Skip to content

Kenya Vize Başvuru Şartları 2022

Kenya Vizesi


Kenya Vize Başvuru Şartları 2022 Vize uygulamasının amacı ülkeye giren ya da çıkan vatandaşlar hakkında bilgi edinmektir. Her ülkenin vize sürecinde uyguladığı prosedürler benzerlik gösterdiği gibi farklılık da göstermektedir. Vize temin için konsolosluklarından ve büyükelçilikten ya da konsolosluğun yetkin kıldığı vize merkezi olan firmalardan alınabilir.

Kenya vizesi almadan önce ülke hakkında bilgi edinmekte büyük fayda vardır. Özellikle sağlık açısından gerekli olan prosedürleri iyi takip etmek gerekmektedir. Bunun içinde alanında uzman bir firmadan bilgi almak son derece önemlidir. Firmamız bu konuda sektöründe marka haline gelmiştir. Kenya vizesi işlemleri sırasında bazı aşıların seyahatten önce yapılmış olması gerekmektedir bunların başında sarı humma aşısı gelmektedir.

Kenya Vize İşlemleri


Kenya vize işlemleri hakkında en kapsamlı bilgileri edinmek için firmamız ile iletişime geçmelisiniz. Vize başvuru işlemleri son derece hassas bir konu olup hatalı ya da yanlış bilgi beyanında vize süreciniz sıkıntıya girmektedir hatta bu süreçte ret cevabı almanız da oldukça muhtemeldir. Böyle olumsuz bir senaryo ile karşılaşmamak adına sürecin sağlıklı yönetilmesi için işini bilen ve alanında uzman olan firmamızdan destek talebinde bulunabilirsiniz.

Kenya vize işlemleri için öncelikle güncel bilgi edinmek durumdasınız. Bununla birlikte her vize türü için teslim edilen belge evrak teslimiyeti farklı olup süreç yönetiminde de değişkenlik görülmektedir. Bu sebeple öncelikle Kenya ülkesine yapacağınız seyahatin amacını belirlemelisiniz.

Kenya Vize Başvurusu

Kenya vize başvurusu evresinde bulunmadan önce Kenya konsolosluğunun talep ettiği belge ve evrakları güncel olarak takip etmek gerekmektedir. Bunun içinde gözünüzden kaçan herhangi bir eksikliğin bulunması halinde vize işlemlerinizi negatif yönde etkilenecektir. Böyle olumsuz bir senaryo ile karşılaşmamak adına vize işlemlerini sizin adınıza yapma avantajı sunan firmamızdan yardım isteyebilir ve vize işlemlerinizi sizin adınıza yürütmenizi talep edebilirsiniz.

Kenya vize başvurusu almak için öncelikle Kenya konsolosluğundan ya da Kenya büyükelçiliğinden randevu almanız gerekmektedir ama bu süreç oldukça meşakkatli bir süreçtir. Anlaştığınız firmanız dilerseniz sizin yerinize randevu almaktadır.
Kenya ülkesine yapacağınız seyahat için öncelikle amaç belirtmeniz gerekmektedir bu amaç vize türünü belirtmede yardımcı olacaktır.

Kenya Vize Randevusu

Kenya vize randevusu vize alım sürecinde önemli bir noktadır. Her gün ve saat Kenya konsolosluğundan randevu alınamayacağını bilmeniz gerekmektedir. Çünkü konsoloslukların vize başvuru alma günleri ve saatleri vardır diğer taraftan konsolsluklar yoğun olduklarında vize başvuru talebi almamaktadır.

Randevu aldıktan sonra sizden istenilen gerekli evrak ve belgeleri teslim ederken herhangi bir hata olup olmadığına çok dikkat etmek gerekmektedir. Eksik olan belge ve evrak sebebiyle ret cevabı almanız oldukça muhtemel bir durumdur.Kenya vize randevusu alacağınız zaman konsolosluğun tatil günlerine ve yoğun olduğu günlere dikkat etmek gerekmektedir bunun içinde işini bilen bir firmadan konsolosluğun en uygun zamanı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kenya Vize


Kenya vize almak için bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle Türkiye ülkesi ile Kenya ülkesi arasında bir vize anlaşması söz konusudur. Bu vize anlaşmasına göre bazı pasaport sahipleri ( hizmet pasaport sahipleri, diplomatik pasaport sahipleri, hususi pasaport sahipleri ) Kenya vize işlemleri sırasında bazı durumlardan muaf tutulmaktadır.

Yüz seksen (180 )gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla yapacakları seyahatlerde vize işlemlerine gerek yoktur. Ama bu durum umuma mahsus bordo pasaport sahipleri için geçerli olmayıp Kenya vize için yapacakları seyahatte vize prosedürleri aynen devam etmektedir. Bu hususta bilgi edinmek isteyen yolcuların firmamızı aramaları tavsiyemizdir.

Kenya Vize Başvuru Merkezi

Kenya vize başvuru merkezi size istenilen belge ve evraklar noktasında yardımcı olmaktadır. Tecrübeli ve kurumsal bir firma ile yola çıkmanız süreci daha sağlıklı ve sorunsuz yönetmenizi sağlayacağı gibi işlemlerinizde de hızlı olmanıza yardımcı olmaktadır. Kenya vize başvuru merkezi vize evresinde oldukça önemli bir konumdadır.
Kenya ülkesine yapacağınız seyahatte ön bilgi edinmeniz ülkede geçireceğiniz zaman dilimi için büyük bir fayda sağlayacaktır bu sebeple doğu bilgi edinmek için doğru bir vize merkezi ile anlaşmak gerekmektedir.Talep edeceğiniz desteklerle birlikte vize başvuru işlemleriniz gerçekleşecektir. Diğer taraftan ülkeye giriş yapmadan önce bazı sağlık kontrolleri hakkında bilgi isteyebilirsiniz. Ülkeye girmeden önce bazı aşıları olmanız gerekmektedir.

Kenya Vize Çeşitleri


Kenya vize çeşitleri hakkında alacağınız her doğru bilgi süreciniz için oldukça büyük önem arz etmektedir. Yapacağınız seyahat ile vize amacınız doğru orantılı olmasıdır aksi durum tespit edilirse vize başvurunuz olumsuz yönde sonuçlanabilir. Kenya ülkesi için vize çeşitleri şunlardır.
● Kenya turistik vize
● Kenya öğrenci ve eğitim vizesi
● Kenya ticari vize
● Kenya aile ve akraba ziyareti vizesi
● Kenya arkadaş ziyareti
● Kenya işçi vizesi
● Kenya çalışan vizesi
● Kenya aile birleşimi vizesi
● Kenya oturma vizesi

Yukarıda belirtilen Kenya vize çeşitleri ülkeye gidiş açısına göre farklılık göstermektedir. Vize türünü seçmeden önce seyahat amacınızı belirlemek doğru bir hareket olacaktır. İhtiyaç duyduğunuz her bilgi için firmamız arayabilirsiniz.

Kenya Ticari Vize


Kenya ülkesine seyahat planlayan hususi pasaport sahiplerinin Turistik, Ticari, Aile Ziyareti vize türlerinden birini seçmek zorundadır. Ticari vize başvurusu yapabilmek ve Ticari vize alabilmeniz için önemli olan nokta ticari faaliyetinizi konsolosluğa ispatlamanızdır. Kenya ticari vize alım aşamasında konsolosluk sizden ticari faaliyet göstereceğinize dair bir belge isteyecektir.

Bu belgeyi sunduğunuz takdirde ticari vize alma konusunda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Kenya ticari vize alım aşamasında dikkat etmeniz gereken ilk husus vize başvuru aşamasında evrakların nasıl hazırlanacağına dair ön araştırma yapmak ve bilgi edinmektir. Bu konuda firmamızdan yardım almanız tavsiye edilmektedir. Firmamız vize alım sürecinizin en doğru ve hızlı şekilde ilerlemesi için hizmet vermektedir.

Kenya Turistik Vize


Kenya ülkesine gitme amacı turistlik gezi olan kişiler turistik vize almak zorundadır. Turistlik vize başvurusu yapmak ve turistik vize almak için konsolosluğun istediği belgeler farklılık göstermektedir. Kenya turistik vize alım aşamasında konsolosluğun istediği evrakları hazırda bulundurmalısınız. Bu belge ve evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve sunulması ile birlikte turistik vizenizi alma konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.

Seyahat sırasında konaklayacağınız otel tarzı yerlerin rezervasyon bilgilerini de belgeler arasında mutlaka bulunmalıdır. Bununla beraber seyahat boyunca ihtiyaçlarınızı nasıl ve hangi gelirle karşılayacağınızı da konsolosluk açısından önemli bir bilgidir. Kenya turistik vize alımı sürecinde yapılması gerekenler konusunda yardım almanız vize alım sürecinizi hızlandıracaktır. Vize başvuru, randevu ve diğer işlemler firmamız tarafından yıllardır profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

Kenya Aile Ziyareti Vizesi

Kenya’da ailenizden biri ikamet ediyorsa ve yanına gitmek istiyorsanız yapmanız gereken aile ziyareti vizesi almanızdır. Aile ziyareti vizesi alabilmeniz için yurt dışında bulunan yakınınızla aranızdaki bağı belgelerle konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. Kenya’da bulunan ailenizden gönderilen davetiye mektubu ile aile ziyareti vizesini kolay bir şekilde alabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus Kenya aile ziyareti vizesi alabilmeniz içinde sizden istenilen belgelerden konsolosluğa eksiksiz ve tam teslim etmeniz gerekmektedir.

Belgelerinizi tamamladığınız takdirde aile ziyareti vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz. Kenya aile ziyareti vizesi alma sürecinde belgelerinizin eksiksiz olması ve yapılması gereken işlemlerin doğru sırayla yapılması Kenya Konsolosluğu açısından son derece önemlidir. Aksi takdirde vize süreciniz tehlikeye girebilir.

Kenya Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kenya ülkesinde bir arkadaşınız bulunuyorsa onun yanına gitmek için arkadaşlık ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. Kenya arkadaş ziyareti vizesi alabilmek için yapmanız gereken ilk şey arkadaşlık bağını ispatlamak olacaktır. Arkadaşınızın size göndereceği Resmi davetiye yoluyla Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Kenya ülkesindeki arkadaşınızın gönderdiği davet ile arkadaş ziyareti vize alımınız çok daha kolay olacaktır.

Bu süreçte sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde konsolosluğa sunmanız vize alabilmeniz için oldukça önemlidir. Kenya arkadaş ziyareti vizesi alırken yapmanız gereken işlemleri dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz ya da firmamıza başvurmalısınız. Bu süreçte tecrübeli ve profesyonel merkezlerden yardım almak vize yükünüzü hafifletecektir. Firmamız sizin adınıza vize başvurusu yapar ve sizin adınıza süreci sıkı bir şekilde takip ederi. Bu sayede sadece Kenya seyahatinize odaklanabilirsiniz.

Kenya Vize Şartları

Kenya ülkesine gitmek için vize alım aşamasında uyulması gereken birkaç prosedür ve şart bulunmaktadır. Bu şartlar bilinmeli ve buna göre hareket edilmelidir aksi takdirde vize başvurunuz reddedilebilir. Kenya vize şartları genel olarak şu şekildedir; Sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaportunuzun son bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Vizenin işleneceği pasaportunuzun 2 adet boş sayfasının olması gerekmektedir. İstenilen belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulması gerekmektedir.
Kenya vize şartları yerine getirildiğinde vizenizi alma konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız. Bu şartları düzgün bir şekilde yerine getirebilmek için tecrübeli ve profesyonel vize merkezimizden her saniye yardım alabilirsiniz 7/24 hizmet vermekten memnuniyet duymaktayız.

Kenya Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Kenya vizesi hangi illerden alınır? Osmaniye, Düzce, Kilis, Karabük, Yalova, Iğdır, Bartın, Ardahan, Şırnak, Batman, Kırıkkale, Karaman, Bayburt, Zonguldak Aksaray, Yozgat, Van, Uşak, Şanlıurfa, Tunceli, Trabzon, Siirt, Tokat, Sivas, Tekirdağ, Sinop, Samsun, Sakarya, Rize, Niğde, Ordu, Nevşehir, Muş, Muğla, Mardin, Kahramanmaraş, Manisa, Malatya, Kocaeli, Kütahya, Konya, Kırşehir, Kırklareli, Kayseri, Kayseri, Kastamonu, Kars, İzmir, İstanbul, Mersin, Isparta, Hatay, Gümüşhane, Hakkari, Giresun, Gaziantep, Eskişehir, Erzurum, Erzincan, Çorum, Elazığ, Edirne, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Çankırı, Çanakkale, Burdur, Bolu, Bitlis, Bingöl, Bilecik, Balıkesir, Aydın, Artvin, Antalya, Amasya, Ağrı, Afyonkarahisar, Adıyaman, Adana, Ankara, Bursa

illerinin hepsinden Kenya vizesi alabileceğinizi unutmayınız. Kenya vizesi hangi illerden alınır? Sorusuna verilebilecek yanıt yukarıdaki gibi olacaktır.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?


Kenya vizesi Kenya Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Fakat konsolosluk izni ile belli firmalar da bu işlemleri yapabilmektedir. Bunların başında firmamız gelmektedir. Firmamız, vize merkezimiz de sizler adına konsolosluğa başvuru yapabilmektedir. Kenya vizesi nasıl alınır? Sorusuna ayrıntılı yanıtları firmamızdan alabilirsiniz. Vize başvurunuzu konsolosluktan veya firmamızdan yapabileceğinizi unutmayınız. Başvuru sırasında alacağınız vize türüne göre sizden istenilen belgeler değişecektir.

Bu yüzden başvuru aşamasında hangi amaçla Kenya ülkesine gideceğinizi önceden belirlemeniz gerekmektedir. Belirtilen amaç doğrultusunda vize başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Kenya vizesi nasıl alınır? Konusunda daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bu süreçte profesyonel yardım almak sürecinizin sıkıntısız ilerlemesini sağlayacaktır. Vize başvuru ve diğer işlemler hakkında yardım almak için firmamızla hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Kenya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize almak için atılacak ilk adım, Kenya ülkesi için vize alması gerekenler konsolosluğa başvuruda bulunmalıdır ve ardından da vize randevusu almalıdır. Yapılan vize başvurusu sırasında ise sizlerden bazı evrak ve belgeler istenecektir. Kenya vize randevusu nasıl alınır? Noktasında ise yapmanız gereken işlem Kenya Konsolosluğu ile irtibata geçmek olacaktır.

Bu noktada profesyonel ve tecrübeli vize başvuru merkezimizden detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu yardım sizin ve vize sürecinizin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için çok önemlidir. Bu işlemleri profesyonel bir şekilde sizin adınıza firmamız tarafından yürütülmektedir. Kenya vize randevusu nasıl alınır? Konusunda sizin için konsolosluktan randevu alma hizmetimiz bulunmaktadır. Vize alım sürecinizin daha doğru ve hızlı bir şekilde ilerlemesi için hizmet vermekteyiz.

Kenya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?


Kenya vizesi alabilmeniz için vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu başvuru ise Kenya Konsolosluğu’ndan ve büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Bunun için de size en yakın merkezden başvuru yapabilirsiniz. Kenya vize başvurusu nasıl yapılır? Noktasında ise yapmanız gereken ilk işlemin konsolosluk veya büyükelçilikle irtibat kurmanızdır.

Başvuru sırasında ülkeye seyahat etme nedeninizi belirterek size uygun olan vize türüne başvuru yapmalısınız. Başvuru sırasında seyahat amacınızı net bir şekilde belirtmeniz çok önemlidir. Belirttiğiniz bu amaç başvuru belgeleri ile tutarlı olması gerekir. Kenya vize başvurusu nasıl yapılır? Konusu hakkında daha detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bu süreçte firmamız sizlere ne yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde bildirecek ve nasıl yapmanız konusunda yardımcı olacaktır.

En Kolay Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya ülkesine kolay bir şekilde gidebilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. En kolay Kenya vizesi nasıl alınır? Noktasında ise sizden istenilen belge ve evrakları doğru bir şekilde tamamlamanız gerekecektir. Kolay bir şekilde vize alabilmeniz için firmamızın denetiminde vize işlemlerinizi gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Bunun nedeni ise vize alma sürecinin sancılı ve uzun sürebilmesidir.

Bu nedenle firmamızın bu süreçleri sizin adınıza yürüterek gerçekleştirmesi en kolay yol olacaktır. En kolay Kenya vizesi nasıl alınır? Konusu hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. Vize başvuru, randevu ve diğer vize işlemleriyle ilgili tüm yardımları sunmaktayız. Vize sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız firmamız rehberliğinde vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yıllardır bu alandaki çalışmalarımızla müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlıyoruz.

Kenya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kenya ülkesine gitmek için umumi pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı prosedürler vardır ve bunların çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Kenya vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusu ile alakalı en önemli nokta ise evrakların eksiksiz konsolosluğa teslim edilmesidir.

Vize alım şartlarının yerine getirilmesi sonucunda vizeniz ile alakalı herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bu aşamada profesyonel ve tecrübeli vize başvuru merkezimizden alacağınız yardımlar ile vize alım süreciniz çok daha hızlı gerçekleşecektir. Kenya vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda firmamızdan yardım alarak vize sürecinizi takip edebilirsiniz. Firmamız ihtiyacınız olan tüm bilgileri sizlere istediğiniz anda aktaracaktır.

Kenya Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Kenya ülkesine gitmek isteyenler bazı kurallara uymak zorundadır. Ancak şartlara ve kurallara uygunluk sağlandığı takdirde Kenya vizesine sahip olunabilir. Kenya vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar şunlardır; İstenilen belge ve evraklarınızın eksiksiz bir şekilde tamamlamanız. Pasaportunuzun güncel ve geçerli olması. Vize başvuru formunu doğru ve güncel bilgile ile doldurmanız. Vize talep dilekçenizi doğru bir şekilde hazırlamanız.

Gidiş amacınızı belirtmeniz. Rezervasyon ve uçak bilgilerinin belirtmeniz. Seyahat süreci boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde bir gelirinizin olması gerekmektedir. Kenya vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgi almak için ve bu kuralları doğru bir şekilde tamamlamak için yetkili vize merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

Kenya İşçi Vizesi


Kenya ülkesine herhangi bir iş için gitmeniz gerekiyorsa işçi vizesi almanız gerekmektedir. Bu vize türünü alabilmek için önemli olan şey ise işçi olduğunuzu kanıtlayan belgeleri konsolosluğa sunmanızdır. Kenya işçi vizesi alabilmeniz için Kenya’da çalışacağınız iş yerinden davetiye mektubu almanız işleri kolaylaştıracaktır. Böylelikle işçi vizesi alabilme olasılığınız artacaktır. Bu süreçte belgelerinizin ve evraklarınızın sizden istenilen şekilde olması ve eksiksiz sunulması gerekmektedir.

Bu süreçte yapılması gereken işlemleri takip etmeniz vize alımınızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca yapılması gereken adımlar doğru sırasıyla yapılmalıdır. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanır ve siciliniz bundan olumsuz etkilenir. Kenya işçi vizesi alırken tecrübeli ve profesyonel vize başvuru merkezimizden yardım alarak bu süreci daha sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu süreçte yardım almak için bizimle irtibata geçmenizden memnuniyet duyarız.

Kenya Ulusal Vize

Kenya ülkesine seyahatinizde 6 ay içerisinde 90 günden fazla orada bulunabilmeniz için ulusal vize almanız gerekmektedir. Kenya ulusal vize alabilmeniz için öncelikli olarak sunacağınız belgeler Kenya Konsolosluğu için son derece önemlidir. İstenilen belgelerin eksiksiz ve sorunsuz olması vize alabilmenizi mümkün kılar.

Kenya ülkesinde kalacağınız müddetçe ihtiyaçlarınızı nasıl ve hangi gelir ile karşılayacağınızı belirtmeniz gerekmektedir ve bu süreçte nerede kalacağınız da aynı şekilde belirtilmelidir. Bu tarz sizden istenilen belgeleri sunarsanız ulusal vizenizi alırken bir sorun yaşamazsınız. Kenya ulusal vize alım sürecinde yapılması gereken işlemleri dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Bu vize sürecinizin daha doğru ve hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için firmamızdan her saniye yardım alabilirsiniz.

Kenya Oturum Vizesi


Kenya ülkesinde uzun süreli kalacak ve yaşamını devam ettirecek olan kişilerin alması gereken vize türüne oturum vizesi denmektedir. Bu vizeyi almadan önce yetkili yerlere başvuru yaparak oturma izninizi almanız gerekmektedir. Kenya oturum vizesi alabilmeniz için de oturum iznine sahip olma şartı aranmaktadır.

Bu aşamada oturma vizesi alabilmek için Kenya ülkesinde bulunacağınız zaman nerede ve nasıl kalacağınızı net bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. İstenilen belgelerin eksiksiz ve tam bir şekilde sunulması konsolosluğun dikkat ettiği ayrıntılardandır. Aksi takdirde vizenize ret yanıtı alabilirsiniz. Kenya oturum vizesi alım sürecinizi daha sağlıklı bir şekilde atlatmak için tecrübeli ve profesyonel merkezimizde yardım almanız tavsiye edilir.

Kenya Çalışma Vizesi

Seyahat amacı çalışma olan kişiler Kenya ülkesine gitmek için çalışma vizesi almak zorundadır. Çalışma vizesini alabilmeniz için ülkeye gidiş amacınızın çalışmak olduğunu net bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Kenya çalışma vizesi alabilmeniz için eğer orada iş bulduysanız bunu belirtici olarak iş bulduğunuz şirketten davet isteyebilirsiniz ya da Türkiye’deki iş yeriniz tarafından gönderiliyor iseniz bunu belgeler ile ispatlayabilirsiniz.

Çalışma vizesi almanız için Kenya Konsolosluğu’na evraklarınızı tam ve eksiksiz bir şekilde sunmanız gerekecektir. Bu süreci dikkatli bir şekilde takip ederseniz çalışma vizenizi alırken bir sorun yaşamayacaksınız. Kenya çalışma vizesi alma, başvuru ve randevu aşamalarında tecrübeli vize merkezimizden yardım almanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu süreçte sizlere gerekli olan bütün hizmetleri vermekteyiz.

Kenya Aile Birleşimi Vizesi


Kenya ülkesinde bulunan ailenizle buluşmak için aile birleşimi vizesi almanız gerekecektir. Kenya aile birleşimi vizesi almak için aile olduğunuzu belirtici belgeleri sunmanız gerekmektedir. Kenya’daki eşinizin yanına gidebilmeniz için belgeleri sunma aşamasında evlilik cüzdanınızı ya da evliliğinizi kanıtlayıcı nitelikteki belgenizi konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir.

18 yaşının altındaki çocukların bu vizeden yaralanabilmesi için anne baba tarafından imzalanmış olan muafakatname’yi hazırlamaları gerekmektedir. Kenya’da bulunan eşin orada oturduğunu gösteren oturma izni ve pasaportunun da sunulması gerekmektedir. Kenya aile birleşimi vizesi alma aşamasında gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamak için yetkili vize merkezimizden yardım alabilirsiniz. Bu sürecinizde yardım almanız büyük fayda sağlayacaktır.

Kenya Göçmenlik Vizesi


Göçmenlik vizesi diğer vize türlerine göre uğraşı olan bir vize türüdür. Uzun süreli olduğu için de göçmenlik vizesi öncesinde mutlaka oturma izni alınması gerekmektedir. Kenya göçmenlik vizesi alırken Kenya’da iş bulmuş olmanız ve bunu belirtmeniz göçmenlik vizesi alabilmeniz adına oldukça önemli bir ayrıntıdır. Göçmenlik vizesi alırken Kenya’da bulunduğunuz süre zarfında geçiminizi nasıl sağlayacağınızı mutlaka net bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

Göçmenlik vizesi almak için konsolosluğun belirlediği evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekecektir. Kenya göçmenlik vizesi alırken yapılması gereken işlemleri eksiksiz ve doğru sırasıyla yapmalısınız. Bu aşamada sizler için gerekli bütün hizmetleri vermekteyiz. Yardım almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bu bağlamda bu süreci emin ellere güven ile başarabilirsiniz. Kenya büyükelçiliği vize işlemlerini her gün ve her saat yapmadığını bilmek gerekir. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde büyükelçilik kapalıdır.

Kenya Vize Evrakları

Kenya ülkesine seyahatte bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da Türkiye sınırları içerisinde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların bilmesi ve yerine getirmesi gereken bazı görev ve sorumlulukları vardır bunların yerine getirilmesi vize işlemleri için son derece önemlidir. Kenya vize evrakları arasında geçerli bir pasaporta sahip olmanız ve bu pasaportun 10 yılı aşmamış ve içinde boş sayfaları bulunması gerekmektedir.

Diğer bir taraftan mutlaka vize ücretinin ödenmiş dekontu Kenya Konsolosluğu’na sunulması oldukça önemlidir.Hususi pasaport sahipleri hizmet pasaport sahipleri ve diplomatik pasaport sahipleri 180 aşmamak kaydıyla seyahatlerinde Kenya vize evrakları işleminden muaf tutulmaktadırlar. Ama bu ayrıcalık umuma mahsus bordo pasaport sahipleri için geçerli değildir.

Kenya Vize Belgeleri

Kenya vize belgeleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde teslim edilmesi son derece önemlidir. Eksik ya da hatalı belge olduğu durumuna vize işlemleriniz olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Bunun içinde vize işlemleri için alanında uzman ve işinde profesyonel olarak çalışan bir firma ile anlaşmalı vize işlemlerinizi güvenilir olarak markalaşmış firmamıza emanet edebilirsiniz.

Kenya vize belgeleri için konsolosluğun belirlediği i bazı şartlar vardır. Bu şartları güncel olarak takip etmeniz ve yerine getirmemiz gerekmektedir. Kenya vize belgeleri pasaport, başvuru formu, başvuru dilekçesi vize ücreti oldukça biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği istenilen belgeler arasındadır. Bunun yanında vize türüne göre de istenilen belge ve evraklar arasında farklılık görülür.

Çalışmayan Kişi İçin Kenya Vize Evrakları

Çalışmayan kişi için vize evrakları içinde temin etmeniz gereken en önemli evrak kuşkusuz ki pasaporttur. Geçerliliği devam eden pasaport ile vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bunun içinde pasaportun son 6 ay geçerliliği ve yıl olarak da 10 yılı aşmamış olması gerekmektedir. Diğer bir taraftan içinde boş sayfaların olması oldukça önemli olan bir noktadır.

Eğer başvuru yapacağınız pasaport bu kuralları içermiyorsa yeniden pasaport başvurusunda bulunmanız gerekmektedir bunun içinde bulunduğunuz semt karakolunda işlemlerinizi yaptırabilirsiniz .Çalışmayan kişi için Kenya vize evrakları hakkında doğru bilgi için firmamızı arayabilirsiniz ve bilgi edinebilirsiniz. Belgelerin eksiksiz ve hatasız olması vize başvurusu için oldukça önemli bir durumdur.

Ev Hanımı Kenya Vize Evrakları


Kenya ülkesine seyahat edecek vatandaşların arasında ev hanımı olan başvuru sahiplerinin yapması gereken öncelikle finansal olarak ülkeye yapacağı seyahatte herhangi bir engelin bulunmadığını ispat etmektir. Gelir durumunu kenya konsolosluğuna belgelemeli ya da bir sponsoru varsa bunu da başvurusu sırasında belirtmek durumdadır.

Ev hanımı Kenya vize evrakları içerisinde ülkede kalacağınız süre ya da kaç giriş olduğu da vize sürecinde önemli bir yer tutmaktadır.Gerekli olan evrak ve belgelerin neler olduğunu net bir şekilde firmamızı arayıp öğrenebilirsiniz. Vize evrakları ve sürecine en doğru bilgi için tek yer firmamızdır. Ev hanımı Kenya vize evrakları arasında bankada belirtilen miktarda paranızın olması gerekmektedir

Memur İçin Kenya Vize Evrakları


Devletin bünyesinde memur olan vatandaşların kenya ülkesine seyahat etme kararı aldıklarında yerine getirmesi gereken bazı prosedürler mevcuttur. Bu prosedürlerin yerine getirilmesi vize alma sürecinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Memur için Kenya vize evrakları arasında kenya konsolosluğuna sunmanız gereken belge ve evraklar arasında önemli bir yer tutan belgelerden biri başvuru sahibinin memur olduğunu kanıtlamasıdır.

Bunun içinde memuriyet belgesi gereklidir. Bunun yanında belli birkaç ayı kapsayan maaş bordrosu gerekmektedir. Memur için Kenya vize evrakları her vize türü için aynı olmayıp belli başlı farklılık göstermektedir. Bu noktada bilgi edinmek isteyen yolcuların firmamızı arayıp destek almaları gerekmektedir.

Çalışan İçin Kenya Vize Evrakları

Çalışan için Kenya vize evrakları için bilgi edinebileceğiniz en doğru yer olan firmamız sizlere Kenya vizesi alma yolunda her türlü desteği 7/ 24 sağlamaktan memnuniyet duymaktadır. Çalışan olan başvuru sahiplerinin çalışan olduklarınız vize alım sürecinde kanıtlamak durumdadırlar.

Bunun içinde SGK’den aldıkları hizmet dökümü belgesinin temin edilmesi gerekmektedir bunun yanında geçerliliği devam eden bir pasaporta, bankada konsolosluğun belirlediği miktarda paraya ihtiyacınız vardır.Çalışan için Kenya vize evrakları noktasında eksiksiz ve hatasız bir şekilde belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi bir durum söz konusu olduğunda vize başvurunuz ret cevabı alabilir ve seyahat planlarınız değişiklik gösterebilir.

İşveren İçin Kenya Vize Evrakları


İşveren için Kenya vize evrakları diğer vize türlerine göre daha hassas bir durumdadır. Başvuru sahibinin yapması gereken en önemli durum işveren olduğunu Kenya konsolosluğuna kanıtlamak durumundadır. Diğer bir taraftan vize başvurusu sırasında şirketine ve çalışanlarına ait bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde konsolosluğa bildirmektir.

Bunun yanında işveren olduğunuzu vergi levhası ve banka hesap dokümanlarınız ile işveren olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Süreç içerisinde herhangi bir hatada ret cevabı alabilirsiniz.İşveren için Kenya vize evrakları hakkında en geniş ve kapsamlı bilgi edinmek için firmamızı arayıp irtibata geçebilirsiniz. Süreci en iyi şekilde yürüten firmamız sizin yerinize başvuru işlemlerinizi yerine getirmektedir

Öğrenci İçin Kenya Vize Evrakları


Öğrenci için Kenya vize evrakları
için yerine getirmeniz gereken bazı görev ve sorumlulukları vardır bunların başında da öğrenci olduğunuzu konsolosluğa belirtmek vardır. Bu öğrenci belgesini de öğreniminize devam ettiğiniz eğitim kurumdan temin edileceği gibi e-devletten de temin edebilirsiniz. Diğer bir kısımda öğrencilerin vize alma evresinde mali durumları oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Başvuru sahibinin varsa bir sponsoru ya da burs imkan bunu başvuru sırasında belirtmek durumundadır. Bu da vize başvurusunun olumlu olma yolunda etki etmesini sağlamaktadır.Öğrenci için Kenya vize evrakları için en doğru bilgi ve yöntem için alanında uzmanlaşmış ve personeliyle bir marka haline gelmiş firmamızı arayabilir vize sürecini gönül rahatlığıyla emanet edebilir.

Çiftçi İçin Kenya Vize Evrakları


Çiftçi için Kenya vize evrakları
noktasında aklınıza takılan herhangi bir sorunda firmamızı arayıp güncel bilgi edinebilirsiniz. Firmamız konsolosluğu yakından takip etmesiyle yolcularını memnun etmektedir. Çiftçi olan vatandaşların Kenya ülkesine seyahati için öncelikle çiftçilik belgesini edinmeleri gerekmektedir. Bu çiftçilik belgesinin amacı başvuru sahibinin çiftçi olup olmadığını kanıtlamak içindir.

Çiftçilik belgesinin temini içinde bağlı olduğunuz kurumdan ( ziraat odası) bu belgeyi temin edebilirsiniz.Çiftçi için Kenya vize evrakları için rezervasyonların da bildirilmesi son derece önemlidir. Ulaşım rezervasyonları ( uçak, gemi, otobüs ya da tren ) yanında konaklama rezervasyonları ( otel adres gibi ) Kenya konsolosluğu / büyükelçiliğe bildirilmesi gerekmektedir.

Kenya Büyükelçiliği Vize

Kenya büyükelçiliği vize aşamasında bilmeniz gereken merak ettiğiniz her ayrıntı ve detay için alanında uzman olan ve profesyonel ekip ile çalışan firmamızdan destek ve yardım alabilirsiniz. Vize talebinde bulunacağınız zaman dikkat edilecek İlk husus Büyükelçilik hafta sonları ve resmi tatil günlerinde kapalı olup başvuru kabul etmemektedir.

Kenya’ya seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti umumi pasaport sahibi vatandaşların ya da resmî evrak işleri olan Kenya vatandaşları Çankaya’da Bulunan Kenya Büyükelçiliğine Başvurmaları gerekir. Kenya büyükelçiliği vize sürecinde en doğru bilgiye erişmek için firmamızdan yararlanabilirsiniz. Firmamız sizin adınıza oturduğunuz yerden vize başvurusu yapabilir ve yapılması gerekenleri sizlere istediğiniz anda aktarabilir. Dikkat edilecek diğer bir husus Kenya Büyükelçiliğinin saat 09.00 ila 17.00 arasında hizmet vermektedir.

Kenya Konsolosluğu Vize

Kenya konsolosluğu vize sürecinde doğru bir firma ile yola çıkmanız sorunsuz bir şekilde vize almanızı sağlayacaktır. Firmamızı arayarak kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Konsolosluğun bazı görev ve yetkileri vardır ve bunlar arasında mutlaka Kenya vatandaşlarının resmi işlerini halletmek yer almaktadır. Ülkemizde bu resmi evrak takibi Çankaya’da Bulunan Kenya Büyükelçiliğinde yapılmaktadır.

Bunun yanında Büyükelçilik ile paralel çalışsan firmalar da vize takibi yapabilmektedir. Vize başvurularınızın olumlu ya da olumsuz olduğunu açıklama yetkisi konsolosluğun görevidir. Bunun yanında Kenya konsolosluğu vize sürecinde başvuru sahibinden şüphelendiği durumlarda ya da başvuru sahibini daha ayrıntılı bir şekilde incelemek adına vize sürecini uzatabilmektedir.

Kenya Konsoloslukları Ve Adresleri


Kenya konsoloslukları ve adresleri kısmında merak ettiğiniz her durum için ya da doğru bilgi temini için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurularınız firmamız tarafından en profesyonel şekilde yapılmaktadır. Türkiye’de Kenya vizesi işleminden birinci derecede yetkili kurum Kenya Büyükelçiliği Ankara Kurumudur. Vize başvurunuz konsolosluğun tatil günlerine denk geldiğinde sürecin açıklanması belli bir zaman aşımına neden olmaktadır.

Resmi tatil günleri ve hafta sonları konsolosluklar herhangi bir işlem yapmamaktadır. Kenya konsoloslukları ve adresleri sürecinde en doğru bilgi için firmanızdan destek isteyebilirsiniz. Firmamız istediğiniz anda sizin adınıza konsolosluğa başvuruda bulunur ve sizi büyük bir yükten kurtararak zamandan tasarruf elde etmenizi sağlar.

Kenya Vizesi Başvuru Dilekçesi

Kenya vizesi başvuru dilekçesi Kenya’ya vize başvurusu yapan kişilerin sıkça arattığı ve merak ettiği konulardan biridir. Kenya’ya Ticari, turistik ve ya ailevi sebeplerle ziyaret etmek isteyen hususi pasaport sahiplerinin vize başvurusunu sırasında vize başvuru dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Kenya vizesi başvuru dilekçesi yazısında vize başvuru dilekçesi yazılırken dikkat edilecek hususlar üzerinde duracağız.

Vize başvuru dilekçesine başlarken öncelikle kişi kendini tanıtır. Hemen ardından hangi tarihler içerisine Kenya’ya seyahat planladığını belirtir. Hangi amaçlarla ziyaret planlandığı ve kalacağı yerle ilgili bilgi verdikten sonra tarafına vize verilmesini isteyerek dilekçeyi bitirir. Başvuru dilekçesinin usule uygun olmaması durumunda kişinin vize başvurusu reddedilebilir.

Kenya Vizesi Başvuru Formu


Kenya vizesi başvuru formu
yazısında, vize başvurusu esnasında istenen başvuru formu hakkında bilgi verileceği gibi form doldurulurken dikkat edilecek hususlar işlenecektir. Kenya vizesi başvuru formu Kenya’ya seyahat planlayan kişinin vize işlemlerinin yürütülmesinde kıstas alınmaktadır. Bu yüzden başvuru formu doldurulurken bilgiler eksiksiz ve tam olmalıdır. Ayrıca başvuru formunda yazılan bilgilerin başvuru evrakları bilgileri ile örtüşmesi gerekir. Aksi takdirde kişinin vize başvurusu olumsuz sonuçlanır.

Dikkat edilecek diğer bir husus ise başvuru formu resmi evrak niteliği taşıdığı için herhangi bir şekilde tahrip edilmemelidir. Katlanmış, yıpranmış ve okunaklılığını yitirmiş evrakların geçersiz olacağının unutulmaması gerekir. Başvuru formunun başında yer alan fotoğraf bölümüne son altı ayda çekilmiş biyometrik fotoğraf yapıştırılması gerekir.

Kenya Vizesi Redde İtiraz

Kenya vizesi redde itiraz durumu, Kenya’ya vize başvurusu yapmış ve herhangi bir sebepten ötürü başvurusu reddedilmiş kişileri ilgilendiren bir konu başlığıdır. Vize başvurularında, başvuru evraklarındaki eksiklikler ya da başvuruda bulunan kişilerin vize almak için gerekli kriterleri sağlamaması nedeniyle başvuruları reddedilebilir.

Fakat bu durum vize başvurusu reddedilen kişilerin tekrar başvuru yapamayacağı ya da vize alamayacağı anlamına gelmez. Başvurusu reddedilen kişi konsolosluğa Kenya vizesi redde itiraz dilekçesi yazar, gerekli eksiklikleri tamamladıktan sonra tekrar başvuruda bulunabilir. Dikkat edilmesi gereken husus ise redde itiraz eden kişinin mutlaka belirtilen eksiklikleri gidermesi gerekir aksi takdirde sonuç tekrar aynı olacaktır.

Kenya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kenya vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusu Kenya vizesi başvurusu yapmış olup, sonuçlarını bekleyenler için her zaman merak konusu olmuştur. Kenya vizesi kaç günde sonuçlanır? makalesinde, Somali vizesi sonuçlanma süresi ve bu süreci uzatan durumlar ele alınacaktır. Öncelikle Kenya vizesi başvurusu yapıldıktan sonra eğer bütün evraklar tam ve eksiksiz ise veya kişinin vize alması için herhangi bir engel teşkil eden durum yoksa 3 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat konsolosluk bazı durumlarda ek belge talep etmektedir. Böyle durumlarda süreç biraz uzamaktadır. Açıklama sürecini etkileyen diğer bir durum ise konsolosluklardaki yoğunluk durumudur.

Kenya vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusu; Kenya vizesi başvurusu açıklanmış ve vizesinin çıkmasını bekleyen hususi pasaport sahiplerinin merak ettiği konulardan biridir. Kenya vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna sağlıklı cevap verebilmek için öncelikle vizenin çıkış sürecini etkileyen faktörler üstünde durmak gerekir. Öncelikle vizenin çıkış süresini uzatan en büyük etken Konsolosluğun resmi tatil günleri ve resmi bayramlar da çalışmamasıdır. İkinci bir etken ise konsolosluğun çalışma yoğunluğudur. Böyle durumlarda resmi işler aksadığı gibi vize çıkış süresi uzamaktadır. Eğer yukarıda ele aldığımız herhangi bir durum söz konusu değilse 10 ile 15 iş günü içerisinde kişinin vizesi çıkar. Olağanüstü durumlarda bu süre geçerli değildir.

Kenya Vizesi ÜcretiKenya vizesi ücreti
hakkında detaylı ve sağlıklı bilgi verebilmek için öncelikle bu ücretin kişiden kişiye değiştiğini belirtmemiz gerekir. Kenya vizesi ücreti yaş aralıklarına, seyahat amacına veya kalma süresine göre değişiklik gösterir. Hal böyleyken ücretler hakkında tam bir rakam vermek doğru olmayacağı gibi gerçeklik değeri de bulunmayacaktır.

Üstünde durulması gereken diğer bir husus bu ücretlerin senelere göre farklılık gösterdiği ve para değerine göre Türk Lirası bazında farklı olabilmektedir. Bunun hakkında daha detaylı bilgi için firmamızı aramanız ve uzman ekibimizden bilgi almanız süreçte daha faydalı olacaktır.

Kenya Vizesi Fiyatları


Kenya vizesi fiyatları konsolosluk tarafından belirlenir ve buna vize harcı denir. Seneden seneye farklılık gösterebilen bu fiyatlar üstünde sadece ve sadece konsolosluğun tasarruf yetkisi bulunmaktadır. Kenya Konsolosluğunun belirlediği vize harcı, vize başvurusu esnasında belirtilen yerlerde ödenmeli ve alınan makbuz müdafaa edilmeli, başvuru evrakları ile beraber teslim edilmelidir. Kenya vize fiyatları hakkında tam bir rakam vermek doğru olmayacağı gibi sağlam bir bilgi de olmaz.

Nedeni ise belirli kriterlere göre değişiklik göstermesidir. Fakat bu konuda bilgi almak isteyenler uzman firmamızı arayarak destek alabilirler. Böylelikle seyahat için detaylı bir ekonomik rota oluşturabilirler. Fiyatlar belirlenirken genellikle kişinin Seyahat süresi, yaşı ve seyahat amacı dikkate alınır. Fiyatlar buna göre belirlendikten sonra resmi olarak ilan edilir.

Kenya Vizesi Başvuru Merkezi Nerededir?

Kenya Vizesi Başvuru Merkezi Nerededir? Sorusu sorulmadan önce Kenya vizesi başvuru merkezinin sadece vize işlemlerini değil konsolosluk işlemlerini de gerçekleştirdiğini bilmek gerekir. Öncelikle Kenya Devletinin Türkiye’de resmi konsolosluğu bulunmamaktadır fakat Kenya Fahri Konsolosluğu Ankara ve Kenya Fahri Konsolosluğu İstanbul Kenya Devletinin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki temsilcilikleridir.

Vize başvuru işlemleri bu konsolosluklar üzerinden yürütülmektedir. Bunun yanında Kenya Devleti’nin verdiği yetkiler belirli seyahat kuruluşları da Kenya vizesi işlemleri yürütebilmektedir. Kenya vizesi başvuru merkezi nerededir? Diye merak edenler vize başvurusunda bulunacak ve gerekli mercilerin adreslerini araştıran kişiler uzman firmamızdan süreç ile ilgili bilgi alacakları gibi gerekli durumlarda yardım talebinde de bulunabilmektedirler. Detaylı bilgi almak isteyenler belirtilen numaralardan bize ulaşabilirler.

Kenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kenya vizesi kaç günde çıkar? Sorusu; Kenya vizesi başvurusu açıklanmış ve vizesinin çıkmasını bekleyen hususi pasaport sahiplerinin merak ettiği konulardan biridir. Kenya vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna sağlıklı cevap verebilmek için öncelikle vizenin çıkış sürecini etkileyen faktörler üstünde durmak gerekir.

Öncelikle vizenin çıkış süresini uzatan en büyük etken Konsolosluğun resmi tatil günleri ve resmi bayramlar da çalışmamasıdır. İkinci bir etken ise konsolosluğun çalışma yoğunluğudur. Böyle durumlarda resmi işler aksadığı gibi vize çıkış süresi uzamaktadır. Eğer yukarıda ele aldığımız herhangi bir durum söz konusu değilse 10 ile 15 iş günü içerisinde kişinin vizesi çıkar. Olağanüstü durumlarda bu süre geçerli değildir.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu