Evrakları Vize Başvuru

Vize Başvuru Evrakları

Vize Başvuru Evrakları, seyahat edilecek ülke vize prosedürleri için başvuru aşamasında hazır ve talep edilen özelliklerde olması gerekmektedir. Vize onay yetkisi olan başvuru yapılacak ülkenin Büyükelçilik ve Konsolosluk güncel şartları ve vize alım şartlarına göre farklılık göstermektedir.

Başvuru sahibinin Milliyeti, Seyahat Amacı, Yolculuk süresi, iş ve maddi durumu gibi seçeneklere göre farklılık göstermekte olur her başvuru sahibinin şahsını en iyi düzeyde anlatan standartlarda ve özellikte hazırlaması gerekmektedir.

Vize Başvuru Belgeleri

Pasaport
Seyahat bitiş tarihinden itibaren ülkelere göre son 3 ay ya da 6 ay olması gerekmektedir..
Seyahat bitiş tarihi ve pasaport süresi yetersiz olan pasaport ile yapılan başvuru dosyaları Konsolosluk tarafından kabul edilmemekte olup başvuru yapılamamaktadır. Vize Başvuru Evrakları seyahat planlamanız ve pasaport bilgileriniz ile Long Vize başvuru merkezi aracılığı ile tarafınıza en uygun pasaport süresi için bilgi alabilirsiniz.

Eski Pasaportlar
Başvuru sahibinin geçmişte yapmış olduğu seyahat planları ve giriş çıkış işlemleri vize başvuru sonucu için pozitif katkı sağlamaktadır. Pasaport seyahat geçmişinde Schengen ülkeleri için VBS sistem kaydı olan başvuru sahiplerinin başvuruya şahsen gelmesine gerek olmayıp başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize aracılığı ile işlemlerini yapabilmektedir.

Evrakları Vize Başvuru
Vize Başvuru Evrakları

Davetiye Mektubu

Başvuru sahibi aile arkadaş ziyareti başvurusu yapıyorsa istenilen formatta onaylı ve başvuru sahibinin seyahat planlamasına uyan davetiye mektubu . Davetiye mektubu örneği, içeriği ve Vize Başvuru Evrakları hakkında bilgi için Long Vize Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz .

Ticari Davetiye Mektubu
Ticari, iş görüşmeleri için maddi kazanç sağlamak adına yapılan bu başvuru türü için gidilecek ülkede ticari ikameti bulunan firma ve kurumlardan seyahat amacına uygun içerik bilgisi bulunan davetiye mektubu olması gerekmektedir. Ticari unvan uyumları , içerikleri ve yazılış formatları için gidilecek ülkenin kendi dilinde ya da ingilizce davet mektubu örnekleri ve bilgisi için Long Vize Çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz .

Maddi Kazanç Evrakları

Başvuru sahibi çalışan ise çalıştığına dair şirket ve kazanç evrakları
Başvuru sahibi işveren ise işletme firma Vize Başvuru Evrakları
Başvuru sahibi çiftçi ise çiftçiliği belgeyelen evraklar
Başvuru sahibi emekli ise emekli olduğunu kanıtlayan finans evrakları
Başvuru sahibi çalışamayan ise maddi geçim kaynağını kanıtlayan sponsor evrakları
Başvuru sahibi öğrenci ise velisi tarafından hazırlanan maddi gelir beyanı evrakları olması gerekmektedir.
Ülkemiz ekonomik ve iş gücü çeşitliliği dikkate alındığında kişisel maddi evraklar farklılık göstermektedir.

Nüfus Kayıt Örneği – Aile tablosu
Türk Vatandaşlarının aile bağlarını , nüfus kütük açıklama ve düşüncelerinin detaylarının belirtildiği evraktır. Kişi ve başvurunuza uygun nüfus kayıt örneği bilgisi için Long Vize çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Yerleşim Yeri Belgesi

Başvuru sahibinin ikamet adresini gösteren resmi belgedir. Başvuru çeşidi ve türüne göre orijinal ve barkodlu olarak ikiye ayrılmaktadır. Başvuru sahibi ikametine uygun başvuru merkezi bilgisi için Long Vize Başvuru merkezinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vize başvuru evrakları toparlanma aşamasında başvuru sahibine özel olarak hazırlanması gerekmektedir. Çalışmayan, ev hanımı ve benzeri maddi kazanç evrağı olmayan başvuru sahipleri için sponsorluk evrakları ayrıca hazırlanması gerekmektedir. Maddi kazancı kanıtlanamayan, Gelir belgeleri yetersiz ve kanıtsız başvuru sahiplerinin sonuçları genellikle olumsuz sonuçlanmaktadır.

Başvuru sahibinin gidiş amacı, kalış süresi, davetiye çeşidi ve benzeri faktörler dikkate alınarak seyahat edilecek ülkenin Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin belirtmiş olduğu limitte olması gerekmektedir. Seyahat sürenize uygun maddi gelir tablonuz ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında Long Vize başvuru merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Önemli Uyarı:

Vize Başvuru Evrakları Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Vize Başvuru Evrakları işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Vize Başvuru Evrakları Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected]

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: