İşlemleri Vize

Vize İşlemleri

Vize İşlemleri

Vize işlemleri, yurtdışına gitmek isteyen kişilerin vize işlemleri sayısı yılda ortalama bir milyonu bulmaktadır. Avrupa, Amerika, Asya, Avustralya, Afrika kıtalarındaki ülkelere turistik, ticari, eğitim, kültürel, sportif, aile arkadaş ziyareti gibi sebepler ile yüksek oranda vize başvurusu yapılmakta olup çok sayıda başvurular yapılmaktadır.

Ülkemizden yurtdışı vize başvuruları Bölgeleri Yoğunluğu;

  • Avrupa Schengen Bölgesi vize başvuruları
    Aile arkadaş ziyareti işlemlerinde, başvurularında Almanya, Fransa, Hollanda ön plana çıkmaktadır.

Turistik seyahat işlemlerinde Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, Yunanistan ülkeleri ön plana çıkmaktadır.

Eğitim, Ticari , Kültürel işlemleri Schengen bölgesinde ve  tüm ülkelere yayılım göstermiştir.

Schengen Bölgesi vizesi için başvuru yapan kişi sayısı zamanla artmakta ve bu orandan daha yüksek oranda ise olumsuz vize işlemleri sonucu sayısı da artış eğiliminde gözükmektedir.

Vize başvuru dosyasının eksik, yanlış ve belirtilen prosedürlere uymaması nedeni ile vize sonuç oranlarında red verilmesi durumları artmaktadır. Ek olarak kulaktan doğma yönlendirmeler, yanlış bilgilendirilmeler de sonucu etkilemektedir.

Schengen Bölgesi Avrupa ülkeleri evrak, liste, dosya sunum şartlarını güncel olarak anlık değiştirmektedir. Long Vize Başvuru merkezi olarak doğru başvuru vize almanın en büyük adımı kuralı ve felsefesi ile doğru başvuruya yönlendirmenizi yapacak ve vize işlemleri sonucunuzu olumlu yönde olması için gerekenleri yapacaktır.

İşlemleri Vize

Amerika Kıtası Vizesi

*Amerika Birleşik Devletleri

*Kanada

*Küba Cumhuriyeti

Amerika Kıtası dediğimiz de ilk akıla gelen ülke Amerika Birleşik Devletleri en çok başvuru yapılan ülkeler arasında yer almaktadır. Özelikle ülkemiz insanları tarafından yılda bir yapılan green kart başvurularıyla da bu durum ispatlanmış bulunmaktadır.

Green kart başvuruları ile Amerika hayali kuran bir çok başvuru sahibi farkında olmadan seyahat planlaması ve işlemlerine çok yanlış başlamaktadırlar. Amerika Birleşik Devletleri vizesi diğer tüm ülkelerden farklı olarak güvenlik, inceleme ve araştırma faktörlerinin üst düzeyde olmasıdır. Birçok ülkeden farklı vize prosedürü yönetmekte olup birebir mülakat ile işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken en büyük faktör Tecrübedir. Amerika vizesi tamamen tecrübe ve bilgi birikimi olan kişi tarafından destek ve yol gösterilmelidir. Bireysel başvuru yapan bir çok başvuru sahibi kritik faktörler, yapılacaklar, mülakat süreçleri hakkında yeterli bilgi edinmeden başvuru yapmaktadırlar.

Olumsuz sonuçlanan vize işlemlerinizin devamında bir sonraki vize başvurularınızda olumsuz(red) gelmesi muhtemel sonuç olacaktır. Doğru ve profesyonel vize işlemleri için Long Vize başvuru merkezini arayabilirsiniz. 0312 426 0325

Kanada, Amerika kıtasının yaşam refah düzeyi bakımından en öne çıkmış ülkesi konumundadır. Eğitim anlamında birçok öğrenci ve kariyer planlaması yapan kişilerin odak noktası olmuştur. Refah düzeyi yüksek olan ülkelerin vize onay süreç ve oranları genellikle diğer ülkelere göre daha zorlu adımlardan geçmektedir.

Vize işlemleri yapacak kişi için detaylı online form adımları, biometri alım süreçleri, evrak toparlama süreçleri gibi birden çok faktörle karşı karşıya kalmaktadır. Zorlu işlemleri süreçlerini kolaylaştırmak ve işlemleri yapacak başvuru sahibine özel başvuru bilgisi için Long Vize merkezini arayarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Küba, özellikle tüm dünya genelinde adını mutluluklar ülkesi ve sağlık turizmi açısından tercih sebebi haline getirmiştir. Birçok kanser rahatsızlığı çeşit ve türlerinde tedavi amacı ile sağlık turizmi için de vize işlemleri çok tercih edilmektedir.

  • Asya Kıtası Vize İşlemleri

Asya ülkeleri vize işlemleri dikkate alındığında genellikle Türki Cumhuriyetler ön plana çıkmaktadır. Asya ülkelerinden bir çoğu elektronik vize, kapı vizesi yada normal vize prosedürü olarak ayrılmaktadır. Vize yapılacak ülke bilgisi için Long Vize başvuru merkezinden destek alabilirsiniz.

  • Avustralya Kıtası Vize Başvurusu

Avustralya kıtası iki ülkeden Avustralya ve Yeni Zelanda’dan oluşmaktadır. Turistik, çalışma ve aile ziyareti vize işlemleri ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerinin vize kabul temsilciliği ülkemizde olmamakta olup online e- visa yolu ile başvuru yapılabilmektedir. İki ülke de vize işlemleri için evrakları, başvuru formunu ve detaylı bilgileri elektronik ortamda talep etmekte olup ülkedeki biometri merkezinden biometri işlemini tamamlayarak vize işlemleri tamamlanabilmektedir.

Vize işlemlerinin tamamına yakını elektronik ortamda yapılmasından dolayı işlemleri yapacak olan başvuru sahipleri çok dikkatli, eksiksiz ve yanlış başvuru yapmamaları gerekmektedir. İşlem sürecinde fiziki olarak bir yetkili bulunmamaktadır. Elektronik vize işlem süreci yönetimi için Long Vize’den başvurunuzu yapabilirsiniz.

  • Afrika Kıtası Vize Başvurusu

Afrika ülkeleri arasında Mısır ve Cezayir vizesi ön plana çıkmış olup en çok Türk vatandaşları bu iki ülkeye başvuru yapmaktadırlar. Ek olarak diğer ülkelere de talepler bulunmaktadır. Afrika ülkeleri vize prosedürleri genelde diğer ülkelere göre çok farklılık göstermektedir. Gidiş amacı, seyahat tarihleri ve ülkeye özel bilgi ve destek için Long Vize başvuru merkezinden vizenizi alabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI :

Vize İşlemleri Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Vize İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected]

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: