Vizesi Kaç Günde Çıkar Yunanistan

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar? Sorusu vize alımları için başvurularını tamamlamış olan kişilerin sıklıkla sorduğu ve merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Vize başvurularından sonra bekleme sürecinin son derece heyecanlı geçmekte olduğunu söyleyebiliriz. Yunanistan vizesi almak için başvuru yapmış olduğunuz zaman ise vize sonucunuzun çıkması için 5 ile 15 iş günü arasında beklemeniz gerekmektedir. Bu süreç konsolosluk ve büyükelçiliğin kurallarına göre değişim göstermekte olduğu gibi aynı zamanda yoğunluğun da etkili olduğunu söyleyebiliriz. Başvuru işlemleriniz sırasında sorun yaşamama ve başvurularınızın en kısa süre içerisinde sonuçlanması için bütün belgelerinizi eksiksiz sunmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru süreciniz uzayabilir.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yunanistan vizesi işlemleri başlatabilmeniz için vize adına gerekli olan evrakların hepsini yerine getirmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Yunanistan vize evrakları ve belgeleri ise şu şekildedir:

10 yıldan eski ve yırtık olmayan pasaport

Kapsamlı seyahat sağlık sigortası

Vize başvuru formu

Seyahat planınızı da içeren vize başvuru dilekçesi

2 tane biyometrik fotoğraf

Eski pasaportlarınız varsa bunların fotokopileri

Çalışanlar için SGK hizmet dökümü

Öğrencilerin öğrenci belgelerini sunması gerekir.

Çiftçilerin Ziraat Odası’ndan alınmış olan çiftçi belgesini sunması gerekir.

Seyahatiniz noktasında sorun yaşamama adına ve bütün işlemlerinizi yerine getirebilmek için sizlerden talep edilmekte olan bu evrakların hepsini eksiksiz bir şekilde sunmanız gerekir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Yunanistan

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar – Ücretleri Nedir?

Vize işlemleri noktasında en fazla merak edilen alanlara baktığımız zaman özellikle vize ücretinin ne olduğu hakkında insanların soru işaretleri yaşamakta olduğunu görebiliyoruz. Yunanistan vize ücreti incelendiği zaman ise vizenin ücretinin güncel döviz kuruna göre değişim göstermekte olduğunu görüyoruz. Bu noktada vize almak isteyen kişiler vize alım işlemleri sırasında hem vize ücretlerinden yana sorun yaşamamak hem de vize başvurularını rahatlıkla yapmak için bizimle iletişime geçebilir. Vize başvuruları ve ücretleri evresinde sizlere her zaman güncel bilgileri sunmaya ve bu şekilde başvurulardan yana sorun yaşamamanıza dikkat ediyoruz. Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar başvurularınızı ve sürecin takibini sizin adınıza en iyi şekilde yerine getiriyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Vize başvuru işlemlerinizi ikametgah bölgenize ait olan Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Edirne, Gaziantep, Antalya, Bodrum, Marmaris şehirlerden gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru Türünüz ve Başvuru bölgeniz vize çıkış süresi bakımından değişkenlik gösterebilir. Oturum Başvuruları Yunanistan Büyükelçiliği Vize bölümünden yapılır ve sonuçlanma süresi 3 ile 6 ayı bulabilmektedir. Normal schengen başvuruları 7 ile 15 iş günü arasında sonuç vermektedir.

Seyahat Tarihimizden Kaç Gün Önce Başvuru Yapabiliriz?

Yurt dışı seyahat taleplerinin yoğun olması sebebi ile gideceğimiz tarihten en erken 60 gün öncesinden başvuru yapabilmekteyiz. Yunanistan Vizesi başvurularınızın sorunsuz ve eksiksiz olarak gerçekleştirebilmeniz için Long Vizeden destek alabilir en kısa süreye randevu oluşturabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Sonuçlanma Sürelerini Etkileyen Nedenler?

Seyahat planlaması yaparken vize işlem süreçlerini göz önünde bulundurmanız. Olası bir aksaklıktan kaynaklanan gecikmelerde tedbir almanızı olanak sağlar. Vize Başvurularınızı gideceğiniz tarihten 60 gün önce yapabilirsiniz. Merkezimizden Yunanistan Vize Randevusu Alarak vize işlemlerinizi geç kalmadan planlayabilirsiniz. Eksik ve yanlış evrak beyanı vize sonuçlanma sürenizi uzatabilmektedir.

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: