Skip to content

Kuveyt Vize Başvuru Şartları 2022

Kuveyt Vizesi


Kuveyt Vize Başvuru Şartları 2022 Farklı nedenlerden dolayı Kuveyt’e ziyarette bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaport almak ile yükümlüdür. Ancak bu yükümlülük tüm pasaport sahipleri için geçerli olan bir durum değildir. İki ülke arasında yapılan kısmi vize muafiyeti anlaşmasına göre Kuveyt vizesi yalnızca bordo pasaport sahiplerinin başvurması gereken bir vizedir.

Diplomatik siyah pasaport, gri hizmet pasaportu ve hususi yeşil pasaport sahipleri ise 90 güne kadar yapacakları ziyaretlerde bu zorunluluktan muaf tutulmuştur. Kuveyt vizesi başvuru yapmak isteyenler, bu işlemlerini Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ya da Kuveyt İstanbul Fahri Konsolosluğu üzerinden doğrudan yapabilirler.

Kuveyt Vize İşlemleri

Kuveyt vizesi işlemleri açısından zorlayıcı olmayan bir ülkedir. Ancak ilk defa vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, bu konuda birtakım zorluklarla karşılaşabilir. Vize başvurusunda bulunabilmek için izlenmesi gereken bir yol bulunmaktadır. Başvuru sürecinin doğru bir şekilde yönetilmesi, onay alabilmek açısından önemli bir durumdur.

Kuveyt için vize almak isteyen kişiler, kendilerinden ilgili makamlar tarafından talep edilen birtakım evrakları hazırlamak ve başvuru esnasında sunmak zorundadır. Bu evrakların başında Kuveyt vizesi başvuru formu gelmektedir. Bu form, diplomatik temsilciliklerin başvuru sahibini tanıması adına bir ön formdur. Form doldurulurken hatalı ve eksik bilgi vermekten kaçınılmalıdır. Aksi halde vize başvuru işlemlerinin ret yanıtı alacağı gibi, yasal bir sürecin başlatılması da söz konusudur.

Kuveyt Vize Başvurusu

Kuveyt vizesi çok fazla talep gören bir vize değildir. Bu yüzden de ülkeye girmek isteyen kişiler açısından çok fazla zorluk çıkarılmamaktadır. Gerekli olan evrakların teslim edilmesi ve yasal herhangi bir engel bulunmaması halinde başvurular genellikle onay almaktadır. İlk defa Kuveyt vizesi başvurusu yapacak olanlar, sürecin zorluklarından kurtulmak ve başarılı bir vize başvurusu yapabilmek için vize danışmanlık ve başvuru merkezlerinden hizmet alabilirler.

Büyükelçilik ve konsolosluk dışında vize başvuru merkezlerinin de başvuru toplama hakkı vardır. Bu merkezler, Kuveyt’e ait diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiştir. Vize başvuruları için karar verme yetkileri yoktur, ancak başvurulara aracılık ederek sürecin kolaylaşmasına ve hızlanmasına yardımcı olmaktadırlar. Bu alanda uzun yıllardan beri müşterilerine kaliteli hizmetler sunan Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçerek siz de vize başvurularınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kuveyt Vize Randevusu

Vize başvurusu kabul eden ülkelerin neredeyse tamamında, vize başvurusunda bulunabilmek için randevuya ihtiyaç vardır. Diplomatik temsilciliklerde oluşması muhtemel kalabalıkların önlenmesi ve diğer işlerin aksamaması adına bu yönteme başvurulmaktadır. Kuveyt için vize başvurusunda bulunacak olan kişiler de ilk olarak vize randevusu almalıdır.

Kuveyt vizesi randevusu Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ya da Kuveyt İstanbul Fahri Konsolosluğu internet sitelerinden kolaylıkla alınabilmektedir. Bu ülkeye yoğun bir vize talebi olmadığından dolayı yakın bir zaman dilimine randevu oluşturma olanağı mevcuttur. Randevu sahiplerinin, randevu gününde ve saatinde ilgili makamda olmaması halinde randevu hakkı yanar ve yeniden randevu alınması gerekir. Bu durum da başvuru sürecinin uzamasına neden olur.

Kuveyt Vize


Kuveyt vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahatlerinden önce almakla yükümlü oldukları vizedir. Bordo pasaport sahiplerinin ülkeye vize olmadan girebilme olanakları yoktur. Alınacak olan bu vize 90 gün geçerliliğe sahiptir ve tek girişliktir.

Kuveyt vize başvurusu yapmak isteyenler, bunun için Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ya da Kuveyt İstanbul Fahri Konsolosluğu üzerinden doğrudan başvuru yapabilecekleri gibi, vize başvuru merkezleri üzerinden dolaylı olarak da başvuru yapabilmektedir.

Kuveyt Vize Başvuru Merkezi

Kuveyt vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin bu işlemlerinde sağlamış oldukları kolaylıklar nedeni ile son dönemde vize başvuru ve danışmanlık merkezlerine olan ilgi hat safhaya ulaşmıştır. Vize başvuru sürecinin işleyişi hakkında tüm bilgilere sahip olan ve bünyelerinde bulunan uzman danışmanlar sayesine süreci profesyonel olarak yöneten bu başvuru ve danışmanlık merkezleri üzerinden Kuveyt vizesi almak, son derece kolay bir durumdur. Alanının öncü danışmanlık ve başvuru merkezlerinden biri olan Long Vize Turizm firmamız da bu konuda uzun yıllardan beri müşterileri için kolaylaştırıcı hizmetler sunmaktadır.

Firmamız bünyesinde çalışan deneyimli danışmanlarımız, vize başvurunuzun ilk anından son anına kadar her türlü işlemi sizler adına yürüterek, başvurunuzun olumsuz sonuçlanma riskini en düşük seviyeye indirmektedir. Dilerseniz internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizi hemen başlatmanız için firmamız sizlere bir telefon kadar yakın.

Kuveyt Vize Çeşitleri


Kuveyt vize çeşitleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye giriş amaçlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ülkeler, giriş yapacak olan kişilerin ne faaliyet yürüteceklerini bilmek ve ülke içerisinde bu kişilerin takiplerini kolayca yapabilmek için vizeleri farklı türlere ayırmıştır. Her vize çeşidinin kendine göre ayrı evrakları mevcuttur.

Başvuru yapılacak vize türüne göre başvuru evrakları eksiksiz bir biçimde hazırlanarak sunulmalıdır. Evraklarda herhangi bir eksikliğin var olması, başvurunun olumsuz yanıt almasına ya da ek evrak talepleri ile uğraşılmasından dolayı zaman kaybı yaşanmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de kişiler vize başvurusunda bulunmadan önce, başvuru yapacakları vize türünü iyi belirlemeli ve bu doğrultuda gerçek evrakları sunmalıdır.

Kuveyt Ticari Vize


Kuveyt ticari vize bu ülkeye ticari amaçla gitmek isteyen kişilerin başvuru yapmaları gereken bir vize türüdür. Normal vize ile ülkeye giriş yapan kişilerin ticari faaliyet yürütmeleri suçtur. Turistik vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, başvuru esnasında Kuveyt’de yerleşik buluna bir şirket, devlet kurumu ya da üniversite gibi bir kuruluştan sağlamış oldukları davetiyeleri sunmakla yükümlüdür. Davet olmadan ticari vize başvurusunda bulunmak mümkün değildir.

Ticari Kuveyt vizesi başvurusu yapacak kişiler eğer şirket sahibi ise başvurularını kendi adlarına yapmalıdır. Bunun için de kendilerinden talep edilen belgelere ek olarak ticari faaliyet raporu ve şirket gelir giderlerinin yer aldığı bir dokümanı da sunmalıdırlar. Ancak seyahate çıkacak olan kişi şirket sahibi değilse ve şirket adına gidecekse şirket tarafından ayrıca bir dilekçe hazırlanmalı ve seyahat edecek kişinin masraflarının karşılanacağı güvence altına alınmalıdır.

Kuveyt Turistik Vize

Kuveyt turistik vize bu ülkeye turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahatlerinin öncesinde başvurarak onay almaları gereken vize türüdür. Turistik olarak Kuveyt vizesi almak isteyen kişilerin maksimum son 10 yıl içerisinde alınmış ve seyahatin bitiminden sonra da en az 6 ay daha geçerliliğe sahip olan bir pasaportları olmalıdır. Pasaportun eski ve yıpranmamış olması önemlidir. Bunun dışında başvuru sahiplerine ait kimlik fotokopisi, tam dökümlü ikametgâh belgesi, gelir durumunu beyan eden belgeler, son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf, vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi de ibraz edilmelidir.

Başvuru yapılacak vize türüne göre farklı bazı evrakların talep edilmesi mümkündür. Hangi amaçla olursa olsun Kuveyt’e gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sarıhumma aşısı yaptırmakla yükümlüdür. Yapılan aşı uluslararası geçerliliği olan bir aşı kartına işlenmeli ve bu aşı kartı da başvuru esnasında ibraz edilmelidir. Aşı kartı bulunmayan kişilerin başvuruları ret yanıtı ile sonuçlanmaktadır.

Kuveyt Aile Ziyareti Vizesi

Kuveyt aile ziyareti vizesi Kuveyt’te yaşayan aile bireylerini ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür. Ancak çoğu ülkede olduğu gibi Kuveyt’te da ülke vatandaşlarının güvenliğinin sağlanması adına bu vize türü davetiye şartına bağlanmıştır. Aile ziyareti için başvuruda bulunan kişiler, orada bulunan aile bireylerinden davetiye almak ve bu davetiyeyi de başvuru esnasında evraklar ile birlikte sunmak zorundadır. Davetiye olmaksızın bu vizenin onay alabilmesi mümkün değildir.

Vize davetiyesinde davet eden kişinin açık kimlik bilgileri ve açık adresinin yanı sıra; davet edilen kişinin kimlik bilgileri ve seyahati hakkında gerekli olan detaylar da yer almalıdır. Ayrıca başvuruyu güçlendirmek adına evlilik cüzdanı gibi resmi evrakların sunulabilmesi de mümkündür. Bu aile bağının resmi olarak ispat edilmesi açısından destekleyici bir durumdur. Gerekli şartlar sağlandığı taktirde aile ziyareti vizesi de kolaylıkla onay alan vizeler arasında yer almaktadır.

Kuveyt Arkadaş Ziyareti Vizesi


Kuveyt arkadaş ziyareti vizesi bu ülkede bulunan arkadaşlarını ziyaret etmek için ülkeye seyahat edecekleri kişilerin almakla yükümlü oldukları vize türüdür. Bu vize türünde aile ziyareti vizesinde geçerli olan şartlar geçerlidir. Yani Kuveyt vizesi için başvuruda bulunacak olan kişiler, öncelikle orada bulunan arkadaşlarından davetiye almış olmalıdır.

Davetiye olmadan arkadaş ziyareti vizesi alabilmek olası değildir. Ancak bordo pasaport dışında kalan pasaportlara sahip olan kişiler, bu vizeyi almakla yükümlü değildir.

Kuveyt Vize Şartları

Kuveyt vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin taşıması gereken birtakım şartlar ve yerine getirmeleri gereken yükümlülükler vardır. Bu şart ve yükümlülükler yerine getirilmediği sürece vize başvurularına olumlu yanıt alabilmek neredeyse imkânsız bir durumdur. Vize başvurusu için gerekli olan şartları şu şekilde sıralamak mümkündür:
Vize için başvuru yapacak olan kişinin mutlaka 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir, aksi halde başvuru işlemleri ebeveynleri tarafından yürütülmelidir.

Bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin sarıhumma aşısının mutlaka yaptırmış olmaları gereklidir.
Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin seyahat süresi boyunca ortaya çıkacak maliyetleri karşılayabilecek kadar gelire ya da birikime sahip olmaları önemlidir. Bu durum vize başvuru evrakları ile birlikte sunulacak bordro, hesap dökümü gibi belgeler ile de ispat edilmelidir.
Kuveyt için vize başvurusu yapacak olan kişilerin seyahat etmeleri için herhangi bir yasal engelin bulunmaması gereklidir. Yasal olarak seyahat engeli bulunan kişilerin vize başvuruları reddedilmektedir.

Kuveyt Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Kuveyt vizesi almak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri hususlardan biri de vize başvuru işlemlerinin hangi şehirlerden yapılabileceğidir. Başvuru türüne bağlı olarak, değişik şehirlerden başvuru yapma olanağı bulunmaktadır. Doğrudan bireysel olarak başvuru yapacak olan kişiler Ankara’da bulunan Kuveyt Ankara Büyükelçiliği üzerinden ya da Kuveyt İstanbul Fahri Konsolosluğu üzerinden bu işlemlerini yapabilirler. Diğer bir başvuru olanağı ise vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapmaktır.

Bu yöntemi tercih edecek kişiler açısından çok sayıda şehirden başvuru yapabilme olanağı vardır. Özellikle ulusal çapta hizmet sunan vize başvuru merkezlerinin neredeyse tüm büyük şehirlerde şubeleri bulunmaktadır. Dilerseniz Long Vize Turizm firmamız üzerinden vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Firmamız ile iletişime geçerek başvuru merkezlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Nasıl Alınır?


Kuveyt’e gitmek için Kuveyt vizesi almak isteyen kişiler açısından süreç son derece kolaydır. Ancak ilk defa vize başvurusu yapacaklar açısından süreç bazı zorluklar da barındırmaktadır. Kuveyt vizesi nasıl alınır sorusuna verilebilecek cevaplar, bu sürecin akışını da belli etmektedir. Kuveyt için vize alabilmek için öncelikle büyükelçilik ya da fahri konsolosluk makamlarının internet sitelerinden randevu alınması gereklidir.

Randevu alındıktan sonra yine aynı internet siteleri üzerinden vize başvuru formu indirilerek doldurulmalıdır. Bu form Türkçe olarak da doldurulabilmektedir. Sonrasında ise vize başvuru dilekçesi hazırlanmalıdır. Başvurulacak vize türüne göre gerekli olan evraklar hazırlandıktan sonra randevu gününde ilgili temsilcilikte hazır bulunarak başvuru yapılmalıdır.

Kuveyt Vize Randevusu Nasıl Alınır?


Kuveyt vize randevusu nasıl alınır diye merak edenler için söylemek gerekirse bu işlem son derece kolaydır. Kuveyt vize randevusu almak isteyen kişilerin bu ülkenin, Türkiye’de bulunan temsilciliklerinin çalışma saatlerini bilmesi gereklidir. Vize başvuruları esnasında oluşabilecek yoğunluğun önlenmesi adına Kuveyt vizesi almak için önceden randevu alınması gereklidir. Vize randevu saatleri Kuveyt Büyükelçiliği’nin ve konsolosluklarının normal mesai saatlerinden farklıdır.

Randevu sahibi olan kişilerin randevu saatinde ilgili temsilcilikte hazır bulunması gereklidir. Randevu saatini geçiren kişiler, başvuru haklarını kaybederler ve yeniden randevu almaları gerekir. Vize başvuru sürecinin takibinin kolaylaşması adına vize danışmanlık merkezlerinden hizmet almak, başvuru sahiplerine büyük kolaylık sağlamaktadır. Vize randevuları, diplomatik temsilciliklerin internet siteleri üzerinden kolaylıkla alınabilmektedir.

Kuveyt Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt vize başvurusu nasıl yapılır diğer merak edenler için belirtmek gerekirse, bu işlemi Kuveyt Büyükelçiliği ya da Kuveyt İstanbul Fahri Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirler. Başvurunun hangi temsilcilikten yapılacağı, kişilerin ikamet ettikleri şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Doğu ve Güneydoğu illerinde temsilcilik bulunmadığı için buralarda yaşayan kişiler başvurularını Kuveyt Ankara Büyükelçiliği’ne yapmalıdır. Kuveyt vizesi için başvuruda bulunacak kişiler, bu işlemi kendileri doğrudan yapabilecekleri gibi, diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapabilirler.

Sürecin hızlı işlemesi ve olumlu yanıt alabilmek açısından danışmanlık merkezlerinin sunmuş olduğu hizmetler daha avantajlıdır. Kuveyt vizesi almak isteyen kişilerin bazen ret yanıtı ile karşılaşmaları da mümkündür. Ret yanıtı almanın en temel gerekçesi, bu ülke tarafından talep edilen yeterliliklerin sağlanmamasıdır. Kuveyt Cumhuriyeti, vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken birtakım sorumluluklar belirlemiştir. Bunlardan birinin eksik olması, başvurunun olumsuz yanıt almasına neden olacaktır. Vize başvuru işlemlerinizi Long Vize Turizm üzerinden yaparak süreç içerisinde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.

En Kolay Kuveyt Vizesi Nasıl Alınır?


Kuveyt vizesi almak için doğrudan ve başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapmak mümkündür. Ancak vize başvurusunda bulunacak kişiler en kolay Kuveyt vizesi nasıl alınır sorusuna yanıt aramaktadır. Bu sorunun cevabı ise vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapılmasıdır. Sürecin işleyişi konusunda yeterli derecede bilgi sahibi olan bu merkezler aracılığı ile yapılacak başvurularda, süreç tamamen profesyonel danışmanlar tarafından yürütülmektedir.

Bu durumun sağladığı en büyük avantaj, başvuru sürecinde yaşanması muhtemel sıkıntıların üstesinden kolaylıkla gelinebilmesidir. Vize başvuru merkezleri üzerinden başvuru yapacak olan kişiler, sürecin ilk başından en sonuna kadar herhangi bir şey ile ilgilenmezler. Dilerseniz siz de Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçerek vize işlemlerinizin kolaylıkla yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kuveyt vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler atlandığı zaman, vize başvuru işlemlerinin olumsuz olarak sonuçlanması söz konusudur. Vize başvurularında, başvuru sahiplerinin dikkate almaları gereken hususların en başında, başvuru yapılacak vize türünün doğru seçilmesi gelmektedir. Bu seçimin yanlış yapılması durumunda vize başvurusu onaylansa bile Kuveyt istenilen faaliyetlerin yürütülememesi gibi bir olumsuzlukla karşılaşılabilir.

Dikkate değer bir diğer konu da vize başvuru sürecinin doğru bir şekilde yönetilmesidir. Süreçte meydana gelmesi muhtemel aksaklıklar, başvurunun ret yanıtı almasına ya da sürecin uzamasına neden olabilir. Bu yüzden de başvuru için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak sunulması gereklidir.

Kuveyt Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar


Kuveyt vizesi almak isteyen kişiler, eğer bu işlemi ilk defa yapacaklarsa son derece dikkatli olmaları gereklidir. Bu doğrultuda Kuveyt vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar mutlaka riayet edilmelidir. Eğer başvuru yapacak kişiler bu kuralların neler olduğu konusunda yeterli bilgiye sahip değilse, vize danışmanlık ve başvuru merkezlerinden başvuruda bulunabilirler ve daha detaylı bilgi edinebilirler.

Long Vize Turizm firmamız da bu konuda uzun yıllardan beri müşterilerine memnuniyet odaklı hizmetler sunmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz her anda firmamız sizlere bir telefon kadar yakın.

Kuveyt İşçi Vizesi

Kuveyt işçi olarak çalışmak isteyen kişiler, bunun için işçi vizesine başvurmak durumundadır. Kuveyt işçi vizesi gerekli olan evrakların eksiksiz bir şekilde sunulması halinde kolaylıkla onay alabilen bir vizedir. Long Vize Turizm firmamız, işçi vizesi almak isteyenler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bireysel olarak işçi vizesi başvurusunda bulunacak olanlar için gerekli olan evraklar şunlardır:
En fazla son 10 yılda çıkarılmış olan ve vizenin işlenmesi için 2 boş sayfası bulunan bir pasaport
Son 6 ayda çekilmiş olan biyometrik fotoğraf
Vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi
Son 6 aya ait banka hesap dökümleri
Çalışmak için bir kurumdan ya da işyerinden alınmış davetiye
Kişinin çalışmak istediği alanda uzman olduğunu belgeler nitelikte sertifika, diploma gibi yeterlilik belgeleri
Sarıhumma aşısının yapılmış olduğuna dair uluslararası aşı kartı
Seyahat rezervasyon bilgilerinin bir örneği
Başvuru harcının ödendiğine dair banka dekontu

Kuveyt Ulusal Vize


Ulusal vize, ilgili ülkede uzun süreli olarak yaşamak isteyen kişilerin başvurdukları bir vize türüdür. Ancak bu vizeyi uygulayan ülkelerin sayısı çok fazla değildir. Kuveyt ulusal vize uygulaması yapan ülkeler arasında yer almamaktadır. Bu yüzden de Kuveyt ulusal vize almak isteyen kişiler, bunun yerine oturum vizesine başvuru yapmalıdır. Temelde oturum vizesi ile ulusal vizenin bazı küçük farklılıkları vardır ancak genel olarak birbirlerine yakındır.

Kuveyt Oturum Vizesi

Kuveyt oturum vizesi bu ülkeye yerleşmek ve yaşamak isteyen kişilerin başvurmak zorunda oldukları vize türüdür. Uzun süreli bir vize türü olduğu için, bireyler hangi pasaporta sahip olurlarsa olsunlar bu vizeye başvurmalıdır. Oturum vizesi sahibi olmadan ülkede 90 günden daha fazla kalabilmek mümkün değildir. Oturum amacıyla Kuveyt vize başvurusu yapan kişiler, gerekli olan tüm evrakları eksiksiz bir şekilde sunmaları halinde bir değerlendirme sürecinden geçirilmektedir.

Kişinin ülkede tamamen kalmasına olanak tanıyan bir vize olması nedeni ile oturum vizesi için daha fazla değerlendirme yapılmaktadır. Oturum vizesinin onaylanabilmesi için kişinin Türkiye’de daha önce herhangi bir suça karışmamış olması ve adli sicil kaydının temiz olması da önemli bir husustur. Yapılan değerlendirmeler neticesinde başvuru sahipleri bilgilendirilmektedir.

Kuveyt Çalışma Vizesi

Çalışma vizesi adıyla ayrı bir vize uygulaması yoktur. Kuveyt çalışma vizesi olarak adlandırılan şey, esasında işçi vizesidir. Farklı iş kollarında çalışmak amacıyla Kuveyt vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, bunun için işçi vizesi başvurusunda bulunmalıdır.

İşçi vizesine başvurabilmek için gerekli olan hususlardan daha önce bahsedildiği için yeniden bahsedilmeyecektir. İşçi vizesi sahibi olmayan kişilerin Kuveyt’da çalışmaları suç teşkil etmektedir. Bu durumda kişilerin cezai yaptırımlarla karşılaşması ve sınır dışı edilmeleri mümkündür.

Kuveyt Aile Birleşimi Vizesi


Kuveyt’de bulunan ailesi ile birleşmek amacıyla Kuveyt vize başvurusu yapacak olan kişileri de birtakım zorluklar beklemektedir. Zira aile birleşimi vizesi de uzun süreli bir vizedir ve oturum hakkını da barındırmaktadır. Aile birleşiminin yapılabilmesi için her şeyden önce Kuveyt’de bulunan aile bireylerinin bu durum için gönüllü olması ve bir davetiye ile bu durumu beyan etmeleri gereklidir. Aile birleşimi için davetiyeye sahip olmayan kişiler, bu vizeye başvuru yapamazlar.

Kuveyt aile birleşimi vizesi için onay almak isteyenler, genel vize evraklarına ek olarak bazı evrakları da başvuru esnasında ilgili makamlara sunmalıdır. Bunlar arasında evlilik cüzdanı ilk sırada yer almaktadır. Zorunlu bir belge olmasa da başvurunun onay ihtimalinin artması açısından dosyaya eklenmesi önemlidir. Ayrıca kişinin aile birleşimi işleminden sonra geçimini nasıl sağlayacağını ispat eden belgeler de dosyaya mutlaka eklenmelidir.

Kuveyt Göçmenlik Vizesi

Göçmen olarak Kuveyt vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, bu vizeye başvurmadan önce iyi düşünmelidir. Zira göçmen vizesi için kabul alan kişiler, gittikleri ülkede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak değil, ülkenin göçmen yasasına göre muamele görmektedir. Göçmen vizesine başvuru yapmak son derece kolaydır.

Kuveyt, göçmenler konusunda seçici ülkeler arasında yer almaktadır. Kuveyt göçmenlik vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Turizm firmamız ile iletişime geçebilir ya da dilerseniz gerekli olan bilgileri firmamızdan edinebilirsiniz.

Kuveyt Vize Evrakları

Kuveyt için vize başvurusu yapacak olan kişilerin, başvuru yapmadan önce hazırlaması ve başvuru esnasında sunması gereken birtakım evraklar vardır. Ancak Kuveyt makamları gerekli gördüğü durumlarda, standart evraklardan hariç ek evrak talep etme hakkına da sahiptir. Kuveyt vize evrakları başvuru yapan kişinin başvurusunun onaylanması için ibraz edilmesi zorunlu olan evraklardır. Öncelikle, vize başvurusunda bulunacak olan kişinin en fazla son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve seyahat planlanan seyahatten sonra da en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları gereklidir.

Kuveyt vizesi almak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken şey, Kuveyt temsilciliklerinin internet sitelerinde yer alan Kuveyt vize başvuru formu doldurulmasıdır. Başvuru formu, başvuru yapan kişi hakkında ön bilgi vermesi nedeniyle önemlidir. Türkçe olarak düzenlenmiş olan bu formda, tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Sonrasında ise Kuveyt Büyükelçiliği ya da konsolosluklarına hitaben yazılmış olan bir başvuru dilekçesinin bu makamlara sunulması lazımdır. Bu dilekçede, seyahatin amacı, süresi, yapılacak faaliyetler ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgiler detaylı olarak belirtilmelidir. Dilekçede belirtilen bilgiler daha sonra detaylı olarak araştırılacağı için, eksik bilgi vermek sakıncalıdır.

Kuveyt Vize Belgeleri


Kuveyt vize başvurusunda bulunacaklar açısından gerekli olan belgeler form ve dilekçe ile sınırlı değildir. Kuveyt vize belgeleri arasında pasaport, başvuru dilekçesi ve başvuru formunun haricinde ibraz edilmesi gereken belgelerin başında son 3 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf, tam detaylı ikametgâh belgesi, gelir durumunu beyan eden belge, 18 yaşından küçük olanlar için velileri tarafından verilmiş olan izin belgesi yer almaktadır.

Başvuru yapılan vizenin türüne göre de eklenmesi gereken farklı evraklar olabilir. Long Vize Turizm firmamızı arayarak almak istediğiniz vize türünü belirtebilir ve bu vize türü için gerekli olan evrakların tam listesini öğrenebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz vize başvurularınızı Long Vize firmamız üzerinden gerçekleştirebilir ve sıkıntı yaşamadan bu süreci tamamlayabilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Kuveyt Vize Evrakları

Çalışmayan kişilerin vize başvurularının kabul edilmesi genellikle mümkün olan bir durum değildir. Zira ülkeler vize verirken, başvuru sahiplerinin ülkede geçirecekleri süre boyunca muhtemel harcamalarını karşılayabilecek kadar gelire sahip olmalarını talep etmektedir. Bu geliri talep edemeyen kişiler, gittikleri ülkede hem kendileri mağdur kalacak hem de devlete yük olacaklarından dolayı ülkeye alınmamaktadır.

Ancak çalışmayan kişilerin de seyahat hürriyetinden yararlanmaları açısından bazı haklar da tanınmıştır. Çalışmayan kişi için Kuveyt vize evrakları genel vize evraklarına ek olarak sponsor belgesinden oluşmaktadır. Sponsor, seyahate çıkacak kişinin masraflarını karşılamayı taahhüt eden kişidir. Eğer seyahatin masrafları sponsor tarafından karşılanacaksa, bu durum Kuveyt vize talep dilekçesi üzerinde de beyan edilmelidir.

Ev Hanımı İçin Gerekli Evraklar

Ev hanımı için gerekli evraklar çalışmayan kişiler için gerekli olan evraklar ile aynıdır. Ev hanımları için ayrı bir vize türü mevcut değildir. Bu yüzden de ev hanımları çalışmayan kişi kategorisinde yer almaktadır.

Ev hanımları da seyahatleri için bir sponsora ya da banka hesaplarında bulunan bir miktar birikmiş paraya ihtiyaç duymaktadır. Eğer masraflar sponsor tarafından karşılanacaksa Kuveyt vize talep formu üzerinde de bu durumun beyan edilmesi gereklidir.

Memur İçin Kuveyt Vize Evrakları


Memurlar Kuveyt vizesi alma konusunda en rahat gruplardan biridir. Eğer memur olan kişi hizmet yılını tamamlamış ve yeşil pasaport almaya hak kazanmışsa, bu durumda vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Zira Kuveyt yalnızca bordo pasaport sahibi kişilerden vize talep etmektedir. Ancak memur kişi göreve yeni başlamışsa ve henüz bordo pasaport sahibi ise vize başvurusunda bulunması gereklidir.

Hem maddi olarak hem de iş olarak devlet güvencesine sahip olduklarından dolayı memurların vizeleri kolaylıkla onaylanmaktadır. Memur için Kuveyt vize evrakları genel vize evraklarına ek olarak memuriyet görev belgesi, kurum yetkilisi tarafından ıslak olarak imzalanmış maaş bordrosu ve seyahat süresi boyunca memurun izinli sayılacağına dair izin belgesinden oluşmaktadır. Bu belgeleri ibraz eden memurların başvuruları, başka bir eksiklik olmaması durumunda kabul edilir.

Çalışan İçin Kuveyt Vizesi Evrakları

Çalışan kişiler Kuveyt vize başvurusu yapmak istedikleri zamanda işçi vizesine başvuru yapmalıdır. Zira çalışan vizesi diye ayrı bir vize türü mevcut değildir. Çalıştığı iş kolu ile ilgili Kuveyt’da bir iş bulmak ve orada çalışmak isteyen kişiler, gerekli şartları yerine getirdikten sonra Kuveyt işçi vizesine başvuruda bulunmalıdır. Çalışan için Kuveyt vizesi evrakları genel vize evraklarına ek olarak, kişinin çalışmak istediği yerden almış olduğu bir davetiye, çalışmak istediği iş kolunda uzman olduğuna dair yeterlilik belgesi, sertifika ya da diploma gibi belgelerin sunulması gereklidir.

İşveren İçin Kuveyt Vize Evrakları


İşveren vizesi olarak ayrı bir vize türünden bahsetmek de mümkün değildir. Ancak Kuveyt’da işveren olarak bir iş yeri kurmak ve ticari faaliyet göstermek isteyen kişiler, ticari vize başvurusunda bulunmalıdır. İşveren için Kuveyt vize evrakları genel vize evraklarına ek olarak aşağıdaki belgelerden oluşmaktadır:
Sahip olunan iş yerine dair son 6 aya ait gelir gider tabloları ve vergi levhası fotokopisi
İşyeri ticaret sicil gazetesi örneği
İşverenin son 6 aya ait şahsi banka hesap dökümleri
Ticari faaliyette bulunmak ya da ortak olmak üzere Kuveyt’da bulunan bir iş yerinden alınan davetiye
Yapılacak olan işin ya da yatırımın varsa planları ve projeleri
Öğrenci İçin Kuveyt Vize Evrakları
Öğrenciler açısından Kuveyt çok fazla tercih edilen bir ülke değildir. Ancak yine de zaman zaman az da olsa burayı tercih eden öğrenciler bulunmaktadır. Öğrenim için bu ülkeye gidecek olan kişiler, bu durumu Kuveyt vize başvuru formu üzerinde ibraz etmelidir. Öğrenci için Kuveyt vize evrakları genel vize evraklarına ek olarak eğitim ve öğretimi ilgilendiren birtakım evraklardan oluşmaktadır. Bunlar kişinin kayıt için kabul almış olduğu üniversite belgesi, daha önceki öğrenim belgeleri, öğrenim süresi boyunca kişinin masraflarını nasıl karşılayacağına dair belge.

Çiftçi İçin Kuveyt Vize Evrakları


Çiftçiler için ayrıca verilen bir vize türü Kuveyt’da mevcut değildir. Bu yüzden de çiftçi için Kuveyt vize evrakları diye bir şeyden söz etmek mümkün değildir. Ancak Kuveyt’da tarım ve hayvancılık ile uğraşmak isteyen kişiler için farklı alternatifler söz konusudur. İlk alternatif olarak oturum vizesine başvurmak mümkündür.

Bu vizeyi alan kişiler Kuveyt’da yaşamaya hak kazanacakları gibi, Kuveyt yurttaşlarının yapmış olduğu çok sayıda faaliyeti de yürütebileceklerdir. İsteyen kişiler oturum izninden sonra çiftçilik ile uğraşabilir. Diğer bir alternatif ise çiftçi belgesi ile işçi vizesi için başvuruda bulunmaktır. Bu sayede kişiler tarım işletmelerinde iş bularak çiftçilik yapabilirler.

Kuveyt Büyükelçiliği Vize

Kuveyt Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvurularını kabul eden en yetkili makamdır. İki ülke arasındaki siyasi, askeri, sosyal, ekonomik ilişkileri yürütmekle yükümlü olan Kuveyt Büyükelçiliği, aynı zamanda bu ülkeye ziyarette bulunmak isteyen kişilerin vize başvurularını da kabul etmektedir.

Kuveyt vize başvurusu yapmak için büyükelçiliğe gidecek olan kişiler, öncesinden randevu almalıdır. Randevu olmadan vize başvurusu yapmak mümkün değildir. Bireysel olarak başvuru yapacak kişiler, kendilerinden talep edilen evrakları hazırlayarak eksiksiz olarak teslim etmekle yükümlüdür. Eksik evrak teslimi yapan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kuveyt Konsolosluğu Vize

Kuveyt vize başvurusu yapma konusunda öncelikli yetkiye sahip olan kuruluşlardan biri de Kuveyt İstanbul Fahri Konsolosluğu’dur. Konsolosluk üzerinden vize başvuru işlemi yapmak isteyen kişilerin, önceden bu işlemleri için randevu almaları gereklidir. Randevu almadan vize başvuru yapmak mümkün değildir.

Ayrıca randevu saatinde gerekli yerde olmayan kişilerin randevu hakları yanar ve yeniden randevu almaları gerekir. Vize işlemleri sırasında aksaklık olmaması için istenilen tüm evrakları eksiksiz teslim etmek ve mesai saatleri dâhilinde konsolosluğa gelmek önem arz etmektedir. Kuveyt konsolosluğu vize işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için, konsolosluk internet sitesi ziyaret edilmelidir.

Kuveyt Konsolosluklar ve Adresleri


Türkiye’de Kuveyt vize işlemi yapmak konusunda yetkili olan iki makam bulunmaktadır. Bunlar Ankara’da yer alan büyükelçilik makamı ve İstanbul’da bulunan fahri konsolosluk makamıdır. Başvuru yapmak isteyen kişiler bu iki adrese doğrudan başvuruda bulunabilirler.

Büyükelçilik ve fahri konsolosluğun tam adreslerine internet sitelerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Her iki diplomatik temsilcik açısından da geniş ulaşım imkanları söz konusudur.

Kuveyt Vizesi Dilekçe Örneği


Kuveyt için vize başvurusu yapmak için yapılması gereken ilk şeylerden biri, başvuru işlemlerini başlatmak amacıyla bu ülkenin diplomatik temsilciliklerine hitaben yazılmış bir dilekçenin sunulmasıdır. Kuveyt vizesi için yazılacak dilekçeler Türkçe ya da İngilizce olabilir. Yazılan dilekçede seyahatin hangi tarihler arasında gerçekleşeceği ve hangi amaçla yapılacağı açık olarak belirtilmelidir. Bunun dışında seyahat sırasında oluşacak masrafların nasıl karşılanacağı da dilekçede yer almalıdır.

Eğer seyahat masrafları şirket ya da devlet kurumu tarafından finanse edilecekse, bu kurumların adı dilekçede zikredilmelidir. Ancak ek olarak kurum yetkilileri tarafından bu seyahatin finanse edileceğine dair yazılmış ve ıslak olarak imzalanmış bir dilekçe de sunulmalıdır. Vize başvuru dilekçesini kendisi dolduracak olan kişiler için internetten çok sayıda Kuveyt vizesi dilekçe örneği bulabilirler. Bu örneklerden yola çıkılarak hazırlanan dilekçe, ıslak olarak imzalandıktan sonra başvuru yapılacak olan temsilciğin vize dairesine teslim edilmelidir.

Kuveyt Vize Başvuru Formu


Kuveyt vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin ilk olarak yapmaları gereken şey, Kuveyt Büyükelçiliği’nin ya da konsoloslukların internet sitesinde yer alan başvuru formunun doldurulmasıdır. Bu form, Kuveyt makamlarının başvuru sahibi hakkında gerekli olan ön bilgiyi edinmeleri açısından önemlidir.

Türkçe olarak doldurulan bu formda verilen bilgiler, daha sonra ibraz edilecek olan evraklardaki bilgiler ile çelişir nitelikte olmamalıdır. Kuveyt temsilciliklerinin, yanıltıcı beyanda bulunan kişiler hakkında suç duyurusu yapma ve yasal işlem başlatma hakkı vardır. Ayrıca yanlış bilgi vermek Kuveyt vizesi için yapılan başvurunun ret cevabı almasına da neden olmaktadır. Kuveyt vize başvuru formu için talep edilen tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Kuveyt Vizesi Redde İtiraz

Kuveyt vizesinin çeşitli nedenlerden dolayı ret yanıtı alması durumunda itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Ancak bu itiraz hakkı, şartlı olarak kullanılabilen bir haktır. Kuveyt vizesi redde itiraz için öncelikle neden ret yanıtı alındığı belirlenmeli ve daha sonra bu durumun düzeltilmesi için itiraz dilekçesi yazılarak itiraz edilmelidir. İtirazın kabul edilmesi halinde redde neden olan durumun ortadan kaldırılması gereklidir. Aksi halde ikinci kez ret başvurusu kabul edilmez.

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kuveyt vizesi almak isteyen kişiler, süreç içerisinde meydana gelebilecek olumsuzlukları da göz önünde bulundurarak en az 10 gün önceden başvuru yapmalıdır. Sürecin normal seyrinde işlemesi ve aksaklık yaşanmaması halinde vize başvuruları genellikle 5-7 gün içerisinde sonuca ulaşmaktadır.

Kuveyt vizesi kaç günde sonuçlanır sorusunun cevabı yine de değişkenlik gösterebilir. İbraz edilen evrakların yeterli görülmemesi halinde Kuveyt makamlarının daha fazla belge talep etme hakkı vardır. Talep edilen yeni belgelerin temin edilmesi ve değerlendirilmesi ise sürecin uzamasına yol açmaktadır.

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuveyt vizesi kaç günde çıkar sorusuna verilebilecek cevap, normal şartlarda 5 ila 7 iş günüdür. Ancak iki ülkenin bayram günlerine denk gelen durumlarda ya da farklı olumsuzlukların yaşanması durumunda süreç uzayabilmektedir. Vize başvuru sürecini başarı ile yönetebilmek için vize danışmanlık ve başvuru merkezlerinden hizmet almak doğru bir davranıştır.

Dilerseniz uzun yıllardan beri bu konuda faaliyet gösteren Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçerek, vize başvuru sürecinizin uzamasının önüne geçebilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti


Kuveyt vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bireysel olarak başvuru yapabilecekleri gibi, vize danışmanlık firmaları aracılığı ile de başvuruda bulunabilirler. Hangi yöntemle başvuru yapacaklarına bağlı olarak Kuveyt vize ücreti de değişiklik göstermektedir. Hangi vize türüne başvuru yapılacağı, ücret konusunda belirleyici olan hususlardan biridir.

Vize çeşitlerine göre vize ücretleri de değişiklik göstermektedir. Ayrıca vize danışmanlık firmaları aracılığı ile başvuru yapacak olan kişilerin, bu firma için de ücret ödemesi gerektiğinden dolayı, farklı ücret tarifelerinin ortaya çıkması mümkündür. Vize ücretleri ile ilgili olarak daha net bilgi alabilmek için Long Vize Turizm firmamızı arayabilir ve başvurmak istediğiniz vize çeşidini belirterek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Kuveyt Vize Fiyatları


Kuveyt vize başvuru işlemini bireysel olarak yapan kişiler, başvuru ücretini Kuveyt Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluğuna ait olan banka hesaplarına yatırmalıdır. Bu temsilciliklerin hangi bankalarda hesaplarının olduğu, internet siteleri üzerinden öğrenilebilir. Başvuru ücretinin yatırılmasından sonra dekont alınmalı ve başvuru evrakları içerisinde dekonta da yer verilmelidir.

Vize danışmanlık firmaları aracılığı ile başvuru yapan kişiler ise başvuru ücretini iki yolla ödeyebilirler. Dilerlerse danışmanlık ücreti ile birlikte tüm ücreti firma hesabına yatırabilirler ve firma, kişi adına bu ücreti yatırabilir. Ya da kişi ücreti yine kendisi yatırır ve dekontu danışmanlık firmasına teslim eder. Kuveyt vize fiyatları dönemsel olarak da değişiklik gösterebilmektedir.

Kuveyt Vizesi Başvuru Merkezi Nerede

Kuveyt vize işlemleri yürütmek isteyen kişiler için vize başvuru ve danışmanlık merkezleri büyük olanaklar sunmaktadır. Bu olanaklardan yararlanmak isteyen kişiler, Kuveyt vize başvuru merkezi nerede diye merak etmektedir. Ulusal olarak hizmet veren vize başvuru merkezlerinin Türkiye’nin tüm büyük şehirlerinde şubeleri bulunmaktadır.

Long Vize Turizm firmamızın hangi şehirlerde hizmet verdiğine dair bilgi almak ve vize başvuru işlemlerinizi firmamız üzerinden yürütmek istiyorsanız bizimle internet sitemizden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu