Almanya Vize Randevusu

Almanya Vize Randevusu

Vize Randevusu Nasıl Alınır

Vize Randevusu Alırken Dikkat Etmem Gereken Durumlar Nelerdir

Büyükelçilikten Vize Randevusu Nasıl Alınır

Almanya Vize Randevusu

Almanya vize randevusu Almanya’ya seyahat etmek için ilk olarak Schengen vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da Almanya’yı ziyaret etmek için vize alması gereklidir. Yeşil, gri, diplomatik pasaport sahipleri Almanya vize uygulamasından muaftırlar. Almanya vize randevusu, müracaat konusu ile ilgili dahi en çok talep alan ülkelerdendir.

Almanya vize randevuları gezi şeklinize ve belirlenecek vize çeşidine göre randevu işlemleri yapılması gereklidir. Kısa zamanlı Almanya vize randevusu konsolosluk ve büyükelçilik yönünden yetkilendirilmiş vize müracaat merkezilerine, gezi acentelerine uygulanmaktadır. Almanya Ulusal vize başvuruları direkt olarak Türkiye’de tespit edilen Almanya Konsolosluklarına uygulanmaktadır.

Almanya vizesi randevu işlemleri için gerekli işlemlerinizi Long Vize müracaat merkezi ile yapar iken; dilediğiniz tarihte vize randevusu temin edebilirsiniz. Almanya schengen vizesi için gerekli belge ve evrakları topladıktan sonra Almanya Konsolosluğu yönünden yetkilendirilmiş vize merkezlerinden randevularınız alınır. Daha ardından randevu günü Long Vize Turizm merkezi size vereceği bilgi tarafında vize ofisinde bulunup bulunmayacağını öğrenebilirsiniz. Long Vize müracaat merkezi daha önceki seyahatlerinize göre size vize müracaatı esnasında vize ofisinde olup olmayacağınızı belirtecektir.

Almanya Vize Randevusu Nasıl Yapılır?

Almanya Schengen vizesi randevu işlemleriniz, belgelerinizin hazırlanması ardından vize randevusu alarak başlar. Daha sonra vize müracaat dosyanızın aracı vize ofislerine iletilir. Vize belgelerinizin iletilmesi ardından vize randevu günü seyahat edecek şahıs parmak izi verecekse orada bulunması lazım olur. Sizin adınıza bütün vize evrakları kusursuz düzenleyen Long vize merkezi bu süreçte size yardım eder. Eğer VIS’e sahip değilseniz; parmak izini verdikten sonra vize müracaat işleminizi tamamlamış olursunuz.

Vize başvurunuzun değerlendirilmesi ardından pasaportunuz Almanya Konsolosluğundan vize aracı ofisine iletilir. Talebiniz tarafında vize büroyu yönünden vize müracaatı esnasında vermiş olduğunuz adrese teslim edilmek üzere pasaportunuz kargo ile gönderilir. Yine, pasaportunuzu vize ofisinden de alabilirsiniz.

Almanya vize randevusu

Almanya Konsolosluğu vize randevu işlemleri amacıyla Long Vize hizmetinden yararlanabilirsiniz. Seyahatiniz için gerekli olan vize cinsini, müracaat aşamaları, vize randevusu gibi konularda çözüm üretebilirsiniz. Almanya vize randevuları amacıyla belgelerinizi hazırladıktan, biometrik fotoğrafınızı çekildikten sonra müracaat amacıyla hazır olacaksınız. Daha sonra seyahat tarihiniz için uygun tarihte vize randevusu alabilirsiniz.

Detaylı bilgi alabilmek amacıyla Tıklayınız.

Ülke

Almanya

Nüfus

83.019.200 Milyon

Başkent

Berlin

Para Birimi

Euro (€)

Zaman Dilimi

UTC+1 (CET)

İnternet Alan Adı

.de

Telefon Kodu

+49

Trafik Akışı

Sağdan

Yüz Ölçümü

357.578 km²

Ülke Konumu

Orta Avrupa

Popüler Şehirleri

Bochum, Wuppertal, Kandahar, Kabil, Kunduz, Celalabad, Mezarı Şerif
Essen, Leipzig, Bremen, Dresden, Hannover, Nürnberg, Duisburg
Berlin, Hamburg, Münih, Frankfurt, Stuttgart, Düsseldorf, Dortmund
Beilefeld, Bonn, Münster, Karlsruhe, Mannheim, Augsburg, Weisbaden
Gelsenkirchen, Mönchengladbach, Braunschweig, Chemnitz, Kiel, Aachen
Halle, Magdeburg, Freiburg, Krefeld, Lübeck, Oberhausen, Erfurt
Mainz, Rostock, Kassel, Hagen, Hamm, Saarbrücken, Mülheim, Postdam, Ludwigshafen, Oldenburg, Leverkuse, Osnabrück, Solingen

En Popüler Yemekleri

Bratwurst, Brezel, Flammkuchen, Maultaschen, Rote Grütze, Rouladen, Spätzle, Leipziger Allerlei

Resmi Dili

Almanca

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Almanya Vize Randevusu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top