Vize İşlemleri Yemen

Yemen Vize İşlemleri

Yemen vize işlemleri ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz. Yemen’e yapacağınız seyahatlerinizde vize başvurusunda bulunurken seyahat sebebinizi belirlemeniz ve ona göre gerekli olan evraklarınızı hazır etmeniz gerekmektedir. Yemen vize işlemlerinde başvuruda bulunurken pasaport türünüze göre başvuru sürecinden muaf olma hakkınız da vardır. T.C Umumi Pasaportu (Bordo) sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi vatandaşlarımız için ise seyahat sürelerinin 90 günü geçmemesi koşulu ile vize başvurusunda bulunma zorunluluğu yoktur.

Yemen vize başvurusu işlemleriniz genel olarak 3 ana dala ayrılır. Turistik amaçlı seyahatleriniz, ticari sebepli seyahatleriniz ve iki ülke arasında seyahat ederken aktarma yaşadığınızda Yemen sınırları içerisinde bekleyebilme ve konaklama izni alabilmeniz için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında her adımınızda size yardımcı olabilmek için Long Vize Turizm her zaman yanınızdadır.

Yemen Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Yemen vize başvurusunda bulunacağınız pasaportunuzun seyahat süresi bitiminden sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekliliği vardır. Pasaportunuzun yıpranmış veya 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. 2 Adet güncel olan biometrik fotoğrafınız olmalıdır ve nüfus cüzdanınızın fotokopisi gerekmektedir.

Dolduracağınız vize başvuru formu ve seyahat sebebiniz ile ilgili yazacağınız dilekçe gerekmektedir.Yemen turistik vize başvurusunda bulunduysanız seyahat sağlık sigortanız ile birlikte ulaşım ve konaklama rezervasyon belgelerinizi de yanınızda bulundurmalısınız. Ticari vize başvurusunda bulunmanız durumunda ise gerekli evraklar işveren veya çalışan olmanız durumunda değişmektedir. Eğer işveren iseniz şirketinize ait olan ticaret odası faaliyet raporu, ticaret sivil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü belgelerini yanınızda bulundurmalısınız. Çalışan iseniz işyerininizdeki son 3 ayınızın hizmet dökümü, maaş bordronuz ve iş yerinizdeki görev tanımınızı içeren belgeleri bulundurmanız gerekmektedir. Eğer bir davetiyeniz var ise onu da evraklarınız arasında bulundurmalısınız.

yemen vize islemleri 1 1

Yemen Vize Ücreti

Yemen vize başvuru ücretleriniz seyahat sebebiniz ve Yemen’de kalış sürenize göre değişiklik gösterebilmektedir. Yemen vize ücreti hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Yemen Vizesi Çıkış Süresi

Yemen Konsolosluğu’na yaptığınız başvurularınız bir hafta içerisinde değerlendirmeye alınmaktadır. Başvurularınızın detaylı incelenmesi 10 güne yakın bir zaman almaktadır. Başvuru sürecinizde tüm belgelerinizi eksiksiz olarak teslim etmeniz başvurunuzun sonuçlanma süresinin uzamasına engel olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Yemen Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yemen Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için Yemen vize işleminin ilk adımı olarak Yemen vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra Yemen vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Yemen Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yemen Vize İşlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız Yemen vize evrakları ve belgeleridir. Bu Vize Evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Yemen Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 

Yemen Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yemen Vize İşlemleri için konsolosluktan yapılacak olan Yemen vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içindede kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Yemen ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize işlemlerinde gerekli olan bütün evrak ve belgeler, Yemen vize formu için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Yemen Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Yemen vize randevusu alındıktan sonra Yemen vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır randevu gününde de konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.
 

Yemen Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Yemen Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Yemen Vize İşlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Yemen vizesi başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: