Skip to content

Suudi Arabistan Vize Başvuru Şartları 2022

Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Vize Başvuru Şartları 2022 Suudi Arabistan vizesi, Suudi Arabistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda olduğu bir belgedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport türü fark etmeksizin (umumi, hususi hizmeti diplomatik) tüm pasaport sahipleri, Suudi Arabistan seyahatleri için vize almak zorundadır. Suudi Arabistan vize başvuruları, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na yapılır. Suudi Arabistan Konsolosluğu, vize başvurularını değerlendirmekle yetkili tek kurumdur.

Ancak Suudi Arabistan Konsolosluğu; turistik, ticari, aile ziyareti, arkadaş ziyareti gibi kısa süreli vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Suudi Arabistan kısa süreli vize başvuruları, Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapılmaktadır. Long Vize Turizm şirketi olarak Suudi Arabistan vizesi başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması, vize randevusu alınması, kısacası tüm vize işlemlerini yürütmek için görev yapmaktadır.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Suudi Arabistan ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize anlaşması bulunmaktadır. Ülkemizden her yıl binlerce kişi özellikle hac ve umre yapmak üzere Suudi Arabistan’a seyahat etmektedir. Suudi Arabistan’a seyahat edecek umumi, diplomatik (en fazla 90 günlük seyahatlerinde vize harç bedeli ödemezler), hususi ve hizmet pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Müslümanlar için oldukça önemli bir yere sahip Suudi Arabistan’a seyahat edecek kişilerin, seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlaması gerekir.

Vize başvuruları, uzun ve kısa süreli olmak üzere iki şekilde verilir. Vize başvurularını yürütmekle görevli Suudi Arabistan Konsolosluğu, kısa süreli vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize başvurusu oluşturma, vize randevusu gibi birçok aşamadan oluşmaktadır. Suudi Arabistan vize işlemlerini kısa süre içerisinde prosedüre uygun şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Suudi Arabistan vize başvurusu, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Vize başvurusu yapılmadan önce, kişinin ülkeye seyahat nedeni ve seyahat süresini belirlemesi gerekir. Vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanıp, vize başvurusu gerçekleştirilmelidir. Suudi Arabistan Konsolosluğu, kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmez. Suudi Arabistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği, kısa sürede seyahatleri vize başvurularını Long Vize Turizm aracılığı ile almaktadır.

Suudi Arabistan vize başvurusu yapan kişilerin, en az 6 ay geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaportlarının bulunması gerekir. Pasaportu olmayan veya geçerlilik süresi dolmuş kişilerin daha önce pasaport başvurusu yapıp; daha sonra vize başvurusu gerçekleştirmesi gerekir. Suudi Arabistan vize başvurusu için Suudi Arabistan vize başvuru formu doldurularak, başvuru işlemi gerçekleştirilmelidir.

Suudi Arabistan Vize Randevusu

Suudi Arabistan vize randevusu, vize başvuruları için gerekli bir işlemdir. Vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi için Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu talep edilmesi gerekir. Vize randevusu oluştururken, Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun hizmet saatlerine göre randevu oluşturulmalıdır.

Suudi Arabistan vize randevusu oluşturulmadan önce vize için gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması vize başvurusunun oluşturulması ve vize ücretinin de yatırılması gerekir. Vize randevusu oluşturan kişilerin, belirlenen gün ve saatte talep edilen yerde bulunmalıdırlar. Suudi Arabistan vize başvurularında vize randevusu oluşturmak ve diğer vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize

Bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için seyahat edilecek ülkenin belirlediği prosedürlere ve kurallara uyulması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti’nden Suudi Arabistan’a seyahat edecek kişilerin vize almaları zorunludur. Hac ve umreden dolayı ülkemizden her yıl birçok kişi Suudi Arabistan’a seyahat etmektedir. Suudi Arabistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti tüm pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize almak zorundadırlar.

Bu nedenle Suudi Arabistan vize başvurularında çok fazla yoğunluk yaşanmaktadır. Suudi Arabistan vize başvurularının en az 1 ay öncesinden başlatılması gerekir. Ticari, aile ziyareti, umre vizesi gibi kısa süreli vize başvuruları Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan vizesi başvuruları uzun ve kısa süreli olarak iki şekilde gerçekleştirilir.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Merkezi

Vize başvurularında bulunduğunuz ilden kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu oluşturmak için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak Türkiye’nin 81 ilinde aktif olarak hizmet veren başvuru merkezimiz bulunmaktadır. Suudi Arabistan vize başvuru merkezi olarak Long Vize Turizm şirketimiz hizmet vermektedir.

Şirketimiz bünyesinde çalışan profesyonel ve deneyimli ülke temsilcilerimiz ile vize için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize başvuru formunun doldurulması gibi tüm vize işlemlerinin yürütülmesinde profesyonel hizmet vermekteyiz. Long Vize Turizm, Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kısa süreli vize başvurularını kabul etmekle görevlendirilmiştir. Suudi Arabistan vize işlemleri ile ilgili tüm bilgileri Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Çeşitleri

Suudi Arabistan vize başvuruları; kişilerin seyahat nedenine, seyahat süresine ve Türkiye’deki iş statüsüne göre farklılık gösterir. Suudi Arabistan vize çeşitleri, uzun ve kısa süreli olmak üzere iki kategoride yer almaktadır. Suudi Arabistan vize çeşitleri şunlardır:
Suudi Arabistan turistik vizesi
Suudi Arabistan ticari vizesi
Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi
Suudi Arabistan Arkadaş ziyareti vizesi
Suudi Arabistan Hac ve Umre vizesi
Suudi Arabistan Ulusal vize
Suudi Arabistan Eğitim vizesi
Suudi Arabistan Vatandaşlık vizesi
Suudi Arabistan Göçmenlik vizesi
Suudi Arabistan Oturum vizesi
Vize başvurularında, vize başvurusunun vize çeşidine uygun şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Bu nedenle vize başvurusunda bulunacak kişilerin, öncelikle vize türünü belirledikten sonra gerekli işlemleri başlatmalıdır. Suudi Arabistan vize çeşitlerine uygun şekilde vize işlemlerinin yürütülmesi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vizesi

Suudi Arabistan ticari vizesi; Suudi Arabistan’a iş toplantısı, fuar etkinlikleri, fabrika açılışı gibi ticari faaliyetlerden dolayı seyahat edecek kişilerin almak zorunda olduğu vize türüdür. Suudi Arabistan ticari vize başvuruları, kısa süreli vize kategorisinde yer aldığından Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş Long Vize Turizm şirketimiz ile vize başvurularının gerçekleştirilmesi gerekir.

Ticari vize başvurularında Suudi Arabistan’da bulunan firma yetkilisi veya yöneticisi tarafından bir davetiye gönderilmesi zorunludur. Davetiye gelmediği takdirde vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak ve seyahat planlarınızda herhangi bir değişiklik oluşmaması için Suudi Arabistan ticari vizesi gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve diğer Suudi Arabistan vize işlemleri ilgili bizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik Vize

Suudi Arabistan turistik vize, Suudi Arabistan’a gezi amacıyla seyahat edecek kişilerin başvurduğu vize türüdür. Turistik vize başvuruları, kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Suudi Arabistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport türü fark etmeksizin tüm pasaport sahiplerinin vize almaları zorunludur. Suudi Arabistan turistik vize başvurularını, Suudi Arabistan Konsolosluğu direkt olarak kabul etmemektedir.

Suudi Arabistan turistik vize başvurularını Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla gerçekleştirilmesi gerekir. Ancak Suudi Arabistan vize başvurularını değerlendirmekle ve sonuçlandırmakla, Suudi Arabistan Konsolosluğu yetkilidir. Turistik vize başvurularının olumlu sonuçlanması için gerekli evrakların ve belgelerin talep edilen şekilde hazırlanması çok önemlidir. Suudi Arabistan turistik vize işlemlerinde, Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi, Suudi Arabistan’da yaşayan ve sürekli ikamet eden aile bireyini ziyaret etmek için talep edilen vize türüdür. Suudi Arabistan aile ziyareti başvurularında, ziyaret edilecek kişinin Suudi Arabistan’da sürekli ikamet etmesi gerekir. Ayrıca ziyaret edilecek aile bireyinin vize başvurusunda bulunan kişiyi davet ettiğine dair bir davetiye mektubu göndermelidir.

Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi, kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Bu nedenle Suudi Arabistan aile ziyareti vize başvuruları, Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirilmelidir. Suudi Arabistan aile ziyareti başvuruları için Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların ve belgeleri uygun şekilde hazırlanması ve diğer tüm vize işlemlerini kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlamak için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Arkadaş Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan arkadaş ziyareti vizesi, kısa süreli seyahat kategorisinde yer alan biri bize türü olmakla birlikte Suudi Arabistan’da ikamet eden arkadaşlarını ziyaret etmek amacıyla yapılan başvurularda Suudi Arabistan konsolosluğu tarafından verilen bir bize türüdür. Bu bize ne alınmasında aranan en temel şart kar vize için gerekli olan evrak ve belgelerin tanzim edilmesi ile birlikte Suudi Arabistan’da bulunan arkadaşın Suudi Arabistan Konsolosluğu’na hitaben davet mektubu gönder nesidir davet mektubu gönderilmediği takdirde bu vizenin alınması mümkün değildir.

Suudi Arabistan Arkadaş ziyareti vizesi ile ilgili diğer önemli bir şart ise tüm vize başvurularında 45 yaş altı kadın ziyaretçilerin ı dereceden kan bağı bulunan erkek akrabaları veya eşleri bulunmadan bize verilmedi gibi bu Kural arkadaş ziyareti birisinde de geçerlidir. Detaylı bilgi ve arkadaş ziyareti vizesi için Long Vize Turizm şirketimizi arayarak gerekli bilgilendirmeleri alabilir ve şirketimiz sizin adınıza Suudi Arabistan vizesi işlemlerini gerçekleştirebilir.

Suudi Arabistan Vize Şartları

Suudi Arabistan vize şartları talep edilen vize seyahat süresini ve başvuru sahibi kişinin mesleki statüsü ayrıca kişinin cinsiyeti ve yaş durumu esas alınarak belirlenmiştir. Vize alabilmek için öncelikle geçerli bir pasaportun bulunması ve bu pasaportun geçerlilik süresinin seyahat bitiminden itibaren 1 yıl daha devam etmesi vize işlemleri uygulanabilmesi için en az 2 sayfasının boş olmasına dikkat edilmelidir bu şartları sağlamayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle pasaport konusundaki şartları sağlamaları gerekir. Diğer önemli bir şart ise umumi hususi hizmet pasaportu bulunan vatandaşlar vize başvurusu yapmak zorundadır ancak resmi görevli seyahat edecek kişilerden 90 güne kadarki seyahatlerinde vize işlemlerinde muaf tutulurlar.

Suudi Arabistan’a vize alarak seyahat planlayan kişilerin vize için gerekli olan evrakları ve belgeleri usul şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak tanzim etmeleri esastır. Onun dışında 45 yaşından küçük kadınların tek başına ziyaret etmeleri yasaklanmıştır bu kişilerin vize alıp Suudi Arabistan’a seyahat gerçekleştirebilmeleri için 1. Dereceden kan bağı bulunan kişilerin veya eşinin yanında bulunması şartı aranır. Birçok şartın istendi Suudi Arabistan vizesi hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcilerine arayabilir ve şirketimiz başvuru işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirerek en kısa sürede vize almanızı sağlamaktadır.

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır? Başvurular Suudi Arabistan başkonsolosluğuna ya da Suudi Arabistan büyükelçiliği ne yapılabilir. Türkiye’de bulunan vize işlemleri konusunda yetkili resmi kurumlar olan Suudi Arabistan konsolosluğu ve büyükelçiliği görev alanı olarak il bazında bir sınırlama getirilmemiştir. Ancak nasıl bize türlerinde Hac vizesi umre vizesi gibi Suudi Arabistan konsolosluğu ve büyükelçiliği doğrudan vize başvurusu almamaktadır. En kısa şekilde Suudi Arabistan vizesi alabilmek problem yaşanmadan seyahat planı da herhangi bir değişiklik yapılmadan seyahat gerçekleştirmek isteyenler Suudi Arabistan konsolosluğu büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz başvuru yapabilirler.

Suudi Arabistan Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Vize alabilmek için öncelikle hangi amaçla Suudi Arabistan’a ziyaret gerçekleştirileceği, seyahatin süresi, seyahatin kapsamı, talep edilen vize türü ve vizenin tek girişli/çift girişli/çok girişli mi olacağına karar verilmelidir. Bu kararın, vize talep dilekçesi ile resmiyet kazandırılması gerekir. Daha sonra vize türüne ve seyahat süresine göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na ya da Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne teslim edilmesi gerekir.

Ancak hac ve umre vizesinde başvurular, Konsolosluk/Büyükelçilik yerine Diyanet İşleri Başkanlığı’na ya da Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı’na yapılmalıdır. Suudi Arabistan Turistik vize başvuruları doğrudan Konsolosluğa/Büyükelçiliğe yapılmak zorundadır. Diğer vize türleri ve hac-umre vizesi içinse 81 ilden vize başvurusu alan, tüm vize işlemlerini ülke temsilcileri ve uzman personeli ile başvuru sahibi adına gerçekleştiren, Suudi Arabistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Hangi İllerden Alınır? ; Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ilden Suudi Arabistan vize başvurusu almaktadır.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan vize randevusu nasıl alınır? vize evraklarının ve belgelerinin teslim edilmesi için alınması gereken zorunlu vize aşamalarındandır. Vize randevusu alınmadan önce öncelikle talep edilen vize ve seyahat süresine göre tanzim edilmesi gereken evrakların ve belgelerin usul şartlarına ve resmiyete uygun hazırlanması gerekir. Gerekli belgeler hazırlandıktan online vize randevusu alınmalıdır. Randevu günü ve saatinde şahsen bulunmak zorunludur. Herhangi bir aksilik yaşanmaması için randevu saatinden yarım saat öncesinden başvuru merkezinde bulunmak doğru olacaktır.

Suudi Arabistan vize randevusu ve başvurusunun ret edilmemesi ve sürecin uzamaması için eksik evrak ya da belge bulunmaması, yanlış bilgi bulunmaması ve evrakların usul artlarına uygun olarak hazırlanması gerekir. Bu tür sorunlar yaşanmaması için Suudi Arabistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvurusu nasıl yapılır? sorusu için öncelikle geçerli bir pasaportun bulunması, pasaportun 10 yıldan eski olmaması, sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş bulunması gerekir. Pasaportun geçerlilik süresinin ise seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren 1 yıl daha devam etmesi istenir. Vize talep dilekçesinin yazılması ve başvuru formu doldurulmalıdır. Vize türüne, seyahat süresine ve başvuru sahibinin mesleki statüsüne göre evraklar ve belgeler usul şartlarına uygun olarak hazırlanması gerekir.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu ve randevusu alınmalı, vize ücreti ödenmelidir. Randevu günü, hazırlanan evraklar ve belgeler teslim edilmelidir. Tüm bu resmi işlemleri bireysel olarak yapılması pek mümkün değildir. Bu yüzden Suudi Arabistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında yetki verilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilir ve şirketimiz tüm işlemleri sizin adınıza gerçekleştirebilir.

En Kolay Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır?

En Kolay Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır? Suudi Arabistan hac ve umre vizesi, turistik vize, ticari vize, vatandaşlık vizesi, aile ziyareti vizesi, arkadaş ziyareti gibi birçok türü bulunmakta ve seyahat amacına göre Suudi Arabistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize verilir. Turistik vize başvuruları doğrudan Konsolosluğa ya da Büyükelçiliğe yapılmak zorundadır. Diğer vize türleri için yapılacak başvurular, Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen ülke temsilcileri ve uzman personeli ile profesyonel hizmet veren Long Vize turizm şirketimi aracılığıyla yapabilirsiniz.

Suudi Arabistan vize başvuruları; vize talep dilekçesinin yazılması, vize başvuru formunun doldurulması, vize ücretinin ödenmesi, evrakların ve belgelerin hazırlanması, evrakları teslim edilmesi ve sonuç olmak üzer birçok aşamadan ibarettir. Tüm bu aşamaları resmiyet uygun olarak gerçekleştirilmesi adına en kolay Suudi Arabistan vizesi almak için şirketimize müracaat etmeniz yeterlidir.

Suudi Arabistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize almak için vize işlemlerinin tüm aşamalarının Suudi Arabistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği’nin belirlemiş olduğu usul şartlarına ve resmi usuller göre hazırlanmasına dikkat edilmelidir. Umumi, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının, vize başvurusu yapmaları zorunludur. Diplomatik pasaport sahibi kişilerin görev amaçlı 90 güne adar ki seyahatlerinde vize harç ücreti alınmaz.

Suudi Arabistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler; Pasaportun geçerlilik süresinin Seyahatin bitim tarihinden itibaren 1 yıl daha devam etmesine, son 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaport olmalı, vize başvuru formunun ve vize talep dilekçesinde yer alan bilgilerin evraklar ve belgelerle doğrulanabilir olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi, iş ziyareti, arkadaş ziyareti gibi seyahatlerde ise mutlaka davet mektubunun gönderilmesi gerekir. Aksi takdirde başvuru ret edilir. Detaylar için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Suudi Arabistan Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar; Suudi Arabistan vize işlemleri gerçekleştirilirken her bir vize aşamasının gerektirdiği resmiyetin ve usul şartlarına harfiyen uyulmalıdır. Başvuru evrakları ve belgelerinin yanlış doldurulması, eksik belge bulunması ya da usul şartlarına aykırı tanzim edilmesi halinde başvuru ret ile sonuçlanır. Bu yüzden profesyonel destek almak çok önemlidir. Başvuru formu doldurulurken büyük harflerle istenen bilgilere verilecek cevaplar yazılmalı, formun İngilizce ve Türkçe doldurulması gerekir, ayrıca formda yer alan bilgilerin evrak ve belgelerle ispatlanması gerekir.

Bunun dışında 45 yaşından küçük kadınlara, yanlarında 1.dereceden kan bağı bulunan akraba veya eşinin olması halinde vize verilir. 35 yaşından küçük bekâr bayanlarda da bu şart geçerlidir. Turistik amaçlı seyahatlerde başvurular, doğrudan Suudi Arabistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır. Suudi Arabistan Ticari vize başvurularında ise 50 yaş üstüne vize verilmektedir. Detaylar için şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan İşçi vizesi

Suudi Arabistan İşçi vizesi, işçi statüsünde Suudi Arabistan’da ekonomik faaliyet yürüten işletmelerde çalışmak amacıyla yapılan başvurularda verilen bir vizedir. İşçi vizesine başvuran kişilerin aynı zamanda çalışma izni başvurusu da yapmaları gerekir. Bu vizenin alınmasında en önemli şartlardan birisi, işçi olarak gidecek kimsenin çalışacağı firma/şirket tarafından antetli kâğıda yazılmak şartıyla Suudi Arabistan Konsolosluğu’na hitaben davet mektubu göndermesi gerekir ve bu davet mektubunda davet eden ve davet edilene ait kişisel bilgiler ile birlikte davet edenin ikamet adresi, pasaport fotokopisi de bulunmalıdır.

50 yaş üzeri başvuru sahiplerine Suudi Arabistan çalışma vizesi verilmemektedir. 50 yaş altı işçi statüsünde başvuru yapanlardan ayrıca çalışacağı firma/şirketten kefalet mektubu da istenir. Başvuru sahibimin mesleği, başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için çok önemlidir. Suudi Arabistan vizesi başvurusu için Suudi Arabistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Ulusal Vize

Suudi Arabistan ulusal vize başvuruları için Suudi Arabistan Konsolosluğu’na sunulacak evraklar ve belgeler çok önemlidir. Ulusal vize başvurularında, Suudi Arabistan Konsolosluğu yetkililerinin dikkat ettiği en önemli husus; Suudi Arabistan’da kaldığınız süre boyunca ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacağınız konusudur. Suudi Arabistan Konsolosluğu’na, Suudi Arabistan’da kaldığınız süre boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinizin teminatını verilmesi gerekir.

Ulusal vize, Suudi Arabistan seyahati için 90 günden fazla Suudi Arabistan’da kalmak için talep edilen vize türüdür. Ulusal vize başvurularında vize işlemlerinde tüm detayların hassasiyetle yürütülmesi gerekir. Suudi Arabistan ulusal vize işlemlerinde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma gibi tüm vize işlemlerinin, Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun talep ettiği şekilde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Oturum Vizesi

Suudi Arabistan oturum vizesi, Suudi Arabistan’da uzun süreli yaşamak için talep edilen vize türüdür. Uzun süreli vize kategorisinde yer alan oturum vizesinin alınması birçok şartın sağlanması bakımından süreç olarak zor ve meşakkatli vize türlerinden birisidir. Suudi Arabistan oturum vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin, Suudi Arabistan’da nerede çalışacağını, ikamet edeceği yer ile ilgili belgeleri, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na sunması gerekir.

Bu belgelerin eksiksiz ve tam olarak sunulması, vize başvurusunun sonucunu doğrudan etkilemektedir. Talep edilen belgelerde görülen yanlış veya eksik bir bilgi, vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olabilir. Suudi Arabistan vizesi başvurularının kısa süre içerisinde olumlu sonuçlanabilmesi için Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan deneyimli ve uzman personelimizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Çalışma Vizesi

Suudi Arabistan çalışma vizesi, Suudi Arabistan’da çalışmak isteyen kişilerin talep ettiği vize türüdür. Suudi Arabistan çalışma vizesi, uzun süreli vize kategorisinde yer alır. Vize başvurusunda bulunan kişinin Suudi Arabistan’da çalışmak istediğini belirtip; buna uygun şekilde vize işlemlerini tamamlaması gerekir. Suudi Arabistan’da bir şirkette veya firma ile anlaşıp iş bulmanız, o şirketten davet mektubu geldiği takdirde vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanmasını etkileyecektir.

Çalışma vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, daha sonra oturum vizesi ve vatandaşlık vizesi başvurusunda bulunabilirler. Suudi Arabistan çalışma vizesi başvurularında, vize başvurusu, vize randevusu alma gibi tüm vize işlemleri İçin Long Vize Turizm şirketimizden hizmet almanız bu sürecin daha hızlı ve başarılı sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Suudi Arabistan Aile Birleşimi Vizesi

Suudi Arabistan aile birleşimi vizesi, Suudi Arabistan’da bulunan aile bireylerinin yanına gidilebilmesi için talep edilen vize türüdür. Aile bütünlüğünün sağlanabilmesi için aile birleşimi vizesi alınması gerekir. Suudi Arabistan aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, aile olduğunu kanıtlayıcı belgeleri sunmaları gerekir. Evli kişilerin evlilik cüzdanı, 18 yaşından küçükler için anne baba onaylı muvafakat name gibi belgelerin Suudi Arabistan Konsolosluğu’na sunulması gerekir.

Suudi Arabistan aile birleşimi vizesi vize başvurusunda bulunan kişiye, Suudi Arabistan’da yaşama hakkı sunduğunda vize işlemleri zor ve uzun sürer. Suudi Arabistan aile birleşimi için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, Suudi Arabistan vize başvurusu gibi vize işlemleri hakkında profesyonel destek için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Göçmenlik Vizesi

Suudi Arabistan göçmenlik vizesi, Suudi Arabistan’a göçmen olarak gitmek isteyen kişilerin talep ettiği vize türlerinden birisidir. Göçmenlik vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, Suudi Arabistan’da bir iş bulmaları ve ülkede yaşayabilmek için gelirlerinin olması gerekir. Göçmenlik vize başvuruları, belirli süre aralığında verilir. Suudi Arabistan göçmenlik vize başvurularının olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandırılması yetkisi Suudi Arabistan Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne aittir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu yetkilileri, göçmenlik vize başvurularını değerlendirirken vize başvurusu yapan kişini sunduğu evrak ve belgelere göre karar vermektedir. Bu nedenle Suudi Arabistan vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin prosedüre uygun şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Evrakları

Suudi Arabistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de sürekli ikamet eden 3. ülke vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları zorunludur. Vize alabilmek için Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun belirlediği şartlara ve kurallara uyulması gerekir. Suudi Arabistan vizesi başvurularında, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması zorunludur. Suudi Arabistan vize evrakları şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Vize başvuru formu
Vize talep dilekçesi
Otel ve uçak rezervasyonları
Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
Suudi Arabistan vize başvurularında, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan deneyimli personelimizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Belgeleri

Vize başvurularında, bütün vize türlerinde vize başvurusunda bulunan kişilerin, ortak olarak hazırlanması gereken evrak ve belgelerin yanı sıra vize türüne, vize süresini ve vize başvurusunda bulunan kişilerin mesleğine uygun şekilde hazırlaması gereken ek evraklar ve belgeler bulunur. Vize başvurularında talep edilen evrak ve belgeler, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na vize hakkında olumlu veya olumsuz yönde karar vermesini etkileyen en önemli ölçütlerdir. Suudi Arabistan vize belgeleri şunlardır:
En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
Suudi Arabistan vize başvuru formu
Vize talep dilekçesi
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı
2 adet biyometrik fotoğraf
Otel ve konaklama bilgileri
Uçak gidiş dönüş bileti
Bankada yeteri miktarda para
Sağlık sigortası poliçesi
Suudi Arabistan Konsolosluğu, vize türüne uygun şekilde ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Vize türüne ve seyahat süresine uygun şekilde gerekli ve evrakların ve belgelerin hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Suudi Arabistan Vize Evrakları

Çalışmayan yani Türkiye’de kamu ve özel sektörde başvuru tarihi olarak işi bulunmayanlar, şartları sağlamak kaydıyla Suudi Arabistan vizesi için başvuru yaparak seyahat edebilirler. Çalışmayan kişilerin sağlaması gereken en önemli şartlar davet mektubunun ibraz edilmesi ve masrafları karşılayacak yeterli miktarda paranın banka hesabında bulunması gerekiyor.

Suudi Arabistan’da ikamet eden kişinin Suudi Arabistan Konsolosluğu’na hitaben davet mektubu göndermesi gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru ret edilir. Masrafları karşılayacak bir sponsor bulunması başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için etkili olacaktır. Vize başvurusu için yetkili Long Vize Turizm şirketimizle iletişime geçebilirsiniz. Çalışmayan kişi için Suudi Arabistan vize evrakları ise şunlardır:

Pasaport
Vize Başvuru Formu
Vize talep dilekçesi
​2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Arka fonu beyaz olmalıdır)
Banka Hesap Cüzdanı Fotokopileri 
Banka hesap ekstresi
Nüfus Cüzdan Fotokopisi 
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Sponsora ait belgeler, sponsor şirketse; faaliyet belgesi, imza sirküleri fotokopisi, vergi levhası fotokopisi ve diğer belgeler

Ev Hanımı Suudi Arabistan Vize Evrakları

Türkiye’den Suudi Arabistan’a çoğunlukla hac ve umre ibadeti için gidilmektedir. Ev hanımı statüsündeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da Suudi Arabistan vizesi için gerekli şartları sağlamaları halinde vize alabilirler. Suudi Arabistan ülkesinin kadınlar konusunda bazı kuralları bulunur.

Bunlar ev hanımı olarak hac veya umre ibadeti için seyahat edeceklerin tek başlarına seyahat etmeleri yasaktır. Bunun için eşi ya da 1.dereceden kan bağı bulunan bir erkekle seyahat etmelidir. Hac ve umre için gidenlerin çarşaf giymeleri zorunludur. İş gezisi ya da turistik amaçlı gidecek bayanların ise kolları ve ayak bilekleri görülmeyecek şekilde giyinmelidirler. Ev hanımı Suudi Arabistan vize evrakları ise şunlardır:

Pasaport
Vize Başvuru Formu
Vize talep dilekçesi
​2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Arka fonu beyaz olmalıdır)
Banka Hesap Cüzdanı Fotokopileri 
Banka hesap ekstresi
Nüfus Cüzdan Fotokopisi 
Vukuatlı nüfus kayıt örneği
Detaylı bilgi almak ve vize başvurusu için Suudi Arabistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

Memur İçin Suudi Arabistan Vizesi

Memur için Suudi Arabistan vizesi gerekli evraklar ve belgeler hazırlanıp; vize başvurusunun oluşturulması gerekir. Memur olarak vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanma ihtimali daha yüksektir. Belirli bir gelirin olması, devlet kurumunda çalışılması, vize işlemlerini kolaylaştırır. Memur için Suudi Arabistan vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
Vize başvuru formu
2 adet biyometrik fotoğraf
Otel ve uçak rezervasyonları
Memuriyet belgesi
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Çalışılan kuruma ait izin belgesi
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Bazı durumlarda Suudi Arabistan Konsolosluğu, kişilerin mesleki statüsüne göre farklı evrak ve belgeler de talep etmektedir. Memur için Suudi Arabistan evrakları ve belgelerinin talep edilen şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışan İçin Suudi Arabistan Vize Evrakları

Çalışan kişiler vize alırken hazırlaması gereken en önemli evrak ve belgelerden birisi de çalıştığını gösteren belgelerdir. Suudi Arabistan vize başvurularında çalışan için Suudi Arabistan Vize Evrakları şunlardır:
Suudi Arabistan vize başvuru formu
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
Otel ve uçak rezervasyonları
Seyahat masrafları karşılayabilecek miktarda bankada para
Çalışılan kuruma ait izin belgesi
Son 3 aya ait maaş bordrosu
SGK hizmet dökümü belgeleri
Varsa araç ruhsatı ve mal tapu fotokopileri
Çalışan kişiler için Suudi Arabistan vize evrakları ve belgelerinin prosedüre uygun şekilde hazırlanması için Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İşveren İçin Suudi Arabistan Vize Evrakları

İşveren için Suudi Arabistan vize evrakları ve belgelerini talep edilen şekilde hazırlanıp, vize başvurusunun oluşturulması gerekir. İşveren olarak vize başvurusunda bulunacak kişilerin, işveren olduğunu belirtip; buna uygun şekilde vize başvurusu gerçekleştirmelidir. İşveren için Suudi Arabistan vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliğini bulunan ve yıpranmamış eskimemiş bir pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Vize başvuru formu
Suudi Arabistan vize talep dilekçesi
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı
Vergi levhası
Son 3 aya ait banka hesap dokümanları
İmza sirküleri
Mal ve araç ruhsatı fotokopileri
İşveren için Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci İçin Suudi Arabistan Vize Evrakları

Suudi Arabistan’a öğrenci olarak seyahat edecek kişilerin, öğrenci olduğunu Suudi Arabistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne kanıtlayacak şekilde belgeler sunması gerekir. Öğrenci için Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri hazırlanırken, eksiksiz bir şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir. Öğrenci için Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

Pasaport
Suudi Arabistan vize başvuru formu
Vize talep dilekçesi
Biyometrik fotoğraf
Islak imzalı öğrenci belgesi
Eğitim alınan okuldan alınmış izin belgesi
18 yaşından küçükler için noter onaylı anne baba muvafakat namesi
Finansal destek sağlayacak kişiye ait belgeler
Otel ve uçak rezervasyonları
Öğrenci için Suudi Arabistan vize evraklarının ve belgelerinin hazırlanması aşamasında Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Çiftçi İçin Suudi Arabistan Vize Evrakları

Çiftçi için Suudi Arabistan vize evrakları çiftçilik mesleği ile uğraşan kişilerin hazırlaması gereken evraklardır. Suudi Arabistan’a çiftçi olarak seyahat edecek kişilerin, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na çiftçi olduğunu kanıtlayacak belgeleri sunması gerekir. Çiftçi için Suudi Arabistan Vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
Otel ve uçak rezervasyonları
Suudi Arabistan vize başvuru formu
Dilekçe
Biyometrik fotoğraf
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Ziraat Odası’ndan alınmış çiftçilik belgesi
Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
Mal ve araç ruhsatı fotokopisi
Suudi Arabistan’a çiftçi olarak vize başvurusu yapan kişilerin, vize başvurularının olumlu olarak sonuçlanabilmesi için talep edilen vize evraklarını ve belgelerini eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekir. Çiftçi için Suudi Arabistan evrakları ve belgeleri için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize

Suudi Arabistan ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ulusal ve ticari ilişkiler için Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı’nca Türkiye’de Suudi Arabistan Büyükelçiliği görev yapmaktadır. Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekte yetkili kurumdur. Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara’da bulunur. Ankara ve Ankara çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne yapmalıdırlar.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş Long Vize Turizm şirketimiz aracılığı ile bulunduğunuz ilden Suudi Arabistan vize başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Suudi Arabistan Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını değerlendirmekle ve Türkiye’de yaşayan Suudi Arabistan vatandaşlarına pasaport, nüfus cüzdanı vize gibi işlemleri ile yetkili kurumdur.

Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize

Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkili kurumdur. Suudi Arabistan Başkonsolosluğu, İstanbul ilinde bulunmaktadır. Suudi Arabistan’a gerçekleştirilecek seyahatler için Konsolosluk tarafından belirlenen vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde ilerletilmesi gerekir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için ülkeye gidiş ve vize türünün belirtilmesi gerekir. Suudi Arabistan Konsolosluğu yetkilileri, gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesi aşamasında titizlikle işlemleri yürütmektedir.

Bu nedenle Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması aşamasında Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Suudi Arabistan Konsolosluğu, kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Kısa süreli vize başvuruları için de Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş Long Vize Turizm şirketimize vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Konsoloslukları ve Adresleri

Suudi Arabistan ile Türkiye arasında ticaret hacmi yüksek seviyededir ve siyasi ilişkilerin güçlendirilmesi, ticari faaliyetlerin daha iyi seviyeye getirilmesi, Suudi Arabistan vizesi işlemlerinin yürütmek üzere Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’de resmi kurumlar olan Konsolosluk ve Büyükelçilik görevlendirilmiştir. Türkiye’de her yıl binlerce vatandaşımız hac ve umre ziyaret için Suudi Arabistan’a seyahat etmektedir. Vize işlemlerini yapmak, Türkiye’de bulunan Suudi Arabistan vatandaşlarının doğum, ölüm, nüfus ve diğer resmi işlemlerini yerine getirmek üzere görevlendirilen Suudi Arabistan Konsoloslukları ve adresleri aşağıda belirtilmiştir.
Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu Adres:  Konaklar Mahallesi Çamlık Caddesi, Akasyalı Sokak, No:6 Beşiktaş/İSTANBUL
Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Adres:  Gaziosmanpaşa  Mah. Turan Emeksiz Sok. No: 6, 06700 /Çankaya/ANKARA

Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği; Vize başvurularında en önemli evraklardan birisi de vize talep dilekçesidir. Vize başvurusunda bulunacak kişinin seyahat nedenini ve seyahat süresini belirten bir dilekçe yazıp Suudi Arabistan Konsolosluğu’na göndermesi gerekir. Dilekçe içerisinde seyahat süresinin tarihleri, açıkça belirtilmelidir. Vize başvurularında dilekçede görülen herhangi yanlış veya eksik bir bilgi, Suudi Arabistan vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacaktır.

Vize başvurularında dilekçe örneği her ne kadar aynı olarak görünse de vize başvurusu yapan kişinin mesleki statüsüne göre değişiklik gösterir. Suudi Arabistan vizesi için dilekçe hazırlamak için Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan uzman ve profesyonel personelimizden yardım alabilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi dilekçe örneği için Long Vize Turizm resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Vize başvurularında en önemli evraklar arasında vize başvuru formu yer alır. Suudi Arabistan’a seyahat edecek kişilerin vize başvuru formunu, eksiksiz ve güncel bilgiler ile doldurmaları gerekir. Suudi Arabistan vize başvuru formunda yer alan sorulara verilecek cevaplar doğru ve açıklayıcı olmalıdır.

Vize başvuru formu yasal bir belge olduğundan formda yer alacak yanlış veya yanıltıcı bir bilgi, vize başvurusu yapan kişi hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına ve vize başvurularının ret ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Suudi Arabistan vize başvurularında hac ve umre ziyaretleri nedeniyle çok fazla yoğunluk yaşanır. Suudi Arabistan vize başvuru formu hazırlamak ve vize başvurusu için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Redde İtiraz

Vize başvurularında bazı nedenlerden dolayı vize talebi ret ile sonuçlanmaktadır. Vize başvurusu ret ile sonuçlanan kişilerin, bu duruma itiraz etme hakları bulunur. Suudi Arabistan vizesi başvurularının ret ile sonuçlanması, genellikle talep edilen evrakların ve belgeleri eksik veya yanlış olmasından kaynaklanmaktadır. Vize başvurusu ret ile sonuçlanan kişiler, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na bir dilekçe yazıp; ret kararına itiraz edebilirler.

Suudi Arabistan vizesi redde itiraz dilekçesinin kabul edilmesi için dilekçenin hazırlanması aşamasında Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan deneyimli personelimizden yardım alabilirsiniz. Ret başvurusu kabul edildikten sonra vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasına neden olan sorun düzeltilerek tekrar Suudi Arabistan vize başvurusu oluşturulur.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Suudi Arabistan’a seyahat edecek kişilerin cevabını merak ettiği konulardan birisi de Suudi Arabistan vizesi kaç günde sonuçlanır? sorusudur. Yurtdışı seyahatlerinde vizenin sonuçlanma süresi oldukça önemli bir konudur. Suudi Arabistan vize başvurularının sonuçlanma süresi, hac ve umre yoğunluğundan dolayı uzayabilir. Ancak Suudi Arabistan vize başvuruları, ortalama 4 ile 5 iş günü arasında sonuçlanır. Bu durum en fazla 15 güne kadar uzayabilir. Suudi Arabistan Konsolosluğu, gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesi işlemlerini belirli süreler içerisinde gerçekleştirir.

Ayrıca Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, hafta sonu ve resmi tatil ve bayramlarda görev yapmaz. Vize başvurusunda bulunan kişinin, bu süreyi göz önünde bulundurarak vize başvurularını gerçekleştirmesi gerekir. Suudi Arabistan vizesi başvuruları için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar? Başvurularında öncelikle talep edilen evrakların ve belgelerin tamamlanması, vize başvuru formunun doldurulması, vize randevusu oluşturma gibi vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Daha sonra Suudi Arabistan Konsolosluğu’na gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi ile vize başvurusu gerçekleştirilmiş olunur. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar sorusu cevabı merak edilen konuların başında gelir.

Suudi Arabistan vize başvurularının sonuçlanma süresi, tamamen Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun yetkisi dâhilindedir. Suudi Arabistan vize başvuruları, ortalama 4 ile 5 iş günü arasında sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilir. Suudi Arabistan vizesi başvurularında, seyahat planında herhangi bir değişiklik oluşmaması için vize başvurusunun en az 1 ay öncesinden yapılması gerekir. Suudi Arabistan vize başvurularının kısa süre içerisinde başarılı olarak sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketimizden hizmet alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücreti

Suudi Arabistan vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretini yatırmaları zorunludur. Vize başvurularında vize türüne ve seyahat süresine göre vize ücretinde değişiklik görülür. Ayrıca vize ücreti zamanla her yıl değiştiğinden standart bir vize ücreti bulunmaz. Suudi Arabistan vizesi ücreti hakkında detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan vize ücreti başvurusunda bulunacak kişilerin bilmesi gereken hususlardan birisi de, olası vize başvurularının ret ile sonuçlanması durumunda vize ücreti tekrar iade edilmeyeceğidir. Tekrar vize başvurusunda bulunacak kişilerin yeniden vize ücretini yatırmaları gerekir. Bu durum vize başvurusunda bulunan kişiye, hem maddi hem de manen zarara uğratacaktır. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için vize işlemlerinin talep edilen şekilde yürütülmesi için şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Fiyatları

Suudi Arabistan vize başvurularının işleme alınması için talep edilen vize ücretinin yatırılması gerekir. Suudi Arabistan vizesi fiyatları; vize türüne, seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca vize fiyatları her yıl değişmektedir. Suudi Arabistan vize fiyatları hakkında bilgi almak için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurularında, bütçenizi ayarlamak açısından vize fiyatının detaylı bir şekilde öğrenilmesi faydalı olacaktır.

Suudi Arabistan vize başvurularının olumsuz sonuçlanması durumunda vize ücreti tekrar iade edilmez. Bunun yanı sıra kargo ücreti ve diğer masraflar vize fiyatlarına dâhil değildir. Suudi Arabistan vizesi başvurularında, bu tür sorunlarla karşılaşmamak vize işlemlerini talep edilen şekilde tamamlamak için şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Başvuru Merkezi Nerede?

Suudi Arabistan vizesi başvuruları, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na veya Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne yapılır. Suudi Arabistan Konsolosluğu; turistik, ticari gibi kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Kısa süreli vize başvuruları için Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş Long Vize Turizm aracılığıyla vize başvuruları gerçekleştirilmektedir.

Vize başvurusu yapan kişiler Suudi Arabistan vizesi başvuru merkezi nerede? olduğunu merak etmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu İstanbul’da, Büyükelçiliği ise Ankara’da bulunur. Ancak vize başvurusu için İstanbul’a veya Ankara’ya gitmeden bulunduğunuz ilden Suudi Arabistan vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimizin 81 ilde aktif olarak hizmet veren vize başvuru merkezlerine ulaşarak tüm vize işlemleriniz için hizmet alabilirsiniz.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu