Skip to content

Surinam Vize Başvuru Şartları 2022

Surinam Vizesi

Surinam Vize Başvuru Şartları 2022 Surinam Vizesi; Çeşitli amaçlarla Surinam ülkesine ziyarette bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize almak bir zorunluluktur. Türkiye ile Surinam arasında herhangi bir vize muafiyeti anlaşması yoktur. Bu yüzden de diplomatik pasaportlar da dahil olmak üzere tüm pasaport sahipleri bu ülkeye girişlerinde vize uygulamasına tabidir.

Son derece küçük bir ülke olan Surinam’ın Türkiye’de temsilciliğinin bulunmaması nedeni ile vize başvuru işlemleri Hollanda’ya ait olan diplomatik temsilcilikler üzerinden yapılmaktadır. Surinam vizesi almak isteyen kişiler, sağlanması gereken yeterlilikleri yerine getirdikten sonra bu makamlara başvurmalıdır. Surinam vize başvurusu konusunda yetki Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda Konsolosluklarındadır.

Surinam Vize İşlemleri

Surinam vize işlemleri alınması kolay olan ülkelerden biridir. Ancak her ülkede olduğu gibi buraya gidişlerde de birtakım evrakların hazırlanması ve bazı yeterliliklerin sağlanması gereklidir. Vize başvurusu yapmak için yapılması gereken ilk şey vize başvuru formu doldurmaktır. Bu formda talep edilen bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Vize başvuru formu, ilgili makamların başvuru sahibini tanımaları açısından bir ön evraktır.

Daha sonra beyan edilecek olan evraklarda yer lan bilgiler ile bu formda yer alan bilgilerin mutlaka birbirleri ile uyuşması gereklidir. Ayrıca Surinam’a gidecek olanlar seyahatlerinden önce mutlaka sarıhumma aşısı olmalı ve uluslararası geçerliliği olan bir aşı kartı ile de bu durumu ispat etmelidir. Surinam için vize başvurusunda bulunacakların onay alabilmeleri açısından aşı bir zorunluluktur. Surinam Vize işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Surinam Vize Başvurusu

Güney Amerika’nın en küçük ülkesi olan Surinam’a gitmek üzere vize almak isteyen kişiler açısından iki farklı seçenek söz konusudur. Surinam vize başvurusu için ilk yöntem bireysel yöntemdir. Kişiler gerekli olan tüm evrakları hazırlayarak bireysel olarak diplomatik temsilcilikler kanalı ile başvuru yapabilirler. Vize almak için bireysel başvuru kabul eden merciler Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda’ya bağlı konsolosluklardır. İlk kez vize başvurusu yapacak olan kişiler için bu işlemler karışık ve zorlayıcı olabilmektedir.

Bu noktada ikinci bir yöntem olarak vize başvuru ve danışmanlık merkezleri aracılığı ile başvuru yapma yöntemi ortaya çıkmaktadır. Sürecin işleyişi konusunda deneyimli olan danışmanlar aracılığı ile vize başvuru sürecini en iyi şekilde yöneten danışmanlık merkezleri, başvuru yapacak olan kişileri büyük zahmetten kurtarmaktadır. Surinam vize başvurusu ve danışmanlık merkezleri, diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlardır. Uzun yıllardan beri bu konuda faaliyet gösteren Long Vize Turizm firmamız da Surinam için alınacak olan vizeler de dahil olmak üzere çok sayıdaki ülke için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Surinam Vize Randevusu

Diplomatik temsilcilikler aracılığı ile vize almak isteyen kişiler için çoğu ülkenin randevu şartı vardır. Surinam vize randevusu başvuru esnasında oluşacak kalabalığın engellenmesi ve işlerin daha akıcı bir şekilde ilerlemesi açısından önemlidir. Surinam için vize alırken Hollanda makamlarına başvurulduğu göze alındığında, birden fazla ülkenin işlemlerinin tek noktadan yürütülmesi daha da yoğun bir trafiğin meydana gelmesine neden olmaktadır.

Bu yüzden de Surinam için vize almak isteyen kişiler, öncesinde mutlaka randevu almalı ve randevu tarihinde ilgili makamda olmalıdır. Randevu gününe ve saatine uyum sağlamayan kişilerin başvuru hakları yanar ve yeniden randevu almaları gerekir. Surinam vize randevusu almak isteyen kişiler bunu Hollanda Büyükelçiliği ya da Hollanda Başkonsolosluğu üzerinden randevu alabilirler.

Surinam Vize

Surinam’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu seyahatlerinde vizeye tabidir. Surinam vize başvurusu işlemlerinin tamamlanmasının ardından vize almaya hak kazanan kişiler, bu seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Türkiye ile Surinam arasında vize konusunda herhangi bir anlaşma bulunmamasından dolayı, pasaport türü ne olursa olsun herkesin vize başvurusunda bulunması gereklidir.

Surinam vizesi almak isteyen kişiler bu isteklerini vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile yerine getirebilirler. Long Vize Turizm firmamız da bu konuda müşteri memnuniyetini esas alan hizmetler sunmaktadır. Firmamızın sunduğu hizmetlerden yararlanmak için internet sitemizden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Surinam Vize Başvuru Merkezi

Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler açısından en kısa ve en kolay yol Surinam vize başvuru merkezi üzerinden başvuru yapmaktır. Günümüzde çok sayıda vize başvuru ve danışmanlık firması, ülkelerin vize başvuru işlemlerine aracılık etmektedir. Vize başvuru merkezlerinin sağladığı hizmetler sayesinde vize süreci daha hızlı işlemekte ve olumlu sonuç alma ihtimali daha da artmaktadır. Üstelik vize alma sürecinde meydana gelebilecek aksaklıkların önüne geçilmesi ve zaman kayıplarının önlenmesi açısından da vize başvuru ve danışmanlık merkezleri önemli bir role sahiptir.

Surinam vizesi konusunda hizmet veren Long Vize Turizm firmamız, vize sürecinin profesyonel olarak yürütülmesi ve başarı ile sonuçlandırılabilmesi adına hizmetler sunmaktadır. Alanında deneyimli danışmanlarımız ile verdiğimiz hizmetlerden yararlanarak sizler de vize başvuru sürecinin zorluklarından kurtulabilirsiniz.

Surinam Vize Çeşitleri

Tüm ülkelerde vize konusunda büyük çeşitlilikler söz konusudur. Ülkeye hangi amaçla seyahat edileceğine bağlı olarak vize türleri belirlenmektedir. Surinam vize çeşitleri konusunda da çok fazla seçenek bulunmaktadır. Bu vize çeşitlerinden hangilerine başvuru yapılmak isteniliyorsa vize başvuru formunda ve vize başvuru dilekçesinde kesin olarak beyan edilmelidir.

Surinam için ticari vize, eğitim vizesi, turistik vize, iş vizesi, çalışma vizesi gibi çok farklı Surinam vize çeşitleri söz konusudur. Başvurulacak vize türüne bağlı olarak evraklarda da birtakım farklılıklar bulunmaktadır. Kişiler başvuracakları vize türüne göre gerekli olan evrakları iyice öğrenmeli ve başvuru esnasında eksiksiz olarak sunmalıdır.

Surinam Ticari Vize

Surinam ticari vize, ilgili ülkede ticari faaliyetler yürütmek için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türüne başvuran kişiler, ülke içerisinde istedikleri gibi gezme ve seyahat etme hakkına da sahip olurlar. Ancak turistik vizeye sahip olan kişiler ya da diğer vize türlerinden birine sahip olan kişiler ticari faaliyette bulunamazlar. Surinam ticari vize almak için her şeyden önce maksimum son 10 yıl içerisinde alınmış ve mevcut durumda 6 ayda daha geçerliliği olan bir pasaport gereklidir.

Ayrıca vizenin pasaporta işlenebilmesi için de iki boş yaprak gereklidir. Surinam vize başvurusu için gerekli olan diğer evrakları ise aşı kartı, vize başvuru formu, vize başvuru dilekçesi, son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf, vergi levhası ya da şirketin ticari sicil kayıtları ve davetiye olarak sıralamak mümkündür. Özellikle ticari vizeler açısından davetiye son derece önemlidir.

Surinam Turistik Vize

Surinam turistik vize bu ülkeye turist olarak gitmek ve belirli bir süre gezdikten sonra geri dönmek isteyen kişilerin başvuru yapmaları gereken vize türüdür. Turistik amaçlarla vize başvurusu yapmak için de belirli bazı evrakların sunulması gereklidir. Sarıhumma aşısının yapıldığına dair aşı kartı, hangi vize türü olursa olsun mutlaka beyan edilmelidir. Ticari vizelerde yer alan şirket dökümlerinin yerine turistik vizelerde banka hesap dökümü gereklidir.

Ayrıca kişinin sahip olduğu sağlık sigortasının poliçe dökümlerini de sunması gereklidir. Bunlar dışında kalan diğer evraklar, klasik vize evrakları ile aynıdır. Surinam turistik vizesi ile 90 güne kadar ülkede konaklamak mümkündür. Turistik vize işlemlerini sorunsuz bir şekilde halletmek isteyen kişiler açısından vize başvuru merkezleri son derece avantajlı hizmetler sunmaktadır. Long Vize Turizm firmamız da bu konuda müşterilerinin ihtiyaç duydukları her türlü danışmanlık hizmetini sağlamaktadır.

Surinam Aile Ziyareti Vizesi

Surinam aile ziyareti vizesi bu ülkede bulunan ailesini ziyaret etmek isteyenlerin başvurmaları gereken vize türüdür. Aile ziyareti vizesi almak için de yetkili kurum Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Aile vizesi alabilmek için davetiye mutlaka gereklidir. Surinam’da yaşayan aile bireyleri tarafından hazırlanmış olan bir davetiye başvuru evraklarına eklenmelidir.

Bu davetiyede, davet eden kişinin kimlik bilgileri ve açık adresi net bir şekilde yer almalıdır. Ayrıca ziyaret edecek kişinin ülkede kaç gün kalacağı, nerelerde konaklayacağı ve ne zaman ülkeden ayrılacağı gibi bilgiler de yer almalıdır. Aile ziyareti amacıyla Surinam aile ziyareti vize başvurusu yapacak olan kişilerin aile olma durumlarını ispat eden belgeler de başvuru esnasında beyan edilmelidir.

Surinam Arkadaş Ziyareti Vizesi

Surinam’da bulunan arkadaşını ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu doğrultuda Surinam arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapmalıdır. Arkadaş ziyareti vizesi için de tıpkı aile ziyareti vizesinde olduğu gibi davetiye gereklidir. Surinam vizesi almanın en kolay yolu olan vize danışmanlık merkezlerine başvurarak daha hızlı bir şekilde vize işlemlerini tamamlamak ve gerekli olan vizeyi almak mümkündür.

Uzun yıllardan beri müşteri memnuniyetini esas alan bir anlayışla faaliyet gösteren Long Vize Turizm firmamız, Surinam arkadaş ziyareti vizesi de dahil olmak üzere tüm vize çeşitlerinde aracılık faaliyetleri yürütmektedir. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve sunmuş olduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Surinam Vize Şartları

Surinam Vize Şartları; Surinam vize başvurusu yapacak olan kişilerin bazı şartları taşımaları gereklidir. Bu şartları taşımayan kişilerin vize başvurularını olumlu yanıt alabilme ihtimali yoktur. Öncelikle vize başvurusu yapan kişi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Aksi halde vize işlemleri velileri tarafından yürütülür. Bunun dışında başvuru sahiplerinin en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış olan bir pasaporta ihtiyaçları vardır.

Surinam için vize alabilmenin en önemli şartlarından biri de sarıhumma aşısı yaptırmış olmaktır. Güney Amerika bölgesinde sıklıkla görülen bu hastalığa karşı aşı yaptırmayan ve yapıldığı aşıyı uluslararası geçerliliği olan bir aşı kartı ile teyit edemeyen kişilerin başvuruları onaylanmaz. Tüm ülkelerde olduğu gibi Surinam’da da ülkenin huzurunu bozabilme ihtimali olan ve adli olarak olumsuz bir sicile sahip olan kişilerin başvurularının kabul edilmesi konusunda da sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Surinam Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Osmaniye, Düzce, Kilis, Karabük, Yalova, Iğdır, Bartın, Ardahan, Şırnak, Batman, Kırıkkale, Karaman, Bayburt, Zonguldak Aksaray, Yozgat, Van, Uşak, Şanlıurfa, Tunceli, Trabzon, Siirt, Tokat, Sivas, Tekirdağ, Sinop, Samsun, Sakarya, Rize, Niğde, Ordu, Nevşehir, Muş, Muğla, Mardin, Kahramanmaraş, Manisa, Malatya, Kocaeli, Kütahya, Konya, Kırşehir, Kırklareli, Kayseri, Kayseri, Kastamonu, Kars, İzmir, İstanbul, Mersin, Isparta, Hatay, Gümüşhane, Hakkâri, Giresun, Gaziantep, Eskişehir, Erzurum, Erzincan, Çorum, Elazığ, Edirne, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Çankırı, Çanakkale, Burdur, Bolu, Bitlis, Bingöl, Bilecik, Balıkesir, Aydın, Artvin, Antalya, Amasya, Ağrı, Afyonkarahisar, Adıyaman, Adana, Ankara, Bursa illerinin hepsinden Surinam vizesi alabilirsiniz. Surinam vizesi hangi illerden alınır? Sorusuna daha fazla açıklık getirmek gerekirse tüm illerimizden alabilirsiniz.

Surinam Vizesi Nasıl Alınır?

Surinam seyahati planlayan kişilerin en çok akıllarına takılan konulardan biri Surinam vizesi nasıl alınır? sorusudur. Surinam vizesi almak zor bir durum değildir. Gerekli olan şartların yerine getirilmesi ve başvurunun eksiksiz bir şekilde yapılması neticesinde vize alabilmek mümkündür.

Surinam için vize almak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken şey bir vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi doldurarak ilgili makamlara başvuru yapmaktır. Surinam vizesi nasıl alınır? ve vize başvurularının nasıl yapılacağı hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Surinam Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize Randevuları vize işlemlerini kabul eden kuruluşlarda oluşabilecek yoğunlukların önüne geçebilmek açısından neredeyse bütün ülkelerde uygulanan bir sistemdir. Vize almak isteyen kişiler öncelikle ilgili diplomatik temsilcilikten vize randevusu için başvuru yapmalıdır.

Bu noktada Surinam vize randevusu nasıl alınır? sorusuna da yanıt vermek gereklidir. Surinam vizesi için randevular Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nin internet sitesi üzerinden ya da İstanbul’da bulunan Hollanda Başkonsolosluğu’nun internet sitesi üzerinden alınmaktadır.

Surinam Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Surinam’a seyahat etmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği hususlardan biri de Surinam vize başvurusu nasıl yapılır? sorusudur. Bu ülkeye vizesiz giriş yapmanın mümkün olmamasından dolayı mutlaka vize alınması gereklidir. Surinam vize başvurusu yapmak isteyen kişiler ilk olarak vize randevusu almalı ve daha sonra da randevu gününde ilgili makamda olarak gerekli olan evrakları ibraz etmelidir.

Başvuru evrakları arasında vize başvuru dilekçesi ve vize başvuru formu mutlaka bulunmalıdır. Surinam vizesi için yapılacak olan başvuruların kabul etmek, incelemek ve sonuca bağlamak ile yetkili olan kurum Hollanda’nın Türkiye’de bulunan temsilcilikleridir. Gerekli olan evrakların eksiksiz bir şekilde sunulmasının ardından değerlendirme süreci başlar ve vize işlemi de sonuçlanır.

En Kolay Surinam Vizesi Nasıl Alınır?

Vize işlemlerinin nasıl yürütüleceği konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan ve bu işlemi en kolay şekilde halletmek isteyen kişiler En kolay Surinam vizesi nasıl alınır? diye merak etmektedir. Vize almanın en kolay yolu, bu konuda profesyonel danışmanlık hizmeti veren vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapmaktır. Bu merkezler aracılığı ile başvuru yapıldığı zaman, deneyimli danışmanlar süreci en iyi şekilde yöneterek vize işlemlerinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır.

Long Vize Turizm firmamız da Surinam vizesi de dahil olmak üzere çok sayıda ülkenin vize başvurularında aracılık işlemi yapmaktadır. Dilerseniz internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilir ve vize başvuru işlemleriniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Surinam Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize başvurularını kendileri bireysel olarak yapmak isteyen kişiler Surinam vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda dikkatli olmalıdır. Bu hususların gözden kaçırılması vize başvuru işleminin olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Surinam Vizesi başvurusu yapmak için gerekli olan evraklar eksiksiz bir şekilde başvuru yapılacak olan mecralara teslim edilmelidir. Başvuru evraklarında eksik belge olması ya da birbiri ile çelişen bilgiler olması başvurunu ret almasına neden olabilmektedir.

Surinam Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Surinam vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar son derece fazladır. Bu kurallara riayet edilmemesi durumunda kişilerin başvuru hakları yanabilir ve gereksiz zaman ile para kaybına uğrayabilirler. Bu yüzden de vize başvurusu yaparken profesyonel destek almak son derece önem arz eden bir durumdur. Profesyonel vize başvuru merkezlerinden alınacak destekler sayesinde Surinam vize başvurularında kısa süre içerisinde sonuç alabilmek mümkündür.

Surinam İşçi vizesi

Surinam iş amacı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının çok tercih ettikleri bir ülke değildir. Ancak yine de bu ülkede çalışmak amacı ile seyahat etmek isteyen kişilerin mutlaka Surinam işçi vizesi için başvurmaları gereklidir. Diğer vize türlerinden herhangi birine başvuru yapmak, kabul edilse bile iş yapabilme olanağı vermez.

İşçi vizesi için genel vize evraklarına ek olarak kişinin çalıştığı alana ait ustalığını ya da uzmanlığını belirten evraklar ve sertifikalar da başvuru dosyasına eklenmelidir. Ayrıca kişi eğer istihdam edilmek üzere bir işveren tarafından çağrılmışsa mutlaka bir davetiye de ibraz edilmelidir. Long Vize Turizm firmamız, Surinam vizesi için başvuru yapmak isteyenlere her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Surinam Ulusal Vize

Ulusal vizeler, ilgili ülkede uzun süreli olarak kalmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vizenin onay alması, diğer vizelere oranla biraz daha ağır şartlara bağlanmıştır. Surinam Ulusal vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, ülkede kalacakları süre boyunca geçimlerini sağlayabilecek ölçüde bir birikime ya da düzenli gelir kaynağına sahip olduklarını ispat etmekle yükümlüdür.

Bu doğrultuda maaş bordrosu ya da banka hesap dökümü bilgileri önem arz etmektedir. Surinam vizesi alabilmek için gerekli olan evrakları Long Vize Turizm firmamızın internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Surinam Oturum Vizesi

Oturum izni, bir ülkede yerleşmek ve oturabilmek için gerekli olan vize türüdür. Her ülkenin oturum izni konusunda farklı kuralları bulunmaktadır. Surinam oturum vizesi almak isteyenlerin de hazırlamaları gereken birtakım evraklar ve yerine getirmeleri gereken sorumluluklar vardır. Surinam oturum vizesi, vize türleri arasında en zor alınanlardan biridir. Uzun süreli olması ve kişinin ülkeye yerleşmesini sağlaması nedeni ile bu vize için şartlar zordur. Oturum vizesi almak isteyen kişiler, bu isteklerini Surinam vize başvuru formunda belirtmelidir. Surinam vizesi almak isteyen kişilerden talep edilen evraklar şunlardır:

Maksimum son 10 yıl içerisinde alınmış olan ve halihazırda 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaport
Son 6 ayda çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf
Son 6 aya ait banka hesap döküm bilgileri ve kişinin çalıştığı yerden ıslak imzalı olarak aldığı maaş döküm belgesi
Vize başvuru ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu
Vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi
Sarıhumma aşısı olunduğuna dair uluslararası geçerliliği olan aşı kartı
Sağlık sigortasına ait poliçe dökümleri

Surinam Çalışma Vizesi

Surinam çalışma vizesi, işçi vizesi ile aynı anlama gelen vize türüdür. Bu yüzden de işçi vizesi için gerekli olan tüm koşullar çalışma vizesi açısından da geçerlidir. Surinam çalışma vizesi almak ve bu ülkede bir iş kolunda çalışmak isteyen kişiler, vize danışmanlık merkezleri üzerinden işlemlerini kolaylıkla yürütebilirler.

Çalışmak amacı ile Surinam vizesi başvurusu yapacak olan kişiler açısından en kolay yöntem budur. Vize başvuru sürecinin profesyonel bir şekilde yönetilmesini sağlayan Long Vize Turizm firmamız aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilir ve işlemlerinizin sizin adınıza hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Surinam Aile Birleşimi Vizesi

Surinam Aile birleşimi vizesi, farklı ülkede bulunan ailesi ile bir araya gelmek ve tamamen birlikte kalmak isteyen kişilerin başvuru yapmaları gereken vize türüdür. Aile birleşimi vizesi de uzun süreli vize türleri arasında yer almaktadır. Surinam aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler, genel vize evraklarının yanında bir davetiye belgesi de sunmalıdır.

Surinam’da bulunan aile bireylerinden herhangi bir tarafından gönderilen davetiye, başvurunun onay alması açısından gereklidir. Ayrıca kişilerin aile bağlarını ispat eden evlilik cüzdanının da ibraz edilmesi gereklidir. Aile birleşimi için Surinam vize başvurusu hakkında gerekli olan detayları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Surinam Göçmenlik Vizesi

Surinam göçmenlik vizesi, diğer vize türlerinden farklı bir vize türüdür. Surinam göçmenlik vizesi için başvuruda bulunan kişiler, bu başvurularına olumlu yanıt almaları halinde ülkeye seyahat edebilirler. Ancak ülke içerisinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yararlandığı haklardan değil, göçmenlere tanınan haklardan yararlanabilirler.

Bu durum bazen mağduriyetlerin doğmasına da yol açabilmektedir. Göçmen olarak Surinam vize başvurusu yapacak olan kişiler bu konuda daha detaylı bir araştırma yapmalıdır.

Surinam Vize Evrakları

Surinam vize evrakları bu ülke için vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin başvurudan önce hazırlamaları gereken ve başvuru esnasında da sunmaları gereken evraklardır. Evraklarda herhangi bir eksiklik olması ya da yer alan bilgilerin birbirleri ile çelişmesi başvurunun ret yanıtı almasına neden olabilir. Bu yüzden de evraklar hazırlanırken dikkatli olunması gereklidir. Surinam için vize başvurusu yapmak isteyen kişiler öncelikle Surinam vize başvuru formu doldurmalıdır.

Bu form, ilgili makamların başvuru sahibini tanıması adına bir ön bilgi formudur. Surinam vize evrakları, başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kişiler hangi vize türüne başvuru yapmak istiyorlarsa, o vize türünün evraklarını sunmalıdır. Surinam için vize evrakları hakkında bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilir ya da dilerseniz telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Surinam Vize Belgeleri

Surinam vize başvurusu yapacak olan kişiler, kendilerinden talep edilen belgeleri başvuracakları vize türüne göre hazırlayarak ibraz etmelidir. Surinam vize belgeleri başlıca şunlardır:

Sarıhumma aşısının işlenmiş olduğu uluslararası aşı kartı
Son 10 yıl içerisinde alınmış olan bir pasaport
Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
Vize türüne bağlı olarak davetiye
Son 6 aya ait banka hesap dökümü bilgileri
Kimlik fotokopisi ve ikametgâh belgesi
Sağlık sigortasına ait poliçe bilgileri
Vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi
Vize başvuru ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontu

Çalışmayan Kişi İçin Surinam Vize Evrakları

Ülkeler genellikle çalışmayan ya da bir gelir ibraz edemeyen kişilere vize vermezler. Bu yüzden de vize başvurusunda bulunacak kişiler, seyahat süreleri boyunca gerekli olan masrafları karşılayacak kadar gelire sahip olduklarını ispat etmek ile yükümlüdür. Ancak çalışmayan kişilerin vize alması için de bir yol vardır. Vize talep dilekçesi hazırlarken bu kişiler, masraflarını karşılayacak bir sponsor sunarak vize başvurusunda bulunabilirler.

Sponsor bir kişi olabileceği gibi, kurum da olabilir. Çalışmayan kişi için Surinam vize evrakları genel vize evraklarına ek olarak bir de sponsor dilekçesinden oluşmalıdır. Sponsor olacak kişi ya da kurum bu durumu resmi olarak kaleme almalı ve ıslak imzalı bir şekilde sunmalıdır.

Ev Hanımı İçin Gerekli Evraklar

Ev hanımları da çalışmayan kişi kategorisinde yer almaktadır. Bu yüzden de ev hanımları da vize talebinde bulunacakları zaman mutlaka bir sponsor dilekçesi sunmalıdır. Sponsor olmadan yapılacak olan başvuruların kabul edilmesi mümkün değildir. Ancak kendine ait birikimi olan ve banka hesap dökümleri ile bu durumu ispat edebilen ev hanımları, sponsor olmadan da vize başvurusunda bulunabilirler.

Surinam vize talep formu doldurulurken sponsora ait bilgileri yer alması da gereklidir. Ev hanımı için gerekli evraklar hakkında daha detaylı bilgi almak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilir ve dilerseniz vize başvuru işlemlerinizi firmamız üzerinden yapabilirsiniz.

Memur İçin Surinam Vize Evrakları

Farklı ülkelere seyahat etmek isteyen devlet memurları, vize konusunda en avantajlı gruplardan birini oluşturmaktadır. Devlet güvencesine sahip olmaları hem de düzenli bir gelire sahip olmaları nedeni ile devlet memurları kolaylıkla vize alabilmektedir. Özellikle yeşil pasaport sahibi olan devlet memurlarının vize alması daha kolaydır. Memur için Surinam vize evrakları genel evraklara ek olarak kişinin kurumunda alacağı bazı evrakları da içermektedir.

Öncelikle seyahat süresi içerisinde kişinin izinli sayılacağına dair bir izin belgesi gereklidir. Bunun dışında kurum yetkilisi tarafından ıslak şekilde imzalanmış bir maaş bordrosunun da sunulması gereklidir. Surinam vizesi için başvuruda bulunacak memurlar, bu işlemlerini vize danışmanlık merkezlerinden kolayca yapabilmektedir.

Çalışan İçin Surinam Vizesi Evrakları

Vize almak isteyen çalışanlar, seyahatlerini hangi amaçla yapacaklarını belirlemeli ve bu doğrultuda vize başvurusunda bulunmalıdır. Eğer çalışma amacı ile vize alınmak isteniliyorsa mutlaka kişinin çalışmak istediği konuda bir yeterlilik belgesine sahip olması gereklidir.

Ayrıca Surinam’da çalışmak üzere bir firma tarafından kabule edilmişse, kişinin davetiye sunması da avantaj sağlayan bir durumdur. Çalışan için Surinam vizesi evrakları işçi vizesi evrakları ile aynıdır. Çalışmak için vize başvurusu yapmak isteyenler, işçi vizesi için gerekli olan şartları yerine getirmelidir.

İşveren İçin Surinam Vize Evrakları

İşverenler için de Surinam’a seyahat etme amacına bağlı olarak farklı vize türlerine başvurmaları gereklidir. Eğer yalnızca turistik amacı ile bir işveren seyahat etmek istiyorsa, işverenlik sıfatını kaybeder ve turistik vizeye başvuru yapması gerekir. Ancak eğer iş ya da ticaret yapmak amacı ile Surinam’a gitmek istiyorsa bu durumda Surinam için ticari vize başvurusunda bulunmalıdır.

İşveren için Surinam vize evrakları ticari vize evrakları ile aynıdır. Dilerseniz bu konuda Long Vize Turizm firmamızdan hizmet alabilir ve ticari vize işlemlerinizin sizin adınıza başarılı bir şekilde yürütülmesini temin edebilirsiniz. Firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak için telefon numaralarımızdan ya da internet sitemizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci İçin Surinam Vize Evrakları

Surinam Türk öğrenciler tarafından eğitim amacı ile tercih edilen ülkeler arasında değildir. Ancak nadiren de olsa bu ülkeye eğitim amacı ile giden kişiler de mevcuttur. Eğitim amacı ile bu ülkeye gitmek isteyen kişiler eğitim vizesi için başvuru yapmalıdır. Öğrenci için Surinam vize evrakları genel vize evraklarına ek olarak kayıt yaptırılan ya da kabul alınan üniversiteye ait dökümlerin sunulmasıdır.

Ayrıca öğrenciler bu süre zarfında geçimlerini nasıl sağlayacaklarına dair gerekli olan bilgileri de ibraz etmekle yükümlüdür. Eğitim için vize almak isteyen kişiler Surinam vize başvuru formu üzerinde bu vizeyi talep ettiklerine dair beyanda bulunmalıdır.

Çiftçi İçin Surinam Vize Evrakları

Surinam, çiftçiler için ayrı bir vize vermemektedir. Bu ülkede çiftçilik yapmak isteyen kişiler oturma vizesine başvurarak kabul aldıktan sonra Surinam’da çiftçilik yapabilir. Ya da işçi vizesine başvuru yaparak tarım ve hayvancılık faaliyetleri gösteren bir firmada çalışabilir.

Çiftçi için Surinam vize evrakları bu iki vize türünden hangisinin tercih edileceğine göre değişiklik göstermektedir. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilir ve dilerseniz Surinam vize başvuru işlemlerinizi firmamız üzerinden yapabilirsiniz.

Surinam Büyükelçiliği Vize

Surinam Büyükelçiliği Vize başvuruları genellikle ilgili ülkenin diplomatik temsilcilikleri üzerinden yapılmaktadır. Türkiye ile Surinam arasında herhangi bir vize anlaşması olmamasından dolayı bu ülkeye seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almakla yükümlüdür. Ancak Türkiye ile Surinam arasında yeterli seviyede diplomatik ilişki olmamasından dolayı bu ülkenin Türkiye’de diplomatik temsilciliği de bulunmamaktadır.

Bu yüzden de Surinam vize başvurusu yapmak isteyen kişiler Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden bu işlemlerini yapabilmektedir. Surinam Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etmek, değerlendirmek ve onaylamak ile yetkili olan kurum Hollanda makamlarıdır. Ancak vize başvurularının değerlendirilmesinde Hollanda şartları gereçli değildir.

Surinam Konsolosluğu Vize

Surinam ile Türkiye arasında diplomatik temas olmamasından dolayı Türkiye’ye Surinam’a ait konsolosluk vize binası da yoktur. Konsolosluk olarak da Surinam vize başvurusu işlemleri Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden yapılmaktadır.

Surinam Konsolosluğu vize işlemi yapabilmek bu yüzden olanaklı değildir. Ayrıca büyükelçilik ve konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş olan vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile başvuru yapmak da mümkündür.

Surinam Konsolosluklar ve Adresleri

Surinam vize başvurularında yetkili kurum Hollanda diplomatik temsilciliklerdir. Bu yüzden de Surinam konsolosluklar ve adresleri olarak belirlenebilecek bir adres söz konusu değildir. Başvuru yapmak isteyenler Ankara’da bulunan Hollanda Büyükelçiliği’ne müracaat edebilecekleri gibi İstanbul’da yer alan Hollanda Başkonsolosluğu’na da başvuruda bulunabilirler.

Ayrıca büyükelçilik ve konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş olan vize danışmanlık ve başvuru merkezleri de başvuruların kabul edilmesi konusunda bir alternatiftir. Bu firmalar vize başvuru işlemlerini ve vize alma sürecini kişiler adına takip eden ve profesyonel olarak yöneten firmalardır.

Surinam Vizesi Dilekçe Örneği

Surinam için vize başvurusu yapacak olan kişilerin ilk yapmaları gereken şeylerden birisi vize dilekçesi hazırlamaktır. Vize dilekçesinde yapılacak olan seyahatin detayları ve bazı ön bilgiler yer almalıdır. Vize dilekçesi hazırlanırken mutlaka gerçekçi bilgiler ile hazırlanmalıdır. Dilekçede yer alan bilgilerin, daha sonra beyan edilecek olan evraklarda yer alan bilgilerle uyuşmaması halinde vize başvuru işleminin ret yanıtı alması mümkündür. Surinam için vize başvurusunu bizzat yapacak olan kişiler, vize dilekçelerini hazırlamak için internette yer alan Surinam vizesi dilekçe örneği kopyalarından yararlanabilirler.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey, örnek alınacak olan Surinam vize dilekçe örneğinin daha önce onay almış olan bir başvuruya ait olmasıdır. Vize başvuru dilekçesinde kişi seyahatin hangi tarihler arasında yapılacağını, seyahat masraflarının hangi yollarla karşılanacağını, seyahat boyunca nerede konaklanacağını ve gerekli olan diğer detayları bildirmelidir. Başvurularını vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile yapacak olan kişilerin dilekçeleri bu merkezler tarafından hazırlanmaktadır.

Surinam Vize Başvuru Formu

Surinam vize başvuru formu, başvuru yapılan makamların başvuru sahibini tanıması adına bir ön bilgilendirme formudur. Bu formda yer alan bilgiler de dilekçede olduğu gibi gerçekler ile uyumlu olmalıdır. Gerçeğe aykırı beyanlar ile doldurulan formlar, kişilerin yasal olarak da başlarının derde girmesine neden olabilir.

Surinam vize başvuru formu almak için Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nin ya da Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nun internet sitesini ziyaret etmek gereklidir.

Surinam Vizesi Redde İtiraz

Surinam vize başvuruları zaman zaman ret yanıtı ile karşılaşabilmektedir. Vizelerin ret almasının en bilinen nedeni evraklarda eksiklik olması ya da hatalı bilgi içeren evrakların bulunmasıdır. Ancak başvuru reddedilse bile Surinam vizesi redde itiraz etme hakkı bulunmaktadır.

Bu hak, genellikle şartlı olarak kullandırılan bir haktır. Eksik olan belgelerin tamamlanması ve doğru beyanların sağlanması şartı ile kişilerin yaptıkları redde itiraz başvuruları kabul edilmektedir. Ancak yine başvurusu ret alan kişilerin tekrardan aynı yönteme başvurmaları mümkün değildir.

Surinam Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Surinam vizesi almak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de Surinam vizesi kaç günde sonuçlanır? sorusudur. Surinam vize başvurusu normal şartlar altında yaklaşık 1 hafta ile 10 gün arasında sonuçlanır. Ancak bazı hususlar nedeni ile sürecin uzayabilmesi de söz konusudur. Başvuru yapılacak olan makamın Hollanda makamları olması nedeni ile Hollanda ve Türkiye’nin resmî tatil günlerinde vize başvuru işlemi yapılmamaktadır.

Surinam vizesi kaç günde sonuçlanır? Bu döneme denk gelen başvuru günlerinde fazladan beklemek gerekebilir. Ayrıca vize başvuru işleminin reddedilmesi ve ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda da başvurunun sonuçlanma süresinin uzaması söz konusudur. Meydana gelebilecek bu tür olumsuzluklar da dikkate alınarak başvurular en az 15 gün önceden yapılmalıdır.

Surinam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Surinam vizesi kaç günde çıkar? diye merak edenler için söylemek gerekirse, olağan şartlarda bu süre 1 hafta ile 10 gün arasında değişmektedir. Başvuru sürecinde istenmeyen durumlarla karşılaşmamak ve meydana gelebilecek sorunların kolaylıkla üstesinden gelebilmek adına vize başvurularında profesyonel destek almak önem arz etmektedir.

Surinam vizesi kaç günde çıkar? Hollanda diplomatik temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru ve danışmanlık merkezleri üzerinden yapılacak olan başvurular, sürecin profesyonel danışmanlar tarafından yürütülmesi nedeni ile kısa süre içerisinde sonuca ulaşmaktadır. Dilerseniz bu firmalardan birinden hizmet alarak başvuru sürecinin daha etkin ve daha hızlı bir şekilde yürütülmesini sağlayabilir ve süreç içerisinde meydana gelebilecek risklere karşı da kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Surinam Vize Ücreti

Surinam vize ücreti bu ülkeye vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ödemekle yükümlü oldukları ücrettir. Vize başvuru ücreti, başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusunu kendileri şahsen yapmak isteyen kişiler, öncelikle Hollanda Büyükelçiliği’nin ya da Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nun hesaplarına bu amaçla gerekli olan harç ücretini yatırmalıdır.

Surinam vize başvurusu için yatırılan Surinam vize ücretin dekontunun alınması ve başvuru evrakları arasına eklenmesi de zorunludur. Başvuru evrakları arasında dekont olmayan kişilerden yeniden başvuru ücreti ödemeleri talep edilebilir.

Surinam Vize Fiyatları

Surinam Vize Fiyatları; Başvuru işlemini kendisi yapmak yerine vize danışmanlık firmalarından destek alarak yapan kişiler açısından fiyatlarda kesin bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Çünkü bu durumda vize harçlarına ek olarak danışmanlık ve başvuru merkezlerinin hizmet ücretlerinin de ödenmesi gereklidir. Firmaların hizmet ücretleri ise farklılık göstermektedir.

Vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile başvuru yapan kişiler, hem başvuru harcını hem de firma danışmanlık ücretini toplam olarak firmaya ödemektedir. Surinam vize fiyatları konusunda daha net bilgi alabilmek için bu konuda hizmet veren vize danışmanlık merkezleri ile iletişime geçmek mümkündür. Dilerseniz Long Vize Turizm firmamızdan da bu konuda destek alabilirsiniz.

Surinam Vizesi Başvuru Merkezi Nerede

Surinam’a seyahat etmek için vize almak isteyen kişiler açısından tercih edilebilecek en kolay yöntem vize başvuru de danışmanlık merkezleri üzerinden başvuru yapmaktır. Surinam vize işlemleri konusunda işleyişi en iyi şekilde bilen bu firmalardan alınacak hizmet sayesinde başvuru sürecini sorunsuz olarak takip etmek mümkündür. Surinam vizesi başvuru merkezi nerede diye merak edenler açısından söylemek gerekirse farklı başvuru merkezlerinin Türkiye’nin neredeyse 81 ilde şubesi bulunmaktadır.

Uzun yıllardan beri bu konuda hizmet veren Long Vize Turizm firmamız da Türkiye’nin bütün şehirlerinden yapılacak olan vize başvurularına aracılık etmektedir. Müşteri memnuniyetini esas alan ve kaliteli hizmetleri en uygun fiyatlar ile müşterilerine sunmayı ilke edinen firmamızdan destek alarak siz de zorlu Surinam vizesi süreçlerini başarı ile tamamlayabilirsiniz. Firmamızın hizmetlerinden yararlanmak için internet sitemizden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu