Skip to content

Macaristan Vize Başvuru Şartları 2022

Macaristan Vizesi

Macaristan Vize Başvuru Şartları 2022, Macaristan’a seyahat etmek isteyen kişilerin talep ettiği bir belgedir. Türkiye ile Macaristan arasında vize anlaşması bulunur. Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri, Macaristan’a gerçekleştirecekleri uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur.

Ancak diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü açmayan Macaristan seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Macaristan, Schengen bölgesi üyesi olduğundan Macaristan vizesi başvuruları, Schengen vizesi kapsamında yer almaktadır. Macaristan Schengen vizesi alan kişiler, diğer Schengen ülkelerine de Macaristan üzerinden geçiş yapabilir.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus Macaristan Schengen vizesi alan kişilerin, öncelikle Macaristan’a giriş yapmaları gerekir. Macaristan Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vize İşlemleri

Macaristan vize işlemleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçerek uzman ve deneyimli ülke temsilcilerinden profesyonel destek alabilirsiniz.

Macaristan vize başvurularının yapılmasında, vize için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gibi birçok vize işleminin prosedüre uygun şekilde hazırlanması gerekir. Macaristan vize başvurularında, olumlu veya olumsuz sonuçlanması hakkında yetki tamamen Macaristan Konsolosluğu’na aittir.

Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinde, ülkenin güvenliği açısından titizlikle vize işlemlerini yürütmektedir. Long Vize Turizm, Macaristan Konsolosluğunun talep ettiği evrakları ve belgeleri, prosedüre uygun şekilde hazırlayarak vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için hizmet vermektedir. Macaristan Vizesi işlemlerinin ilk aşamasından son aşamasına kadar bütün vize işlemlerinde Long Vize şirketimiz, müşterileri ile daima iletişim halindedir.

Macaristan Vize Başvurusu

Macaristan vize başvurusu işlemlerinizi Long Vize aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Macaristan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, kısa süreli vize başvurularını doğrudan Macaristan Konsolosluğu’na gerçekleştiremez. Kısa süreli vize başvuruları, Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinde seyahat firması olan Long Vize Turizm aracılığıyla gerçekleştirilir.

Ancak Macaristan vize başvurularında; aile birleşimi, eğitim, çalışma gibi uzun süreli vize başvuruları için doğrudan Macaristan Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine başvurular gerçekleştirilir. Macaristan’a seyahat edecek kişilerin, öncelikle seyahat türünü belirleyip buna göre gerekli işlemleri ve evrakları tamamlaması gerekir.

Macaristan vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması hususunda Long Vize Turizm şirketinden hizmet alabilirsiniz. Macaristan vize işlemleri için turizm şirketimiz, Türkiye’nin 81 ilinde bulunan vize merkezine ulaşarak vize başvurularınızı oluşturabilirsiniz.

Macaristan Vize Randevusu

Macaristan vize randevusu, gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi ve parmak izi uygulaması için Macaristan Konsolosluğundan talep edilir. Macaristan vize randevusu, vize başvurularında gerçekleştirilmesi zorunlu bir işlemdir.

Macaristan vize randevusu oluşturmak için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm, müşterilerinin isteği doğrultusunda vize başvurularını oluşturmaktadır. Macaristan Konsolosluğunun yoğunluğuna göre açık bulunan gün ve saat için vize randevusu oluşturulur.

Vize randevusu oluşturulduktan sonra belirlenen gün ve saatte vize başvurusu yapan kişinin, talep edilen yerde bulunması gerekir. Macaristan vizesi randevusu öncesinde vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. Hazırlanan evraklar ve belgeler teslim edildikten ve vize ücreti yatırıldıktan sonra vize işlemleri başlatılır.

Macaristan Vize

Macaristan vize başvuruları için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Macaristan ülkesi, Schengen bölgesi içerisinde yer aldığından Macaristan vize başvuruları, Schengen vize kapsamında gerçekleştirilir. Macaristan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri, uzun ve kısa süre ile seyahatleri için Macaristan Schengen vize başvurusu yapmaları zorunludur.

Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri ise 90 günlük Macaristan seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Macaristan Schengen vizesine sahip olan kişiler, Macaristan seyahatleri üzerinden diğer Schengen bölgelerinde bulunan ülkeleri seyahat gerçekleştirebilir.

Macaristan vizesi başvurularında yetki tamamen Macaristan Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne aittir. Macaristan Konsolosluğu veya Büyükelçiliği vize başvurularında, Macaristan vizesi başvurusunda bulunan kişinin hazırladığı evraklar ve belgeler üzerinden değerlendirme yapmaktadır.

Macaristan Vize Başvuru Merkezi

Macaristan vize başvuru merkezi olarak Long Vize Turizm görev yapmaktadır. Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinde seyahat firması olan Long Vize Turizm ile iletişime geçerek Macaristan vize işlemleri hakkında güncel ve detaylı bilgilere kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Long Vize Turizm, seyahat amacına uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması, vize başvurusunun gerçekleştirilmesi, dilekçe hazırlama ve uzaktan form doldurma gibi tüm vize işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Kolay ve zahmetsiz bir şekilde Macaristan Schengen vizesi almak için Long Vize Turizm ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Macaristan vize başvurularında, seyahat türü ile hazırlanan evrakların ve belgelerin birbiriyle uyumlu olması çok önemlidir.

Aksi takdirde vize başvuruları, olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak için Macaristan Schengen vizesi için Long Vize Turizm müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vize Çeşitleri

Macaristan vize çeşitleri, vize başvuruları için oldukça önemlidir. Konsolosluk tarafından talep edilen evraklar ve belgeler, vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Vize başvurusunda bulunan kişilere, vize türüne uygun şekilde evrakları ve belgeleri tamamlaması talep edilir. Macaristan vizesi çeşitleri, uzun süreli ve kısa süreli olarak değişiklik gösterir. Macaristan vizesi çeşitleri şunlardır:

Macaristan ticari vize
Macaristan turistik vize
Macaristan aile ziyareti vizesi
Macaristan arkadaş ziyareti vizesi
Macaristan Erasmus vizesi
Macaristan transit vize
Macaristan resmi amaçlı vize
Macaristan vatandaşlık vizesi
Macaristan çalışma vizesi
Macaristan evlilik vizesi

Macaristan vize çeşitleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm müşteri hizmetlerini arayarak veya Long Vize Turizm resmi İnternet sayfasından öğrenebilirsiniz.

Macaristan Ticari Vize

Macaristan ticari vize, Macaristan’a seyahat edecek firma yöneticisi, çalışanlarının talep ettiği vize türüdür. Macaristan ticaret vizesi; fuar, iş görüşmesi, toplantı gibi Macaristan’da ticari faaliyet içim talep edilmektedir.

Macaristan ticari vizesi, kısa süreli vize başvurusu içerisinde yer almaktadır. Ticari vize başvurusunda bulunacak kişiler için en önemli evraklardan birisi Macaristan’da bulunan firma yöneticisi veya firma yetkilisinin göndereceği davet mektubudur.

Ticari vize başvurularında karşı taraftan davetiye gelmediği takdirde, vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Macaristan ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin, en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportlarının bulunması gerekir. Pasaportu bulunmayan kişilerin, öncelikle pasaport başvurusu yaptıktan sonra vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Macaristan ticari vize başvurusu için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Turistik Vize

Macaristan turistik vize, Macaristan’a gezi yapmak amacıyla talep edilen vize türüdür. Macaristan ülkesi coğrafi ve medeniyet olarak farklı bir kültüre ve birbirinden güzel doğal güzelliklere sahiptir. Bu nedenle ülkemizde her yıl birçok kişi turistik nedenlerle Macaristan’a seyahat etmektedir. Macaristan Schengen vize kapsamı içerisinde yer aldığından, Macaristan Schengen vize başvurusunda bulunan kişiler, Macaristan’dan diğer Schengen ülkelerine de gezi gerçekleştirebilir.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, Macaristan Schengen vize başvurusunda bulunan kişilerin önce Macaristan’a seyahat etmeleri gerekir. Macaristan turistik vize başvurularında gerekli evraklar ve belgeler hazırlanırken, Türkiye’de iş statüsüne göre gerekli evraklarda ve belgelerde farklılık görülebilir. Macaristan turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, Macaristan Konsolosluğu’na hitaben vize türünü ve seyahat süresini açıkça belirten bir dilekçe yazmaları gerekir. Macaristan turistik vize başvurularını, Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Aile Ziyareti Vizesi

Macaristan aile ziyareti vizesi, Macaristan’da bulunan aileden birini ziyaret amacıyla talep edilmektedir. Macaristan aile ziyareti vizesi için Macaristan’da bulunan aile yakınının sürekli Macaristan’da ikamet etmesi gerekir. Macaristan aile ziyareti vize başvurularında, Macaristan’da bulunan yakının Macaristan Konsolosluğu’na davet mektubu göndererek vize başvurusunda bulunan kişiyi davet ettiğini açıkça belirtmesi gerekir.

Macaristan aile ziyareti için gerekli evrakların ve belgelerin tamamlandıktan sonra vize başvurusu yapılmalıdır. Macaristan Konsolosluğu’na bir dilekçe yazılmalı ve dilekçede seyahat nedeninin kanıtlanması gerekir. Macaristan aile ziyareti vizesi, kısa süreli vize türleri arasında yer almaktadır. Macaristan aile ziyareti vize işlemleri ve Macaristan vizesi başvurusu için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Arkadaş Ziyareti Vizesi

Macaristan arkadaş ziyareti vizesi, Macaristan’da ikamet eden arkadaşını ziyaret etmek amacıyla seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, almak zorunda oldukları bir vize olmakla birlikte, aynı zamanda kısa süreli yani 180 gün içerisinde maksimum 90 gün seyahat etme imkânı tanıyan bir vize türüdür. Macaristan ülkesi, hem Avrupa Birliği’ne üye bir ülke hem de Schengen ülkelerindendir.

Macaristan Schengen ülkelerinden biri olması nedeniyle, kısa süreli seyahatler için Macaristan Schengen vizesi alınması zorunluluğu vardır. Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerine doğrudan seyahat gerçekleştirilebilir. Arkadaş ziyareti vizesinin alınabilmesi için en önemli iki şarttan birisi Macaristan’da ikamet eden arkadaşın, belediye onaylı aslı olmak şartıyla davet mektubu göndermesi ve davet mektubu ile birlikte pasaport, kimlik ve oturum kartı fotokopilerini de eklemesi istenir. Diğer şart ise masrafları karşılayacak yeterli miktarda banka hesabında para bulunmasıdır. Detaylı bilgi için Macaristan Konsolosluğu tarafından vize başvurularının alınmasında Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Macaristan Vize Şartları

Macaristan vize şartları, talep edilen vize türüne, seyahat süresinin kısa süreli veya uzun süreli seyahat kapsamında mı olacağına, kişinin mesleki statüsüne göre değişmektedir. Macaristan vizesi hakkında en önemli şartlar; öncelikle seyahat amacı, seyahat süresi ve mesleki statüye göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin eksiksizi, başvuru sahibine ait doğru bilgiler içermesi ve belgelerde yer alan bilgilerin evraklarla doğrulanabilir olmalıdır.

Kişisel güvenilirliğin ön planda olması vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için en önemli şartlardan birisidir. Vize şartları içerisinde yer alan pasaport ile ilgili olarak pasaportun 10 yıldan eski olmaması, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş olmasına ve pasaportun geçerliliğinin seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekir. Başvuru formunun ve diğer evrak ve belgelerin resmi prosedüre ve usul şartlarına göre hazırlanması esastır. Detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Macaristan vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar ve belgeler Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliğine şahsen teslim edilmesiyle vize başvurusu yapılabilmektedir. En kolay ve pratik yol ise Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvuruların alınmasında ve tüm vize işlemi ile ilgili süreçleri resmiyete uygun şekilde başvuru sahibi adına takip edilmesinde vize işlemlerinde seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Şirketimiz; Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ilden Macaristan vizesi başvurusu almaktadır.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan vize işlemleri için Türkiye’den Macaristan’a seyahat etmek isteyenlerin hazırlayacağı evraklar kişisel evraklar, mali duruma ilişkin evraklar ve şirket evrakların resmi prosedürlere ve usul şartlarına riayet ederek hazırlanması gerekir. Macaristan vizesi almak için öncelikle seyahat amacı, seyahat süresi ve hangi vizenin talep edileceğine karar verilmelidir.

Bu kararın resmi evrak ve belgelerle ibraz edilmesi gerekir. Macaristan vizesi başvuru formu, vize talep dilekçesi, vize türüne ve mesleki statüye göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin profesyonel destek alınarak tanzim edilmesi, belgelerin teslimi, vize randevusu alınması ve sonuçlandırma aşamaları neticesinde vize alınır. Zahmetsiz ve sorunsuz bir şekilde seyahat planladığınız tarihte seyahatinizi gerçekleştirmek için Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinde seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketimizin ülke temsilcileri ve uzman personelinden profesyonel destek alarak vizenizi alabilirsiniz.

Macaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Macaristan vize randevusu, vize başvuru evrakları ve belgelerinin teslim edilmesi ve parmak izi uygulamasına tabi olmak için alınması gereken vize işlemlerinin aşamalarından birisidir. Vize randevusu alınmadan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Ancak, doğum, 1. dereceden yakınının ölümü gibi istisnai durumlarda, randevusuz başvuru işlemler yapılabilir. Bu istisnalar dışındaki mazeretler kabul edilmemektedir.

Daha önce parmak izi uygulaması yani biyometrik işlemi gerçekleştirenlerin tekrar biyometrik işlem yaptırmalarına gerek yoktur. Parmak izi uygulaması, 5 yıl (59 ay) geçerlidir. Macaristan vizesi randevusunu şahsen başvuru yaparak alabileceğiniz gibi Long Vize Turizm şirketimiz personeli de sizin adınıza randevu işlemlerini yapabilirler. Randevu günü ve saatinden yarım saat öncesinden başvuru merkezinde olmanız, aksilik yaşanmaması için önerilir. Randevu günü ve saatine şahsen gelmek zorunlu olduğundan, belirtilen tarih ve saatte randevuya gelmeyenler tekrar randevu almak durumundadırlar.

Macaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Macaristan vize başvurusu, şahsen Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliğine yapılabilir. Ancak vize başvurusunda tanzim edilmesi gereken evraklar ve belgelerin bireysel olarak resmi usullere göre hazırlanması çok zordur. Evraklar ve belgeler içerisinde eksik evrak veya belge bulunması, belgelerin yanlış doldurulması gibi durumlarda vize başvuruları Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından ret edilir.

Bu tür olumsuz sebeplerden dolayı vize başvurularının ret edilmesinden kaynaklı maddi ve manevi kayba uğramamanız için Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinde seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Şirketimiz, vize başvurularını, başvuru sahibi adına gerçekleştirerek en kısa sürede vize alınmasını sağlamaktadır.

Macaristan vizesi almak için vize talep dilekçesi, vize başvuru formu ve seyahat amacı, seyahat süresi, mesleki statüye göre hazırlanması gereken evraklar ve belgeleri hazırlanır. Randevu alınır. Parmak izi işlemleri yapılır ve evraklar teslim edilir. Son aşama olarak başvurular Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından değerlendirilerek işlemler tamamlanır.

En Kolay Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan ile Türkiye arasında yapılan vize antlaşmasına göre umumi pasaport hamili vatandaşların vize başvurusu yapmaları zorunludur. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahati kapsayan kısa süreli seyahatlerde vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur.

Ancak uzun süreli yani 90 günden fazla seyahatlerde tüm pasaport türlerinde vize başvurusu yapılması gerekir. Vize başvuruları Macaristan Konsolosluğu ya da Macaristan Büyükelçiliği’ne yapılır. En kolay Macaristan vizesi ise ülke temsilcileri ve vize konusunda uzman personeli ile hizmet veren ve Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği vize işlemlerinde seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla vizenizi alabilirsiniz. Şirketimiz, vize alınmasında sonuç odaklı işlemlerle sorunsuz bir şekilde tüm dünya ülkelerine yapılacak seyahatlerde vize alınmasında profesyonel hizmet vermektedir.

Macaristan Schengen Vizesi Alırken Dikkat Etmem Gerekenler

Macaristan ülkesi Avrupa Birliği’ne üye bir ülkedir ve aynı zamanda Schengen ülkelerinden bir ülkedir. Bu yüzden turistik, aile ziyareti, arkadaş ziyareti gibi amaçlarla yapılacak kısa süreli seyahat başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Macaristan Schengen vizesi almak zorundadırlar.

Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerine seyahat süresi ile sınırlı olmak koşuluyla seyahat yapabilirsiniz. Schengen vizesi alınmadan önce başvuru evrakları ve belgeleri içerisinde bulunması gereken pasaportun, seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren geçerliliğinin en az 3 ay daha devam etmesi gerekir. Pasaportun sayfalarını yırtık, eski olmamasına, son 10 yıl içerinde alınış bir pasaport olmalı ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş olmasına dikkat edilmelidir.

Schengen vizesi başvurularında varsa daha önce alınmış olan pasaport ve Schengen vize evraklarının ibraz edilmesi başvurunu olumlu yönde sonuçlanmasını kolaylaştıracaktır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise Schengen vizesinin tek girişli mi çok girişli mi olacağına karar verilmelidir ve buna göre başvuru yapılmalıdır. Macaristan vizesi hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Macaristan vize işlemleri, birçok aşamadan ibaret olup, her bir aşamanın resmiyete uygun olarak tamamlanması gerekir. Aksi takdirde oluşacak sorunlar yüzünden vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanması kaçınılmaz olacaktır. Bu tür sorunlar yaşanmaması için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek almanız en doğru tercih olacaktır. Vize başvurularında dikkat edilmesi gereken kurallar şunlardır:
Seyahat amacı, seyahat süresi, mesleki statü ve talep edilen vize türüne göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin usul şartlarına ve resmi prosedüre göre tanzim edilmelidir.

Macaristan vize başvuru formu hazırlanırken istenen bilgilerin başvuru sahibine ait doğru bilgiler olmasına, eksiksiz ve bilgilerin doğruluğunu ispatlayıcı evrak ve belgeler eklenmesine dikkat edilmelidir.
Pasaportun 10 yıldan eski olmamasına, sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olmasına, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasını boş olmasına ve geçerlilik süresinin seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına dikkat edilmelidir.
Birçok detayın yer aldığı Macaristan vize işlemlerinde, şirketimizden profesyonel hizmet alarak vize işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Macaristan İşçi Vizesi

Macaristan işçi vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Macaristan’a işçi statüsünde giriş yapmak ve Macaristan’da faaliyet gösteren şirket ve firmalarda çalışmak için alınması gereken bir vize türüdür. Macaristan işçi vizesi, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan bir vizedir. Bu nedenle başvurular doğrudan Macaristan Konsolosluğu’na ya da Macaristan Büyükelçiliği’ne yapılır.

Macaristan vize başvurusu aşamasında, uzun süreli seyahat kapsamına giren işçi vizesi başvurusunda D vize başvuru formu da doldurulmalıdır. Seyahat süresi, geçici veya daimi olmak üzere 2 şekilde olmaktadır. Macaristan’da işçi statüsünde çalışmak için çalışma izni alınması zorunludur. Çalışma izni yaklaşık 25 gün içerinde sonuçlandırılır. Çalışma vizesi ve çalışma izin belgesi 2 yıl sürelidir ve Macaristan’da daha uzun süre kalmak istendiğinde ise başvuru şartlarını sağlamak koşuluyla tekrar başvuru yapılmalıdır.

Macaristan Ulusal Vize

Macaristan ulusal vize, uzun süreli seyahat kapsamına giren bir vize olmakla birlikte 90 günü aşan seyahatler olan eğitim, oturum izni, çalışma izni gibi uzun süreli ikamet hakkı tanıyan durumlarda alınması gereken bir vizedir. Bu vize türünde D vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Uzun süreli seyahatlerde pasaport türü fark etmeksizin pasaportlardan en az birine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusu yapmak zorundadır.

Ulusal vize, Schengen vizesi değildir. Çünkü Schengen vizesi kısa süreli yani 180 gün içerisinde en fazıla 90 gün seyahat hakkı tanıyan bir vizedir. Ancak ulusal vize 90 günden fazla seyahat kapsamına giren bir vizedir ve resmi başvuru işlemleri de seyahat amacına göre farklılık arz eder. Birçok resmi prosedür bulunan ulusal vize başvuruları için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak Macaristan vizesi başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Macaristan Oturum Vizesi

Macaristan oturum vizesi, Macaristan’a yapılan uzun süreli seyahatlerde, uzun süreli ikamet hakkı veren ve başvuru için Göçmenlik ofisine başvuru yapılarak alınan bir vizedir. Bu başvurunun seyahat süresi bitmeden yapılması gerekir. Oturum izni alabilmek için en önemli şart, Macaristan’a giriş yaptıktan sonra Macaristan’da geçinmeyi sağlayacak yeterli düzeyde mali bir kazancının olması gerekmektedir.

Oturum izni ile çalışma vizesi birbiriyle yakından ilişkilidir. Oturum izninin süresi, çalışma izin süresini aşmaması gerekir. Oturum izni ve çalışma izni arasındaki en temek fark çalışma izni başvuruları kişinin çalıştığı işveren tarafından yapılırken, oturum izni başvuruları ise oturum izni talebinde bulunacak kişi tarafından şahsen yapılmasıdır. Oturum izni başlangıçta 1 yıl süre için verilmekle birlikte, çalışma izni koşullarına bağlı olarak işlemler yürütülmelidir. Oturum izni vizesinin alınması için gerekli evraklar ve belgeler ise şunlardır:

Pasaport
Nüfus cüzdan fotokopisinden
Mesleki belgeler
Adli sicil kaydı
Macaristan’da seyahat amacını gösteren belge
İkametgâh belgesi
Kira kontratı
Davet mektubu
İşyerinden alınan belgeler
Seyahat sağlık sigortası
1 adet fotoğraf
Seyahat belgesi

Macaristan Çalışma Vizesi

Macaristan çalışma vizesi, Macaristan’da hizmet veren şirketlerde, firmalarda iş yerlerinde çalışmak amacıyla alınması gereken bir vizedir. Uzun süreli seyahat kapsamına giren çalışma vizesi alındıktan sonra, Macaristan’da çalışılan işyeri yetkilisi tarafından, Macarca diline çevrilmiş olmak şartıyla çalışan kişiye ait iş ile ilgili eğitim sertifikaları, sağlık muayenesi belgesi ve diğer belgeler yetkili birime başvuru yapılır.

Çalışma vizesi alan kişiler aynı zamanda oturum izni de almak zorundadır. Macaristan vize işlemleri konusunda Macaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Macaristan çalışma vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

Çalışma izin belgesi (işveren tarafından gönderilmelidir.)
Yapılan iş sözleşmesi sureti
Pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Sağlık sigortası
İkamet adresi (Macaristan’da kalınacak yere ait olmalıdır.)
Mali durumunu gösteren belgeler
Başvuru formu
Oturum izni ve çalışma izni alınması için ödenmesi gereken ücretin ödendiğine dair dekont

Macaristan Aile Birleşimi Vizesi

Macaristan aile birleşimi vizesi, uzun süreli seyahat kapsamına giren yani 90 günden fazla ikamet hakkı tanıyan bir vize türü olmakla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Macaristan’da yaşayan ailesiyle bir araya gelmek amacıyla alınması gereken bir vizedir.  

Macaristan vatandaşı ile bir bayan ile evliyse, Macaristan’da oturum izni, ulusal oturum izni, göçmen izni veya sürekli oturum izni alan aile bireyleri ile bir araya gelmek, Macaristan’da ikamet eden anne, baba, kardeş gibi 1.dereceden yakınlarıyla bir arada yaşamak ya da evlilikten dolayı çocuğu Macaristan vatandaşı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunabilirler. Aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

3 adet biyometrik fotoğraf
Macaristan vize talep dilekçesi
Pasaport
Uluslararası evlenme cüzdanı
18 yaşından küçükler için noter onaylı muvafakatname
Nüfus cüzdan fotokopisi
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Macaristan’da yaşayan eşe ait oturum izni, pasaport ve kimlik fotokopisi
Macarca bildiğine dair belgeler
Uluslararası doğum kayıt örneği
Uluslararası evlenme ehliyet belgesi

Macaristan Göçmenlik Vizesi

Macaristan göçmenlik vizesi, uzun süreli vize türleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Macaristan Konsolosluğu veya Büyükelçiliği, göçmenlik vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesinde vize başvurularını sonuçlandırılmasında titizlikle hareket etmektedir. Macaristan göçmenlik vizesi için vize işlemlerinin, Macaristan Konsolosluğunun talep ettiği şekilde yürütülmesi için Long Vize Turizm şirketi ile irtibata geçebilirsiniz.

Macaristan, Avrupa Birliği’ne üye ve dolayısıyla Schengen bölgesi içerisinde yer almaktadır. Macaristan vize işlemleri, Schengen vize işlemlerine göre yürütülmektedir. Macaristan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur. Macaristan göçmenlik vizesi başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için Macaristan Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların ve belgelerin, eksiksiz bir şekilde tamamlanması, vize ücretinin yatırılması ve vize randevusu oluşturulması gerekir. Macaristan göçmenlik vizesi işlemleri için Long Vize Turizm müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vize Evrakları

Macaristan vize evrakları; seyahat türüne, seyahat süresine, vize başvurusunda bulunan kişinin mesleki statüsüne göre farklılık göstermektedir. Macaristan vize başvurularında,  vize başvurusu yapan kişilerin ortak olarak hazırlanması gereken bazı evraklar ve belgeler bulunur. Bunun yanı sıra vize türüne göre Macaristan Konsolosluğu ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Macaristan vize evrakları şunlardır:

En az 6 ay suresi bulunan ve 2 sayfası boş olan pasaport
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
2 adet 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
Uçak gidiş dönüş biletleri
Otel ve konaklama rezervasyonları
Macaristan vize başvuru formu
Seyahat nedenini ve süresini belirten dilekçe
Bazı vize başvurularında zorunlu davet mektubu
Bankada yeteri miktarda para
Sağlık sigortası poliçesi

Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için vize evraklarının, talep edilen şekilde hazırlanması çok önemlidir. Macaristan vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması konusunda Long Vize Turizm şirketinden profesyonel destek alabilirsiniz.

Macaristan Vize Belgeleri

Macaristan vize belgeleri, Macaristan Konsolosluğu tarafından belirlenen ve vize başvurusunda bulunan kişinin hazırlaması gereken zorunlu belgelerdir. Macaristan, Schengen bölgesi içerisinde yer aldığından Macaristan vizesi, Schengen vizesi prosedürüne uygun şekilde ayarlanır. Macaristan vize belgeleri şunlardır:

En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Dilekçe
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Uçak ve otel rezervasyonları
Macaristan vize başvuru formu
Sağlık sigortası
Bankada yeterli miktarda para

Macaristan Konsolosluğu, bazı durumlarda ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Seyahat türüne ve seyahat süresine uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması için Long Vize Turizm müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Macaristan Vize Evrakları

Çalışmayan kişi için Macaristan vize evrakları hakkında detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Macaristan konsolosluğu, gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesi konusunda titizlikle davranmaktadır. Bu nedenle Macaristan vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin, Konsolosluğun belirlediği şekilde hazırlanıp doldurulması gerekir. Çalışmayan kişi için Macaristan vize evrakları şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
Son 3 ay içerisinde çektirilmiş 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
Seyahat sağlık sigortası
Uçak ve otel rezervasyonları
Macaristan vize başvuru formu
Gelir beyanı
Tapu ve ruhsat fotokopisi
Seyahat nedenini ve süresini belirten dilekçe
Şahsi banka dökümü
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi

Ev Hanımı Macaristan Vizesi

Ev hanımı Macaristan vizesi evrakları ve belgelerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanıp, Macaristan Konsolosluğu’na veya Büyüleyiciliğiyle vize başvurusu yapılması gerekir. Macaristan vize başvurularında ortak olarak hazırlanması gereken belgelerin yanı sıra iş statüsüne ve vize türüne göre göre bazı evrakların ve belgelerin ek olarak hazırlanması gerekir. Ev hanımı için Macaristan vizesi evrakları şunlardır:

En fazla 10 sene içerisinde alınmış, sayfaları yıpranmamış/eskimemiş pasaport
Macaristan Konsolosluğu tarafından talep edilen şekilde hazırlanmış Macaristan vize başvuru formu
2 adet biyometrik fotoğraf
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Varsa daha önceden alınmış Schengen vize fotokopileri
Uçak ve otel rezervasyonları
Sponsor olacak 1. derece yakına ait iş evrakları
Seyahat masraflarını karşılayacak şekilde bankada yeteri miktarda para

Ev hanımı için Macaristan vize evrakları ve belgeleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile irtibata geçerek gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve vize başvurularının oluşturulması konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

Memur İçin Macaristan Evrakları

Memur için Macaristan evrakları hakkında güncel ve detaylı bilgi için Türkiye’nin 81 ilinde başvuru merkezi bulunan Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Memur için Macaristan vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:

Pasaport
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Macaristan vizesi başvuru formu
Seyahat türünü ve süresini belirten dilekçe
Aile ve arkadaş ziyareti vizesi için davetiye
2 adet biyometrik fotoğraf
Otel ve konaklama bilgileri
Uçak rezervasyonları
Sağlık sigortası poliçesi
Bankada yeteri miktarda para
Çalıştığınız kuruma ait izin belgesi
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Varsa mal varlığına ait tapu fotokopi

Seyahat süresini ve seyahat türüne uygun şekilde bazen Macaristan Konsolosluğu yetkilileri ek evrak ve belge talebinde bulunabilir.

Çalışan İçin Macaristan Vize Evrakları

Macaristan Schengen vize başvurularında, vize başvurusu yapan kişinin iş statüsüne göre gerekli evraklar ve belgeler değişiklik göstermektedir. Çalışan için Macaristan vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Dilekçe
Uçak gidiş-dönüş bileti
Otel ve konaklama bilgileri
Sağlık sigortası poliçesi
Bankada yeterli miktarda para
2 adet biyometrik fotoğraf
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Çalışılan kuruma ait izin belgesi
Varsa mal varlıklarının tapu fotokopisi
İş görüşmesi için gidilecekse davetiye

Macaristan vizesi başvurularında, seyahat türüne ve seyahat süresine göre evraklarda ve belgelerde değişiklik görülebilir. Çalışan için Macaristan vizesi evrakları ve belgeleri için Long Vize Turizm müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayarak öğrenebilirsiniz.

İşveren İçin Macaristan Vize Evrakları

Macaristan’a işveren statüsünde seyahat edecek kişilerin, bazı evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekir. Macaristan vize başvurularında talep edilen evraklar ve belgeler, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemlidir. İşveren için Macaristan vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:

En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
2 adet 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Uçak ve otel rezervasyonları
Seyahat süresini ve seyahat türünü belirten dilekçe
Sağlık sigortası
Bankada yeteri miktarda para
Vergi levhası
Ticari sicil gazetesi fotokopisi
İmza sirküleri
Son 3 aya banka hesap hareketlerini gösterir belge ve banka hesap cüzdanı
Varsa mal tapu fotokopisi

Macaristan Konsolosluğu yetkilileri, bazı durumlarda ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. İşveren için Macaristan vizesi evrakları ve belgelerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci İçin Macaristan Vize Evrakları

Macaristan’a seyahat edecek kişilerin, Türkiye’deki iş statüsüne ve seyahat nedenine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları gerekir. Macaristan vizesi başvurularında, eksik veya yanlış bir evrak, vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olmaktadır. Macaristan öğrenci statüsünde vize başvurusunda bulunacak kişilerin hazırlaması gereken evraklar ve belgeler şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Uçak ve otel rezervasyonları
Dilekçe
Aile ve arkadaş ziyareti vizesi için davet mektubu
Öğrenci belgesi
Okuldan izin belgesi
18 yaşından küçükler için noter onaylı muvafakatnamesi

Öğrenci için Macaristan vize evrakları usulüne göre tamamlanması ve Macaristan vizesi başvurularının oluşturulması İçin Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Çiftçi İçin Macaristan Vize Evrakları

Macaristan’a seyahat edecek bordo pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur. Macaristan Schengen ülkesi olduğundan, Macaristan başvuruları Schengen vize işlemlerine göre gerçekleştirilir. Çiftçi için Macaristan vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
Macaristan vize formu
Dilekçe
Uçak ve otel rezervasyonları
Çiftçilik belgesi
Daha önceden varsa Schengen vize fotokopileri
Tapu fotokopileri
Bankada yeterli miktarda para

Macaristan vize başvurularında hazırlanması gereken ortak evraklar ve belgelerin yanı sıra, seyahat türüne, seyahat süresine ve kişinin iş statüsüne göre farklılık gösteren evraklar ve belgelerde değişiklik görülebilir. Çiftçi için Macaristan vizesi evrakları ve belgeleri için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Büyükelçiliği Vize

Macaristan Büyükelçiliği vize işlemlerinin sonuçlandırılmasında yetkilidir. Macaristan Büyükelçiliği, Türkiye’nin Ankara ilinde bulunmaktadır. Macaristan Büyükelçiliği; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de yaşayan Macaristan vatandaşları, Türkiye’de bulunan oturma izni olan Macaristan uyruklu vatandaşların vatandaşlık işlemleri, kayıt işlemleri, vize işlemleri gibi resmi işlemleri yapmak için Macaristan Dış işleri Bakanlığınca görevlendirilmiştir.

Macaristan Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ve Macaristan resmi tatillerinde görev yapmaz. Ayrıca Macaristan Büyükelçiliği, hafta içi belirli saatler içerisinde vize başvurularını kabul etmektedir. Macaristan Büyükelçiliği, uzun süreli ve kısa süreli vize başvurularında gerekli evrakları ve belgelerin incelenmesinde çok titizlikle davranmaktadır. Macaristan başvurularının, Büyükelçiliğin talep ettiği şekilde yürütülmesi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Konsolosluğu Vize

Macaristan, Avrupa birliğine üye olmakla birlikte aynı zamanda Schengen bölgesi ülkelerinden biridir. Macaristan başvuruları, Schengen vize prosedürüne göre hazırlanmaktadır. Macaristan ile Türkiye arasındaki uluslararası ilişkilerin ve ticari ilişkilerin devam etmesi için Macaristan Dış işleri Bakanlığınca görevlendirilmiş Macaristan Konsolosluğu Türkiye’de görev yapmaktadır.

Macaristan Başkonsolosluğu, İstanbul ilinde bulunur. Macaristan Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmekte yetkilidir. Macaristan Konsolosluğu, vize başvurularını randevu sistemi ile kabul etmektedir. Vize başvurusu yapacak kişilerin, dikkat etmesi gereken hususlardan birisi Macaristan Konsolosluğu resmi tatil ve bayramlar da görev yapmamasıdır ve bu durum göz önünde bulundurularak başvuru işlemleri yapılmalıdır. Ayrıca Macaristan Konsolosluğu, hafta içi belirli gün ve saatlerde vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmektedir. Long Vize Turizm şirketimiz, Macaristan vize başvurularının alınmasında Macaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiştir.

Macaristan Konsolosluklar ve Adresleri

Macaristan ile Türkiye arasında siyasi ilişkilerin daha iyi bir seviyeye yükseltilmesi, ticari faaliyetlerin güçlendirilmesi ve Macaristan vizesi işlemlerinin yürütülmesi, Türkiye’de bulunan Macaristan vatandaşlarının doğum, ölüm, vatandaşlık gibi resmi işlemlerini yapmak için Türkiye’de farklı ilerde konsolosluklar görevlendirilmiştir. Macaristan Konsolosluklar ve adresleri ise aşağıda belirtilmiştir.

İstanbul Macaristan  Başkonsolosluğu Adres: Polat Kâğıthane Ofis İmrahor Caddesi No: 23 B Blok 34400 Kâğıthane / İstanbul
İzmir Macaristan Fahri Konsolosluğu Adres: Atatürk Bulvarı, Keresteci Apt. No:222 Kat 5, Gündoğdu İZMİR
Tekirdağ Macaristan Fahri Konsolosluğu Adres: Orduevi Caddesi Günaydın Apt. İnsaniye Sok. No: 21 Tekirdağ
Antalya Macaristan Fahri Konsolosluğu Adres: Tuzcular Mahallesi, Mescit Sokak, No: 19 Kaleiçi/ANTALYA
Trabzon Macaristan Fahri Konsolosluğu Adres: Maraş Caddesi, No. 6, İpekyolu İş merkezi, Kat: 5, TRABZON
Kütahya Macaristan Fahri Konsolosluğu Adres: Güral Porselen Eskişehir Yolu 5. Kilometre, 43001/KÜTAHYA
Gaziantep Macaristan Fahri Konsolosluğu Adres: Naksan Holding 1.Organizasyon Sanayi Bölgesi, 18. Cadde, No:13, 27120/GAZİANTEP
Kayseri Macaristan Fahri Konsolosluğu Adres: Hunat Mahallesi, Talas Caddesi, Tok İş Hanı, No:17, Kat: 3 Melikgazi 38030/KAYSERİ
Kocaeli Macaristan Fahri Konsolosluğu Adres: Kale Oto Tesisleri, İstanbul Caddesi, No:5, Çayırova 41420, Gebze / KOCAELİ

Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği

Macaristan vizesi dilekçe örneği için Long Vize Turizm resmi İnternet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Dilekçe örneği, her ne kadar aynı kalıp olarak düşünülse de vize başvurusu yapan kişinin mesleki statüsüne, seyahat türüne ve seyahat süresine göre farklılık gösterir. Macaristan vize başvurularında, dilekçe oldukça önemli evraklardan birisidir. Macaristan dilekçesi oluşturulurken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:
Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak belirtilmelidir.

Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı dilekçe içerisinde açıkça ifade edilmelidir.
Seyahat tarihleri, ülkeye giriş yapılacak tarih, tekrar ülkeye dönüleceği tarih, dilekçe içerisinde yazılmalıdır.
Dilekçe içerisinde geçen bilgiler ile diğer vize evrakları içerisindeki bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
Macaristan vize dilekçesinin prosedüre uygun şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru Formu

Macaristan vize başvuru formu, Macaristan vize başvurularında en önemli evraklardan birisidir. Macaristan Konsolosluğu tarafından hazırlanan başvuru formu, vize başvurusunda bulunan kişi hakkında bilgi sahibi olmak için doldurulması talep edilir. Macaristan vize başvuru formu içerisinde yer alan bilgilerin, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Form içerisinde yer alan bilgiler ile diğer evrak ve belgelerde geçen bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına özen gösterilmesi gerekir.

Başvuru formu içerisinde yer alan yanlış veya eksik bir bilgi, vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak ve seyahat planlarınızın ertelenmemesi için profesyonel destek alınmalıdır. Macaristan vize başvuru formunu prosedüre uygun şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Redde İtiraz

Macaristan vizesi başvurularında, bazı durumlarda Macaristan Konsolosluğu veya Büyükelçiliği vize işlemlerini ret ile sonuçlandırır. Genellikle Macaristan başvurularının olumsuz yönde sonuçlanmasının nedeni, gerekli evrakların ve belgelerin talep edilen şekilde hazırlanmamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca evraklarda bulunan yanlış ve yanıltıcı bilgi de vize başvurularının ret ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Macaristan vize başvurularının ret alması sonrasında, vize başvurusunda bulunan kişi redde itiraz hakkı bulunmaktadır.

Macaristan Vizesi başvurusu olumsuz yönde sonuçlanan kişi, Macaristan Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne redde itiraz dilekçesi yazmalıdır. Redde itirazı kabul edilen vize başvuru sahibi, vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olan sorunu düzeltmesi gerekir. Macaristan vizesi redde itiraz işlemleri için Long Vize Turizm ile iletişime geçip gerekli evrakların ve belgelerin düzeltilmesi konusunda yardım alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Macaristan vizesi başvurularında, vize başvurusu yapan kişinin merak ettiği konulardan biriside vize işlemlerinin kaç günde sonuçlanacağı dır. Macaristan başvurusu, ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bu durum vize süresine ve vize türüne göre farklılık gösterebilir. Macaristan Konsolosluğu yetkilileri, bazı durumlarda ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum vize başvuru süresinin uzamasına neden olmaktadır.

Macaristan başvuru süresini etkileyen hususlardan birisi de Macaristan Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin yoğunluk durumudur. Macaristan vizesi için gerekli evraklar ve belgeler tamamlandıktan ve vize ücreti yatırıldıktan sonra vize işlemleri başlatılmış olunur. Macaristan vizesi başvurularında sonuçlanma süresi, tamamen Macaristan Konsolosluğu veya Büyükelçiliği yetkililerinin inisiyatifindedir. Macaristan başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilir. Vize başvurusunda bulunan kişinin, planlanan seyahat tarihinde Macaristan’a gidebilmek hususunda herhangi bir aksilik yaşanmaması için vize başvuru işlemlerinin en az 1 ay öncesinden başlatılması gerekir. Macaristan Konsolosluğu veya Büyükelçiliği, Türkiye ve Macaristan resmi tatil ve bayramlarında görev yapmaz. Vize başvurusu yapacak kişinin, bu durumu göz önünde bulundurarak Macaristan vizesi işlemleri ile ilgili resmi işlemleri başlatması gerekir.

Macaristan için gerekli evrakların ve belgelerin kısa süre içerisinde hazırlanması ve vize başvurularının prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilmesi için Long Vize Turizm şirketinden profesyonel hizmet alabilirsiniz. Macaristan vizesi evrakları ve belgeleri, prosedüre uygun şekilde hazırlanmadığı takdirde Macaristan Konsolosluğu yetkilileri tekrar ek evrak ve belge talebinde bulunur. Bu durum vize başvuru süresinin uzamasına neden olacaktır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vize Ücreti

Macaristan vize ücreti, seyahat süresine ve vize türüne göre farklılık gösterir. Macaristan vize ücreti; turistik, ticari, aile ziyareti, transit, eğitim, vatandaşlık gibi uzun ve kısa süreli seyahat türlerine göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vize ücreti hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Macaristan ücreti, zamanla farklılık gösterir.

Vize başvurusunda bulunan kişiler, gerekli evrakları ve belgeleri tamamladıktan sonra vize evraklarını ve belgelerini teslim etmeden önce vize ücretini yatırmaları gerekir. Vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize işlemleri başlatılmaz. Vize başvurusu yapacak kişilerin bilmesi gereken hususlardan birisi de Macaristan vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlandığı takdirde vize ücretinin tekrar iade edilmeyeceğidir.

Macaristan Vize Fiyatları

Macaristan vize fiyatları, seyahat türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vize başvurularında gerçekleştirilmesine zorunlu olan işlemlerden birisi de vize ücretinin yatırılmasıdır. Macaristan Vizesi ücretini yatırmayan kişilerin, vize işlemleri olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Macaristan işlemleri esnasında harcanan masraflar, kargo ücreti, gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gibi ödenen masraflar vize ücretine dâhil değildir.

Vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanması durumunda, vize ücreti tekrar iade edilmez ve tekrar vize başvurusu yapacak kişinin tekrar vize ücretini yatırması gerekir. Macaristan Konsolosluğu tarafından her yıl vize ücretleri artırılır. Seyahat türüne ve seyahat süresine göre belirlenen vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimiz, Macaristan vize işlemleri hakkında Macaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen bir şirkettir.

AS VİSA SOLUTIONS Macaristan Vizesi

Macaristan başvurusu, Macaristan Konsolosluğu’na, Macaristan Büyükelçiliği’ne, Macaristan Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilen resmi başvuru merkezleri veya yetki verilen seyahat acenteleri vasıtasıyla yapılabilmektedir. AS VISA SOLUTIONS, Macaristan vize başvurularının alınmasında yetkili resmi kurum olarak hizmet vermektedir. Resmi kurum olan AS VISA SOLUTIONS; Macaristan, Slovenya, Portekiz ülkelerine seyahat etmek için gerekli Schengen vize başvurularının alınmasında İstanbul ve Ankara illerinde hizmet vermektedir.

Vize başvurularının alınmasında ülke temsilcileri ve uzman personeli ile mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde vize başvurularının alınmasında ve sonuç odaklı resmi işlemlerin yürütülmesini sağlayan Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla Macaristan vizesi işlemlerini başlatabilirsiniz. Şirketimiz, Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen bir şirket olup; başvuru işlemlerini başvuru sahibi adına gerçekleştirerek en kısa sürede vize alınmasında profesyonel hizmet vermekteyiz.

Sosyal Medya

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu