Belgeleri Vize Başvuru

Vize Başvuru Belgeleri

Vize Başvurusu belgeleri, başvuru işlemleri için başvuru aşamasında hazır ve istenilen standartlarda olması zorunludur.  Vize işlemleri karar yetkilisi olan gidilecek ülkenin Büyükelçilik ve Konsolosluk güncel şartları ve vize politikasına göre değişiklik göstermektedir.

Vize başvuru belgeleri başvuru sahibinin gideceği ülke, mevcut milliyeti, seyahat amacı, kalış süresi, iş ve ekonomik durumu gibi faktörlere göre değişkenlik göstermekte olur her başvuru sahibinin kendisini en iyi anlatan standartlarda ve özellikte evrak hazırlaması gerekmektedir.

Başvuru yapılacak ülkelerin taleplerine göre değişiklik göstermektedir. Birçok ülke belgelerin orijinal asıllarını, bazı ülkeler ise fotokopi evrak kabul edebilmektedir.

Hatalı ya da eksik vize başvuru belgeleri ile başvuru yapmanız durumunda evraklarınız elçiliğe iletilmeden kabul edilmeyebilir. Başvurunuzdan önce vize başvuru belgelerinizin kontrol edilmesi ve eksikliklerinin giderilmesi vize sonucunuzu olumlu olarak etkilemektedir.

Belgeleri Vize Başvuru
Vize Başvuru Belgeleri

Vize Başvuru Evrakları ;

Pasaport;

Seyahat bitiş tarihinden itibaren gidilecek ülkeye göre değişiklik gösteren en az 3 ay ya da 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Seyahat bitiş tarihi ve pasaport süresi yetersiz olan pasaport ile yapılan başvuru dosyaları başvuru merkezinde kabul edilmemekte olup başvuru yapılamamaktadır. Seyahat planlamanız ve pasaport bilgileriniz ile Long Vize başvuru merkezi aracılığı ile tarafınıza en uygun pasaport süresi için bilgi alabilirsiniz.

Eski Pasaportlar;

Başvuru sahibinin geçmişte yapmış olduğu seyahat planları ve giriş çıkış işlemleri vize başvuru sonucu için pozitif katkı sağlamaktadır. Pasaport seyahat geçmişinde VBS sistem kaydı olan başvuru sahiplerinin başvuruya şahsen gelmesine gerek olmayıp başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize aracılığı ile işlemlerini yapabilmektedir.

Davetiye Mektubu

Vize Başvuru Belgeleri, başvuru sahibi aile arkadaş ziyareti başvurusu yapıyorsa istenilen formatta onaylı ve başvuru sahibinin seyahat planlamasına uyan davet mektubu. Davetiye mektubu örneği ve içeriği hakkında bilgi için Long Vize Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

Ticari Davetiye Mektubu

Ticari, iş görüşmeleri için maddi kazanç sağlamak adına yapılan bu başvuru türü için gidilecek ülkede ticari ikameti bulunan firma ve kurumlardan seyahat amacına uygun içerik bilgisi bulunan davetiye mektubu olması gerekmektedir. Ticari unvan uyumları, içerikleri ve yazılış formatları için davet mektubu örnekleri ve bilgisi için Long Vize Çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Maddi Kazanç Belgeleri

Başvuru sahibi çalışan ise çalıştığına dair şirket ve kazanç belgeleri
Başvuru sahibi işveren ise işletme firma belgeleri
Başvuru sahibi çiftçi ise çiftçiliği belgeyelen belgeler
Başvuru sahibi emekli ise emekli olduğunu kanıtlayan finans belgeleri
Başvuru sahibi çalışamayan ise maddi geçim kaynağını kanıtlayan sponsor belgeleri
Başvuru sahibi öğrenci ise velisi tarafından hazırlanan maddi gelir beyanı belgeleri olması gerekmektedir.
Ülkemiz ekonomik ve iş gücü çeşitliliği dikkate alındığında kişisel maddi evraklar farklılık göstermektedir. Vize başvuru belgeleri için dikkat edilmesi gereken evraklardır.

Detaylı evrak listesi ve başvuruya uyumlu belgeler için Long Vizeden şartlarınıza en uygun listeyi temin edebilirsiniz.

Nüfus Kayıt Örneği – Aile tablosu

Türk Vatandaşlarının aile bağlarını, nüfus kütük açıklama ve düşüncelerinin detaylarının belirtildiği evraktır. Kişi ve başvurunuza uygun nüfus kayıt örneği bilgisi için Long Vize çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Yerleşim Yeri Belgesi

Başvuru sahibinin ikamet adresini gösteren resmi belgedir. Başvuru çeşidi ve türüne göre orijinal ve barkodlu olarak ikiye ayrılmaktadır. Başvuru sahibi ikametine uygun başvuru merkezi bilgisi için Long Vize Başvuru merkezinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Belgelerin  hazırlanma aşamasında başvuru sahibine özel olarak hazırlanması gerekmektedir. Çalışmayan, ev Hanımı ve benzeri maddi kazanç evrağı olmayan başvuru sahipleri için sponsorluk evrakları ayrıca hazırlanması gerekmektedir. Maddi kazanç kanıtlanamayan, gelir belgeleri yetersiz ve kanıtsız başvuru sahiplerinin sonuçları genellikle olumsuz sonuçlanmaktadır.

Vize başvuru belgeleri başvuru sahibinin gidiş amacı, kalış süresi, davetiye çeşidi ve benzeri faktörler dikkate alınarak gidilecek ülkenin Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin belirtmiş olduğu limitte olması gerekmektedir. Seyahat sürenize uygun maddi gelir tablonuz ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında Long Vize başvuru merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Önemli Uyarı:

Vize Başvuru Belgeleri Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Vize Başvuru Belgeleri işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Vize Başvuru Belgeleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected]

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: