Skip to content

Türkmenistan Vize Başvuru Şartları 2022

Türkmenistan Vizesi

Türkmenistan Vize Başvuru Şartları 2022 Türkmenistan Vizesi; Türkmenistan ile Türkiye arasında yapılan vize anlaşmasına göre Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaftır. Türkmenistan vizesi almak isteyen Umumi pasaport sahipleri ise Türkmenistan dış temsilciliklerinden vize almak zorundadır. Vize almak için gidilen dış temsilciliklere gerekli evrakların teslim edilmesi gerekmektedir.

Türkmenistan vizesi almak isteyenler firmamız vasıtasıyla vizelerini hızlı ve kolay bir şekilde alabilirler. Firmamız tüm vize sürecinizi takip ederek sizleri gerekli yerlerde bilgilendirir. Bu sayede oturduğunuz yerden vizenizin sonuçlanmasını takip edebilirsiniz. Endişelerden uzak bir şekilde Türkmenistan’a seyahat edebilmek için yetkili vize merkezimizle yapacağınız görüşmelerin çok faydası olacaktır. Detaylı bilgiler ve merak ettikleriniz için her saniye bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkmenistan Vize İşlemleri

Türkmenistan ülkesine gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize işlemlerini tamamlamak için bazı prosedürlerini yerine getirmelidir. Türkmenistan vize işlemleri sırasında evrak ve belgeleri eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim etmeniz sürecin sorunsuz tamamlanmasında etkilidir. Ayrıca vize randevu işlemlerini de yerine getirmeniz gerekecektir. Tüm bu işlemlerle uğraşmamak için firmamız sizlere her aşamada gerekli yardımda bulunacaktır.

Türkmenistan vizesi işlemleri hususunda firmamız yıllardır durmadan hizmet vermektedir. Yolcular vizelerini hızlı bir şekilde almak ve sorun yaşamamak adına her saniye bizlere ulaşabilirler. Zamandan tasarruf ederek bütün bu yükten kurtulmak ve tüm süreç hakkında bilgi almak için en doğru adres yetkili vize merkezimizdir. Konsolosluğa ve büyükelçiliğe gitmeden işlerinizi firmamızla halledebilirsiniz.

Türkmenistan Vize Başvurusu

Türkmenistan ülkesi ile Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşması mevcuttur. Ülkeye gitmek isteyen Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport sahipleri 90 günlük seyahatlerinde vize almak zorunda değildir. Türkmenistan vize başvurusu vize almak isteyenlerin yapması gereken ilk ve en önemli işlemdir. Vize alabilmeniz için konsolosluğa, başkonsolosluğa ya da büyükelçiliğe vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Türkmenistan ülkesine vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınızı belirtmeyi de unutmayın. Çünkü seyahat amacınıza göre alacağınız vize türüyle sizden istenilen birkaç belge olacaktır. Türkmenistan vize başvurusu esnasında tecrübeli ve profesyonel vize başvuru merkezimizden yardım alabilirsiniz. Bunun için sadece firmamızı aramanız yeterli olacaktır. Firmamız vize sürecinde neler yapmanız gerektiğini sizlere söyler ve bütün işlemleri kendisi yapar.

Türkmenistan Vize Randevusu

Vize alım işlemlerinin önemli aşamalarından biri olan vize randevusu vize almak isteyenlerin yapması gereken mecburi bir işlemdir. Vizenizi almak için gideceğiniz ülkenin konsolosluğuna veya büyükelçiliğine uğrayıp randevu almanız da gerekecektir. Randevu gün ve tarihi sizlere birkaç gün sonra gönderilir ve tam zamanında konsoloslukta olmanız gerekir. Türkmenistan vize randevusu almanız için yetkili vize merkezlerinden faydalanmanız daha sağlıklı sonuçlar almanızda etkili olacaktır.

Türkmenistan vizesi randevusu alırken tecrübeli ve profesyonel vize başvuru merkezimiz sizlere gerekli yardımlarda bulunacaktır. Randevu işlemleri sırasında sizin adınıza randevu alabilme hizmeti vermekteyiz. Bu aşamada yardım almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bu süreçte alacağınız yardımlar vize alım işlemlerinizin daha doğru ve hızlı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Türkmenistan Vize

Türkmenistan ülkesine seyahat edilebilmesi için vize muafiyeti olanlar umumi, resmi ve hizmet pasaportlarına sahipleridir. Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Umumi pasaport sahibi iseniz bu ülkeye gitmek için vize almak zorundasınız. Türkmenistan vize işlemleri için Türkmenistan Konsolosluğu sorumludur. Bu ülkenin konsolosluğu İstanbul ilimizde yer almaktadır.

Türkmenistan vize işlemleri için konsolosluğa ve büyükelçiliğe gitmenize gerek yoktur. Bu noktada tecrübeli ve profesyonel vize merkezlerinden de yardım alabilirsiniz. Sizlere vize işlemleri, başvuru ve randevu aşamalarında hizmet vermekteyiz. Bu süreçte alacağınız yardımlar ile vize alım işlemlerinizi daha hızlı ve doğru bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Yardım almak için her saniye yetkili vize merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

Türkmenistan Vize Başvuru Merkezi

Vize alım aşamasında tecrübeli ve profesyonel vize merkezlerinden yardım almak bu sürecinizi daha doğru bir şekilde ilerlemesini sağlar. Türkmenistan vize başvuru merkezi konusunda firmamız sizlere en profesyonel yardımları sunacaktır. Vize alabilmeniz için vize işlemlerinizi doğru sırasıyla eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir ve bu aşamada sizden istenilen belge ve evrakları da tam bir şekilde sunmanız gerekmektedir.

Tüm bu aşamalarda yetkili ve tecrübeli vize merkezimiz sizlere her türlü yardımı sunacaktır. Türkmenistan vize başvuru merkezi vize sürecinin rahat bir şekilde atlatılması için çok önemlidir. Yapacağınız başvuru ve diğer işlemler için sizlere gerekli hizmetleri sunmaktayız. Alacağınız yardımlarla vize sürecinizin daha doğru ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Çeşitleri

Türkmenistan ülkesine gidiş amacınıza göre yapacağınız başvuru koşulları da değişmektedir. Vize başvuru sırasında gidiş amacınızı net ve doğru bir şekilde aktarmanız ve belirtmeniz sayesinde size uygun vize türü belirlenecektir. Türkmenistan vize çeşitleri aşağıda sizin için listelenmiştir.

Turistlik vize
Öğrenci vizesi
Ticari vize
Aile ziyareti vizesi
Arkadaş ziyareti vizesi
İşçi vizesi
Çalışan vizesi
Aile birleşim vizesi

Türkmenistan vize çeşitleri içerisinden kendinize uygun olanı seçmeniz çok önemlidir. Yukarıda sizler için farklı vize türlerinin isimlerini sıraladık. Farklı çeşitlere ayrılan bu vize türleri için başvuru ve vize alım aşamasında sizden istenilen belgeler de farklı olacaktır. Vize alım aşamasında ve belgelerinizi tamamlama aşamasında yardım almak için yetkili vize merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

Türkmenistan Ticari Vize

Ticari vize türü Türkmenistan ülkesine ticari bir amaçla gidecek olanların alması gereken bir vize türüdür. Bu vizeyi alabilmeniz için önemli olan nokta ticari faaliyetinizi kanıtlamanız ve belirtmenizdir. Türkmenistan ticari vize alım aşamasında da sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız çok önemlidir.

Ticari belgeyi konsolosluğa sunduğunuzda vizeniz olumlu sonuçlanacaktır. Türkmenistan ticari vize alım aşamasında belge ve evraklarınızın eksiksiz olmasına ve uygulanması gereken işlemlerin sırasıyla uygulanmasına dikkat edin. Bu aşmada yetkili vize merkezimizden yardım alabilirsiniz. Sizin vize alım sürecinizin en doğru ve hızlı şekilde ilerlemesi için hizmet vermekteyiz. Firmamıza ilgili telefon numarasından her saniye ulaşarak merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Türkmenistan Turistik Vize

Yurt dışına çıkış ve seyahat amacı turistik gezi olan kişiler turistik vize türünde bir vize almalıdırlar. Turistik vize alımı için Türkmenistan Konsolosluğunun farklı istekleri bulunmaktadır. Türkmenistan turistik vize alım aşamasında sizden konsolosluğun talep ettiği belgeleri öğrenmek için firmamızı arayabilirsiniz. Bu belge ve evraklar eksiksiz bir şekilde sunulduğu vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Turistik vize tipinde Türkmenistan ülkesinde otel tarzı yerlerde kalmanız mecburidir. Bununla beraber seyahat boyunca ihtiyaçlarınızı nasıl ve hangi gelirle karşılayacağınızda konsolosluk açısından son derece önemlidir. Türkmenistan turistik vize alımı sürecinden yapılması gereken işlemleri eksiksiz ve doğru sırayla yapmalısınız aksi takdirde vize alamayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiler için firmamızı arayabilirsiniz.

Türkmenistan Aile Ziyareti Vizesi

Türkmenistan ülkesinde aile bireylerinizden biri yaşıyorsa aile ziyareti vizesi almanız gerekecektir. Aile ziyareti vizesi alabilmeniz için Türkmenistan’da bulunan yakınınızdan sizin adınıza yazılmış davet mektubu almanız gerekmektedir. Gönderilen bu davet ile aile ziyareti vizesini kolayca alabilirsiniz. Türkmenistan aile ziyareti vizesi alabilmeniz için de sizden istenilen belgelerden en önemlisi bu davet mektubudur.

Firmamız diğer belgelerinizin neler olduğu hususunda yardımcı olacaktır. Türkmenistan aile ziyareti vizesi alım sürecinden belgelerinizin eksiksiz olması ve yapılması gereken işlemlerin doğru sırayla yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde vizeniz olumsuz yanıt alabilir. Bu aşamada vize alım sürecinizi daha doğru ve hızlı bir şekilde yönetebilmeniz için tecrübeli ve profesyonel vize başvuru merkezlerinden yardım alabilirsiniz.

Türkmenistan Arkadaş Ziyareti Vizesi

Türkmenistan ülkesine yapacağınız seyahat sırasında hem arkadaşlarınızı ziyaret edip hem de ülkeyi gezmek istiyorsanız arkadaş ziyareti vizesini tercih edebilirsiniz. Türkmenistan arkadaş ziyareti vizesi alabilmeniz için bu ülkede arkadaşınızın olduğunu ve onun yanına gittiğinizi belirten belgeler sunmanız gerekmektedir.

Arkadaşınızın gönderdiği davet mektubu ile arkadaş ziyareti vize alımınız daha da kolaylaşacaktır. Bu süreçte sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde sunmanız vize alabilmeniz açısından oldukça önemlidir. Türkmenistan arkadaş ziyareti vizesi alırken yapmanız gereken işlemleri dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz ve yapılması gereken işlemleri doğru sırayla yapmalısınız. Bu süreçte tecrübeli ve profesyonel merkezlerinden yardım almak tüm vize yükünüzü hafifletecektir. Firmamızı sitemizde bulunan numarasından arayabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Şartları

Vize alım aşamasında vatandaşların uyması gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar uygulandığı takdirde vize almak mümkün olmaktadır. Aynı kural ve şartlar Türkmenistan ülkesi için de geçerlidir. Türkmenistan vize şartları genel olarak aşağıdaki gibidir:

Sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir.
Sahip olduğunuz pasaportunuzun son bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
Vizenin işleneceği pasaportunuzun 2 adet boş sayfasının olması gerekmektedir.
İstenilen belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulması gerekmektedir.

Türkmenistan vize şartları yerine getirilmediğinde vizeniz red yanıtı alacaktır. Bu şartları düzgün bir şekilde yerine getirebilmek için tecrübeli ve profesyonel merkezlerden yardım alabilirsiniz. Yetkili vize merkezimiz sizlerden gelen aramaları beklemektedir.

Türkmenistan Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Osmaniye, Düzce, Kilis, Karabük, Yalova, Iğdır, Bartın, Ardahan, Şırnak, Batman, Kırıkkale, Karaman, Bayburt, Zonguldak Aksaray, Yozgat, Van, Uşak, Şanlıurfa, Tunceli, Trabzon, Siirt, Tokat, Sivas, Tekirdağ, Sinop, Samsun, Sakarya, Rize, Niğde, Ordu, Nevşehir, Muş, Muğla, Mardin, Kahramanmaraş, Manisa, Malatya, Kocaeli, Kütahya, Konya, Kırşehir, Kırklareli, Kayseri, Kayseri, Kastamonu, Kars, İzmir, İstanbul, Mersin, Isparta, Hatay, Gümüşhane, Hakkâri, Giresun, Gaziantep, Eskişehir, Erzurum, Erzincan, Çorum, Elazığ, Edirne, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Çankırı, Çanakkale, Burdur, Bolu, Bitlis, Bingöl, Bilecik, Balıkesir, Aydın, Artvin, Antalya, Amasya, Ağrı, Afyonkarahisar, Adıyaman, Adana, Ankara, Bursa illerinden vizenizi alabilirsiniz.

Türkmenistan vizesi hangi illerden alınır? Hususunda firmamız sayesinde vize işlemlerinizi bulunduğunuz ilden anında yapabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınır?

Türkmenistan vizenizi bu ülkenin dış temsilciliklerinden alabilirsiniz. Vize alabilmeniz için gerekli olan işlemleri sırasıyla yerine getirmeniz çok önemlidir. Türkmenistan vizesi nasıl alınır? Noktasında da yapmanız gereken ilk şey vize başvurusu için konsolosluğa müracaat etmeniz veya firmamızı aramanızdır.

Vize başvurunuzu konsolosluktan veya büyükelçilikten yapabileceğiniz gibi firmamızdan da kolayca yapabilirsiniz. Başvuru sırasında alacağınız vize türüne göre sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekecektir. Belirtilen amaç doğrultusunda vize işlemleriniz başlayacaktır. Türkmenistan vizesi nasıl alınır? Konusu hakkında daha detaylı bilgi almak için yetkili vize merkezimizle irtibata geçebilirsiniz. Vize firmamız sizler için en profesyonel yardımları sunacaktır. Bu konuda çekinmeden bizleri arayabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Türkmenistan vizesi alabilmeniz için Türkiye’de bulunan konsolosluğundan veya büyükelçiliğinden randevu almanız gerekmektedir. Vize randevusu vize almak isteyenler için mecburi bir işlemdir. Türkmenistan vize randevusu nasıl alınır? Noktasında ise yapmanız gereken işlem konsoloslukla veya firmamızla irtibat kurmanızdır.

Bu noktada profesyonel ve tecrübeli vize başvuru merkezimizden yardım almanız sizin ve vize süreciniz için daha sağlıklı olacaktır. Vize randevusu ve başvurusu gibi işlemleri sizin için en profesyonel şekilde yürütmekteyiz. Türkmenistan vizesi randevusu nasıl alınır? Konusunda sizin için konsolosluktan randevu alma hizmetimiz her saniye bulunmaktadır. Vize alım sürecinizin daha doğru ve hızlı bir şekilde ilerlemesi için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize alabilmeniz için öncelikli olarak konsolosluğa veya büyükelçiliğe başvuru yapmanız gerekecektir. Bu başvuruları yapmak için yetkili bir vize merkeziyle anlaşmanız çok daha kolay olacaktır. Türkmenistan ülkesine gidebilmek için firmamızı arayabilirsiniz. Türkmenistan vize başvurusu nasıl yapılır? Noktasında firmamız da sizler için yardımcı olmaktadır.

Başvuru sırasında ülkeye seyahat etme ve gidiş amacınızı belirtmeniz çok önemlidir. Başvuru sırasında seyahat amacınız alacağınız vize türünü belirlemektedir. Türkmenistan vize başvurusu nasıl yapılır? Konusunda daha detaylı bilgi için bizi aramalısınız. Bu süreçte sizden istenilen belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde sunmanız ve yapılması gereken işlemleri doğru sırayla yapmanız oldukça önemlidir. Bu süreçte firmamız sizin için en doğru yol olacaktır.

En Kolay Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınır?

Türkmenistan vizenizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde alabilmeniz için sizden yapılması istenilen adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz veya bu işlemi yetkili bir vize merkezine bırakmanız doğru olacaktır. En kolay Türkmenistan vizesi nasıl alınır? Noktasında firmamız sizlere en profesyonel şekilde yardımcı olacaktır.

En kolay Türkmenistan vizesi nasıl alınır? Konusu hakkında daha detaylı bilgi almak için yetkili vize merkezimizle irtibata geçebilirsiniz. Vize başvuru, randevu ve diğer işlemler ile alakalı sizin için gerekli olan bütün hizmetleri vermekteyiz. Bu noktada bizden yardım alarak bu sürecinizi daha profesyonel bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Konsolosluğa veya büyükelçiliğe giderek zaman kaybetmek istemiyorsanız firmamızdan faydalanabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize alırken dikkat edilmesi gereken önemli bazı kurallar ve prosedürler mevcuttur. Bu kurallara dikkat edildiği takdirde vize alım süreciniz daha kolay bir şekilde ilerleyecektir. Türkmenistan vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusu ile alakalı en önemli nokta ise evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanarak konsolosluğa teslim edilmesidir. Konsolosluk güncel evrak listesini yetkili vize merkezimizle paylaşmaktadır.

Bu yüzden profesyonel ve tecrübeli vize başvuru merkezlerinden alacağınız yardımlar ile vize alım sürecinizi daha doğru ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Türkmenistan vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusu hakkında daha detaylı bilgi almak için yetkili vize merkezimiz tüm sorumluluğu üzerine alacaktır.

Türkmenistan Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Türkmenistan vize alım aşamasında yerine getirilmesi gereken birkaç kural ve şart bulunmaktadır. Şartlara ve kurallara uygunluk sağlandığı takdirde vizeniz sonuçlanırken herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Türkmenistan vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar şunlardır;
İstenilen belge ve evraklarınızın eksiksiz bir şekilde tamamlamanız.

Pasaportunuzun güncel ve geçerli olması
Vize başvuru formunu doğru ve güncel bilgiler ile doldurmanız
Vize talep dilekçenizi doğru bir şekilde hazırlamalısınız.
Gidiş amacınızı belirtmeniz gerekmektedir.
Rezervasyon ve uçak bilgilerinin belirtilmesi gerekmektedir.

Seyahat süreci boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde bir gelirinizin olması gerekmektedir.
Türkmenistan vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgi almak için ve bu kuralları doğru bir şekilde yerine getirmeniz gerekecektir. Yukarıda açıklanan kurallar dışında vize türüne göre değişen kurallar da mevcuttur. Detaylı bilgiler için firmamızı aramanız gerekmektedir.

Türkmenistan İşçi Vizesi

İşçi vizesi Türkmenistan ülkesine seyahat amacı iş ve çalışmak için olan kişilerin alabileceği bir vize türüdür. Bu vize türünü alabilmek için önemli olan şey ise işçi olduğunun belgelerle kanıtlanmasıdır. Türkmenistan işçi vizesi alabilmeniz için bu ülkede çalışacağınız iş yerinden sizi çağıran bir davet mektubu almanız gerekmektedir. Böylelikle işçi olduğunuzu kanıtlamış olacaksınız.

Bu süreçte belgelerinizin ve evraklarınızın sizden istenilen şekilde olması vizenizin olumlu sonuçlanmasında etkilidir. Bu yüzden yapılması gereken işlemleri dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Türkmenistan işçi vizesi alırken tecrübeli ve profesyonel vize başvuru merkezlerinden yardım alarak bu süreci daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilirsiniz. Bu süreçte yardım almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Türkmenistan Ulusal Vize

Türkmenistan seyahatiniz sırasında 6 ay içerisinde 90 günden fazla orada bulunabilmeniz için ulusal vize almanız gerekmektedir. Türkmenistan ulusal vize alabilmeniz için öncelikli olarak sunacağınız belgeler çok önemlidir. Sizden istenilen belgelerin eksiksiz olması vize alabilmenizi sağlayacaktır.

Bu vizeyi alabilmek için bu ülkede kaldığınız müddetçe ihtiyaçlarınızı nasıl ve hangi gelir ile karşıladığınızı belirtmeniz gerekmektedir ve bu süreçte nerde kaldığınızı da aynı şekilde bildirmeniz gerekir. Bu tarz sizden istenilen belgeleri sunarsanız ulusal vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz. Türkmenistan ulusal vize alım sürecinde yapılması gerekilen işlemleri dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Bu vize türü ülkede daha fazla yaşama hakkı verildiğinden daha fazla irdelenecektir.

Türkmenistan Oturum Vizesi

Oturum vizesi, gideceği ülkede uzun süreli kalacak ve yaşamını devam ettirecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için yetkili yerlere başvuru yaparak oturma izni alınması gerekmektedir. Türkmenistan oturum vizesi alabilmeniz için oturma izni almanız şarttır. Bu aşamada oturma vizesi alabilmek için Türkmenistan’da bulunduğunuz süre boyunca nerede çalıştığınız, kaldığınız ve finansal gelirinizi belirtici belgeleri konsolosluğa sunmanız gerekecektir.

Konsolosluk bu belgeleri titizlikle incelemektedir. Türkmenistan oturum vizesi alım sürecinizi daha sağlıklı bir şekilde atlatmak için tecrübeli ve profesyonel merkezlerden yardım alabilirsiniz. Firmamız vize sürecinde sizlere en profesyonel şekilde yardımlar sunarak vizenizin olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. Detaylar için bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkmenistan Çalışma Vizesi

Seyahat amacı çalışma olan kişiler Türkmenistan ülkesine gidebilmek için çalışma vizesi çıkartmalıdır. Çalışma vizesinin de alınabilmesi için bu ülkede çalışılacağını belgelerle belirtmeniz gerekir. Türkmenistan çalışma vizesi alabilmeniz için eğer bu ülkede iş bulduysanız bunu belirtici olarak iş bulduğunuz şirketten davet isteyebilirsiniz ya da Türkiye’deki iş yeriniz tarafından gönderiliyorsanız bunu da belgeler ile ispatlamalısınız.

Çalışma vizesi almanız için sunum aşamasında belgelerinizin tam ve eksiksiz bir şekilde olması gerekmektedir. Konsolosluk nerede çalışacağınızı veya nerede çalıştığınızı sizlerden isteyecektir. Türkmenistan çalışma vizesi alma, başvuru ve randevu aşamalarında tecrübeli kişilerden veya merkezlerden yardım almak işinizi kolaylaştıracaktır. Bu süreçte sizlere gerekli olan bütün hizmetleri vermekteyiz.

Türkmenistan Aile Birleşimi Vizesi

Türkmenistan’da bulunan aile bireylerinin seyahat edilebilmesi için Türk vatandaşlarının yapması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Türkmenistan aile birleşimi vizesi almak için aile olan kişilerin bunu kanıtlaması gerekecektir. Türkmenistan ülkesinde bulunan eşinizin yanına gidebilmeniz için belgeleri sunma aşamasında evlilik cüzdanınızı ya da evliliğinizi kanıtlayıcı nitelikteki belgenizi belirtmelisiniz. 18 yaşının altındaki çocukların aile birleşimi vizesinden yaralanabilmesi için anne baba tarafından imzalanmış olan muvafakat name belgesini almaları gerekmektedir.

Türkmenistan ülkesinde bulunan eşin orada oturduğunu gösteren oturma izni ve pasaportu vize almanızı sağlayacaktır. Türkmenistan aile birleşimi vizesi alma aşamasında gerekli evrakların neler olduğunu ayrıntılarıyla öğrenebilmek için yetkili vize merkezimizi her saniye arayabilirsiniz.

Türkmenistan Göçmenlik Vizesi

Göçmenlik vizesi diğer vize türlerine göre daha uğraşlı bir vize türüdür. Bunun sebebi Türkmenistan’da daha uzun süre kalmaya izin vermesinden gelir. Uzun süreli olduğu için de göçmenlik vizesi öncesinde mutlaka oturma izni alınması gerekmektedir. Türkmenistan göçmenlik vizesi alırken Türkmenistan ülkesinde iş bulmuş olmanız ve bunu belirtmeniz çok önemlidir.

Çünkü konsolosluk bu ülkede geçiminizi nasıl sağlayacağınızı bilmek isteyecektir. Ayrıca Türkmenistan’da nerede kalacağınız da konsolosluk açısından çok önemlidir. Göçmenlik vizesi almak için istenilen belge ve evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması oldukça önemlidir. Türkmenistan göçmenlik vizesi alırken yapılması gereken işlemleri eksiksiz ve doğru sırasıyla yapmalısınız. Bu aşmada sizler için gerekli bütün hizmetleri vermekteyiz.

Türkmenistan Vize Evrakları

Türkmenistan vize evrakları için güncel evrak listesini firmamızdan hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti ülke vatandaşlarından Umumi pasaport sahipleri vize almakla yükümlüdür. Türkmenistan vizesi evrakları içerisinde

Geçerliliği devam eden bir pasaport
Türkmenistan başvur dilekçesi
Türkmenistan başvuru formu
Türkmenistan vizesi ücreti
Uluslararası sağlık seyahat sigortası
Biyometrik fotoğraf ama arka fonu beyaz olan
Rezervasyon bilgileri (konaklayacak yer bilgisi uçak, tren, otobüs bilgisi gibi)
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Vukuatlı nüfus kayıt örneği
Varsa evlilik cüzdanı
Seyahat amacına göre davetiye mektubu

Yukarıda belirtilen gerekli evrak ve belgelerin teslimi son derece önemli olup bu evraklardan herhangi bir olup olmadığına özen göstermeniz gerekir.

Türkmenistan Vize Belgeleri

Türkmenistan vize belgeleri için güncel evrak listesini öğrenmeniz gerekir. Öncelikler geçerliliği devam eden bir pasaport edinmeniz çok önemlidir. Geçerlilikten kasıt ise bu pasaportun 10 yılı aşmamış ve içinde boş sayfaların bulunmuş olma durumudur. Aynı zamanda pasaportunuz tahrip olmamış ve yırtılmamış olması gerekmektedir.

Bunun yanında başvuru formu ve başvuru dilekçesinin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
Türkmenistan vize belgeleri arasında merak ettiğiniz ne varsa alanında uzmana ve tecrübeli olan firmamız sizlere her türlü desteği sunacaktır. Vize sürecinde önemli olan bir diğer kısım ise vize ücretlerinin eksiksiz ve zamanında ödenmiş olması durumudur. Bu ödeme makbuzu da istenen evraklar arasında çok önemlidir.

Çalışmayan Kişi İçin Türkmenistan Vize Evrakları

Çalışmayan vatandaşların yurt dışına seyahat edemeyecekleri düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Çalışmayan kişiler de Türkmenistan ülkesine gerekli belgeleri sunduğunda gidebilir. Çalışmayan kişi için Türkmenistan vize evrakları hakkında en detaylı ve ayrıntılı bilgi için firmamız ile iletişime geçmeniz durumunda vize süreniz daha sağlıklı ilerleyecektir.

Çalışmayan kişi için Türkmenistan vizesi evrakları içinde öncelikle bütçe durumunuzun bu seyahati karşılayacak güçte olması gerekir. Bunu da banka dokümanınızla ispatlamanız istenir. Eğer bir sponsorunuz bulunuyorsa bunu da evraklarınız arasında belirtmeniz gerekir. Çalışmayan kişiler bu şekilde evraklarınız eksiksiz olarak konsolosluğa sunarak seyahatlerine sorunsuz bir şekilde çıkabilir. Firmamız sizlere her türlü yardımda bulunacaktır.

Ev Hanımı Türkmenistan Vize Evrakları

Ev hanımı olan vatandaşların Türkmenistan ülkesine seyahat etmeye karar verdiklerinde izlemeleri gereken belli bir yol vardır. Her ülkenin vize sürecinde istekleri ve koşulları bulunmaktadır. Bunlar sıkı bir şekilde takip edilmeli ve gerekenler yapılmalıdır.
Ev hanımı Türkmenistan vize evrakları içerisinde mutlaka bir pasaport, vize başvuru ücretinin dekontu, uluslararası sağlık sigortası ve biyometrik fotoğraflar gibi belge ve evraklar bulunmalıdır.

Bunun yanında bilinmesi gereken diğer bir unsur ise başvuru sahibinin ülkeye yapacağı ziyaretin amacı ve kalacağı süre zarfıdır. Bunlar konsolosluğa bildirildiğinde bir sorun yaşanmayacaktır. Ev hanımı için Türkmenistan vizesi evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmalıdır. Detaylar için firmamızı arayabilirsiniz.

Memur İçin Türkmenistan Vize Evrakları

Memur için Türkmenistan vize evrakları noktasında yerine getirmeniz gereken bazı görev ve sorumluluklar mevcuttur. Memurların memur olduklarını kanıtlamaları çok önemlidir. Her statüye mensup olan başvuru sahibinin teslim etmesi gereken evraklar vardır. Bu evrakların net bir şekilde öğrenilmesi ve eksiksiz teslim edilmesi vize başvurunuzu doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Memur için Türkmenistan vize evrakları konusunda ayrıntılı ve detaylı bilgi edinmek için en doğru adres firmamız olup bu noktada telefonlarımız 7/24 açık durumdadır. Memur içi Türkmenistan vize evrakları içerisinde merak ettiğiniz herhangi bir konu varsa çekinmeden yetkili vize firmamızı arayabilirsiniz. Firmamız en profesyonel hizmetleri size sunacaktır.

Çalışan İçin Türkmenistan Vize Evrakları

Çalışan için Türkmenistan vize evrakları arasında konsolosluğa bazı belge ve evrak sunmanız gerekmektedir. Bu belge evraklar arasında öncelikle bir çalışan olduğunuzu belirtmeniz gerekir. Bunun için de SGK kurumundan temin edilen hizmet dökümü adlı belge ile çalıştığınız süre zarfında belli birkaç ayı kapsayan maaş bordrosunu konsolosluğa teslim etmek durumundasınız.

Çalışan için Türkmenistan vize evrakları içerisinde de Türkmenistan vizesi başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi de bulunmalıdır. Bunun yanında güncel evrak listesini de öğrenip ona göre hareket etmeniz gerekecektir. Güncel evrak listesini firmamızdan hemen öğrenip vize sürecini endişesiz atlatabilirsiniz. Eksik belge ve evrakın olmaması durumunda başvurunuz olumlu yönde cevap olacaktır.

İşveren İçin Türkmenistan Vize Evrakları

İşveren için Türkmenistan vize evrakları için izleyeceğiniz yol oldukça önemli olup herhangi bir eksik ya da hata da vize başvurunuz olumsuz yönde etkilenecektir. Bu sebep ile vize başvurusunda bulunmak için alanında uzman ve tecrübeli vize firmamıza danışabilirsiniz. Firmamız vize başvurusunu sizin adına gerçekleştirmekle birlikte süreç hakkında her türlü bilgi ve desteği sağlamaktadır.

İşveren için Türkmenistan vize evrakları arasında teslim etmeniz gereken belge ve evraklar bulunmaktadır. Bu noktada öncelikle işveren olduğunuzu kanıtlamak durumdasınız. Bunun için de vergi levhası temin etmeniz, bunun yanında iş yeriniz ve çalışanlarınız hakkında detaylı bilgi yeterli olacaktır. İhtiyacınız olan diğer bilgiler için firmamız arayabilirsiniz.

Öğrenci İçin Türkmenistan Vize Evrakları

Öğrenim hayatının bir bölümünü ya da tamamını Türkmenistan ülkesinde geçirecek olan başvuru sahibinin bu noktada bilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar her şeyden önce vize sonucunu olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasında etkilidir. Başvuru sahibinin konsolosluğa eksik ya da hatalı belge teslim ettiği durumda vize başvurusu olumsuz sonuçlanıp ret cevabı alacaktır.

Bu da tüm planları değiştirecek olan kötü bir senaryodur. Böyle bir olumsuz sonuç ile karşılaşmamak adına yapılması gereken öncelikle vize işlemlerini güvenilir bir firmaya emanet etmektir. Bu süreçte firmamız en profesyonel şekilde sizin yanınızda olacaktır. Öğrenci için Türkmenistan vize evrakları arasında öğrenci belgesi oldukça önemlidir.

Çiftçi için Türkmenistan Vize Evrakları

Çiftçilik mesleğine mensup olan vatandaşların yapacakları yurt dışı seyahatleri için öncelikle geçerli olan bir pasaporta ihtiyaçları olacaktır. Eğer bir pasaporta sahip değillerse bulunduğu semtin karakolunda parmak izi ve kişisel bilgilerle bir pasaport başvurusunda bulunabilirler. Diğer taraftan çiftçi için Türkmenistan vize evrakları noktasında başvuruda bulunacaklar konsolosluğa çiftçi olduğunu belgelerle ispatlamalıdır.

Bu ispat da yine bağlı oldukları çiftçilik kurumundan ( ziraat odası vb) çiftçi olduklarını gösteren bilgeyi almaları ile mümkündür. Türkmenistan ülkesine seyahat için ülkemizde yer alan konsolosluk ve büyükelçiliğe başvuruda bulunulabilir. Çiftçi için Türkmenistan vizesi evrakları için vize firmamızdan destek isteyebilir ve merak ettiklerinizi sorup öğrenebilirsiniz.

Türkmenistan Büyükelçiliği Vize

Türkmenistan’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. ikamet izin sahibi 3. ülke vatandaşlarının Türkmenistan Büyükelçiliği vize işlem başvuruları Türkmenistan Büyükelçiliği tarafından online randevu ile kabul edilmektedir. Türkmenistan vize işlemleri, yetkilendirilmiş seyahat firmaları üzerinden Türkmenistan Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Türkmenistan Büyükelçiliği vize başvurularını randevu ile her gün saat 09:00-12:00 arasında kabul etmektedir.

Türkmenistan Büyükelçiliği vize başvurularında ülkeye yapılacak olan seyahatin amacının ve şartlarının net bir dille ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. Türkmenistan Büyükelçiliği’ne hitaben, seyahat tarihleri, seyahat amacı, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde doğru ve eksiksiz bir şekilde belirtilmelidir.

Türkmenistan Konsolosluğu Vize

Türkmenistan’a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Türkmenistan Konsolosluğu vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuruları kişisel olarak Türkmenistan Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Konsolosluk pazartesi, salı, perşembe ve cuma günleri saat 09:00-12:00 arası vize başvurularını kabul etmektedir. Çarşamba günü vize başvuru kabulü alınmamaktadır.

Türkmenistan Konsolosluğu vize randevusu için Türkmenistan Konsolosluğu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Konsolosluğun vize için telefonla iletişim saatleri 14:00-17:00 arasıdır. Firmamız konsolosluk ile sürekli irtibat halindedir. Böylelikle tüm güncel bilgilere sahip olarak sizlere bu konuda en doğru bilgiyi vermektedir. Dilerseniz firmamız ile iletişime geçerek bu süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türkmenistan Konsoloslukları ve Adresleri

Türkmenistan Konsoloslukları ve adresleri bu noktada çok önemlidir. İstanbul ve çevresinde bulunan Marmara Bölgesi illeri vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğu’na yapmaktadır. Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, afyon, Antalya, Ardahan, Çankırı, Eskişehir, Giresun, Erzurum, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Bartın, Bayburt, Burdur, Karabük, Trabzon, Samsun, Sinop, Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Erzincan, Gaziantep, Şanlıurfa illerinde ikamet eden kişiler vize başvurularını Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapmaktadır.

Diğer Türkmenistan Konsoloslukları ve adresleri; İzmir Fahri Konsolosluğu, Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Alanya Fahri Konsolosluğu, Antalya Fahri Konsolosluğu, Mersin Fahri Konsolosluğu ve Marmaris Fahri Konsolosluğu’dur. Ayrıca konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş firmalar aracılığıyla da Türkmenistan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Başvuru Dilekçesi

Türkmenistan vizesi başvuru dilekçesi yazımı vize işlemleri arasında oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Doğru ve tam yazılmadığı takdirde vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilecektir. Bunun yanında konsolosluk tarafından şüphe çekmenize de neden olabilmektedir. Konsolosluklar vize başvuru formu ile başvuru dilekçesini dikkatle incelemektedir.

Dilekçenizde hitap ettiğiniz kurum veya kuruluşlar konsolosluklar olmalıdır. Bu ve bunun gibi şartlara dikkat ederek başvuru dilekçesiniz özenle hazırlamakta fayda vardır.
Türkmenistan vizesi başvuru dilekçesi yazımı hakkında en doğru ve en detaylı bilgiye ulaşmak için firmamız danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle firmamız ile birlikte başvuru dilekçenizi belirtilen ölçü ve şartlarda hazırlayarak başvurunuzu tamamlayabiliriz.

Türkmenistan Vizesi Başvuru Formu

Türkmenistan vizesi başvuru formu Türkmenistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan ve ülkeye giriş yapacak kişiyi tanımaya yönelik resmi bir form türüdür. Bu yüzden bu formu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda vardır.

Türkmenistan vizesi başvuru formu Türkmenistan Konsolosluğu’nda vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması veya tam olmaması gibi durumlar vizenin başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanacağı hakkında son derece etkili bir rol oynamaktadır. Dilerseniz firmamıza gelerek bu konuda dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz veya tecrübeli, güvenilir ve profesyonel danışmanlarımız yardımıyla da formlarınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Redde İtiraz

Vize işlemleri süreci ciddi ve özen gösterilmesi gereken bir süreçtir. Konsolosluklar bu konuda detaylı ve dikkatli incelemeler yapmaktadır. Bu nedenle vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabileceği gibi vize reddiyle de sonuçlanabileceğini de bilmelisiniz. Vize reddiyle karşı karşıya kaldığınızda Türkmenistan vizesi redde itiraz etme hakkınızın bulunduğunu bilmelisiniz.

Türkmenistan vizesi redde itiraz ile ilgili bilmeniz gereken husus ise bu redde itirazı doğru bir şekilde yazılmış dilekçe ile yapmak gerektiğidir. İtirazda bulunurken dilekçenizde itiraz ettiğiniz hususu açık, net ve eksiksiz bir şekilde belirtmelisiniz. Bu dilekçenin yazımı profesyonellik gerektireceği için uzun yıllardır bu sektörde bulunan kaliteli hizmet vermeye devam eden firmamıza ulaşabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkmenistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok merak ettiği sorulardan biri ‘Türkmenistan vizesi kaç günde sonuçlanır?’dır. Türkmenistan vizesi için gerekli belge ve evrakları teslim edip başvurunuzu yaptıktan sonra vize durumunuzun sonuçlanması 10-15 iş gününü bulmaktadır. Bu sonuçlanma süresi çeşitli nedenlerden dolayı değişkenlik gösterebilir.

Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre artabilir ya da daha az yoğun bir dönemde başvuru yaptıysanız daha kısa bir zaman zarfında işlemleriniz sonuçlanabilir.
Türkmenistan vizesi kaç günde sonuçlanır? sorusunun cevabını etkileyen bu ve bunun gibi faktörleri daha detaylı öğrenmek ve bu sürenin daha fazla uzamasını önlemek için firmamız danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkmenistan vizesi kaç günde çıkar? sorusu seyahatlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen sorudur. Seyahat edecek kişiler de seyahat planlamalarını ve başvurularını bu bilgi doğrultusunda gerçekleştireceklerdir. Bu sorunun cevabı birçok nedenden dolayı değişkenlik gösterebilecek olsa da vize başvurunuzun sonuçlanması genellikle 10-15 iş günüdür. Bayramlar, resmi tatiller ve bunlar gibi istisnai durumlarda vize sonuçlanma süreniz uzayabilmektedir.

Türkmenistan vizesi kaç günde çıkar? sorusunun cevabını etkileyecek birkaç husus daha bulunmaktadır. Sizden istenen belgeler tam değilse konsolosluk sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Bu da vize sürecinizin beklenenden uzun sürmesine ya da başvurunuzun vize reddiyle cevaplanmasına neden olabilecektir.

Türkmenistan Vize Ücreti

Vize başvurusunda bulunurken sizin için belirlenen vize ücretini yatırmanız gerekmektedir. Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontunuz sizden istenen belge ve evraklar arasındadır. Türkmenistan vize ücreti seyahat planlamanıza uygun vize türüne ve seyahat zaman aralıklarına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

Türkmenistan vize çeşitleri Türkmenistan öğrenci vizesi, Türkmenistan ticari vize, Türkmenistan yatırımcı vizesi, Türkmenistan basın vizesi gibi vize çeşitlerinden oluşmaktadır. Bu vize çeşitleri arasında ücret farklılıkları vardır. Türkmenistan vize ücreti hakkında değişikliklerin olması nedeni ile güncel bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Her geçen gün kendini yenileyen ve en güncel bilgilere sahip firmamız aracılığıyla Türkmenistan vize ücreti hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Türkmenistan Vize Fiyatları

Türkmenistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yerine getirmesi gereken bazı prosedürler bulunmaktadır. Vize başvuru sahibi bu prosedürleri güncel olarak yakından takip edip yerine getirmekle yükümlüdür. Bu prosedürler arasında Türkmenistan vize fiyatları önemli bir yer tutmaktadır. Belli bir ücrete tabii olmayan bu vize ücretlerini doğru bir şekilde öğrenebilmek için firmamız ile iletişime geçerek firmamız danışanlarından destek talebinde bulunabilirsiniz.

Türkmenistan vize fiyatları bazı istisnai durumlarda değişkenlik göstermektedir. Bu istisnai durumlar başvuru sahibinin izlediği adımlara ve vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Her vize türünün ücreti de farklılık gösterir. Bu konuda güncel bilgiye sahip olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Başvuru Merkezi Nerede?

Türkmenistan’a yapılacak seyahatlerde vize başvurusunda bulunmak için vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan biri de ‘Türkmenistan vizesi başvuru merkezi nerede?’ sorusudur. Vize işlemleri seyahat edilecek ülkenin konsolosluk ve büyükelçiliklerinden veya konsolosluklar tarafından yetki verilmiş vize firmaları aracılığıyla yapılabilmektedir. Konsoloslukların genellikle yoğun olmasından kaynaklı olarak detaylı bilgiye erişim sağlamanız daha zor olmaktadır.

Firmamız bu noktada profesyonel ve tecrübeli danışmanlarıyla merak ettiğiniz tüm detaylı bilgilere sizleri ulaştıracaktır. Tek yapmanız gereken firmamız danışmanlarıyla iletişime geçmektir. Sizin adınıza vize işlemlerini gerçekleştirerek hızlı ve güvenilir bir şekilde vize sahibi olmanızı sağlayacaktır. Türkmenistan vize başvuru merkezi nerede sorusunun cevabı bu şekildedir.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu