konusudur. Bu yeterliliklerin yanı sıra başvuru evraklarının da hazırlanarak başvuru esnasında ibraz edilmesi zorunludur.

Kamerun Vize Başvuru Merkezi

Kamerun Vize başvuru merkezi, ilk defa vize başvurusunda bulunacak olan kişilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ayrıca bu merkezlerin sunmuş olduğu kolaylıkların bilincinde olan kişiler, sonraki vize işlemlerinde de sürekli olarak bu merkezleri tercih etmektedir. Kamerun vizesi almak isteyen kişiler için de çok sayıda vize başvuru ve danışmanlık merkezi hizmet vermektedir. Vize işlemlerinin kolayca ve kısa süre içerisinde halledilebilmesi adına vize başvuru ve danışmanlık merkezlerine yönelim her geçen gün artış göstermektedir.

Kamerun Vize başvuru merkezi, başvuru yapacak kişiler adına ilk andan, son ana kadar gerekli olan tüm işlemleri yaparak ve tüm süreci profesyonel olarak yürüterek hizmet sunmaktadır. Alanının önde gelen vize danışmanlık ve başvuru merkezlerinden olan Long Vize Turizm firmamız da Kamerun vize başvurusu da dahil olmak üzere çok sayıda ülkenin vize başvuru işlemlerine aracılık etmektedir. Bünyesinde bulunan deneyimli danışmanları sayesinde firmamız, müşterilerine yüksek memnuniyet duyacakları hizmetler sunmaktadır. Dilerseniz firmamız ile irtibata geçerek siz de vize başvuru işlemlerinizin kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kamerun Vize Çeşitleri

Her ülkede olduğu gibi Kamerun’da da farklı vize çeşitlerinden söz etmek mümkündür. Bu ülkeye gitmek isteyen kişilerin temel amaçları doğrultusunda oluşturulan değişik vize türleri vardır. Kamerun vize çeşitleri arasında sıklıkla başvurulan vize türü turistik vizelerdir. Hem kolay alınabilir olması hem de seyahat amacının diğer amaçlara göre daha yaygın olması nedeni ile turistik vizeler oldukça yaygındır.

Bunun dışında ticari amaçlarla bu ülkeye seyahat etmek isteyenlerin sayıları da az değildir. Özellikle Türkiye ve Kamerun arasındaki ticari ilişkilerin gelişme göstermesine paralel olarak çok sayıda yatırımcı rotasını bu ülkeye çevirmiştir. Kamerun’a seyahat etmek isteyen kişiler, seyahat amaçlarına uygun olan Kamerun vize çeşitlerine göre başvuru yapmalıdır. Aksi halde ülke içerisinde birtakım sorunlar ile karşı karşıya gelmeleri söz konusudur.

Kamerun Ticari Vize

Kamerun ticari vize bu ülkede ticaret yapmak isteyen kişilerin almakla yükümlü oldukları vize türüdür. Ticari vize olmadan Kamerun’da ticari faaliyet yürütmek mümkün değildir. Kamerun Ticari vize almak için, genel vize evraklarına ek olarak bazı evrakların da hazırlanarak ilgili temsilciliklere sunulması gereklidir. Bu evrakları şu şekilde sıralamak mümkündür:

Azami son 10 yıl içerisinde alınmış ve halihazırda 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaport. Vizenin işlenebilmesi adına pasaportta 2 boş sayfanın olması da gereklidir.
Sarıhumma aşısının yapılmış olduğuna dair uluslararası geçerliliği bulunan bir aşı kartı.
Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf.
Kamerun vize başvurusu için vize başvuru dilekçesi ve vize başvuru formu
Kişinin sahip olduğu işletmeye ait Ticaret Sicil Gazetesi örneği, vergi levhası fotokopisi ve son 6 aylık banka hesap dökümleri.
Ticari faaliyet yürütmek amacıyla Kamerun’da bulunan bir firmadan ya da kuruluştan davet alındıysa bu davetiyenin aslı.
Kişinin yurt dışında da geçerliliği olan ve ölüm gibi durumlar karşısında cenaze masraflarını karşılamayı da taahhüt eden sağlık sigortasına ait poliçe örneği.

Kamerun Turistik Vize

Kamerun Turistik Vize almak isteyen ve seyahat süresinin sonunda da Türkiye’ye dönmeyi garanti eden kişilerin başvurun yapmaları gereken vize türü ise Kamerun turistik vize türüdür. Bu vize, diğer vizelere oranla daha kolay alınabilen bir vizedir. Bu yüzden de daima talebin en yüksek olduğu vizelerden biridir. Başvuru için sadece genel vize belgelerinin sunulması yeterlidir.

Ancak genel evraklara ek olarak kişinin seyahat masraflarını nasıl karşılayacağına dair gerekli olan belgeleri sunması da gereklidir. Bunun için son 6 ayın banka hesap dökümleri ya da kişinin düzenli olarak çalıştığı bir işi varsa, yöneticisinden ıslak olarak imzalanmış maaş bordrosunu başvuru için sunmalıdır. Hangi vize türünde olursa olsun sarı humma aşısının mutlaka yapılmış olması gereklidir. Zira Kamerun, bu hastalığın yaygın olarak görüldüğü ülkelerden biridir.

Kamerun Aile Ziyareti Vizesi

Kamerun aile ziyareti vizesi Kamerun’da yaşayan aile bireylerini ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür. Ancak çoğu ülkede olduğu gibi Kamerun’da da ülke vatandaşlarının güvenliğinin sağlanması adına bu vize türü davetiye şartına bağlanmıştır. Aile ziyareti için başvuruda bulunan kişiler, orada bulunan aile bireylerinden davetiye almak ve bu davetiyeyi de başvuru esnasında evraklar ile birlikte sunmak zorundadır. Davetiye olmaksızın bu vizenin onay alabilmesi mümkün değildir.

Vize davetiyesinde davet eden kişinin açık kimlik bilgileri ve açık adresinin yanı sıra; davet edilen kişinin kimlik bilgileri ve seyahati hakkında gerekli olan detaylar da yer almalıdır. Ayrıca başvuruyu güçlendirmek adına evlilik cüzdanı gibi resmi evrakların sunulabilmesi de mümkündür. Bu aile bağının resmi olarak ispat edilmesi açısından destekleyici bir durumdur. Gerekli şartlar sağlandığı taktirde Kamerun aile ziyareti vizesi de kolaylıkla onay alan vizeler arasında yer almaktadır.

Kamerun Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kamerun arkadaş ziyareti vizesi almak amacı ile başvuru yapmak isteyen kişiler için de davetiye zorunluluğu vardır. Aile ziyareti vizesinde olduğu gibi Kamerun arkadaş ziyareti vizesi için de orada bulunan kişiler tarafından gönderilmiş olan bir davetiyenin başvuru evrakları arasında ibraz edilmesi zorunludur. Davet almadan bu vize türünden onay almak mümkün değildir.

Ancak davetiye konusunda sıkıntı yaşayan kişiler, turistik vizeye başvuru yaparak orada yine arkadaşları ile görüşebilirler. Bu durumun tespit edilmesi halinde herhangi bir yasal yaptırım da söz konusu değildir.

Kamerun Vize Şartları

Hangi amaçla olursa olsun vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin taşımaları gereken birtakım şartlar söz konusudur. Kamerun Vize şartları yerine getirmeyen kişilerin vize başvuruları için olumlu sonuç almaları mümkün değildir. Kamerun vize başvurusu yapmak isteyenlerin ilk taşımaları gereken şart 18 yaşını doldurmuş olmalarıdır. Bu şartı yerine getirmeyen kişilerin başvuru işlemleri ebeveynleri tarafından yürütülmektedir. Bunun dışında vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin, başvuracakları vize türü fark etmeksizin mutlaka sarı humma aşısı yapılmış olmaları gereklidir.

Bu aşının yapıldığına dair uluslararası geçerliliği bulunan bir aşı kartının ibraz edilmesi önemlidir. Ayrıca vize başvurusunda bulunacak kişilerin, seyahatleri boyunca masraflarını karşılayabilecekleri düzenli bir gelire ya da birikime sahip olduklarını kanıtlayabilmeleri de mecburidir. Kamerun Vize şartları hakkında daha detaylı bilgi almak için Long Vize Turizm firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kamerun Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Kamerun Vizesi Hangi İllerden Alınır? sorusu en merak edilen konudur. Kamerun için vize almak isteyen kişiler, bu işlemlerini 2 farklı yolla yapabilmektedir. Seçilecek yola göre, başvuru şehirleri de değişiklik göstermektedir. Kamerun vizesi almak isteyenler için ilk yol, diplomatik temsilciliklerdir. Kamerun Ankara Büyükelçiliği ve Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler, bunun için İstanbul ve Ankara şehirlerinden birinden başvuru yapabilirler.

Bir diğer olanak da vize danışmanlık ve başvuru merkezleri aracılığıyla vize başvurusunda bulunmaktır. Bu noktada şehir seçenekleri daha fazladır, zira bazı danışmanlık merkezlerinin neredeyse bütün büyük şehirlerde şubeleri bulunmaktadır. Uzun yıllardan beri vize danışmanlık merkezi olarak faaliyet gösteren firmamız da Türkiye’nin tüm büyük şehirlerinde müşterilerine memnun kalacakları hizmetler sağlamakta ve Kamerun Vizesi Hangi İllerden Alınır? tüm sorularınızı yanıtlamaktadır.

Kamerun Vizesi Nasıl Alınır?

Kamerun vizesi nasıl alınır? sorusuna verilebilecek cevap esasında son derece basittir. Kamerun için vize almak zor bir işlem değildir ancak ilk defa vize başvurusunda bulunacak olan kişiler açısından süreç bazı zorluklar içermektedir. Kamerun vizesi almak isteyen kişiler öncelikle Kamerun Ankara Büyükelçiliği ya da Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu internet sitelerinden vize başvurusu için randevu almalıdır.

Randevu alındıktan sonra da yine aynı internet siteleri üzerinden vize başvuru formu indirilerek gerçeğe uygun beyanlar ile doldurulmalıdır. Başvurulacak olan vize türü için gerekli evraklar da hazırlanarak randevu gününde ve saatinde başvuru makamında hazır bulunulmalıdır. Elbette bu durum vize başvurusunu doğrudan kendisi yapmak isteyenler açısından geçerli bir durumdur.

Kamerun Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kamerun için vize almak isteyen kişilerin öncelikli olarak yapmaları gereken şey randevu almaktır. Diplomatik temsilciliklerde yaşanması muhtemel kalabalıkların önüne geçebilmek açısından vize randevusu sistemi çok sayıda ülke tarafından kullanılmaktadır. Bu noktada Kamerun vize randevusu nasıl alınır? sorusu akıllara gelebilir.

Vize randevusu almak için Kamerun Ankara Büyükelçiliği veya Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu internet sitelerini ziyaret etmek gereklidir. Bu temsilciliklerin sitelerinde bulunan vize randevusu bölümünden, uygun olan bir gün ve saat seçerek randevu oluşturmak mümkündür. Kamerun vizesi için başvurular çok fazla olmadığı için, kolaylıkla boş randevu bulunabilir.

Kamerun Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamerun vizesi alınması en basit vize türlerinden biridir. Ancak daha önce herhangi bir ülke için vize başvurusunda bulunmamış olan kişiler açısından durum bir miktar zorlayıcı olabilir. Vize başvurularında, öncelikle hangi vize türüne başvurulacağının belirlenmesi gereklidir. Her vize türünün kendine göre ayrı belgeleri bulunmaktadır.

Ayrıca başvuru yapılacak olan vize türü, vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesinde de açıkça beyan edilmelidir. Daha sonra da gerekli olan evraklarla birlikte, randevu gününde ve saatinde ilgili diplomatik temsilciliklere başvuruda bulunulmalıdır. Kamerun vize başvurusu nasıl yapılır? diye merak eden kişiler, firmamız ile irtibata geçerek daha detaylı bilgi edinebilir.

En Kolay Kamerun Vizesi Nasıl Alınır?

Kamerun için vize almak isteyen kişilerin cevabını en çok merak ettikleri konulardan biri de En kolay Kamerun vizesi nasıl alınır? sorusudur. Bu soruya verilebilecek en doğru yanıt, vize başvuru ve danışmanlık merkezlerinden başvuru yapılmasıdır. Vize sürecinin işleyişine hâkim olan ve gerekli olan tüm süreçleri profesyonel olarak yöneten vize başvuru ve danışmanlık merkezleri sayesinde kolayca vize alabilmek mümkündür. Kamerun vizesi almak isteyen kişiler, bu konuda hizmet gösteren bir vize başvuru ve danışmanlık merkezinden destek alarak işlemlerini kolayca yapabilirler.

Alanının öncü firmaları arasında yer alan Long Vize Turizm firmamız, uzun yıllar sonucunda elde etmiş olduğu deneyimlerinden yola çıkarak müşterilerine memnun kalacakları vize danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Dilerseniz firmamız ile internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan iletişime geçerek en kolay Kamerun vizesi nasıl alınır sorusu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca vize başvuru işlemlerinizin başlatılması için de ihtiyacını olan her anda firmamızdan destek alabilirsiniz.

Kamerun Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm ülkelerde olduğu gibi, Kamerun için de vize alırken dikkat edilmesi gerekenler ve birtakım hususlar vardır. Bu hususların gözden kaçırılması, vize başvurusunun olumsuz yanıt almasına ya da sürecin uzamasına neden olabilmektedir. Kamerun vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

Başvurulacak vize türü için gerekli olan evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanmalı, belgeler hazırlanırken gerçeğe uygun olmayan beyanlardan kaçınılmalıdır.
Vize başvurusu için gerekli olan harcın yatırıldığını gösteren banka dekontu atılmamalı, başvuru evrakları arasında sunulmalıdır.
Vize başvurusunu kendileri doğrudan yapacak olan kişiler, süreci iyi yönetmeli ve bir şeyleri atlamadıklarından emin olmalıdır.

Kamerun Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Kamerun için vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Kamerun vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda hassas davranmalıdır. Vize başvuru işleminin onay alabilmesi açısından bu sürecin hatasız bir şekilde ilerlemesi gereklidir.

Bu konuda zorlanacağını düşünen kişiler, vize danışmanlık ve başvuru merkezlerinden destek alarak kolay bir şekilde vize başvurusunda bulunabilirler. Kamerun Vize başvuru ve danışmanlık merkezlerinden hizmet almak, başvuru sahipleri açısından son derece kolaylaştırıcı bir işlemdir.

Kamerun İşçi vizesi

Kamerun İşçi vizesi uygulaması, çok sayıda ülkede olduğu gibi, Kamerun’da da geçerliliği olan bir vize türüdür. Farklı iş dallarında çalışmak üzere bu ülkeye gitmek isteyen kişiler Kamerun işçi vizesi almak zorundadır. İşçi vizesi almadan, diğer vize türlerinden herhangi birini alarak ülkeye giren ve çalışan kişiler hakkında yasal işlem yapılacağının bilinmesi gereklidir. Kamerun için işçi vizesine başvuracak olan kişiler, bu konuda genel vize evraklarına ek olarak bazı uzmanlık evrakları da sunmalıdır.

Bunların başında kişilerin çalışmak istedikleri alana dair uzman olduklarını ya da eğitim aldıklarını gösteren sertifikalar ve belgeler gelmektedir. Ayrıca çalışmak üzere Kamerun’da bulunan herhangi bir kurumdan ya da iş yerinden davetiye alan kişiler, bu davetiyelerini de başvuru esnasında ibraz etmelidir. Kamerun’da çalışmak için işçi vizesi almak isteyen kişiler Long Vize Turizm firmamız üzerinden başvuruda bulunarak sürecin daha kolay bir şekilde işlemesini sağlayabilirler.

Kamerun Ulusal Vize

Kamerun Ulusal vize uygulaması tüm ülkelerde bulunan bir vize uygulaması değildir. Ulusal vizeler genellikle uygulandıkları ülkede uzun süre kalmak isteyen kişilerin başvurdukları vize türüdür. Ancak Kamerun ulusal vize uygulamasının olduğu ülkelerden biri değildir.

Bu yüzden de Kamerun ulusal vize gibi bir şeyin geçerliliği yoktur. Kamerun’da uzun süreli olarak kalmak isteyen kişiler, bunun yerine oturum vizesine başvurmaktadır.

Kamerun Oturum Vizesi

Kamerun’da yerleşmek ve yaşamına burada devam etmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türü, oturum vizesidir. Kamerun Oturum vizesi uzun süreli olduğu için diğer vize türlerine göre daha zor onay verilen bir vizedir ve ülkeler bu konuda genellikle seçici davranmaktadır. Kamerun oturum vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler de gerekli olan evraklarla birlikte Kamerun Ankara Büyükelçiliği ve Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu üzerinden başvuruda bulunabilirler.

Oturum izni almak için Kamerun vize başvurusu yapacak olan kişiler, genel vize evraklarına ek olarak bazı evrakları da hazırlamakla yükümlüdür. Kamerun Oturum vizesi için gerekli olan evrakların tüm listesine ulaşmak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kamerun Çalışma Vizesi

Kamerun çalışma vizesi ile işçi vizesi aynı anlamdadır. Yani çalışma vizesi ve işçi vizesi diye iki farklı vize türü söz konusu değildir. Herhangi bir iş dalında Kamerun’da çalışmak isteyen kişiler, bu vize türüne başvurmalıdır.

Çalışmak amacı ile Kamerun vize başvurusu yapacak olan kişiler, bu işlemlerini Kamerun Ankara Büyükelçiliği ve Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu üzerinden yapabilecekleri gibi, vize danışmanlık ve başvuru merkezleri aracılığı ile de yapabilmektedir. Sürecin sorunsuz ilerlemesi ve Kamerun Çalışma Vizesi onayı alabilmek adına danışmanlık merkezlerinin sağladığı hizmetler son derece avantajlıdır.

Kamerun Aile Birleşimi Vizesi

Kamerun aile birleşimi vizesi bu ülkede yaşayan ailesi ile bir araya gelmek ve Kamerun’da yaşamaya devam etmek isteyen kişilerin alması gereken vizedir. Aile birleşim vizesi, uzun vadeli bir vize olduğu için başvuru yapanlar ince elenip sık dokunarak alınmaktadır. Ailesinin yanında yaşamak amacıyla Kamerun Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, genel vize evraklarına ek olarak aşağıdaki evrakları da hazırlayarak doğrudan ya da vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile başvuru yapmalıdır:

Kamerun’da bulunan aile bireylerinden biri tarafından ve özellikle eş olan kişi tarafından gönderilecek bir birleşim davetiyesi
Evlilik cüzdanı, ortak banka hesabı gibi aile olunduğunu gösteren resmî belgeler
Kamerun’da yaşayacak olan kişinin bu ülkede ne iş ile meşgul olacağını ya da geçimini nasıl sağlayacağını gösteren belgeler (Hesap dökümleri, almış olduğu iş kabullerine ait belgeler, düzenli pasif gelirler)

Kamerun Göçmenlik Vizesi

Kamerun Göçmenlik vizesi, normal şartlar içerisinde seyahat etmeyen ve farklı nedenlerden dolayı göçmen olarak başka bir ülkeye yerleşmek isteyen kişilerin başvurdukları vize türüdür. Kamerun göçmenlik vizesi de bu doğrultuda başvurulan vize türlerinden biridir. Ancak bilinmelidir ki göçmen vizesine başvuru yapanlar, göçmenler için tanınmış olan haklardan yararlanabilirler.

Yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir kişi, Kamerun vize çeşitlerinden biri olan göçmenlik vizesine başvurduğu zaman, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak değil, göçmen olarak muamele görür. Tüm ülkelerde göçmenler için ayrıca hazırlanmış olan yasalar mevcuttur. Kamerun’dan nasıl göçmenlik vizesi alınacağına dair detaylı bilgi almak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Kamerun Vize Evrakları

Kamerun’a seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu seyahatlerinden önce vize almakla yükümlüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını almak, değerlendirmek ve sonuçlandırmakla yükümlü olan kurumlar Kamerun Ankara Büyükelçiliği ve Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu’dur.

Kamerun vize evrakları eksiksiz olarak hazırlanıp bu makamlara sunulmalıdır. Kamerun için vize almak isteyenlerin ilk ihtiyaç duydukları Kamerun Vize evrakları ve Kamerun vize başvuru formu olarak adlandırılan ön tanıma formudur. Büyükelçilik ya da konsolosluğun internet sitesinden alınabilen bu form, tam olarak doldurulmalıdır.

Kamerun Vize Belgeleri

Kamerun için vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin hazırlamaları gereken Kamerun vize belgeleri aşağıdaki gibidir. Kamerun Vize belgeleri tam olarak hazırlandıktan sonra, ilgili diplomatik temsilcilikler kanalıyla ya da danışmanlık merkezleri aracılığı ile başvuru yapılmalıdır:

En fazla son 10 yılda çıkarılmış olan pasaport ve vizenin işlenebilmesi için 2 boş sayfa
Kamerun vize talep dilekçesi ve vize başvuru formu
Sarıhumma aşısının yapıldığına dair uluslararası geçerliliği bulunan aşı kartı
Son 6 aya ait banka hesap dökümleri ya da kişinin düzenli gelir sahibi olduğunu gösteren maaş bordrosu
Başvuru harcının yatırıldığına dair banka dekontu
Seyahat rezervasyonlarına ait belgeler ve biletler
Sağlık sigortası poliçe örneği

Çalışmayan Kişi İçin Kamerun Vize Evrakları

Pek çok ülkede olduğu gibi Kamerun’da da çalışmayan kişilerin vize alabilmesi son derece zorlayıcı bir durumdur. Zira ülkeler, ziyaretçilerinin mağdur olmaması ve ülke içerisinde farklı yollara meyletmemesi adına seyahat masraflarını karşılayabilecekleri kadar gelire ya da birikime sahip olmalarını beklemektedir. Herhangi bir yerde çalışmayan ve birikimi de olmayan kişilerin vize başvurularının onaylanması tek bir şarta bağlanmıştır. Bu şart, tüm seyahat masraflarını karşılamayı taahhüt eden bir sponsordur.

Çalışmayan kişi için Kamerun vize evrakları hazırlanırken bir de bu sponsor tarafından yazılmış dilekçenin eklenmesi gereklidir. Sponsor olacak kişinin düzenli bir gelir sahibi olduğunu ispatlayan ya da birikimlerini gösteren banka hesap dökümleri de ibraz edilmelidir. Sponsor olmak isteyen kişinin maddi durumu yeterli görülürse, çalışmayan kişilerin vize başvuruları kabul edilmiş olur. Bu durum Kamerun vize talep dilekçesi üzerinde de beyan edilmelidir.

Ev Hanımı İçin Gerekli Evraklar

Ev hanımlarının seyahatleri için de sponsor gereklidir. Ev hanımları için ayrı bir vize türü mevcut değildir. Ancak herhangi bir işte çalışmadıkları ve herhangi bir gelir sahibi olmadıklarından dolayı ev hanımları da çalışmayan kişiler statüsüne girmektedir. Bu durumda ev hanımlarının seyahate çıkabilmeleri yani vize alabilmeleri için bir sponsora ve Ev hanımı için gerekli evraklara ihtiyaçları vardır.

Seyahate birlikte çıkmak istediği kişi eşi olsa bile mutlaka sponsorluk dilekçesi sunulmalıdır. Ev hanımı için gerekli evraklar genel vize evraklarına ek olarak sunulması gereken sponsorluk evraklarıdır. Kamerun vize talep formu üzerinde de bu sponsorluk durumuna yer verilmelidir.

Memur İçin Kamerun Vize Evrakları

Kamerun vizesi başvurusunda bulunacak olan memurlar açısından durum son derece kolaydır. Zira memurlar vize alabilme konusunda son derece avantajlıdır. Eğer memur görevine yeni başlamışsa ve henüz yeşil pasaport almaya hak kazanamamışsa vizeye başvuru yapmak durumundadır. Ancak memurun yeşil pasaportu varsa, Kamerun’a 90 güne kadar olan girişlerinde vizeden muaftır.

Memur için Kamerun vize evrakları genel vize evraklarının yanı sıra sunulması gereken birtakım evraklardan oluşmaktadır. Bu evrakların başında kişinin kurum yetkili tarafından ıslak olarak imzalanmış bir maaş bordrosu gelmektedir. Ayrıca kişinin devlet görevlisi olduğuna dair görev belgesi de başvuru esnasında sunulmalıdır. Son olarak da memurun seyahat süresi boyunca kurumu tarafından izinli sayılacağına dair izin belgesi ibraz edilmelidir.

Çalışan İçin Kamerun Vizesi Evrakları

Kamerun vize başvurusu yapacak olan çalışanlar açısından çok farklı uygulamalar söz konusudur. Çalışan için Kamerun vizesi evrakları ya da uzmanlık alanları gibi durumlara göre vize evrakları farklılık gösterir. Her ülkede olduğu gibi Kamerun’da da bazı meslek grupları kolayca vize alabilmektedir.

Eğer çalışanlar Kamerun’da çalışmak için vize başvurusunda bulunmak istiyorlarsa, çalışmak istedikleri alanda uzman olduklarına dair ya da gerekli eğitimleri aldıklarına dair birtakım sertifikaları da genel vize evrakları ile birlikte ibraz etmek zorundadır. Çalışan için Kamerun vizesi evrakları bunlardan oluşmaktadır. Ancak Türkiye’de çalışan kişi oraya çalışmak için değil de seyahat için gidiyorsa bu durumda turistik vize başvurusunda bulunmalıdır.

İşveren İçin Kamerun Vize Evrakları

İşverenler açısından da Kamerun’a gitme nedenleri, başvurmaları gereken vize türünü ve bu doğrultuda hazırlamaları gereken belgeleri belirlemektedir. Eğer işverenler bu ülkede iş yeri açmak ve ticari faaliyetler yürütmek istiyorlarsa, bu durumda ticari vizeye başvurmaları gereklidir. Doğrudan işverenler için bir Kamerun vizesi söz konusu değildir.

Ticari amaçlarla seyahat edecek olan kişiler işveren için Kamerun vize evrakları olarak, ticari vize evraklarını hazırlamakla yükümlüdür. Ancak Türkiye’de işveren konumunda olan ve Kamerun’a yalnızca seyahat amacı ile gitmek isteyen kişiler turistik vizeye başvurmalıdır.

Öğrenci İçin Kamerun Vize Evrakları

Öğrenci için Kamerun vize evrakları genel vize evraklarına ek olarak, eğitimi ispat eden bazı ek evraklardan meydana gelmektedir. Kamerun esasında Türk öğrencilerinin eğitim için çok tercih ettikleri bir ülke değildir. Bu ülkede eğitim almak isteyen kişiler, başvurularından önce mutlaka Kamerun vize başvuru formu doldurarak eğitim amacıyla ülkeye gittiklerini beyan etmelidir.

Daha sonra da gidecekleri eğitim kurumundan aldıkları kabul belgelerini ve eğitim masrafını hangi yolla karşılayacaklarına dair belgeleri ibraz ederek başvuruda bulunmaları gereklidir. Çalışan için Kamerun vizesi evrakları hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize firmasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çiftçi İçin Kamerun Vize Evrakları

Kamerun’da çiftçiler için ayrıca verilen bir vize türü bulunmamaktadır. Bu yüzden de çiftçi için Kamerun vize evrakları diye bir şeyden söz etmek mümkün değildir. Ancak Kamerun’da çiftçilik yapmak isteyen kişiler açısından farklı olanaklar söz konusudur. İsteyen kişiler Kamerun oturum vizesine başvuru yaparak bu ülkede oturma hakkı kazandıktan sonra tarım ya da hayvancılık ile uğraşabilirler.

Oturum izni almayı başaran kişiler, ülke içerisinde Kamerun halkının sahip olduğu pek çok haktan yararlanabilmektedir. Çiftçi için Kamerun vize evrakları hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize firmasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kamerun Büyükelçiliği Vize

Kamerun için vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin bu işlemlerini yapabilmeleri için en yetkili makam Kamerun Ankara Büyükelçiliği’dir. Kamerun’un Türkiye’deki en üst düzey temsilciliği olan büyükelçilik, iki ülke arasındaki siyasi, askeri, sosyal, ekonomik ve diğer alanlarda faaliyet yürütmenin yanı sıra, vize başvurularını kabul etmek ve nihayete erdirmek konusunda da yetkilidir.

Büyükelçilik üzerinden Kamerun vize başvurusu için öncelikle Kamerun büyükelçiliği vize bölümü internet sitesinden randevusu alınması gereklidir. Sonrasında ise aynı siteden vize başvuru formu indirilerek doldurulmalıdır. Doldurulan form, gerekli olan diğer evraklarla birlikte büyükelçilik makamına sunulmalıdır. Kamerun Büyükelçiliği vize işlemleri, tüm belgelerin tamam olması halinde kısa süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kamerun Konsolosluğu Vize

Kamerun vize başvurusu yapmak isteyenlerin başvurabilecekleri diğer bir yetkili makam ise Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu’dur. Tam bir konsolosluk olmaması nedeni ile yetkileri sınırlı olsa da vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuca bağlanması için yetkili olan iki makamdan biridir. Kamerun Konsolosluğu vize başvurusu yapmak için de büyükelçilik başvurularında olduğu gibi aynı yöntem izlenmektedir.

Öncelikle Kamerun konsolosluk Vize bölümü internet sitesi üzerinden vize randevusu alınmalı, sonrasında da vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Konsolosluk üzerinden yapılan vize başvuru işlemleri de aksi bir durum çıkmaması halinde kısa süre içerisinde sonuca bağlanmaktadır.

Kamerun Konsolosluklar Ve Adresleri

Kamerun adına Kamerun vize işlemlerini yürütmekle yükümlü olan diplomatik temsilciliklerin sayısı 2 tanedir. Bunlardan biri Kamerun Ankara Büyükelçiliği’dir. Ankara’da yer alan büyükelçilik merkezi konumdadır ve ulaşmak isteyen kişiler açısından çok fazla ulaşım imkânı mevcuttur.

Diğer bir makam olan Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu ise İstanbul’da yer almaktadır. Büyükelçilikte olduğu gibi konsoloslukta da ulaşım olanakları son derece fazladır. Kamerun Konsoloslukları Ve adresleri listesine Long Vize firması uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Kamerun Vizesi Dilekçe Örneği

Kamerun için vize başvurusunda bulunmak için ilk yapılması gereken şeylerden biri de vize başvuru dilekçesinin hazırlanmasıdır. Vize başvuru dilekçesi, başvuru yapılacak makama hitaben yazılarak başvuru esnasında sunulmalıdır. Dilekçe içerisinde seyahatin amaçları, başvurulmak istenilen vize türü, seyahat boyunca meydana gelecek masrafların hangi yollardan karşılanacağı, kişinin kimlik bilgileri gibi bilgiler yer almalıdır.

Daha sonra başvuruda sunulan evraklar ile burada yer alan evraklar karşılaştırılacağı için hatalı herhangi bir beyanda bulunulmaması gereklidir. Hatalı beyan veren kişilerin başvuruları genellikle ret sonucu almaktadır. İnternet üzerinden daha önceden onay almış vize başvurularında kullanılan bir Kamerun vizesi dilekçe örneği bularak faydalanmak mümkündür. Ayrıca Long Vize firması uzmanlarından Kamerun vizesi dilekçe örneğine ulaşabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvuru Formu

Kamerun vize başvuru formu bu ülke için vize başvurusunda bulunacak kişilerin öncelikli olarak doldurmaları gereken evraklardan biridir. Bu evrak büyükelçilik ya da konsolosluk internet sitelerinden temin edilmektedir.

Başvuru formunun amacı, ilgili makamların başvuru sahibi hakkında kısa bir ön bilgiye sahip olmasıdır. Bu formda yer alan bilgiler de daha sonradan sunulacak olan evraklarla kıyaslanacağı için kesinlikle hatalı beyan vermekten kaçınılmalıdır. Kamerun Vize başvuru formu Türkçe olarak doldurma olanağı vardır.

Kamerun Vizesi Redde İtiraz

Kamerun vizesi için başvuruda bulunan kişiler, bazı sebeplerden dolayı başvurularına ret yanıtı alabilmektedir. Bu durumda vize başvuru süreci tamamen sona ermiş olmaz ve şartlı olmak kaydıyla redde itiraz hakkı bulunmaktadır. Bunun için öncelikle vize başvurusunun hangi nedenden dolayı ret aldığının öğrenilmesi gereklidir. Eğer eksik belge ya da hatalı beyan gibi durumlardan dolayı ret cevabı alınmışsa, bunlar düzeltilebilir durumlardır. Bu durumda Kamerun vizesi redde itiraz dilekçesi yazılarak ilgili makamlara sunulmalıdır.

Sorunun düzeltilebilecek nitelikte olduğu konusunda karar veren temsilcilikler, bireylere yeniden başvuru evraklarını getirmeleri için süre tanırlar. Bu süre içerisinde redde neden olan durum ortadan kaldırılmazsa ya da başvuru evrakları tamamen sunulmazsa, başvuru dosyası tamamen kapatılmaktadır. Bu durumda da bireylerin yeniden zaman ve para harcayarak başvuruda bulunmaları gerekir.Ayrıca Long Vize firması uzmanlarından Kamerun vizesi redde itiraz dilekçesi desteği alabilirsiniz.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kamerun vizesi kaç günde sonuçlanır? diye merak edenler için söylemek gerekirse, bu vizenin sonuçlanma süresi oldukça kısadır. Normal bir çalışma döneminde ve vize evraklarında herhangi bir eksiklik olmaması durumunda genellikle başvurular 3 ila 5 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Ancak iki ülkeden birinin resmî tatillerine denk gelen günlerde vize işlemleri ilerlemediği için, böyle dönemlerde süre daha da uzayabilmektedir.

Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak adına her iki ülkenin tatil takvimi de iyi takip edilmeli ve sorun yaşanmaması için en az 10 gün önceden Kamerun vize başvurusunda bulunulması gereklidir. Aksi halde hem maddi yönden ve hem de zaman yönünden kayba uğramak olasıdır.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kamerun’dan vize almak ve bu ülkeye seyahat etmek isteyenlerin en çok merak ettikleri hususlardan biri de Kamerun vizesi kaç günde çıkar? sorusudur. Kamerun vizesi için gerekli olan tüm evraklar eksiksiz olarak sunulduğu zaman bu vizenin çıkma süresi son derece kısadır. Genellikle 5 iş günü içerisinde sonuç alabilmek mümkündür.

Ancak belgelerde var olan eksiklikler ya da hatalı beyanlar nedeni ile başvuruların ret alması ve yeniden düzeltmelerin yapılması gibi nedenlerden dolayı başvurunun sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak adına tüm belgeler iyice kontrol edildikten sonra verilmeli ve en az 10 iş günü öncesinden vize başvuru talebinde bulunulmalıdır. Ayrıca Long Vize firması uzmanlarından Kamerun vizesi kaç günde çıkar bilgi desteği alabilirsiniz.

Kamerun Vize Ücreti

Kamerun vize başvurusu yapacak olan kişiler, başvurularının türüne göre farklı Kamerun Vize ücreti ödemekle yükümlüdür. Bu ücretler genellikle Kamerun’un diplomatik temsilcilikler tarafından belirlenmektedir.

Ancak belirlenen bu ücretler, bireysel olarak başvuru yapacak olan kişiler için geçerlidir. Vize başvuru ve danışmanlık merkezleri üzerinden başvuru yapacak olan kişiler açısından ücretlerde kısmi farklılıklar mevcuttur. Kamerun vize ücreti hakkında daha detaylı bilgi almak için Long Vize Turizm firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kamerun Vize Fiyatları

Kamerun vize fiyatları için ödenmesi gereken ücretler, bu ülkenin diplomatik temsilciliklerinin banka hesaplarına yatırılmaktadır. Para yatırma işlemi esnasında açıklama kısmına vize başvurusu için olduğu eklenmelidir. Bankadan alınacak dekont, vize başvuru evrakları arasında yer almaktadır.

Bu yüzden de dekontun atılmaması gereklidir. Kamerun Vize fiyatları, başvurulacak vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca danışmanlık merkezleri üzerinden başvuru yapacak olan kişiler danışmanlık bedeli de ödemek zorunda olduğundan dolayı, ücretlerde değişiklik görülmektedir.

Kamerun Vizesi Başvuru Merkezi Nerede

Vize danışmanlık ve başvuru merkezleri, vize başvurusunda bulunacak kişiler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kamerun vizesi işlemleri sürecinin daha hızlı ilerlemesine olanak tanıyan bu merkezler sayesinde, vize sürecinden sorunsuz bir şekilde geçmek ve olumlu yanıt alabilmek mümkündür.

Kamerun vizesi başvuru merkezi nerede diye merak edenler için söylemek gerekirse, ihtiyacınız olan her anda Long Vize Turizm firmamız sizlere bir telefon kadar yakın. Uzun yıllardan beri Türkiye’nin çok sayıdaki şehrinde vize danışmanlık hizmeti veren firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanarak siz de vize başvuru sürecini sorunsuz olarak atlatabilirsiniz.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu