Finlandiya Vizesi VFS

VFS Finlandiya Vizesi

Vfs Finlandiya vizesi başruvuları için yardımcı olan ve aynı zamanda konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur. Türkiye’de yaşam sağlayan bireylere, seyahat edecekleri ülkede kısa süreli kalmayı amaçlayan ve bunun için başvuruda bulunan bireylere, genel prosedürler hakkında bilgi vermektedir. Bunun haricinde başvuru formları, dilekçeler, gerekli belgeler, pasaport geri alımı ile ilgili bilinmesi gereken her şeyi detayına inerek sizlere aktarır ve sizi en iyi şekillerde bilgilendirir. Özelikle Vfs Finlandiya vizesi için başvuruda bulunmadan önce mutlaka hangi vize tipi için uygun olduğunuzu düşünmeniz ve bir karara varmanız gerekmektedir. Doğru vize başvurusu, konsolosluklarının kafasının karışmaması açısından oldukça değerlidir ve bu vizeler kendi aralarında:

– Turistik vize

– Aile / arkadaş ziyaret vizesi

– Ticari vize

– Kültürel ve sportif aktivite vizesi

– Bilimsel, araştırma etkinlikleri vizeleri olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadırlar.

Seyahat Amacının Önemi

Finlandiya ticari vize veya turistik vize alacağınız zaman da seyatinizi neden yapacağınız ciddi bir önem arz eder. Başvuru yapmadan önce mutlaka gideceğiniz ülkeye hangi amaçlar ile gidecek olduğunuzu düşünmeniz gerekmektedir. Çünkü ona göre bir vize başvuru talebinde bulunacaksınız ve net bir şekilde amacınızı belirtmezseniz, yanlış vize talebinde bulunmuş olabilirsiniz. Yanlış vize talebinde bulunmuş olmanız da, size amaçlarınızın tamamen dışında bir seyahat imkanı sunabilir. Amaçlarınızı doğru ve net şekilde, sahte ve eksik evrak olmaksızın belgelere döktüğünüz taktirde bir sıkıntı yaşamanız beklenmez ve vizeniz aksi durumlar olmazsa 5 ile 15 gün içerisinde elinize ulaşacaktır. Başvuru vizesine karar verdikten sonra ise gerekli olan belgeler hazırlanmalıdır ve ücretleri de öğrenmek gerekebilir.

VFS Finlandiya Vizesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Finlandiya vize formu ve istenilen diğer belgeler bir dosya içerisinde düzenli bir şekilde hazırlanır ve daha sonra randevu alınır. Randevunuz oluşturulduktan sonra size en yakın bulunan ve konsoloslukların yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezlerine gidilir ve belgeleriniz teslim edilir. Aynı zamanda bunun dışında vize başvuru merkezlerinde bulunan özel hizmetlerden, seyahat sigortalarından, kurye teslimatlarından ve daha pek çok ek servislerden yararlanılabilir. Bu ek servisler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, sayfanın ek kısmını ziyaret edebilirsiniz. Vize başvuru merkezlerine gitmeden önce mutlaka açık olduğu günlere ve hizmet verdiği saatlere bakmaya unutmayın.

Finlandiya Vizesi VFS

Başvuru Yapıldıktan Sonra Ne Olacak?

Finlandiya vizesi işlemleri başvuru yapıldıktan sonra, sonuçlarınızı bekleyebilir ya da bu süreci web sitemizden takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular olursa bizimle e-mail ya da müşteri hizmetleri yolu ile iletişim kurabilirsiniz.

Başvuruların sonuçlanma süreleri tabii ki konsoloslukların elindedir ve bazı durumlara göre uzayıp kısalabilir. Vize başvurularının açıklanma süreleri ise vize tiplerine göre değişkenlik gösterebilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Vfs Finlandiya Vize Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

Vfs Finlandiya; kısa süreli vize başvurularını teslim alan,randevulu başvuru kabul eden, biometrik parmak izi kaydı oluşturan, evrakları tasnif edip Konsolosluğa ileten Vfs Finlandiya Vizesi Bölümünün vize karar sürecine olumlu olumsuz etkisi yoktur. Yapılan başvurularda karar verme yetkisine sahip değildir.Evraklarınızı eksiksiz teslim edip, vize sürecinizde sorun çıkmaması adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden Finlandiya Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olup, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vfs Finlandiya’ya Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Finlandiya vizesi başvurusunda gidiş amacınızı kanıtlayan evrakların eksiksiz, mümkünce aslının sunulması ve güncel olması gerekmektedir.Başvuru türüne göre online formunun da hatasız doldurulmuş olması şarttır. Vfs Finlandiya vize bölümüne evraklarınızı teslim etmek için önceden vize randevu alınması mecburidir ve randevusu olmayan evraklar işleme alınmamaktadır. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zaman için Finlandiya Vize Randevusu almanız mümkündür.
 

Vfs Finlandiya Vizesi Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Finlandiya Vize Bölümü karar verme yetkisine ve sonuca olumlu ya da olumsuz etki etme yetkisine sahip değildir. Evrak teslim alıp tasnif etmek, biometrik parmak izi kaydı oluşturmak, sisteme kişi ve pasaport bilgilerini girmek, sunulan evrakları Finlandiya Konsolosluğu Vize Bölümüne iletmek ile yetkilidir. Eksik yada hatalı evrak ile başvuru kabul etmemektedir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak ve Finlandiya Vize Başvurunuzu uzaman kadrorumuz ile tamamlamak için Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: