Lüksemburg Vizesi Vfs

VFS Lüksemburg Vizesi

VFS Lüksemburg Vizesi Lüksemburg’ a giriş yapmak için başvuru işlemlerin alındığı yetkili kurum VFS’dir. VFS Lüksemburg vizesi almak için başvuru işlemlerinin yürütülmesinde vize firması olan Long Vize Turizm şirketi evrakların hazırlanması, takibi ve sonuçların bildirilmesi işlemlerini profesyonel olarak gerçekleştirmekte ve vize alana kadar aşama aşama yapılan işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ayrıca Long vize şirketi olarak başvuru sırasında sorun olduğunda ise yasal mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde sorunu çözen, tüm işlemleri hukuki olarak tesis eden bir seyahat acentesidir.

Lüksemburg Vize Zorunluluğu

Schengen bölgesinde Avrupa ülkelerinden biri olan Lüksemburg’a giriş yapıldığından süre açısından kısa süreli seyahatler ve uzun süreli seyahatler olmak üzere 2 farklı sınıfta vizeler verilmektedir. Her bir vizenin kuralları farklıdır. Kısa süreli vizeler 90 güne kadarki seyahatleri kapsamaktadır, uzun süreli vizelerde seyahatler ise 90 günden fazla süreleri ihtiva eder. Kısa süreli seyahatler için alınan vizelere ilave olarak schengen vizesi alınması zorunludur. Vize türleri ise şunlardır:

  • Havaalanı Transit Vize (Visa A)
  • Kısa süreli seyahatlere ait vize- schengen vizesi (Visa C)
  • Uzun süreli seyahatlere ait vize (Visa D)

Kısa süreli vizeler 180 gün içerisinde maksimum 90 gün dalaşım serbesti hakkı vermektedir. Schengen bölgesindeki ülkelere giriş yapabilmek için düzenlenen schengen vizeler, çok girişli olarak tanzim edilmektedir. Seyahat türüne, süresine kapasına ve içeriği göz önünde bulundurularak vizelerde farklı prosedürler uygulanır. Lüksemburg vize başvurusu bu hususlara göre belgeler ve evraklar hazırlanır.

VFS Vizesi Lüksemburg

Schengen Ülkeleri Hangileridir?

Schengen bölgesinde 26 Avrupa ülkesi bulunur. Bunlar; İsviçre, Slovenya, İsveç, Slovakya, İspanya, Avusturya, Portekiz, Belçika, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Danimarka, Hollanda, Estonya, Malta, Finlandiya, Lüksemburg, Fransa, Litvanya, Almanya, Lihtenştayn, Yunanistan, Letonya, Macaristan, İtalya ve İzlanda ülkesidir.

VFS Lüksemburg Vizesi- Vize Başvurularının Sonuçlandırılması

Lüksemburg vize almak için gerekli olan evraklar ve belgeler hazırlandıktan sonra seyahat tarihinden 6 ay öncesinden başvurular yapılır. Başvuru aşamasından sonra Lüksemburg Vize Randevusu alınır. Bu aşamadan sonra tüm belgeler Lüksemburg Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne gönderilir. Burada gerekli incelemeler yapıldıktan sonra maksimum 2 hafta içerisinde başvuru yapanların başvurusu hakkında olumlu ya da olumsuz sonuçlar ilan edilir. Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçların ilan edilmesinde tek yetkili Lüksemburg Konsolosluğu/Büyükelçiliği’dir.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Vfs Lüksemburg Vize Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

90 Günden az kalış süreli ziyaret vize başvurularını teslim alan, evrak tasnifi yapan, sisteme randevu oluşturan kişinin biometri kaydı oluşturan, teslim edilen evrakları elçiliğe ileten Vfs Lüksemburg Vizesi Bölümünün vize karar verme sürecinde olumlu yada olumsuz olarak karar verme yetkisi bulunmamaktadır. Randevu günü yapılan vize başvurularda evrakların kontrolünü, eksik bir durumda başvuruyu alamama, ek evrak talep etme ve parmak izi kaydı oluşturma yetkisi bulunmaktadır. Başvuru sürecinde evraklarınızı eksiksiz teslim edip vize sürecinizde sorun çıkmaması adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden Lüksemburg Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olup, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vfs Lüksemburg Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Lüksemburg seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, başvuruda seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların eksiksiz, güncel ve mümkün olduğunca aslının hazırlanıp sunulması gerekmektedir. Hazırlanan evrakların, formların, rezervasyonların ve dilekçelerinizi Vfs Lüksemburg vize bölümüne teslim edebilmek için önceden randevu alınması mecburidir ve randevusu olmayan evrakların teslim ve başvuru işlemi kabul edilmememektedir. Lüksemburg Vize bölümü seyahat planlarınızda geç kalmamak adına gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alma hakkı tanımıştır. Randevu günü evraklarınızın, başvuru formlarınızın ve konaklama rezervasyonlarınızın eksiksiz hazır olması gerekmektedir. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zaman için Lüksemburg Vize Randevusu alabilir ve başvuru işlem sürecinizi en sağlam adımlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vfs Lüksemburg Vize Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Lüksemburg Vize Bölümü vize başvuru sonucunda olumlu ya da olumsuz olarak karar verme yetkisine sahip değildir.Randevu sisteminde kaydı olan misafirlerin randevu günü başvuru da tiplerine göre evrakları teslim almak, belgeleri tasnif etmek, sistem üzerinden biometrik parmak izi kaydı almak, sisteme evrak ve pasaport bilgilerini girmek, sunulan evrakların eksik yada hatalı olduğunu kontrol etmek ve teslim aldığı evrakları elçiliğin ilgili bölümüne iletmek ile yetkilidir. Yapılan başvurularda kararı yönlendirme ya da fikir beyan etme yetkisi bulunmamaktadır. Başvuruyu evraklarını tam alarak gerekli birime ileten mercidir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak Lüksemburg Vize Başvurusu adımlarınızı hızlı iletmek adına Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: