Skip to content

Polonya Vize Başvuru Şartları 2022

Polonya Vizesi

Polonya Vize Başvuru Şartları 2022 Polonya vizesi, Polonya’ya seyahat etmek isteyecek kişilerin almak zorunda olduğu bir belgedir. Türkiye ile Polonya arasında vize anlaşması bulunmaktadır. Ülkemizden her yıl birçok kişi çeşitli nedenlerden dolayı Polonya’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmaktadır. Polonya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Ancak diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri, 90 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.

Uzun süreli seyahatler için bu pasaport sahiplerinin vize alması zorunludur. Polonya Konsolosluğu, vize başvurularını titizlikle yürütmektedir. Bu nedenle Polonya vizesi başvurusu yapacak kişilerin, profesyonel destek alması vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemlidir. Long Vize Turizm olarak Polonya vize başvurularında, vize işlemlerini müşterilerimizin yerine gerçekleştirmekteyiz.

Polonya Vize İşlemleri

Polonya vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Polonya, Avrupa birliğine üyedir ve Polonya vize başvuruları, Schengen vize başvurusuna göre yürütülmektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin, öncelikle seyahat türünü belirlemeleri gerekir. Polonya vizesi başvuru evrakları; vize türüne, seyahat süresine, Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişinin iş statüsüne göre değişiklik gösterir. Daha sonra Polonya Konsolosluğu tarafından talep edilen, gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanıp vize başvurusunun gerçekleştirilmesi gerekir.

Polonya vize başvurusunda bulunan kişilerin, seyahat türüne ve süresine uygun şekilde vize ücretini de yatırmalıdırlar. Vize işlemleri, birçok prosedürün yerine getirilmesi gereken, zahmetli işlemlerdir. Bu resmi işlemlerin, profesyonel destek alınarak yapılması gerekir. Polonya vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde ilerlemesi ve vize başvurularının başarılı sonuçlanması için Polonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketi ile irtibata geçebilirsiniz.

Polonya Vize Başvurusu

Polonya vize başvurusu, Polonya Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne gerçekleştirilir. Polonya vize başvurusunu gerçekleştirecek kişilerin; turistik, ticari, aile ziyareti, arkadaş ziyareti, transit geçiş, vatandaşlık, eğitim, göçmenlik gibi seyahat türüne uygun şekilde vize işlemlerini başlatması gerekir. Polonya vize başvurusu için Polonya Konsolosluğu tarafından talep edilen başvuru formunun, eksiksiz bir şekilde doldurulup, teslim edilmelidir. Polonya vize başvurusunda bulunacak kişilerin, halen geçerliliği bulunan bir pasaportlarının olması zorunludur. Pasaportu bulunmayan kişilerin, öncelikle pasaport başvurusu yapmaları gerekir.

Polonya, Schengen ülkeleri arasında yer aldığından Polonya vize başvurusu, Schengen kurallarına göre gerçekleştirirler. Polonya Schengen vizesi alan kişilerin, Polonya devleti üzerinden vize süreleri boyunca diğer Schengen ülkelerine geçiş yapabilirler. Vize başvurusunu kolay ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirmek için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm, Polonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş ve vize başvurularını kabul etmektedir. Vize başvurularınızı Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Vize Randevusu

Polonya vize randevusu; gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi, biyometrik işlemler için Polonya Konsolosluğu’ndan veya Büyükelçiliğinden talep edilir. Ayrıca Schengen vize başvurularında, parmak izi uygulaması zorunludur. Polonya vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize randevusu oluşturarak parmak izi bilgisini de vermesi gerekir. Polonya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri, 90 günlük veya daha uzun süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

Polonya Schengen vizesi için vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve vize randevusunun oluşturulması gerekir. Vize evraklarını ve belgelerinin hazırlanması, vize başvurusu oluşturulması ve Polonya vize randevusu için Long Vize Turizm şirketi bünyesinde çalışan uzman ve profesyonel personelimiz, sizlerin yerine tüm vize işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Polonya Vize

Polonya vize başvurusu için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Polonya vize başvuruları, Polonya Büyükelçiliği’ne veya Polonya Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Ayrıca Polonya Konsolosluğu tarafından vize başvurularının alınmasında yetki verilen Long Vize Turizm şirketimiz de vize başvurularını kabul etmektedir. Polonya’ya seyahat edecek kişilerin, Polonya Konsolosluğu’na seyahat türünü ve seyahat nedenini açıkça belirtecek şekilde bir dilekçe yazarak, vize başvurusu oluşturmaları gerekir.

Polonya’ya seyahat edecek kişilerin, seyahat türünü bu dilekçe ile Polonya Konsolosluğu’na kanıtlamalıdırlar. Polonya vizesi başvuruları, Türkiye’deki iş statüsüne göre de farklılık göstermektedir. Vize başvurularında; vize türüne, vize süresine ve iş statüsüne göre gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. Aksi takdirde vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır.

Polonya Vize Başvuru Merkezi

Polonya vize başvuru merkezi olarak Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm aracılığı ile İstanbul’a veya Ankara’ya gitmeden bulunduğunuz ilde vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 81 ilde ofisi bulunan Long Vize Turizm şirketi, Polonya vize başvuruları için yetkilidir. Long vize turizm aracılığı ile turistik, ticari, aile ziyareti, arkadaş ziyareti, eğitim gibi tüm vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Long Vize Turizm, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, Polonya vize randevusu oluşturma gibi tüm vize işlemlerinde profesyonel destek vermektedir. Vize başvurularında, gerekli evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemli bir husustur.

Polonya Vize Çeşitleri

Polonya vize çeşitleri seyahat türüne göre farklılık göstermektedir. Türkiye’den Polonya’ya seyahat edecek kişilerin, öncelikle bir seyahat nedeni belirlemeleri gerekir. Polonya vizesi başvuruları; seyahat türüne, seyahat süresine, kişinin mesleğine göre değişmektedir. Polonya vize çeşitleri şunlardır:
Polonya aile ziyareti vizesi
Polonya arkadaş ziyareti vizesi
Polonya ticari vize
Polonya Turistik vize
Polonya Transit vize
Polonya çalışma vizesi
Polonya Eğitim Vizesi
Polonya Vatandaşlık vizesi
Polonya Aile birleşimi vizesi
Polonya şoför vizesi
Polonya Erasmus vizesi
Polonya ulusal vize
Polonya işçi vizesi
Polonya vize çeşitleri, uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere iki grupta sınıflandırılmıştır. Polonya vize çeşitleri ile ilgili tüm bilgilere Long Vize Turizm şirketimizden ulaşabilirsiniz.

Polonya Ticari Vize

Polonya ticari vize, Polonya’ya ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek şirket yöneticilerinin veya şirket elemanlarını başvurduğu vize türüdür. Polonya’da gerçekleştirilecek iş görüşmesi, fuar açılışı, iş toplantısı, fabrika açılışı gibi ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişiler, ticari vize başvurusunda bulunurlar. Polonya ticari vize başvuruları, kısa süreli vize türleri arasında yer almaktadır. Ticari vize başvurularında en önemli evraklardan birisi davetiyedir.

Polonya’da bulunan firma yetkilisi veya yöneticisi, vize başvurusunda bulunan kişiyi davet ettiğine dair bir davet mektubu yazıp, Polonya Konsolosluğu’na göndermesi gerekir. Polonya ticari vize başvurularında davetiye gönderilmediği takdirde vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Polonya vizesi başvurularını, prosedüre uygun şekilde yürütülmesi için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Turistik Vize

Polonya turistik vize, Polonya’ya gezi amacıyla seyahat edecek kişilerin almak için başvurduğu vize türüdür. Polonya turistik vize için gerekli evraklar ve belgeler hazırlanırken, vize başvurusunda bulunan kişinin iş statüsüne göre belgeler değişir. Polonya turistik vize başvurusu, yalnızca gezi amacıyla tercih edilmelidir. Turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, Polonya’da çalışma izinleri bulunmaz. Polonya Schengen ülkeleri arasında yer aldığından Polonya Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerine geçiş yapılabilir.

Polonya turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, en az 6 ay geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaportlarının bulunması gerekir. Pasaportu bulunmayan kişilerin, öncelikle pasaport başvurusu yapıp daha sonra vize işlemlerini başlatmalıdırlar. Polonya turistik vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Aile Ziyareti Vizesi

Polonya aile ziyareti vizesi, Polonya’da bulunan bir aile ferdini ziyaret etmek amacıyla talep edilen vize türüdür. Polonya’da bulunan aile bireyinin, Polonya’da daimi ikamet etmesi gerekmektedir. Polonya aile ziyareti vizesine başvuracak kişiler, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Aile ziyareti vize başvurularında en önemli evraklardan birisi de davet mektubudur.

Polonya’da bulunan aile bireyinin, vize başvurusunda bulunduğu kişiyi davet ettiğini, vize süresi doldurduktan sonra tekrar ülkeye döneceğini belirten bir davetiye göndermesi gerekir. Davetiye verilmediği takdirde vize işlemleri başarısız olarak sonuçlanacaktır. Polonya aile ziyareti vizesi işlemleri için Polonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Arkadaş Ziyareti Vizesi

Polonya arkadaş ziyareti vizesi, kısa süreli vize kategorisinde yer alan bir vize olmakla birlikte Polonya’da oturum izni alan ya da ikamet eden arkadaşını ziyaret etmek amacıyla talep edilen bir vizedir. Polonya arkadaş ziyareti vizesi ile ilgili en önemli şartlardan bir tanesi Polonya’da bulunan yakının davet mektubu göndermesidir. Davet mektubunda; davet edilen kişiye ait açık kimlik bilgileri, Polonya’da ikamet edeceği adres bilgileri ve davet mektubu gönderen kişiye ait bilgiler yer almalıdır. Davet mektubunun ekinde ise Polonya’da bulunan kişi oturum izni almışsa oturum izin belgesi, eğer kişi Polonya vatandaşı ise kimlik bilgilerinin fotokopisini eklemelidir.

Davet mektubu olmadan aile arkadaş ziyareti vizesi alınması zorlaşır. Aile arkadaş ziyareti vizesi alınmasında istenen diğer önemli bir şart ise seyahat sırasında ve sonrasında oluşacak masrafların karşılanabilmesi için yeterli miktarda mali güce sahip olunmasıdır. Polonya aile arkadaş ziyareti vizesi için hazırlanması gereken evraklar, Polonya Konsolosluğu tarafından belirlenmekte olup, bu evraklar ve belgeler kişinin mesleki statüsüne ve sosyal durumuna göre değişebilmektedir. Detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Polonya Vize Şartları

Polonya vize şartları; başvuru sahibinin mesleki statüsüne (çalışan, çalışmayan, memur, işçi, emekli, ev hanımı, öğrenci gibi) talep edilen vize türüne, seyahat süresi ve seyahat amacına göre farklılık arz eder. Polonya vizesi alabilmek için öncelikle Polonya’ya hangi amaçla seyahat gerçekleştirileceği ve seyahat süresinin kapsamı belirlenmelidir. Vize talep dilekçesi, başvuru formu ve vize türüne göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin usul şartlarına ve resmi prosedüre göre tanzim edilmesi en önemli şartlardır. Bunun dışında vize alınması için gerekli olan pasaport ile ilgili vize şartlarına da dikkat etmek gerekir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, uzun süreli ve kısa süreli seyahatlerde vize başvurusu yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Bunun dışında diplomatik, hususi, hizmet pasaport sahipleri ise kısa süreli seyahatlerde vize başvurularından muaf tutulurlar. Polonya Schengen bölgesi ülkelerinden olması sebebiyle kısa süreli seyahatlerde diğer Schengen ülkelerine transit geçiş yapabilmek ve seyahat gerçekleştirmek için Polonya Schengen vizesi alınmalıdır. Polonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla vize başvuru işlemlerini başlatarak, en kısa sürede vize alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Polonya Vizesi Hangi İllerden Alınır? Polonya vize başvurusu, Polonya Konsolosluğu’na ve Polonya Büyükelçiliği’ne yapılır. Bunun dışında Polonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen resmi başvuru merkezleri ve yetkilendirdiği kurumlar aracılığı ile de başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir. Türkiye’de resmi faaliyetlerde bulunan Polonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’nin görev alanları il bazında belirlenmiş olup; görev alanına giren illerden başvuru almaktadırlar. Ülke temsilcileri ve vize işlemleri konusunda alanında uzman personeli ile hizmet veren Long Vize Turizm şirketimiz, Polonya Konsolosluğu tarafından yetki verilen bir şirket olup, şirketimiz personeli başvuru işlemlerini başvuru sahibi adına gerçekleştirir.

Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ilden Vize başvurusu almaktadır.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya ülkesi ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize konusunda yapılan antlaşmaya göre umumi pasaport sahibi kişiler, vize başvurusu yapmakla mükelleftir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamili vatandaşlar ise kısa süreli seyahatlerde vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur.

Polonya ülkesi, Schengen ülkelerinden biri olduğundan kısa süreli seyahatlerde yani 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahat hakkı tanıyan vizelerde, Schengen vizesi başvurusu da yapılmalıdır. Polonya Schengen vizesi, C tipi vize kategorisinde yer alan ve kısa süreli seyahatler olan aile ziyareti, arkadaş ziyareti, turistik amaçlı, eğitim ve araştırma, transit geçiş, kültürel etkinlik gibi amaçlarla seyahat planlayanların diğer Schengen ülkelerine seyahat gerçekleştirebilmeleri için alınması gereken bir vizedir.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Vize alınabilmesi için pasaportun 10 yıldan eski olmamalı, sayfaları yıpranmamış eskimemiş olan ve pasaportun geçerlilik süresi seyahat süresinin bitiminden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğinin bulunması istenir. Vize alınmasındaki aşamalar ise öncelikle seyahat amacı, seyahat süresi ve talep edilen vizeye ait vize talep dilekçesi, vize başvuru formu ve diğer evraklar ve belgelerin hazırlanması gerekir.

Evraklar ve belgelerin teslimi için Polonya vizesi randevusu alınır. Parmak izi uygulamasına tabi olunur ve evraklar ve belgeler teslim edilir. Polonya Konsolosluğu yetkilileri, başvuru evraklarını inceleyerek kararlarını verir. Zahmetsiz bir şekilde vize almak için Polonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak vize işlemlerini başlatabilirsiniz.

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Polonya vize randevusu nasıl alınır? Polonya vizesi almak için zorunlu olan aşamalardan biridir. Polonya vizesi randevusu alınmadan, vize başvuruları gerçekleştirilemez. Bu yüzden seyahat amacına uygun talep edilen vize türüne göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin randevudan önce hazırlanmış olması ve evrak ve belgelerde eksiklik olmaması, yanlış bilgi bulunmaması gerekir.

Aksi takdirde başvuru evrakları içerisinde eksik evrak bulunması, sahte belge düzenlenmesi ve yanlış bilgiler içerecek şekilde tanzim edilmesi, vize başvurusunun ret ile sonuçlanması kaçınılmaz olacaktır. Sahte belge tanzim edenler hakkında ise yasal işlemler başlatılır.

Türkiye’de hizmet veren İstanbul Polonya Konsolosluğu, sadece çarşamba günü vize randevusu vermektedir Ankara Polonya Büyükelçiliği ise hafta içi sadece salı günü randevu işlemlerini gerçekleştirir. Polonya vize randevusu online alınabildiği gibi Polonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz personeli de başvuru sahibi adına randevu alabilir.

Randevu günü ve saatinde başvuru sahibinin bizzat bulunması, evrak ve belgeleri teslim etmesi ve parmak izi uygulaması yapmasıyla vize işlemleri başlatılmış olunur. Belirtilen gün ve saatte randevuya geç kalanlar veya gitmeyenler tekrar randevu almak zorundadır. Detaylı bilgi için şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Polonya vize başvurusu nasıl yapılır? Öncelikle seyahat amacı, seyahat süresi, talep edilen vize türüne ilişkin resmi evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. Vize talep dilekçesi, Vize başvuru formu, mesleki statüye göre hazırlanması gereken evraklar ve belgelerin tanzim edilmesi, vize randevusunun alınması, vize ücretinin yatırılması, parmak izi uygulamasına tabi olunması, başvuru dosyasının teslim edilmesi ve son olarak Polonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından başvuru evraklarının ve belgelerinin incelenerek olumlu/olumsuz yönde karar vermesi aşamalarından oluşur. Tüm bu aşamaların bireysel olarak sorunsuz bir şekilde yapılması çok zordur.

Bu yüzden profesyonel destek alınarak işlemlerinin yürütülmesi, aksilik yaşanmaması için çok önemlidir. En kısa sürede vize almak ve seyahat tarihinde herhangi bir değişiklik olmaması için ve aksilik yaşanmaması adına Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Şirketimiz, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile hizmet vermekle birlikte tüm bu süreçleri başvuru sahibi adına gerçekleştirerek, vize alınmasında sonuç odaklı faaliyette bulunur.

En Kolay Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

En kolay Polonya vizesi nasıl alınır? Polonya ülkesi, Avrupa Birliği üyesi bir ülke olmakla birlikte aynı zamanda Schengen bölgesine dâhil ülkelerden de biridir. Kısa süreli ve uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan vize türlerinden biri talep edilerek, seyahat amacına uygun olarak hazırlanan evraklar ve belgelerin usul şartlarına ve resmi prosedürlere göre tanzim edilerek teslim edilmesi, vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için en temel kriterlerdir. Polonya vizesi birçok aşamadan ibarettir.

Bu aşamalar; vize talep dilekçesinin doldurulması, başvuru formunun hazırlanması, seyahat türüne ve vize çeşidine uygun olarak hazırlanması gereken evrakları ve belgelerin tanzim edilmesi, vize randevusu alınması, evrak ve belgelerin teslimi, biyometrik işlemlerin yapılması aşamalarından oluşur. Tüm bu aşamalar resmiyete uygun olarak ve usul şartlarına uygun olarak tamamlanması gerekir. Bireysel olarak bu aşamaların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi pek mümkün değildir. Bu yüzden Polonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak en kolay şekilde Polonya vizesi alabilirsiniz.

Polonya Schengen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Schengen ülkelerinden birisi olan Polonya ülkesine giriş yaptıktan sonra diğer Schengen ülkelerine transit geçiş yapabilmek amacıyla Polonya Schengen vizesi alınması zorunludur. Polonya Schengen vizesi, kısa süreli cevize kategorisinde yer alan bir vize türü olmakla birlikte 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahat imkânı tanıyan bir vizedir. Polonya Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler en önemli husus, Schengen vizesinin tek girişli mi ya da çok girişli mi olacağına karar verilip, buna göre başvuru yapılmalıdır.

Polonya Schengen vizesi başvurusu yapılırken göz önünde bulundurulması gereken diğer bir husus ise başvuru için gerekli olan pasaportun 10 yıldan eski olmaması, pasaport sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş bulunması ve pasaportun geçerlilik süresinin seyahat tarihinin bitiminden itibaren en az 3 ay daha devam etmesine dikkat edilmelidir. Polonya Schengen vizesi ve diğer Polonya vizesi başvurusu için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Polonya vizesi alırken dikkatli edilmesi gereken kurallar, başvurunun gerçekleşmesi için gerekli olan vize talep dilekçesinin içeriğinde seyahat amacı, seyahat süresi, talep edilen vize, seyahat masraflarının karşılanacağının taahhüt edilmesi ve seyahat süresinin bitiminden sonra tekrar Türkiye’ye dönüleceğinin garantisinin yazılı olarak yer alması gerekir.

Diğer önemli bir evrak olan Vize başvuru formunun ise usul şartlarına uygun olarak tanzim edilmesi, imzalanması gereken kısımların başvuru sahibi tarafından imzalanması, atılan imzanın diğer evrak ve belgelerde yer alan imzalarla aynı olmasına, yazılacak bilgilerin başvuru sahibi adına doğru bilgiler olması ve bu bilgilerin ispatlanması için belgelerle desteklenmesi gerekir.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise talep edilen vize türü, seyahat amacına ve kişinin mesleki statüsüne göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin resmi prosedürlere göre tanzim edilmesi zorunluluğudur. Aksi takdirde vize başvuruları ret ile sonuçlanır. Seyahat planınızda herhangi bir değişiklik yaşamadan sorunsuz bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirmek istiyorsanız; Polonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak vize işlemlerini başlatabilirsiniz.

Polonya İşçi Vizesi

Polonya işçi vizesi, işçi statüsünde Polonya’da çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda oldukları bir vizedir. İşçi statüsünde başvuru yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının dikkat etmesi gereken en önemli hususlar; işçi vizesi ile birlikte oturum izni ve çalışma izni almalarıdır.

Çünkü işçi vizesi, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan bir vize olduğundan çalışma izni başvurusu yapılmak zorundadır. Çalışma izni alınması ile birlikte Polonya ülkesine giriş yaptıktan sonra belirlenmiş olan yasal mevzuata uygun süreler içerisinde oturma izni başvurusu yapılmalıdır. Uzun süreli seyahatlerde, D vize başvuru formu doldurulmalıdır. Polonya işçi vizesi için gerekli olan evraklar ise şunlardır

Vize talep dilekçesi
Vize başvuru formu
Pasaport
3 adet biyometrik fotoğraf
Çalışma izni
Sağlık sigortası
Çalışılacak şirket, işyeri, firma tarafından gönderilmesi gereken davet mektubu
Mali durumu gösteren belgeler
Askerlik durum belgesi
Sabıka kaydı
Oturum kartı
Mesleğe ait belgeler ve evraklar

Polonya Ulusal Vize

Polonya ulusal vize; Polonya’da eğitim-öğretimini tamamlamak, uzun süre çalışmak, erasmus kapsamında seyahat gerçekleştirmek gibi seyahat amaçları için yapılacak başvurularda verilen bir vize türüdür. Ulusal vize, uzun süre seyahat kategorisinde yer alan bir vizedir. Bundan dolayı ulusal vize başvurularında, D vize başvuru formu doldurulmalıdır.

Polonya ulusal vize geçerlilik süresi, 1 yıl olmakla birlikte vize başvuruları seyahat tarihinden en az 15 gün öncesinden en fazla 3 ay öncesinden yapılması, seyahat tarihinde aksilik yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Polonya ulusal vize başvuruları, Polonya Konsolosluğu’ndan alınacak randevu ile yapılabilir. Randevusuz işlemler, kabul edilmemektedir. İstanbul Polonya Konsolosluğu, ulusal vize ile ilgili başvuruları Çarşamba günü ve Ankara Polonya Büyükelçiliği se başvuruları sadece salı günü işleme almaktadır.

Ulusal vize başvuruları birçok resmi prosedürün usulüne uygun olarak gerçekleştirilmesini gerektiren bir işlem olduğundan Polonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizin ülke temsilcileri ve uzman personelinden profesyonel destek alarak başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz Şirketimiz; Polonya vizesi başvurularında, resmi usullere göre mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde hareket ederek en kısa sürede vize alınmasını sağlayan yetkili şirkettir.

Polonya Oturum Vizesi

Polonya oturum vizesi, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan yani 90 günden fazla seyahat kapsamına giren bir vizedir. Polonya oturum izni alabilmek için vize başvurularını şahsen yapılması, varsa çocuklarında başvuru sırasında hazır bulunmaları zorunludur. 18 yaşından küçüklerin başvurularını ise anne/baba ya da vasisi yapabilir.

Oturum izni ile birlikte Schengen vize başvurusu yapılacaksa, seyahat tarihinden en az 15 gün öncesinden başvurunun yapılması önerilir. Polonya oturum vizesi almak için Vize başvuru formu, eksiksiz ve doğru bilgileri içerecek şekilde tanzim edilmesi, vize başvuru formunda yer alan bilgilerin evraklar ve belgeler ile doğrulanabilir olması gerekir. 18 yaşından küçüklerin başvuru formlarını ise anne/baba veya vasisi tarafından hazırlanıp imzalanabilir.

Polonya oturum vizesi almak için kullanılacak pasaportun; seyahat tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerliliğinin devam etmesi, en az 2 sayfasının vize işlemlerinin yapılabilmesi için boş olması gerekir. Başvuru sırasında varsa daha önceki pasaportlarda başvuru evrakları ve belgeleri içerisine eklenmesi, başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için etkili olacaktır. Vize İşlemleri için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Polonya Çalışma Vizesi

Polonya çalışma vizesi, Polonya’da çalışmak ve orada oturum izni almak için alınması gereken bir vize türüdür. Uzun sürekli seyahat kategorisinde yer alan bu vize için başvurularda D vize başvuru formu doldurulmalıdır. Polonya çalışma vizesi prosedür olarak diğer vize türlerine göre işlemleri daha karmaşık olduğundan, bu vizenin başvurusu profesyonellik gerektirir.

Çalışma vizesi başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için, öncelikle davet mektubunun olması, masrafları karşılayacak yeterli miktarda paranın olduğu belgelendirilmelidir ve vize için gerekli evrakların ve belgelerin usul şartlarına ve resmi prosedürlere göre hazırlanması gerekir. Bu vizeye, Polonya’da veya başka yabancı bir ülkede suç işlemiş kişiler ve Türkiye’de umumi pasaport sahibi vatandaşlar olmak üzere göç yasasında belirtilen şartlara haiz herkes başvuru yapabilir. Polonya vizesi için evraklar ve belgeler şunlardır:

Pasaport
Nüfus cüzdan fotokopisi
Vize başvuru formu
Vizesi talep dilekçesi
2 adet biyometrik fotoğraf
Uçak bileti ve konaklama rezervasyonları
Davet mektubu
Bankada yeterli miktarda para
Banka hesap ekstresi
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Mali durumu gösteren belgeler, tapu kayıt bilgileri, araç ruhsatı fotokopisi
İşverenle yapılan iş sözleşmesi
İşverenin almak zorunda olduğu sorumluluk belgesi
Mesleki durumu gösteren sertifikalar ve belgeler

Polonya Aile Birleşimi Vizesi

Polonya aile birleşimi vizesi, Polonya’da ikamet eden ve oturma izni alan aile bireyleri ile birlikte yaşamak için alınan uzun süreli seyahat kategorisine giren bir vizedir. Bu vize türü, uzun süreli vize kapsamına girdiğinden D vize başvuru formu doldurulmalıdır. Aile birleşimi vizesi almak için başvurular Polonya Konsolosluğu’na yapılır ve randevu alınmadan vize başvuruları alınmamaktadır.

Bu yüzden durumun göz önünde bulundurularak aile birleşimi vizesi almak için gerekli evrakların ve belgelerin resmi usullere göre hazırlanıp, teslim edilmesi gerekir. En önemli evraklardan bir tanesi de evliliğe dair belgelerin ibraz edilmesidir. Başvuruların 3 ay öncesinden yapılması başvurunun planlanan seyahat tarihine kadar tamamlanması için çok önemlidir. Detaylı bilgi için şirketimizde, ülke temsilcileri ve uzman personelinden profesyonel destek alarak Vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Polonya Göçmenlik Vizesi

Polonya göçmenlik vizesi, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan bir vize olmakla birlikte,  göçmenlik statüsünde Polonya’ya gitmek isteyen kişilere bu vize verilir. Göçmenlik vizesi için D vize başvuru formu doldurulmalıdır. Göçmenlik statüsünde yapılan vize başvurularında Polonya Krallığı’nın göçmenler ile ilgili mevzuatında yer alan hükümlere bağlı olarak işlemlerin yürütülmesi gerekmektedir.

Göçmen olarak vize başvuru yapan vatandaşların aynı zamanda geçici ya da daimi oturma izni almak durumundadırlar. Başvuru şartları içerisinde en önemli hususlar kişinin masraflarını karşılayacak mali durumunun iyi olması, sponsor varsa sponsor şirket ya da firmaya ait belgelerin ibraz edilmesi gerekir. Detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcilerini arayabilir ve Polonya vizesi başvurusu için profesyonel destek alabilirsiniz.

Polonya Vize Evrakları

Polonya vize evrakları, Polonya vize başvurunun olumlu olarak değerlendirilmesi için Polonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği etrafından belirlenen usul şartlarına ve resmi prosedüre göre tanzim edilmesi esastır. Vize türüne, seyahat amacına, seyahat süresine ve kişinin mesleki statüsüne (ev hanımı, işçi, kamu çalışanı, çalışmayan, emekli, öğrenci gibi) göre Polonya vize evrakları değişmektedir. Vize evraklarının belirlenmesinde, tek yetkili merci Polonya Konsolosluğu’dur.

Polonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri bazen ilave evrak ve belge isteme yetkisine de sahiptir. Polonya vizesi çeşitleri olan turistik vize, ticari vize, öğrenci vizesi, transit vize, aile birleşimi vizesi, ulusal vize, göçmenlik vizesi, aile ziyareti vizesi, arkadaş ziyareti vizesi gibi vize türlerinde her bir vize için istenen evraklar farklılık arz eder. Tüm vize çeşitlerinde ortak evraklar şunlardır:

Pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Nüfus cüzdan fotokopisi
Banka hesap ekstresi
Uçak bileti rezervasyonları
Konaklama rezervasyonları
Vize başvuru formu
Vize talep dilekçesi
Bankada masrafları karşılayacak yeterli miktarda para
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Sponsor şirketse, imza sirküleri fotokopisi, faaliyet belgesi, mali durumu gösteren belgeler, vergi levhası fotokopisi
Davet gerektiren vize türlerinde davet mektubu

Polonya Vize Belgeleri

Polonya vize belgeleri, vize başvurularında hazırlanması gereken resmi belgeler olduğundan usulüne uygun olarak tanzim edilip teslim edilmesi gerekir. Polonya vize belgeleri; talep edilen vize türüne, kişinin mesleğine, sosyal durumuna, seyahat amacına göre değişir.

Polonya vizesi için teslim edilmesi gereken belgeler; mali duruma ilişkin belgeler, finansal bilgiler ve kişisel belgeler olmak üzere 3 kategoridir. Her bir belgenin hazırlanmasında Polonya Konsolosluğu tarafından belirlenen usul şartı vardır. Usul şartlarına riayet etmeden eksik belge, yanlış bilgi veya sahte belge ile başvuru yapan kişilerin başvuruları ret edilir. Sahte belge düzenleyenler hakkında yasla mevzuatta yer alan hükümlere göre yasal işlemler başlatılır.

Polonya vizesi belgelerinin hazırlanmasında profesyonel destek alınmalıdır aksi takdirde vize başvuruları ret olmakla birlikte verilen emek, zaman ve masraflar boşa gidecektir. Bu yüzden Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak vize başvurularınızı yapabilir ve belgelerin tanzim edilmesini sağlayabilirsiniz.
Pasaport
Son 3 aya ait banka hesap ekstresi
Son 6 ay içerisinde beyaz fon üzerinde çekilmiş 2 adet 3,5*4,5 cm ebatlarında biyometrik fotoğraf
T.C. Nüfus cüzdan fotokopisi
Uçak bileti ve konaklama rezervasyonları
Vize başvuru formu
Vize talep dilekçesi
Bankada yeterli miktarda para
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Sponsor şirketse, imza sirküleri fotokopisi, faaliyet belgesi, mali durumu gösteren belgeler, vergi levhası fotokopisi
Davet gerektiren vize türlerinde davet mektubu

Çalışmayan Kişi İçin Polonya Vize Evrakları

Kamu alanında ya da özel sektörde çalışmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Polonya vize şartlarını sağlamaları halinde vize başvurusu yaparak Polonya’ya seyahat edebilirler. Çalışmayan kişilerin Polonya vize işlemleri ve başvurusunu olumlu yönde değerlendirilmesi için özellikle masrafları karşılayacak mali durumunun iyi olması ve Polonya’da ikamet eden aile, arkadaş veya şirketin sponsor olarak masrafları karşılayacaklarının teminatını vermeleri gerekir.

Diğer önemli bir şart ise turistik amaçlı, aile ziyareti, arkadaş ziyareti gibi seyahat amaçlarına bağlı olarak Polonya’da yaşayan kişi ya da şirket tarafından davet mektubunun gönderilmesidir. Detaylı bilgi şirketimiz müşteri temsilcilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Çalışmayan kişi için Polonya vizesi evrakları ise şunlardır:

Pasaport
Son 3 aya ait banka hesap ekstresi
2 adet 3,5*4,5 cm ebatlarında biyometrik fotoğraf
T.C. Nüfus cüzdan fotokopisi
Uçak bileti ve konaklama rezervasyonları
Bankada yeterli miktarda para
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Vize başvuru formu
Vize talep dilekçesi
Sponsor şirketse, imza sirküleri fotokopisi, faaliyet belgesi, mali durumu gösteren belgeler, vergi levhası fotokopisi
Davet mektubu
18 yaşından küçükler için noter onaylı muvafakat name

Ev Hanımı Polonya Vizesi

Ev hanımı Polonya vizesi başvurusunda bulunurken Polonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkililerinin dikkat ettiği en önemli hususlar ev hanımı olan vatandaşların, seyahat yaparken oluşacak masrafları karşılayacak yeterli miktarda parasının olması ve mali durumun belgelerle ibraz edilmesi istenir.

Diğer dikkat edilen husus ise davet mektubunun olmasıdır. Ev hanımı olan vatandaşlar turistik, aile ziyareti, arkadaş ziyareti gibi kısa süreli seyahatler için vize başvurusunda bulunabilirler. Ev hanımı olan vatandaşların Polonya vizesi için hazırlaması gereke evraklar aşağıda belirtilmiştir.

Pasaport
T.C. Nüfus cüzdan fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf
Konaklama ve ulaşım rezervasyonları
Davet mektubu
Banka hesap ekstresi
Varsa tapu kayıt belgeleri ve araç ruhsat fotokopisi
Tam vukuatlı nüfus kayırt örneği
Evlilik cüzdanı fotokopisi
Sponsor şirketse şirketin faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, mali durumu gösteren belgeler
Vize talep dilekçesi
Vize başvuru formu

Memur İçin Polonya Vize Evrakları

Memur için Polonya vize evrakları ve belgeleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurusunda bulunan kişilerin temel olarak hazırlaması gereken evrak ve belgelerin yanında, vize türüne ve kişinin iş statüsüne göre ek evrak ve belge hazırlanması da gerekir. Memur için Polonya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
2 adet 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Seyahat nedenini ve süresini belirten dilekçe
Bazı vize türleri için davetiye
Uçak ve otel rezervasyonları
Çalışılan kuruma ait izin belgesi
Memuriyet belgesi
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Bankada yeterli miktarda para
Sağlık sigortası poliçesi

Çalışan İçin Polonya Vize Evrakları

Çalışan için Polonya vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı ve güncel bilgilerin için turizm şirketi ile irtibata geçebilirsiniz. Polonya vize işlemleri, Schengen vize işlemlerine göre hazırlanmaktadır. Çalışan için Polonya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 2 sayfası boş olan pasaport
Vize başvuru formu
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf
Seyahat süresini ve nedenini belirten dilekçe
SGK işe giriş belgesi
Çalışılan kuruma ait izin belgesi
Varsa mal ve araç ruhsatı fotokopisi
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Protokol yazısı
Banka hesap cüzdanı
Otel ve uçak rezervasyonları

İşveren İçin Polonya Vize Evrakları

İşveren için Polonya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz ve Polonya Konsolosluğu’nun talep ettiği şekilde hazırlanması, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için çok önemlidir. Polonya vize evrakları ve belgelerini prosedüre uygun şekilde hazırlamak için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İşveren için Polonya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:
En fazla 10 yıl içerisinde alınmış pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Polonya vize başvuru formu
Otel ve konaklama bilgileri
Uçak rezervasyonları
Vize talep dilekçesi
Ticari vize için davetiye
Ticaret ve sanayi odası kaydı
Resmi gazete ilanı kopyası
Banka hesap cüzdanı fotokopisi
Faaliyet belgesi
SGK hizmet dökümü
Varsa tapu ve araç ruhsat fotokopisi
Bankada yeteri miktarda para

Öğrenci İçin Polonya Vize Evrakları

Öğrenci için Polonya vize evrakları, Polonya Konsolosluğu tarafından belirlenir ve vize başvurusu yapan kişilerin tamamlaması zorunlu olduğu belgelerdir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için vize çeşidine, seyahat süresine ve vize başvurusu yapan kişinin mesleğine uygun şekilde evrakların ve belgelerin tamamlanması gerekir. Öğrenci olarak Polonya vize başvurusunda bulunacak kişilerin tamamlaması gereken evraklar şunlardır:
Pasaport
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
2 adet 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
Polonya vize başvuru formu
Seyahat nedenini ve süresini belirten dilekçe
Davetiye
Uçak ve otel rezervasyonları
Öğrenci belgesi
Eğitim alanında okuldan alınmış izin belgesi
18 yaşından küçükler için noter onaylı anne baba muvafakat namesi
Bazı durumlarda Polonya Konsolosluğu yetkilileri, ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Öğrenci için Polonya vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çiftçi İçin Polonya Vize Evrakları

Çiftçi için Polonya vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Polonya vize evrakları ve belgeleri, iş statüsüne göre farklılık gösterir. Çiftçi için Polonya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf
Dilekçe
Davetiye
Polonya vize başvuru formu
Çiftçilik belgesi
Varsa tapu ve araç ruhsatı fotokopisi
Son 3 aya ait banka hesap dokümanları
Bankada yeteri miktarda para
Polonya vize başvurularında, vize başvurusu yapacak kişilerin ortak olarak hazırlaması gereken evrakların ve belgelerin yanı sıra, başvuru sahibinin mesleğine uygun şekilde diğer evraklar ve belgelerde farklılık görülebilir. Polonya vizesi evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Büyükelçiliği Vize

Polonya Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmekte yetkili kurumdur. Türkiye ile Polonya devleti arasındaki ulusal ve ticari ilişkileri devamlılığı için Polonya Dışişleri Bakanlığı’nca Polonya Büyükelçiliği görevlendirilmiştir. Polonya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Ankara ilinde bulunur. Polonya Büyükelçiliği; vatandaşlık işlemleri, kayıt işlemleri, oturum işlemleri, vize işlemlerinin yapıldığı kurumdur.

Polonya Büyükelçiliği vize başvurularını sonuçlandırmakla yetkilidir. Vize başvurusu yapacak kişilerin vize için gerekli evrakları ve belgeleri tamamlayıp, Polonya Büyükelçiliği’ne veya Polonya Konsolosluğu’na göndermeleri gerekir. Polonya Büyükelçiliği vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesinde titiz davranmaktadır. Polonya vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin, Büyükelçiliğin istediği şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Konsolosluğu Vize

Polonya Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmektedir. Polonya Dışişleri Bakanlığı’nca görevlendirilen Polonya Konsolosluğu, vize başvurularını kabul etmekte ve sonuçlandırmak ile yetkilidir. Polonya Konsolosluğu, Türkiye’nin İstanbul ilinde bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları umuma pasaport sahipleri, 90 günlük ve daha uzun süreleri seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekiyor. Ancak diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri, 90 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.

Vize başvuruları için İstanbul’a ve Ankara’ya gitmeden kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu oluşturmak için Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm, Polonya Konsolosluğu tarafından vize işlemleri için görevlendirilmiştir.

Polonya Konsolosluklar ve Adresleri

Türkiye ile Polonya ülkesi arasında ticari faaliyetlerin güçlendirilmesi, siyasi ilişkilerin olumlu yönde ilerletilmesi, Polonya vize işlemlerinin yürütmek üzere Polonya Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’de Başkonsolosluk, Konsolosluk, Büyükelçilik ve Fahri Konsoloslukları görevlendirilmiştir. Türkiye’den Polonya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Polonya vize başvuru işlemleri ile birlikte Türkiye’de bulunan Polonya vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik, vize, vatandaşlık gibi resmi işlemlerini yapmak için Konsolosluklar ve Büyükelçilik Türkiye’de il bazında görev alanları belirlenerek hizmet vermektedir.
Polonya Ankara Büyükelçiliği Adres: Atatürk Bulvarı, No: 241 Kavaklıdere/ANKARA
Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Ayazağa Köyü Yolu, Giz 2000 Plaza, Numara:7, Kat 5, Maslak/İSTANBUL
Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu Adres: 1377.Sokak, No: 3 / 19 A, Alsancak /İZMİR
Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu Adres: Kayı Plaza, Güzeloba Mah. Ay Sok. No: 1, Lara/ANTALYA
Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu Adres: İsmet İnönü Bulvarı, Uysal Apartmanı, K: 4 / MERSİN

Polonya Vizesi Dilekçe Örneği

Polonya vizesi dilekçe örneği için Long Vize Turizm şirketinin resmi internet sayfasından ulaşabilirsiniz.  Polonya vize başvurularında, tamamlanması gereken evraklardan birisi de dilekçedir. Polonya vize başvurusu yapan kişinin, seyahat nedenini ve süresini dilekçe içerisinde açıkça belirtmesi gerekir. Seyahat tarihleri de açıkça dilekçe yazılmalıdır. Ayrıca dilekçe içerisinde vize süresinin bitiminde tekrar ülkeye döneceğinin teminatı verilmelidir.

Dilekçe içerisinde yer alan bilgiler ile diğer evrak ve belgelerdeki bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Polonya vize dilekçesi kalıp olarak aynı gibi görünse de seyahat türüne, seyahat süresine ve vize başvurusu yapan kişinin mesleki statüsüne göre değişir. Polonya vize başvurularında dilekçe hazırlamak için Long Vize Turizm şirketi uzman ve deneyimli personeli ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vize Formu

Polonya vize formu, vize başvuruları için oldukça önemli bir belgedir. Polonya Konsolosluğu tarafından talep edilen başvuru formu, vize başvurusu yapan kişi hakkında bilgi sahibi olmak için istenir. Başvuru formu içerisinde yer alan anne adı, baba adı, doğum tarihi, ad-soyad gibi sorulara net ve doğru bilgiler verilmelidir. Başvuru formu, resmi nitelikte bir belge olduğundan hazırlanırken prosedüre uygun şekilde doldurulması gerekir.

Başvuru formunda yazılan yanlış veya yanıltıcı bir bilgi, vize başvurusu yapan kişi hakkında resmi işlemlerin başlatılmasına neden olabilir. Ayrıca başvuru formunun eksik veya yanlış doldurulması vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için Polonya vizesi için başvuru formu doldururken Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Redde İtiraz

Polonya vizesi redde itiraz, Polonya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği yetkilileri bazı şartların sağlanmamasından dolayı vize başvurularını ret ile sonuçlandırır. Vize başvurularının ret olmasının temel nedeni, vize için gerekli evrakların ve belgelerin yanlış veya eksik şekilde hazırlanmasıdır. Polonya vize başvurusu ret alan başvuru sahibinin, redde itiraz hakkı bulunmaktadır. Polonya Konsolosluğu’na bir dilekçe yazarak redde itiraz edebilir.

Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişinin redde itiraz gerekçesi haklı bulunduğu takdirde, tekrar vize işlemleri başlatılır. Belgeler usulüne uygun tamamlanarak tekrar vize başvurusu yapılır. Ancak bu durum vize sonuçlanma süresinin uzamasına neden olacaktır. Polonya vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin, eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde yürütülmesi ve olası ret kararlarında redde itiraz işlemleri için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Polonya vizesi kaç günde sonuçlanır? Polonya vize işlemleri gerekli evrakların hazırlanması, vize başvurusunun oluşturulması, vize ücretinin yatırılması, vize randevusu gibi birçok işlemin gerçekleştirilmesini gerektirir. Gerekli evraklar ve belgeler, Polonya Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne teslim edilir ve vize işlemleri başlatılır. Vize sonuçlandırma süresi, Polonya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin takdir yetkisindedir. Polonya vize başvuruları, ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanır. Vize sonuçlandırma süresi, vize türüne ve süresine göre değişir.

Polonya vize başvurusunda bulunan kişilerin, dikkat etmesi gereken hususlardan birisi de Polonya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği, Polonya ve Türkiye resmi tatil ve bayramlarında görev yapmadıklarını göz önünde bulundurmalıdırlar. Vize başvurusu, bu tatillere denk gelmesi sonucunda sonuçlanma süresi daha da uzayacaktır. Polonya vize başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya vizesi kaç günde çıkar? sorusu Polonya’ya seyahat edecek kişilerin, cevabını merak ettiği konuların başında gelir. Polonya vizesi, ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda Polonya Konsolosluğu yetkilileri, ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum vize süresinin uzamasına neden olacaktır. Polonya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği, hafta içi belirli gün ve saatlerde vize başvurularını kabul etmektedir.

Polonya Konsolosluk yetkilileri, gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesini belirli süreler içerisinde gerçekleştirir. Polonya’ya seyahat edecek kişilerin seyahat planlarında herhangi bir aksama görünmemesi için vize başvurularını en az 1 ay öncesinden başlatması gerekir. Polonya vize işlemleri için gerekli evrakların ve belgelerin hızlı bir şekilde tamamlanması ve vize başvurularının olumlu sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vize Ücreti

Polonya vize ücreti, vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık gösterir. Polonya vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için vize ücretinin yatırılması gerekir. Vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize işlemleri gerçekleştirilmez. Polonya vize başvurusu için gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanıp teslim edilmeden önce Polonya vize ücretinin yatırılması gerekir. Polonya Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücreti her yıl değişiklik gösterebilir.

Polonya vize başvurusunda bulunacak kişilerin, dikkat etmesi gereken hususlardan birisi olası vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanması durumunda vize ücretinin tekrar iade edilmeyeceğidir. Tekrar vize başvurusu gerçekleştirecek kişiler, yeniden vize ücretini yatırmaları gerekir. Polonya vize başvurularında bu tür maddi ve manevi olumsuzluklarla karşılaşmamak için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vize Fiyatları

Polonya vize fiyatları; turistik, ticari, aile ziyareti, vatandaşlık, eğitim, transit, göçmenlik gibi kısa ve uzun süreli vize türlerine göre değişir. Polonya Konsolosluğu tarafından belirlenen vize fiyatları, zamanla değişiklik göstermektedir. Vize başvurularında gerekli evrakların ve belgeler tamamlandıktan sonra vize ücretinin yatırılması gerekir. Vize ücreti, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için yatırılması zorunlu olan şartlardandır.

Polonya Vize ücretini yatırmayan kişilerin, Polonya vize işlemleri ret ile sonuçlanır. Polonya vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması, kargo ücreti gibi masraflar vize ücretine dâhil değildir. Ayrıca vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması halinde  vize ücreti iade edilmez. Polonya vize fiyatları hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

VFS Global Polonya Vizesi

VFS Global Polonya vizesi başvurularında, başvuruların yapıldığı yetkili resmi kurumdur. Polonya Konsolosluğu tarafından yetkili resmi kurum olan VFS Global; İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde bulunan merkezlerinden başvuru işlemlerini almaktadır. Polonya, Avrupa Birliğine üye bir ülkedir, aynı zamanda Schengen bölgesine dâhildir. Bu yüzden Polonya vize başvurularında kısa süreli seyahatlerde yani 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahat hakkı tanıyan vize başvuru işlemleri ile birlikte Polonya Schengen vizesi başvurusu da yapılmalıdır.

Bu vize ile diğer Schengen ülkelerine transit seyahat edilebilir. Vize başvuru işlemlerini, Polonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirisiniz. Detaylı bilgi için şirketimiz müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu