Konsolosluğu Vize Yemen

Yemen Konsolosluğu Vize

Yemen konsolosluğu vize ile ilgili bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Yemen seyahatinde bulunmak isteyen müşterilerimiz hangi pasaporta sahip olsalar da yinede bu ülkeye seyahat etmek için Yemen vizesi işlemlerine başvurmalıdır. Yemen vize işlemleri Yemen konsolosluğu adı altında yapılmalıdır. Başvurular için hazırlanması gereken belgeler ile ilgili net bilgiler için Yemen Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine başvurmaları gerekiyor. Dilerseniz bizler sizler için Long Vize Turizm olarak güvenilir bir şekilde evraklarınızı gerekli birimlere teslim ediyoruz.

Yemen vizesi başvurularınızı değerlendirme ve onay verme yetkisi Yemen büyükelçiliğinin görevidir. Yemen Konsolosluğu, pasaportuna sahip olabilmeniz için gerekli şartlar aranmaktadır. Bütün bilgilerin doğruluğu esastır. Güncellenmesi gereken ikametgah adresi ve değişen telefon numaraları gibi bilgilerin doğru bildirilmesi büyük önem taşır. Bilgilerin doğruluğu konusunda emin olmak istiyorsanız Long vize turizm firmamıza danışabilirsiniz.

Yemen vize işlemleri, vize türlerine bağlı olarak değişiklik gösterdiği için evraklar da farklılıklar gösterebilir. Bazı vize türleri ise şu şekildedir:

Yemen Turistik Vize

Yemen Ticari Vize

-Yemen Çalışma Vizesi

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yemen Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize türüne göre belgeler de bazı değişiklikler gösterebilir. Yemen vizesi için istenilen belgelerin doğru olarak hazırlanmaması durumunda başvurunuzun reddedilmesine yol açar. Yemen vize başvurunuzun sonuçlanma süreleri yoğunluklara göre farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılık 4-7 ile 10 iş gününü kapsamaktadır.

Yemen vize formu Yemen konsolosluğu tarafından hazırlanan önemli bir resmi belgedir. Form doldurmanız sırasında bilgilerin güncel ve doğru olmasına dikkat edilmelidir. Yemen konsolosluğu bu form ile başvuruda bulunan vatandaşların bilgilerini elde edebilir. Bu nedenle bu form büyük önem taşımaktadır.

Konsolosluğu Vize Yemen

Yemen vizesi için hazırlanması gereken genel evraklar şu şekildedir:

1- Vize başvuru formu

2- Vize talep dilekçesi

3-Seyahatin ardından 6 ay geçerliliği olan 2 sayfası boş olan bir pasaport

4-Biyometrik fotoğraf ( 2 adet 3,5 *4,5 cm boyutunda )

5- Kimlik fotokopisi

6- Banka hesap dökümü (  Son 3 ay boyunca aktif bir hesaba ait )

7- Banka hesabınızda en az 4000 TL bakiye

8- Konaklama yapacağınız yerin rezervasyon bilgileri

9-Seyahat belgeleri

10-Davetiye

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Yemen Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Yemen Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan kişilerin vize başvurusu işlemlerini kabul eden mercidir. Yemen vize işlemleri ile ilgili prosedürler Yemen Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Yemen Konsolosluğu Yemen vize bölümü Yemen vize randevusu vererek vize başvurularını, Yemen vize evrakları ve belgeleri kabul etme, vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve başvurularınızı güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yemen seyahatlerinden önce alması gerekli olan Yemen Vizesi için, vize başvuruları Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Yemen Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleştirebilmek için ilk olarak konsolosluktan Yemen vize randevusu almanız gereklidir. Vize randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Yemen Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Yemen seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Yemen Vizesi almak için Yemen Konsolosluğunun belirlemiş olduğu belli bir vize harç bedeli vardır. Bu vize harç bedelleri her başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup,vize türlerine göre vize ücretleri farklı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel Yemen vize ücreti için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Yemen Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Yemen’e seyahat planlayanların vize işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Yemen Konsolosluğu Vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Yemen vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Yemen vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yemen vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Yemen Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Yemen Vize İşlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, Yemen vize evrakları ve belgeleri konsolosluk tarafından kabul edilir. Konsolosluk başvuru evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için bir vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile Yemen vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: