Skip to content

Kuzey Kore Vize Başvuru Şartları 2022

Kuzey Kore Vizesi

Kuzey Kore Vize Başvuru Şartları 2022 ülkeler arası giriş çıkış işlemlerini gerçekleştirmek için alınan izin belgesine verilen isimdir. Bazı vizeler bireysel bazı vizeler ise şirketler aracılığı ile alınabilmektedir. Kuzey Kore, kendini dışarıya tamamen kapatan bir ülke olduğundan bireysel alınmak istenen hiçbir vizeyi kabul etmemektedir. Kuzey Kore vizesi almak isteyen kişiler vizelerini bireysel olarak alamazlar.

Yani özetle Kuzey Kore’ye seyahat etmek isteyen kişilerin şahsi sebeplerden dolayı vize alması mümkün değildir. Vize alım noktaları genellikle seyahat edilmek istenilen ülkenin büyükelçiliği ve konsolosluğudur ancak Türkiye sınırları içerisinde Kuzey Kore’ye ait herhangi bir büyükelçilik ya da konsolosluk bulunmamaktadır. Kuzey Kore vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel bilgi alabilirler. Vize başvuru merkezimizi Türkiye’nin her yerinden 7/24 arayabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize İşlemleri

Kuzey Kore’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti siyah (diplomatik), yeşil (hususi), bordo (umuma mahsus) ve gri (hizmet) pasaportu hamili bütün vatandaşlarının vize alması zorunludur. Kuzey Kore’nin kapı vize uygulaması bulunmadığından dolayı büyükelçiliğine ya da konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir ancak Kuzey Kore’nin Türkiye’de herhangi bir resmi başvuru merkezi bulunmamaktadır. Bu nedenle başvurularınızı Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne internet üzerinden yapabilmektesiniz.

Kuzey Kore Büyükelçiliği, Kuzey Kore vizesi vermekte tek yetkili kurum seçilmiştir. Kuzey Kore vize işlemleri diğer ülkelerin vize işlemlerinden biraz daha değişiklik göstermektedir çünkü Kuzey Kore dış dünyaya kapalı bir ülkedir. İnternet kullanımı kesinlikle yasaktır. Kuzey Kore işlemleri ile ilgili daha kapsamlı ve güncel bilgi almak isteyenler, vize işlemlerini en kısa yoldan gerçekleştirmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirler.

Kuzey Kore Vize Başvurusu

Vize ülkeler arası seyahat etmeniz için almanız gereken izin belgesidir. Vize alımı aşama aşama oluşur ve vize başvurusu ilk aşamalar arasında yer almaktadır. Kuzey Kore ülkesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport rengi fark etmeksizin vize talep etmektedir. Kuzey Kore vizesi almak isteyen kişilerin Kuzey Kore vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Kuzey Kore vize başvurularınızı Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne internet üzerinden ya da vize başvuru merkezimizden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz sizin adınıza Kuzey Kore başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirerek en kolay yoldan vize almanızı sağlar. Bu süreçte vize takibi de çok önemlidir. Vize başvuru merkezimiz vize takibinizi en profesyonel şekilde yaparak sizi vizenizin alımı hakkında güncel bir şekilde bilgilendirir. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Randevusu

Vize almak isteyen kişilerin öncelikle vize randevusu almaları gerekmektedir. Vize randevusu yoğunluk olduğu durumlarda size kolaylık sağlar ayrıca seyahatinizden önce alınması gerekmektedir. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her birinden istisna olmaksızın vize istemektedir. Kuzey Kore vize randevusu almak isteyenler başvurabileceği tek resmi kurum Kuzey Kore Büyükelçiliği’dir. Kuzey Kore Büyükelçiliği’nden Kuzey Kore randevusu aldığınız durumda vize alım süreciniz başlamış olacaktır.

Vize başvuru merkezimiz sizin adınıza istediğiniz ülkeden vize randevusu alarak vize alım işlemlerinizi başlatabilmektedir. Vize başvuru merkezimiz aynı zamanda sizi vize alım sürecinizde güncel ve profesyonel bir şekilde bilgilendirecektir. Başvuru merkezimiz 7/24 çevrimiçi olup size Türkiye’nin her yerinden hizmet sağlayabilmek için kurulmuştur. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayarak bize müracaat edebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize

Ülkeler arası seyahat edebilmeniz için bazı ülkeler sizden vize talep eder. Vize ülkeler arasında gidiş gelişinizi sağlamanız için almanız gereken izin belgesine denir. Kuzey Kore vize alımı diğer ülkelere biraz daha zordur çünkü Kuzey Kore kendisini her anlamda kapatmış bir ülkedir. Kuzey Kore vize almak isteyen kişilerin başvuru yapabilecekleri resmi kurum Kuzey Kore Büyükelçiliği’dir. Vize başvurularınızı bireysel sebeplerden yapamazsınız ancak ve ancak ülkeniz sizi yönlendirirse Kuzey Kore’ye gidebilirsiniz.

Kuzey Kore vize verirken sizden birtakım evrak ve belgeler talep edecektir. Bu evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel olması durumunda vizeniz onay alabilecek ancak aksi takdirde vize alımınız ya uzayacak ya da onay alamayacaktır. Kuzey Kore vizesi hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişmek isteyen kişilerin vize başvuru merkezimizi aramalarını öneriyoruz. Vize başvuru merkezimiz sizin adınıza vize başvuru yapabilir, bunu profesyonel bir şekilde takip ederek sizi güncel bilgilerle bilgilendirir. Vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Başvuru Merkezi

Vize ülkeler arası giriş çıkış kontrolünüzün sağlanması amacıyla almanız gereken belgedir. Vize almadan bazı ülkelere giremez ve bazı ülkelerden çıkamazsınız. Kuzey Kore bu ülkelerden bir tanesidir. Kuzey Kore’ye seyahat etmek istiyor iseniz vize almanız şarttır. Kuzey Kore vize başvuru merkezi Kuzey Kore Büyükelçiliği’dir.

Kuzey Kore’nin Kuzey Kore Büyükelçiliği ülkemizde bulunmamaktadır. Kuzey Kore vizesi almak istiyor iseniz bireysel başvuru yapmamanız gerekmektedir. Kuzey Kore vize başvuru merkezi arıyor iseniz vize başvuru merkezimize müracaat edebilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz Kuzey Kore vizesi alabilmeniz için resmi kurumlarla iletişime geçebilmekte ve size en güvenli şekilde destek verebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Çeşitleri

Vize ülkeler arası seyahatlerinizi gerçekleştirmek amacıyla almanız gereken belgeye deniz. Kuzey Kore’yi ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her birinin vize alması zorunludur. Vize alırken öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir çünkü vizenizin çeşidi seyahat amacınıza göre belirlenir. Kuzey Kore vize çeşitleri aşağıda verildiği gibidir;
Kuzey Kore Ticari Vize
Kuzey Kore Turistik Vize
Kuzey Kore Aile Ziyareti Vizesi
Kuzey Kore Arkadaş Ziyareti Vizesi
Kuzey Kore Öğrenci Vizesi
Kuzey Kore Oturum Vizesi
Kuzey Kore Çalışma Vizesi
Kuzey Kore Göçmenlik Vizesi
Kuzey Kore İşçi Vizesi
Kuzey Kore Ulusal Vize

Kuzey Kore vize çeşitleri yukarıda verildiği gibi olup haklarında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız vize başvuru merkezimizi arayabilirler. Vize başvuru merkezimiz almak istediğiniz vize çeşidine göre hazırlamanız gereken evraklar hakkında sizleri bilgilendirir. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Ticari Vize

Vize, seyahat amacınıza bağlı olarak çeşitlendirilmiştir. Ticari vize, ticaretle uğraşan kişilerin alması gereken bir vize çeşididir. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ülkesine kabul ederken vize talep etmektedir. Kuzey Kore ticari vize alım noktası Kuzey Kore Büyükelçiliği’dir. Kuzey Kore’ye gitmek isteyen kişilerin Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne müracaat ederek ticari vize alımı için hazırlaması gereken evrakları öğrenmesi gerekmektedir.

Kuzey Kore Büyükelçiliği’nin sizden istediği evrakları eksiksiz ve güncel bir şekilde hazırlamanız durumunda ticari vizenizi alabileceksiniz ancak aksi durumlarda vize alımınızın ya süresi uzayacak ya da vize alımınızı gerçekleştiremeyeceksiniz. Kuzey Kore ticari vize başvurusu yapmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizle iletişime geçebilirler. Vize başvuru merkezimiz sizin adınıza ticari vize başvurusunu yapabilmekte ve ticari vize alımınız için profesyonel bir yol izlemektedir. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden arayabilmektesiniz.

Kuzey Kore Turistik Vize

Vize ülkeler arası gidiş dönüş işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için almanız gereken izin belgesine verilen isimdir. Vize alımlarınızı genellikle gitmek istediğiniz ülkenin büyükelçiliğinden ya da fahri konsolosluğundan alabilmektesiniz. Seyahat amacınız turistik ise turistik vize başvurusunda bulunarak turistik vize almanız gerekmektedir. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında ayrım gözetmeksizin hepsinden vize istemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz ve turistik sebeplerden Kuzey Kore’ye seyahat etmek istiyorsanız Kuzey Kore turistik vizesi almanız gerekmektedir ve Kuzey Kore’nin resmi vize başvuru merkezi olan Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Büyükelçilik sizden turistik vize alımınız için birçok evrak ve belge getirmenizi isteyecektir. Bu evrak ve belgelerin istenilene uygun, eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Aksi durumda vizenizi almanız mümkün değildir. Kuzey Kore turistik vize alımınızı gerçekleştirmek için vize başvuru merkezimize de müracaat edebilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz Kuzey Kore Büyükelçiliği ile iletişime geçerek sizin adınıza vize başvurunuzu gerçekleştirebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayabilirsiniz.

Kuzey Kore Aile Ziyareti Vizesi

Vizeler seyahat etme sebebinize bağlı olarak çeşitlerine ayrılmıştır. Aileniz yurtdışında vize isteyen ülkelerden birinde yaşıyor ise aile ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti bordo, siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi tüm vatandaşlarından vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Aileniz Kuzey Kore sınırları içerisinde yaşıyor ise Kuzey Kore aile ziyareti vizesi almanız gerekmektedir.

Aile ziyareti vize başvurusu yapabilmeniz için gitmeniz ya da çevrimiçi şekilde başvuru yapmanız gereken tek resmi kurum Kuzey Kore Büyükelçiliği’dir. Kuzey Kore Büyükelçiliğine vize başvuru yapmanız durumunda sizden birtakım evrak ve belgeler istenecek ve istenenlerin arasında ailenizin orda yaşadığına dair bir kanıt beklenecektir. Bu kanıtı ailenizin size gönderdiği bir davetiye ile sunabilirsiniz. Kuzey Kore aile ziyareti vizesi ile ilgili daha kapsamlı ve güncel bilgiye erişmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkemizin her yerinden istedikleri zaman vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirler.

Kuzey Kore Arkadaş Ziyareti Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Kuzey Kore’de yaşamakta olan arkadaşınızı ziyaret etmek istiyor iseniz Kuzey Kore arkadaş ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. Kuzey Kore vizesi alımlarınızı Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne başvuru yaparak alabilmektesiniz. Bu resmi kurum vize alımınız için sizden birtakım evrak ve belgeler isteyecektir. Bu evrak ve belgelerin istenilene uygun olması gerekmektedir. Bu evrakların arasında sizden arkadaşınızın Kuzey Kore’de yaşadığına dair kanıt istenecektir.

Arkadaşınızın size Kuzey Kore’den göndereceği bir davetiye arkadaş ziyareti vizenizi alabilmeniz için gerekli kanıtı sunacaktır. Sizden istenilen evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel teslim edilmesi durumunda arkadaş ziyareti vizenizi sorunsuz bir şekilde alabileceksiniz. Bazı durumlarda Kuzey Kore Büyükelçiliği sizden ek evrak ve belge talep etme hakkına da sahiptir. Kuzey Kore arkadaş ziyareti vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayabilirler. Vize başvuru merkezimiz sizin adınıza arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Şartları

Vize ülkeden ülkeye geçişlerinizi sağlamak amacıyla bazı ülkelerin sizden almanızı beklediği izin belgesine verilen isimdir. Kuzey Kore de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen ülkeler arasındadır bu neden ile Kuzey Kore’ye ziyaretlerinizde vize almanız şarttır. Vize alımı sırasında size yerine getirmeniz gereken vize şartları sunulacaktır. Kuzey Kore vize şartları şu şekildedir;
Seyahat etme amacınızı başvuru noktasında belirtmelisiniz.
Finansal açıdan bu seyahati sağlayabilecek konumda olmalısınız.
Pasaportunuzun istenilen özelliklere uygun olması gerekmektedir.


Sizden talep edilen belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayıp vize alım noktasına sunmalısınız.
Kuzey Kore vize şartları yukarıda verildiği gibi olup herhangi birinin eksik olması durumunda vize alımınız gerçekleşmeyecektir. Vize başvuru merkezimiz ile iletişime geçerek vize şartları hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişebilirsiniz. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman Türkiye’nin her yerinden arayabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Hangi İllerden Alınır

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce

Kuzey Kore vizesi hangi illerden alınır sorusu Kuzey Kore vizesi almak isteyen herkesin sorduğu bir sorudur. Kuzey Kore vizesiniz Türkiye’nin her yerinden vize başvuru merkezimize başvuru yaparak alabilirsiniz. Kuzey Kore vizesi hangi illerden alınır, Kuzey Kore vizesi almak için nereye başvurmalıyım gibi sorularınızın cevaplarına vize başvuru merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır

Kuzey Kore’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mutlaka ve mutlaka vize alması gerekmektedir. Peki Kuzey Kore vizesi nasıl alınır? Kuzey Kore vizesi almak için başvuru yapabileceğiniz tek resmi kurum Kuzey Kore Büyükelçiliği’dir. Bu büyükelçilikte Türkiye sınırları içinde bulunmadığından büyükelçiliğin resmi internet sitesinde ya da e mail, posta gibi yollarla başvuru yapabilmektesiniz. Başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz takdirde resmi vize alım noktası sizden birtakım evrak ve belgeler hazırlamanızı isteyecektir.

Bu evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. İstenilen evrak ve belgeleri istenilen kurallara göre hazırlamanız durumunda vize alımınızı gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır aksi durumlarda ise ya vize alım süreniz uzayacak ya da vize alımınız onaylanmayacaktır. Kuzey Kore vizesi nasıl alınır, Kuzey Kore vizesi almak için ne yapmalıyım gibi sorularına net ve güncel cevaplar arıyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayabilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz sorularınızı cevaplamakla kalmayıp isteğiniz üzerine vize başvurunuzu da gerçekleştirebilmektedir.

Kuzey Kore Vize Randevusu Nasıl Alınır

Vize almak birkaç aşamadan oluşur. Bu aşamalar vize randevusu, vize başvurusu şeklinde ilerlemektedir. Kuzey Kore’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması zorunlu olduğundan dolayı vize randevusu almaları şarttır. Peki Kuzey Kore vize randevusu nasıl alınır? Kuzey Kore vize randevusu almak için Kuzey Kore vizesi vermekte tek resmi kurum olan Kuzey Kore Büyükelçiliği ile iletişime geçilmelidir. Büyükelçilik ile iletişime geçilmesi durumunda vize randevunuzu alabilirsiniz.

Kuzey Kore vize randevusu nasıl alınır, Kuzey Kore’ye seyahatim için nerden vize randevusu almam gerekiyor tarzındaki sorularınızın cevaplarını vize başvuru merkezimizde bulabilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz sadece sorularınızı cevaplamakla kalmayıp isteğiniz üzerine resmi kurumlardan vize randevunuzu da alabilmektedir. Vize randevusu almak için vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Kuzey Kore’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmekte olup vize almak için ise önce vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Kuzey Kore vize başvuru nasıl yapılır sorusuna en uygun cevap ise Kuzey Kore’nin resmi vize başvuru merkezi olan Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne başvuru yapılması gerekmektedir. Kuzey Kore vize başvurunuzu yaptıktan sonra vize alım süreciniz başlamış olacaktır. Vizenizi alırken herhangi bir mağduriyete uğramamak için vize alım sürecinizi profesyonel bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir.

Kuzey Kore vize başvurusu nasıl yapılır sorusu ile ilgili daha güncel ve daha kapsamlı cevap arayan kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirler. Vize başvuru merkezimiz vize alım sürecinizi profesyonel çalışma arkadaşlarımız sayesinde profesyonel bir şekilde takip edebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi Türkiye’nin her yerinden arayabilirsiniz.

En Kolay Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır

Kuzey Kore’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti siyah (diplomatik), gri (hizmet), yeşil (hususi), bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi tüm vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en sık sorduğu sorulardan bir tanesi ‘en kolay Kuzey Kore vizesi nasıl alınır’ sorusudur. En kolay Kuzey Kore vizesini Kuzey Kore Büyükelçiliği’nden alabilmektesiniz ya da Kuzey Kore’den size gelmiş olan bir davetiye sayesinde alabilmektesiniz.

En kolay Kuzey Kore vizesi nasıl alınır, Kuzey Kore vize alım işlemlerimi nasıl hızlandırabilirim gibi sorularınızın cevaplarını vize başvuru merkezimizde kolaylıkla bulabilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz profesyonel çalışma arkadaşlarımız sayesinde sizlere en profesyonel desteği sağlamaktadırlar. Vize başvuru merkezimizi 7/24 istediğiniz şehirden arayarak ulaşabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi İle Kaç Gün Kuzey Kore’de Kalabilirim?

Kuzey Kore’ye ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişilerin en sık sorduğu sorular arasında ‘Kuzey Kore vizesi ile kaç gün Kuzey Kore’de kalabilirim’ sorusu da mevcuttur. Kuzey Kore’ye seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat sebebini belirtmeleri gerekmektedir. Seyahat sebebinize bağlı olarak kalacağınız gün sayısı da değişebilmektedir. Kuzey Kore vize başvurularınızı Kuzey Kore Büyükelçiliği’nden gerçekleştirmeniz mümkündür. Büyükelçilik ile iletişime geçmeniz durumunda seyahat amacınızı söylemek zorundasınız çünkü kalacağınız gün sayısı da buna bağlı olarak değişmektedir.

Kısa süreli gidişler ve uzun süreli gidişler olarak birçok seçenek bulunmaktadır bu nedenle kalmak istediğiniz günle ilgili kesin ve güncel bilgiye Kuzey Kore’nin vize için seçmiş olduğu resmi kurumundan ulaşmanız mümkündür. Kuzey Kore vizesi ile kaç gün Kuzey Kore’de kalabilirim, Kuzey Kore’de 15 günden fazla kalabilir miyim gibi sorularınıza net cevaplar bulmak istiyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Vize ülkeler arası giriş çıkışınızın kontrolünü sağlamak amacıyla almanız gereken izin belgesine denmektedir. Kuzey Kore’ye seyahatini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımızı vize alması gerektiğinden vize alırken dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Kuzey Kore vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar aşağıda verildiği gibidir;
Sizden istenilen evrak ve belgelerin eksiksiz ve net olması gerekmektedir.
Vize başvurunuzu yaparken seyahat amacınızı belirtmeniz gerekmektedir.
Kalacağınız yerin adres bilgileri, gidiş dönüş uçak biletlerinizi evraklarınızın arasında bulundurmanız gerekmektedir.
Seyahatinizi gerçekleştirebilmek için yeterli finansal birikiminiz olması gerekmektedir.


Kuzey Kore vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar yukarıda verildiği gibi olup kurallara uyulmaması durumunda Kuzey Kore’ye gitmeniz mümkün değildir. Vize başvurularınızı gerçekleştirmek için vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore İşçi Vizesi

Kuzey Kore ülkesine işçi olarak seyahat etmek isteyen kişilerin Kuzey Kore işçi vizesi alması gerekmektedir. İşçi vizesi başvurularınızı Kuzey Kore Büyükelçiliği’nden gerçekleştirebilirsiniz ancak Kuzey Kore Büyükelçiliği Türkiye sınırları içerisinde değildir. Bu yüzden büyükelçiliğe e-mail, posta gibi yollarla ulaşmanız mümkün olacaktır.

Büyükelçilik işçi vizesi sahibi olabilmeniz için sizden bir takım evrak ve belgeler talep edecek ve bu evrakların içerisinde Kuzey Kore’ye işçi olarak gideceğinizi kanıtlayacak bir belge isteyecektir. Bu belgeyi iş yerinizden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Kuzey Kore işçi vizesi evraklarınızın hazırlanış aşamasında yanınızda bir rehber bulundurmak istiyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Kuzey Kore Ulusal Vize

Ulusal vize alımı normalde de çok zor olduğu gibi Kuzey Kore için inanılmaz zordur çünkü Kuzey Kore kendini dış dünyaya neredeyse tamamen kapatmış milliyetçi bir ülkedir. Kuzey Kore’ye sürekli olarak gidip gelecek ya da orda yaşayacak insanlar Kuzey Kore ulusal vize sahibi olabilmektedirler. Ulusal vize alımlarınız için Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaptığınız durumda sizden ulusal vize alabilmeniz için birtakım evrak ve belgeler istenecektir.

Bu evrak ve belgelerin ulusal vize alımı için uygun olması gerekmektedir. Kuzey Kore ulusal vize alımları hakkında daha kapsamlı ve güncel bilgiye erişmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirler. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine sizin adınıza vize başvurunuzu resmi kurumlara iletebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayabilirsiniz.

Kuzey Kore Oturum Vizesi

Kurey Kore’de yaşamak isteyen kişilerin oturum vizesi alması gerekmektedir. Kuzey Kore oturum vizesi sahibi olmanız için öncelikle oturum izni almanız gerekmektedir. Oturum izninizi ve oturum vizenizi Kuzey Kore resmi temsilciliği olan Kuzey Kore Büyükelçiliği’nden alabilmektesiniz. Kuzey Kore Büyükelçiliği Türkiye’de olmadığı için başvurularınızı e-mail, posta ya da arayarak yapabilmektesiniz.

Başvurunuzu yaptıktan sonra sizden birtakım evrak ve belgeler talep edilecek ve bunların eksiksiz bir şekilde teslim etmenizi bekleyeceklerdir. Kuzey Kore oturum vizesi hakkında daha detaylı ve güncel bilgi almak isteyen kişilerin vize başvuru merkezimizi aramalarını önermekteyiz. Vize başvuru merkezimizi 7/24 istediğiniz şehirden arayabilirsiniz.

Kuzey Kore Çalışma Vizesi

Kuzey Kore’ye çalışma amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerin çalışma vizesi alması gerekmektedir. Kuzey Kore Çalışma vizesi alımı için tek resmi kurum Kuzey Kore Büyükelçiliği’dir ve bu resmi kurum Türkiye sınırları içinde bulunmamaktadır. Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne arama yoluyla ulaşmanız durumunda sizden vize alımınız için birtakım evraklar talep edilecek ve bu evrakların arasında oraya çalışmak için gittiğinizi kanıtlayacak bir belge istenecektir.

Bu belgeyi çalışacağınız yerden alabilmeniz mümkündür. Tüm evrak ve belgelerin eksiksiz bir şekilde vize alım noktasına sunmanız durumunda çalışma vizesi alabilirsiniz. Kuzey Kore çalışma vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayabilirler.

Kuzey Kore Aile Birleşimi Vizesi

Aileniz yurtdışında vize isteyen ülkelerden bir tanesinde yaşıyor ise ve siz de artık onlarla birlikte yaşamak istiyor iseniz aile birleşimi vizesi almanız gerekmektedir. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tümünden vize isteyen ülkelerden bir tanesi olup ailenizle yaşamanız için bile vize istemektedir. Kuzey Kore aile birleşimi vizesi alabilmeniz için ailenizin Kuzey Kore’de yaşıyor olması ve orda yaşadığınız kanıtlayabiliyor olmanız gerekmektedir.

Örneğin eşinizin yanına Kuzey Kore’ye gitmek istiyor iseniz evlilik cüzdanınız güzel bir kanıt olacaktır. Kuzey Kore Büyükelçiliği bütün evrak ve belgelerinizi kontrol ederek aile birleşimi vizenizi verir bu nedenle evrak ve belgelerinizin istenilene uygun olması gerekmektedir. Kuzey Kore aile birleşimi vizesi ile ilgili sorularınız bulunuyor ise vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Göçmenlik Vizesi

Vize ülkeler arası gidiş dönüşlerinizi yapabilmeniz için almanız gereken izin belgesidir. Bazı ülkeler vize isterken bazı ülkeler vize istememektedir. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Türkiye’den Kuzey Kore’ye göç etmek istemeniz durumunda Kuzey Kore göçmenlik vizesi almanız gerekmektedir.

Göçmenlik vizesi başvurularınızı resmi vize alım noktasından gerçekleştirebilmektesiniz. Sizden istenilen evrak ve belgelerin istenilene uygun olması durumunda göçmenlik vizenizi alabilirsiniz. Kuzey Kore göçmenlik vizesi hakkında daha kapsamlı ve güncel bilgi sahibi olmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi Türkiye’nin her yerinden istedikleri zaman arayabilirler.

Kuzey Kore Vize Evrakları

Kuzey Kore’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hazırlaması gereken evraklar bulunmaktadır. Kuzey Kore vize evrakları aşağıda verildiği gibidir;
Kuzey Kore vize başvuru formu
Kuzey Kore vize talep dilekçesi
Sağlık Sigortası
Nüfus cüzdanı asli ve fotokopisi
Biyometrik fotoğraf
Pasaport ve pasaportun güncel olması
Kalacağınız yerin ve uçak biletlerinizin evrakları
Kuzey Kore seyahatiniz için gerekli olan evraklar yukarıda verildiği gibidir. Kuzey Kore vize evrakları hakkında daha detaylı ve güncel bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin vize başvuru merkezimizi aramalarını önermekteyiz.

Kuzey Kore Vize Belgeleri

Vize, ülkeler arası gidiş dönüş işlemlerinizi sağlamak amacıyla almanız gereken izin belgesidir. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ülkesine kabul ederken vizelerini görmek istemektedir. Kuzey Kore vizesi almak isteyen kişiler Kuzey Kore Büyükelçiliği’ni arayarak ulaşabilirler. Büyükelçiliğe başvuru yapılması durumunda sizden Kuzey Kore vize belgeleri ve evrakları hazırlamanız gerekecektir.

Bu belgelerin ve evrakların istenilene uygun, güncel, açık, anlaşılır olması durumunda vize almanız kolaylaşacak ve vize alımınız gerçekleşecektir ancak aksi durum olursa vize alımınız uzayacak ve belki de vize alımınız gerçekleşmeyecektir. Kuzey Kore vize belgeleri hakkında daha detaylı bilgiye erişmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimize başvuru yapabilirler. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine vize başvuru belgelerinizi profesyonel bir şekilde hazırlayabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Kuzey Kore Vize Evrakları

Çalışmayan kişiler de Kuzey Kore’ye seyahat edebilmektedir ancak vize için hazırlamanız gereken evraklar diğer vize çeşitlerinin evraklarına göre değişiklik göstermektedir. Çalışmayan kişi için Kuzey Kore vize evrakları arasında geçiminizi nasıl sağlayacağınızı, nerde kalacağınızı ve kaç gün kalmak istediğinizi belirten belgeler bulunmak zorundadır.

Bu belgeleri Kuzey Kore resmi vize alım noktasına ulaştırarak çalışmayan kişi vizenizi alabilirsiniz. Çalışmayan kişi için Kuzey Kore vize evrakları hazırlanış aşamasında yanınızda profesyonel biri olsun istiyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan faydalanabilirsiniz. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Ev Hanımı Kuzey Kore Vizesi

Ev hanımlarının vize isteyen ülkelere seyahati durumunda geçimlerini nasıl sağlayacaklarını belirtmeleri gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup ev hanımı ise Kuzey Kore seyahatinizde vize almanız gerekmektedir. Kuzey Kore resmi vize başvuru merkezine müracaatınızı gerçekleştirdiğiniz zaman sizden pek çok evrak ve belge talep edilecektir. Bu evrakların arasında geçiminizi nasıl sağlayacağınızı gösteren belgeler bulunmalıdır çünkü Kuzey Kore’ye ziyaretinizi gerçekleştirmek için finansal olarak bir birikiminiz olması gerekmektedir.

Ev hanımı Kuzey Kore vizesi alırken sizden istenilen evrak ve belgeleri eksiksiz, güncel ve istenilene tamamı ile uygun bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Vize başvuru merkezimiz ev hanımı Kuzey Kore vizesi alımınız için gerekli olan bütün belgeleri size sunabilmekte ve hazırlamanızda yardımcı olabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Memur İçin Kuzey Kore Vize Evrakları

Memur olarak vize isteyen ülkelerden birine seyahat etmek istiyor iseniz memur için vize almanız gerekmektedir. Memurların vize alım işlemleri devlette çalıştıklarından ötürü daha hızlı ve kolay bir şekilde halledilmektedir. Kuzey Kore’ye memur olarak seyahat etmek istiyor iseniz memur için Kuzey Kore vize evrakları hakkında en güncel bilgilere sahip olmanız gerekmektedir çünkü vize alımı için hazırlayacağınız evrakların yanlış ya da eksik olması durumunda vizenizi alamayabilirsiniz.

Hazırlayacağınız evrakların arasında memur olduğunuzu gösteren belgelere ihtiyacınız olacaktır. Bu belgeleri iş yerinizden kolaylıkla temin ederek resmi başvuru merkezine sunabilirsiniz. Memur için Kuzey Kore vize evrakları hazırlanış aşamasında yanınızda bir rehber olsun istiyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışan İçin Kuzey Kore Vize Evrakları

Çalışan kişiler de bir ülkeden bir ülkeye geçerken vize almalıdırlar ancak çalışan kişilerin vize alım noktalarına çalışan olduklarını belirtmeleri gerekmektedir. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti’nin çalışmakta olan vatandaşlarından da vize istemektedir. Kuzey Kore seyahatinizi gerçekleştirebilmek için Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Büyükelçiliğe başvurunuzu yapmanız durumunda sizden çalışan için Kuzey Kore vize evrakları hazırlamanız istenecektir. Bu evrakların istenilene aynen uygun olması durumunda vize alımınız gerçekleşecektir. Çalışan için Kuzey Kore vize evrakları hakkında daha detaylı ve güncel bilgi almak isteyen kişilerin vize başvuru merkezimize başvuru yapmalarını önermekteyiz.

İşveren İçin Kuzey Kore Vize Evrakları

İşveren olarak Kuzey Kore’ye seyahat etmek istemeniz üzerine işveren olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. İşveren için vize başvurunuzu Kuzey Kore Büyükelçiliği’nden gerçekleştirebilmektesiniz. Bu resmi vize başvuru merkezi sizden işveren için Kuzey Kore vize evrakları hazırlamanızı isteyecektir.

İşveren olduğunuz için vergi vermeniz gerektiğinden vergi levhanızı göstererek işveren olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz ve böylelikle işveren için olan vizenizi alabilirsiniz. hazırlamak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan profesyonel destek alabilirler.

Öğrenci İçin Kuzey Kore Vize Evrakları

Vize gerektiren bir ülkeyi seyahat etme amacınız okumak ise öğrenci için vize almanız gerekmektedir. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti öğrencilerinden de vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır ve vize başvurularınızı tek resmi kurum olan Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne posta, e-mail gibi yollarla yapabilmektesiniz. Öğrenci için Kuzey Kore vize evrakları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken pek çok kural bulunmaktadır.

Bu kurallara uyulması durumunda öğrenci olarak Kuzey Kore’ye kabul edilebilirsiniz. Vize alım noktasının sizden istediği tüm evrak ve belgeleri eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına ilettiğiniz durumda vizeniz onay alacaktır aksi durumda ise vize alım işleminiz uzayacak ve iptal edilecektir. Öğrenci için Kuzey Kore vize evrakları hazırlanırken yanınızda profesyonel biri olsun istiyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çiftçi İçin Kuzey Kore Vize Evrakları

Vize ülkeler arası gidiş geliş işlemlerinizin yapılabilmesi için almanız gereken izin belgesidir. Çiftçi olarak ülke değiştirmek istiyor iseniz çiftçi vizesi almanız gerekmektedir. Çiftçi vizesi alırken vize alım noktasına çiftçi olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti çiftçi vatandaşları için de vize talep eder.

Vize alım noktası vize başvurunuzu yaptıktan sonra sizden çiftçi için Kuzey Kore vize evrakları hazırlamanızı talep eder. Bu evrakların arasında çiftçi olduğunuzu kanıtlayacak bir belgeye ihtiyacınız vardır. Bu belgeyi evraklarınızın arasına koymanız durumunda vize alım işlemleriniz tamamlanır ve Kuzey Kore çiftçi vizesine sahip olabilirsiniz. Çiftçi için Kuzey Kore vize evrakları hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirler.

Kuzey Kore Büyükelçiliği Vize

Vize ülkeler arasında seyahatinizi gerçekleştirebilmek için almanız gereken izin belgesine verilmiş olan isimdir. Kuzey Kore de Türkiye Cumhuriyeti siyah, gri, yeşil ve bordo pasaporta sahip vatandaşlarından vize talep etmektedir. Kuzey Kore Büyükelçiliği vize vermekte olan tek yetkili ve resmi kurumdur ancak Türkiye sınırları içerisinde değildiri. Bu yüzden vize başvurularınızı Kuzey Kore Büyükelçiliği’nden e-mail ya da posta yolu ile gerçekleştirebilmektesiniz.

Kuzey Kore Büyükelçiliği vize başvurularınızı titizlikle inceler çünkü Kuzey Kore kendini dış dünyaya kapatmış bir ülkedir. Başvurunuzun eksiksiz ve güncel olması vize başvurunuzun onaylanması için yeterli olacaktır. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine resmi kurumlara başvurularınızı iletebilmektedir. Vize başvuru merkezimize Türkiye’nin 81 ilinden de istediğiniz zaman arayarak ulaşabilirsiniz.

Kuzey Kore Konsolosluğu Vize

Vize şartı gerektiren ülkelere seyahatinizin yapılabilmesi için vize almanız gerekmektedir. Kuzey Kore ülkesi de vatandaşlarımızın her birinden vize almaktadır. Vize başvuruları genellikle seyahat edilmek istenen ülkenin büyükelçiliğinden ya da fahri konsolosluklarından yapılabilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu vize verememektedir.

Kuzey Kore’nin tek resmi başvuru merkezi Kuzey Kore Büyükelçiliği’dir. Kuzey Kore Konsolosluğu vize veriyor mu, Kuzey Kore’ye gitmek için nereye başvuru yapmalıyım gibi sorularınıza cevaplar arıyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Kuzey Kore Konsolosluklar ve Adresleri

Vize ülkeden ülkeye geçişinizi sağlamak için almanız gereken izin belgesi olup bazı ülkeler vize istememektedir. Ancak. Kuzey Kore, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her birinden mutlaka vize istemektedir. Vize alım noktaları seyahat edilmek istenilen ülkenin büyükelçiliği ya da konsolosluğudur. Kuzey Kore Konsolosluklar ve adresleri aşağıda verildiği gibidir;
Kuzey Kore Konsolosluğu İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunmaktadır.
Kuzey Kore Büyükelçiliği Türkiye sınırları içerisinde bulunmamaktadır.


Kuzey Kore Konsolosluklar ve adresleri yukarıda verilmiştir. Vize başvurularınızı bu resmi kurumlardan gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine vize başvurularınız Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne iletmekte yetkilidir. Merkezimizi dilediğiniz zaman arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Kuzey Kore’ye seyahat etmek istiyor iseniz vize almanız gerekmektedir. Vize alımı pek çok aşamadan oluşmaktadır. Dilekçe yazmak vize alımının neredeyse ilk aşamalarından birisidir. Kuzey Kore vizesi dilekçe örneği, vize için dilekçe yazmanız için güzel bir örnek oluşturacaktır.

Kuzey Kore vizesi dilekçe örneği bulmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak dilekçe örneklerine ulaşabilirler. Vize başvuru merkezimiz dilekçenizi yazmanız için profesyonel bir şekilde sizi yönlendirecektir. Vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Başvuru Formu

Vize alımları birkaç aşamadan oluşmaktadır ve vize almanız için öncelikle vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Kuzey Kore vize başvuru formu doldurmak için resmi vize alım noktasına başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra vize alım süreciniz başlayacaktır.

Bu süreçte herhangi bir mağduriyete uğramamak için sürecinizi profesyonel bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Vize başvuru merkezimiz size Kuzey Kore vize başvuru formu hazırlayabilmekte ve doldurduğunuz formu resmi vize alım noktalarına en kısa sürede iletebilmektedir. Vize başvuru merkezimiz profesyonel çalışma arkadaşlarımız sayesinde vize başvuru sürecinizi de profesyonel bir şekilde takip ederek sizi bilgilendirmektedir. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayarak vize ile ilgili her türlü bilgiye en kısa sürede erişebilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Redde İtiraz

Vizenizi istenilen şekilde, eksiksiz ve güncel olarak hazırladığınızı düşündüğünüz halde vize alımınız reddedildi ise redde itiraz yapma hakkınız vardır. Kuzey Kore vizesi için de redde itiraz yapabilirsiniz. Kuzey Kore vizesi redde itiraz yapmak istiyor iseniz Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Redde itiraz için başvuru yaptığınız durumda vize evrak ve belgeleriniz baştan tekrar incelenecektir.

Bu da seyahatinizin yanmasına sebep olacak kadar uzun sürebilmektedir. Bu nedenle vize başvurularınızı ne kadar erken yaparsanız sizin için o kadar iyi olur. Kuzey Kore vizesi redde itiraz yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru merkezimizi aramalarını beklemekteyiz. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine vizenizin reddini başlatabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kuzey Kore vizesi almak için başvurusunu yapmış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en sık sorduğu sorulardan bir tanesi de ‘Kuzey Kore vizesi kaç günde sonuçlanır’ sorusu olacaktır.

Kuzey Kore vizesi en geç 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır ancak farklı durumlarda bu süre 10 güne kadar uzayabilmektedir. Kuzey Kore vizesi kaç günde sonuçlanır sorusuna daha detaylı cevap arıyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurunuzu yaptığınız takdirde birkaç zaman da vizenizin çıkmasını beklemeniz gerekecektir. Kuzey Kore vizesi için başvuru yaptığınız takdirde de bir miktar beklemenizi isteyeceklerdir.

Peki Kuzey Kore vizesi kaç günde çıkar? Kuzey Kore vizesi yaklaşık 5 iş günü içinde çıkmaktadır. Yani başvurunuzu yaptığınız günden itibaren en geç 5 iş günü sonra vizenizi almış olacaksınız. Kuzey Kore vizesi kaç günde çıkar, Kuzey Kore vizesini kaç gün beklemeliyim gibi sorularınıza geniş cevaplar arıyor iseniz vize başvuru merkezimizi Türkiye’nin 81 ilinden de istediğiniz zaman arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Ücreti

Kuzey Kore ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının konsolosluğa vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bu başvurularda konsolosluğun sizden ücret talebi olacaktır. Vize ücreti, vize başvuruları sırasında yatırılması gereken bir ücrettir.
Vizelerinizi belli bir ücret karşılığında alabilmektesiniz.

Kuzey Kore vize ücreti ile ilgili kesin ve net bir cevap vermek mümkün değildir. Vize ücretleri seyahat amacınıza ve kalacağınız gün sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle en kesin ve en net cevaba Kuzey Kore Büyükelçiliği’nden ulaşmanız mümkündür. Kuzey Kore vize ücreti ile ilgili en kesin cevapları vize başvuru merkezimizde de bulabilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz size vize ücretleri ile ilgili en güncel cevapları vermekle kalmayıp isteğiniz üzerine resmi kurumlarla iletişim kurarak anında başvurularınızı da gerçekleştirebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Fiyatları

Kuzey Kore vizesi alabilmeniz için belli bir fiyat aralığını karşılayacak finansal birikiminizin olması gerekmektedir. Kuzey Kore vize fiyatları hakkında net bir bilgiye internet üzerinden ulaşmanız mümkün değildir çünkü vize fiyatları Kuzey Kore’de kalacağınız gün sayısına ve seyahat sebebinize yani alacağınız vize çeşidine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Kuzey Kore vize fiyatları hakkında daha kapsamlı bilgi almak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirler. Vize başvuru merkezimiz vize fiyatları ile ilgili en güncel ve en net bilgilere sahip olup bu bilgileri 7/24 hizmetinize sunabilmektedir.

Kuzey Kore Vizesinin Başvuru Merkezi Var mı?

Vize başvuruları genellikle gidilmek istenilen ülkenin resmi başvuru merkezinden yapılabilmektedir. Peki Kuzey Kore vizesinin başvuru merkezi var mı? Kuzey Kore vizesinin tek resmi başvuru merkezi Kuzey Kore Büyükelçiliği’dir ancak bu büyükelçilik de Türkiye sınırları içerisinde değildir. Bu nedenle başvurularınızı e-mail, posta ya da telefondan iletebilmektesiniz.

Kuzey Kore vizesinin başvuru merkezi var mı, Kuzey Kore vizesi almak için Kuzey Kore Büyükelçiliği’ne mi başvuru yapmalıyım gibi sorularınızın cevaplarına ulaşmak için vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru merkezimiz sizin adınıza başvurularınızı resmi kurumlara iletmekte de yetkili olup Türkiye’nin her yerine hizmet sağlamaktadır.

Sosyal Medya

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu