Konsolosluğu Vize Vietnam

Vietnam Konsolosluğu Vize

Vietnam konsolosluğu vize işlemleri için Vietnam büyükelçiliğine gitmek gerekir. Vietnam’a gitmek isteyenler iki şekilde vize alabilirler. Birincisi büyükelçiliğe giderek burada vize işlemlerini başlatarak, ikincisi ise Hanoi ya da Ho Chi Minh City havalarından vize alınabiliyor. Fakat günümüzde en mantıklı olan vize alma işlemi konsolosluk aracılığıyla alınan vizedir. Çünkü Vietnam’a gidip havaalanında herhangi bir sürprizle karşılaşma ihtimaline karşı böyle bir riske girmeye gerek yoktur. Vietnam’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle gidecekleri kategoriyi belirleyip ona göre vize işlemlerine başlamaları gerekir. Vietnam vizesi için yapılan başvuruları konsolosluklara yapılan seyahat firmaları aracılığıyla da kabul ediyor.

Vietnam C-1 Belge Nedir Ve Nasıl Alınır

C-1 belgesi Vietnam’a gitmek isteyen yabancılardan istenilen bir belgedir. Bu belge Vietnam göçmenlik bürosundan temin edilir. bu belge aynı zamanda vize için konsolosluk tarafından da istenilir. Belge içerisinde ülkeye girecek olan vatandaşların gidiş ve dönüş tarihleri yazıyor. Bu belgeyi daha kolay yollardan almak isteyen kişilerin Long Vize Turizm denile firmamıza başvurmanız yeterli olacaktır. firmamız sizin adınıza oradaki yerel seyahat firmalarıyla iletişime geçerek hazırlayabilir. Ayrıca firmamıza başvuran tüm vatandaşların vize işlemlerini profesyonel bir şekilde hazırlayarak sizlerin adına Vietnam büyükelçiliğine yani Ankara’ya teslim ediyoruz.  Büyükelçilik yapılan başvuruları Salı ve Perşembe günleri kabul ettiği için o günlerde vizenin çıkma durumunun da yakından takipçisi oluyoruz. Belgeler teslim edildikten 10 15 gün içerisinde vize sonuçları da açıklanıyor. Vietnam Konsolosluğu Vize yazımız devam ediyor.

vietnam konsoloslugu vize 1

Vietnam Konsolosluğu Vize Almaya Dahil Olmayan Pasaportlar

Vietnam birçok ülkeye vize uygulaması getirerek ülkeye girişlerin ancak vize ile olabileceğini açıklamıştır. Bu nedenle Türkiye’den gidecek olan vatandaşların vize çıkarması gerekir. fakat bazı durumlarda Vietnam’a giden kişilerden vize istenilmez. Şu pasaporta sahip kişiler 90 güne kadar olan seyahatleri sırasında vize almalarına gerek yoktur. diplomatik (siyah), hususi ( yeşil), hizmet (gri) pasaport sahipleri sorunsuz bir şekilde ülkeye girebilirler. Bunun dışında diğer tüm vatandaşlar vize almak zorundalar. Bu konuda long vize sizlerin yanında olarak başvuracağınız tüm Vietnam vize işlemleri sırasında işlerinizi kolaylaştırmak için elinden geleni yapacaktır. Vietnam Konsolosluğu Vize yazımız devam ediyor.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Vietnam Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Vietnam Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Vietnam’a seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul eden mercidir. Vietnam vize başvuru işlemleri ile ilgili prosedürler Vietnam Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vietnam Konsolosluğu vize bölümü Vietnam vize randevusunu vererek, vize başvurularını , Vietnam vize evrakları ve belgelerini kabul etme ve vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Vietnam vize işlemleri hakkında bilgi alabilir işlemlerinizi güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Vietnam Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Vietnam’a seyahatlerinden önce alması şart Vietnam Vizesi için, Vietnam vize başvuruları Vietnam Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Vietnam Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleştirebilmek için ilk aşama konsolosluktan Vietnam vize randevusu almanız gereklidir. Vietnam vize randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Vietnam Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Vietnam Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Vietnam seyahatlerinden önce Vietnam vizesi almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken metotlar mevcuttur. Vietnam Vizesi almak için Vietnam Konsolosluğunun belirlemiş olduğu belli bir Vietnam vize ücreti vardır. Bu vize harç bedelleri her başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize türlerinin vize ücretleri farklı durumlarda farklılık gösterebilmektedir. Güncel vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Vietnam Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Vietnam’ a seyahat planlayanların vize işlemlerini yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi olmaması ötürü ile Vietnam Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Vietnam Konsolosluğu Vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Vietnam vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Vietnam vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Vietnam Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Vietnam Vize İşlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, Vietnam vize evrakları ve belgeleri konsolosluk tarafından kabul edilir. Konsolosluk başvuru evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için bir vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Vietnam vizesi dilekçe örneğine firmamız Long Vize Turizm ile ulaşabilirsiniz, vize başvuru işlemlerinizi de gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: