Başvurusu Vize

Vize Başvurusu

Vize Başvurusu

Vize Başvurusu, devletlerin kendi ülkelerine kabul edecekleri yabancı kişiler için ülkeye giriş anlamına gelen vize ile mümkün olmaktadır. Gidilecek ülkeye giriş izni (vize) alınabilmesi için de başvuru yapılması gerekmektedir.

Ülkelere göre vize prosedürleri ve süreçleri değişmektedir. Bir ülkeye hangi yabancının girebileceğine karar vermek uluslararası hukuka göre, o devletin egemenlik yetkilerindendir. Bu durum, tartışılmaz temel bir kuraldır. Her ülke kabul edeceği yabancı misafir kriterlerini ve koşullarını belirlemiştir.

Başvuru yaparken dikkat edilecekler

 • Vize başvurusu sahibinin ikamet adresi

İkamet şehrinize göre başvuru merkezi, başvuru yapılacak şehir ülkelere göre değişmektedir. Şehrinize en uygun vize başvuru şehiri için Long Vize merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

 • Vize başvurusu sahibinin pasaport çeşidi
  Pasaport çeşidine göre ülke vize başvuru şartları, kalış süresi ve başvuru şartları değişmektedir. Sahip olduğunuz pasaport çeşidine uygun vize başvuru şartları için Long Vizeyi arayarak vizenizi alabilirsiniz.
 • Başvuru sahibinin gidiş amacı

Gidilecek amaç, başvuru evraklarını, başvuru formunu vize çeşidini ve başvuru şeklini değiştirmektedir. Seyahat amacınıza uygun vize başvurusunu Long Vizeden yapabilirsiniz.

 • Vize başvurusu sahibinin hazırlanması gereken evraklar

Seyahat edilecek ülkeye göre hazırlanması gereken evraklar değişiklik göstermektedir. Seyahat edilecek ülkenin vize başvuru evraklarını Long Vizeden temin edebilirsiniz.

 • Başvurusu sahibinin yazılması gereken dilekçeler

Seyahat edilecek ülke, gidiş amacı, ekonomik durum, seyahat planlaması kişisel vize başvurusu dosyasına Long Vize gidilecek ülke dilinde eklemektedir.

 • Başvuru sahibininin gitmek istediği tarih
  Seyahat tarihine göre başvuru yapılması geremektedir. Birçok ülke başvuru tarihi ile gidiş tarihi arasında belirli kısıtlamalar getirmiştir.
 • Başvuru sahibininin gitmek istediği ülke kriterlerine uyum kontrolü

Seyahat edilecek ülke kriterleri ile başvuru sahibi kişisel şartlarının yeterliliği kontrol edilmesi gerekmektedir.

Long Vize başvuru merkezi ile gidilecek ülkenin vizesini alabilir gerekli evraklar, işlem süreci, sonuçlanma süresi, süreç takibi ve vize onay durumunuzu yükseltebilirsiniz.

Başvurusu Vize

ÖNEMLİ UYARI :

Vize Başvurusu Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Vize Başvurusu Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected]

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: