Almanya Turistik Vize

Almanya Turistik Vize

Vize Başvuru İşlemleri

Vize Randevu İşlemleri

Turistik Vize Nasıl Alınır

Almanya Turistik Vize

Almanya turistik vize, Avrupa’nın en turistik ülkelerinden Almanya’yı gezip tarihi alanları görmenizi sağlayacak olan vize türüdür. Almanya seyahati için bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya turistik vizesi müracaatı yapması gereklidir.

Almanya ülkesine seyahat edecek özel pasaport (yeşil), hizmet pasaport (gri) ve diplomatik pasaport (siyah) sahipleri Türk vatandaşlarını Almanya vizesi müracaatı işleminden muaf tutmaktadır.

Almanya’ya turistik seyahat planı yapmadan önce Almanya turistik vize için müracaat yapılmalıdır. Seyahat sever, turistlerin Almanya Konsolosluğu yönünden belirtilmiş olan Almanya vizesi evrakları, turistik seyahatinize göre hazırlanmalıdır. Seyahatiniz için vize başvurunuzun onaylanması gereklidir. Bu sebeple hazırlayacağınız vize evrakları sosyal halinize, mesleğinize, gezi tarihinize göre özenle hazırlanmalıdır. Almanya vizesi müracaatı amacıyla Long Vize danışmanlarından destek temin edebilirsiniz.

Almanya Turistik Vize Başvurusu

Almanya turistik vize, Schengen vize çeşitleri arasında en çok müracaat yapılandır. Turistik vize müracaatı yapar iken Almanya Konsolosluğu yönünden görevlendirilmiş olan vize merkezlerine, gezi acentelerine ve vize ofislerine müracaat yapabilirsiniz. Almanya Schengen vizesi konusu ile ilgili yetkin Long Vize Turizm sizlere profesyonel bir hizmet sağlayacaktır. Seyahatiniz için uygun olan Almanya vizesi müracaatını yapmaktadır.

Turistik vize başvurularında hazırlanacak vize evrakları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Seyahat edecek bireyin sosyal haline, statüsüne ve mesleğine tabi olarak hazırlayacağı evraklar farklıdır. SGK’lı çalışan, devlet memuru, avukat, talebe, emekli gibi bireylerin evrakları hallerine tespit edilip yönüne iletilmektedir. Kişisel vize evrakları haricinde otel ve uçak rezervasyonları da evraklarınıza eklenmelidir. Kişinin sosyal haline, mesleğine göre belge listesi hazırlanıp konsolosluğa sunulması epey önemlidir. Aksi hallerde vize müracaatı negatif sonuçlanabilmektedir.

Almanya’ya turistik seyahatiniz için size verilen belge listesine göre evraklarınızı hazırladıktan sonra Almanya turistik vizesi için müracaat yapabilirsiniz. Almanya’ya seyahat edeceğiniz tarihe uygun olarak vize randevu işlemleriniz yapılır. Almanya vizesi randevusu ardından vize danışmanınız yönünden size vize müracaat merkezinde, randevu günü bulunup bulunmayacağınız belirtilir. Daha önce Schengen vizesi aldıysanız ve VIS’lı bir pasaporta sahipseniz vize merkezine gitmeniz gerekmemektedir. Vize randevularınızı iki ay öncesinden yapmanız yararlı olacaktır.

Almanya Vize müracaatı ardından Almanya vizesi sonucunuz 10 ile 20 gün arasında tarafınıza iletilmiş olacaktır. Vize sonucunuz müracaat tarihindeki konsolosluğun yoğunluğuna göre de değişebilmektedir. Kanunen Almanya Konsolosluğunun pasaportunuzun 30 gün içinde teslim etme hakkı olduğunu unutmamak gerekiyor. Seyahat planlarınızı ve vize başvurularınızı bu bilgiye göre yapmanız yararlı olacaktır.

Detaylı bilgi alabilmek amacıyla Tıklayınız.

Ülke

Almanya

Nüfus

83.019.200 Milyon

Başkent

Berlin

Para Birimi

Euro (€)

Zaman Dilimi

UTC+1 (CET)

İnternet Alan Adı

.de

Telefon Kodu

+49

Trafik Akışı

Sağdan

Yüz Ölçümü

357.578 km²

Ülke Konumu

Orta Avrupa

Popüler Şehirleri

Bochum, Wuppertal, Kandahar, Kabil, Kunduz, Celalabad, Mezarı Şerif
Essen, Leipzig, Bremen, Dresden, Hannover, Nürnberg, Duisburg
Berlin, Hamburg, Münih, Frankfurt, Stuttgart, Düsseldorf, Dortmund
Beilefeld, Bonn, Münster, Karlsruhe, Mannheim, Augsburg, Weisbaden
Gelsenkirchen, Mönchengladbach, Braunschweig, Chemnitz, Kiel, Aachen
Halle, Magdeburg, Freiburg, Krefeld, Lübeck, Oberhausen, Erfurt
Mainz, Rostock, Kassel, Hagen, Hamm, Saarbrücken, Mülheim, Postdam, Ludwigshafen, Oldenburg, Leverkuse, Osnabrück, Solingen

En Popüler Yemekleri

Bratwurst, Brezel, Flammkuchen, Maultaschen, Rote Grütze, Rouladen, Spätzle, Leipziger Allerlei

Resmi Dili

Almanca

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Almanya Turistik Vize” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top