Dilekçesi Vize Başvuru

Vize Başvuru Dilekçesi

Vize Başvuru Dilekçesi, başvuru türüne göre kişisel olarak yazılması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin şahsi belgelerine ekstra olarak seyahat planı, gidiş amacı, masraf bildirgesi gibi durumların açıklandığı dilekçeleridir. Vize başvuru dilekçeleri yazım örnekleri ve formatları için standart tasarım ve ezber bilgilerden kaçınılması tavsiye edilmektedir.

Dilekçe başvuru sahibinin vize talep ve amaçlarını anlatan öznel yazı metininde olması başvuru yapılacak ülkenin vize memurları tarafından daha anlaşılır olacaktır. Bir çok kurum ve acente web sayfalarından temin edilebilmekte olup , standart doğruluktan uzak resmi dilekçe örnekleri başvuru sahibinin dosyasını tamamen yansıtmaktan uzaktadır.

Dilekçesi Vize Başvuru
Vize Başvuru Dilekçesi

Vize Başvuru Dilekçesi Hakkında

  • Vize Başvuru Dilekçesi ve formları net ve açık bir dil kullanılarak yazılması gerekmektedir.
    Efektif bir dilekçe metni kesinlikle aynı kelimeleri tekrar etmemeli ve başvuru sahibinin genel nitelik ve gidiş amacını anlatması gerekmektedir. Uzun yazım dili kullanılan metinler gerçeklikten ve okunabilirlik ten uzak olması nedeniyle vize kontrol yetkilisi tarafından anlaşılmaz duruma gelebilir. Yetkili başvuru merkezi Long vize başvuru sahibine özel dilekçe işlemini yapmaktadır.
  • Dilekçelerin yazımında dikkat edilmesi gereken karar veren yetkili makamın anadilinin tercih edilerek anlatım durumunun yükseltilmesi pozitif etki sağlamaktadır. Kendi dilinde yazılan dilekçeler ile ifade ve dosya sunum gücünü arttırabilirsiniz. Size özel vize başvuru dilekçesi için Long Vize başvuru merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.
  • Vize talep formu başvuru dosyasının özetini içeren , resmi yazışma dili kullanılarak yazılması gerekmektedir. Standart ve eksik yazılan dilekçeler olumsuzluk ve red sebebi olabilmektedir. Yolculuk planının eksik yanlış anlatılması, gidiş amacı ve davet eden kişi profilinin yanlış yazılması ve harcamalar içeriği eksik olması durumunda eksik, yanlış bilgilendirme sebebi ile ifade eksikliğinden red alınabilmektedir. Long Vize başvuru merkezi ile yapacağınız başvuru işlemleriniz için kişisel sunum dosyanızı inceleyebilir özel olarak yazdırabilirsiniz.

Vize Başvuru Dilekçeleri;

a)Vize talep dilekçesi

Vize Başvuru Dilekçesi Başvuru sahibinin gidiş amacı , tarihlerinin anlatılması gerekmektedir. Başvuru yapılan merkeze hitaben yazılması dikkat edilmelidir. Long Vize başvuru merkezi tarafından kişiye özel olarak yazılmaktadır.

b)Seyahat planı dilekçesi

Başvuru sahibinin gezi programı , kalınacak otel bilgisi , gidilecek yol güzargah planlaması detaylı olarak belirtilmesi gerekmektedir. Seyahat plan dilekçesi yazılması başvuru dosyasının inandırıcılığını pozitif olarak etkilemektedir. Long Vize başvuru merkezi tarafından kişiye özel olarak yazılmaktadır.

c) Masraf ve Harcama Durum Dilekçesi

Vize Başvuru Dilekçesi Başvuru sahibinin ekonomik durum ve şartları dikkate alınarak seyahat masraflarının başvuru sahibi tarafından ya da sponsoru tarafından karşılanacağını belirten dilekçedir. Ekonomik durum dikkate alınarak yazılan dilekçe maddi sebepler ile red alınmasının önüne geçen önemli faktördür. Long Vize başvuru merkezi tarafından kişiye özel olarak yazılmaktadır.

d) Sponsorluk Dilekçesi
Başvuru sahibinin ülkesinde düzenli maddi geliri olmaması durumunda seyahat masraflarının bir başkası tarafından karşılanacağını beyan eden evraktır. Seyahat masraflarını karşılayacak olan kişi tarafından imzalanması gerekmektedir. Çalışmayan, öğrenci, ev hanımı başvuru sahipleri tarafından sponsor gösterilen başvurular avantaj sağlamaktadır. Sponsor başvuru sahibine yakınlık durumuna göre uygunluk durumuna göre değişmektedir. Maddi ekonomik gücü olan herhangi bir kişi sponsor olmak için uygun değildir. Başvuru sahibine özel sponsor detay bilgisi için Long Vize Başvuru Merkezine ulaşabilirsiniz.

e) Şirket Ortağı Garanti Yazısı
Şirket ortağı kişilerin, diğer ortak onayı alarak seyahate çıkması ve şirket banka hesaplarının kullanım onayını alan belgelerdir. Tek kişi tarafından sahip olunmayan bir ve birden fazla ortak ile yönetilen başvuru sahipleri tarafından alınması gerekmektedir. Long Vize başvuru merkezinden şirket unvan bilginize uygun belgeleri temin edebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI :

Vize Başvuru Dilekçesi Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Vize Başvuru Dilekçesi Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected]

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: