Ticari Vize Vietnam

Vietnam Ticari Vize

Vietnam ticari vize, Vietnam’a ticari amaçlı seyahat etmek, özellikle firma, şirket personelinin almak zorunda olduğu bir vize çeşididir. Vietnam’a yapılacak seyahatlerde kısa süreli seyahat kapsamına giren ticari vize, 90 günlük seyahatler için kullanılır. Ticari amaçlı olarak seyahat edebilmek için C1 davetiyenin aslı temin edilerek başvuru yapılmalıdır. Aksi takdirde başvuru reddedilecektir. Vietnam’da faaliyet yürüten işletmenin kimi davet edecekse bu kişinin ülkeye giriş yapabilmesi için davetiye yollaması gerekmektedir.

Davetiyenin içeriğinde davetiye yollayan şirkete ait bilgilerin ve yetkilinin bilgilerinin olması şarttır. Umumi pasaporta sahip olanlar yani bordo pasaportluların Vietnam vizesi için başvuru yapması zorunludur. Ancak diplomatik, hususi ya da hizmet pasaportu olanlar vize işlemlerinden muaf tutulurlar. Vietnam ticari vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin tanzim edilmesi sizi adınıza vize işlemlerini yürüterek kısa süre içerisinde tamamlanmasını ve olumlu sonuçlanmasında usule uygun olarak hareket eden Vietnam Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemlerinde Long Vize Turizm isimli seyahat firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Vietnam Ticari Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vietnam Vize başvurusu için gerekli olan belgelerin içerisinde önem arz eden belgelerden biri olan vize başvuru formunun istenilen şekilde doldurulması gerekir. Başvuru formu doldurulurken siyah ya da kırmızı kalem ile doldurulmalıdır ve yazılar okunaklı olmalıdır. Bu form bilgisayar ortamında da doldurulabilir. Yazılan tüm bilgilerin başvuru sahibine ait olması ve doğru bilgiler içerecek şekilde tanzim edilmelidir. İmzalanması gereken yerlerde başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Vietnam Ticari Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Vietnam ticari vizesi, ticari toplantılar, ticari işbirlikleri ya da iş toplantıları için alınan bir vize türü olup, Büyükelçiliğin istediği evrakların prosedüre göre doldurulması gerekmektedir. Vietnam vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

vietnam ticari vize 1
  • Pasaport (10 yıldan eski olmamalı, eskimiş-yıpranmamış olması, seyahat bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerliliğinin devam etmesi şartı aranmaktadır.
  • T.C. kimlik fotokopisi
  • Dilekçe (dilekçede hangi amaçla seyahat edildiğinin, süre bitiminde geri dönüleceğinin ve masrafların ödenmesinin taahhüt edildiğine dair ibare olmalıdır.)
  • Başvuru formu (imzalanması gereken yerler imzalanmalı ve başvuru sahibine ait olmalıdır.)
  • 2 tane biyometrik fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır)
  • C1 Davetiyesinin aslı (Ticari davetiye)
  • Ticari davet gönderen vatandaşa ait kimlik fotokopisi ve pasaport sureti
  • Vergi levhası tabelası
  • Gidiş-dönüş uçak bileti ve otel rezervasyon bilgileri

Vietnam ticari vize başvurularının kısa sürede ve olumlu sonuçlanması için Long Vize şirketimizden profesyonel hizmet almak için iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Vietnam Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Vietnam Ticari Vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar Vietnam’dan gelecek olan davetiyedir. Ticari vize için davetiye şarttır. Vietnam’dan gelen davetiyede ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması ya da orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Vietnam Konsolosluğundan Vietnam Vize Randevusu oluşturulup Ticari Vize Başvurusu yapılır. Bunun yanında Vietnam vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanarak konsolosluğa sunulması gereklidir. Firmamız Long Vize Turizm ile iletişim kurarak ticari vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız yapabilirsiniz.

Vietnam Ticari Vize Nasıl Alınır?

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır? Vietnam Ülkesinde bir ticaret ya da bir fuar üzerine verilen bir vize türüdür. Vietnam Ticari Vizesi alırken en önemli hususlardan birisi Vietnam Hükumetinden gelen ticari bir davetiye ya da bir fuar davetiyesidir. Bu davetiye şahsınıza veya iş yerinizin adına olabilir. Vietnam ticari vize başvurusu Vietnam turistik vize başvurularına göre daha farklı evraklar içermektedir. Bu evraklar seyahat amacı ve çalışma durumunuza göre farklılıklar göstermektedir ve ticari vize için davetiye kesinlikle şarttır. Ticari vize için gerekli Vietnam vize evrakları ve belgeleri listesine Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi alanında uzman personelleri ile Vietnam Ticari Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilmektedir.

Vietnam Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Vietnam Ticari Vize başvurusunu yapabilmek için davetiye olması şarttır. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü Ticari Vize İşlemlerine girmemektedir. Vietnam’dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınız kaç gün kalmanız gerektiğinin bildirilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru ve eksiksiz olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan Vietnam vize başvuru işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız faydalı olacaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İle Vietnam Vize İşlemlerinizi profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilir sizler için gerekli olan Vietnam vize evrakları ve belgeleri listesini alabilirsiniz.

Vietnam Ticari Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Vietnam Ticari Vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bütün pasaport sahiplerinin ticari amaçlı seyahatleri için yapılması gereklidir. Belgelenebilecek herhangi bir ticari amaçlı seyahat için pasaport ve diğer gerekli davetiye gibi evrak ve belgelere sahip kişiler Vietnam’a Ticari Vize başvurusunda bulunabilirler. Ticari Vize başvurunuz için seyahat amacınızın ticari olarak belgelenebilir olması yani Vietnam’ dan gelecek olan bir Ticari davetiye veya fuar bileti gibi evraklar gereklidir. Davetiye ya da fuar bileti olmadan ticari vize yapmanız mümkün değildir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Vietnam vize işlemlerinizi sizin adınıza en güvenli ve profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir.

Vietnam Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Vietnam Vizesi için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Her vize türü birbirinden farklı evrak ve belgeler istemektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıkla göstermektedir. Vietnam ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari vize başvurusunda gerekli olan Vietnam vize evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: